صندلی داغ کنکور92 با حضور استاد ارجمند مهندس مصطفی تقوی کنی

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Muhammad1986

عضو جدید
سلام

استاد واسه حفظ کردن لغات زبان یه تکنیکی بهمون یاد بدین
من تقریبا 30 درس از 504 رو حفظ کرده بودم الان همش از ذهنم پریده!:(
در ضمن بین 450 تافل و 1100 کدوم واسه ارشد مهمترن؟
میشه یه مشاوره درست درمون در مورد زبان بهمون بدین تا بتونیم یه درصد قابل توجهی بزنیم!

ممنونم

M_Taghavi

عضو جدید
سلام

استاد واسه حفظ کردن لغات زبان یه تکنیکی بهمون یاد بدین
من تقریبا 30 درس از 504 رو حفظ کرده بودم الان همش از ذهنم پریده!:(
در ضمن بین 450 تافل و 1100 کدوم واسه ارشد مهمترن؟
میشه یه مشاوره درست درمون در مورد زبان بهمون بدین تا بتونیم یه درصد قابل توجهی بزنیم!

ممنونم

سلام. پيشنهاد ميكنم نرم افزار نارسيس 504 رو تهيه كنيد. بسيار در يادگيري بشما كمك ميكنه و دامنه لغات شما رو بشدت افزايش ميده.

1100 نسبت به 450 ارجحيت داره.

بترتيب كارهاي زير رو انجام بديد:
1- لغات كنكورهاي گذشته برق رو حفظ كنيد (مثلا از كتاب خود بنده يا هر كتابي كه بانك لغات زبان برق سالهاي گذشته رو داره)
2- لغات 504 رو حفظ كنيد
3- لغات 1100 رو حفظ كنيد.
4- گرامر رو از كتابهايي كه در پستهاي قبل معرفي كردم بخونيد

llvll.asoud

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
با سلام خدمته استاد عزیز و تشکر بابته وقتی که میزارید.من رشتم برق مخابراته ترم پاییز میشم ترم 6 و کنترلم برداشتم میخواستم ببینم به نظرتون کتاب کنترلتونو بگیرم یا واستم مرداد ویرایشه جدیدشو بگیرم؟ چون میخواستم شروع کنم کنترل بخونم ولی نمیدونم چیکار کنم.کتاب مرجع هم اصلا نمیتونم بخونم از کتابای ارشد میخونم خوب میفهمم.به نظر شما برای اینکه بتونم از وقتای خالی که تو تابستون دارم استفاده کنم پیشنهاد میکنید کدوم درسای کنکورو بخونم؟ یا اینکه زوده بشینم درسای ترم بعدمو بخونم؟ ممنون از جوابی که میدید

Muhammad1986

عضو جدید
سلام

1.استاد واسه گرامر کدوم کتاب زبان بهتره!؟
grammar in use یا گرامر زبان انتشارات پوران پژوهش استاد امیری!؟

2.کتاب زبان نصیر چطوره؟

3.در ضمن واسه گرفتن درصد خوب توی زبان باید روی زبان عمومی سرمایه گذاری کنیم یا زبان اختصاصی؟
4.واسه زبان اختصاصی سایتی رو میشناسید که مفید باشه و با ثبت نام کردن توی اون سایت هر روز یه متن برامون میل کنه تا ترجمه ش کنیم؟

استاد حفظ کردن لغات 1100 خیلی حوصله میخواد!
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon9.gif

معذرت میخوام که سوالات زیاد شد

navidir

عضو جدید
آخه من از مدار چيزي نميدونم....كتاب شما درس نامه هم داره؟؟؟؟....يعني با خوندن اون ديگه نيازي نيس از روي يه كتاب ديگه ياد بگيريم؟؟؟ ....ممنون

