مشاوره برای ارشد مهندسی شیمی - فرآیند

*Spook*

عضو
سلام به دوستان عزیز
بنده ترم اول ارشد مهندسی شیمی - فرآیند هستم از دانشگاه ازاد اسلامی واحد آبادان ---- مهندسی شیمی -گاز رو از امیدیه گرفتم!!
این دومین ترمی هست که رشته ارشد مهندسی شیمی به دانشگاه ابادان اضافه شده , پارسال بهمن و امسال مهرماه!!!
مشکل اینه که استاد ها و دروس خیلی کم هستن و چونکه مدرک مدیر گروه و 2-3 تا از استاد ها مربوط به پلیمر و سنتیک و... هرچیزی به غیر از طراحی فرآیند هستش به ما دروس ارشد پلیمر رو ارائه میدن!! که این مورد خیلی تو ذوقم زد!! چونکه من طراحی فرآیند رو دوست داشتم که انتخابش کردم و میخوام واحد هایی که مربوط به این شاخه میشن رو بخونم نه پلیمر!!
مثلا واسه ترم اول به من ای دروس رو دادن : رئولوژی پیشرفته سیالات پلیمر - ریاضیات پیشرفته - زبان تخصصی - روش تحقیق
و واسه کسایی که ترم دومشون هست درس کاتالیزورهای هتروژنی رو دادن و ترمودینامیک مهندسی شیمی پیشرفته - انتقال حرارت پیشرفته - سنتیک و طراحی راکتور پیشرفته که جز تمام شاخه ها میشن این دروس!!
و دیگیر هیچ!!
یعنی هنوز یکی از دروسی که مربوط به طراحی فرآیند میشه رو ارائه ندادن و بجاش 2 تا درس رئولوژی پیشرفته سیالات پلیمر و کاتالیزورهای هتروژنی رو به ما دادن!!
میتونستن حداقل یکی از این دروس رو ارائه بدن که ندادن :
اﺻﻮل ﻣﻬﻨﺪﺳﻲ ﻓﺮآﻳﻨﺪ - طراحی تجهیزات فرآیندی - بازیافت انرژی در صنعت -بهینه سازی - مدل سازی و مشابه سازی - طراحی به کمک کامپیوتر -انتگراسیون فرآیند ها .........
خب میرسیم به سوالاتی که بنده دارم از شما عزیزان دل!!
فردا اخرین روز حذف و اضافه! و الان من 3 راه رو به روم هستش :
درس رئولوژی رو حذف بکنم و ترمودینامیک رو بگیرم و دعا کنم واسه ترم بعدی دروس مرتبط به رشته رو اضافه بکنن!!
همین رو بدون دست زدن ادامه بدم!!
رئولوژی رو حذف نکنم و ترمودینامیک رو اضافه بکنم که میشم 14 واحد!!
اگر 14 واحد بگیرم بنظرتون سنگینه خیلی یا نه؟تاریخ امتحاناتمون اینجوریه : ترمودینامیک : 21/10 - رئولوژی : 24/10 - روش تحقیق :27/10 - زبان تخصصی : 29/10 - ریاضیات پیشرفته : 1/11
به غیر از تاریخ امتحانات خود درس ها سنگین هستن خیلی؟واله من که بیکار هستم و به غیر از این 2 روز که میرم دانشگاه و میتونم 5 روز در هفته رو درس بخونم ولی میخوام که معدلم حداقل 18 بشه بعد از اتمام ارشد!!
میتونم 2 تا ترم 14 تا بگیرم و ترم اخر هم پایان نامه؟ یا اینکه دروس پیش روم باز سنگین تر هستن و ترم بعدی شاید نشه 14 تا واحد گرفت و 10-11 میگیرم و در اخر میشم همون 4 ترمه؟
و اینکه کسی از دوستان جزوه های کاملی از این دروس رو که خوب توضیح داده باشه داره؟
بسیار هم سپاسگذارم پیشاپیش از توجه و و وقتی که صرف بنده میکنید و راهنمایی های شما عزیزان :gol:

آخرین ویرایش:

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
سلام
خب بدون اصول همین طور دانشگاه تاسیس میکنن اینطور میشه دیگه.
14واحد خیلی زیاده .. 12تا هم حتی زیاده و باید کلی زحمت بکشید تا نمره خوبی بگیرید.
منم گزینه اول رو توصیه میکنم.
اگر ترم های قبل درس های فرایندی ارائه میدادن احتمالا این ترم مشکلی پیش اومده و ترم بعد درست میشه. اگر ترم های قبل هم دروس فرایندی ارائه ندادن پس خبری در اینده هم نخواد بود.

*Spook*

عضو
والله امروز رفتم واسه حذف اضاف!!
مدیر گروه گفتش که 9 واحد اختیاری واسه چند سالی همین ها هستن : رئولوژی و کاتالیزور ها و مدل سازی و مشابه سازی!!
پس هیچ فرقی نمیکنه که الان رئولوژی بگیرم یا بعدا !! و این رو هم گفت 14 واحد سنگین و این ها !!
نهایت کاری که انجام دادم یه استاد و 2-3 تا سکشن این و اون ور کردم تا کلا یه روز از 8 تا صبح تا 8 شب کلاس برم و باقی هفته رو خالی باشم وسه درس خوندن
میخواستم بدونم که کسی از دوستان جزوه این دروس رو از دانشگاه های معتبر نداره ؟ میخوام خودم تو خونه بخونم باقی هفته رو چونکه به این استاد ها اعتباری نیست!!
.........
با مدیر گروه تلفنی صحبت کردم گفتش اگه میخوای میتونی به جای رئولوژی پیشرفته سیالات پلیمری درس کاتالیزورهای هتروژنی رو بگیری!!!!!!
حالا نمیدونم اینکارو بکنم یا که نه!! تا شنبه هم حذف و اضاف رو تمدید کردن!

آخرین ویرایش:

*Spook*

عضو
دوستان عزیز بالاخره پیگیری های بنده و چند تا از عزیزان هم رشته ای از دانشگاه ازاد ابادان نتیجه داد!;)
جریان این بود که نامه نوشتیم و امضا کردیم و تحویل علوم تحقیقات دادیم و بعد از اون که قول پیگیری گرفتیم یه چند روزی رو صبر کردیم !
خدارو شکر دیروز مدیر گروه کلا چارت درسی رو عوض کرد و به جای رئولوژی پیشرفته و کاتالیزور هتروژنی و خواص پلیمر و مدل سازی و مشابه سازی الان درس های : طراحی تجهیزات فرآیندی و بهینه سازی و دینامیک سیالات محاسباتی ( CFD ) و کارآفرینی و رو از ترم بعدی ارائه میدن و همچنین قول دادن که اساتید رو از دانشکده نفت ابادان و اهواز بیارن برامون برای دروس تخصصی!
البته مدیر گروه خیلی واسمون سنگ تموم گذاشت و گفتش باز هم اگر میبینید بعضی از این دروس رو نمیخوایین بهم بگین تا قبل از نیمه اذر که وقت دارم عوضشون بکنم!
حالا سوالم از دوستان اینه که این 3 تا درس طراحی تجهیزات فرآیندی و بهینه سازی و دینامیک سیالات محاسباتی خوب هستن؟
بنده اصلا اطلاعاتی درباره درس دینامیک سیالات محاسباتی ندارم! و دوستان هم میگفتن که باید با این درس محاسبات عددی پیشرفته هم بگیریم که الان ما ریاضیات پیشرفته گرفتیم ( البته از ترم بعدی محاسبات عددی پیشرفته هم ارائه میشه) و به جای اون مدل سازی و مشابه سازی یا طراحی به کمک کامپیتور بگیریم و به جای بهینه سازی هم انتگراسیون فرآیند ها!!حالا به نظر شما بهترین ترکیب کدوم دروس هستن؟
البته گفت میتونم درس استاندارد سازی رو هم به جای کارآفرینی بیارم! کلا اون 3 تاش که اون بالایی ها هستن و اخرین درس هم بین کاتالیزور ها و رئولوژی و کارآفرینی و استاندارد سازی هستش! چونکه طبق ابلاغیه جدید که برای برنامه درسی جدید از طریق وزارت علوم اومده 12 واحد اصلی و 12 واحد اختیاری شده!که حتما و باید 9 واحدش کاملا مرتبط باشه و 3 واحد دیگه هم میشه از گرایش های دیگه ارائه داد! در صورتی که قبلا 15 واحد اصلی بود و 9 واحد اختیاری!
خیلی خیلی ممنونم پیشاپیش و منتظر راهنمایی های شما عزیزان هستم!:smile:

آخرین ویرایش:

SCIENSE

عضو جدید
دوستان عزیز بالاخره پیگیری های بنده و چند تا از عزیزان هم رشته ای از دانشگاه ازاد ابادان نتیجه داد!;)
جریان این بود که نامه نوشتیم و امضا کردیم و تحویل علوم تحقیقات دادیم و بعد از اون که قول پیگیری گرفتیم یه چند روزی رو صبر کردیم !
خدارو شکر دیروز مدیر گروه کلا چارت درسی رو عوض کرد و به جای رئولوژی پیشرفته و کاتالیزور هتروژنی و خواص پلیمر و مدل سازی و مشابه سازی الان درس های : طراحی تجهیزات فرآیندی و بهینه سازی و دینامیک سیالات محاسباتی ( CFD ) و کارآفرینی و رو از ترم بعدی ارائه میدن و همچنین قول دادن که اساتید رو از دانشکده نفت ابادان و اهواز بیارن برامون برای دروس تخصصی!
البته مدیر گروه خیلی واسمون سنگ تموم گذاشت و گفتش باز هم اگر میبینید بعضی از این دروس رو نمیخوایین بهم بگین تا قبل از نیمه اذر که وقت دارم عوضشون بکنم!
حالا سوالم از دوستان اینه که این 3 تا درس طراحی تجهیزات فرآیندی و بهینه سازی و دینامیک سیالات محاسباتی خوب هستن؟
بنده اصلا اطلاعاتی درباره درس دینامیک سیالات محاسباتی ندارم! و دوستان هم میگفتن که باید با این درس محاسبات عددی پیشرفته هم بگیریم که الان ما ریاضیات پیشرفته گرفتیم ( البته از ترم بعدی محاسبات عددی پیشرفته هم ارائه میشه) و به جای اون مدل سازی و مشابه سازی یا طراحی به کمک کامپیتور بگیریم و به جای بهینه سازی هم انتگراسیون فرآیند ها!!حالا به نظر شما بهترین ترکیب کدوم دروس هستن؟
البته گفت میتونم درس استاندارد سازی رو هم به جای کارآفرینی بیارم! کلا اون 3 تاش که اون بالایی ها هستن و اخرین درس هم بین کاتالیزور ها و رئولوژی و کارآفرینی و استاندارد سازی هستش! چونکه طبق ابلاغیه جدید که برای برنامه درسی جدید از طریق وزارت علوم اومده 12 واحد اصلی و 12 واحد اختیاری شده!که حتما و باید 9 واحدش کاملا مرتبط باشه و 3 واحد دیگه هم میشه از گرایش های دیگه ارائه داد! در صورتی که قبلا 15 واحد اصلی بود و 9 واحد اختیاری!
خیلی خیلی ممنونم پیشاپیش و منتظر راهنمایی های شما عزیزان هستم!:smile:
من ارشد فرایند دانشگاه تهران خوندم، خیلی روی درسا حساس نباشید یعنی اصلا حساس نباشید اتفاقا درسای اولی که داشتین بهتر بودن چون یه سری مفاهیم خوب از کارای پیشرفته مهندسی شیمی یاد می گرفتید که در اینده برا ادامه تحصیل، کار و یا اپلای بیشتر بدرد می خوردند، درسای فرایندی بیشتر از این که بصورت کورس ارائه بشن باید شما پروژه محور و پایان نامه محور یاد بگیرید. ایشالا درس cfd که گذروندید به حرف من خواهید رسید.

بالا