..:: پاسخ به سوالات Word , Excel , PowerPoint , Outlook::..

armanjan

عضو جدید
درخواست نرم افزار

درخواست نرم افزار

سلام
من تحصيل كرده رشته كشاورزي هستم ولي شغلم كارمند بانك براي كارهاي اداري خودم به نرم افزاري كه اعداد تايپ شده را به حروف تبديل ودرجاي خواسته شده ثبت نمايد نياز دارم البته درمحيط اكسل اگه ممكنه برام ارسال فرمائيد.
باتشكر

mary90

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خیلی ممنون از توضیحات فوق العده ای که دادید
حالا چه طور میتونیم چندتا نمودار رو با هم روی یه نمودار رسم کنیم؟

mary90

عضو جدید
کاربر ممتاز
میشه لطفا درباره ی محاصبه ی کردن و نحوه ی استفاده از فرمول هم توضیح بدین؟
ممنون میشم

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام خیلی ممنون از توضیحات فوق العده ای که دادید
حالا چه طور میتونیم چندتا نمودار رو با هم روی یه نمودار رسم کنیم؟

سلام.
ببینید دوست عزیز برای اینکار چند راه وجود داره.اگه محور x شما مشترک باشه میتونین دیتا ها رو در ستونهای کنار هم بذارین به این صورت که اول x ها و بعد y1 ها و بعد y2 ها و ... بعد همه دیتا ها رو انتخاب کنید و گزینه scatter رو بزنین.همه نمودار ها داخل یکی رسم میشه.
ولی اگه x ها متفاوت هست باید ابتدا یک نمودار scatter خالی ایجاد کنید و بعد روش راست کلیک کنید و از گزینه select data میتونین داده های مورد نظرتونو انتخاب کنید.بقیه مراحل مشخصه.متاسفانه الان برام مقدور نیست با شکل توضیح بدم.در اسرع وقت اینکار رو میکنم.

mary90

عضو جدید
کاربر ممتاز
منظورتون از فرمول چیه؟فرمولهای خود اکسل یا نوشتن دستی فرمولها؟
مثلا میخوایم از یک ستون جذر بگیریم بعد ان را تقسیم بر ستون دیگری کنیم از کولش logبگیریم و.....
این طور کار ها رو چه طور میتونم انجام بدم؟

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
مثلا میخوایم از یک ستون جذر بگیریم بعد ان را تقسیم بر ستون دیگری کنیم از کولش logبگیریم و.....
برای این کار بهترین روش اینه که:
ابتدا کنار اولین سلول ستونی که میخواین ازش جذر بگرین قرار بگیرین بعد = رو بزنین بعد دستور جذر سلول کناریشو بنویسین.مثلا =A1^0.5
که میتونین بجای اینکه A1 رو تایپ کنین روی خونه A1 کلیک کنید.
بعد از اینکه فرمول مورد نظرتونو تایپ کردین enter رو بزنین.حالا براتون جذر سلول محاسبه میشه.برای اینکه این فرمول رو برای بقیه سلول ها هم اعمال کنید کافیه موس رو به گوشه پایین سلولی که توش فرمول نوشتین (اون قسمتی که مربع کوچولو داره) ببرین.شکل موس به صورت بعلاوه کوچک تبدیل میشه.حالا دکمه چپ موس را نگه دارید(drag & drop) به سمت پایین بکشین.تا به آخرین سلولی که میخواین محاسبات رو انجام بده ببرید.حالا رها کنید.میبینین که برای همه محاسبه شده.
موفق باشید

yas87

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام یه سوال داشتم تواکسل میشه چند نمودار روبا هم ادغام کرد ویه نمودار کلی بدست اورد

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام یه سوال داشتم تواکسل میشه چند نمودار روبا هم ادغام کرد ویه نمودار کلی بدست اورد
نه دوست عزیز.خود نمودارها رو نمیشه ادغام کرد.ولی میشه با داده هاشون همه نمودارها رو در یک نمودار رسم کرد

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
من تحصيل كرده رشته كشاورزي هستم ولي شغلم كارمند بانك براي كارهاي اداري خودم به نرم افزاري كه اعداد تايپ شده را به حروف تبديل ودرجاي خواسته شده ثبت نمايد نياز دارم البته درمحيط اكسل اگه ممكنه برام ارسال فرمائيد.
باتشكر

بفرمایید دوست عزیز.
http://www.farsaran.ir/تاریخ هجری شمسی در Excel تبدیل عدد به حروف در Excel

توتال

عضو جدید
سلام
من نیاز فوری به جزوه اکسل و ورد 2007 به صورت pdfدارم ممنون میشم برام بگذارید ?