Muhammad1986

عضو جدید
سلام

استاد توی کنکوهای اخیر که کنترل خطی رو اینطوری سخت طراحی میکنن چی کار کنیم تا بتونیم به درصدهای بالا برسونیم!؟ حتی توی رتبه های برتر 2 یا 3 رقمی هم درصد بالای 50 ندیدم!!
میشه یه روش یا تاکتیک عالی به بچه ها ارائه بدین تا بتونیم از پس کنترل خطی بربیام و دیگه این درس به عنوان یه ضعف سر جلسه کنکور نباشه بلکه به عنوان یه تکیه گاه و نقطه ی قوت برامون بشه!
:(
در ضمن کدوم کتاب مرجع واسه کنترل تمارین و مثال های خوبی داره که میتونه ازش واسه ارشد سوال بیاد!؟ کتاب نایس چطوره؟

آخرین ویرایش:

M_Taghavi

عضو جدید
سلام.

سلام . استاد برای درس کنترل زمان مناسب واسه خوندنش کی هست ؟ مهر میشه کنترل رو جمع کرد ؟ دیر نیست ؟
بستگي به پايه علمي شما داره ولي عموما كنترل رو در 3 ماه ميشه خوب جمع كرد.

با سلام خدمته استاد عزیز و تشکر بابته وقتی که میزارید.من رشتم برق مخابراته ترم پاییز میشم ترم 6 و کنترلم برداشتم میخواستم ببینم به نظرتون کتاب کنترلتونو بگیرم یا واستم مرداد ویرایشه جدیدشو بگیرم؟ چون میخواستم شروع کنم کنترل بخونم ولی نمیدونم چیکار کنم.کتاب مرجع هم اصلا نمیتونم بخونم از کتابای ارشد میخونم خوب میفهمم.به نظر شما برای اینکه بتونم از وقتای خالی که تو تابستون دارم استفاده کنم پیشنهاد میکنید کدوم درسای کنکورو بخونم؟ یا اینکه زوده بشینم درسای ترم بعدمو بخونم؟ ممنون از جوابی که میدید
اول يكبار درس كنترل رو پاس كنيد بعد از روي كتاب بنده شروع به مطالعه به سبك كنكوري كنيد. در زمانهاي آزاد هرقدر ميتونيد رياضي و مدار بخونيد كه مادر مهندسي برق هستند. من يكي از آرزوهام اينه كه از توي وقتاي آزادم رياضي بخونم!

سلام
1.استاد واسه گرامر کدوم کتاب زبان بهتره!؟
grammar in use یا گرامر زبان انتشارات پوران پژوهش استاد امیری!؟
2.کتاب زبان نصیر چطوره؟3.در ضمن واسه گرفتن درصد خوب توی زبان باید روی زبان عمومی سرمایه گذاری کنیم یا زبان اختصاصی؟
4.واسه زبان اختصاصی سایتی رو میشناسید که مفید باشه و با ثبت نام کردن توی اون سایت هر روز یه متن برامون میل کنه تا ترجمه ش کنیم؟
استاد حفظ کردن لغات 1100 خیلی حوصله میخواد!
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon9.gif
معذرت میخوام که سوالات زیاد شد
1-بنظر من كتاب grammar in use مناسبتره.
2-كتاب نصير رو مطالعه نكردم
3-معمولا افرادي كه روي زبان تخصصي سرمايه گذاري كردند، نتيجه و راندمان بهتري داشتند
4-سايت ieeespectrum و nasa خوبند. در كتاب زبان خود بنده، سايتها و كتابهايي كه در 5 سال اخير از اونها سوال مطرح شده با لينك دقيقش مشخص شده.
اگر از نرم افزار نارسيس براي 1100 استفاده كنيد بسيار راحتتر خواهد بود

آخه من از مدار چيزي نميدونم....كتاب شما درس نامه هم داره؟؟؟؟....يعني با خوندن اون ديگه نيازي نيس از روي يه كتاب ديگه ياد بگيريم؟؟؟ ....ممنون
بله ولي درسنامه كتاب بنده يا هر استاد ديگه اي به بيس علمي دانشجو بستگي داره. فكر كنم اگر پستهاي قبلي همين تاپيك رو مطالعه كنيد، پاسختون رو دريافت ميكنيد

