صندلی داغ با حضور استاد برتر الکترونیک مهندس اسلام پناه

یونس313

عضو جدید
بسم الله الرحمن الرحیم

:gol: سلام به همه مهندسین عزیز :gol:

در ابتدا لازم میدونیم از همکاری صمیمانه مهندس اسلام پناه کمال تشکر و قدردانی رو داشته باشیم زیرا که ایشون با این کارشون ما را دلگرم به ادامه مسیر کنکور کردند.
مهندس اسلام پناه مولف کتاب کتاب تحلیل نظری مسائل الکترونیک و مدرس برتر کنکور هستند .

در مورد ویژگیهای این کتاب:
راه حلهای بکار رفته در این کتاب مبتنی بر روش نظری که بخش اعظم آن برای اولین بار توسط مهندس اسلا پناه مطرح شده است. این روش مبتنی بر مبانی اولیه تحلیل مدار یعنی KVL و KCL می باشد، لذا یادگیری این روش برای هر فردی در هر سطح از معلومات الکترونیک بسیار یه آسانی امکانپذیر است. روال کلی یادگیری در این کتاب بر مبنای حل مسئله می باشد، یعنی بخش اعظم درس در قالب حل مسئله به خواننده آموزش داده می شود. این کتاب در 10 فصل تدوین شده که هر فصل شامل دو بخش می باشد. بخش اول شامل مسئله تشریحی بوده که در این بخش سعی شده است تمامی مطالب درسی پوشش داده شود.بخش دوم هر فصل نیز شامل تمامی تستهای کنکور ارشد برق از سال 1367 تا 1391 می باشد

دوستان به موارد زیر توجه نمایند :
1- سوالات شخصی نپرسید
2-هر فرد در هر مرحله تنها مجاز است 5 سوال و تنها در یک پست بپرسد
3- پست های نامربوط و یا اسپم بدون اطلاع قبلی حذف خواهند شد.
4-سوالاتی که به کنکور مربوط نباشد به سلیقه استاد برمیگردد و ممکن است به آنها پاسخ داده نشود.
5-در هر مرحله فقط می تونید یک پست داشته باشید، بعد از پاسخ گویی به سوالات هر مرحله مجددا میتوانید در یک پست سوالاتتون رو بپرسید.

یونس313

عضو جدید
سلام
استاد اگر امکان داره به سوالات زیر پاسخ دهید
1 – ابتدا خودتون رو برای بچه ها معرفی کنید ( سوابق تحصیلیتون )
2 – در مورد کتابی که فکر کنم برای اولین بار به این شیوه نگارش می شه بیشتر توضیح دهید
3 – شما لطف کردید برنامه مطالعاتی طراحی کردید اگر امکان داره بیشتر توضیح دهید
4- برای زدن درصد بالا در الکترونیک و شیوه صحیح خواندن الکترونیک و منابع مناسب توضیح دهید

EECi

مدیر بازنشسته
با سلام و تشکر از حضور مهندس اسلام پناه گرامی و تشکر از مهندس یونس عزیز بخاطر زحماتی که می کشند

استاد سوال من از شما :
1- سوالات الکترونیک کنکور 91 را تحلیل کنید و تعداد سوالات اسان ، متوسط و سخت را مشخص کنید ، درصد عالی در کنکور امسال چند بود؟
2- در کنکور ارشد اگر تمام دروس بصورت کامل خوانده شود ، می شود به همه انها در جلسه کنکور پاسخ داد؟ ایا منطق بعضی از داوطلبین برای حذف یک درس بخاطر وقت ، در کنکور درست است؟

متشکرم

mseslampanah

عضو جدید
سلام
استاد اگر امکان داره به سوالات زیر پاسخ دهید
1 – ابتدا خودتون رو برای بچه ها معرفی کنید ( سوابق تحصیلیتون )
2 – در مورد کتابی که فکر کنم برای اولین بار به این شیوه نگارش می شه بیشتر توضیح دهید
3 – شما لطف کردید برنامه مطالعاتی طراحی کردید اگر امکان داره بیشتر توضیح دهید
4- برای زدن درصد بالا در الکترونیک و شیوه صحیح خواندن الکترونیک و منابع مناسب توضیح دهید

بسم الله الرحمن الرحیم
1- بنده ورودی 83 دوره کاشناسی دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی می باشم . گرایش بنده در دوره کارشناسی الکترونیک بود. سال 87 فارغ التحصیل شدم و مهر سال 88 وارد دوره کارشناسی ارشد در گرایش میکروالکترونیک(طراحی مدار مجتمع) دانشگاه شریف شدم که الان حدود 6 ماهه که دوره ارشده بنده نیز تموت شده است. نزدیک به 5 سال که الکترونیک تدریس می کنم. و حدود 2 سال در زمینه کنکور ارشد فعالیت میکنم و از تابستان سال گذشته به طور رسمی تدریس الکترونیک رو تو موسسات (مثل مرکز خدمات نصیر و موسسه پارسه) شروع کردم. در حال حاضر هم مدرس الکترونیک دانشگاه آزاد شهر ری می باشم.
2- کتاب تحلیل نظری مسائل الکترونیک با هدف اصلی معرفی تحلیل نظری نوشته شده است. کتاب حاضر از دو جنبه با کتابهای دیگر متفاوت است. اولین تفاوت در زمینه نحوه تدریس الکترونیک می باشد. نحوه تدریس در این کتاب بر مبنای مسئله می باشد. و علت این ایجاد این نحوه تدریس به ویژگی این درس بر میگرده، چرا که راه حل فائق آمدن بر این درس حل مسئله فراروان می باشد. در این کتاب که شامل 10 فصل می باشد هر فصل به دو بخش تقسیم شده است. بخش اول شامل مسائل تشریحی کامل (کامل دارای معنای خاصی است که نیازه که در یک پست جداگانه توضیح داده بشه) می باشد. در این بخش فصل مورد نظر به صورت مرحله مرحله درس داده شده است. در پاسخ مسائل تشریحی کادرهایی با نام ایستگاه درس و نکته وجود دارد که درسنامه ای کامل برای این درس می باشد. این ایستگاه ها اولین جایی که یک بحث جدید شروع شده آورده شده است به عنوان مثال اولین جایی که یک مسئله ac در BJT مطرح شده ، ایستگاه مربوط به تحلیل مسائل ac آورده شده است. بخش دوم هم شامل تمامی تستهای کنکور گذشته برق می باشد.ک در پاسخ تستهای تشریحی به مسائل تشریحی مربوط به آن تست نیز اشاره شده است.
دومین تفتوت و مهمترین تفاوت این کتاب در روشهای حل مسئله مسائل الکترونیک می باشد این روش که تحلیل نظری نامگذاری شده( اسم کتاب نیز بر مبنای همین اسم انتخاب شده است.) است. روشی است که با استفاده با اون روش می توان به راحتی از عهده هر مسئله ای در تحلیل ac بر آومد. به طور کلی نحوه حل مسئله در این کتاب تا 80 درصد با روشهای موجود متفاوت است. امید واروم این کتاب برای دوستان عزیز مفید واقع بشه.
3- در مورد برنامه مطالعاتی درس الکترونیک با ید بگم که چون کتابهای مختلف با مسائل فراوان در درس الکترونیک وجود داشت و دوستان عزیر در انتخاب مسائل مهم هر کتاب معمولا مشکل داشتند و سوال میپرسند به این نتیجه رسیدم که نیاز باشه یک متنی رو آماده کنم و تو اون متن سوالات مهم هر کتابی رو مشخص کنم. عولوه بر اون یک زمانبدی 3 ماهه برای مطالعه این درس مطرح کرده ام.
برای توضیح بشتر خوبه که دوستان به لینک دریافت این فایل مراجعه کنند.
http://ge.tt/9U4KfcH/v/0?c
اگه سوالاتی بیشتری وجود داشت حتما بنده پاسخگو خواهم بود.
4- همانطور که قبلا بیان کردم راه حل اصلی در موفق شدن در درس الکترونیک حل مسئله فراران می باشد. در واقع باید حدود 1000 مسئله در این درس حل کرد. بنده در برنامه مطالعتی شاید نزدیک به 1500 مسئله مهم رو مشخص کرده ام. این موضوع که بیان کردم فقط اعتقاد بنده نیست بلکه یک بار که با پروفسور رضوی صحبت میکردم روی این موضوع تاکید فراوان داشتند به همین علت تو کتاب میکروالکترونیک ایشون سوالات فراروانی رو مطرح کرده اند.اما در مورد منابع بنده کتابهای رهیافت آفای دیانی و کتابهای آقای رضوی رو پیشنهاد می کنم. برخلاف تصور غلطی که بین برخی از داوطلبان وجود داره که گمان می کنن کتابهای آقای دیانی دیگه مناسب نیست بنده همچنان این کتالبها رو پیشنهاد می کنم و دلیل بنده اینه که شاید نوع سوالات الکترونیک تا حدی طی چند سال اخیر تغییر کرده باشه ( که این خود باز جای بحث داره و کاملا مورد قبول نیست) ولی الکترونیک که عوض نشده لذا همچنان این کتابها قابل استفاده خواهند بود. این که بنده این کتابها رو پیشنهاد می کنم دلیل بر بی فایده بودن کتابهای دیگه نیست. حالا اگر دوستان کتاب خاصی مد نظر شونه و دوست دارن نظر بنده رو هم در مورد اون کتابها بدونن، هستم خدمت دوستان.

