همایش ها و کنفرانس های معماری

MY WORLD

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
ما هم انجمن داریم.یعنی هر دانشگاهی باید داشته باشه.اعضاش هم با انتخابات توی هر ترم معلوم میشه.کارش هم برگزاری همایش،مسابقه اسکیس،پیگیری اردوها،آوردن اساتید خوب(که البته تو این مورد امور فرهنگی خیلی به بچه ها آزادی عمل نداده)وخلاصه این کاراست.نشریه هم داریم.اسمش خط و خشته.البته چون بچه ها درگیر درس هستن قراره گاهنامه بشه.وبلاگ هم داریم(من درست کردم)البته هنوز تازه تاسیسه.
خلاصه درو همیمیم دیگه...!خوش میگذره!

ارشیتکت86

عضو جدید
سلام
من و یاکاموز همکلاسی هستیم
خوب اگه میشه بگین واسه نشریه رو چه موضوعاتی کار میکردین؟
البته ما ترم آخریم
من همیشه دلم میخواست جایی که درس میخونم چه دانشگاه و چه مدرسه و هنرستان تو یه همچین فضایی فعالیت کنم اما هیچوقت همکاری لازم نبوده
ولی ایندفه جدی تو این یه ترم میخوایم کار کنیم
فعلا یه گروه 7-8 نفره ایم و دلمون به این خوشه که نفر با تجربه و مصمم تو گروهمون داریم، ینی همون یه نفر ما رو به این گروه دعوت کردن
من دو سه شب پیش میخواستم این تاپیکو بزنم که نتم مشکل داشت و نتونستم
که حالا یاکاموز این کارو کرد
راستی اسم نشریه های دانشگاه شما چی بوده؟؟
اسم نشریه ما "رخبام"ـه
البته قبلا فعالیت داشته ولی چند ترم خاک خورد ولی دوباره قراره که استارتشو بزنیم

ترم آخر یعنی طرح5 یا طرح نهایی:eek: مگه میشه بچه های ترم اخری ما که همه مسئولیت ها رو تحویل دادن رفتن نمیدونم ولی ما تجربه تلخ وشیرین زیاد داشتیم حیف که نیستند:(

یاکاموز

عضو جدید
دوستان ممنون که سر زدین.راستش می خوام ببینم انجمن شما چه جوریاست منظورم اینه که چند نفرین توی انجمن رئیس و معاون و ...دارین یا همه با هم کار می کنین به نظر من باید مرکزیت داشته باشه و چند نفر مسئول تقریبا اصلی باشن تا کارا رو زمین نمونه به نظرتون چه طور باشه بهتره.جلساتتون چطور تشکیل میشه؟:w20:

ati.art

عضو جدید
دوستان ممنون که سر زدین.راستش می خوام ببینم انجمن شما چه جوریاست منظورم اینه که چند نفرین توی انجمن رئیس و معاون و ...دارین یا همه با هم کار می کنین به نظر من باید مرکزیت داشته باشه و چند نفر مسئول تقریبا اصلی باشن تا کارا رو زمین نمونه به نظرتون چه طور باشه بهتره.جلساتتون چطور تشکیل میشه؟:w20:
سلام
ما هم تو دانشگاهمون يه نشريه داريم و يه نفر كه موسس نشريه هم هست كارا رو كنترل ميكنه
اونم به خاطر اينكه هركي يه حرفي نزنه و همه با هم همكاري كنن

FROM_HELL

کاربر بیش فعال
نگارخانه ملی لندن
یکی از موزه‌های مشهور جهان در زمینه هنر نقاشی است. نگارخانه ملی در سال ۱۸۲۴ میلادی در شهر لندن تاسیس شد و هم‌اکنون دارای گنجینه‌ای با بیش از ۲٬۳۰۰ تابلوی نقاشی کم‌نظیر از سده سیزدهم تا سده نوزدهم میلادی است.

معمار" رابرت ونچوری،رابرت ونچوری معمار آمریکائی از شاگردان سارنین Saarinen و توئی کان Khan بود ودر دفتر آنها کار می کرد . در سال ۱۹۶۶ کتابی به نام ” پیچیدگی و تضاد در معماری “Complexity & Contradiction In Architecture را به رشته تحریر در آورد .

طرح موزه ملی لندن ۱۹۸۰:

رابرت ونچوری به همراه همسرش این مرکز را طراحی کردند . ساختمان ۳ نما دارد . طراحی نمای ساختمان با خصوصیات محله است
ساختمان 3 نما دارد:
یک نمای سنتی که سمت یک موزه تاریخی قرار دارد .
یک نمای مدرن که سمت خیابان وساختمانهای مدرن قرار دارد .
نمای داخل کوچه که همگون با بافت محلی است.

danial_bs

عضو جدید
چرا اینجا همه راجع به ادامه تحصیل صحبت میکنن
یعنی اینجا کسی مثل خودم نیست که بعد از فارغ التحصیلی ادامه تحصیل نداده و کار کنه
چرا همه دنبال ارشدن؟ در حالی که با ارشد فقط سهمیتون زیاد میشه!!!
مگه اینکه بخواین جایی استخدام بشین که ارشد معماری استخدام دولتی داره ولی نه آنچنان!!!

nimaart

کاربر بیش فعال
همایش راه‌كارهاي پيوستگي ساختمان و شهر

همایش راه‌كارهاي پيوستگي ساختمان و شهر

هفتم و هشتم آبان‌ماه 88 همايشي با عنوان "راه‌كارهاي پيوستگي ساختمان و شهر با نگرشي ساختاري به الگوي مصرف" و با حضور "رم كولهاس" در تهران برگزار خواهد شد. اين همايش از سوي ماهنامة بين‌المللي ساخت و ساز با مشاركت دانشگاه TUDELFT هلند و با همكاري شركت هلندي IPAO architects و دفتر معماري و شهرسازي گروه يك تدارك ديده شده است.
تلفن تماس دبيرخانه همايش: 88711337 – 88722130 - 88720442
منبع

s_adegh

عضو جدید
با عرض سلام

با عرض سلام

فكر كنم تا استادا تنبلي نكنن دانشجو ها تنبل نميشن يعني بايد از دانشجو خواست تا به معلومات دانشجو اضاف بشه نه اساتيد گرامي:D

نه دوست من اشتباه نکن...بسیاری از دانشجویان معماری هستند که دانشگاه را محلی برای تفریح می پندارند ولی اساتید هم همینطور البته بعضی هاشون....
ناگفته نماند برخی از اساتید که دانشجویان پسر حتی اگر هم فعال باشن توجهی نمی کنند چرا شو رو باید از خودشون بپرسی و فقط به دختر جماعت نمره میدن و اون ها رو تحویل می گیرن

ارشیتکت86

عضو جدید
نمیدونم ولی به نظر من هر دوتاش مهمه یعنی دانشجوی مشتاق واستاد باسواد;)

این 2تا باید باشه اگه هرکدوم نباشه یه جای کار لنگ میزنه:)اصولا استاد مرد دخترا رو

تحویل میگیره واستاد زن پسرا رو اینه که اینجوریه:biggrin:

ahmad heidary

عضو جدید

این 2تا باید باشه اگه هرکدوم نباشه یه جای کار لنگ میزنه:)اصولا استاد مرد دخترا رو

من هم با اظهارات این دوست عزیزمان موافقم;)

nimaart

کاربر بیش فعال

مشکل اصلی تو کل دانشگاه ها و همه رشته ها اینه که
استادهای مرد دخترا رو تحویل میگیرن و استادهای زن هم دخترا تحویل میگیرن
همه پسرا بی انگیزه میشن:confused:

s_adegh

عضو جدید
گلگی

گلگی

مشکل اصلی تو کل دانشگاه ها و همه رشته ها اینه که
استادهای مرد دخترا رو تحویل میگیرن و استادهای زن هم دخترا تحویل میگیرن
همه پسرا بی انگیزه میشن:confused:

من موندم مدیر گروهمون یه بار رفتم پیشش گفتم ببخشید استاد یه لحظه میشه وقتتون رو بگیرم آقا تحصیل کرده خارج هم هست ببین چی جواب داده:فعلا وقت ندارم .اما چند قدم جلو نذاشته بود که دختری آمد اســـــــــــــــــــتاد ببـــــــــــــــــــــخشید....بگو دخترم ؟؟؟؟؟؟؟؟:mad:
از اون روز دیگه ریختشم نمی خوام ببینم
با دوستمون سخت موافقم البته اساتید خانم کمی با پسر ها مهربون تر هستند ولی .....

معمارباشی

عضو جدید
ما هم تو دانشگاهمون داریم ... البته خود دانشگاه اقدام به ایجادش می کنه و هر ترم رای گیری داریم و .... تقریبا همه دانشکده های دانشگامون یه گروه دارن ... خوب ماهنامه می زنن و همایش و نمایشگاه و ... برگزار می کنن و ... البته بچه های ما کمی بی حالن ... ولی اگه واقعا بخواهن می تونن جو رو عوض کنن ....

ارشیتکت86

عضو جدید
البته دوشرط دیگه رو فراموش کردیم خوشکلی چاپلوسی که هم در مورد دختر هم پسر نمره رو بالا میکشونه:biggrin:

ارشیتکت86

عضو جدید

7 نفر رئیسو خودشون معین میکنند اکثرا ترم بالایی میشه به هم زنگ میزنند میگن جلسه است میان جلسه تشکیل میدن صورت جلسه مینویسن میگن چیکارا کردیم چیکارا باید بکنیم اساسنامه دارند با بچه های هسته علمی بسیج همکاری دارند تا کارا رو زمین نمونه

یاکاموز

عضو جدید
از همه ی دوستانی که لطف کردن و از انجمن هاشون برام گفتن واقعا ممنون امیدوارم همگی موفق باشین عزیزان حتما از راهنمایی هاتون استفاده می کنم بازم خیلی خیلی ممنونم

nimaart

کاربر بیش فعال
اولین کنفرانس ملی مسکن و توسعه کالبدی روستا در حوزه معماری و شهرسازی

اولین کنفرانس ملی مسکن و توسعه کالبدی روستا در حوزه معماری و شهرسازی

اولین کنفرانس ملی مسکن و توسعه کالبدی روستا در حوزه های ساخت و ساز, معماری و شهرسازی, مهندسی عمران (عمومی), اقتصاد شهری، روستایی و منطقه ای در تاریخ 8 مهر 1388 تا 9 مهر 1388 توسط دانشگاه سیستان و بلوچستان در شهر زاهدان برگزار می شود.

اهداف کنفرانس

1. بررسی و ارزیابی راهبردها ، سیاستها و طرح ها در زمینه مسکن و توسعه کالبدی روستا ها

2. فراهم ساختن فرصتی مناسب جهت ارائه آخرین تلاشها و اقدامات علمی و پژوهشی در این حوزه

3. تلاش در جهت بستر سازی و هم اندیشی موثر در بدست آوردن راهکارها و الگوهای جدید مسکن روستایی و توسعه کالبدی مطلوب

4. تعیین فرصتها ، تهدیدها ، نقاط قوت و ضعف پیش روی مسکن و توسعه کالبدی روستاها​
منبع

nimaart

کاربر بیش فعال
همايش «آسيب شناسي پژوهش در عرصه هنر و معماری»

همايش «آسيب شناسي پژوهش در عرصه هنر و معماری»