سلام
استاد توی کنکوهای اخیر که کنترل خطی رو اینطوری سخت طراحی میکنن چی کار کنیم تا بتونیم به درصدهای بالا برسونیم!؟ حتی توی رتبه های برتر 2 یا 3 رقمی هم درصد بالای 50 ندیدم!!
میشه یه روش یا تاکتیک عالی به بچه ها ارائه بدین تا بتونیم از پس کنترل خطی بربیام و دیگه این درس به عنوان یه ضعف سر جلسه کنکور نباشه بلکه به عنوان یه تکیه گاه و نقطه ی قوت برامون بشه!
در ضمن کدوم کتاب مرجع واسه کنترل تمارین و مثال های خوبی داره که میتونه ازش واسه ارشد سوال بیاد!؟ کتاب نایس چطوره؟
گرچه كتاب نايس كتاب بسيار خوبي هست ولي براي كنكور نوشته نشده! سعي كنيد تا ميتونيد تستهاي كنكورهاي سراسري رو بزنيد. در كتاب خود بنده حدود 500 تست هست. اول اونها رو تمام كنيد بعد به سراغ تستهاي آزمونهاي آزمايشي موسسات برويد. گرچه كنكور كنترل امسال كمي سخت بود ولي بنظر من اين سختي بواسطه وجود اشتباهات متعدد در سوالات ابتدايي، ذهن دانشجوها رو بيشتر بهم ريخته بود.

پيروز باشيد. تقوي

Muhammad1986

عضو جدید
سلام

بهترین کتاب واسه زبان عمومی چیه که با خوندنش بتونیم تموم 10 تا تست لغت عمومی رو جواب بدیم؟؟

واقعا میشه با این کتاب از پسش بر اومد؟
BARRONS 3500 ESSENTIAL WORDS FOR THE GRE

M_Taghavi

عضو جدید
سلام

بهترین کتاب واسه زبان عمومی چیه که با خوندنش بتونیم تموم 10 تا تست لغت عمومی رو جواب بدیم؟؟

سلام. متاسفانه من اين كتاب رو مطالعه نكردم.

arman_20

عضو جدید
استاد یه سوال دیگه واسم پیش اومد . من میشه گفت تمام پست های شما رو خوندم یه چیز که از حرف های شما متوجه شدم

اینه که شما ظاهرا تاکید زیادی دارین که سراغ منبع نریم ؟ درسته ؟ حالا سوالمو کلی میپرسم .

استاد از بین درس های موجود درس خاصی فصل خاصی مد نظر شما هست که اگه از منبع بخونیم کمکون میکنه
یا همون قضیه وقت تلف کردنه .

ح-جاوید

عضو جدید
سلام استاد:D
من این فایل رو دانلود کردم
خالی بود
یعنی فقط جدول بود :w10:
میشه توضیح بدین ..........

:gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:

Muhammad1986

عضو جدید
سلام
استاد
واسه زبان نرم افزار نارسیس رو از کجا دانلود کنم(البته واسه ویندوز 7)؟

Muhammad1986

عضو جدید
سلام
کرک نشده
من خریدم 10000 ت 6 ماه پیش
روی 7 هم نصب میشه به راحتی

سلام

سایتی رو میشناسید که خرید اینترنتیش کنیم؟
میتونید در مورد این نرم افزار یه توضیحاتی ارائه بدید!؟در مورد نحوه کار کردن و موثر بودنش و...

HassanRouhi

عضو جدید
سلام

سلام

با کسب اجازه از استاد تقوی
بی خیال محمد جان!!!
این کتاب برای GREهست و خیلی هم سنگین و خیلی هم وقت گیره! نمیدونم شما زبانت در چه سطحیه. اگر 504 و essential words for TOEFL رو کاملا مسلطی و همچنین بعد از اینها کتاب 1100 رو کاملا خواندی میتونی بری کتاب 3500 رو بخوانی.
تازه بچه هایی که GREهم شرکت میکنن به همون 1100 اکتفا میکنن چون حوصله ی 3500 رو ندارن.خیلی زیاد و سخته! فقط کسی که میخواد GRE بالای 600 یا 650 بگیره(البته در اسکیل قدیمی) این کتاب رو مطالعه میکنه.

M_Taghavi

عضو جدید
سلام. ميلاد آقا به همتون مبارك.

استاد یه سوال دیگه واسم پیش اومد . من میشه گفت تمام پست های شما رو خوندم یه چیز که از حرف های شما متوجه شدم
اینه که شما ظاهرا تاکید زیادی دارین که سراغ منبع نریم ؟ درسته ؟ حالا سوالمو کلی میپرسم .
استاد از بین درس های موجود درس خاصی فصل خاصی مد نظر شما هست که اگه از منبع بخونیم کمکون میکنه
یا همون قضیه وقت تلف کردنه .
مطالعه مراجع زمان بسيار زيادي رو از شما ميگيريه و از طرفي شما بايد با سبك سوالات كنكور هم آشنا بشيد. بنابراين اولين اولويت بنظر من ثبت نام در كلاسهاي كنكوري هست كه سرعت مطالعه شما رو چند برابر ميكنه.

سلام استاد:D
من این فایل رو دانلود کردم
خالی بود
یعنی فقط جدول بود :w10:
میشه توضیح بدین ..........

:gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:
در وبلاگم توضيحات كافي در موردش دادم. اين برنامه رو هر كس بايد طبق برنامه ريزي خودش پر كنه. در حقيقت اين برنامه براي مديريت بهينه زمان طراحي شده

سلام
استاد
واسه زبان نرم افزار نارسیس رو از کجا دانلود کنم(البته واسه ویندوز 7)؟
قابل دانلود نيست و بايد بخريدش ولي ورژن demo رو ميتونيد از اينجا دانلود كنيد.

سلام
سایتی رو میشناسید که خرید اینترنتیش کنیم؟
میتونید در مورد این نرم افزار یه توضیحاتی ارائه بدید!؟در مورد نحوه کار کردن و موثر بودنش و...
توضيحات كامل در مورد اين نرم افزار رو در اينجا ببينيد.

sh_mmp

عضو جدید
سلام استاد. خواستم یه تشکر اساسی ازتون بکنم... واقعا نکاتی که گفتین مفید هستن وچیزی که برای من جالبه اینه که شما این همه از وقت پر ارزشتون رو صرف توی این سایت صرف ما میکنید...
من همه تاپیک ها رو خواندم ولی در مورد درسهای الکترونیک و معادلات دیفرانسیل و آمار بحثی نشد و رفرنس و کتابی معرفی نشد. شما برای موفقیت تو این درسا چه کتابهایی رو پیشنهاد میکنید؟ به نظر شما آمار رو بخونم یا رهاش کنم بهتره؟

Muhammad1986

عضو جدید
سلام

از طلا گشتن پشیمون شدیم ...

استاد بیخیال خوندن زبان شدم

واسه زبان عمومی میخوام به همون 504 واسه لغت و یه جزوه خوب واسه گرامر بسنده کنم (چون تجارب بچه ها میگه که نمیشه زیاد روی زبان عمومی مانور داد)

استاد میشه یه جزوه خوب گرامر در حد ارشد توی نت معرفی کنید تا دانلودش کنیم و ازش استفاده کنیم!؟

اما واسه زبان تخصصی فقط میخوام روزی یه متن بخونم

حالا خوندن متون تخصصی تاکتیک یا روش خاصی داره!!؟؟میشه لطف کنید و هادی ما باشید توی این وادی! تا حداقل از زبان تخصصی بتونم امتیازی بگیریم

این متون رو از کجا گیر بیارم؟ سایتی هست که برامون یه متن ایمیل کنه تا ساعت ها توی نت نگردیم!!

ممنونم

آخرین ویرایش:

Dashpot

عضو جدید
سلام.
میخواستم در صورت امکان در مورد این برنامه ریزی نظرتون رو بفرمایید:
روزهای فرد:ریاضی مهندسی- الکترو مغناطیس - کنترل خطی
روزهای زوج: مدار - ماشین 1 - بررسی
جمعه ها:1- 6 ساعت برای جبران برنامه احتمالاً عقب مانده و 2- 6 ساعت فقط تست از دروس طول هفته
من گرایش قدرت امتحان میدم.در طول هفته نیز هر جایی که به تست برسم تست هم میزنم و برای یادآوری درس روز فرد یا زوج قبلیم رو 3 تست ازش میزنم و نکاتش رو یادداشت برمیدارم.خوشحال میشم با پیشنهادتون برای هرچه بهتر کردن این برنامه بهم کمک کنین.سپاس

h.mehrabian

عضو جدید
با سلام
ضمن تشکر از کتاب خیلی خوب کنترلتون
در صفحه ی 288 بعد از بدست آوردن تابع تبدیل گفتین که به ازای ورودی شیب نوسانی میشود در صورتی که من با متلب پاسخ سیستم رو بدست آوردم که به بی نهایت میل میکنه
آیا راهی که من رفتم اشتباه است؟

Genius_n

عضو جدید
استاد در مورد کتاب رهیافت فرموده بودید:انشاالله از 20 تير كه كلاسها شروع بشه از طريق وبلاگ خودم هر هفته تمارين مهم رو مشخص ميكنم.
زحمتش را میکشید

hadaf1368

عضو جدید
باز هم سلام:gol:
استاد ما همچنان منتظریم که شما با توجه به تیم های طراحی سوال به ما بگید امسال کدوم موسسه ثبت نام کنیم :)
هروقت مشخص شدن این لطف بزرگ رو در حق ما بکنید :gol:

reza88888

عضو جدید
با سلام خدمت استاد تقوی عزیز.خسته نباشید
.
چندتا سوال داشتم که می خواستم ازتون ببرسم.ممنون می شم اگه کامل جواب بدین.استادمن سه چهار روزی هست ک هم واسه ارشدبرق(کنترل) و هم ابزار دقیق دارم میخونم با این منابع: زبان:لغت(gre)+متن های کنکورهای 84 به بعد. ریاضی مهندسی:کتاب کریمی. مدار:مدرسان شریف(حال میکنم باهاش.خیلی جمع وجوره) الکترونیک:کتاب مهندس اسلام بناه ماشین:هنوز شروع نکردم.بین بردازش و مدرسان موندم. سیگنال:راهیان ارشد مهندس مومن زاده کنترل:راهیان ارشد مهندس تقوی معادلات وآمار:از مهر اضافه میشن.

من هدفم کسب رتبه خیلی خیلی خوب تو ارشد امساله.میخوام هم کنترل و هم ابزار دقیق تک رقمی بشم.می خواستم بدونم واسه تک رقمی شدن بایه درسی چقدر مهمه؟ شما بایه درس تون خوب بود تو همه درسا؟ میشه بگید که کدوم درسی که بایتون توش ضعیف بودو خوب زدین تو کنکور؟آخه بعضی درسا بایه اصلا ندارم. من تا ترم 4 دانشگاه نرفتم و کلا درس نخوندم و برگه سفید زیاد تحویل اساتید دادم(البته بعد از اون خوب خوندم . معدل 16-17 هم آوردم).الان معدل کلم 13.5 هستش.به نظرتون با این معدل میتونم به هدفم برسم؟ کسانی با شرایط من بودن که تک رقمی بشن؟انگیزه ی بسیار بالایی دارم.خیلی زیاد.استعدادمون هم نسبتا جالبه. فقط یه کم شک دارم موقع خوندن. آیا این امکان هست که امثال من تک رقمی بشن؟ آدمی ام که اگه بخونم زود راه میوفتم. میشه آیا؟

نظرتون در مورد منابع من چیه؟ همینا خوبن واسه تک رقمی شدن؟ البته کتابو وجزوه های دیگه هم زیاد دارم.هر چی فک میکنین واسه تک رقمی شدن لازمه لطفا بگین تو همه درسا.

هنوز که دیر نشده استاد؟ چقدر بخونم که با این شرایطم تک رقمی بشم؟

لطفا در مورد مطالعه الکترونیک(ضعیفم ولی الان دارم راه میوفتم) و زبان(زیاد خوب نیستم) و ریاضی(درصد ابزار شما خیلی خوب بود.آفرین) و ماشین(صفرم) و کنترل(خوب بودم تو دانشگاه) یه کم توضیح بدین واسه تک رقمی شدن.

شما خودتون اگه جای من بودین از الان تا کنکور چطور برنامه هاتونو می چیدین؟ (دید کلی منظورمه). می خوام بدونم شما که تجربه چند ساله خوب داشتین اگه الان تو شرایط من بودین و هدف منو داشتین چیکار میکردین؟ با توجه به تجربه های چند ساله تون.

ببخشید زیاد شد سوالام.واقعا امسال حیاتی ترین و حساس ترین سال زندگی منه.استاد واقعا میخوام تک رقمی رو.ا گه با در نظر گرفتن همه جوانب و با حوصله و دقیق جواب بدین خیلی ممنون میشم. ازتون سباسگذارم که وقت میزارید واسه این کار. دمتون گرم و دلتون بر از آرامش.

M_Taghavi

عضو جدید
سلام استاد. خواستم یه تشکر اساسی ازتون بکنم... واقعا نکاتی که گفتین مفید هستن وچیزی که برای من جالبه اینه که شما این همه از وقت پر ارزشتون رو صرف توی این سایت صرف ما میکنید...
من همه تاپیک ها رو خواندم ولی در مورد درسهای الکترونیک و معادلات دیفرانسیل و آمار بحثی نشد و رفرنس و کتابی معرفی نشد. شما برای موفقیت تو این درسا چه کتابهایی رو پیشنهاد میکنید؟ به نظر شما آمار رو بخونم یا رهاش کنم بهتره؟

سلام.
الكترونيك كتاب آقاي اسلام پناه و آقاي دكتر اشرفيان جزو كاملترين و بهترين رفرنسها هستند.

معادلات ديفرانسيل كتاب آقاي نيكوكار جزو بهترين كتابها هست (گرچه كمتر شناخته شده)

آمار رو آخر از همه دروس بخونيد.

موفق باشيد

M_Taghavi

عضو جدید
سلام

از طلا گشتن پشیمون شدیم ...

استاد بیخیال خوندن زبان شدم

واسه زبان عمومی میخوام به همون 504 واسه لغت و یه جزوه خوب واسه گرامر بسنده کنم (چون تجارب بچه ها میگه که نمیشه زیاد روی زبان عمومی مانور داد)

استاد میشه یه جزوه خوب گرامر در حد ارشد توی نت معرفی کنید تا دانلودش کنیم و ازش استفاده کنیم!؟

اما واسه زبان تخصصی فقط میخوام روزی یه متن بخونم

حالا خوندن متون تخصصی تاکتیک یا روش خاصی داره!!؟؟میشه لطف کنید و هادی ما باشید توی این وادی! تا حداقل از زبان تخصصی بتونم امتیازی بگیریم

این متون رو از کجا گیر بیارم؟ سایتی هست که برامون یه متن ایمیل کنه تا ساعت ها توی نت نگردیم!!

ممنونم

سلام. پاسخ سوالتون رو در تاپيكهاي قبلي دادم. سايتهايي براي اين منظور هست ولي توصيه نميكنمشون. اولينن رفرنس شما متون كنكورهاي گذشته هست كه در كتاب خود بنده يا هر كتاب ديگه اي ميتونيد پيداشون كنيد.

موفق باشيد

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا