صندلی داغ با حضور استاد برتر تجزیه و تحلیل سیستم ها مهندس تقدسی

یونس313

عضو جدید
پبسم الله الرحمن الرحیم

:gol: سلام به همه مهندسین عزیز :gol:

در ابتدا لازم میدونیم از همکاری صمیمانه مهندس تقدسی کمال تشکر و قدردانی رو داشته باشیم زیرا که ایشون با این کارشون ما را دلگرم به ادامه مسیر کنکور کردند.
مهندس تقدسی مولف کتاب تجزیه و تحلیل سیستم ها و مدرس برتر کنکور هستند .

دوستان به موارد زیر توجه نمایند :
1- سوالات شخصی نپرسید
2-هر فرد در هر مرحله تنها مجاز است 5 سوال و تنها در یک پست بپرسد

3- پست های نامربوط و یا اسپم بدون اطلاع قبلی حذف خواهند شد.
4-سوالاتی که به کنکور مربوط نباشد به سلیقه استاد برمیگردد و ممکن است به آنها پاسخ داده نشود.
5-در هر مرحله فقط می تونید یک پست داشته باشید، بعد از پاسخ گویی به سوالات هر مرحله مجددا میتوانید در یک پست سوالاتتون رو بپرسید.

دوستان من را از دعای خیر خود بی نصیب نگذارید .
با امید موفقیت برای تمام بچه های باشگاه

یونس313

عضو جدید
سلام
استاد اگر امکان دارد سوال های زیر را پاسخ دهید .
1- برای مرور درس ها و خلاصه نویسی روش مناسب را ارئه دهید
2- بهترین روش برای استفاده از دوماه باقی مونده تابستون . حداکثر رو چند درس و بیشتر روی چه درس هایی تمرکز کنیم
3- در ماه رمضون ( پیشاپیش اومدن رمضان ماه نزول قران رو بهتون تبریک می گم ) چطور مطالعه کنیم . به نظر تون از ساعت 22 تا 8صبح زمان مناسب برای مطالعه هست یا نه
4- استاد بیشتر در مورد برنامه مطالعاتیتون صحبت کنید

mahdi_ta

عضو جدید
پبسم الله الرحمن الرحیم

:gol: سلام به همه مهندسین عزیز :gol:

در ابتدا لازم میدونیم از همکاری صمیمانه مهندس تقدسی کمال تشکر و قدردانی رو داشته باشیم زیرا که ایشون با این کارشون ما را دلگرم به ادامه مسیر کنکور کردند.
مهندس تقدسی مولف کتاب تجزیه و تحلیل سیستم ها و مدرس برتر کنکور هستند .

دوستان به موارد زیر توجه نمایند :
1- سوالات شخصی نپرسید
2-هر فرد در هر مرحله تنها مجاز است 5 سوال و تنها در یک پست بپرسد

3- پست های نامربوط و یا اسپم بدون اطلاع قبلی حذف خواهند شد.
4-سوالاتی که به کنکور مربوط نباشد به سلیقه استاد برمیگردد و ممکن است به آنها پاسخ داده نشود.
5-در هر مرحله فقط می تونید یک پست داشته باشید، بعد از پاسخ گویی به سوالات هر مرحله مجددا میتوانید در یک پست سوالاتتون رو بپرسید.

دوستان من را از دعای خیر خود بی نصیب نگذارید .
با امید موفقیت برای تمام بچه های باشگاه

با نام خدا و عرض سلام خدمت همه دانشجویان گرامی
از اینکه فرصتی ایجاد شد تا در خدمت عزیزان باشم، خوشحالم. امیدوارم بتونم پاسخگوی سوالات شما باشم. البته من بیشتر در زمینه درس سیگنال و همچنین کلیاتی در مورد کنکور ارشد میتونم نظر بدم و در مورد جزئیات بقیه درسها بهتره که از اساتید همون درس کمک گرفته بشه. از شما هم به خاطر تلاش و پیگیریهاتون تشکر میکنم.

mahdi_ta

عضو جدید
سلام
استاد اگر امکان دارد سوال های زیر را پاسخ دهید .
1- برای مرور درس ها و خلاصه نویسی روش مناسب را ارئه دهید
2- بهترین روش برای استفاده از دوماه باقی مونده تابستون . حداکثر رو چند درس و بیشتر روی چه درس هایی تمرکز کنیم
3- در ماه رمضون ( پیشاپیش اومدن رمضان ماه نزول قران رو بهتون تبریک می گم ) چطور مطالعه کنیم . به نظر تون از ساعت 22 تا 8صبح زمان مناسب برای مطالعه هست یا نه
4- استاد بیشتر در مورد برنامه مطالعاتیتون صحبت کنید

