صندلی داغ کنکور92 با حضور استاد ارجمند مهندس مصطفی تقوی کنی

وضعیت
موضوع بسته شده است.

hamid_3469

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام و عرض ادب خدمت استاد گلم
استاد کاش یه بار دیگه سعادت دیدار شما رو پیدا میکردم .
سوالم اینکه با وجود اولویتی که در حل تستهای کنکور های سال های گذشتست ، به نظر شما با تستهای ازمونایه موسسات مختلف چکار کنیم؟؟ بچهای این باشگاه زحمت میکشن سوالات این ازمونا که مربوط به موسسات معروف هستن در انجمن قرار میدن ، نظر شما چیه؟ باید اونا رو حل و مورد بررسی قرار بدیم ؟ یا اینکه به این سوالات زیاد توجه نکنیم و بیشتر رو همون کتابایی مثل کتاب دانشگاه تهران تمرکز کنیم ؟؟

fatimakhanom

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام استاد
منم از کتاب کنترل و مدار شما استفاده میکنم
واسه درس مدار بعد از تستای کنکور تمرینات دسور هم مفید هست کار کنیم؟سوالات تالیفی چطور؟
برا درس کنترل حل سوالای رهیافت آیا کمک میکنه؟من خیلی نگران کنترل هستم و اگر مباحث پاسخ فرکانسی رو کنار بذاریم و تو این مدت باقی مونده تو بحثای دیگه مسلط بشیم ضرر میکنیم؟منظورم سوالات ترکیبی هست نگرانم بخش فرکانسی رو مسلط نشم و سر جلسه ... :(
متشکرم

آخرین ویرایش:

mahdi_ml

عضو جدید
عرض سلام و خسته نباشید خدمت استاد ارجمند
میخاستم ببینم این درسته که گاهی اوقات سوالای کنکور برق واتوماسیون یکی در میاد؟واگه چنین چیزی هست بهتر نیست که روی سوال هاش سرمایه گذاری کنیم؟
لطفا اگه مطالبی ازین دست میدونید در اختیار ماهم قرار بدین .
باتشکر

