..:: پاسخ به سوالات Word , Excel , PowerPoint , Outlook::..

en.mahak

عضو جدید
سلام.آیا امکان داره که دکمه right to left/lrft tp right direction در word مخفی بشه؟من چند بار نصب کردم آفیس رو اما این دکمه برای من در نوار ابزار نیست.چطور میشه اوردش؟؟؟مشاهده پیوست 80368

پیوست ها

• 2129_File1.PNG
    2129_File1.PNG
    9.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
سلام.آیا امکان داره که دکمه right to left/lrft tp right direction در word مخفی بشه؟من چند بار نصب کردم آفیس رو اما این دکمه برای من در نوار ابزار نیست.چطور میشه اوردش؟؟؟مشاهده پیوست 80368

بله امکان داره :D
در همان بخش آیکون های بالا کلیک راست کنید و از بخش Customize پیدا کرده و add کنید :gol:

kaveh_69

عضو جدید
مشکل word!

مشکل word!

سلام دوستان من یه مدته وقتی میخام وردمو ببندم این ارر رو میده.

"eord cannot save changes to the global templat because it was opened with read only access.do u want to save the changes in a templat

whit a difrant name?"

کسی میدونه مشکلش چیه؟
حتی افیس رو از نو هم نصب میکنم حل نمیشه!

saminaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان چه طور میشه داده ها رو تو اکسل تجمعی جمع کرد؟؟؟؟؟؟

fazel7

عضو جدید
کندی شدید ادیت فقط یک فایل ورد!

کندی شدید ادیت فقط یک فایل ورد!

با سلام
من یه مقاله ای رو شروع کردم به تنظیمش که توش فرمول هم به کار رفته؛ یکی از روزا بود که فایل رو که باز کردم ادامه کارم رو انجام بدم دیدم سرعت ادیت بسیار بسیار پایین اومده. یعنی مثلا یک حرف رو که delete می کنم و به جاش یه حرف دیگه مینویسم حداقل 4ثانیه طول میکشه این کار! جالبه که فایل های دیگم با سرعت نور ادیت میشن!
ممنون میشم بگید مشکل کار از کجاست.
با تشکر

:)

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان چه طور میشه داده ها رو تو اکسل تجمعی جمع کرد؟؟؟؟؟؟

نمی دونم راه ساده تری هم هست یا نه، اما نظر من اینه و با یه مثال توضیحش می دم:

دو تا ستون ترجیحا کنار هم در نظر بگیرین ( مثل A و B ) ، ستون اول برای خود داده ها (B ) و ستون دوم برای فراوانی تجمعی ( A ).

تو ستون اول داده های اولیه تون رو بنویسین .

اولین سطر ستون دوم ( 1 ) رو مساوی سلول کناریش قرار بدین (بعد از انتخاب سلول 1 ، در قسمت فرمول نویسی بنویسین :

کد:
 = b3

سطر دوم (2) رو فرمول جمع بنویسین با پارامترهای سلول کناری (داده اولیه) و سلول بالایی.
کد:
  =SUM(A3,B4)

بعدم هم مربع کوچولوی کنار سلولی که فرمول دوم داخلش هست (3) رو تا آخرین سطری که می خواین فراوانی تجمعی حساب کنه درگ کنین، اینطوری فرمول برای اونها هم تعمیم می شه.
ضمنا فرمولها رو هم قسمت (4) بنویسین.
موفق باشین.

پیوست ها

• 1.jpg
    1.jpg
    6.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0

**زهره**

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون عزیزم بابت فراوانی تجمعی.
یک سوال دیگه:
چطور میتونم میانگین تجمعی یک ستون داده رو داشته باشم؟

javadwarning

عضو جدید
سلام.میشه توضیح بدین چه طور میتونم دوتا تصویر رو روی هم توی ورد اضافه کنم.یه تصویرم بزرگه و یکی دیگه کوچیکه .میخوام کوچیکه رو گوشه تصویر بزرگه درج کنم .چه کار کنم؟
لطفا راهنمایی کنید.ممنون

خب باید اول تصویر رو بیاری بعد راست کلید روش بعد گزینه Text Wrapping بعد گزینه In front of Text بزن بعد میتونی همه جا تصویر بکشی میتونی نوشته بزاری روش میتونی همه کار کنی

پاییز1

عضو جدید
سلام کسی می دونه چه طوری می شه تو ورد 2010 طوری صفحه بندی کرد که شماره گذاری صفحات از صفحه 5 شروع بشه یعنی صفحه پنجم شماره 1 و صفحه 6 شماره2و....... برای کاروزیم می خوام . خیلی عجله دارم.