S H i M A

کاربر فعال تالار شیمی
کاربر ممتاز
سلام
من نیاز فوری به جزوه اکسل و ورد 2007 به صورت pdfدارم ممنون میشم برام بگذارید ?

میشه لطفا درباره ی محاصبه ی کردن و نحوه ی استفاده از فرمول هم توضیح بدین؟
ممنون میشم

سلام دوستان.

این فایل به طور کامل درباره فرمولهای اکسل و توابع توضیح داده:

پیوست ها

• excel functions .PDF
    303 کیلوبایت · بازدیدها: 0

آبجی

عضو جدید
کاربر ممتاز
[h=2][/h]
سلام

متاسفانه امروز بعد از نصب برنامه office به این مشکل برخوردم . موندم چکار کنم اگه کسی راهی سراغ داره بهم بگه چون واقعا کارام لنگ مونده
.

زمانی که میخوایم تایپ کنم مثلا جمله : سلام خوبی ؟ رو اینجوری نمایش میده :
؟ خوبی سلام
یعنی کاملا برعکس

ضمن اینکه 2007 هست دو تا سی هم تست کردم هر دوشون این مدلین
تنظیمات رو ریست کردم اما مشکلم حل نشده

mary90

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان اگه بخواهیم یه نمودار رو logکنیم باید چی کار کنیم؟
محدوده ی داده ها رو چه طور تعیین کنیم؟

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام دوستان اگه بخواهیم یه نمودار رو logکنیم باید چی کار کنیم؟
محدوده ی داده ها رو چه طور تعیین کنیم؟

سلام.بعد از اینکه نمودار رو رسم کردین از دسته chart tools (بخش سبز رنگ که با انتخاب نمودار، در انتهای تب های اکسل ظاهر میشه) و تب layout گزینه axes رو بزنین.حالا برای محور عمودی یا افقی با انتخاب گزینه show axis whit log scale میتونین نمودار لگاریتمی رسم کنید

mary90

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام میشه لطفا توضیح بدید برای نوشتن یه فرمول شیمیایی توی ورد چه طور میتونیم این کار رو انجام بدیم؟
ممنون میشم

javad_arash2003

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام میشه لطفا توضیح بدید برای نوشتن یه فرمول شیمیایی توی ورد چه طور میتونیم این کار رو انجام بدیم؟
ممنون میشم
سلام
منظورتون از فرمول شیمیایی چیه
مثلا می خوای
ch4 رو بنویسی ولی 4 کوچیک باشه
اگه اره می تونی با انتخاب 4 وزدن این گزینه درستش کنی
مشاهده پیوست 89628

پیوست ها

• for.JPG
    for.JPG
    6 کیلوبایت · بازدیدها: 0

mary90

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
منظورتون از فرمول شیمیایی چیه
مثلا می خوای
ch4 رو بنویسی ولی 4 کوچیک باشه
اگه اره می تونی با انتخاب 4 وزدن این گزینه درستش کنی
مشاهده پیوست 89628
خیلی ممنون از جوابتون
ولی من منظورم اینه که بخوایم یه فرمول باز رو بنویسیم

maryam6262

عضو جدید
من در يك سلول عبارتي دارم كه با يك سري علامت جداكننده متن از هم جدا شدن(برقي/دستي/آري/خير) ميخوام اين كلمات از هم جدا و هر كدومشون در يك ستون قرار بگيرند.آيا تابعي وجود داره؟

maryam6262

عضو جدید
من در يك سلول عبارتي دارم كه با يك سري علامت جداكننده متن از هم جدا شدن(برقي/دستي/آري/خير) ميخوام اين كلمات از هم جدا و هر كدومشون در يك ستون قرار بگيرند.آيا تابعي وجود داره؟

Data->Text To columns
thanks myself

a--m--j

عضو جدید
مشکل + مشکل + اساسی مشکل

مشکل + مشکل + اساسی مشکل

:cry::cry::cry:

سلام آقایون و خانم های مهندس :cry:
من با ورد مشکل دارم یعنی یه جورایی ورد با من مشکل داره
سیسم عامل xp سرویس پک 2 رو سیستمم سواره و آفیس 2007 استفاده می کنم
وقتی می خوام ریاضیات و مطالب فورمولی تایپ کنم وردم ارور می ده
یه راه حل اساسی بگین
ویندوزمو چندین بار عوض کردم - چندین بار و البته بارها و بارها سیستممو چک کردم تا مشکل از نصب نشدن قسمتی از ویندوزم نباشه -افیس رو چندین و چند بار با unistaler پاک و دو باره نصب کردم ولی هیچ کدوم از این کار ها برام نتیجه نداد
در ادامه تو ضیحاتمم بگم
ورد در حالتی که متن تایپ می کنی مشکلی نداره ولی وقتی از منوی insert /equatin می شی و شروع به تایپ مسایل و اعدا ریاضی می کنی با ارور مواجه می شه تصویر ارورشم در زمیمه می زارم :cry::cry::cry::cry:

پیوست ها

• sasas.jpg
    sasas.jpg
    33.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
:cry::cry::cry:

سلام آقایون و خانم های مهندس :cry:
من با ورد مشکل دارم یعنی یه جورایی ورد با من مشکل داره
سیسم عامل xp سرویس پک 2 رو سیستمم سواره و آفیس 2007 استفاده می کنم
وقتی می خوام ریاضیات و مطالب فورمولی تایپ کنم وردم ارور می ده
یه راه حل اساسی بگین
ویندوزمو چندین بار عوض کردم - چندین بار و البته بارها و بارها سیستممو چک کردم تا مشکل از نصب نشدن قسمتی از ویندوزم نباشه -افیس رو چندین و چند بار با unistaler پاک و دو باره نصب کردم ولی هیچ کدوم از این کار ها برام نتیجه نداد
در ادامه تو ضیحاتمم بگم
ورد در حالتی که متن تایپ می کنی مشکلی نداره ولی وقتی از منوی insert /equatin می شی و شروع به تایپ مسایل و اعدا ریاضی می کنی با ارور مواجه می شه تصویر ارورشم در زمیمه می زارم :cry::cry::cry::cry:

خطايي كه سيستم شما ميده ميگه يه چيزي نصب نشده.احتمال داره سورس آفيسي كه نصب ميكنين مشكل داشته باشه.تو برنامه هاي نصب شده سيستم ببينيد dot net framework نصب هست ؟ورژنش چنده؟
اگه فقط مشكلتون معادله نويسيه كه ميتونين از mathtype استفاده كنيد.

a--m--j

عضو جدید
خطايي كه سيستم شما ميده ميگه يه چيزي نصب نشده.احتمال داره سورس آفيسي كه نصب ميكنين مشكل داشته باشه.تو برنامه هاي نصب شده سيستم ببينيد dot net framework نصب هست ؟ورژنش چنده؟
اگه فقط مشكلتون معادله نويسيه كه ميتونين از mathtype استفاده كنيد.

امیر جان این نسخه افیس رو من الان 4 ساله استفاده می کنم و الان که دارم اینو می تایپم دقیقا 3 با unistal کردم دو باره نصبیدم و 2 بار هم دستور repyere خود نرم افزار افیس رو روش اجرا کردم و نا گفته نماند دو بار هم ویندوزمو با sfc/scannow چک کردم و لی تاثیری نداشت
ضمنا این این dot net freamwork تو لیست برنامه هام نبود
در مورد نرم افزار math type هم مشکلش اینه که این نرم افزار با آفیس مایکروسافت کنار نمی آد و می گه یا من یا آفیس
و با نصب کردنش باید از موهبت داشتن آفیس محروم باشم که اینجوری گیر کارم بیشتر می شه
:(

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
امیر جان این نسخه افیس رو من الان 4 ساله استفاده می کنم و الان که دارم اینو می تایپم دقیقا 3 با unistal کردم دو باره نصبیدم و 2 بار هم دستور repyere خود نرم افزار افیس رو روش اجرا کردم و نا گفته نماند دو بار هم ویندوزمو با sfc/scannow چک کردم و لی تاثیری نداشت
ضمنا این این dot net freamwork تو لیست برنامه هام نبود
در مورد نرم افزار math type هم مشکلش اینه که این نرم افزار با آفیس مایکروسافت کنار نمی آد و می گه یا من یا آفیس
و با نصب کردنش باید از موهبت داشتن آفیس محروم باشم که اینجوری گیر کارم بیشتر می شه
:(

احتمال داره از dot net باشه.چون بايد همراه نرم افزار نصب بشه تا يكسري امكاناتش اجرا بشه.
اون نرم افزاري هم كه معرفي كردم يه افزونه (plug in) تو آفيس درست ميكنه نه اينكه بگه يا من يا آفيس!
درضمن راه ديگه اي هم داره.اونم اينكه از تب insert گزينه object رو بزنين و از ليستي كه باز ميشه گزينه microsoft equation رو بزنين.اينطوري هم ميتونين معادله بنويسين

a--m--j

عضو جدید
احتمال داره از dot net باشه.چون بايد همراه نرم افزار نصب بشه تا يكسري امكاناتش اجرا بشه.
اون نرم افزاري هم كه معرفي كردم يه افزونه (plug in) تو آفيس درست ميكنه نه اينكه بگه يا من يا آفيس!
درضمن راه ديگه اي هم داره.اونم اينكه از تب insert گزينه object رو بزنين و از ليستي كه باز ميشه گزينه microsoft equation رو بزنين.اينطوري هم ميتونين معادله بنويسين

