همایش ها و کنفرانس های معماری

sara_moradi1383

عضو جدید
سلام،طراحي داخلي با كنكور معماري هست،يعني بايد همون منابعي رو بخوني كه براي معماري خونده مي شن و با همون ضرايب:smile:

masut

عضو جدید
سالام به همه

سالام به همه

سلام آزاده جون منم میخوام تهران:) قبولشم ولی مثله یه جوجه تازه بهدنیا اومده خامم :cry:اگر هر کسی میتونه به من کمکی بکنه به شدت ممنون میشم MASUDRASAF@YAHOO.COM

a_m68 سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
برنامه ی ماهانه خانه هنرمندان(معماری و نقاشی)

برنامه ی ماهانه خانه هنرمندان(معماری و نقاشی)

روز / عنوان / ساعت

يکشنبه پنجم / باشگاه هنر و طبيعت/ موسسه جهانگردي وطبيعت تالار ناصري / 20-18

يکشنبه پنجم /معرفي فناوري هاي نوين معماري و ساختمان/مخصوص ثبت نام شدگان/انجمن مفاخر معماري ايران/تالار اميرخاني / 20-17

دوشنبه ششم / نقد منظر شهري/ جامعه مهندسان معمار/تالار ناصري / 20-17

شنبه يازدهم / برنامه پائيزه گروه کميته آموزش انجمن نقاشان/تالار ناصري / 20-17

يکشنبه دوازدهم / معرفي فناوري هاي نوين معماري و ساختمان/مخصوص ثبت نام شدگان/انجمن مفاخر معماري ايران/تالار اميرخاني / 20-17

دوشنبه سيزدهم / روز جهاني معماري/جامعه مهندسان معمار/تالار بتهوون و تالار ناصري /20-17:30

شنبه هجدهم / برنامه پائيزه گروه کميته آموزش انجمن نقاشان/تالار ناصري / 20-17

يکشنبه نوزدهم / معرفي فناوري هاي نوين معماري و ساختمان/مخصوص ثبت نام شدگان/انجمن مفاخر معماري ايران/تالار اميرخاني / 20-17

دوشنبه بيستم / نقد فضاي شهري/جامعه مهندسان معمار/تالار ناصري / 20-17

يکشنبه بيست و ششم / معرفي فناوري هاي نوين معماري و ساختمان/مخصوص ثبت نام شدگان/انجمن مفاخر معماري ايران/تالار اميرخاني / 20-17

دوشنبه بيست و هفتم / نقد فضاي شهري/جامعه مهندسان معمار/تالار ناصري / 20-17

نگارخانه ي مرتضي مميز

چهارم تا نهم / نمايشگاه نقاشي/فائزه شاملو/افتتاحيه ساعت 17 / 20-10

يازدهم تا شانزدهم / نمايشگاه مجسمه-چيدمان/مسعود صميمي/ افتتاحيه ساعت 17 / 20-10

هجدهم تا بيست و سوم / نمايشگاه نقاشي/راضيه قديمي/ افتتاحيه ساعت 17 / 20-10

نگارخانه ي ميرميران

چهارم تا نهم / نمايشگاه نقاشي/لادن علوي/ افتتاحيه ساعت 17 / 20-10

هجدهم تا بيست و سوم / نمايشگاه عکس/الميرا عيوضي/ افتتاحيه ساعت 17 / 20-10

بيست و پنجم تا سي ام / نمايشگاه عکس/سياوش قنداق ساز/ افتتاحيه ساعت 17 / 20-10

نگارخانه ي غلامحسين نامي

چهارم تا نهم / نمايشگاه مجسمه و تصوير/سحر دانش/ افتتاحيه ساعت 17 / 20-10

هجدهم تا بيست و سوم / نمايشگاه مجسمه/اکبر احدي/ افتتاحيه ساعت 17 / 20-10

بيست و پنجم تا سي ام/ نمايشگاه عکس/هوفر حقيقي/ افتتاحيه ساعت 17 / 20-10

خانه ي هنرمندان ايران:خيابان طالقاني،‌ بعد از ايرانشهر،‌خيابان شهيد موسوي شمالي،ضلع جنوبي باغ هنر
تلفن:8 -88310457 - فاکس: 88140330

منبع:http://www.iranartists.org/static.aspx?id=7

یاکاموز

عضو جدید
ژولیت جان متن اساس ناممون که خیلی طولانی هستش و البته به نظر من تمام بندهاشم چیزای بیخودیه ولی از چیزای مهمش اینه که اعضای هیئت موسس 5 نفر هستش و خوب یک سری مدارک مثل کارنامه ریز نمرات کپی شناسنامه و نامه از حراست جهت عدم مورد انضباطی و... نیاز داره ما که اساس نامه رو یکی از دوستان گرفت برامون نمی دونم والا از کجا گرفت.
راستی دوستان توی انتخاب اسم برای انجمنمون بد جور گیر کردیم اگه کسی بتونه یه اسم خوب و معمارانه و فارسی پیشنهاد بده واقعا لطف بزرگی کرده

king kurosh

عضو جدید
خوب ما هممنون هدفمون معمار شدنه
یه معمار واقعی تمام مسائل را در مقیاس های متفاوتی بررسی می کنه و مقیاس مناسب رو ادامه میده.

این مسئله فقط در معماری وجود نداره بلکه در خیلی رشته های دیگه هم هست.
مشکل در دبیرستان ها هم هست و ...

حقیقت اینه که نوع مدیریت جامعه در مقیاس های کوچک(خانواده) و بزرگ آن (کشور) باعٍ این نوع آسیب هاست.

اما گاه بخوایم فقط در چهارچوب دانشگاه معماری بهش بپردازیم من بی انگیزگی قومیت گرایی نبود معیار های صحیح سنجش کمبود امکانات به آموزش ما آسیب های زیادی زده

نیاز به توضیح بیشتر نمی بینم. چون همه در متن قضیه هستید.
اما اگه خواستید مثال های ستندی در این مورد می تونم ارائه کنم.

FROM_HELL

کاربر بیش فعال
ما هم توی داشگاهمون انجمن داریم.:gol:
اعضای انجمن رو هم تویه انتخابات که توی دانشکدمون انجام شد انتخاب کردیم(خیلی با حال بود یه عالمه خندیدیم)
بعدش لیست اعضایه انتخاب شده رو توی برد میزنن
اما اعضای انجمن ما واقعا بچه های فعالی هستن. کارهایی که انجام دادن:
برگزاری سمینارو سخنرانی با حضور معماران برجسته کشور:w26:
برگزاری نمایشگاه کتاب(البته قبلش از همه می خوان لیست کتابهایی رو که به نظرشون نیاز هست رو بدن تا اونها تهیه کنند.:evil:
یه سایت و نشریه راه اندازی کردن.:w14:
به آرشیو کارهای گذشته سرو سامان دادن تا ورودی های جدید استفاده بهتری بکنند.:child:
نمایشگاه عکس برگزار کردن.:w33:
راستی ثبت نام از بچه ها واسه اردوها تنظیم تاریخهای سفرها با اساتید و کارهای اداری و........... خیلی چیزای دیگه که مربوط به سفره با بچه های انجمنه(این قسمت باعث محبوبیت دو صد چندان بچه های انجمن میشه ................)
در ضمن یه نشریه و سایت هم راه اندازی کردند.
ذیگه یه عالمه کارهای خوبه دیگه که الان یادم نیست.............
راستی اخلاق بچه های انجمن باید خیلی خوب باشه این از همه چیز مهمتره(البته بچه های انجمن ما هم همشون خیلی گلن)
:gol::gol::gol::gol:
راستی مهم ترین نکته بودجه ایت که باید حتما قبلش با مسولین دانشگاهتون در موردش به توافق برسید چون انجام همه این کارها بدون بودجه ای که دانشگاه در اختیار بچه های انجمن معماری قرار میده غیر ممکن میشه..............

آخرین ویرایش:

nahidzibaei

عضو جدید
:)
می خوا م که بچه های فارغ التحصیل اینجا بیان تا بیشتر بتونیم از اطلاعات هم استفاده کنیم
هر سوالی که داریم از هم بپرسیم.راجع به کار _ ادامه تحصیل _ کتاب ها _ مجلات و ...
;)

سلام من عضو جدید باشگاه هستم اتفاقی داشتم تو نت چرخ می زدم که اینجارو دیدم و عضو شدم. من دانشجوی ارشد معماری علم و صنعتم. 27 مهر یعنی حدود 24 روز دیگه من دفاع دارم تا فارغ التحصیل شم. خیلی سرم شلوغه برام دعا کنید

