استفاده از پروانه نظارت و تجربيات مهندسان

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
برای کسایی که نظارت قبول شدن نیاز به گواهی سابقه کار دارند ظاهرا خیلی امضای دو تا مهندس پای کاربرگ هم سوری نیست .شما شرکتی میشناسین که قبول کنه اگه کسی میتونه راهنماییم کنه لطف میکنه پیام خصوصی بده. .
کاملا سوری هست.اصلا کسی توجه نمی کنه!
فقط باید 2 تا مهندس مهر کنند که فکر کنم 10 سال سابقه دارند.
مثلا می نویسی همکاری در پروژه ی فلان...با مهندس فلانی...(همونی که برات امضا میکنه)

GHASEDAK728

عضو جدید
دوستان کلاسی در حال تشکیله که قراره در اون نقشه های فاز2 اجرایی و کلیه مسائل مربوط به اجرا تدریس شه کلاس بسیار به درد بخوریه, اگر مایلید به شرکت هستید بگید اطلاعات بیشتری بدم

sarina5

عضو جدید
سلام
کاملا سوری هست.اصلا کسی توجه نمی کنه!
فقط باید 2 تا مهندس مهر کنند که فکر کنم 10 سال سابقه دارند.
مثلا می نویسی همکاری در پروژه ی فلان...با مهندس فلانی...(همونی که برات امضا میکنه)

بله ولی متاسفانه من هر شرکتی تماس گرفتم قبول نکردند.

hamed9948

عضو جدید
دانلود جزوات کلید واژه نظام مهندسی معماری و عمران رایگان برای اولین بار (قیمت اصلی 24 هزار تومان)
kelid vaje.rar

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله ولی متاسفانه من هر شرکتی تماس گرفتم قبول نکردند.
علتشو نگفتند که چرا قبول نمی کنند؟
لازم نیست شرکت ببری.
پیش 2 تا مهندس که پروانه اشتغال پایه 2 دارند ببر و امضا بگیر.یعنی برو دفتر ساختمانی.
برو نظام مهندسی ببین کسی و می تونی پیدا کنی.

iman559

عضو جدید
سلام خدمت مهندسین عزیز
من طراحی امسال قبول شدم.یک سالی هم میشه که نظارت گرفتم.
تاسیس یه دفتر طراحی و نظارت بهتره یا اینکه مجری بشم....درآمد کدومشون بیشتره؟
اگه دفتر بزنم باید چطور کار گیر بیارم؟کار گیر آورن واسه اجرا چطوریه؟
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام.... برای تاسیس دفتر یکی از شرایطش اینه که پایه 2 داشته باشی... تاسیس شرکت ناظران حقوقی و علی الخصوص شرکت مجری هم شرایط فوق العاده پیچیده تری داره..... تازه اگر شرایط اولیه رو کسی داشته باشههه ... (اگر!)... گیز شورای مجریان میفته برا تایید نهایی که بدجوری گیرمیدن.....

archi_arch

مدیر بازنشسته
بچه ها اینجا کسی درباره حقوقی کردن پروانه اطلاعاتی داره؟ میخوام کامل توضیح بدید چطوریه و ریسکش در چه حده و چه مواردی رو شامل میشه.
شنیدم حقیقی ریسک بالایی داره ولی حقوقی ریسکش خیلی کمه فقط نباید چیزی رو امضا کنید.
این یعنی برگ سبزهارو هم شرکت حقوقی که پروانمون در اختیارشه امضا میکنه؟

لطفا هرکی هر چی میدونه بگه

iman559

عضو جدید
بچه ها اینجا کسی درباره حقوقی کردن پروانه اطلاعاتی داره؟ میخوام کامل توضیح بدید چطوریه و ریسکش در چه حده و چه مواردی رو شامل میشه.
شنیدم حقیقی ریسک بالایی داره ولی حقوقی ریسکش خیلی کمه فقط نباید چیزی رو امضا کنید.