M_Taghavi

عضو جدید
با عرض سلام و ادب خدمت استاد عزیز
از اینکه افتخار دادید و وقت و تجربتون رو در اختیار ما قرار میدید از شما سپاسگذارم SHAPE \* MERGEFORMAT
سوال اول بنده از شما درخصوص درس کنترل هست!
بنده کتاب کنترل شما رو مطالعه میکنم،و باتوجه ب عدم آشنایی قبلی ب مباحث پاسخ فرکانسی و خلاصه بودن درسنامه کتاب،رهیافت مشخصی برای حل سوالات این قسمت (ب خصوص مبحث نایکویست و بدست آوردن نمودار نایکویست از روی نمودار بود و...) ندارم! میخواستم ازتون خواهش کنم لطف بفرمایید و بنده رو راهنمایی کنید تا با استفاده از چ روش و منابعی میتونم این مشکل رو حل بکنم!
بسیار ممنون از لطف شما..
با سلام و احترام و تشكر از شما
اگر احساس ميكنيد درسنامه كتاب بنده براي شما سنگين هست من پيشنهاد ميكنم اين دو مبحث خاص رو از كتاب اوگاتا يا دورف مطالعه كنيد. براي اينكه ارتباط بين نمودارهاي مختلف رو بتونيد راحتتر درك كنيد لازمه كه ديد رياضي قوي داشته باشيد و "حتي مطالعه اثباتها هم در تفهيم اين مطلب تاثير گذار هست". كتابهاي كنكوري با اين ديد نوشته ميشه كه دانشجو يك ديد اوليه "متوسط" داره و بهمين خاطر خيلي از اثباتها و مباني رياضي گفته نميشه كه طبيعتا ممكنه براي برخي از دوستان مشكل ساز بشه. با اينكه ميدونم دانشجوها عموما از كتب رفرنس فراري هستند ولي بنظر من بهترين روش يادگيري براي كسي كه استاد نداره و نميتونه كلاس بره مطالعه رفرنس هست. خود بنده هم در دوران دانشجويي فقط و فقط كتب رفرنس رو ميخوندم و فقط براي آشنايي با ادبيات نكات تستي بسراغ كتب تست ميرفتم.
با عرض سلام و ادب استاد گران قدر
ضمن تشکر
استاد من از مدار و کنترل شما استفاده می کنم
استاد در بحث حد فاز و بهره و مخصوصا بحث جبران ساز ها مشکل دارم . نمی تونم درست باهاش ارتباط برقرار کنم SHAPE \* MERGEFORMAT انگاری با من قهره
ممنون میشم منو راهنمایی کنید که چی کار کنم که روی این مباحث تسلط پیدا کنم .( کتاب کنترل استاد امین رضایی را هم کنار کتاب شما دارم و خوندم)
همچنین ممنون میشم درباره نحوه جمع بندی کنترل در این چند روز باقی مونده هم توضیحاتی بفرمایید . من کل کنترل را خوندم و تست هاشو هم زدم( فقط مبحط حدفاز و بحره و جبران ساز مشکل دارم)
با سپاس فراوان از وقتی که برای این سایت میزارید
كتاب آقاي رضايي هم كتاب بسيار خوبيه و حتي من سر كلاسهاي خودم به دانشجوهام ميگم كه بعد از مطالعه جزوه كلاسيم، اگر فرصت كردند حداقل مثالهاي كتاب اين بزرگوار رو هم سريع حل كنند تا مطالب براشون بيشتر تثبيت بشه.
در مورد بحث جبرانسازها توصيه ميكنم اول فصل "طراحي جبرانسازها به روش مكان ريشه ها" رو از كتاب اوگاتا بخونيد. ديد بسيار خوبي به شما ميده و نگراني شما تا حد زيادي مرتفع ميشه.
حد فاز و حد بهره رو هم اگر ميتونيد از كتاب دورف بخونيد (اوگاتا بنظرم كمي سريع ازش گذشته و نمونه سوال كم داره). اگر هم به دورف دسترسي نداريد، كتاب پردازش (آقاي خسرويان) مثالهاي خيلي زيادي و خوبي در اين مبحث داشت.
درود بر شما استاد گرامی و بزرگوار
اول تشکر میکنم بابت تالیف های خوبتون مخصوصا کنترل خطی که نکات خیلی خوبی تو حل تست ها ذکر کردید .
اولین سوالم اینه :
چقدر میشه روی حل تست از طریق نکته ها حساب کرد ؟؟
مثلا درس کنترل تو قسمت نایکوئیست میشه از محل شروع و اتمام منحنی نوع سیستمو و چیزای دیگه تشخص داد و گزینه ی درست انتخاب کرد . من چند بار از این طریق بعضی از سوالات حل کردم برای بعضی از سوالات جواب داده ولی برای بعضی ها نشده .
مثلا منحنی از منطقه ای شروع شده که مربوط به سیستم نوع 4 هست . ولی مثلا گزینه ی صحیح یه تابع تبدیل نوع 2 هست .
سوال بعدیم در مورد درس مدار هست .
تو فصل تجزیه حالت دائمی سینوسی اصلا رهیافتی برای حل تست ها پیدا نمیکنم . نمیدونم از کجا باید حلو شروع کنم . چه توصیه میکنید ؟؟
در دروسي مثل كنترل و مدار (بخصوص مدار)، دانستن نكته هاي بيشتر "صرفا براي تستهاي روتين" كاربرد داره و اگر تست تركيبي بديم يا حالات استثنايي رو به اون اضافه كنيم، اونوقت فقط كسي ميتونه به تست پاسخ بده كه مفاهيم و اثباتها رو كامل درك كرده باشه و صرفا يك نكته حفظ نكرده باشه.
تجزيه حالت دايمي سينوسي همان تجزيه مدارهاي مقاومتي ساده هست فقط بايد مدار رو از ديد امپدانسي نگاه كنيد. شايد در بحث رياضيات اعداد مختلط ضعف داريد و بهمين دليل اين فصل براتون ملموس نيست؟
با سلام و ارادت خدمت استاد گرامی .
در مورد سوالات کنترل ، چقدر احتمال تغییر سوالات وجود داره ؟ یعنی سوالات به سبک سال گذشته میاد و یا تغییر میکنن ؟
پیش بینی و توصیه شما استاد بزرگوار در این زمینه چیه ؟
با تشکر SHAPE \* MERGEFORMAT
در مورد تيم طراحان ارشد برق بهيچوجه اطلاعي ندارم ولي پيش بينيم اينه كه سوالات مفهومي تر ميشه به اين معني كه افرادي كه صرفا نكته حفظ كردند و هيچ احساسي و درك درستي از مباحث مطالعه شده ندارند، براي پاسخگويي به سوالات دچار مشكل خواهند شد تا حدي كه شايد "حتي متوجه ادبيات بكار رفته در صورت سوال نشوند"
با سلام خدمت استاد محترم و بزرگوار و تشکر برای اینکه وقت ارزشمندتون رو برای ما می ذارید.
بنده 3 سوال خدمت شما داشتم و ممنون میشم اگر پاسخ بدبد.
1-استاد برنامه ی پیشنهادی شما برای دوران جمع بندی برای شخصی که درسارو تقریبا دوبار خونده و تست هم زده به چه صورته؟
2-به نظرتون روابط و فرمول های درسی مثل سیگنال و مغناطیس رو چطور به خاطر بسپاریم؟
توی آزمون های آزمایشی بخاطر فراموش کردن روابط خیلی به مشکل خوردم.
3-برای رهایی از استرس این روزای باقیمانده و نا امیدی و کم بودن انرژی چه پیشنهادی دارید؟فکر کردن به نتیجه و کارنامه های سال گذشته انگیزه ام رو کم میکنه.
متشکر از زحمات جناب عالی.امیدوارم روزی برسه که بتونم جبران کنم.
1- سعي كنيد بيشتر تستهاي جديد و "استاندارد" بزنيد. مثلا تستهاي كنكورهاي آزمايشي اتوماسيون و ...
2- بنده خودم فرمولهاي سيگنال و مغناطيس رو بصورت "دوگان" مقابل هم مينوشتم تا حفظ كردنشون راحتتر بشه و بعد سعي ميكردم با حل تستهاي بسيار زياد فرمولها رو ملكه ذهنم كنم.
3- آدم نااميد شكست ميخوره. اگر ميخواهيد ببازيد نااميد بشيد. چون ما ذهن و دنياي اطرافمون رو كنترل ميكنيم به "اشرف مخلوقات" معروفيم وگرنه.... به لطف خدا اعتماد كنيد و تلاش كنيد. مطمئن باشيد كه نتيجه ميگيريد. من همين امسال دانشجويي دارم كه متاسفانه سرطان دارند و پزشكان هم از درمان ايشون نااميد شدند... ولي ايشون مثل كوه استواره و مردونه ميجنگه...
ســــــــــــلام استــــــــــــــاد عــــــــــزیز
بــــــــی صبـــرانه منتظـــــــــــــــــــــــــر تــــــــــون هســـــــــــــــــتیــــــــــــم SHAPE \* MERGEFORMAT SHAPE \* MERGEFORMAT SHAPE \* MERGEFORMAT SHAPE \* MERGEFORMAT SHAPE \* MERGEFORMAT SHAPE \* MERGEFORMAT SHAPE \* MERGEFORMAT SHAPE \* MERGEFORMAT
ممنونم
سلام استاد
از اينكه براي ما وقت مي گذاريد ممنونم.
در زمينه زبان از خدمتتان سوال داشتم.معمولا مي گويند متن هاي زبان را بصورت روزنامه وار و سريع بخوانيد و سپس جواب سوالات متن را بدهيم.ايا در اين نحوه خواندن متن ، بايد كل متن را فهميد؟
يا نه ، نياز نيست كه كل متن را متوجه بشويم ؟ در اين حالت حدودا و يا چند در صد را از متن را بايد متوجه شويم؟
متشكرم
لزومي نداره كه كل متن رو كامل درك كنيد. فقط كليت مطلب دستتون بياد در بار اول خواندن و بعد بر حسب سوال مطرح شده در متن بدنبال جواب بگرديد. بهرحال در حالت كلي كل متن رو يكبار بايد بخونيد
با عرض سلام خدمت استاد محترم
. در مورد سوالاتی که از روی دیاگرام Bode باید مکان هندسیو پیدا کنیم،میشه بگین باید به چه ترتیب عمل کنیم(مثل کنکور 90 و 92،خصوصا سوال92)
. استاد در قسمت جبران ساز ها چه پیشنهادی دارین؟،چون خیلی سخته!
. میشه لطفا مبحث فرکانس طبیعی رو اینجا توضیح بدین،چون منابع مختلف نظرات مختلفی دارن!
در این مورد که آیا واسه یافتن همه فرکانس های طبیعی غیر صفر مدار همیشه باید مدارو ساده سازی کنیم؟(بهترین روش چیه؟)
واسه یافتن فرکانس صفر؟
و کی میتونیم منابع مستقلو خاموش کنیم(برای فرکانس صفر یا غیر صفر یا هر دو)
. سوالات حالت دائمی،لاپلاس بریم بهتره یا زمانی؟
. به نظرتون سوالات مدار و کنترل امسال خیلی تغییرات داشته باشن؟(یعنی امکان تغییر تیم طراحی هست؟)و پیشبینیتون از سوالات امسال مدار و کنترل چیه(از چه مباحثی تقریبا مطمئنین سوال میاد)
استاد اگه حل سوالات دکتری کنترل 2 سال اخیرو دارین ممنون میشم در اختیارمون بذارین
ممنون از زمانی که واسه بچه های باشگاه گذاشتین SHAPE \* MERGEFORMAT
در مورد سوالاتي كه پرسيديد واقعا زمانم اجازه نميده اينجا كامل توصيح بدم. فقط چند نكته مهم كه بعضا اشكال برخي اساتيد هست رو تذكر ميدم:
1- براي محاسبه فركانسهاي طبيعي (چه صفر و چه غيرصفر) هيچ ضرورت و الزامي براي ساده سازي كردن يا ساده سازي نكردن مدار نيست و در هر دو حالت (چه با ساده سازي و چه بدون ساده سازي) صددرصد به جواب صحيح ميرسيم.
2- در برخي موارد، تحليل حالت دايمي بكمك لاپلاس فقط حل سوال رو پيچيده ميكنه و حتي به جواب نادرست ختم ميشه.
3- با تيم طراح سوالات ارشد برق بهيچوجه ارتباطي ندارم ولي پيش بينيم اين هست كه سوالات كمي مفهومي تر ميشه. انشاالله از لحاظ علمي هم امسال اشكالي وجود نخواهد داشت.
4- متاسفانه بصورت فايل ندارم و هر چه بوده در سايتم قرار دادم.
سلام و عرض ادب خدمت استاد گلم
استاد کاش یه بار دیگه سعادت دیدار شما رو پیدا میکردم .
سوالم اینکه با وجود اولویتی که در حل تستهای کنکور های سال های گذشتست ، به نظر شما با تستهای ازمونایه موسسات مختلف چکار کنیم؟؟ بچهای این باشگاه زحمت میکشن سوالات این ازمونا که مربوط به موسسات معروف هستن در انجمن قرار میدن ، نظر شما چیه؟ باید اونا رو حل و مورد بررسی قرار بدیم ؟ یا اینکه به این سوالات زیاد توجه نکنیم و بیشتر رو همون کتابایی مثل کتاب دانشگاه تهران تمرکز کنیم ؟؟
كم سعادتي از ماست. انشاالله سر شيريني قبولي ببينيمتون :)
فقط در آزمون شركت كنيد و اگر فرصت داشتيد حداكثر يك روز براي سوالات خوبش وقت بگذاريد و مرور كنيد ولي بيشتر نه! تاكيد ميكنم كه هيچ آزموني مهمتر از آزمونهاي سراسري استاندارد نيست و آزمونهاي آزمايشي (حتي آزمونهاي معروف) بعضا دچار اشكالات علمي هستند و يا از حالت استاندارد تبعيت نميكنند. در اين 6 سال تدريس كنكوريم، بيش از 40 نفر از رتبه هاي زير 100 شاگرد مستقيم من بودند و بنابراين با اطمينان ميتونم بگم كه حداكثر در يك يا دو آزمون آزمايشي شركت كردند (كه اون هم بيشتر براي عادت به "شرايط محيطي" آزمونها بوده).
كتاب سورمه اي دانشگاه تهران هم كتاب بسيار خوبي هست. يك كتاب مشابه هم ما با انتشارات راهيان ارشد داريم كار ميكنيم كه انشاالله اواسط دي مياد (شامل تستهاي 5 سال اخير ميشه). اون رو هم يك نگاهي بندازيد شايد براتون جالب باشه
سلام استاد
منم از کتاب کنترل و مدار شما استفاده میکنم
واسه درس مدار بعد از تستای کنکور تمرینات دسور هم مفید هست کار کنیم؟سوالات تالیفی چطور؟
برا درس کنترل حل سوالای رهیافت آیا کمک میکنه؟من خیلی نگران کنترل هستم و اگر مباحث پاسخ فرکانسی رو کنار بذاریم و تو این مدت باقی مونده تو بحثای دیگه مسلط بشیم ضرر میکنیم؟منظورم سوالات ترکیبی هست نگرانم بخش فرکانسی رو مسلط نشم و سر جلسه ... SHAPE \* MERGEFORMAT
متشکرم
تمرينات كتاب دسور عالي هستند. در درس مدار: اول تستهاي كنكور برق و اتوماسيون، بعد دسور، بعد المپيادها و كنكورهاي دكتراي قديم، بعد تستهاي تاليفي اساتيد
با اينكه كتاب رهيافت كنترل آقاي دياني كتاب بسيار خوبي هست، ولي از نظر من براي كنكور ارجحيت نداره. براي درس كنترل، اول تستهاي كنكور برق بعد سوالات اتوماسيون و بعد اگر فرصت داشتيد سوالات المپيادها و كنكورهاي دكترا
پيش بينيم براي درس كنترل امسال اين هست كه سه تا چهار تست تركيبي از پاسخ فركانسي داشته باشيد.
عرض سلام و خسته نباشید خدمت استاد ارجمند
میخاستم ببینم این درسته که گاهی اوقات سوالای کنکور برق واتوماسیون یکی در میاد؟واگه چنین چیزی هست بهتر نیست که روی سوال هاش سرمایه گذاری کنیم؟
لطفا اگه مطالبی ازین دست میدونید در اختیار ماهم قرار بدین .
باتشکر
بله و اتفاقا بهمين دليل خود بنده هم سر كلاسهام نكات تستهاي اتوماسيون رو هم سعي ميكنم بطور كامل پوشش بدم. كنكورهاي دكترا هم ايده‌هاي خوبي داره (البته اگر فرصت داشتيد بسراغشون بريد چون اولويتشون كمتره)