آخرین ویرایش:

mseslampanah

عضو جدید
با سلام و تشکر از حضور مهندس اسلام پناه گرامی و تشکر از مهندس یونس عزیز بخاطر زحماتی که می کشند

استاد سوال من از شما :
1- سوالات الکترونیک کنکور 91 را تحلیل کنید و تعداد سوالات اسان ، متوسط و سخت را مشخص کنید ، درصد عالی در کنکور امسال چند بود؟
2- در کنکور ارشد اگر تمام دروس بصورت کامل خوانده شود ، می شود به همه انها در جلسه کنکور پاسخ داد؟ ایا منطق بعضی از داوطلبین برای حذف یک درس بخاطر وقت ، در کنکور درست است؟

متشکرم
1- به نظر بنده سوالات کنکور امسال به طور کلی متوسط بود. تقریبا تمامی تستها متوسط بود و به نظر یک تست یا دو تست مشکل وجود داشت. به نظرم دوستان در بهترین شرایط 11 تا سوال رو می تونستن حل کنن . اگرچه بعضی دوستان شاید همشو می تونستن حل کنن. به نظرم خوبه که همیشه سوالات در همین حد باشه.
2- اگر دروس به خوبی و اصولی خوانده شه میشه به اونها سر جلسه کنکور به راحتی پاسخ داد. ولی متاسفانه خیلی رابطه خطی وجود نداره ممکنه شما یه درس رو خوب بلد باشید و لی درصدتون کم شه از طرف دیگه ممکنه درسی رو کمتر بلد باشید ولی درصدتون بهتر شه. به عنوان مثال بنده خودم مدار رو بهتر از مغناطیس بلد بودم ولی درصد مغناطیسم تقریبا دو برابر درصدم تو درس مدار شد.
بنده به هیچ وجه حذف درس خاصی رو پیشنهاد نمیکنم مگر اینکه شرایط خاصی وجود داشته باشه.

آخرین ویرایش:

یونس313

عضو جدید
سلام
استاد برای درس مغناطیس من از روی کتاب پارسه می خونم بعد از روی پردازش به نظر شما این روش خوبی هست . استاد خود شما برای مغناطیس چکار کردین !

mseslampanah

عضو جدید
سلام
استاد برای درس مغناطیس من از روی کتاب پارسه می خونم بعد از روی پردازش به نظر شما این روش خوبی هست . استاد خود شما برای مغناطیس چکار کردین !
سلام
پیشنهاد بنده اینه که برای شروع کتاب پارسه( دکتر عبدالعالی) رو مطالعه کنید( این کتاب در زمان ما وجود نداشت) بعد اون سوالهای کتاب رهیافت رو حل کنید. در این دو مرحله هر وقت در هر بخشی به مشکل برخورد کردید به کتاب چنگ مراجعه کنید. بعد از اون سوالات کنکورهای گذشته رو مطالعه کنید. در مرحله اخر هم سوالهای اخر(حدود 200 سوال) جزوه مهندس اشرفیان رو مطالعه کنید. بنده تقریبا همین ترتیب رو استفاده کردم البته به جز کتاب دکتر عبدالعالی. بلافاصله از رهیافت شروع کردم و درصد این درس هم جز بهترین درصدهام شد.

