عکاسی معماری

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
کار عکاس تنها با گرفتن عکس پایان نمی یابد. او وظیفه دارد تا تجربه بصری خویش را به هر بیان ممکن با دیگران در میان نهد. و این بسیار عالی است.

(پل مارتین لستر)

سلام به دوستان همراه تالار معماری

همونطوری که میدونید دوربین عکاسی از اون دسته لوازمیه که برای هر دانشجوی معماری از نون شب هم واجب تره!!و بی شک همه ما تا بحال دست به دوربین شدیم تا از سوژه ای معمارانه عکس بگیریم و در آرشیو شخصیمون نگه داری کنیم و بار ها هم با دیدنش خاطراتمون رو مرور کردیم.

حالا در این تاپیک قصد داریم عکس هامون رو که در رابطه با معماری هست کنار هم بذاریم و از این هنر لذت ببریم و یک آرشیو کامل از عکسهای خودمون رو جمع آوری کنیم.
بعد از اینکه تاپیک رونق گرفت و مخاطبانش بیشتر شد ، نظراتمون رو برای بهتر شدن عکاسی کنار هم میذاریم و از اطلاعات هم استفاده کنیم .

ضمنا با توجه به هماهنگی های انجام شده با E . H . S . A . N عزیز ، بعد از مدت کوتاهی اقدام به برگزاری مسابقات عکاسی معماری ( با موضوعات مختلف ) خواهیم کرد .

امیدوارم مثل همیشه در این تالار حضور چشمگیری داشته باشید.

نکته:لطفا حتما توضیح مختصری هم درباره ی عکستون ، مکانش ، تاریخش و هرچیزی که به معرفی عکستون کمک میکنه
ذکر کنید.

*Maedeh.archi*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تاپیک جالبی میشه.منونم بابت اطلاع رسونی.حتما شرکت میکنم ولی اگه یه موضوعی انتخاب کنین ممنون میشم اخه نمیدونم دقیقا چه عکسی بذارم.معماری مدرن .. سنتی....؟

خوشحال میشم از همراهیتون:gol:
فرقی نداره
گفتم که هر چیزی دررابطه با معماریه:gol:

واسه شروع این چطوره؟:redface:دهکده توریستی زنگلاب_استان گلستان

آخرین ویرایش:

qazal.

عضو جدید
تاپیک جالبی میشه.منونم بابت اطلاع رسونی.حتما شرکت میکنم ولی اگه یه موضوعی انتخاب کنین ممنون میشم اخه نمیدونم دقیقا چه عکسی بذارم.معماری مدرن .. سنتی....؟

واسه شروع این چطوره؟:redface:
ببخشید اینجا کجاست؟ اسمش رو هم بنویسین لطفا

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
گلوگاه مازندارن، بهار 1390

این خیلی قشنگه...حس خوبی رو القا میکنه
تنها مشکلش چهره زیر شیروانی ئه که اونم دیگه دست عکاس نیست و هم اینکه ایکاش بالای تصویر اسمون بیشتر دیده میشد اما کادربندی سمت چپ عکس خیلی خوب شده:gol:

در ضمن دوستان اگرچه عکسهاتون از طبیعت خیلی زیباست اما با توجه به عنوان تاپیک خواهش میکنم فقط و فقط از عکسهای مرتبط با معماری استفاده کنید

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
بهتر نیست اول آموزش مبانی و فن عکاسی رو داشته باشیم
چون اکثر بچه های معماری در واقع عکاسی بلد نیستن

سلام
در این زمینه علاقمندان میتونند از تالار عکس استفاده کنند
اگه پست اول رو بخونید متوجه خواهید شد که قراره در مراحل بعد نقد و آموزش انجام بشه چون تجربه نشون داده از ابتدای کار یه سری بحث که هیچ نمونه عینی تو کار خود بچه ها نداره هیچ فایده ای نداره
ما در این مرحله داریم سعی میکنیم که از بین آرشیو هامون بهترین عس رو گزینش کنیم این خودش خیلی کمک میکنه که بدونیم چرا عکس دیگه مون خوب نیست:gol:

امیدواریم از حضورتون در این تاپیک بهره مند بشیم:gol:

ati88

عضو جدید
سلام
در این زمینه علاقمندان میتونند از تالار عکس استفاده کنند
اگه پست اول رو بخونید متوجه خواهید شد که قراره در مراحل بعد نقد و آموزش انجام بشه چون تجربه نشون داده از ابتدای کار یه سری بحث که هیچ نمونه عینی تو کار خود بچه ها نداره هیچ فایده ای نداره
ما در این مرحله داریم سعی میکنیم که از بین آرشیو هامون بهترین عس رو گزینش کنیم این خودش خیلی کمک میکنه که بدونیم چرا عکس دیگه مون خوب نیست:gol:

امیدواریم از حضورتون در این تاپیک بهره مند بشیم:gol:

خب متاسفانه عکس هایی که در تاپیک دیدم اشکالات تکنیکی خیلی زیادی داشتن
اگر بخوایم این جوری شروع کنیم قطعا تاثیر خوبی روی کارهای آینده بچه ها نخواهد داشت
به نظرم اطلاعات اولیه مثل نورسنجی ،فوکوس کشی و کادر بندی خیلی لازمه برای شروع
بعد از این که یک مقدار تاپیک پیش رفت آموزش های حرفه ای و نقد رو می تونیم داشته باشیم

AinOs

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=113547&d=1347479147

اینم ی عکس دیگه از بقعه شیخ صفی اردبیل البته بگم ک من موقع گرفتن این عکس ها ب درجه رفیع مهندسی نایل نشده بودمو دید هنری و معمارانه اصلا نداشتم....
ایراداتشو خودتون ببخشید دیگه:D

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
خب متاسفانه عکس هایی که در تاپیک دیدم اشکالات تکنیکی خیلی زیادی داشتن
اگر بخوایم این جوری شروع کنیم قطعا تاثیر خوبی روی کارهای آینده بچه ها نخواهد داشت
به نظرم اطلاعات اولیه مثل نورسنجی ،فوکوس کشی و کادر بندی خیلی لازمه برای شروع
بعد از این که یک مقدار تاپیک پیش رفت آموزش های حرفه ای و نقد رو می تونیم داشته باشیم
صد البته گفتم که ما داریم بهترین عکسمون رو از آرشیوهامون پیدا میکنیم و قرار نیست که به خاطر این تاپیک بریم و عکس دیگه ای بگیریم اما اگه آموزشهای مفیدی دارید خوشحال میشیم که در قالب فایل ورد یا پی دی اف برای دانلود قرار بدید

بالا