با سلام.... حقوقی کردن منظورتون اینه که پروانه رو در اختیار یک شرکت حقوقی بذازیم (بدون دخالت خودمون در مهر و امضا)؟! اگر منظورتون این باشه که قانونا ایراد داره...... شاید من منظورتونو اشتباه برداشت کردم

Arch-Azadeh

همکار مدیر مهندسی شهرسازی متخصص طراحی شهری

حقوقی کردن پروانه ریسک زیادی نداره.. من خودم سه ساله حقوقی کردم..حداقل برای پایه 3 تهران که نمیتونه حقیقی کار کنه خوبه

به سه صورت حقوقی میکنند عضو شاغل در شرکت، هیئت مدیره، رییس هیئت مدیره

شاغل ریسکی نداره و مسئولیتی هم نداره و پولش هم یک مقدار کمتره... به نظرم میارزه که آدم شاغل بذاره
هیئت مدیره اگه بذاری که بیشتر شرکت های حقوقی برای هیئت مدیره میگیرن اگه برای شرکت مشکلی پیش بیاد مثلا مشکل مالیاتی یا تخلف یا شکایتی یا ... پای شما هم گیر میشه
رییس هیئت مدیره پولش از همه بیشتره و خب همه مسئولیت هم با شماست اون وقت :surprised:

حقیقی اگه درست کار کنی ریسکی نداره، کلاسای نظام مهندسی که راجع به نظارت بود خیلی خوب توضیح دادن و اگه گزارشات نظارتت را درست پر کنی هیچ مسئولیتی متوجهت نمیشه

mohammad azizi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حقوقی کردن پروانه ریسک زیادی نداره.. من خودم سه ساله حقوقی کردم..حداقل برای پایه 3 تهران که نمیتونه حقیقی کار کنه خوبه

شاغل ریسکی نداره و مسئولیتی هم نداره و پولش هم یک مقدار کمتره... به نظرم میارزه که آدم شاغل بذاره
هیئت مدیره اگه بذاری که بیشتر شرکت های حقوقی برای هیئت مدیره میگیرن اگه برای شرکت مشکلی پیش بیاد مثلا مشکل مالیاتی یا تخلف یا شکایتی یا ... پای شما هم گیر میشه
رییس هیئت مدیره پولش از همه بیشتره و خب همه مسئولیت هم با شماست اون وقت :surprised:

حقیقی اگه درست کار کنی ریسکی نداره، کلاسای نظام مهندسی که راجع به نظارت بود خیلی خوب توضیح دادن و اگه گزارشات نظارتت را درست پر کنی هیچ مسئولیتی متوجهت نمیشه

دوست عزیز ممنون بابت توضیح بسیار مفیدتون
من هم یه سوالی دارم
منی که میخوام پروانه نظارت معماری بگیرم......
الان میتونم تو یه دفتر طراحی وارد بشم؟؟؟
اصلا خودم میتونم تنهایی دفتر طراحی بزنم و با مهر خودم طراحی نقشه رو مهر کنم؟؟؟؟؟

archi_arch

مدیر بازنشسته

ممنونم از توضیحاتت
فقط چند تاسوال
اونوقت این وسط چطوری کار میشه؟ اگه به عنوان شاغل باشیم یعنی مثل یه فرد معمولی تو شرکت باهاشون قرارداد میبندیم بعد نمیریم ولی برگه سبزهامونو در اختیار شرکت میذاریم؟
بعد اونها تو برگه سبزهای ما با اسم ما کار میکنن و خودشون امضا میکنن؟ یا برگ سبز مهر وامضا شده میدیم بهشون؟

بعد فرق این حقوقی کردن با رتبه بندی چیه؟ این رتبه بندی یعنی همون عضو هیئت مدیره؟ یا فرق داره؟