ramila01

عضو جدید
سلام .خسته نباشیداستاد
یک سوال داشتم :
برای مینیمم فاز بودن سیستم باید پایدار باشه؟

rezaei.sp

عضو جدید
متن های زبان انگلیسی

متن های زبان انگلیسی

با سلام مجدد خدمت استاد گرامی و بزرگوار .
از اینکه بذل محبت نمودید و سوالات بنده و سایر دوستان رو جواب دادید سپاسگذارم.
در مورد سوالات زبان من متوجه شدم که سه تا متن که میزارن یکسان نیستند، یعنی حجم متن ها یکسان نیست و یا شاید هدف خاصی در هر متن دنبال میشه. آیا قاعده خاصی در این زمینه وجود داره ؟ سه تا متن زبان رو از متن اول باید شروع کنیم و یا میشه که یه متن خاص رو بخونیم و جواب بدیم بعد برگردیم به متن های دیگه ؟
بی نهایت سپاسگذارم استاد عزیز. :gol:

samin_m

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
عرض سلام و ادب

بسیار سپاسگذارم ک وقت و تجربه ارزشمندتون رو در اختیار ما قرار میدید:gol:

دوتا سوال از حضورتون داشتم:

اول اینکه،باتوجه ب فرمایشات شما مفهومی تر شدن سوالات کنترل محتمل هست،با این تفاسیر میخواستم بپرسم ب نظرتون سوالات تالیفی آزمونهای کدام موسسه یا سوالات کدام کتاب مفهومی تر هست و تسط ب مفاهیم آنها میتونه آمادگی بیشتری برای سوالات کنکور ایجاد بکنه؟

سوال دومم هم درربطه با زمان باقیمانده و شرایط کنکور هست،بهرحال صحبت های رایج و پیشنهادات معمول رو تقریبا همگی شنیدیم،بنابراین نمیخوام با بازگو کردنشون وقتتون گرفته بشه،اما اگه ب نظرتون نکته یا موضوع خاصی،پیشنهاد یا هرچیز دیگه ای ک مرتبط با این شرایط و این روزهاست و فکر میکنید ک دونستنش برای ما لازم هست،مارو از نظر مفیدتون بی نصیب نذارید

