[مشاوره] - انتخاب رشته کنکور ارشد مهندسی شیمی 93

sungirl5

عضو جدید
هی خدا کرمتو شکر اینم ار تعطیلات بچه درس خونا همه الاف در خانه و از همه عجیب تر منتظر شروع درس.............حالا کجایی اون دوستای رتبه 3000 به بالا رو ببینی دو هفتس در دسترس نیست بعد میفهمی سفرهای گالیور بوده ........ماشاالله اصلا نمیشه تو معاشرت باهاشون یه غلطی بکنی...........خدا جون از ماه رمضون که نشد شونه خالی کنیم (حالا خدا رو شکر که بود قبلنا میگفتیم روزه ایم تا ریا بشه الان برای حفظ ابرو میگیم با زبون روزه کاری نمشه کرد عجبا خدایا حکمتتو شکر)میشه از مرداد و شهریور چشم پوشی کنی ما بریم همون خرمونو بزنیم و دو سال سرگرم شیم تا بعد

نه عزیزم!!! دیگه کسی الاف نمی مونه!!! همه ماشاا...زرنگ شدن و بفکر آیندشون! وقتی فکرمیکنی بقیه هیچ کاری نمیکنن و الاف می گردن، ولی وقتی چشماتو باز میکنی،میبینی از همشون عقب افتادی و اونا زدن جلو! چرا؟ چون از خوش خیالیه مابوده!!!

ئدز

عضو جدید
منظورم جونی کردن بود و اینکه ما چند موجود درس خوان بوده که نمیتوانیم تعطیلات خود را تبدیل به احسن کنیم منتظر یونی رفتنیم ..............هییییییییییییییییییی

.6.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چرا جوابا باید بیاد که تو بیای حال گرمای جنوب ببری:biggrin:
اره منم ک از گرما متنفر :| خدابزرگه این هم واسه خودش تجربه ایه دیگه :)
حمزه میخوای سال دیگه بخونی یا بری سربازی؟؟:thumbsup2:
هنوز تصمیم نگرفتم :D نمیدونم با این اوضاع سنجش شاید مجبور بشم دوباره بخوونم :)
دقیقا همینطوره;)
;)

sungirl5

عضو جدید
منظورم جونی کردن بود و اینکه ما چند موجود درس خوان بوده که نمیتوانیم تعطیلات خود را تبدیل به احسن کنیم منتظر یونی رفتنیم ..............هییییییییییییییییییی

خب خودتو عوض کن!استفاده کن از روزهات!!! امروز باشه روز شروع پیشرفتت!;)

kianoosh-s

عضو جدید
دوستانی که میگن بیکاریم برین مغازه بزنین با سرمایه ی زیاد خوب پر کنین چه پولی در میاد حالا وام میگیرین یا دارین پولشو از هوا و زمین میباره به نظر من توی شرایط موجود درس درجه ی دومه :D منه ناقص العقل تازه به فکر زمین افتادم تازه :cool: همینطوری تند تند پول میاد آدم میمونه چیکار کنه وووووووووووووووااااااااااایییییییییی

hadi216

عضو جدید
آره دقیقا من یکی که شخصا اصلا بلد نیستم تفریح کنم یا وقتمو درست پر کنم ، ولی اگه ما درس خوندن رو واسه پول میخوایم ، کارمون اشتباست چون من الان تو بازار دارم واسه یکی کار میکنم میبینم نون تو بازاره

lakistan

عضو جدید
آره دقیقا من یکی که شخصا اصلا بلد نیستم تفریح کنم یا وقتمو درست پر کنم ، ولی اگه ما درس خوندن رو واسه پول میخوایم ، کارمون اشتباست چون من الان تو بازار دارم واسه یکی کار میکنم میبینم نون تو بازاره
آره دوست من،من هم تا یکی دوسال آینده ؛این بساط خود گول زنی رو جمع می کنم،و میخوام عزمم رو برای آزاد دندانپزشکی،جزم کنم.چیزی که زیاده مریض تو مملکت ما،خدا تومن در میارن،بجای خود گول زنی،رشته های فنی،فقط خود گول زنی بود

hadi216

عضو جدید
آره دوست من،من هم تا یکی دوسال آینده ؛این بساط خود گول زنی رو جمع می کنم،و میخوام عزمم رو برای آزاد دندانپزشکی،جزم کنم.چیزی که زیاده مریض تو مملکت ما،خدا تومن در میارن،بجای خود گول زنی،رشته های فنی،فقط خود گول زنی بود
یعنی با این سن بریم از اول بخونیم ؟؟؟
من میگم اگه پول داری برو تو بازار