سلام
1- به مرور درسها باید به عنوان مرحله ای از یادگیری نگاه بشه. یعنی مرور نباید صرفا به خاطر فراموش نکردن درس استفاده بشه، بلکه باید جوری باشه که در هنگام مرور مطالب جدیدی از درس رو یاد بگیریم و روی مطالب قبل هم مسلطتر بشیم. برای اینکه این اتفاق بیفته، باید نحوه مطالعه مون طوری باشه که قسمتی از تستها برای مرور گذاشته بشه. مثلا در دور اول مطالعه میتونید تعدادی از تستها رو برای مرحله مرور بذارید و همه تستها رو در همون دور اول یا دوم حل نکنید.
خلاصه نویسی هم که مساله بسیار مهمی است اما لزوما به این معنی نیست که خلاصه متن درس در یک برگه جداگانه نوشته بشه. خیلی وقتها خط کشیدن زیر یک جمله در کتاب یا علامت زدن پاراگرافی از اون میتونه خلاصه یک مبحث به حساب بیاد. گاهی اوقات هم خود تستها میتونند به عنوان خلاصه درس بکار برن. مثلا در حل یک تست نکات و نتایج مربوط به یک مبحث استفاده شده. بنابراین شما با علامت زدن کنار تست و مطالعه اون در دورهای بعد در واقع کل اون مبحث رو مرور کردید. این مطلب رو هم اگه بخونید بد نیست: http://mtsignal.blogsky.com/1391/04/14/post-66/
2- به نظر من بهتره روی 3 یا حداکثر 4 درس وقت بذارید و روزی 1 یا 2 درس رو مطالعه کنید. بهتره درسهای پایه ای تر رو بخونید که احتیاج به زمان بیشتری دارند. مثلا درس مدار و الکترونیک و مغناطیس. البته از یه جنبه دیگه هم بهتره مطالعه تون رو با درسی شروع کنید که علاقه بیشتری به اون دارید، تا انگیزه بهتری برای ادامه مطالعه داشته باشید. به هر حال با تلفیق این دو مورد میتونید درسهاتون رو انتخاب کنید و خیلی هم حساسیت به خرج ندید.
3- به نظر میاد بعد افطار زمان مناسبتری برای مطالعه باشه. ولی اینکه تو کل شب بخواید بیدار بمونید و روزها بخوابید یه مقدار به نظر مشکل میاد و ممکنه بهتون آسیب بزنه. میشه مثلا بعد افطار و همچنین قبل از ظهر درسها رو بخونید ولی قسمتی از شب رو هم حتما برای استراحت قرار بدید. به هر حال اینا بسته به هر شخصی میتونه متفاوت باشه و هر کسی خودش با توجه به شرایطش باید تصمیم بگیره.
4- برنامه مطالعاتی که در وبلاگم قرار دادم به این صورته که هر هفته قسمتی از کتاب یا هر منبع دیگری که در اختیار دارید، مشخص میشه و بچه ها در طول هفته اون مبحث رو مطالعه و اشکالات خودشون رو مطرح میکنند. در آخر هفته هم یک آزمون از مبحث مطالعه شده گرفته میشه. در واقع این برنامه برای افرادی که کلاس نمیرند و میخوان براشون انگیزه ایجاد بشه و یه حالت رقابتی پیش بیاد میتونه خیلی مفید باشه. البته این برنامه فقط مخصوص درس سیگنال هست. ضمنا این برنامه ان شاء الله از شنبه 31 تیرماه آغاز میشه.
موفق باشید

z_elec_1991

عضو جدید
سلام
1.استاد شما برای درس سیگنال چه برنامه ای پیشنهاد میکنید؟برای یه ضریب خیلی خوب توی درس سیگنال چند ساعت باید وقت گذاشت؟

dars

عضو جدید
1-لطفا آدرس وبلاگتون رو بنویسید
2-شنیده بودم کتاب سیگنال شما هنوز چاپ نشده.درسته؟ اگر زیر چاپ هست کی میاد بیرون
اگر اشتباه میکنم ببخشید چون اطلاعات من از کتاب شما مال یکی دو ماه قبل هست.
3-به نظر شما کتاب سیگنال 2 جلدی راهیان ارشد میتونه مناسب باشه یا حتما کتاب شما رو تهیه کنیم؟
4-من کتاب درس و کنکور سیگنالها و سیستم ها از مهندس فرشاد مریخ بیات و مهندس محمد فرجی چاپ سال 83 رو دارم.به نظرتون این کتاب که تقریبا 250 صفحه روی هم داره میتونه مفید باشه یا حتما باید کتاب دیگه ای هم در کنارش خونده بشه یا اصلا مفید نیست و سراغش نرم و قدیمی شده؟

