..:: پاسخ به سوالات Word , Excel , PowerPoint , Outlook::..

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
با سلام به همه دوستان
داشتم تو سايت گشت ميزدم ديدم قسمت سوالات آفيس خيلي بهم ريخته و داغونه
از اونجايي كه يكم از اين سه نرم افزار بلدم گفتم اگه سوالي داشتين اينجا مطرح كنين تا با كمك همديگه رفعش كنيم
;);)

آخرین ویرایش:

mdokhanchi

عضو جدید
یه سوال از اکسل

یه سوال از اکسل

سلام
ایا در اکسل متونیم مثلا اگه در سلول b1 یه چیزی تایپ کنیم در c2 یه چیز اتواتیک تایپ بشه؟
مثلا اگه در هر سلول تایپ کنیم 12 در سلول روبروش اون چیزی که میخایم احضار شود مثلا روبروی 12 در یه سلول روبروش احضار شود ali
منتظر راهنمایی شما هستم

enteha

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزيز سلام
پيشنهاد ميكنم شما اول برخي از دستورات اكسل رو مطالعه كني.
اما براي اينكه مشكل شما تا حدودي حل بشه من با يك مسال براي شما توضيح ميدم.
فرض كنيم شما ميخواين بر اساس مقادير ثبت شده در سل A1 مقدار سل C1 عوض بشه.
براي اين كار از دستور ات متفاوتي بسته به نياز ميشه استفاده كرد.
يكي از اين دستورات فرمان If هست.
من در مثالم ميخوام شرط بذارم كه اگر سل A1 مقداري كمتر از 5 داشته باشه عبارت "False" و در صورت مساوي يا بيشتر بودن عبارت "True" ظاهر بشه و در صورت خالي بودن هم هيچ پيامي ظاهر نشه.
دستور If از سه عنصر تشكيل ميشه :
عبارت If كه بررسي شرط رو دستور ميده.
پارامتر اول ( سمت چپ داخل پارانتز ) كه موضوع شرط رو بررسي ميكنه
پارامتر دوم ( سمت راست داخل پارانتز ) كه نتيجه شرط رو جايگزين ميكنه
بايد براي اجراي اين فرمان در سل C1 دستور زير رو بنويسيم:

(( "If(a1="";"";IF(a1<5;"False";"True
در اين مثال من از دستور شرط تركيبي استفاده كردم يعني از دو شرط If
اميدوارم بتونم كمك كرده باشم.

mdokhanchi

عضو جدید
یه سوال در مورد اکسل

یه سوال در مورد اکسل

سلام

من میخام در اکسل
مثلا در اگر در a1عدد 100 بود در b2 اتوماتیک تایپ شه ali ولی اگه بود 200 تایپ شه mina

منتظر کمک فوری هستم :gol:

mdokhanchi

عضو جدید
تشکر از اقای محسنی ولی ....

تشکر از اقای محسنی ولی ....

ولی یه سوال دیگه

آیا میتونم در اکسل یه صفحه گستر رو طوری طراحی کنم که مثلا اگر در هر سلول عدد 100 رو بزنم جلوی 100 تایپ بشه ali ,اگه 200 mina و ... اگه بخام از دستور شرطی استفاده کنم خیلی وقت گیر است چون عددهایم شاید 100000 تا باشه . اون موقع بیاد یه دستور شرطی با 100000 شرط بنویسم .آیا راه دیگه داره ؟
منتظر راهنمایی هستم .

enteha

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست من يه پيشنهاد دارم.
بهتره شما يه نمونه فايلي رو تهيه كني و هر سوال يا موضوع خاصي داشتي بگو تا من برات تكميلش كنم و پس بدم.

EhsanCh

Server Administrator
مدیر کل سایت
میتونی از lookup استفاده کنی. بدین شکل که مثلا برای 100 ستون A از ردیف 100 یه جدول دیگه رو چاپ کنه.

mdokhanchi

عضو جدید
توضیح بیشتر

توضیح بیشتر

سلام
میشه بیشتر در مورد دستور lookupتوضیح بدین .

