صندلی داغ کنکور92 با حضور استاد ارجمند مهندس علیرضا باغستانی

ali_511

عضو جدید
کاربر ممتاز
بسم الله الرحمن الرحیم

:gol: سلام به همه مهندسین عزیز :gol:

در ابتدا لازم میدونیم از همکاری صمیمانه مهندس علیرضا باغستانی کمال تشکر و قدردانی رو داشته باشیم زیرا که ایشون با این کارشون ما را دلگرم به ادامه مسیر کنکور کردند.

و دوم اینکه از شما عزیزان هم باید تشکر کنیم بخاطر همکاری وصمیمانه و دور از انتظار شما
این بار به درخواست شما از مهندس باغستانی خواهش کردیم که با همراه باشند.

پیروی صندلی داغ قبل به نکات مهم زیر مجددا توجه کنید :

1- مهندس باغستانی در مقام نویسنده (نویسنده کتاب "الکترونیک "، "انتشارات کتابخانه فرهنگ")، مدرس پر سابقه کلاس های کنکور(الکترونیک، مغناطیس، معادلات.....)، مسئول موسسه آموزش عالی آزاد بینش، و فردی که با مسایل کنکور کاملا آشنا هستند در اینجا حضور پیدا کردند.

2- لطفا از بیان کردن هر سوالی که برای ایشون معذوریت در پاسخگویی ایجاد می کند
جدا خودداری فرمایید.

3- سوالات خیلی شخصی نپرسید.

4- سوالاتی که به کنکور مربوط نباشد به سلیقه استاد برمیگردد و ممکن است به آنها پاسخ داده نشود.

5- هر فرد در هر مرحله تنها مجاز است 5 سوال و تنها در یک پست بپرسد.

6- پست های نامربوط و یا اسپم بدون اطلاع قبلی حذف خواهند شد.

7- در هر مرحله فقط می تونید یک پست داشته باشید، بعد از پاسخ گویی به سوالات هر مرحله مجددا میتوانید در یک پست سوالاتتون رو بپرسید.

8- شروع و خاتمه هر مرحله اعلام خواهد شد.لطفا قبل از اعلام پست نزنید.

9- مدت زمان این صندلی داغ محدود است.
10-از پرسیدن سوالات مربوط به تخمین رتبه جدا خودداری کنید.

11- به اطلاعیه های بعدی توجه کنید.

امیدواریم همکاری شما عزیزان ما را در ادامه این مسیر استوار قدم تر کند.
باز هم مجددا از همکاری صمیمانه اساتید گرانقدر مهندس باغستانی و مهندس تقوی کمال تشکر رو داریم.

از همین حالا می تونید سوالاتتون رو بپرسید.
موفق باشید
با تشکر همه خدمتگزاران شما:gol:

ali_511

عضو جدید
کاربر ممتاز
تالیفات مهندس باغستانی

تالیفات مهندس باغستانی

[SIZE=-1]تشریح مطالب درسی به همراه نکات ویژه کنکوری[/SIZE]
به انضمام سوالات آزمون کارشناسی ارشد برق و اتوماسیون 1390 با پاسخ تشریحی

ali_511

عضو جدید
کاربر ممتاز
با اجازه همه عزیزان سوال اول رو خودم میپرسم

سلام استاد

1- برای اولین سوال لطفا بیوگرافی تحصیلی خودتون رو بیان کنید؟

2-یادمه سر کلاستون همیشه تاکید داشتین تنها موقییت تغییر لول دانشگاهی کنکور ارشد است.هنوز هم برهمین عقیده هستین؟

3- بهترین کتاب مرجع برای درس الکترونیک برای دانشجویانی که میخوان از صفر به 80برسن به نظر شما چیه؟

4-پر تلاش ترین دانشجو با سطح علمی پایین که تا حالا داشتین به چه نتیجه ای رسید؟(منظورم اینه آیا دانشجویه صفری یا زیر صفری داشتین که مثلا با تلاش رتبه 2رقمی آورده باشه) اگر داشتین مهمترین درسی که این دانشجویان به ما میدن به نظر شما چیه؟ واینکه از چه دانشگاهی بودن و کجا قبول شدن؟

5- یه توصیه برای موفقیت بچه ها در کنکور 92 بکنید.

ممنون

آخرین ویرایش:

EECi

مدیر بازنشسته
با سلام خدمت مهندس باغستانی ، استاد با تلاش و با انگیزه مهندسی برق:gol:
و تشکر از زحمات دوست خوبم علی اقا
:gol:

استاد ابتدا تشکر می کنم که قبول زحمت کردید و به سایت باشگاه مهندسان امدید تا به سوالات دانشجویان و داوطلبین کنکور پاسخ بدید
سوالات من از شما

1- در مورد بهترین منابع برای درس های الکترومغناطیس ، الکترونیک و معادلات دیفرانسیل توضیح بدید ، منابعی که با کمک انها ، بشه درصد خوبی در حد دانشگاه های تهران ( بالای درصد 65) ، کسب کرد

2- در مورد تغییرات کنکور سراسری در سال 88 به بعد در درس الکترومغناطیس توضیح بدید که چه سر فصل هایی اضافه شدند؟اشاره کوتاه هم بکنید کافی هست:gol:

3- نظرتان در مورد کتاب های رهیافت الکترونیک و الکترومغناطیس برای کنکور چیست؟ و نظرتان در مورد تمرینات تالیفی برای کنکور ارشد در دروس الکترومغناطیس و الکترونیک چیه؟

:gol:تشکر

sina_anis

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام خسته نباشیدخدمت استاد محترم

1. من درکاردانی رشته الکترونیک و در کارشناسی مخابرات خوندم اما علاقه ای برای ادامه رشته برق در ارشد ندارم و دوست دارم یه رشته راحت رو ادامه بدم که البته هنوز تصمیمی دراین رابطه نگرفتم پیشنهاد شما چیست؟
2. من شهریور ماه فارغ التحصیل میشم به نظر شما زمان کافی برای خوندن و قبول شدن وجود داره؟

nasrin1990

عضو جدید
با سلام و خسته نباشید میخواستم بدونم:
1) به نظر شما این درسته که میگن برای هر درس تخصصی ما یه کتابو چند بار بخونیم بهتر از اینه که چند تا کتابو یک بار بخونیم؟
2)برای درس الکترومغناطیس اگه درصد 60_70 بخواهیم جزوه دکتر اشرفیان وکتاب تست راهیان ارشد کافیه؟
3)به نظر شما برای کسب رتبه ای خوب وقبولی در تهران در طول ایام تابستان در روز حداقل چند ساعت مطالعه باید داشته باشیم؟
4)برای درس مدار های الکتریکی کتاب کاروزرگر پوران پژوهش مناسب و کافیه؟

آخرین ویرایش:

یونس313

عضو جدید
سلام تشکر می کنم اول از تمام کسانی که این بخش را ایجاد کردند
استاد عزیز جناب مهندس باغستانی تشکر از این که جزوه الکترونیک خودتون را برای دانلود به صورت رایگان گذاشتید و من با روش های جدیدی برای حل مسائل الکترونیک اشنا شدم .
جناب مهندس اگر برای شما امکان داشت فیلم های الکترومغناطیس که خیلی از سایت ها دارند می فروشند را روی سایت خودتون اپلود کنید . من خواستم این فیلم ها را از موسسه بینش بخرم اما گفتند دیگه تکثیر نمی شود .

ایزل 2020

اخراجی موقت
با سلام خدمت استاد گرامی مهندس باغستانی

و همچنین تشکر فراوان از دوست پر تلاش مون آقا علی

لطفا در ابتدا 1توضیح مختصری از این رشته رو بیان کنید.

باتشکر

1.استاد بنده رشته ام مکانیک هست وقصد دارم واسه ارشد اتوماسیون و ابزار دقیق شرکت کنم...مهم ترین توصیه های شما به بنده کدامند؟

2.شما چه کتابهایی رو واسه ارشد این رشته به بنده معرفی میکنید!!؟ مثلا واسه کنترل.....چون میخوام این درس رو واسه کنکور خوب بزنم...یا زبان!

arash250

عضو جدید
با سلام
ضمن تقدیر و تشکر بابت گذاشتن وقت عالی .

1- من کارشناسی برق مخابرات ترم 6 هستم . دوست دارم ارشدم هم گرایش مخابرات ادامه بدم. نظرتون درباره گرایش رمز دانشگاه مالک اشتر برای پیشرفت علمی چیه؟ از نظر امکانات علمی و . . .؟

2-من الان ترم شش هستم و تا این لحظه رتبه اول گرایشم هستم ولی دانشگاه آزادی هستم آیای این برای من امتیازی داره؟اگه درباره معدل توزیح مختسری دهید ممنون میشم

3-برای ارشد شما به کتاب های مرجع تاکید می کنیدی یا کتاب های تست؟ اصلا نیازی به خوندن کتاب های مرجع هم می باشد؟ مثلا تابستون کتاب های مرجع را مرور کنم و بعد ترم مهر شروع کنم به تست؟یه موازی؟یا فقط تست؟ ترتیبش چجوری باشه خوبه؟

4- با توجه به این که گرایشم مخابراته؟ از این هفت درس ارشد بشتر روی کدوم ها سرمایه گزاری کنم؟ دروس ضرایب چهاری؟

با تشکر :gol:

robust

عضو جدید
با سلام خدمت استاد
می خواستم بدونم برای قبولی شبانه قدرت شاهرود یا سمنان چه رتبه ای باید بیاریم؟

a.baghestani

عضو جدید
سلام
1 لیسانس الکترونیک خواجه نصیر - ارشد الکترونیک (سیستم) تهران
2- به نظر من ارشد فرصت بسیار خوبی برای بهبود برند دانشگاهی افراد است تا با یک سال تلاش صحیح بتوانند به دانشگاههای خوب راه پیدا کنند
3-با هیچ کتابی شما از 0 به 80 نمی رسید چون هیچ کتابی همه این مطالب را خوب توضیح نداده ولی کتاب دکتر رضوی کتاب بسیار خوبی است
4- دانجویان زیادی بودند که توانستند با تلاش خود مغناطیس رو 70 بزنند و مثلا از آزاد تبریز علم وصنعت روزانه قبول بشند.
5- با توجه به سخت تر شدن سوالات دروسی مثل کنترل که قبلا ساده تر بودند توصیه اصلی من اینه که هیچ درسی را کنار نگذارند و باید تا آخر مهر 6 تا درس اصلی خود را تمام کنند

a.baghestani

عضو جدید
با سلام و خسته نباشید میخواستم بدونم:
1) به نظر شما این درسته که میگن برای هر درس تخصصی ما یه کتابو چند بار بخونیم بهتر از اینه که چند تا کتابو یک بار بخونیم؟
2)برای درس الکترومغناطیس اگه درصد 60_70 بخواهیم جزوه دکتر اشرفیان وکتاب تست راهیان ارشد کافیه؟
3)به نظر شما برای کسب رتبه ای خوب وقبولی در تهران در طول ایام تابستان در روز حداقل چند ساعت مطالعه باید داشته باشیم؟
4)برای درس مدار های الکتریکی کتاب کاروزرگر پوران پژوهش مناسب و کافیه؟

1) بستگی داره شما چه کتابی را بخوانید ! برخی جزوات و کتابها را یک بار هم نباید خوند -
2) آقای اشرفیان از اساتید قدیمی این درس هستند ولی من نمی دانم که جزوه ایشون الان چقدر با سبک جدید سوالات مطابقت داره - کتاب راهیان هم تستهای زیادی داره ولی خیلی از این تستها که برای آزاد یا هسته ای هست ربطی به کنکور برق نداره - اگر می توانید کلاس بیاد والا جزوه با Voice را بگردید ، پیدا کنید و بخوانید
3) 6تا 8 ساعت
4) ببینید با توجه به تغیرات سوالات و اینکه این کتابها قبلا نوشته شده اطمینان داشته باشید که کافی نیست

a.baghestani

عضو جدید
با سلام خدمت مهندس باغستانی ، استاد با تلاش و با انگیزه مهندسی برق:gol:
و تشکر از زحمات دوست خوبم علی اقا
:gol:

استاد ابتدا تشکر می کنم که قبول زحمت کردید و به سایت باشگاه مهندسان امدید تا به سوالات دانشجویان و داوطلبین کنکور پاسخ بدید
سوالات من از شما

1- در مورد بهترین منابع برای درس های الکترومغناطیس ، الکترونیک و معادلات دیفرانسیل توضیح بدید ، منابعی که با کمک انها ، بشه درصد خوبی در حد دانشگاه های تهران ( بالای درصد 65) ، کسب کرد

2- در مورد تغییرات کنکور سراسری در سال 88 به بعد در درس الکترومغناطیس توضیح بدید که چه سر فصل هایی اضافه شدند؟اشاره کوتاه هم بکنید کافی هست:gol:

3- نظرتان در مورد کتاب های رهیافت الکترونیک و الکترومغناطیس برای کنکور چیست؟ و نظرتان در مورد تمرینات تالیفی برای کنکور ارشد در دروس الکترومغناطیس و الکترونیک چیه؟

:gol:تشکر

1) همون چنگ و گرفیتس خوبه ولی این کتب نمی توانند شما را به سطح تستهای کنکور برسانند اگر مغناطیس یادتان رفته باشه باید کسی دوباره به شما (درست) یاد بدهد.
برای الکترونیک قبلا توضیح دادم
برای معادلات کتاب آقای آقاسی یا کریمی کافیه
2) با تغییر طراحان از سال 88 نگاه طراحان جدید با طراحان قبلی فرق کرده و به همین دلیل است که در دروس مغناطیس ، کنترل و الکترونیک کتابهای کنکوری بازار کامل همه مطالب را پوشش نمی دهند.
3) رهیافت برای تمرین اولیه خوبه

a.baghestani

عضو جدید
با سلام خسته نباشیدخدمت استاد محترم

1. من درکاردانی رشته الکترونیک و در کارشناسی مخابرات خوندم اما علاقه ای برای ادامه رشته برق در ارشد ندارم و دوست دارم یه رشته راحت رو ادامه بدم که البته هنوز تصمیمی دراین رابطه نگرفتم پیشنهاد شما چیست؟
2. من شهریور ماه فارغ التحصیل میشم به نظر شما زمان کافی برای خوندن و قبول شدن وجود داره؟

رشته MBA می تونه یه گزینه برای شما باشه
زمان هم دارید به شرطی که از الان شروع کنید

a.baghestani

عضو جدید
سلام تشکر می کنم اول از تمام کسانی که این بخش را ایجاد کردند
استاد عزیز جناب مهندس باغستانی تشکر از این که جزوه الکترونیک خودتون را برای دانلود به صورت رایگان گذاشتید و من با روش های جدیدی برای حل مسائل الکترونیک اشنا شدم .
جناب مهندس اگر برای شما امکان داشت فیلم های الکترومغناطیس که خیلی از سایت ها دارند می فروشند را روی سایت خودتون اپلود کنید . من خواستم این فیلم ها را از موسسه بینش بخرم اما گفتند دیگه تکثیر نمی شود .
موسسه یکبار برای این کار سرمایه گذاری کرد و اعلام شد که تعداد این مجموعه محدوده و دیگر تکثیر نخواهد شد

a.baghestani

عضو جدید
با سلام خدمت استاد گرامی مهندس باغستانی

و همچنین تشکر فراوان از دوست پر تلاش مون آقا علی

لطفا در ابتدا 1توضیح مختصری از این رشته رو بیان کنید.

باتشکر

1.استاد بنده رشته ام مکانیک هست وقصد دارم واسه ارشد اتوماسیون و ابزار دقیق شرکت کنم...مهم ترین توصیه های شما به بنده کدامند؟

2.شما چه کتابهایی رو واسه ارشد این رشته به بنده معرفی میکنید!!؟ مثلا واسه کنترل.....چون میخوام این درس رو واسه کنکور خوب بزنم...یا زبان!

شما باید دروس مربوط به خودتون رو بخوانید و کنترل را با برقی ها کلاس برید

sina_anis

عضو جدید
کاربر ممتاز
رشته MBA می تونه یه گزینه برای شما باشه
زمان هم دارید به شرطی که از الان شروع کنید
با تشکر از راهنماییتون
1.ایا بغیر از رشته های مدیریت میشه رشته دیگری هم هست در رابطه با بازار کارش چی؟
2.ایا امیدی هست که من بخوام الکترونیک فردوسی مشهد قبول بشم؟
3.من میخوام فقط مشهد قبول بشم والبته یک رشته ای که بازار کار خوبی هم داشته باشه؟ پیشنهاد شما هنوز mba هست؟
واقعا موندم چه کنم

a.baghestani

عضو جدید
سلام .میشه برای تمامی دروسی که در کنکور ارشد برق میاد یک مرجع تستی خوب معرفی کنید؟

ریاضی مهندسی : کتاب آقای کریمی یا معتقدی
معادلات : کتاب آقای آقاسی یا کریمی یا معتقدی
مدار : پوران یا جهش + جزوه دکتر ملک محمد
کنترل : جزوه دکتر شیرین آبادی + کتاب نایس
تجزیه (سیگنال) : جزوه دکتر شیرین آبادی +؟؟؟؟؟
الکترونیک : جزوه خودم
الکترومغناطیس : باید کلاس بری (با جزوه و کتاب یادگیری اش سخته)
ماشین : بینبهارا
بررسی : جزوه آقای انتصار یا حلم زاده

nima sng

عضو جدید
با سلام و تشکر از زحمات شما استاد :
من الان ترم 4 الکترونیک هستم و می خواهم کنکور 92 را آزمایشی و 93 را جدی برای قبولی در تهران بدهم (پایه ی قوی هم دارم) چند سوال داشتم:

1-برای مغناطیس من جزوه ی استادم (ایشان دکترای میدان از علم و صنعت دارند) با voice را در تابستان گوش دهم دیگر برای قوی شدن در این درس چه کاری باید انجام دهم؟

2-برای قوی شدن پایه ای در الکترونیک به ترتیب اولویت کتاب رضوی ,-دو جلد میرعشقی- سدرا- grey -فیزیک الکترونیک استریتمن برای خواندن پیشنهاد می کنید؟

3-برای درس سیگنال کتاب مهندس مومن زاده و هم کتاب اپنهایم برای درصد بالا کافیست؟

با تشکر از شما

fjfj

عضو جدید
سلام و امید وارم از سوالات ما خسته نشده باشید
استاد می خواستم بپرسم برای نتیجه گیری در کنکور کارشناسی ناپیوسته به نظر شما برای رتبه ی یک رقمی از اردیبهشت تا کنکور کافی هست و چه میزان ساعت مد نظر شماست ؟

و سوال دیگرم این که من 4 ترمه درسم را تمام می کنم و می خواستم در کنکور ال هواپیمایی شرکت کنم و علاقه ی وافری هم دارم ولی چون ورودی را از مهر می گیرن و من یک ترم دیگر دارم نمی توانم شرکت کنم
به نظر شما من امسال کنکور الکترونیک عمومی را بدهم و اگر قبول شدم از بهمن بروم سر کلاس و یا یک سال صبر کنم و سال دیگر کنکور بدهم البته فقط می توانم سال دیگر را کنکور دولتی بدهم و اگر قبول نشدم باید بروم سربازی

البته این فکر هم به نظرم رسید که اصلا خودم را 5 ترمه کنم و با قانون جدید هم می توانم سال آینده و 2 سال دیگر کنکور بدهم
به نظر شما من چه کاری باید انجام دهم ؟
خیلی ممنون.......

a.baghestani

عضو جدید
با تشکر از راهنماییتون
1.ایا بغیر از رشته های مدیریت میشه رشته دیگری هم هست در رابطه با بازار کارش چی؟
2.ایا امیدی هست که من بخوام الکترونیک فردوسی مشهد قبول بشم؟
3.من میخوام فقط مشهد قبول بشم والبته یک رشته ای که بازار کار خوبی هم داشته باشه؟ پیشنهاد شما هنوز mba هست؟
واقعا موندم چه کنم
من نمی دانم سطح شما چطوره که بگم امیدی هست یا نه - اگر درست تلاش کنید و هدفتان با ارزش باشه حتما نتیجه می گیرید

a.baghestani

عضو جدید
سلام و امید وارم از سوالات ما خسته نشده باشید
استاد می خواستم بپرسم برای نتیجه گیری در کنکور کارشناسی ناپیوسته به نظر شما برای رتبه ی یک رقمی از اردیبهشت تا کنکور کافی هست و چه میزان ساعت مد نظر شماست ؟

و سوال دیگرم این که من 4 ترمه درسم را تمام می کنم و می خواستم در کنکور ال هواپیمایی شرکت کنم و علاقه ی وافری هم دارم ولی چون ورودی را از مهر می گیرن و من یک ترم دیگر دارم نمی توانم شرکت کنم
به نظر شما من امسال کنکور الکترونیک عمومی را بدهم و اگر قبول شدم از بهمن بروم سر کلاس و یا یک سال صبر کنم و سال دیگر کنکور بدهم البته فقط می توانم سال دیگر را کنکور دولتی بدهم و اگر قبول نشدم باید بروم سربازی

البته این فکر هم به نظرم رسید که اصلا خودم را 5 ترمه کنم و با قانون جدید هم می توانم سال آینده و 2 سال دیگر کنکور بدهم
به نظر شما من چه کاری باید انجام دهم ؟
خیلی ممنون.......

همین امسال شرکت کنید
برای رتبه تک رقمی خیلی بیشتر باید تلاش کنید البته به پایه شما هم بستگی داره

soheilv

عضو جدید
با سلام و عرض ادب خدمت استاد باغستانی

میشه کمی در مورد شیوه صحیح مطالعه که به نظر من خیلی مهم هست راهنمایی کنید و اینکه چطور خلاصه نویسی و برنامه ریزی کنیم.

لطفا در مورد خواندن درس الکترونیک بیشتر راهنمایی بفرمایید

با تشکر فراوان

nima sng

عضو جدید
[h=2][/h]
من الان ترم 4 الکترونیک هستم و می خواهم کنکور 92 را آزمایشی و 93 را جدی برای قبولی در تهران بدهم (پایه ی قوی هم دارم) چند سوال داشتم:

1-برای مغناطیس من جزوه ی استادم (ایشان دکترای میدان از علم و صنعت دارند) با voice را در تابستان گوش دهم دیگر برای قوی شدن در این درس چه کاری باید انجام دهم؟

2-برای قوی شدن پایه ای در الکترونیک به ترتیب اولویت کتاب رضوی ,-دو جلد میرعشقی- سدرا- grey -فیزیک الکترونیک استریتمن برای خواندن پیشنهاد می کنید؟

با تشکر از شما​

a.baghestani

عضو جدید
با سلام و عرض ادب خدمت استاد باغستانی

میشه کمی در مورد شیوه صحیح مطالعه که به نظر من خیلی مهم هست راهنمایی کنید و اینکه چطور خلاصه نویسی و برنامه ریزی کنیم.

لطفا در مورد خواندن درس الکترونیک بیشتر راهنمایی بفرمایید

با تشکر فراوان
سلام
قبل از اینکه شما شیوه خوب مطالعه را یاد بگیرید (که به نظر منم خیلی مهمه ) اول باید منبع خوب برای مطالعه داشته باشید - در مورد شیوه مطالعه هر درس با درس دیگه فرق داره مثلا در من در کلاس الکترومغناطیس ام به بچه ها شدیدا تاکید می کنم که حتما حتما باید هر دفعه جزوه من را از ابتدا تا آنجا که درس داده شده مطالعه کنید یا در الکترونیک حل سوالاتی که در کلاس مطرح می شوند بدست خود شخص بعد ار کلاس واجبه چون الکترونیک ریزه کاری زیاد داره و اکثرا قافل از این نکات هستند (یعنی نمی دانند که نمی دانند) اکثرا فکر می کنند که این درس رو بلدند ولی شما بپرید از کسانیکه با این ریزه کاری ها آشنا شدند و فهمیدند چقدر احتمال داشت که سوالات را غلط حل کنند و متوجه هم نشوند

a.baghestani

عضو جدید

با تشکر از شما​

من یک مجموعه تصویری سال 88 ضبط کردم که لرخی ها در اینترنت دارن می فروشند آن را تهیه کنید با جزوه دانشگاهی نمی شه تست زد که ..
کتاب رضوی خوبه ولی کتابهای دیگه برای کنکور کامل نیست - جزوه من هم در سایت شخصی ام هست آنرا دانلود کنید
برای موفقیت هم سال دیگه باید از بهار به صورت جدی شروع کنید می توانی با سایت من در ارتباط باشید.
کتاب آقای مومن راده هم خوبه

h.mehrabian

عضو جدید
با سلام جناب مهندس باغستانی
بنده ترم 3 کارشناسی ناپیوسته قدرت هستم ، میخواهم درس مغناطیس رو برای کنکور کنار بگذارم و در عوض روی سه درس تخصصی وقت بزارم و بتوانم انشا ا.. بالای 50 بزم دلایل هم موارد زیر است:
1. نبود زمان کافی(در کنکور 91 به این مورد رسیدم) 2.امکان سخت بودن سوالات مغناطیس در کنکور 92 3.خستگی مفرد و نداشتن انرژی برای الکترومغناطیس بعد از 4 ساعت مداوم تست زدن
همچنین از لحاظ پایه در درس مغناطیس مشکلی چندانی ندارم چون این درس رو با دکتر نشاطی پاس کردم
یکی از بچه ها پیشنهاد داد تا سطحی بخونم و 2-3 تا تست بزنم
اگر نظرتون رو در این زمینه بفرمایید ممنون میشم

a.baghestani

عضو جدید
با سلام جناب مهندس باغستانی
بنده ترم 3 کارشناسی ناپیوسته قدرت هستم ، میخواهم درس مغناطیس رو برای کنکور کنار بگذارم و در عوض روی سه درس تخصصی وقت بزارم و بتوانم انشا ا.. بالای 50 بزم دلایل هم موارد زیر است:
1. نبود زمان کافی(در کنکور 91 به این مورد رسیدم) 2.امکان سخت بودن سوالات مغناطیس در کنکور 92 3.خستگی مفرد و نداشتن انرژی برای الکترومغناطیس بعد از 4 ساعت مداوم تست زدن
همچنین از لحاظ پایه در درس مغناطیس مشکلی چندانی ندارم چون این درس رو با دکتر نشاطی پاس کردم
یکی از بچه ها پیشنهاد داد تا سطحی بخونم و 2-3 تا تست بزنم
اگر نظرتون رو در این زمینه بفرمایید ممنون میشم

سلام
شاید خیلی ها با شما هم عقیده باشند به هر حال انتخاب با شماست ولی باید به خیلی چیزها فکر کنید بعد تصمیم بگیرید
1- ممکنه مثل امسال سوالات دروس دیگه هم سخت باشه اونوقت شما کاملا اووت می شوید
2- مغناطیس اگر درست تدریس بشه که سخت نیست - شما که می گید امسال سخت بوده و مغناطیس خوانده بودید ، سوال 1 مغناطیس امسال عینا تکرار برق 75 بوده که خیلی ساده حل می شده - سوال 2 امسال مشابه برق 80 بوده - سوال 3 امسال کاملا تکرار آزاد 90 بوده - سوال 4 مشابه برق 89 و همچنین برق 90 بوده - سوال 7 چندین بار مشابه آن تکرار شده - سوال 10 مشابه برق 70 و 67 بوده -
آره اگر می خواستی 100 بزنی سوال سخت هم چندتایی داشته که همه درسها هم داره مگه شما همه سوالات دروس دیگه را می زنید؟؟؟
3- کی شما رو مجبور می کنه که مغناطیس رو بگذاری آخر همه سوالات بعد 4 ساعت بزنی - اول دفترچه 2 باید چند تا سوال آسود هر درس رو بزنی بعد بری سراغ سوالات سخت ، که بد نیست اول از مغناطیس شروع کنی - شما استراتژی بدی انتخاب می کنی برای مغناطیس چرا حرف در می آرید؟/ اگه یه خورده تند نوشتم منظورم شما نبودیدا چون این نظر خیلی ها هست که اشتباهی فکر می کنند مغناطیس ارزش خوندن نداره من خودم هم اوایلی که برای ارشد شروع کردم همین نظر رو به خودم القا کرده بودم ولی بعد از اینکه به من این درسو درست یاد دادن 86 درصد مغناطیس زدو و این موضوع در رتبه من خیلی تاثیر داشت

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
ضمن تشکر از شما......البته بگم من یه چند تا از دوستام هستند که کلاسای شما شرکت کردند مخصوصا الکترونیک و از روش هاتون زیاد تعریف میکنند ایشالله قسمت ما هم بشه.....
.
سوال من اینه که اگه یکی وقت زیاد داشته باشه واسه زدن تست اگه بخواید اولویت بندی کنید نظرتون چیه تستای سراسری رو از چه سالی به بعد رو بزنیم....تستای دانشگاه ازاد چی کدوم درساش به سراسری نزدیک تر و بهتره و اونم از چه سالی به بعد؟؟؟
و این که من فکر میکنم مدل سوالا خیلی فرق کرده سال 86 تست مدار دادند کافیه یه مقاومت تونن حساب کنیم مستقیم و تموم ولی الان کلا به نظرتون سخت تر نشده بعد چطوری با تستای سال قبل که خیلی اسون تر بوده میشه تستای سالای جدیدو که سال به سال یه طور دیگه میشه رو زد؟؟؟؟
..
.
خیلی ممنون بابت وقتی که گذاشتید.

بالا