mahdi_ta

عضو جدید
سلام
1.استاد شما برای درس سیگنال چه برنامه ای پیشنهاد میکنید؟برای یه ضریب خیلی خوب توی درس سیگنال چند ساعت باید وقت گذاشت؟
یه برنامه مطالعاتی تو وبلاگ گذاشتم با همون پیش برید فکر میکنم خوب باشه. باید سعی کنید درس رو مفهومی و دقیق یاد بگیرید چون خیلی از سوالای کنکور هم مفهومی شدند. تعداد ساعتی که باید وقت گذاشت بستگی به خود شخص داره. بعضیا بیشتر و بعضیا کمتر. باید سعی کنید حداقل 3 مرتبه همه منبع مورد استاده تون رو مطالعه کنید.

mahdi_ta

عضو جدید
1-لطفا آدرس وبلاگتون رو بنویسید
2-شنیده بودم کتاب سیگنال شما هنوز چاپ نشده.درسته؟ اگر زیر چاپ هست کی میاد بیرون
اگر اشتباه میکنم ببخشید چون اطلاعات من از کتاب شما مال یکی دو ماه قبل هست.
3-به نظر شما کتاب سیگنال 2 جلدی راهیان ارشد میتونه مناسب باشه یا حتما کتاب شما رو تهیه کنیم؟
4-من کتاب درس و کنکور سیگنالها و سیستم ها از مهندس فرشاد مریخ بیات و مهندس محمد فرجی چاپ سال 83 رو دارم.به نظرتون این کتاب که تقریبا 250 صفحه روی هم داره میتونه مفید باشه یا حتما باید کتاب دیگه ای هم در کنارش خونده بشه یا اصلا مفید نیست و سراغش نرم و قدیمی شده؟
1- mtsignal.blogsky.com
2- متاسفانه شابکش به مشکل خورده و هنوز نرفته زیر چاپ. ان شاء الله به زودی مشکلش حل میشه.
3- اون کتاب هم خوبه و میتونه مناسب باشه.
4- اون کتاب خیلی قدیمی شده و به نظر من اگه از همون راهیان ارشد 2 جلدی استفاده کنید بهتره.

dars

عضو جدید
1- mtsignal.blogsky.com
2- متاسفانه شابکش به مشکل خورده و هنوز نرفته زیر چاپ. ان شاء الله به زودی مشکلش حل میشه.
4- اون کتاب خیلی قدیمی شده و به نظر من اگه از همون راهیان ارشد 2 جلدی استفاده کنید بهتره.

یکی از اقوام من 8 سال قبل از اون کتاب استفاده کرد و سیگنال رو 60 زد اما الان دیگه این کتاب ها کاربردی نداره.واقعا خیلی بده که سطح تست های کنکور به خاطر مشکلات گزینش کنکور باید سخت و سخت تر بشه که بتونن از این طریق داوطلبایی که روز به روز تعدادشون داره بیشتر میشه رو از هم غربال کنن.گناه ما چی بود که اون موقع با کتاب 200 صفحه ای کار پیش میرفت اما الان با دو جلد کتاب 400 صفحه ای بازم ترس این رو داریم که میتونیم 20 تا 30 درصد بزنیم یا نه.
:cry:

z_elec_1991

عضو جدید

یکی از اقوام من 8 سال قبل از اون کتاب استفاده کرد و سیگنال رو 60 زد اما الان دیگه این کتاب ها کاربردی نداره.واقعا خیلی بده که سطح تست های کنکور به خاطر مشکلات گزینش کنکور باید سخت و سخت تر بشه که بتونن از این طریق داوطلبایی که روز به روز تعدادشون داره بیشتر میشه رو از هم غربال کنن.گناه ما چی بود که اون موقع با کتاب 200 صفحه ای کار پیش میرفت اما الان با دو جلد کتاب 400 صفحه ای بازم ترس این رو داریم که میتونیم 20 تا 30 درصد بزنیم یا نه.
:cry:
اینجا جای این بحثا نیست ولی همین کنکور امسال دوستم بالای 70 در صد سیگنال زد با آبی و نارنجی ÷وران .خیلی هم سرمایه گذاری نکرده بود یعنی فکرشو نمیکرد خوب بزنه.همه بسته به خود ادم.حداقل90 در صد خودمونیم.از بحث کتاب توی باشگاه دیگه خسته شدم
دوستم میگه آدم ار درسایی که توقع نداره بیشتر بهره میبره!!!!!!!!!!

