روند تشکیل پروانه نظارت و اجرا تا اخذ پروانه و ارجاع کار

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام.
نمیدونم این تاپیکی که ایجاد شده با تاپیک های قبلی مشابهت داره یا نه. من مشابهت ندیدم و به همین خاطر در تلاشیم ک به کمک هم در این مورد هم بحث کنیم.
الان سال 95 هست و قبولی های نظارت و اجرای بهمن94 اعلام شده.

یه فاصله ی زمانی بین اعلام نتیجه ی قبولی تا اخذ پروانه هست ک باید طی بشه.

خیلی خوبه که در این مسائلی که پرده ی ابهام وجود داره هم حرف بزنیم.
در حال حاضر ، برای این دوره ذکر شده که قبولی های ازمون نظارت و اجرا در تهران از و در شهرستان ها 25 خرداد باید برن برای پرونده سازی.
سعی میکنیم روند و اطلاعات بعدی رو هم به اشتراک بزاریم.

دوستان دیگر که این روند رو طی کردن خوشحالمون میکنن برای حضور در اینجا و اشتراک دانسته هاشون

NESSAK

عضو جدید
سلام
ممنون برای تاپیک خوبتون . من به شخصه خیلی نیار به دونستن این روند دارم
الان توی سایت زده فلان تاریخ توی سایت درخواست پروانه بدین و مدارک رو بیارین نظام. الان من باید توی همون 15تیر که تاریخم هست برای درخواست الکترونیکی مدارکم رو هم ببرم؟؟؟ و اینکه اصلا نگفته چه مدارکی باید ببرم. شما میدونین؟؟

rahmati8829

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام.
معمولا هر استانی برای تشکیل پرونده و صدور پروانه ضوابط مخصوص به خودش رو داره ولی معمولا مدارکی که داشتنشون خیلی مهمه یکی اصل مدرک و ریز نمرات هست والبته اگه کارشناسی ناپیوسته هم باشید اگر اصل مدرک کاردانی رو ندارید از همین الان درخواست تاییدیه بدید که روند صدور پروانه طول نکشه.
مدرک مهم دیگه داشتن سابقه کار هستش که اجباریه بگردید یه شرکت که کارت پیمانکاریش اعتبارش از سه سال قبل تموم نشده پیدا بکنید وبراتون تایید کنه که شما اونجا کار کردید.
باقی مدارک معمولا همون مدارک شخصیه که میبرید براشون.
اینها برای شروع روند تشکیل پرونده ضروریه و باقی مراحل بعد رو تحویل این مدارک خودشون بهتون میگن که چیکار بکنید.
خیلی مهمه که پروانتون زود صادر بشه و اسمتون بره توی نوبت کار چون بابت هر روزی که طول صدور پروانه طول بکشه چند نفری میفتن جلوتون .

panoram

عضو جدید
1- تاییدی تحصیلی تونو حتما پیگیری کنید که به دست نظام رسیده باشه.
2- یا باید سابقه کار ( بیمه مرتبط) داشته باشین
یا یه فرم هست که دوتا مهندس با سابقه ( حتما هم معمار باید باشن) شما رو تایید کنن و مهر کنن.

همینااا بعد حودو 3 هفته پروانه شما بعد درخواست صادر میشه.

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
یا یه فرم هست که دوتا مهندس با سابقه ( حتما هم معمار باید باشن) شما رو تایید کنن و مهر کنن.

ای قسمتش که دو تا معمار باید تایید کنن خیلی مسخرست.

دوستم کارت عضویتشو گم کرده، رفتم براش فرم تقاضا گرفتم، میگن باید دو تا مهندس پروانه دار گم شدنه کارتشو تایید کنن. ربطش چیه؟!

arefeh

کاربر ممتاز

3 رو هم اضافه کنید من برای گرفتن پروانه یک شرکت حقوقی امضا کرد...دنبال دو تا مهندس معمار با حداقل 10 سال سابقه نگشتم....

panoram

عضو جدید
3 رو هم اضافه کنید من برای گرفتن پروانه یک شرکت حقوقی امضا کرد...دنبال دو تا مهندس معمار با حداقل 10 سال سابقه نگشتم....

..... .استان ها قوانین متفاوتی دارن و سلیقه ایی عمل میکنن.
استانی که من حضور دارم، یا دوتا مهندس با سابقه 10 سال . یا داشتن بیمه مرتبط در شرکت ... معیار بود! جالب اینجا بود که من اول فرمم رو دوتا مهندس عمران پایه 1 امضا کردن و بردم و قبول نکردن.
خیلی مسخره است! چون امکان داره من در شرکتی فعالیت داشته باشم که مهندسین عمران اعضا اصلیش باشن و...
کلا روندش مسخره است و همه می دونن سرکاریه!

rezahabibi66

عضو جدید

من موقع ثبت نام تو نظام مدارکم رو که برابر اصل شده بود ارائه دادم برای منم تاییدیه تحصیلی میخان ؟؟؟؟

اگه بخان
چطور باید پیگیر تاییدیه تحصیلی بشیم؟؟؟
کلا این تاییدیه تحصیلی رو چه کسی و چه زمانی درخواست میکنه و ما چطور باید بفهمیم که به چه شماره و تاریخی درخواست شده تا بتونیم پیگیری کنیم ؟؟؟؟

rezahabibi66

عضو جدید
کسی از بچه ها نوبتش تو تهران شده ثبت نام بکنه یه توضیحی از ثبت نام سایت و مدارکی که بعدش میخان بده ؟؟؟

با تشکر

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
من موقع ثبت نام تو نظام مدارکم رو که برابر اصل شده بود ارائه دادم برای منم تاییدیه تحصیلی میخان ؟؟؟؟

اگه بخان
چطور باید پیگیر تاییدیه تحصیلی بشیم؟؟؟
کلا این تاییدیه تحصیلی رو چه کسی و چه زمانی درخواست میکنه و ما چطور باید بفهمیم که به چه شماره و تاریخی درخواست شده تا بتونیم پیگیری کنیم ؟؟؟؟
منم همون باری که عضو شدم، تاییدیه دادم. دیگه فک نکنم بخواد

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
کسی از بچه ها نوبتش تو تهران شده ثبت نام بکنه یه توضیحی از ثبت نام سایت و مدارکی که بعدش میخان بده ؟؟؟

با تشکر
بعید میدونم هیچ جا اعلام کرده باشن. احتمالا تا اومدن نتایج طراحی باید صبر کنیم

rainy day

عضو جدید
دوستان برای تهران هنوز هم قبوله دو تا مهندس معمار امضا کنن به جای بیمه؟

بالا