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام کسی می دونه چه طوری می شه تو ورد 2010 طوری صفحه بندی کرد که شماره گذاری صفحات از صفحه 5 شروع بشه یعنی صفحه پنجم شماره 1 و صفحه 6 شماره2و....... برای کاروزیم می خوام . خیلی عجله دارم.

سلام دوست عزيز. براي اين كار بايد فايلتونو section بندي كنيد.به اين ترتيب كه آخر صفحه 4 با دستور زير صفحه 4 رو ميشكنيد و در قسمت header يا footer صفحه 5 شماره صفحه رو وارد ميكنيد.بعد از قسمت format page numbe دكمه راديويي start at رو انتخاب و عدد يك را وارد كنيد.
اينم آدرس دستور لازم:

کد:
Page layout - breaks - next page

موفق باشيد
;)

bayan2

عضو جدید
سلام ..من یه سوال خیلی فوری دارم ....من یه صفحه A4 دارم داخل wordمیخوام سایز اونو کوچیک کنم ... تا بشه یک چهارم صفحه به صورت لندسکیپ ..... یعنی میشه 4 صفحه کوچک ...اما موقع پرینت .. بتونم هر 4 تا صفحه کوچکمو روی یه صفحه A4 پرینت بگیرم ..اما مرز 4 صفحه کوچک مشخص باشه .. باید چکار کنم ..ممنون از راهنماییتون ..

javad_arash2003

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ..من یه سوال خیلی فوری دارم ....من یه صفحه A4 دارم داخل wordمیخوام سایز اونو کوچیک کنم ... تا بشه یک چهارم صفحه به صورت لندسکیپ ..... یعنی میشه 4 صفحه کوچک ...اما موقع پرینت .. بتونم هر 4 تا صفحه کوچکمو روی یه صفحه A4 پرینت بگیرم ..اما مرز 4 صفحه کوچک مشخص باشه .. باید چکار کنم ..ممنون از راهنماییتون ..
سلام از این گزینه استفاده کنید
مشاهده پیوست 85914

پیوست ها

• 33333.jpg
    33333.jpg
    17.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ممنون این روشم امتحان کردم ..ولی اون طوری که من میخوام نمیشه ..
:(:cry:

نياز به هيچ تنظيم خاصي نيست. اين از امكانات پرينترتونه كه بايد ساپورت كنه.تقريبا هيچ ربطي به ورد نداره
شما مثل قبل تو كاغذ آ4 بنويسيد و تنظيمات دلخواهتون رو انجام بدين بعد موقع پرينت يه گزينه بايد پيدا كنيد كه تعداد صحفه در يك برگ رو مشخص ميكنه.چون هر پرينتر تنظيماتش فرق ميكنه و من پرينتر ندارم نميتونم براتون عكسي ضميمه كنم ولي روش كلي همونه كه عرض كردم.

javad_arash2003

عضو جدید
کاربر ممتاز
نياز به هيچ تنظيم خاصي نيست. اين از امكانات پرينترتونه كه بايد ساپورت كنه.تقريبا هيچ ربطي به ورد نداره
شما مثل قبل تو كاغذ آ4 بنويسيد و تنظيمات دلخواهتون رو انجام بدين بعد موقع پرينت يه گزينه بايد پيدا كنيد كه تعداد صحفه در يك برگ رو مشخص ميكنه.چون هر پرينتر تنظيماتش فرق ميكنه و من پرينتر ندارم نميتونم براتون عكسي ضميمه كنم ولي روش كلي همونه كه عرض كردم.
امیر جان من اینو برای عکس دیدم
تو افیس ندیدم که بشه این کار رو کرد
ولی راهی که گفتم راحت میشه نمی دونم چرا دوستمون گفت نمی شه

bayan2

عضو جدید
امیر جان من اینو برای عکس دیدم
تو افیس ندیدم که بشه این کار رو کرد
ولی راهی که گفتم راحت میشه نمی دونم چرا دوستمون گفت نمی شه
مرسی ..اما من میخوام بالای هر صفهم جدا شماره بخوره ...و شخص باشه که این صفحات جداست ..:(

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
مرسی ..اما من میخوام بالای هر صفهم جدا شماره بخوره ...و شخص باشه که این صفحات جداست ..:(

شماره صفحه كه براي صفحه جدا ميخوره يعني توي هر كاغذ آ4 كه پرينت كنيد چهار تا شماره صفحه ميبينيد.
البته دو تا كار بايد انجام بدين.اول اينكه موقع تايپ كردن شماره صفحه بزنين و دوم اينكه تنظيمات پرينتر رو چك كنيد كه خودش شماره صفحه نزنه

bayan2

عضو جدید
شماره صفحه كه براي صفحه جدا ميخوره يعني توي هر كاغذ آ4 كه پرينت كنيد چهار تا شماره صفحه ميبينيد.
البته دو تا كار بايد انجام بدين.اول اينكه موقع تايپ كردن شماره صفحه بزنين و دوم اينكه تنظيمات پرينتر رو چك كنيد كه خودش شماره صفحه نزنه

اخه مگه شماره صفحه رو از طریق footer یا header نباید بزنیم ... با روش شما فقط یه شماره میخوره ... بعدم ..من میخوام صفpه هام لند***پ باشه ..با روش شما پورتریت میشه ... چکارش کنم ..از ظهر دیونم کرده ..:cry::cry::cry:

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
اخه مگه شماره صفحه رو از طریق footer یا header نباید بزنیم ... با روش شما فقط یه شماره میخوره ... بعدم ..من میخوام صفpه هام لند***پ باشه ..با روش شما پورتریت میشه ... چکارش کنم ..از ظهر دیونم کرده ..:cry::cry::cry:

ببينيد دوست عزيز.شما به صورت معمولي بنويسيد و كاغذتون رو آ4 انتخاب كنيد.شماره صفحه رو همونطور كه خودتون گفتين بزنين.حالا موقعي كه ميخواين پرينت بگيرين از روشي كه جواد جان گفت استفاده كنيد.اينطوري توي يك صفحه آ4 پرينتتون 4 صفحه نوشته شده شما مياد با شماره صفحه هاي درست و دقيقا همون چيزي ميشه كه ميخواين

S H i M A

کاربر فعال تالار شیمی
کاربر ممتاز

شما اگر متن یک صفحه ای دارید و میخواید بالای هرکدوم یه شماره صفحه

جدا بخوره باید متنتون رو داخل 4 تا صفحه پشت سر هم کپی کنید.

یعنی کلا بشه یه فایل 4 صفحه ای که متن همه صفحه ها یکی هستش.

و یا اگر فایل 4 صفحه ای دارید و میخواید همه صفحات داخل یه برگ A4 پرینت

بشه بذارید همونطور بمونه.

یعنی کلا میشه یه فایل 4 صفحه ای که متن همه صفحه ها یکی نیست.

حالا این کاری که میگم انجام بدین:

به این ترتیب:

منوی file رو باز کنید و گزینه print رو انتخاب کنید.

سمت راستِ جاییکه اسم پرینتر شما رو نوشته، گزینه ای هست به

اسم properties.

انتخابش کنید.صفحه ای باز میشه که چند تا تب بالاش داره.

اونیکه نوشته finishing رو انتخاب کنید.

سمت چپ پایین این بخش، نوشته شده page per sheet.

که کنارش یه منوی انتخابی داره.

شما شماره 4 رو انتخاب کنید.

و سمت راست همونجا، بخشی به نام orientation داره که نحوه

افقی landscape و عمودی portrait رو میتونید انتخاب کنید و بعدش ok.

و در نهایت باز هم ok پرینت رو بزنید و چاپ کنید.

RZGH

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای لینک کردن توپاورچی کاربایدکردکه وقتی جابه جاشدلینکهابازبشه؟

RZGH

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز چی جابجا بشه؟؟
وقتی یه موضوع روتوپاورلینک می کنیم فقط توسیستمی که کارکردیم باز میشه وقتی اون فایل با یه سیستم دیگه باز بشه لینکهاروباز نمیکنه چی کارکنم که اینجوری نشه

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
وقتی یه موضوع روتوپاورلینک می کنیم فقط توسیستمی که کارکردیم باز میشه وقتی اون فایل با یه سیستم دیگه باز بشه لینکهاروباز نمیکنه چی کارکنم که اینجوری نشه

دوست عزيز شما بايد اولا فايل هايي رو كه لينك ميكنين توي يك پوشه قرار بدين دوما اينكه موقع انتقال بايد كل پوشه رو كپي كنين.
اگه جوابتون اين نيست لطف كنيد متن خطايي كه ميده رو بگين تا بررسي كنيم ببينيم مشكل از كجاست

RZGH

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزيز شما بايد اولا فايل هايي رو كه لينك ميكنين توي يك پوشه قرار بدين دوما اينكه موقع انتقال بايد كل پوشه رو كپي كنين.
اگه جوابتون اين نيست لطف كنيد متن خطايي كه ميده رو بگين تا بررسي كنيم ببينيم مشكل از كجاست
این کارم کردم باز حل نشدمشکل که مطمئنم ازهمین تغییرمسیره

RZGH

عضو جدید
کاربر ممتاز
مشکل که دیگه گذشت ورفت ولی دوست دارم که این مساله برام حل بشه جالب اینجاست اون استادی که پروژه می خواست ازمون نتونست این موضوع روحل کنه ولی درکل گذشته ازاون پروژه این روش خیلی مورداستفادمه شدیدا بهش احتیاج دارم وداشتم