meysaminter

عضو جدید
سلام
1- من کتابتون رو خوندم و روش حل مسائلتون واقعا عالی بود می خام بدونم که واقعا الکترونیک اینقدر آسونه!!! اگه اینجوریه چرا بقیه ی اساتید از این روش استفاده نمی کنن و از روش هایی استفاده می کنن که آدم هنگ می کنه .
2- در مورد تفاوت گرایش های الکترونیک و بازار کار اونا هم یه توضیح بدید.
3- استاد جلد دوم کتابتون رو کی چاپ می کنید.
4- شما تو چه موسساتی تدریس می کنید و آیا پیشنهاد می کنید پارسه بریم؟ آزمون و کلاس . آخه می گن آزمون های پارسه رو دانشجو ها طراحی می کنن.

saeidpashaei719

عضو جدید
با سلام و تشكر از استاد گرانقدر

با توجه به اينكه شما به تئوريهاي درس مدار هم تسلط داريد، شركت در كلاس كداميك از اساتيد مدار زير را پيشنهاد ميكنيد؟ اساتيد:
جبه دار ، چاردوري ، ملك محمد ، تقوي ، عبدالعالي ، كهن ؟؟

براي مطالعه درس مدار كدام مرجع زير را استفاده كنيم؟
نصير (دسور) ، پوران (زرگر) ، راهيان ارشد (تقوي) ، پارسه (عبدالعالي) ، ...

با تشكر از شما استاد عزيز كه براي ما وقت ميگذاريد

mseslampanah

عضو جدید
سلام
1- من کتابتون رو خوندم و روش حل مسائلتون واقعا عالی بود می خام بدونم که واقعا الکترونیک اینقدر آسونه!!! اگه اینجوریه چرا بقیه ی اساتید از این روش استفاده نمی کنن و از روش هایی استفاده می کنن که آدم هنگ می کنه .
2- در مورد تفاوت گرایش های الکترونیک و بازار کار اونا هم یه توضیح بدید.
3- استاد جلد دوم کتابتون رو کی چاپ می کنید.
4- شما تو چه موسساتی تدریس می کنید و آیا پیشنهاد می کنید پارسه بریم؟ آزمون و کلاس . آخه می گن آزمون های پارسه رو دانشجو ها طراحی می کنن.
سلام
1- ممنون از بابت این همه لطف. در جواب باید خدمتتون عرض کنم که بنده ساعتهای متمادی بر روی اینکه چطور بیانی ساده برای الکترونیک داشته باشم فکر کرده ام. لذا بسیاری از این روشها حاصل فکرهای بنده می باشد. در نتیجه نمیشه انتظار داشت که این روشها رو تو کتابهای دیگه مطالعه کرده باشید. جهت اطلاع باید خدمتتون عرض کنم که بنده در نظر دارم که تحلیل نظری رو در مورد مباحث درس الکترونیک 3 نیز گسترش بدم که بخشی از اون در حال حاضر در دانشگاه واحد شهر ری توسط اینجانب در حال تدریس می باشد.
2- گرایش الکترونیک دارای سه زیر گرایش با نامهای گرایش آنالوگ، گرایش دیجیتال و گرایش میکروالکترونیک می باشد که البته فقط تو دانشگاه شریف این سه زیر گرایش دانشجویان جداگانه جذب می کند.
گرایش نیمه هادی مربوط به ساخت قطعات مختلف الکترونیک می باشد. فعالترین گروه در این زیر گرایش گروه آزمایشگاه لایه نازک(دکتر مهاجر زاده) دانشگاه تهران می باشد. گروهی در دانشگاه شریف(گروه دکتر فردمنش) بر روی ابررسانا کار میکنند. گروهای دگه تقریبا همگی بر روی حسگرهای مختلف کار می کنند. به طور کلی باید بگم که تو ایران نیمه هادی وجود به صورت ربع هادی ارائه میشه.:)
گرایش دیجیتال : این گرایش از دو جنبه قابل بررسی می باشد. از جنبه اول(سیستمی) این گرایش در مورد طراحی سیستمهای دیجیتال مبتنی بر قطعاتی مانند FPGAو DSP می باشد. اما از لحاظ مداری این گرایش در مورد طراحی مدارهای که ASIC خوانده می شوند. در واقع این جنبه در مورد طراحی IC های دیجیتال می باشد. از لحاظ سیستمی گروهای در دانشگاه شریف( دکتر بنایی، دکتر غلامپور و ....) ، دانشگاه امیر کبیر( دکتر فائزو ....)و دانشگاه تربیت مدرس( دکتر لطفی) دانشگاه خواجه نصیر ( دکتر درمانی، دکتر موسوی نیا و ...) در حال فعالیت می باشند. از لحاظ مداری عمدتا دانشگاه شریف ( دکتر شریفخانی، دکتر شعبانی) جز پیشرو ترین گروهها می باشند.

