..:: پاسخ به سوالات Word , Excel , PowerPoint , Outlook::..

chicamika

عضو
دوستان یه سوال دیگه پیش اومده.
1-من چند تا شیت دارم که یسری اطلاعات تو هر شیت هست.حالا یه شیت ساختم یه اسم جمع کل ستون Aاین شیت نام تک نک شیت ها م باید باشه که من دستی وارد میکنم ره حل دیگه ای بلد نیستم راه حلی هست که اگر شیتی اضافه شد نام اون شیت اضافه بشه؟
2-ستون Bشیت جمع کل باید سلول z15 هر شیت رو فراخوانی کنه مثلا نام یه شیت هست ali حالا فرمول میشه ali!z15= درسته .حالا مشکل سر اینکه این نام علی رو من یه بار تو ستون A دستی وارد کردم دوباره باید اینجا هم (تو فرمول نویسی ستون Bبرای فراخوانی سلول z15)مجددا دستس وراد کنم در حالی که هر نمیشه فرمول رو اینطور نوشت مثلا A1!z15= راه حل چیه ؟برای اینکه دستی وارد نکنم

adrinfidar

عضو جدید
حیلی تایپیک خوبی بود مخصوصا کامنت دوستان که حاصل تجربشون هم بود ، ادم راحت میشه اینجا چیز یاد بگیره

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. دوستان منظور از تایپ متن تو ورد به صورت تک ستونه چی هست؟

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
سلام. دوستان منظور از تایپ متن تو ورد به صورت تک ستونه چی هست؟

با سلام و احترام
شما توی ورد برای بروشور و ... می تونید چند ستون (تا 3 عدد) ایجاد کنید و مطالب رو بعضا کوچکتر در 3 ستون یا کمتر قرار دهید. برای این کار از این روش استفاده بفرمایید:

وقتی این کار رو کردید همچین سبکی بهتون میده و مطالب رو درون اون نوشتید:

با آرزوی موفقیت

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
سلام. من خیلی وقته فتوشاپ کار نکردم یادم رفته. موقع تایپ یه جمله تو فتوشاپ، اصلا نوشتم دیده نمیشه و انگار نه انگار که چیزی تایپ کردم. فقط گوشه پایین سمت راست تو بخش لایه ها، نشون میده که چی نوشتم ولی تو صفحه نمایشگر اصلا چیزی معلوم نیس. رنگ پس زمینه رو هم تغییر دادم بازم درست نشد. ممنون میشم راهنمایی بفرمایین:gol:

می تونید اندازه جانگهدار رو بزرگ کنید
می تونید اندازه (سایز) متن رو کوچکتر کنید
می تونید رنگ رو عوض کنید

چیزهایی که به نظر من رسید اینها بود.

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام و احترام
شما توی ورد برای بروشور و ... می تونید چند ستون (تا 3 عدد) ایجاد کنید و مطالب رو بعضا کوچکتر در 3 ستون یا کمتر قرار دهید. برای این کار از این روش استفاده بفرمایید:

وقتی این کار رو کردید همچین سبکی بهتون میده و مطالب رو درون اون نوشتید:

با آرزوی موفقیت

وای چقد خوب توضیح دادین:w42::w14:.

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان:gol:. تو ورد 2010 چطوری میشه برای یه حرف انگلیسی علامت پریم گذاشت؟

"ALPHA"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی , صنایع غذایی
کاربر ممتاز
سلام دوستان:gol:. تو ورد 2010 چطوری میشه برای یه حرف انگلیسی علامت پریم گذاشت؟

سلام
از بالا منوی insert:
insert
equations
accent
acute
به ترتیب اینا رو می زنین.
داخل مربع حرف مورد نظر ور می نویسین
مثل ضمیمه::gol:

پیوست ها

• prim2.jpg
    prim2.jpg
    16.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
از بالا منوی insert:
insert
equations
accent
acute
به ترتیب اینا رو می زنین.
داخل مربع حرف مورد نظر ور می نویسین
مثل ضمیمه::gol:
:cry:ازتون ممنونم:w04:..........خدا مشکلاتتون رو دونه دونه با دست خودش برداره ایشالا:w30:

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان؟من می تونم یه سوال دیگه بپرسم؟:w05::w22:
علامت مثبت منفی رو به طور همزمان چجوری بنویسم به طوری که رو هم نوشته بشه؟....تو فرمول نویسی بخش اینسرت گشتما اما نیس

*FARZAN*

دستیار مدیر کتابخانه الکترونیکی
کاربر ممتاز
دوستان؟من می تونم یه سوال دیگه بپرسم؟:w05::w22:
علامت مثبت منفی رو به طور همزمان چجوری بنویسم به طوری که رو هم نوشته بشه؟....تو فرمول نویسی بخش اینسرت گشتما اما نیس
داخل symbolخودش داره
word +-.jpg

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان؟ سلام:gol:. یه صفحه تو ورد باز کردم و توش مطلب نوشتم، احساس می کنم متن اندازه ش اونی نیس که اونجا نوشته، یعنی باید B Nazanin با اندازه قلم 16 باشه اما به نظر خیلی کوچیکتره. ممکنه من اشتباه کنم؟ یا بروز همچین اتفاقی عادیه؟:confused:..........

بعدشم اینکه یه دستوری نمی دونم چرا موقع تایپ کردن همیشه اعمال میشه، یکی دو بار ازش استفاده کردم اما دیگه لازم نیس همه متن رو با اون دستور بنویسم، اما همیشه میاد دیگه.....دستور اندیس گذاریه

"ALPHA"

کاربر ممتاز
دوستان؟ سلام:gol:. یه صفحه تو ورد باز کردم و توش مطلب نوشتم، احساس می کنم متن اندازه ش اونی نیس که اونجا نوشته، یعنی باید B Nazanin با اندازه قلم 16 باشه اما به نظر خیلی کوچیکتره. ممکنه من اشتباه کنم؟ یا بروز همچین اتفاقی عادیه؟:confused:..........

بعدشم اینکه یه دستوری نمی دونم چرا موقع تایپ کردن همیشه اعمال میشه، یکی دو بار ازش استفاده کردم اما دیگه لازم نیس همه متن رو با اون دستور بنویسم، اما همیشه میاد دیگه.....دستور اندیس گذاریه

موقع پرینت مشخص میشه ولی از منوی view قسمت zoom چک کن که 100% باشه تا اندازه واقعی توو یک صفحه مثلاً A4 رو برات نشون بده

سوال دومت واضح نیس بهتر بود شات می گرفتی... اگه فقط اندیس هست میشه پاک کنی ، اگه منظور footer هست اونو هم می تونی پاک کنی؛ از حالت انتخاب دربیاری

پیوست ها

• zoom.jpg
    zoom.jpg
    10.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
موقع پرینت مشخص میشه ولی از منوی view قسمت zoom چک کن که 100% باشه تا اندازه واقعی توو یک صفحه مثلاً A4 رو برات نشون بده

سوال دومت واضح نیس بهتر بود شات می گرفتی... اگه فقط اندیس هست میشه پاک کنی ، اگه منظور footer هست اونو هم می تونی پاک کنی؛ از حالت انتخاب دربیاری
ممنون از لطفتون:w14::w30:
سوال دومم اینجوریه که یه دستوری مثه بولد کردن (حالا بولد نیستا، اندیسه، مثال زدم بولد) بعد از چند بار استفاده ثابت میشه. یعنی هرچی بخوام بنویسم بولد میشه و باید سلکت کنم و باز رو بولد کلیک کنم تا ممعمولی بشه. همیشه این اتفاق نمی افته ها، فقط وقتایی که چندین بار از دستوره استفاده می کنم دیگه ورد فک می کنه باید اون دستوره همیشه فعال باشه

AvA-6586

کاربر فعال تالار حسابداری ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان من سوال در مورد word دارم
واسه پایان نامه میخوام صفحات ابتدا ب صورت ابجد باشه و مابقی صفحات شماره بخوره:w10:
اما یا همش حروف میشه یا عدد:D
سوال دوم اینکه:
چطور میتونم ب صورت اتوماتیک فهرست رو آماده کنم؟
:confused:

ممنون میشم راهنمایی کنید:redface::gol:

"ALPHA"

کاربر ممتاز
سلام دوستان من سوال در مورد word دارم
واسه پایان نامه میخوام صفحات ابتدا ب صورت ابجد باشه و مابقی صفحات شماره بخوره:w10:
اما یا همش حروف میشه یا عدد:D
سوال دوم اینکه:
چطور میتونم ب صورت اتوماتیک فهرست رو آماده کنم؟
:confused:

ممنون میشم راهنمایی کنید:redface::gol:

سلام

فیلم هم هست براش دانلود

با تعریف هدینگ یا استایل فهرست نویسی می کنین با سکشن بندی هم عددگذاری صفحات

پیوست ها

• shomaregozari.zip
    562.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • فهرست نویسی خودکار.pdf
    638.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. من از ورد ۲۰۱۶ استفاده می کنم. نمی دونم چرا صفحه بالاییش که نوار ابزارای مختلفش هست، چند روزیه، به صورت اتوماتیک سر می خوره میره بالا و برای استفاده ازش باید موس رو روش ببرم تا به کار بیفته و دوباره یره بالا. چجوری می تونم ثابتش کنم؟

الناز تبریز

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام. من از ورد ۲۰۱۶ استفاده می کنم. نمی دونم چرا صفحه بالاییش که نوار ابزارای مختلفش هست، چند روزیه، به صورت اتوماتیک سر می خوره میره بالا و برای استفاده ازش باید موس رو روش ببرم تا به کار بیفته و دوباره یره بالا. چجوری می تونم ثابتش کنم؟

سلام...میتونین ctrl+f1 رو امتحان کنین

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. من یه نرم افزار پی دی اف داشتم که ورژنش قدیمی بود. یه ابزاری داشت اسمشو نیمدونم ولی ازش که استفاده میکردم، روش کلیک میکردم و میگرفتم رو نوشته های ریز و بزرگشون میکرد. زوم نبودا. بدون اینکه زوم کنم بزرگشون میکرد. الان تو پی دی اف نسخه ۲۰۱۶ هرچی میگردم پیداش نمیکنم. از دوستان کسی میدونه کدوم قسمت پی دی اف هست؟
پ.ن: هیالایتر، استیکی نوت و ابزار زوم و هند و پیدا کردم. فقط اونو نمیدونم کجاس

shazdekochooloo

کاربر فعال
سلام
وقت شما بخیر
من یه فایل اکسل دارم که توش یه سری فرمول تعریف کردم که از یک فایل اکسل دیگه بیاد . الان همه ی اون فرمولا ارور ref رو گرفته و ذخیره هم شده . امکان برگردوندنش به حالت قبل هست؟

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. هایلایتر پی دی افی که غیر فعال هست رو چجوری می تونم درست کنم؟ میشه فعالش کرد؟

mehrnoosh2010

عضو جدید
با سلام و خسته نباشید

فایل word را shift+ delete را زدم و از سیستم پاک شد و حالا به مطالب فایلم را می خواهم چگونه باید انجام داد؟؟؟

لطفا مرا راهنمایی کنید.

باتشکر

mehrnoosh2010

عضو جدید
با سلام و خسته نباشید

بازیابی سند حذف شده مایکروسافت ورد چگونه است من سند را از طریق shift +del پاک شده است؟؟؟؟
لطفا مرا راهنمایی فرمایید.
با تشکر