آخرین ویرایش:

spring flower

عضو جدید
تو رو خدا کمکم کنید

تو رو خدا کمکم کنید

1- mtsignal.blogsky.com

سلام استاد خسته نباشید
با وجود این که رشتم کنترل هست اما تو چارت درسیمون خبری از سیگنال نیست و اصلا نمیخونیمش
میخام شروع کنم واسه ارشد اما اصلا نمیدونم سیگنال در مورد چیه؟با همچین وضعیتی شما چه پیشنهادی دارید؟

mahdi_ta

عضو جدید
سلام استاد خسته نباشید
با وجود این که رشتم کنترل هست اما تو چارت درسیمون خبری از سیگنال نیست و اصلا نمیخونیمش
میخام شروع کنم واسه ارشد اما اصلا نمیدونم سیگنال در مورد چیه؟با همچین وضعیتی شما چه پیشنهادی دارید؟
هدف کلی درس سیگنال، تجزیه و تحلیل سیگنالهای مختلف برای استخراج اطلاعات مورد نیاز از آنها و طراحی سیستمها و فیل-ترهایی است (البته دیجیتال)، که بشه تغییرات مورد نیاز رو روی سیگنال مورد نظر اعمال کرد. اوایل درس یه مقدار مقدمات ریاضیه که خیلی ساده است. به تدریج با انواع سیستمها آشنا میشید و بعد به طور خاص با سیستمهای LTI سر و کار خواهید داشت. تبدیل فوریه، تبدیل لاپلاس و تبدیل Z و سری فوریه هم ابزارهایی هستند که به ما علاوه بر ساده شدن محاسبات سیستمی کمک میکنند که فرکانسهای یک سیگنال رو استخراج کنیم و در واقع اطلاعات یک سیگنال تو حوزه فرکانس رو تجزیه و تحلیل کنیم. درس بسیار جذاب و کاربردیه. البته تو درس سیگنال شاید خیلی کاربردشو لمس نکنید ولی تو درس DSP که تو ارشد ارائه میشه و ادامه همین درس سیگناله، بسیار کاربردیتر به موضوع نگاه میشه. اصلا نگران نباشید. از همین حالا شروع کنید و ان شاء الله اگه با دقت و علاقه بخونید میتونید درصد بالایی هم در کنکور کسب کنید.

Muhammad1986

عضو جدید
سلام

استاد من رسیدم به فصل 5 کتاب مهندس مومن زاده قسمت سری فوریه و تبدیل فوریه ی گسسته و پیوسته اما زمین گیر شدم!!! نمیتونم پیش برم چیکار کنم!!؟
اخه خیلی سخته!

mahdi_ta

عضو جدید
سلام

استاد من رسیدم به فصل 5 کتاب مهندس مومن زاده قسمت سری فوریه و تبدیل فوریه ی گسسته و پیوسته اما زمین گیر شدم!!! نمیتونم پیش برم چیکار کنم!!؟
اخه خیلی سخته!

سلام
فصلهای قبل رو یه مرور بکنید، بعد از اینکه یه مقدار ذهنتون آرومتر شد دوباره ادامه بدید. فصلهای سختی نیستند.

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
استاد میخواستم بدونم که چه کتابی رو برا سیگنال بخونیم که مفهومی تر توضیح داده.و بعد میخواستم بدونم فصل نمونه برداری هم میاد؟

mahdi_ta

عضو جدید
سلام
استاد میخواستم بدونم که چه کتابی رو برا سیگنال بخونیم که مفهومی تر توضیح داده.و بعد میخواستم بدونم فصل نمونه برداری هم میاد؟
از سال 84 تا حالا فقط یکبار از فصل نمونه برداری سوال اومده. فصل چندان مهمی نیست. در مورد کتاب هم بهتره از بچه ها بپرسید. :smile:
موفق باشید

mahdi_ta

عضو جدید
ضمن تشکر از اینکه این فرصت رو در اختیار من قرار دادید تا به سوالات پاسخ دهم، از این به بعد برای پاسخگویی سریعتر و راحتتر، لطفا سوالات خود را در وبلاگ mtsignal.blogsky.com مطرح کنید.
با آرزوی موفقیت برای همه شما

بالا