گرایش آنالوگ: این گرایش در مورد طراحی مدارهای آنالوک به صورت مجتمع می باشد این مدار مربوط به طراحی مبدلهای آنالوگ به دیجیتال، مبدلهای دیجیتال به آنالوگ، مدارهای فرستنده و گیرنده مخابراتی( که عمدتا RF خوانده می شوند البته RF بحثهای مختلف دیگر رو نیز شامل میشه). طراحی تقویت کننده و غیره می باشد. که هر کدام این این بخشها خودشان دنیایی دارند. در مورد طراحی مبدلهای داده گروههایی در دانشگاه شریف( دکتر شریق بختیار، دکتر شریف خانی، دکتر حاج صادقی) ، دانشگاه تهران( دکتر شعاعی) دانشگاه امیر کبیر( دکتر یاوری، ایشون طراح سوالات کنکور نیز می باشند) دانشگاه خواجه نصیر(دکتر شمسی) دانشگاه فردوسی( دکتر لطفی) فعال می باشند. در مورد RF گروه هایی همچون دانشگاه شریف( دکتر فتوت، دکتر شریف بختیار، دکتر مدی) دانشگاه تهران( دکتر شعاعی، البته ایشان الان دیگه در این زمینه فعالیت نمیکنند.) دانشگاه تربیت مدرس( دکتر نبوی) دانشگاه خواجه نصیر( دکتر شمسی و دکتر احسانیان) فعال هستند. حدود 10 سالی میشه که طراحان آنالوگ به طراحی مدارهای مجتمع برای کار بردهای بیومدیکال رو آورنده اند که تنها گروه دکتر سوداگر در دانشگاه خواجه نصیر فعال می باشند.
بین گروه دیجیتال و آنالوگ در دانشگاه شریف تفاوت زیاده ولی در دانشگاه هی دیگه تفاوتی بین این دو گرایش قائل نمی شوند.
3- متاسفانه نمیدونم کی فرصت می کنم کتاب دوم رو بنویسم.
4- بنده ترم تابستان تو مرکز خدمات آموزشی نصیر تدریس خواهم کرد. در مورد پارسه حرف زیاده ، بنده به اساتید پارسه به خصوص مهندس لطیفی احترام فراوانی قائل هستم و با توجه به قیمتهای به هنگفت پارسه اصلا نمی ارزه که برای کلاسهای پارسه به اونجا برید مسلما اساتید در همون سطح و حتی بهتر شاید بتونید تو موسسات دیگه پیدا کنید. در مورد خود مسئولین پارسه باید خدمتتون عرض کنم که اونها فقط به فکر جیب خود می باشند بزار خیالیتون رو راحت کنم از بین موسسات فقط نصیرکه به انتفاع مالی فکر نمیکنه و به فکر دانشجوئه(اصلا به همین خاطره که اسمش مرکز خدمات آموزشی نصیر استش). وگرنه شک نکنید بقیه موسسات به فکر جیب خودشون هستند.
در مورد آزمونهای پارسه در سال گذشته باید بگم که تمامی سوالات توسط اساتیدی همچون( مهندس لطیفی، دکتر معتقدی، مهندس تقوی، مهندس مومن زاده،مهندس کریمپور ، مهندس تاجیک و بنده حقیر )طراحی می شد. به نظرم سال گذشته یکی از بهترین سالهای آزمون پارسه از لحاظ کیفیت بود. امسال مطمئنم که هیچکدوم از این اساتیددر طراحی آزمون شرکت نخواهند کرد.

در مورد زیر گرایشهای الکترونیک اگه باز سوالی هست، هستم خدمتتون.

آخرین ویرایش:

mseslampanah

عضو جدید
با سلام و تشكر از استاد گرانقدر

با توجه به اينكه شما به تئوريهاي درس مدار هم تسلط داريد، شركت در كلاس كداميك از اساتيد مدار زير را پيشنهاد ميكنيد؟ اساتيد:
جبه دار ، چاردوري ، ملك محمد ، تقوي ، عبدالعالي ، كهن ؟؟

براي مطالعه درس مدار كدام مرجع زير را استفاده كنيم؟
نصير (دسور) ، پوران (زرگر) ، راهيان ارشد (تقوي) ، پارسه (عبدالعالي) ، ...

با تشكر از شما استاد عزيز كه براي ما وقت ميگذاريد
سلام
بنده مسلما آقای مهندس تقوی رو پیشنهاد میکنم البته این بخاطر دوستی و صمیمیتی که بین بنده و ایشون وجود داره نیست وگرنه باید بگم که دوستی بنده با دکتر چاردوی به سالها قبلتر بر میگردد.
در مورد کتاب، بنده کتاب دکتر عبدالعالی و مهندس تقوی رو پیشنهاد میکنم.
موفق باشید.

sara _arshad

عضو جدید
سلام استاد میشه منابع خوب برای گرایش الکترونیک و مخابرات رو معرفی کنید؟

سلام استاد.اولاً من شاغلم وخواستم تو تابستان دروس (الکترونیک،مدار،مغناطیس،کنترل،تجزیه،ریاضی ومعادلات)را کلاس بروم،تا سرعت بیشتری درمطالعاتم داشته باشم ،خواستم ببینم بهتره 2درس ریاضی مهندسی و معادلات رو تابستون کلاس برم یا پاییز برم؟
نظریه دوم اینکه با کمی فشار تمام دروس رو تو تابستون با رفتن به کلاسها یکباربخونم ودر عوض پائیز شروع به تست زنی حرفه ای بکنم (تابستان هم تست می زنم)
استاد لطفاً راهنمایی فرمائئد.

سلام .ببخشید من خیلی سوال می کنم.استادکلاس مدار استاد تقوی بهتره یا دکتر کاروزرگر نصیر؟

mseslampanah

عضو جدید
سلام استاد.اولاً من شاغلم وخواستم تو تابستان دروس (الکترونیک،مدار،مغناطیس،کنترل،تجزیه،ریاضی ومعادلات)را کلاس بروم،تا سرعت بیشتری درمطالعاتم داشته باشم ،خواستم ببینم بهتره 2درس ریاضی مهندسی و معادلات رو تابستون کلاس برم یا پاییز برم؟
نظریه دوم اینکه با کمی فشار تمام دروس رو تو تابستون با رفتن به کلاسها یکباربخونم ودر عوض پائیز شروع به تست زنی حرفه ای بکنم (تابستان هم تست می زنم)
استاد لطفاً راهنمایی فرمائئد.
سلام دوست عزیز
لطف کنید دانشگاه محل تحصیل، معدل و نمرات دروس مرتبط با کنکور رو به صورت پیام خصوصی برام بفرستید. در ضمن شرحی از وضعیت درسهای خودتون را هم بفرمایید.
نهایتا اینکه چند روز در هفته کار میکنید و چقدر فرصت واسه مطالعه تو هفته دارید.

موفق باشید.

آخرین ویرایش:

763176317631

عضو جدید
سلام استاد.باتشکر از زحمات شما.
دانشگاه شهرری تو چه گروهی وچه درسی ارائه میدهید؟
من نمایشگاه یک کتاب دیگه کنکوری خریدم.کتاب شما تازه اومده بیرون و تاهمین الان هم تو سایت انتشارات آزاده کتابتون ثبت نشده!کتاب پروفسور رضوی و همچنین رهیافت را هم دارم.خدا خیرتون بده که تو این برنامه مطالعاتیتون سوالهای مفیدتر این دوکتاب را مشخص کردید.برای من امکان خرید کتاب شما نیست.میخواستم بدونم این سوالهایی که از این دو کتاب مشخص کردید با این دید بوده که داوطلب کتاب شما را دارد و سوال مشابهی که در این دو کتاب هست و در کتاب شما هم وجود دارد در قالب سوالهای کتاب خودتون در این برنامه اشاره کردید و دیگر در قالب دو کتاب دیگر اشاره نکردید؟
تشکر از پاسخگویی شما

Muhammad1986

عضو جدید
سلام

استاد کتاب الکترونیک تقی شفیعی واسه کنکور ارشد بدرد میخوره!؟

Muhammad1986

عضو جدید
سلام

استاد من الکترونیک رو دارم میخونم و پیش میرم اما الکترونیک درس خیلی ظریفیه و باید خیلی زیاد تست حل کنم تا بتونم روش مسلط بشم و بتونم درصد خوبی بزنم
کدوم کتاب بانک تست خوبی واسه الکترونیکه؟کتاب سپاهان چطوره؟

ممنونم

navidir

عضو جدید
سلام استاد...خسته نباشين...با تشكر از زحمات شما به خاطر مشاور تحصيلي ما....من كتاب الكترونيك پوران رو دارم(اشرفيان)...نظرتون چيه در مورد اين؟؟....كتاب شما درسنامه هم داره؟؟؟...

ashkan.dec

عضو جدید
سلام استاد..با سپاس از کتاب شما .خیلی کتاب خوبیه....فقط استاد چرا واسه دید زنر ایستگاه درس و نکته نگذاشتین؟
میشه یه راهنمای کوچیک در مورد نحوه ی حل مسائل دیود زنری بگین؟؟؟؟

mombeni83

عضو جدید
با سلام و خسته نباشيد خدمت شما.ببخشيد ميخواستم بدونم آيا با رفتن به دانشگاهاي غيرانتفاعي آيا شانسي واسه ادامه تحصيل در مقطع دکترا در دانشگاههاي دولتي هست يا ديگه بايد فاتحه دکترا رو بخونيم.با تشکر

ashkan.dec

عضو جدید
با تشکر از شما دوست گرامی
ولی منظور من این بود که واسه تحلیل مداریش ... یعنی راه کاری برای رسم مشخصه ی ولتاژ خروجی بر حسب ورودی {فصل اول} چجوری واسه دیود معمولی روشن خاموش تعین میکنیم واسه این چی؟یه حالت کلی برای شکستن و نشکستن

Dashpot

عضو جدید
سلام.
میخواستم در صورت امکان در مورد این برنامه ریزی نظرتون رو بفرمایید:
روزهای فرد:ریاضی مهندسی- الکترو مغناطیس - کنترل خطی
روزهای زوج: مدار - ماشین 1 - بررسی
جمعه ها:1- 6 ساعت برای جبران برنامه احتمالاً عقب مانده و 2- 6 ساعت فقط تست از دروس طول هفته
من گرایش قدرت امتحان میدم.در طول هفته نیز هر جایی که به تست برسم تست هم میزنم و برای یادآوری درس روز فرد یا زوج قبلیم رو 3 تست ازش میزنم و نکاتش رو یادداشت برمیدارم.خوشحال میشم با پیشنهادتون برای هرچه بهتر کردن این برنامه بهم کمک کنین.سپاس

reza88888

عضو جدید
با سلام خدمت استاد اسلام بناه عزیز.خسته نباشید
.
چندتا سوال داشتم که می خواستم ازتون ببرسم.ممنون می شم اگه کامل جواب بدین.استادمن سه چهار روزی هست ک هم واسه ارشدبرق(کنترل) و هم ابزار دقیق دارم میخونم با این منابع: زبان:لغت(gre)+متن های کنکورهای 84 به بعد. ریاضی مهندسی:کتاب کریمی. مدار:مدرسان شریف(حال میکنم باهاش.خیلی جمع وجوره) الکترونیک:کتاب مهندس اسلام بناه ماشین:هنوز شروع نکردم.بین بردازش و مدرسان موندم. سیگنال:راهیان ارشد مهندس مومن زاده کنترل:راهیان ارشد مهندس تقوی معادلات وآمار:از مهر اضافه میشن.

من هدفم کسب رتبه خیلی خیلی خوب تو ارشد امساله.میخوام هم کنترل و هم ابزار دقیق تک رقمی بشم.می خواستم بدونم واسه تک رقمی شدن بایه درسی چقدر مهمه؟ شما بایه درس تون خوب بود تو همه درسا؟ میشه بگید که کدوم درسی که بایتون توش ضعیف بودو خوب زدین تو کنکور؟آخه بعضی درسا بایه اصلا ندارم. من تا ترم 4 دانشگاه نرفتم و کلا درس نخوندم و برگه سفید زیاد تحویل اساتید دادم(البته بعد از اون خوب خوندم . معدل 16-17 هم آوردم).الان معدل کلم 13.5 هستش.به نظرتون با این معدل میتونم به هدفم برسم؟ کسانی با شرایط من بودن که تک رقمی بشن؟انگیزه ی بسیار بالایی دارم.خیلی زیاد.استعدادمون هم نسبتا جالبه. فقط یه کم شک دارم موقع خوندن. آیا این امکان هست که امثال من تک رقمی بشن؟ آدمی ام که اگه بخونم زود راه میوفتم. میشه آیا؟

نظرتون در مورد منابع من چیه؟ همینا خوبن واسه تک رقمی شدن؟ البته کتابو وجزوه های دیگه هم زیاد دارم.هر چی فک میکنین واسه تک رقمی شدن لازمه لطفا بگین تو همه درسا.

هنوز که دیر نشده استاد؟ چقدر بخونم که با این شرایطم تک رقمی بشم؟

لطفا در مورد مطالعه الکترونیک(ضعیفم ولی الان دارم راه میوفتم) و زبان(زیاد خوب نیستم) و ریاضی(درصد ابزار شما خیلی خوب بود.آفرین) و ماشین(صفرم) و کنترل(خوب بودم تو دانشگاه) یه کم توضیح بدین واسه تک رقمی شدن.

شما خودتون اگه جای من بودین از الان تا کنکور چطور برنامه هاتونو می چیدین؟ (دید کلی منظورمه). می خوام بدونم شما که تجربه چند ساله خوب داشتین اگه الان تو شرایط من بودین و هدف منو داشتین چیکار میکردین؟ با توجه به تجربه های چند ساله تون.

ببخشید زیاد شد سوالام.واقعا امسال حیاتی ترین و حساس ترین سال زندگی منه.استاد واقعا میخوام تک رقمی رو.ا گه با در نظر گرفتن همه جوانب و با حوصله و دقیق جواب بدین خیلی ممنون میشم. ازتون سباسگذارم که وقت میزارید واسه این کار. دمتون گرم و دلتون بر از آرامش.

mohsignal

عضو جدید
سلام و خسته نباشید
استاد کتابتون درسنامه خلاصه ای داره.به نظرتون من که تقریبا از صفر شروع کردم . با این کتاب در فصلهای اخر به مشکل نمیخورم؟
لطفا اگه میشه بگید که حدودا چند درصد از تستهای الک آسون و متوسط هستن؟
ممنون

dars

عضو جدید
سر کاریه یا دوربین مخفیه؟ چرا تو هیچ تاپیک صندلی داغ هیچ استادی دیگه جواب نمیده؟ به قول فردوسی پور خیلی خود جوش همه با هم بی پاسخ گذاشتن سوال ها رو:دی
شوخی میکنم.
حالا منم خودم یه سوال بپرسم.استاد من کتاب آقای ناصح رو دارم میخونم و بعدش میخوام کتاب شما رو شروع کنم.آیا کتاب شما رو بعد از این کتاب بخونم کافیه؟فکر کنم از آبان بتونم کتاب شما رو بخونم.زمانش به نظرتون کافیه؟ با اون حجم کتاب؟ چون درس نامه خیلی خوبی نداره کتابتون برای همین گفتم.چون خودتون فرموده بودید که کتاب برای ارایه راه حل های مناسب نوشته شده.

iQl

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام استاد وققتتون خوش. من هنوز شروع نکردم برای کنکور اما تصمیم جدی گرفتم هنوز دیر که نشده؟ امسال دانشگاه امام رضا قبول شدم اما نرفتم. میشه راهنمایی کنید از کجا شروع کنم؟ در ضمن من شاغل هم هستم یعنی درروز 5 ساعت از وقتم پره اما اگر جا داشته باشه میتونم استعفا بدم و متمرکز بشم تو را خدا منو راهنمایی کنید بیافتم تو مسیر درست چون برام خیلی اهمیت داره.
راستی من این کتابها را هم دارم ایها خوبه یا دنبال کتابهای دیگه هم باشم؟
الکترونیک: راهیان ارشد
مدار و کنترل خطی : انتشارات جهش
ریاضی و معادلات: پارسه و جهش
مغناطیس پارسه اما اصلا نخوندمش
بقیه را هم لطفا راهنمایی کنید.بیصبرانه منتظر پاسخ شما هستم.
ممنون و متشکر.

farhoode

عضو جدید
چطوری میشه الکترونیک رو بهتر متوجه شد؟

من همیشه در تحلیل مدار مشکل داشتم مخصوصا فهم ترانزیستور و تقویت کننده های چند طبقه

بالا