lakistan

عضو جدید
یعنی با این سن بریم از اول بخونیم ؟؟؟ من میگم اگه پول داری برو تو بازار
بازار که پول نمی خواد. اتفاقا اکثرا از سنهای ما رشته های دندان و پزشکی رو شروع می کنن و خیلی هم موفقن!چون پیش زمینه ذهنی دارن،واقعا میصرفه،یکسال کارش به اندازه ی در آمد یک عمر هزار مهندسه!!!من که خودم اون سالها مشکلی برام پیش اومد،اومدم رشته ریاضی،ولی الان قبولیش خیلی خیلی خیلی راحت شده،البته آزاد فقط میشه خوند،چون ماها سراسری بودیم.ولی من شخصا خیلیها رو میشناسم سن بالا شروع کردن،الان خیلی راضین

ChemicEng

عضو جدید
بازار که پول نمی خواد. اتفاقا اکثرا از سنهای ما رشته های دندان و پزشکی رو شروع می کنن و خیلی هم موفقن!چون پیش زمینه ذهنی دارن،واقعا میصرفه،یکسال کارش به اندازه ی در آمد یک عمر هزار مهندسه!!!من که خودم اون سالها مشکلی برام پیش اومد،اومدم رشته ریاضی،ولی الان قبولیش خیلی خیلی خیلی راحت شده،البته آزاد فقط میشه خوند،چون ماها سراسری بودیم.ولی من شخصا خیلیها رو میشناسم سن بالا شروع کردن،الان خیلی راضین

از شهریه اش خبر دارید؟
فکر میکنم بالای 20 تومن در میاد.

lakistan

عضو جدید
از شهریه اش خبر دارید؟ فکر میکنم بالای 20 تومن در میاد.
شهریه رو ترم به ترم می گیرن،از سال چهارم هم حق کار کردن دارین،یه دفعه ای که بیست میلیون نمی گیرن.خلاصه صلاح مملکت خویش خسروان دانند.ولی تا 10 سال دیگه،میخوایم فقط ول ول بگردیم،خلاصه از ما گفتن بود،به من که چیزی نمیرسه شما بخونید یا نخونید،من برای خودم میگم

pooya.wushu

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

پزشکی که تو این دوره خیلی اشغاله شما 7 سال میخونی تازه میشی دکتر عمومی بیکار ولی دندون خیلی خوبه خدایی

lakistan

عضو جدید
پزشکی که تو این دوره خیلی اشغاله شما 7 سال میخونی تازه میشی دکتر عمومی بیکار ولی دندون خیلی خوبه خدایی
نه دوست من،همون پزشک عمومیش هم تو شهرای کوچیک روزانه 5 میلیون در میارن،نمی دونم شما کجا زندگی می کنین؟ولی الان شهرستانهای ما،پزشکهای عمومی هم خدااااایی میکنن

lakistan

عضو جدید
به نظرم بین اپلای برای خارج از کشور یا دندان آزاد یکیش رو باید انتخاب کرد،من که بین این دو تا موندم.چون فقط قشر پزشکی بودن که تو ایران خیلی موفق بودن.مهندسی هم کسانی که تونستن مهاجرت کنن

lakistan

عضو جدید
به نظرم بین اپلای برای خارج از کشور یا دندان آزاد یکیش رو باید انتخاب کرد،من که بین این دو تا موندم.چون فقط قشر پزشکی بودن که تو ایران خیلی موفق بودن.مهندسی هم کسانی که تونستن مهاجرت کنن

lakistan

عضو جدید
تو دبیرستانی که ما بودیم،دبیری داشتیم که همش میگفت برید دنبال علاقه،بربد دنبال علاقه،ما اومدیم مهندسی،بعد همون دبیر بچه خودش رو به زور فرستادبد پزشکی،چون میدونست علاقه هیچ مفهومی تو ایران نداره،علاقه خوردنی نمیشه

kianoosh-s

عضو جدید
توی بازار افرادی هستند که سر تا پاشون 1 تومن نمی ارزه ولی روزی 50 میلیون در میارن در صورتی که نه تخصصی دارن و نه شعور درست حسابی و رمز موفقیتشونم اینه که نه سیاست می دونن چیه نه درس هیچی حالیشون نیست فقط دنبال دلالیه خودشونن توی ایران تنها راهه درآمد دلالیه ولی خوب پزشکی ام خوبه خدایی ولی اونم باید شانست بگیره,دوستان به همه چی به دید پول نگاه کنین از رویا بیاین بیرون حرفهای این استادای داستان پردازو گوش ندین...