یاکاموز

عضو جدید
ما هم توی داشگاهمون انجمن داریم.:gol:
اعضای انجمن رو هم تویه انتخابات که توی دانشکدمون انجام شد انتخاب کردیم(خیلی با حال بود یه عالمه خندیدیم)
بعدش لیست اعضایه انتخاب شده رو توی برد میزنن
اما اعضای انجمن ما واقعا بچه های فعالی هستن. کارهایی که انجام دادن:
برگزاری سمینارو سخنرانی با حضور معماران برجسته کشور:w26:
برگزاری نمایشگاه کتاب(البته قبلش از همه می خوان لیست کتابهایی رو که به نظرشون نیاز هست رو بدن تا اونها تهیه کنند.:evil:
یه سایت و نشریه راه اندازی کردن.:w14:
به آرشیو کارهای گذشته سرو سامان دادن تا ورودی های جدید استفاده بهتری بکنند.:child:
نمایشگاه عکس برگزار کردن.:w33:
راستی ثبت نام از بچه ها واسه اردوها تنظیم تاریخهای سفرها با اساتید و کارهای اداری و........... خیلی چیزای دیگه که مربوط به سفره با بچه های انجمنه(این قسمت باعث محبوبیت دو صد چندان بچه های انجمن میشه ................)
در ضمن یه نشریه و سایت هم راه اندازی کردند.
ذیگه یه عالمه کارهای خوبه دیگه که الان یادم نیست.............
راستی اخلاق بچه های انجمن باید خیلی خوب باشه این از همه چیز مهمتره(البته بچه های انجمن ما هم همشون خیلی گلن):gol::gol::gol::gol:
راستی مهم ترین نکته بودجه ایت که باید حتما قبلش با مسولین دانشگاهتون در موردش به توافق برسید چون انجام همه این کارها بدون بودجه ای که دانشگاه در اختیار بچه های انجمن معماری قرار میده غیر ممکن میشه..............

خیلی خیلی ممنونم دوست عزیز امیدوارم موفق باشین.ما هم همین اهداف رو در نظر داریم و امیدوارم که بتونیم به اهادافمون برسیم .ژولیت جان عزیزم خوشحال میشم اگه بگی متن اساس نامه رو واسه چی می خوای آخه واقعا چیز به درد بخوری توش نیست ما حتی هممون کامل نخوندیمش گلم خیلی چرت و پرت نوشته و همش هم به این خلاصه میشه که همه چیز باید در چهار چوب اسلام و شئونات اسلامی باشه.همین...من الان اساس نامه دستم نیست که بخوام مواردش رو برات بزارم ولی خوب سعی می کنم اگه به دستم رسید برات بزارم

joliet_arch

عضو جدید
میخواستم بدونم این اساسنامه به چه چیزهایی تاکیید میکنه
واصلا چی می خواد بگه.مرسی از این تاپیکه مفیدت یاکاموز جان.

king kurosh

عضو جدید
شماره سوال 67

اهمیت لویی کان در تاریخ معماری از چه جهت هست؟
فقط با ذکر منبع پاسخ قابل قبوله

سوال اونقدر ها هم سخت نیست کتاب از زمان معماری رو اگه خونده باشید و البته با لویی کان هم آشنا باشید می تونید جواب بدید

archi&tini

عضو جدید
تو دانشگاه ما اصلا انجمن نداريم.....فكر هم نمي كنم اگه انجمن تاسيس بشه كسي فعاليت كنه............همه بي بخار

raha

مدیر بازنشسته
اهمیت لویی کان در تاریخ معماری از چه جهت هست؟
فقط با ذکر منبع پاسخ قابل قبوله

مطمئنم كه اهميت كان در تاريخ معماري به علت pرداختنش به نور و سايه و اهميتي كه براي اون در معماري وفلسفه ي طراحيش قائله هست ... اما نميدونم منظور شما هم از اين سوال همين بوده يا نه... الان به منبع دسترسي ندارم كه بتونم با استناد به اون جواب سوال رو بدم...

raha

مدیر بازنشسته
سلام؛
منم تازه طرح نهاييم رو دادم، پارسال كنكور ارشد دادم، رتبم 100 شد، اما اسكيس رو گند زدم و هيچ جا قبول نشدم:(
اما دوباره شروع كردم به خوندن:smile:
امسال مي خوام واسه انرژي و تكنولوژي معماري هم بخونم

عجب تفاهمي داريم من و شما:tooth:

با اين تفاوت كه من اسكيسمو به نظر خودم گند نزدم...اما :whistle:

بارسلون

اخراجی موقت
سلام...
ضمن خسته نباشید به مدیران و کاربران عزیز...
یه انتقاد دارم از جو حاکم بر تالار که بالای 90 درصدش اختصاص به کنکور کارشناسی ناپیوسته پیدا کرده...
موضوعی که میتونه برای پشت کنکوریهایی که قبول شدن جذاب باشه نه ما...
و تاپیک های جدید مناسب شروع ترم جدید دانشگاه زده نمیشه...
و از بچه ها هم خبری نیست غیر از کنکوریاش...
میخواستم بگم اگه امکان داره یک یا چند تاپیک جدید و جذاب در باب معماری بزنید تا دوباره بچه ها بیانو تالار از این جو بیرون بیاد...
مرسی...

raha

مدیر بازنشسته
سلام...
ضمن خسته نباشید به مدیران و کاربران عزیز...
یه انتقاد دارم از جو حاکم بر تالار که بالای 90 درصدش اختصاص به کنکور کارشناسی ناپیوسته پیدا کرده...
موضوعی که میتونه برای پشت کنکوریهایی که قبول شدن جذاب باشه نه ما...
و تاپیک های جدید مناسب شروع ترم جدید دانشگاه زده نمیشه...
و از بچه ها هم خبری نیست غیر از کنکوریاش...
میخواستم بگم اگه امکان داره یک یا چند تاپیک جدید و جذاب در باب معماری بزنید تا دوباره بچه ها بیانو تالار از این جو بیرون بیاد...
مرسی...

سلام بارسلون عزيز. ممنون از اينكه به فكر رونق گرفتن تالار هستي. حق با شماست. همه ي ما از جوي كه مدتي حاكم بر تالار شده ناراحتيم. اما تالار جذاب نميشه مگر با حركت و تلاش خود شما... تاpيك هاي خيل يخوبي در تالار داريم كه بارها ديديمشون اما هيچ وقت به خودمون زحمت نداديم يه pست توش بزنيم و مدتهاست دارن خاك ميخورن. من سعي كردم اونا رو از اون ته تها ي تالار بيارمشون بالا .تا دوباره مورد توجه قرار بگيرن اما... متاسفانه ...
يه چنتاييشو جهت ياد اوري ميزارم...

:::بحث هاي معماري:::
تو اين تاpيك اون قديم مديما يه بحثي شكل ميگرفت . عكس ساختمني گذاشته ميشد و بچه ها نقدش ميكردن ... الان هم ميشه همون روند رو ادامه داد! نميشه؟!

با حرف آخر نام یک ابزار , مصالح یا اصطلاح معماری ببر !

اين تاpيك هم تاpيك خوبيه. واسه جمع كردن بچه هاي تالار دور هم...

►►► مســـــــــابقه معــــــــــماری ( 2 ) ◄◄◄

خود شما چرا هيچ وقت نمياي تو اين تاpيك فعاليت كني...:D
كساني كه تو اين تاPيك كه خيلي ميتونه مفيد باشه فعالن خيلي كم هستند... يه عده هم كه قبلا از مشتاقانش بودن. متاسفانه حضورشون كمتر شده!

مشاوره و راهنمایی درسی و شغلی معماران

اينجا بچه ها از تجارب كاريشون ميگن. Pيشنهادتشون رو ميگن... خلاصه خيلي ميتونه PVر بارتر از ايني كه هست باشه!

با هم راندو کنیم

كارگاه اسكيس و کروکی

منتظر كارها و راندوهاي شماست...!

دانشگاه مجازی معماری

تو اين تالار تاPيك هايي داريم كه مهم شدن واسه راهنمايي طراحي فضاهاي مختلف... در واقع هدف اين بود كه بچه ها اطلاعات مربوط به فصاهاي مختلف رو جمع اوري كنند و در ادامه ي اون تاPيك ها بيارن به همراه نمونه هاي موردي... بحث كنند رو روند طراحيشون...
اما همش ميبينيم كه به جاي بحث علمي و مفيد Pست تشكر زده ميشه كه به ناچار مجبوريم به خاطر كم نشدن كارايي تاPيك حذفشون كنيم...

دررابطه با مطالعات گروهي خودتون قضاوت كنيد!

و ده ها تاPيك ديگه...............

اميدوارم به زودي شاهد عوض شدن عنوان كاربر فعال بعضي از بچه ها به عنوان آبي رنگ كاربر فعال تالار مهندسي معماري باشيم. منتظر Pيشنهاداتتون هم هستيم. موفق باشيد...

آخرین ویرایش:

بارسلون

اخراجی موقت
سلام بارسلون عزيز. ممنون از اينكه به فكر رونق گرفتن تالار هستي. حق با شماست. همه ي ما از جوي كه مدتي حاكم بر تالار شده ناراحتيم. اما تالار جذاب نميشه مگر با حركت و تلاش خود شما... تاpيك هاي خيل يخوبي در تالار داريم كه بارها ديديمشون اما هيچ وقت به خودمون زحمت نداديم يه pست توش بزنيم و مدتهاست دارن خاك ميخورن. من سعي كردم اونا رو از اون ته تها ي تالار بيارمشون بالا .تا دوباره مورد توجه قرار بگيرن اما... متاسفانه ...
يه چنتاييشو جهت ياد اوري ميزارم...

:::بحث هاي معماري:::
تو اين تاpيك اون قديم مديما يه بحثي شكل ميگرفت . عكس ساختمني گذاشته ميشد و بچه ها نقدش ميكردن ... الان هم ميشه همون روند رو ادامه داد! نميشه؟!

با حرف آخر نام یک ابزار , مصالح یا اصطلاح معماری ببر !

اين تاpيك هم تاpيك خوبيه. واسه جمع كردن بچه هاي تالار دور هم...

►►► مســـــــــابقه معــــــــــماری ( 2 ) ◄◄◄

خود شما چرا هيچ وقت نمياي تو اين تاpيك فعاليت كني...:D
كساني كه تو اين تاPيك كه خيلي ميتونه مفيد باشه فعالن خيلي كم هستند... يه عده هم كه قبلا از مشتاقانش بودن. متاسفانه حضورشون كمتر شده!

مشاوره و راهنمایی درسی و شغلی معماران

اينجا بچه ها از تجارب كاريشون ميگن. Pيشنهادتشون رو ميگن... خلاصه خيلي ميتونه PVر بارتر از ايني كه هست باشه!

با هم راندو کنیم

كارگاه اسكيس و کروکی

منتظر كارها و راندوهاي شماست...!

دانشگاه مجازی معماری

تو اين تالار تاPيك هايي داريم كه مهم شدن واسه راهنمايي طراحي فضاهاي مختلف... در واقع هدف اين بود كه بچه ها اطلاعات مربوط به فصاهاي مختلف رو جمع اوري كنند و در ادامه ي اون تاPيك ها بيارن به همراه نمونه هاي موردي... بحث كنند رو روند طراحيشون...
اما همش ميبينيم كه به جاي بحث علمي و مفيد Pست تشكر زده ميشه كه به ناچار مجبوريم به خاطر كم نشدن كارايي تاPيك حذفشون كنيم...

دررابطه با مطالعات گروهي خودتون قضاوت كنيد!

و ده ها تاPيك ديگه...............

اميدوارم به زودي شاهد عوض شدن عنوان كاربر فعال بعضي از بچه ها به عنوان آبي رنگ كاربر فعال تالار مهندسي معماري باشيم. منتظر Pيشنهاداتتون هم هستيم. موفق باشيد...
باشه مرسی...
من از همین الان شروع میکنم...
امیدوارم همینطور که میگید بشه...

یاکاموز

عضو جدید
تو دانشگاه ما اصلا انجمن نداريم.....فكر هم نمي كنم اگه انجمن تاسيس بشه كسي فعاليت كنه............همه بي بخار

آره وقتی بچه ها بی بخار باشن کار خیلی سخت میشه بچه های ما هم چندان بخاری ندارن ما می خواییم روی ورودی های جدید کار کنیم که بخار دار بشن و بیان جای ما که ترم آخری هستیم رو بگیرن و انجمن زمین نمونه منتها خود دانشگاه چندان با هامون همکاری نمی کنه دیگه هممون کفری شدیم حالا خوبه که منافع شخصی درش نیست وگر نه که وا ویلا بود.

راستی اگه انجمن دارین بگین کدوم دانشگاه هستین اگه توی تهران باشین فک کنم بتونیم از تجربیاتتون استفاده کنیم این آخری رو خطاب به همه عزیزانی گفتم که به این تاپیک سر می زنن.

king kurosh

عضو جدید
مطمئنم كه اهميت كان در تاريخ معماري به علت pرداختنش به نور و سايه و اهميتي كه براي اون در معماري وفلسفه ي طراحيش قائله هست ... اما نميدونم منظور شما هم از اين سوال همين بوده يا نه... الان به منبع دسترسي ندارم كه بتونم با استناد به اون جواب سوال رو بدم...

نه دقیقا رها جان در واقع این خصوصیات معماری کان هست، که خوب در واقع از یک مقیاس بالاتر باید به قضیه نگاه کنی مثلا ت. به قضیه 1/200 نگاه می کنی ولی باید 1/500 بهش نگاه کنی.

البته کتابها یه جوری قضیه رو سخت بیان می کنند برای یافتن پاسخ به صفحه 100 تا 108 از زمان معماری یا صفحات 214 تا218 دانشنامه معماری قرن بیستم مراجعه کنید.

خلاصه جواب میشه= برگشت به گذشته در اوج شکوه مدرنیسم و توجه به بستر طرح.

شما نمی تونید بگید کارهای کان مدرن نیست و در عین حال نمی تونید بگید که یک سبک بین الملله یا فقط یک تفکر قالب شکنانه رو دنبال می کنه.(این قسمت رو می تونید تفسیر به رای بدونید)

سوال بعد رو مطرح کنید این سوال یک هفته بدون جواب موند

Afall

عضو جدید
سلام به همه...طرح خوبی دارین اینجا...ولی فک کنم یه مشکل اساسی داره و اون اینه یه مدیر کم داره که بگه چی کار کنین چی کار نکنین...

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
اکثر فایل های پی دی اف بعد از مدتی باز نمیشن
همین طور عکسا
ممنون میشم چک کنید

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
بعدش نمیدونم جای مطرح کردنش اینجا هست یا نه اما چرا قدرت امتیاز دهی من اینقدر پایینه؟5؟
اکثر مواقع نمیتونم تشکر کنم
بعدشم
چرا بعد 1 مدت دیگه نمیشه از 1 پست تشکر کرد؟

mary.k.arch_58

عضو جدید
سلام من همین ماه به جمع شما اومدم. تازه دفاع کردم ! کدومتون بدون استاد راهنما دفاع کردین؟ من استادم مارو قال گذاشت اصلا از دانشگاهمون رفت !!!!!!!!!!!!! بدون استاد اونم استادی که کل پرسنل دانشگاه باهاش بد بودن دیگه خودتون تصور کنین که من چیکار کردم . البته اصلا مهم نیست برام ........

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
بعدش نمیدونم جای مطرح کردنش اینجا هست یا نه اما چرا قدرت امتیاز دهی من اینقدر پایینه؟5؟
اکثر مواقع نمیتونم تشکر کنم
بعدشم
چرا بعد 1 مدت دیگه نمیشه از 1 پست تشکر کرد؟

سلام وروجک مجموعه !!

قدرت امتیاز دهی هر 24 ساعت یه میزان مشخصه . یعنی تا تمام نشدن 24 ساعت شما از سهمیه همون روزت استفاتده می کنی .

امتیاز دادن به پستها هم تا یه زمان مشخص امکان پذیر بعد از اون دکمه تشکر خودبخود حذف می شه .

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
والا ماله ما که همیشه 5
بعدش nino که مدیر تالار معماریه الان برگشته؟؟

king kurosh

عضو جدید
خوب خودم می نویسم
سوال شماره 68
نظریه کامیلو بویی تو در مورد مرمت توضیح دهید.
(این نظریه یه روح داره در حد 2 جمله کسی اوها رو هم بگه قبوله)

FROM_HELL

کاربر بیش فعال
نظریات بویی تو را می توان به دو مورد خلاصه کرد :

الف: جایگزینی مفاهیم معماری به جای ویژگیهای شکلی و سبکی : مفهوم معماری مهم است نه سبک و شکل آن .

ب: فراتر از زمان بودن بنا ها و مجموعه های تاریخی : دمیدن روح جدید به کالبد قدیم سبب می شود تا بنا ها و مجموعه های تاریخی زنده شوند . هنگامی که یک اثر تولید می شود کاری مادی وقوع یافته است ولی بعد از یک نسل تعاملات غیر مادی و فرهنگی در اثر وارد شده و معنای فرهنگی می یابد .