Arch-Azadeh

Re: استفاده از پروانه نظارت و تجربيات

Re: استفاده از پروانه نظارت و تجربيات

دوست عزیز ممنون بابت توضیح بسیار مفیدتون
من هم یه سوالی دارم
منی که میخوام پروانه نظارت معماری بگیرم......
الان میتونم تو یه دفتر طراحی وارد بشم؟؟؟
اصلا خودم میتونم تنهایی دفتر طراحی بزنم و با مهر خودم طراحی نقشه رو مهر کنم؟؟؟؟؟
اگه تو شهری به جز تهران باشید خیلی راحت میتونید تو هر دفتری وارد بشید و کار بگیرید
تو تهران به صورت حقیقی به پایه 3 معمولا کاری ارجاع نمیشه ولی میتونید خودتون دفتر حقوقی بزنید و حقوقی کار کنید سیستمش را تو اون کتاب سفید قوانین نظام مهندسی توضیح داده
ممنونم از توضیحاتت
فقط چند تاسوال
اونوقت این وسط چطوری کار میشه؟ اگه به عنوان شاغل باشیم یعنی مثل یه فرد معمولی تو شرکت باهاشون قرارداد میبندیم بعد نمیریم ولی برگه سبزهامونو در اختیار شرکت میذاریم؟
بعد اونها تو برگه سبزهای ما با اسم ما کار میکنن و خودشون امضا میکنن؟ یا برگ سبز مهر وامضا شده میدیم بهشون؟

بعد فرق این حقوقی کردن با رتبه بندی چیه؟ این رتبه بندی یعنی همون عضو هیئت مدیره؟ یا فرق داره؟
شرکت های حقوقی با برگه های شما کاری ندارند از متراژ کارتون استفاده میکنند مثلا پایه 3 حقوقی فکر کنم 8000 متر سهمیه داره 4تا پایه سه جمع میکنند و باهاش یه پروژه 30000 متری میگیرن و هر 4 نفر انگار دارن کار میکنن که برگه و مهر و امضا و اینا هم نداره همه با مهر شرکت انجام میشه
شما فقط سالی یک دفعه میری تمدید میکنی چکتو میگیری میای :)
رتبه بندی با مدرک تحصیلی هست ربطی به پروانه نداره توصیه میکنم اصلا مدرکت را برای رتبه بندی به جز به شرکت آشنا نده چون وارد شدن به رتبه بندی با خودتونه خارج شدنش با خدا ؛)

archi_arch

مدیر بازنشسته
اگه تو شهری به جز تهران باشید خیلی راحت میتونید تو هر دفتری وارد بشید و کار بگیرید
تو تهران به صورت حقیقی به پایه 3 معمولا کاری ارجاع نمیشه ولی میتونید خودتون دفتر حقوقی بزنید و حقوقی کار کنید سیستمش را تو اون کتاب سفید قوانین نظام مهندسی توضیح داده

شرکت های حقوقی با برگه های شما کاری ندارند از متراژ کارتون استفاده میکنند مثلا پایه 3 حقوقی فکر کنم 8000 متر سهمیه داره 4تا پایه سه جمع میکنند و باهاش یه پروژه 30000 متری میگیرن و هر 4 نفر انگار دارن کار میکنن که برگه و مهر و امضا و اینا هم نداره همه با مهر شرکت انجام میشه
شما فقط سالی یک دفعه میری تمدید میکنی چکتو میگیری میای :)
رتبه بندی با مدرک تحصیلی هست ربطی به پروانه نداره توصیه میکنم اصلا مدرکت را برای رتبه بندی به جز به شرکت آشنا نده چون وارد شدن به رتبه بندی با خودتونه خارج شدنش با خدا ؛)
عه خب خوبه اینجوری
مرسی
الان نرخ چه قدره حدودا واسه پایه 3 نظارت معماری؟

بعد کجاها اعلام میشه اگه بخوان؟ مثل رتبه بندی اگهی میدن؟

iman559

عضو جدید
عه خب خوبه اینجوری
مرسی

فضولی میکنم من جواب میدم
نرخش ستگی به خیلی چیزا داره..... سابقه ی بیمه ی شما (از سه سال تا ده سال مد نظره).... شرکتی که مدرک شما رو میخواد (مشاور یا پیمانکاری) ..... شرکتهای مشاور در صورتیکه شما سابقه ی بیمه ی مشاور داشته باشید رقم بالاتری میدن ولی مسئولیتشم به همون نسبت بیشتره..... معمولا رقم برای شرکتهای پیمانکاری (برای دو سال) - 4.5 تا 5 میلیونه (سالی حداکثر دو و نیم میلیون).... البته مشهد اینجوریه....تهرانو نمی دونم.... همونطور که عرض کردم مشاوذ اگه شرایطشو داشته باشی رقم بیشتره.....
از آگهی هلای روزنامه ها میتونی کسب اطلاع کنی.... مثلا تو مشهد روزنامه خراسان قسمت آگهی هاش هرروز پره ازینا...... مدرک برای رتبه بندی وووو ...... تهرانم قطعا تو آگهی روزنامه ها فراوونه.... نظام مهندسی استانم مدام واه ما آگهی تبلیغاتی میفرسته... تو ونام میشه پیدا کرد.....
معمولا مدرک رو دو ساله جاه میکنن که از زمان تایید مارک شما و بستن قرارداد.... دو سالش محاسبه میشه

archi_arch

مدیر بازنشسته
فضولی میکنم من جواب میدم
نرخش ستگی به خیلی چیزا داره..... سابقه ی بیمه ی شما (از سه سال تا ده سال مد نظره).... شرکتی که مدرک شما رو میخواد (مشاور یا پیمانکاری) ..... شرکتهای مشاور در صورتیکه شما سابقه ی بیمه ی مشاور داشته باشید رقم بالاتری میدن ولی مسئولیتشم به همون نسبت بیشتره..... معمولا رقم برای شرکتهای پیمانکاری (برای دو سال) - 4.5 تا 5 میلیونه (سالی حداکثر دو و نیم میلیون).... البته مشهد اینجوریه....تهرانو نمی دونم.... همونطور که عرض کردم مشاوذ اگه شرایطشو داشته باشی رقم بیشتره.....
از آگهی هلای روزنامه ها میتونی کسب اطلاع کنی.... مثلا تو مشهد روزنامه خراسان قسمت آگهی هاش هرروز پره ازینا...... مدرک برای رتبه بندی وووو ...... تهرانم قطعا تو آگهی روزنامه ها فراوونه.... نظام مهندسی استانم مدام واه ما آگهی تبلیغاتی میفرسته... تو ونام میشه پیدا کرد.....
معمولا مدرک رو دو ساله جاه میکنن که از زمان تایید مارک شما و بستن قرارداد.... دو سالش محاسبه میشه
خواهش میکنم لطف میکنی راهنمایی میکنی مرسی
ولی ازاده گفت این بحثش با رتبه بندی فرق داره و اگه به عنوان شاغل باشی ریسکی نداره . واسه همین فکر نمیکنم به سابقه بیمه ربطی داشته باشه
فکر کنم اینهایی که شما میگی رتبه بندیه
درسته منم تو روزنامه ها زیاد واسه رتبه بندی اگهی دیدم

iman559

عضو جدید
خواهش میکنم لطف میکنی راهنمایی میکنی مرسی
ولی ازاده گفت این بحثش با رتبه بندی فرق داره و اگه به عنوان شاغل باشی ریسکی نداره . واسه همین فکر نمیکنم به سابقه بیمه ربطی داشته باشه
فکر کنم اینهایی که شما میگی رتبه بندیه
درسته منم تو روزنامه ها زیاد واسه رتبه بندی اگهی دیدم

بله.... تمام مطالبی که گفتم مال رتبه بندیه.... در رابطه با اونچه که شما مدنظرتونه...... من حس اینو دارم که شما میخواید پروانه اشتغالتونو اجاره بدید به یک شرکت حقوقی..... (یا مجری)..... حقوقی کردن پروانه من استنباطم چیز دیگه ایه..... شما اگر عضو یک شرکت حقوقی باشید و رو سهمیه تون ضریب شرکت اعمال بشه..... شما حقوقی دارید کار میکنید و امضاییم که بزنید (علاوه بر شما)... شرکت هم در قبلش مسئوله..... این میشه حقوقی..... اما اینکه مهر و امشای شما بدون دخالت شخص خودتون مورد استفاده قرار بگیره.....! من بازم فکر میکنم قانونا ایراد داره.... الته خیلیا این کارو میکنن ولی این ملاک نیست..... شایدم من درست منظورتونو نگرفتم... در عین حال روزه ی شک دار نگیرید به نظر من..... از نظام مهندسی استانتون سوال کنید مطمئن بشید

آخرین ویرایش:

delava

عضو جدید
کاربر ممتاز
Arch-Azadeh عزیز
[FONT=&quot]1)فرق حقوقی کردن پروانه اشتغال با رتبه بندیو میشه بیشتر توضیح بدین؟آیا سابقه بیمه مرتبط باید واسه هردوشون داشته باشیم؟[/FONT]
2)اصلا برای اینکه سابقه بیمه مرتبط داشته باشیم باید حتما تو یه دفتر طراحی یا مشاور بیمه رد کنیم؟یا میشه بیمه اختیاری رد کنیم که سابقه مرتبط محسوب بشه؟

Arch-Azadeh

عه خب خوبه اینجوری
مرسی

معمولا قیمت حقوقی پروانه هر سال تو تابستون به بالاترین رقم میرسه... الان مثلا نسبت به پارسال خیلی فرقی نکرده
قیمتهای پارسال
نظارت یا طراحی پایه 3 تنها شاغل: 3 تومن، هیئت مدیره 3/5
نظارت و طراحی شاغل پایه 3 3/5 و هیئت مدیره 4
البته اگه شرکت نیاز داشته باشه میتونید چونه بزنید و قیمت را بالاتر ببرید :D امسال باید رو این قیمتها حدود 1 میلیون تومن بره که هنوز نرفته!!!

هم رتبه بندی هم حقوقی پروانه را تو روزنامه میتونید پیدا کنید

Arch-Azadeh عزیز
1)فرق حقوقی کردن پروانه اشتغال با رتبه بندیو میشه بیشتر توضیح بدین؟آیا سابقه بیمه مرتبط باید واسه هردوشون داشته باشیم؟
2)اصلا برای اینکه سابقه بیمه مرتبط داشته باشیم باید حتما تو یه دفتر طراحی یا مشاور بیمه رد کنیم؟یا میشه بیمه اختیاری رد کنیم که سابقه مرتبط محسوب بشه؟

برای رتبه بندی حداقل 3 سال سابقه بیمه تو شرکت مهندسی لازم دارید. هر چی سابقه بیمتون بیشتر باشه مبلغ میره بالاتر الان یکی از دوستای من گذاشته برای 5 سال سابقه بیمه سالی 3 میلیون میدن. البته اون شرکت عموش گذاشته که خیالش راحت باشه
بیمه اختیاری سابقه حساب نمیشه

برای پروانه نیازی به بیمه نیست.. فقط همون پروانه لازمه

دو تا از همکارای من 3 سال پیش مدرکشون را گذاشتن... الان شرکت منحل شده.. اصلا هیچ خبری نه از مدرکشون هست نه از اون واسطه ای که مدرکشون را گرفته..اسمشون تو لیست سازمان برنامه هست در نتیجه جای دیگه ای نمیتونن مدرک بذارن... اصلا وضعیتیه!! یه پولی دو سال پیش گرفتن... یکساله دارن میدون دنبال آزاد کردنش هیچ کاری نمیتونن انجام بدن :surprised:

delava

عضو جدید
کاربر ممتاز
با پروانه اشتغال میشه بیمه تامین اجتماعی از طریق نظام مهندسی رد کنیم که این مواردو داشته باشه؟(نظام مهندسی تهران)

1-بیمه درمانی
2-سابقه مرتبط
3-بازنشستگی
4-بیمه بیکاری
5-بیمه تکمیلی

تو شهر های دیگه چطوره؟دوستان لطفا نظر بدن.

Arch-Azadeh

با پروانه اشتغال میشه بیمه تامین اجتماعی از طریق نظام مهندسی رد کنیم که این مواردو داشته باشه؟(نظام مهندسی تهران)

1-بیمه درمانی
2-سابقه مرتبط
3-بازنشستگی
4-بیمه بیکاری
5-بیمه تکمیلی

تو شهر های دیگه چطوره؟دوستان لطفا نظر بدن.

تو تهران بیمه تامین اجتماعی که بازنشستگی و بیکاری داشته باشه از طریق نظام مهندسی رد نمیشه... شاید بشه با پروانتون خودتون را خویش فرما کنید باید با شعب تامین اجتماعی صحبت کنید من دقیقا نمیدونم
خویش فرما سابقه مرتبط محسوب نمیشه... و خویش فرما فقط درمان و بازنشستگی داره، بیکاری، مرخصی جراحی و مرخصی زایمان بهش تعلق نمیگیره.
بیمه تکمیلی با داشتن بیمه اول مثل تامین اجتماعی به راحتی از طریق شعبه بیمه تو نظام مهندسی میتونید داشته باشید.من خودم از همین طریق بیمه تکمیلی گرفتم. اینکه بدون داشتن بیمه اول میشه تکمیلی گرفت را نمیدونم باید سوال کنید تو سایت سازمان تلفنش هست

delava

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو تهران بیمه تامین اجتماعی که بازنشستگی و بیکاری داشته باشه از طریق نظام مهندسی رد نمیشه... شاید بشه با پروانتون خودتون را خویش فرما کنید باید با شعب تامین اجتماعی صحبت کنید من دقیقا نمیدونم
خویش فرما سابقه مرتبط محسوب نمیشه... و خویش فرما فقط درمان و بازنشستگی داره، بیکاری، مرخصی جراحی و مرخصی زایمان بهش تعلق نمیگیره.
بیمه تکمیلی با داشتن بیمه اول مثل تامین اجتماعی به راحتی از طریق شعبه بیمه تو نظام مهندسی میتونید داشته باشید.من خودم از همین طریق بیمه تکمیلی گرفتم. اینکه بدون داشتن بیمه اول میشه تکمیلی گرفت را نمیدونم باید سوال کنید تو سایت سازمان تلفنش هست

ممنون از توضیحت دوست عزیز.
واقعا جای تاسفه که نظام مهندسی تهران همچین بیمه ایی نداره.درصورتیکه نظام مهندسی اکثر شهرها این بیمه رو دارن.مثل قم و اصفهان

آخرین ویرایش:

MARY TANHA

عضو جدید
مالیات

مالیات

دوستان برای گزارش فصلی برای اداره مالیات کسی اقدام کرده؟؟
کسی که کد اقتصادی نداره چکاری بکنه؟؟؟
تا فردا فقط وقت داره

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
تا فردا فقط وقت داره

برو کافی نت برات به صورت آفلاین انجام میدن...اگه کد رهگیری هم داشته باشی که چ بهتر اونم بهشون میدی

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
تا فردا فقط وقت داره

http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/fileupload.gif دانلود فایل راهنمای نحوه تکمیل کردن صورت معاملات فصلی مهندسین ناظر

http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/xp.gifمنبع : سازمان نظام مهندسی تهران

پیوست ها

• 169mokarar.pdf
    608.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0

arcsanva

عضو جدید
سلام من هم تازه پایه 3 نظارت گرفتم نمیدونم نظام تبریز کلاس بزاره یا نه.میشه لطف کنین اگه کلاسی چیزی رفتین مطالب تون رو با ما هم به اشتراک بذارین...

puma_memar

عضو جدید
سلام دوستان من پایه 3 نظارت معماری دارم کاری ارجاع نشده باید
گزارش فصلی برای اداره مالیات رو نباز هست انجام بدم؟؟؟

nini_nj

کاربر فعال
فکر نمی کنم نیازی باشه، تمام جریمه های مالیات درصدی از کاری هست که انجام دادید ولی گزارششو نفرستادین. برای اطمینان از نظام مهندسی سوال کنید.

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز

فکر نمی کنم نیازی باشه، تمام جریمه های مالیات درصدی از کاری هست که انجام دادید ولی گزارششو نفرستادین. برای اطمینان از نظام مهندسی سوال کنید.

با سلام

ارسالش ضرری نداره ........ به نظر بنده گزارش فصلی تون رو رد کنین ............ومقدارش رو 0 بزنین..... در قسمت فروش ........بدرود.

آخرین ویرایش:

vertex

اخراجی موقت
تا فردا فقط وقت داره
نیاز به کد اقتصادی نیست فقط اگر نام کاربری و رمز عبور براتون پست شده از همون استفاده کنید . اگرم ندارین بگین تا راهشو بگم بهتون .
حتما از زمانی که پروانه گرفتین باید گزارش فصلی رد کنین مهم نیست کار کرده باشین یا نه . اگه کار نکردین باید صفر رد کنین . بچه هایی که سال 91 یا 92 پروانه گرفتن تا 4 تیر فرصت داشتن کارکرد فصلی سالهای 91 و 92 رو بدن یعنی 8 فصل این مههلت چند بار تمدید شده بود . فکر نکنم دیگه تمدید بشه دوستانی که پروانه دارن کارکرد بهار رو تا پایان تیر اعلام کنند . حتی اگه کار نزده باشند .
سلام من هم تازه پایه 3 نظارت گرفتم نمیدونم نظام تبریز کلاس بزاره یا نه.میشه لطف کنین اگه کلاسی چیزی رفتین مطالب تون رو با ما هم به اشتراک بذارین...
دوست عزیز خود نظام مهندسی استان ها هم فعلا گیج میزنند . من چند جلسه شرکت کردم دیدم به نتیجه نمیرسند . چه برسه به راهنمایی !!!! نه اینکه جدیده خودشون هم زیاد اطلاعات ندارند . هر نظام مهندسی یه مشاور مالیاتی داره سعی کنین اون شخص رو ببینین و باهاش صحبت کنین . فقط تهران کارش درسته و روی برنامه داره پیش میره . از این لینکی که براتون میفرستم http://www.tceo.ir/ContentViewer.aspx?DataID=1727 فایل تصویری آموزش پر کردن صورت معاملات فصلی رو دانلود کنید و طبق اون عمل کنید. در ضمن بقیه چیز های توی سایتش http://www.tceo.ir/Page.aspx?DataID=1308 رو هم اگر فرصت دارین بخونین بد نیست .
یه چیز دیگه اینکه قبلا دارایی با نظام یه توافق نامه داشت ( برای اظهار نامه نه فصلی ) که تا 4000 متر رو معاف از مالیات میکرد و بقیه متراژ بسته به اینکه نظارت باشه یه طراحی توی یه ضریبی ضرب میشد . امسال خبری از توافق نامه نیست و همه باید از معافیت مالیاتی 10 میلیون تومان که برای امسال تعیین شده استفاده کنیم . البته فکر نکنم دوستان بیشتر از 10 میلیون کار کرده باشند . سوالی داشتین در خدمتم .

z_saba

عضو جدید
نه حقوق سرپرست کارگاهیم جداست.فقط بابت پروانه نظارت ماهی یه تومن.اگه تو سود و زیان سهیم نباشم خوبه پس..

نه اصلا ارزشش رو نداره اگر بدونی چه تخلفاتی ممکنه بکنن و نهایتا هم فقط پای کسی که مهر زده گیره چنین کاری نمیکنی - خیلی وقتا یه عمر زندگی آدم تباه میشه

بالا