با تشکر .

mdokhanchi

عضو جدید
copy در اکسل چه طوریه ؟

copy در اکسل چه طوریه ؟

سلام

چطور میتوان یه چیز را در یک لحظه در 100 شیت (sheet) کپی کرد . لطفا زود جواب بدین :surprised:

Javan_Soft

عضو جدید
خيلي ساده
روي سلول مبدا كليك كنيد و سپس با كمك مربع كوچك پايين انتخاب انرا تا هرجايي ميخواهيد تعميم دهيد

mdokhanchi

عضو جدید
کپی در شیت

کپی در شیت

فکر کنم سوال من رو متوجه نشدین یا من جواب شما رو متوجه نشدم.
من میخام یک مطلب رو در یک لحظه در 100 شیت(sheet) کپی کنم:que::mad:

mehrzadmo

عضو جدید
اگر درست فهميده باشم شما ميخوايي مثلا سلول a1 از شيت 1 داخل سلول a1 شيت 2 تا صد خونه ديگه بنويسي ؟ درسته ؟
بايد توي تمام اون صد سلول آدرس سلولي كه اطلاعات اوليه داخلش هست رو بنويسي .
اگر رنج خونه هاي مقصد نظم خاصي داشته باشه هم مي توني از ماكروها استفاده كني .

Javan_Soft

عضو جدید
فکر کنم سوال من رو متوجه نشدین یا من جواب شما رو متوجه نشدم.
من میخام یک مطلب رو در یک لحظه در 100 شیت(sheet) کپی کنم:que::mad:

بنده متوجه سوال و توضيح شما نشدم اما اخم كنار جواب نشان ميدهد كه شما از جواب من خوشتان نيامد

mdokhanchi

عضو جدید
oky

oky

با تشکر

خودم این راه رو بلد بودم میخاستم ببنم راه راحتری هست یا نه .;)

mdokhanchi

عضو جدید
یه سوال از اکسل . جواب بدین اگه میدوین

یه سوال از اکسل . جواب بدین اگه میدوین

سلام
اکثرا اولین ردیف سلولها در اکسل مربوط به توضیحات هستن . مثلا نام و نام خانوادگی و ...

چطور میتوانیم کاری کنیم که موقع پرینت این سطر در ابتدای تمام صفحات بیفتد؟
متشکرم:que:

MMZ

عضو جدید
از منوی File گزینه ی Page Setup رو انتخاب کنید، به زبانه ی Sheet مراجعه کرده و در قسمت Print Titles در فیلد Rows to Repeat at top (برای سطرها) یا Columns to Repeat at Left (برای ستونها) آدرس سطر یا ستون مورد نظر برای تکرار در تمام صفحات رو وارد نمایید.

(البته ممکنه بسته به ورژن آفیستون این گزینه ها کمی متفاوت باشن که خودتون به سادگی پیداش میکنین.)

nejatpour

عضو جدید

سلام .کمک می خواستم. یک مشکل Excel دارم.
یک جدول داریم در یک sheet که اطلاعاتی مثل کد کالا، مقدار موجودی، محل نگهداری و تاریخ خرید ....دارد. اگر بخواهیم در یک صفحه جدید اطلاعات صفحه قبل را در قالب یک فرم جدید داشته باشیم به این صورت که با وارد کردن کد مربوطه کلیه اطلاعات در جای خودشان و نه لزوما پشت سر هم وارد شوند . باید چگونه دستور بدهیم ؟ و چگونه این ارتباط را فرموله کنیم ؟ خیلی حیاتیه . یکی به من کمک کنه:crying:

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

با سلام به همه دوستان
داشتم تو سايت گشت ميزدم ديدم قسمت سوالات آفيس خيلي بهم ريخته و داغونه
از اونجايي كه يكم از اين سه نرم افزار بلدم گفتم اگه سوالي داشتين اينجا مطرح كنين تا با كمك همديگه رفعش كنيم
;);)

enteha

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام .کمک می خواستم. یک مشکل Excel دارم.
یک جدول داریم در یک sheet که اطلاعاتی مثل کد کالا، مقدار موجودی، محل نگهداری و تاریخ خرید ....دارد. اگر بخواهیم در یک صفحه جدید اطلاعات صفحه قبل را در قالب یک فرم جدید داشته باشیم به این صورت که با وارد کردن کد مربوطه کلیه اطلاعات در جای خودشان و نه لزوما پشت سر هم وارد شوند . باید چگونه دستور بدهیم ؟ و چگونه این ارتباط را فرموله کنیم ؟ خیلی حیاتیه . یکی به من کمک کنهhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/a025.gif

برات يه مثال نوشتم
ميتوني اونو مطالعه كني و فرمولهاشو ببيني

پیوست ها

• Book1.rar
    3.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

mehr20

عضو جدید
..:: پاسخ به سوالات Word , Excel , PowerPoint ::.. (قدیم)

..:: پاسخ به سوالات Word , Excel , PowerPoint ::.. (قدیم)

سلا م سوالی درمورد excel داشتم
اگر در sheet1 یک سری اطلاعات مثلا A1=YERA ,PRICE=B1,NAME=C1
sheet2 هم همین اطلاعات رو هم داشته باشیم اگر تو sheet1 روی A1 کلیک کنیم
و بخواهیم تو sheet2 همین اطلاعات ظاهر بشه چکار باید بکنیم:gol::D

E.Ahangari

عضو جدید
کمک در مورد نرم افزار word

کمک در مورد نرم افزار word

سلام دوستان عزیز من میخواهم صفحه word را مانند دفتر خط دار کنم اما بلد نیستم ممنون میشم اگه راهنماییم کنید هم در 2003 هم در 2007 :w30: :w10:

Sharif_

مدیر بازنشسته
سلام دوستان عزیز من میخواهم صفحه word را مانند دفتر خط دار کنم اما بلد نیستم ممنون میشم اگه راهنماییم کنید هم در 2003 هم در 2007 :w30: :w10:
یک جدول از منوی Table تو صفحه ایجاد کن. از toolbar جدول خطهای عمودی رو حذف کن
فاصله خط هارو هم رو 1 یا 1.5 بذار (مونده به سلیقه خودت)
اگه دیدی خط ها کم بودن ، با زدن کلید Tab تو آخرین فیلد یک یا چند خط دیگه اضافه کن.

mehrzadmo

عضو جدید
یک جدول از منوی Table تو صفحه ایجاد کن. از toolbar جدول خطهای عمودی رو حذف کن
فاصله خط هارو هم رو 1 یا 1.5 بذار (مونده به سلیقه خودت)
اگه دیدی خط ها کم بودن ، با زدن کلید Tab تو آخرین فیلد یک یا چند خط دیگه اضافه کن.
فكر نمي كنم پيشنهاد خوبي باشد . چرا كه استفاده از جداول در ورد هيچ وقت آسان نبوده و مخصوصا براي اين كار . كه بعنوان خط پشت زمينه استفاده شود . بيشتر فكر مي كنم راحت تر باشيد كه يك عكس كه طرح مورد نظر را داشته باشد در پشت صفحه تان قرار دهيد .

Sharif_

مدیر بازنشسته
فكر نمي كنم پيشنهاد خوبي باشد . چرا كه استفاده از جداول در ورد هيچ وقت آسان نبوده و مخصوصا براي اين كار . كه بعنوان خط پشت زمينه استفاده شود . بيشتر فكر مي كنم راحت تر باشيد كه يك عكس كه طرح مورد نظر را داشته باشد در پشت صفحه تان قرار دهيد .