BULGARIA

کاربر بیش فعال
نه دوست من،همون پزشک عمومیش هم تو شهرای کوچیک روزانه 5 میلیون در میارن،نمی دونم شما کجا زندگی می کنین؟ولی الان شهرستانهای ما،پزشکهای عمومی هم خدااااایی میکنن
روزانه 5 میلیون پزشک عمومی:surprised: ولی راست میگی مهندس باید اپلای کنه;)

ئدز

عضو جدید
تو تهران که بیشتر از دو میلیون در نمیاره........کلا همه یاد گرفتن برن پیش متخصص که خداوکیلی چند بار برامون مشکل پیش اومد چندتا دکتر رفتیم بعد دیدیم افاقه نکردن توکل کردیم به شفا دهنده اصلی گفتیم از این وسیله هات ابی گرم نمیشه...........و کلا هرکی پاش به یونی باز میشه تو فکر اپلای پس این لیسانسه هایی که دارن پول پارو میکنن از کجا اومدن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟بهتره با این سنامون بریم از یه کاری شروع کنیم بعد کم کم دستمون میاد که چیکاره ایم...........حداقل این دوستمون رفته بازار دیده پول توشه حالا بدون اپلای

farid_ppe

عضو جدید
سلام بچه ها
امیدوارم حالتون خوب شد
اول نمیخواستم وارد بحث بشم
ولی حرفاهتون رو که خوندم حیفم اومد تجربیات خودمو با شما در میون نذارم
بذارید اول از بازار و کار تو بازار بگم
اینکه تو یک مغازه فروشندگی کنی یا شاگردی کنی نمیتونی بگی خوبه یا بد چون تو فقط درآمد داری نه سودی نه ضرری
خودم فروشنده بودم
مثلا میدیدم روزی 700 صندوق میبنده ولی بعد از یک سال جمع کرد
پس بازار اون چیزی نیست که تو ظاهر میبینیم مخصوصا الان که اوضاع اقتصادی زیاد خوب نیست
خوبی داره ولی بدی هم داره مثلا دیگه بعد از یه مدت میشی یک دروغگوی حرفه ای(آدم با انصاف هست ولی خیلی کمن)
لقمه حروم میاد زیر زبونت و همین که مزه کردی دیگه فاتحه ت خوندست
خودت هم نمیفهمی چی شد
موفقیت هم هست ولی دوره زمونه طوری شده که همه راحت طلبن
کار کمتر سود بیشتر
از اینا که بگذریم بریم سراغ تحصیلات
من میگم علاقه +عقلانیت
مثلا دوستی که الان 27 سالشه میخاد پزشکی بخونه اونم 7 سال
آیا به این فکر کردی چقدر زجر و مشقت داره و آیا 7 سال بعد قراره چه اتفاقاتی تو این مملکت بیافته خدا میدونه
مثلا کسی بوده تو یک شهر دور افتاده فیزیک اتمی خونده و دنبال کار تو شهرستانه و نمیتونه از خانوادش جدا شه و هزاران مثال دیگه

دوستان بنظر من قبل از هر چیزی خوب در موردش تحقیق کنید و از روی حرف دیگران زندگیتونو نسازید با خودتون خلوت کنید و تصمیمی بگیرید که اگر ده سال بعد بهش فکر کردید بگید این بهترین تصمیم ممکن بود
یه چیز دیگه هم که هست اینه که اول بخودم میگم که احساسی تصمیم نگیریم و منطقی ف فکر کنیم

راستشو بخاید من مهندس شیمی هستم ولی عاشق عکاسی و آشپزی هستم و عکاسی کردن رو میپرستم و از آشپزی کردن لذت میبرم ولی باید یک منبع درآمدی داشته باشمکه بتونم به علایقم برسم

از همه اینها که بگذریم از خدا میخام یه بار فقط یه بار اونقدر خوشحال بشید که اشک از چشماتون دربیاد از فرط خوشحالی