این روش object/microsaft eq.. تو ورژن من اصلا نیست
در مورد math typ هم احتمالا نتونستم منظورمو برسونم این نرم افزاره تا می ای وردو بالا بیاری پشت سر هم این خطایی که تو فورمول نویسی باهاش رو برو بودیو می آره و اجازه ران شدن آفیس رو نمی ده این افزونه که شما بهش اشاره کردین تو حالتیه که آفیست سالم باشه
در مورد dat net freamwork هم که بعضا تو لیست برنامه هام دیدم واقعیت دقیقا نمی دونم کدوم نرم افزار ها بهش احتیاج دارن ولی عمداتا با نرم افزار نصب می شه و تا به حال یادم نمی آم به تنهایی اونو نصب کنم
ولی از همه که بگذریم دست گلت درد نکنه
مشکل من حل شد
من آفیس رو که می خوام نصب کنم کل بسته آفیس رو نصب نمی کنم عمداتا ورد و اکسل و پاور پوینت
که یه دفعه به ذهنم رسید شاید مشکل هماهنگ نبودنش از این باشه که کل بسته رو نصبیدم درست شد ولی این dot net freamwork بازم نیست تو لیست برنامه ها
احتمالا ربطی به آفیس نداشته با شه
بازمم ممنون به خاطر راهمایی هات /.;)

S H i M A

کاربر فعال تالار شیمی
کاربر ممتاز
ممنون میشم

سلام.

هم این تاپیک خیلی کمک میکنه :

فونت شیمی (علائم مورد نیاز برای تایپ متون شیمی)

و هم اینکه مختص سوال شماست:

تایپ سریع و آسان فرمولهای شیمیایی در محیط Word

موفق باشید...

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
این روش object/microsaft eq.. تو ورژن من اصلا نیست
در مورد math typ هم احتمالا نتونستم منظورمو برسونم این نرم افزاره تا می ای وردو بالا بیاری پشت سر هم این خطایی که تو فورمول نویسی باهاش رو برو بودیو می آره و اجازه ران شدن آفیس رو نمی ده این افزونه که شما بهش اشاره کردین تو حالتیه که آفیست سالم باشه
در مورد dat net freamwork هم که بعضا تو لیست برنامه هام دیدم واقعیت دقیقا نمی دونم کدوم نرم افزار ها بهش احتیاج دارن ولی عمداتا با نرم افزار نصب می شه و تا به حال یادم نمی آم به تنهایی اونو نصب کنم
ولی از همه که بگذریم دست گلت درد نکنه
مشکل من حل شد
من آفیس رو که می خوام نصب کنم کل بسته آفیس رو نصب نمی کنم عمداتا ورد و اکسل و پاور پوینت
که یه دفعه به ذهنم رسید شاید مشکل هماهنگ نبودنش از این باشه که کل بسته رو نصبیدم درست شد ولی این dot net freamwork بازم نیست تو لیست برنامه ها
احتمالا ربطی به آفیس نداشته با شه
بازمم ممنون به خاطر راهمایی هات /.;)
تو نسخه اي كه من دارم موجوده.
احتمالا بخاطر اين كه ناقص نصب كردين اين گزينه نيست.
خواهش ميكنم. نياز نيست همه گزينه هاي آفيس رو نصب كنيد فقط اونايي كه لازم دارين بعلاوه office tools كافيه.
موفق باشيد

mokr63

عضو جدید
رمز گذاری برای پاورپوینت

رمز گذاری برای پاورپوینت

کسی در مورد پیغام elsass.exe چیزی میدونه
حالمو گرفته:mad:

mizani95

عضو جدید
سلام.
من یه نرم افزار نیاز دارم که بتونم هم باش راحت فرمول تایپ کنم،
هم یسری شکل های هندسی سه بعدی رو داشته باشه.
واسه تایپ که مث تایپ رو خودم دارم ولی میخام اگه بشه دوتاش باهم باشه ینی فرمول و شکل
اگه هم نشد که همون شکلارو بشه بکشم خودم مث تایپ رو دارم.
البته بجز ورد که کار کردن باش خیلی سختهه!!

خیلی ضروریه.مرسی میشم اگه کمک کنین.

نرم افزار geo gebra دم دست ترینشون هست ولی بعید می دونم بتونی از شکل هاش جای دیگه استفاده کنی مگر اینکه از اونها عکس بگیری
مثلا با snagIt
یه نرم افزار فوق العاده قوی ریاضی هم هست که همه چیز داره ولی کار باهاش یکمی سخته به اسم maple که آخرین نسخش فکر کنم 14 باشه
توی این هم همون مشکل هست و باید از اشکال عکس بگیری