دوست عزیز من چاپ و تکثیر دارم
تجربه ی من میگفت که این روش بهتره چون یه زمانی اگه خوستی تایپ کنی راحتره
درضمن اگه میخواست دفتر درست کنه میرفت همون عکس رو پرینت میگرفت
Tableدقیقه! هر اندازه ای که خودت بخوای! اگه استفاده از جدول رو بلد نیستید ، مشکل نشمارینش.
شاید تجربه شما بیشتره. من اشتباه میکنم
دوست عزیز هرجور راحتی اونجور استفاده کن

fhz

عضو جدید
سلا م سوالی درمورد excel داشتم
اگر در sheet1 یک سری اطلاعات مثلا A1=YERA ,PRICE=B1,NAME=C1
sheet2 هم همین اطلاعات رو هم داشته باشیم اگر تو sheet1 روی A1 کلیک کنیم
و بخواهیم تو sheet2 همین اطلاعات ظاهر بشه چکار باید بکنیمhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/icon_gol.gifhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/biggrin.gif

سلام
من مطلب شما را خواندم ،احتمالا شما میخواهید یک کار را به طور مکرر در چند صفحه انجام دهید
راه حل من استفاده از ماکروها است.(امیدوارم این راه حل مفید باشه)
البته من میمگردم و از دوستام هم سوال میکنم و اگر را ه حل بهتری سراغ داشتن بهتون میگم
ماکروها به ما اجازه میدهند که کارهای تکراری را با استفاده از یک کلید ساده انجام دهیم.برای این کار باید ابتدا تمام کارهایی را که انجام میدهیم در نظر داشته باشیم و ضبط کنیم
در نرم افزار اکسل از منوی Tools گزینه macro و سپس record new macro را انتخاب میکنیم
در کادر بالا ابتدا نامی برای ماکروها در نظر میگیریم .
و سپس مشخص میکنیم این ماکروها در کجا ذخیره شود یعنی فقط در این فایل قابل اجرا باشد (this work book) و یا در تمامی فایل های دیگر نیز قابل اجرا باشد(personal macro) .سپس در قسمت کلید میانبر دقت کن از چه حرفی استفاده میکنی فارسی یا انگلیسی .در ضمن دقت کن کلید میانبر شما ترکیبی کاملا جدید باشد.
حال با کلیک روی ok مراحل ضبط آغاز میگردد. البته در هنگام ضبط نگران زمان نباش چون د رماکرو زمان ضبط نمیشود و دستورها ضبط میشود پس با حوصله عمل کن. در ضمن در ماکروها کلید موس مد نظر است یعنی تغییرات پس از کلیک موس ضبط میشود.
برای اجرای ماکروها روی قسمتی بعدی قرار بگیرید و سپس دکمه میانبر را فشار دهید تغییرات انجام میشود.

hell.girl

عضو جدید
دوست عزیز من چاپ و تکثیر دارم
تجربه ی من میگفت که این روش بهتره چون یه زمانی اگه خوستی تایپ کنی راحتره
درضمن اگه میخواست دفتر درست کنه میرفت همون عکس رو پرینت میگرفت
Tableدقیقه! هر اندازه ای که خودت بخوای! اگه استفاده از جدول رو بلد نیستید ، مشکل نشمارینش.
شاید تجربه شما بیشتره. من اشتباه میکنم
دوست عزیز هرجور راحتی اونجور استفاده کن
منم با نظر redhat موافقم. طبق تجربه اي كه دارم استفاده از table بهتره. دقيقه.
فقط بايد درست كاركردن با table رو بلد باشي.
فقط به جاي حذف كردن خطهاي عمودي ميتوني جدولي با يك columns و هر چند تا rows كه ميخواي درست كن.

masadeghi

عضو جدید
سلام
ميخوام بين دو عدد يك خط افقي بذارم . مثل نوشتن اعداد كسري

mohammad6687

عضو جدید
سلام
حالا كه بحث ورد هستش بزاريد منم سوال كنم.
وقتي مي خواي تو ورد Save بكني تو قسمت Save as type چند نمونه داره .
اگه كسي كارايي هر كدوم رو مي دونه لطف كنه توضيح بده.
مرسي;)

behnam-t

عضو جدید
سلام
ميخوام بين دو عدد يك خط افقي بذارم . مثل نوشتن اعداد كسري
سلام رفیق ورد برای همه حالات مختلف ریاضی ابزار داره از نمای view یه ابزار مربوط به ریاضی است اونو فعال کن بعد عدد کسری و توان و رادیکال و همه و همه اونجا هست