BULGARIA

کاربر بیش فعال
سلام بچه ها
امیدوارم حالتون خوب شد
اینکه تو یک مغازه فروشندگی کنی یا شاگردی کنی نمیتونی بگی خوبه یا بد چون تو فقط درآمد داری نه سودی نه ضرری
خودم فروشنده بودم
پس بازار اون چیزی نیست که تو ظاهر میبینیم مخصوصا الان که اوضاع اقتصادی زیاد خوب نیست
خوبی داره ولی بدی هم داره مثلا دیگه بعد از یه مدت میشی یک دروغگوی حرفه ای(آدم با انصاف هست ولی خیلی کمن)
خودت هم نمیفهمی چی شد
کار کمتر سود بیشتر
من میگم علاقه +عقلانیت
آیا به این فکر کردی چقدر زجر و مشقت داره و آیا 7 سال بعد قراره چه اتفاقاتی تو این مملکت بیافته خدا میدونه
مثلا کسی بوده تو یک شهر دور افتاده فیزیک اتمی خونده و دنبال کار تو شهرستانه و نمیتونه از خانوادش جدا شه و هزاران مثال دیگه

دوستان بنظر من قبل از هر چیزی خوب در موردش تحقیق کنید و از روی حرف دیگران زندگیتونو نسازید با خودتون خلوت کنید و تصمیمی بگیرید که اگر ده سال بعد بهش فکر کردید بگید این بهترین تصمیم ممکن بود
یه چیز دیگه هم که هست اینه که اول بخودم میگم که احساسی تصمیم نگیریم و منطقی ف فکر کنیم

راستشو بخاید من مهندس شیمی هستم ولی عاشق عکاسی و آشپزی هستم و عکاسی کردن رو میپرستم و از آشپزی کردن لذت میبرم ولی باید یک منبع درآمدی داشته باشمکه بتونم به علایقم برسم

از همه اینها که بگذریم از خدا میخام یه بار فقط یه بار اونقدر خوشحال بشید که اشک از چشماتون دربیاد از فرط خوشحالی

حالا چرا فقط و فقط و فقط یه بار از فرط خوشحالی اشک از چشامون در بیاد:w40::crying:بیا خوبه؟

hadi216

عضو جدید
من این حرفت رو قبول ندارم ، خیلی خیلی از پزشک های عمومی اصلا کار نیس واسشون ، مطب هم بزنند خبری نیس . مجبورند برن تو بیمارستان کار کنند با ماهی 1800

hadi216

عضو جدید
توی بازار افرادی هستند که سر تا پاشون 1 تومن نمی ارزه ولی روزی 50 میلیون در میارن در صورتی که نه تخصصی دارن و نه شعور درست حسابی و رمز موفقیتشونم اینه که نه سیاست می دونن چیه نه درس هیچی حالیشون نیست فقط دنبال دلالیه خودشونن توی ایران تنها راهه درآمد دلالیه ولی خوب پزشکی ام خوبه خدایی ولی اونم باید شانست بگیره,دوستان به همه چی به دید پول نگاه کنین از رویا بیاین بیرون حرفهای این استادای داستان پردازو گوش ندین...
آره قبول دارم منم تو بازار که دارم میبینم طرف داره مفت مفت پول در می آره . فکر و ذکرشم کلا پوله

• Like
واکنش ها: .6.

hadi216

عضو جدید
سلام بچه ها
امیدوارم حالتون خوب شد
خودم فروشنده بودم
خودت هم نمیفهمی چی شد
کار کمتر سود بیشتر
من میگم علاقه +عقلانیت

فروشندگی خیلی بد شده فقط باید دروغ بگی ، تظاهر کنی ، خالی ببندی ، یواش یواش عادت میکنی به دروغ

vinca

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تا چند ز سودای جهان پیمودن
واندر بد و نیک جان و تن فرسودن
چون رزق نخواهدت ز رنج افزودن
بگزین ز جهان نشستن و آسودن

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یکی از دوستای من(در حد سلام علیک البته) اهواز خوند دندون پزشکی.هنوز خدمت هم نرفته.اوردنش اینجا الان داره کار میکنه فعلا تا قبل از خدمتش تو بیمارستان.ی جرمگیری گفت 120 تومن میگیره.البته 70 تومنش رو فک کنم گفت میده بیمارستان.ی منشی هم فقط داره.خیلییییییییییی خوبه انصافاااااااااااااااااا

pooya.wushu

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یکی از دوستای من(در حد سلام علیک البته) اهواز خوند دندون پزشکی.هنوز خدمت هم نرفته.اوردنش اینجا الان داره کار میکنه فعلا تا قبل از خدمتش تو بیمارستان.ی جرمگیری گفت 120 تومن میگیره.البته 70 تومنش رو فک کنم گفت میده بیمارستان.ی منشی هم فقط داره.خیلییییییییییی خوبه انصافاااااااااااااااااا

منشیه خیلی خوبه انصافااااا یا دندون پزشکی؟؟:D

بالا