ممنون از لطف و توجهتون:gol:

f.babaei

عضو جدید
با سلام خدمت استاد گرامی
استاد من مدار 1 رو خوندم باحل تستای داخل درسنامه وخلاصه نویسی وسیگنال هم تا سری فوریه پیوسته باحل تست ومثال داخل درسنامه وخلاصه نویسی وریاضی هم یک دور کامل بدون خلاصه نویسی با حل تست ومثال داخل درسنامه وزبان هم حدود 400تا لغت حفظ کردم اما ماشین وخطی هیچی نخوندم ومیخواسم که از هرکدوم فقط 3تا فصل بخونم چون فرصت نیس واینکه1- بنظرتون فقط تست کار کنم و بقیه درسارو نخونم وتمرکزم رو بزارم روی 30یا 40درصد درسا توی این فرصت باقی مونده باتوجه به اینکه من فقط 4روز درهفته کاملا بیکارم. وبرای کنترل میخونم .2-و با این شرایط امیدی به رتبه زیر1000هست؟باسپاس

samin_m

کاربر ممتاز
با عرض شرمندگی،بخاطر اینکه امکان ویرایش پست قبلی وجود نداشت،محبورم سوالم رو در یک پست جدید بپرسم

جناب تقوی میخواستم از حضورتون بپرسم ک بنده مغناطیس رو تا حدود 40% ابتدایی مطالعه کردم (تاجایی ک تقریبا 3-4 تا سوال مطرح میشه) اما از بسیاری از دوستان شنیدم ک بخاطر ریسک منفی شدن درصد،اصلا ب سوالاتش پاسخ ندم! میخواستم نظر شما و در این رابطه بدونم...

ممنون از توجه و حوصله ای ک بخرج میدید:gol:

atena2

عضو جدید
سلام استاد

استاد من الکترونیک رو تقریبا تستهای 10 سال اخیر رو حل کردم . مرجعم هم کتاب و روش اقای اسلام پناه بوده . اما هنوز توی الکترونیک ضعف دارم . در کنکورهای ازمایشی حل می کنم و به جواب غلط می رسم.
به نظر شما بهتره الکترونیک رو رها کنم . با توجه به اینکه خیلی هم براش وقت گذاشتم. یا برای تسلط بیشتر کدوم مجموعه سوال رو بهم پیشنهاد می دید ؟؟ با توجه به وقت کمی که تا کنکور باقی مانده.
تستهای کتاب مهندس اشرفیان یا کتاب رهیافت..؟؟ چگونه بین سوالها انتخاب کنم تا در این مدت کم بهترین سوالات این کتابها رو حل کنم ؟؟

M_Taghavi

عضو جدید
سلام .خسته نباشیداستاد
یک سوال داشتم :
برای مینیمم فاز بودن سیستم باید پایدار باشه؟
پاسخ اين سوال مفصل هست. لينك زير رو ببينيد اطلاعات نسبتا كاملي در پاسخ به سوالتون داده:
http://en.wikipedia.org/wiki/Minimum_phase

با سلام مجدد خدمت استاد گرامی و بزرگوار .
از اینکه بذل محبت نمودید و سوالات بنده و سایر دوستان رو جواب دادید سپاسگذارم.
در مورد سوالات زبان من متوجه شدم که سه تا متن که میزارن یکسان نیستند، یعنی حجم متن ها یکسان نیست و یا شاید هدف خاصی در هر متن دنبال میشه. آیا قاعده خاصی در این زمینه وجود داره ؟ سه تا متن زبان رو از متن اول باید شروع کنیم و یا میشه که یه متن خاص رو بخونیم و جواب بدیم بعد برگردیم به متن های دیگه ؟
بی نهایت سپاسگذارم استاد عزیز.
با سلام و احترام،
حتي در آزمونهاي بين المللي هم معمولا متون رو بصورتي انتخاب ميكنند كه ميزان پيچيدگي و حجم متن رابطه عكس داشته باشه. بنابراين اصولا خيلي تفاوتي نيست كه از كدوم متن شروع كنيد. ولي پيشنهاد من اينه كه در كنكور ارشدتون از متون كوچكتر شروع كنيد.