نخستين همايش ملي«آسيب شناسي پژوهش در عرصه هنر و معماري » در 21 آذرماه سال‌جاري مقارن با هفته پژوهش در دانشگاه هنر اسلامي تبريز برگزار مي‌‌شود.
مدير پژوهش و فناوري دانشگاه هنر اسلامي تبريز از تمام اساتيد، صاحب‌نظران و محققان دعوت كرد تا مقالات خود را در زمينه محورهاي اعلام شده به دبيرخانه همايش ارسال كنند.
منبع

joliet_arch

عضو جدید
سلام . میشه توضیحاته بیشتری از تشکیل انجمن بدین .آخه ما تو دانشگاهمون نداریم. توضیح بدین چه کارایی انجام میدین. ممنون میشم.

LHM

عضو جدید
سلام ، من فوق می خونم . درواقع فقط پایان نامم مونده . کار کردن روش خیلی سخته ، پیش نمیره

nimaart

کاربر بیش فعال
کارگاه آموزشی آشنایی با برنامه ریزی معماری

کارگاه آموزشی آشنایی با برنامه ریزی معماری

کارگاه آموزشی « آشنایی با برنامه ریزی معماری »‌تلاشی است برای سهیم ساختن مهندسین مشاور و نظام کارفرمایی در آنچه اندوخته ایم و گشودن باب مباحثه و ادامه طریق در این عرصه.
برای کسب به اطلاعات بیشتر به سایت زیر مراجعه کنید.
http://www.fcepro.com/

king kurosh

عضو جدید
پالادیو:میلا کاپرا و..
میکل آنژ:سن پیترو
برونلسکی :سانتا ماریا دلفیوره
آلبرتی:کلیسای سن آندئا
برنینی:
برامانته:قسمتهای زیادی از واتیکان از جمله محراب مشهور اون

raha

مدیر بازنشسته
پالادیو:میلا کاپرا و..
میکل آنژ:سن پیترو
برونلسکی :سانتا ماریا دلفیوره
آلبرتی:کلیسای سن آندئا
برنینی:
برامانته:قسمتهای زیادی از واتیکان از جمله محراب مشهور اون

ممنون .پاسختون درسته. اما من تکمیل ترش میکنم

آندره آ پالادیو :ویلا های زیادی ساخت که یکیش همین که شما گفتین و ویلا روتوندا هم از معروف ترین اثارش هست- کلیسای سن جورجو ماجوره

فیلپو برونلسکی :گنبد کلیسای سانتا ماریا دلفیوره ( که به عقیده ی عده ای تاریخ ساختاین گنبد رو شروع دوره ی رنسانس میدونند ) - بیمارستان کودکان سر راهی - نمازخانه ی پاتسی - کلیسای سن اسپریتو

آلبرتی: قصر روچلای - کلیسای سن آندرئا- کلیسای سن فرانچسکو- کلیسای سانتا ماریا نوولا

میکل آنژ : تکمیل نقشه ی کلیسای سن پیترو که توسط برامانته ترسیم شده بود- میدان کامپیدولیو

دوناتلو برامانته: تمپیه تو- و نقشه ی اولیه کلیسای سن پیترو

و برنینی هم از معماران دوره ی باروک هستش.

سوال 67ذ رو مطرح کنید لطفا...

king kurosh

عضو جدید
اهمیت لویی کان در تاریخ معماری از چه جهت هست؟
فقط با ذکر منبع پاسخ قابل قبوله

آخرین ویرایش:

sara_moradi1383

عضو جدید
سلام؛
منم تازه طرح نهاييم رو دادم، پارسال كنكور ارشد دادم، رتبم 100 شد، اما اسكيس رو گند زدم و هيچ جا قبول نشدم:(
اما دوباره شروع كردم به خوندن:smile:
امسال مي خوام واسه انرژي و تكنولوژي معماري هم بخونم

ooraman

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ممکنه یه نفر منابع ارشد طراحی داخلی رو به من معرفی کنه