عرض سلام و ادب

بسیار سپاسگذارم ک وقت و تجربه ارزشمندتون رو در اختیار ما قرار میدید

دوتا سوال از حضورتون داشتم:

اول اینکه،باتوجه ب فرمایشات شما مفهومی تر شدن سوالات کنترل محتمل هست،با این تفاسیر میخواستم بپرسم ب نظرتون سوالات تالیفی آزمونهای کدام موسسه یا سوالات کدام کتاب مفهومی تر هست و تسط ب مفاهیم آنها میتونه آمادگی بیشتری برای سوالات کنکور ایجاد بکنه؟

سوال دومم هم درربطه با زمان باقیمانده و شرایط کنکور هست،بهرحال صحبت های رایج و پیشنهادات معمول رو تقریبا همگی شنیدیم،بنابراین نمیخوام با بازگو کردنشون وقتتون گرفته بشه،اما اگه ب نظرتون نکته یا موضوع خاصی،پیشنهاد یا هرچیز دیگه ای ک مرتبط با این شرایط و این روزهاست و فکر میکنید ک دونستنش برای ما لازم هست،مارو از نظر مفیدتون بی نصیب نذارید

ممنون از لطف و توجهتون
با سلام و احترام،
1- حقيقتش انقدر فرصت ندارم كه كتابها و آزمونهاي موسسات مختلف رو تك تك آناليز كنم ولي شايد آزمونهاي دو سه سال پيش پارسه بخصوص در كنترل پرنكته و مفهومي باشه. چند تا از آزمونهاي موسسات معروف رو هم كه امسال برگزار شده بود ديدم، بنظرم لااقل حدود نيمي از تستهاشون مشابه كنكورهاي سراسري گذشته (بخصوص دكترا و اتوماسيون) بود.
2- تا ميتونيد تست بزنيد. دانستن نكته هاي زياد معمولا در جلسه كنكور به نفعتون نيست در مقابل آشنا بودن با مدل تستهاي مختلف خيلي كمكتون ميكنه. پس تا ميتونيد بيشتر تست بزنيد.
با سلام خدمت استاد گرامی
استاد من مدار 1 رو خوندم باحل تستای داخل درسنامه وخلاصه نویسی وسیگنال هم تا سری فوریه پیوسته باحل تست ومثال داخل درسنامه وخلاصه نویسی وریاضی هم یک دور کامل بدون خلاصه نویسی با حل تست ومثال داخل درسنامه وزبان هم حدود 400تا لغت حفظ کردم اما ماشین وخطی هیچی نخوندم ومیخواسم که از هرکدوم فقط 3تا فصل بخونم چون فرصت نیس واینکه1- بنظرتون فقط تست کار کنم و بقیه درسارو نخونم وتمرکزم رو بزارم روی 30یا 40درصد درسا توی این فرصت باقی مونده باتوجه به اینکه من فقط 4روز درهفته کاملا بیکارم. وبرای کنترل میخونم .2-و با این شرایط امیدی به رتبه زیر1000هست؟باسپاس
با سلام و احترام
اميد كه هميشه هست ولي يه كم شانستون پايينه (حتي خيلي از دانشجوهاي معمولي من لااقل يكبار تا الان همه درسها رو جمعبندي كردن). بايد سريعتر پيش بريد... درسهايي كه به تئوريش تسلط داريد رو تست بيشتر كار كنيد
با عرض شرمندگی،بخاطر اینکه امکان ویرایش پست قبلی وجود نداشت،محبورم سوالم رو در یک پست جدید بپرسم

جناب تقوی میخواستم از حضورتون بپرسم ک بنده مغناطیس رو تا حدود 40% ابتدایی مطالعه کردم (تاجایی ک تقریبا 3-4 تا سوال مطرح میشه) اما از بسیاری از دوستان شنیدم ک بخاطر ریسک منفی شدن درصد،اصلا ب سوالاتش پاسخ ندم! میخواستم نظر شما و در این رابطه بدونم...

ممنون از توجه و حوصله ای ک بخرج میدید
با سلام و احترام
اتفاقا خيلي از دانشجوهاي خود من همين كار رو ميكنند و قسمت الكتروستاتيك رو خوب ميخونند و حتي تا 30% هم داشتيم افرادي رو كه با همين سطح تسلط تونستند بزنند. اگر در آزمونهايي كه الان از خودتون ميگيريد موفقيد، حتما شانستون در جلسه كنكور براي مغناطيس امتحان كنيد.
سلام استاد

استاد من الکترونیک رو تقریبا تستهای 10 سال اخیر رو حل کردم . مرجعم هم کتاب و روش اقای اسلام پناه بوده . اما هنوز توی الکترونیک ضعف دارم . در کنکورهای ازمایشی حل می کنم و به جواب غلط می رسم.
به نظر شما بهتره الکترونیک رو رها کنم . با توجه به اینکه خیلی هم براش وقت گذاشتم. یا برای تسلط بیشتر کدوم مجموعه سوال رو بهم پیشنهاد می دید ؟؟ با توجه به وقت کمی که تا کنکور باقی مانده.
تستهای کتاب مهندس اشرفیان یا کتاب رهیافت..؟؟ چگونه بین سوالها انتخاب کنم تا در این مدت کم بهترین سوالات این کتابها رو حل کنم ؟؟
با سلام و احترام
دليل به جواب غلط رسيد عوامل مختلفي ميتونه باشه: نكته اي يادگرفتن مطلب، كم تست حل كردن، تمركز نداشتن و اشتباهات محاسباتي و ... اول بايد ببينيد مشكل شما كدام مورد هست. چون كتاب اقاي اسلامپناه كتاب خوبيه بنظرم
اگر مطمئنيد مشكل از مرجعي بوده كه شما خونديد، كتاب الكترونيك دكتر اشرفيان هم ميتونه كمكتون كنه (چون ديدگاه مفهومي رو هم بازكرده) ولي بهرحال الان زمان مناسبي براي يادگيري اون هم بصورت خودآموز فكر نميكنم باشه...
پيشنهادم اينه كه در اين زمان كم تستهاي بيشتري از همون مطالبي كه خونديد حل كنيد و بيشتر هم سعي كنيد روي مطالب پايه اي مسلط بشيد و خيلي سراغ مباحث پيشرفته مثل رگولاتور يا Power Amps نشيد.
از وبلاگ آقاي دكتر اشرفيان و آقاي اسلامپناه هم ميتونيد كمك بگيريد.

Afshin all

عضو جدید
با عرض سلام و احترام خدمت استاد عزیز
.استاد 40 روز آخر برنامتون چی بود ؟( اگر ممکنه تا اونجایی که یادتون هست جزییاتش رو هم برامون بگید)
.استاد لطفا چنتا نصیحت و توشه ی راه واسه این پنجاه روز باقی مونده و البته روز کنکور که به نظرتون مفیده برامون بفرمایید

juvefans

کاربر ممتاز
با سلام
1 ) استاد من آزمونهای "پارسه" رو شرکت میکنم ، هیچ کلاسی هم نرفتم . رتبه های من :
28 – 9 – 76 – 27
متاسفانه نتوانستم رتبه زیر 20 را حفظ کنم . به نظر شما اگر این وضعیت تداوم داشته باشد ، چقدر میتوانم به نتیجه در این نزدیکی در کنکور ارشد خوشبین باشم ؟

2 ) به نظر من سوالات پارسه خیلی از کنکور سخت تر هست . اینکه درصدهای من در آزمون با آنکه مطالعه خیلی زیادی دارم ، پایین است نگران کننده است ؟
البته من به سوالات سخت علاقه دارم و بعد آزمون همه سوالات رو بررسی میکنم و اشکلات رو یاد میگیرم .

از اینکه برای ما وقت گذاشتید خیلی ممنون هستم .:gol:

سلام استاد ...
من ترم بعدی کنترل دارم...خواستم ببینم شما خوندن کتاب اوگاتا یا دورف رو کدومو به عنوان مرجع پیشنهاد میکنید؟ چه فرقی هست و گدوم بهتره ...درضمن من مخابراتی هستم....
و این که فقط خوندن کتاب مرجع رو تو این ترم پیشنهاد میکنید یا خوندن موازی یکی ازون مراجع با جزوتون...؟؟؟
منظورم اینه که جزوتونو بذارم تابستون یا موازی الان بخونم:smile: ؟
ممنون میشم راهنمایییم کنید....

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا