استفاده از پروانه نظارت و تجربيات مهندسان

farzaneh-m

عضو جدید
من یه جا خوندم :در محلهايي كه مهندس معمار يا عمران به تعداد كافي نباشد طبق نظر وزارت مسكن و شهرسازي حسب مورد از خدمات مهندسي رشته مرتبط يا رشته‌هاي ديگر يا كاردانهاي دارای صلاحیت استفاده میشود . یعنی من الان حکم مهندس ذخیره رو دارم؟؟!!!

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
اصلا به نظرم ربطی به شماره عضویت نداره....آخه الان یه نفر شماره عضویتش سه رقم اولش 371 اونوقت اون چه نقشی اینجا داره؟؟؟؟؟!!!!:eek::razz:
عارفه متاسفانه ربط داره . اینجوری نفرما دقیقا با کد است اونا حتی تشخیص میدن معماری یا عمرانی یا مکانیک یا... حتی اصلی و مرتبط بودن رو از روی کد میخونن

vertex

اخراجی موقت
من یه جا خوندم :در محلهايي كه مهندس معمار يا عمران به تعداد كافي نباشد طبق نظر وزارت مسكن و شهرسازي حسب مورد از خدمات مهندسي رشته مرتبط يا رشته‌هاي ديگر يا كاردانهاي دارای صلاحیت استفاده میشود . یعنی من الان حکم مهندس ذخیره رو دارم؟؟!!!
نه دوست عزیز فعلا اینقدر محدودیت نگذاشتند برای مرتبط ولی با زیاد شدن تعداد پروانه ها حتما میذارند . در ضمن کد اصلی معماری ۱۰۰ هست عمران ۳۰۰ مکانیک و برق ۴۰۰ و ۵۰۰ و تمام اون اعداد روی شماره عضویت یه معنایی داره . اگه کسی خواست توضیح میدم . البته اگر این تاپیک رو منحرف نکنند !!!! عجبا چه گیری کردیم . مثل اینکه خلاصی نداریم .

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
عارفه متاسفانه ربط داره . اینجوری نفرما دقیقا با کد است اونا حتی تشخیص میدن معماری یا عمرانی یا مکانیک یا... حتی اصلی و مرتبط بودن رو از روی کد میخونن

الان عزیزم یه سئوال....شماره عضویتی که اولش 371 باشه چیه داستانش؟؟؟؟نه 100 نه 120 نه 200 نه 300.......این چه مدل کدی میشه؟؟؟؟
من که پرسیدم که هیچ ارتباطی نداره به شماره عضویت

delava

عضو جدید
کاربر ممتاز
الان عزیزم یه سئوال....شماره عضویتی که اولش 371 باشه چیه داستانش؟؟؟؟نه 100 نه 120 نه 200 نه 300.......این چه مدل کدی میشه؟؟؟؟

این طورکه من متوجه شدم شماره عضویت 9 رقمه که رقم چهارم مربوط میشه به کد اصلی یا مرتبط.اگه 0 باشه اصلیه واگر 2یا4 باشه مرتبط محسوب میشه.اینم منبعش.
1.jpg
2.jpg

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
این طورکه من متوجه شدم شماره عضویت 9 رقمه که رقم چهارم مربوط میشه به کد اصلی یا مرتبط.اگه 0 باشه اصلیه واگر 2یا4 باشه مرتبط محسوب میشه.اینم منبعش.
مشاهده پیوست 215292
مشاهده پیوست 215293

عجججججب؟!!!!!چی بگم واالااا...خوبه از کارشناسی ها بیشتر واحد پاس کردیم و بار علمیمونم بیشتر از اونهاست....با اون تبصره های بی خودشون....
فقط یه شانس مونده که مرتبط نشیم دیگه

4fafa

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
بچه ها مرتبط باشه چی میشه؟؟
اسن چه کسایی مرتبط ب حساب می آیند؟؟
ممنون.

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
لان عزیزم یه سئوال....شماره عضویتی که اولش 371 باشه چیه داستانش؟؟؟؟نه 100 نه 120 نه 200 نه 300.......این چه مدل کدی میشه؟؟؟؟

شماره عضویت با شماره پروانه تفاوت داره. 100 اصلی.120 مرتبط

vertex

اخراجی موقت
مشاهده پیوست 215292
مشاهده پیوست 215293
بله مهندس ممنون از فایلی که ضمیمه کردین در واقع اون ۱۲۰ و ۱۰۰ و ۱۴۰ فقط توی رقم دومشون فرق میکنند که توی همون فرمول هم درست در میاد . باز هم متشکر که مستند بیان کردین .

سلام.
بچه ها مرتبط باشه چی میشه؟؟
اسن چه کسایی مرتبط ب حساب می آیند؟؟
ممنون.
دوست عزیز مطالب تاپیک رو یه بار دیگه مطالعه بفرمایین قبلا توضیح داده شده ولی مختصر بگم اگر کارشناسی پیوسته باشین با عنوان مدرک مهندسی معماری حتما اصلی هستین اگر کارشناسی ناپیوسته باشین داستانش جداست . توی این حالت احتمال اینکه مرتبط باشین خیلی زیاده . بخشنامه های کمسیون هم ارزی رشته ها رو مطالعه کنید . در ضمن این موضوع شماره عضویت و شماره پروانه رو فکر کنم دیگه همه ... متوجه شدن و بهتره دیگه در موردش صحبت نشه در مورد اصلی و مرتبط بودن پروانه با توجه به مدارک هم به اندازه کافی تاپیک مرتبط با این موضوع هست که دوستان میتونن اونجا پیگیر باشن . به نظرم داریم از عنوان تاپیک دور میشیم . همگی موفق باشین

آخرین ویرایش:

معمار111

عضو جدید

میشه دقیقا بگید که کجا خوندید؟!
دوستان خواهش میکنم مستند حرف بزنید
!!!!

vertex

اخراجی موقت
من اتفاقی تو فایلام اینو پیدا کردم، قبلا از همینجا دانلودش کردم..
ببینید به کارتون میاد... مثل اینکه کد رشته های کاردانیه گویا!!!
مشاهده پیوست 215564
دوست عزیز قبلا تاپیک های زیادی در مورد مدرک اصلی و مرتبط و حق امضا دوستاتون تشکیل دادن و بعضی هاشونم هنوز فعال هستند . اگر ناراحت نمیشید لطفا مسائل غیر مرتبط با موضوع تاپیک رو عنوان نکنید و از تاپیک های زیر پاسخ سوالاتون رو بگیرید متشکرم
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...ام-مهندسی-برای-فارغ-التحصیلان-کارشناسی-معماری
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...ن-مدرك-تحصيلي-دانشگاه-ها-(سازمان-نظام-مهندسی)
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/492482-تایید-کمیسیون-هم-ارزی
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/429031-با-ارشد-مهندسی-معماری-ازاد-میشه-طراحی-گرفت؟
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...ی-به-فارغ-التحصیلان-علمی-کاربردی-تعلق-میگیرد؟
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/260549-مهندسان-تکنولوژی-معماری-ممنوع-الطراحی!!
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/449671-منابع-و-رشته-های-مرتبط-با-نظام-مهندسی-ساختمان

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
نظام مهندسی گیلان کاربرگ جدید برای ارجاع نظارت ش پیشنهاد داده که فرق ش با قبلی تو دوتا بند آخ9رش هست .
http://www.guilan-nezam.ir/ShowInfo.aspx?Type=2&SId=129&Success=3038&Headline=0&action= 1 23 65

که دوتا بند برا عمران و معماری اضافه شده . عمران : علاوه بر نظارت عمران مایل به نظارت معماری در حد صلاحیت هستم

و همین طور برا معماری.

نظر شما چیه؟ من که میخوام مخالف بزنم چون عمران تا 3 سقف می تونه جای معمار بزنه اما معمار فقط تا 2 سقف جای عمران. این جوری ظلم میشه در حق معمارها.

MAT ARCHITECT

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
نظام مهندسی گیلان کاربرگ جدید برای ارجاع نظارت ش پیشنهاد داده که فرق ش با قبلی تو دوتا بند آخ9رش هست .
http://www.guilan-nezam.ir/ShowInfo.aspx?Type=2&SId=129&Success=3038&Headline=0&action= 1 23 65

که دوتا بند برا عمران و معماری اضافه شده . عمران : علاوه بر نظارت عمران مایل به نظارت معماری در حد صلاحیت هستم

و همین طور برا معماری.

نظر شما چیه؟ من که میخوام مخالف بزنم چون عمران تا 3 سقف می تونه جای معمار بزنه اما معمار فقط تا 2 سقف جای عمران. این جوری ظلم میشه در حق معمارها.

آخه ساختمان 1 یا 2 سقف چقدر میتونه سازه اش پیچیده باشه که نظارت سازه اش رو به ما معمارا میدن
ما رو مسخره کردن یا واقعا تفاوت نظارت معماری و سازه اینقدره

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
آخه ساختمان 1 یا 2 سقف چقدر میتونه سازه اش پیچیده باشه که نظارت سازه اش رو به ما معمارا میدن
ما رو مسخره کردن یا واقعا تفاوت نظارت معماری و سازه اینقدره

اگه اطلاعاتم درست باشه. این مال سالها قبل بود که تعداد معمارا کم بود. مثلا یک استان 2000تا عمران داشت.300تا معمار.این روند از همون جا موند. حالا هم که تعداد زیاد شده عوامل بالایی تو هر استان چون برا خودشون هم خوب میشه می خوان همین طور بمونه. والا مگه مکانیک جای برق میزنه یا برعکس؟

دوستان وقت کردید شما هم تو سایت نظام گیلان بعده لینک نظر بزارید.(نیاز به عضو گیلان بودن نیست)

arame1

عضو جدید
سلام دوستان
یه سوال دارم ممنون میشم راهنماییم کنید شخصی به من پیشنهاد داده کپی پروانه ام نظارتم را در اختیار شرکت غیر ثبتی اونها بذارم فقط برای داشتن اعتبار نزد مراجعین با دادن تعهد محضری که هیچ مسئولیتی برای من نیست، و در عوض ده درصد قرار دادها برای من، بنظرتون قبول کنم؟
ممنون

bijan111

عضو جدید
نیاز به کد اقتصادی نیست فقط اگر نام کاربری و رمز عبور براتون پست شده از همون استفاده کنید . اگرم ندارین بگین تا راهشو بگم بهتون .

حتما از زمانی که پروانه گرفتین باید گزارش فصلی رد کنین مهم نیست کار کرده باشین یا نه . اگه کار نکردین باید صفر رد کنین . بچه هایی که سال 91 یا 92 پروانه گرفتن تا 4 تیر فرصت داشتن کارکرد فصلی سالهای 91 و 92 رو بدن یعنی 8 فصل این مههلت چند بار تمدید شده بود . فکر نکنم دیگه تمدید بشه دوستانی که پروانه دارن کارکرد بهار رو تا پایان تیر اعلام کنند . حتی اگه کار نزده باشند .

دوست عزیز خود نظام مهندسی استان ها هم فعلا گیج میزنند . من چند جلسه شرکت کردم دیدم به نتیجه نمیرسند . چه برسه به راهنمایی !!!! نه اینکه جدیده خودشون هم زیاد اطلاعات ندارند . هر نظام مهندسی یه مشاور مالیاتی داره سعی کنین اون شخص رو ببینین و باهاش صحبت کنین . فقط تهران کارش درسته و روی برنامه داره پیش میره . از این لینکی که براتون میفرستم http://www.tceo.ir/ContentViewer.aspx?DataID=1727 فایل تصویری آموزش پر کردن صورت معاملات فصلی رو دانلود کنید و طبق اون عمل کنید. در ضمن بقیه چیز های توی سایتش http://www.tceo.ir/Page.aspx?DataID=1308 رو هم اگر فرصت دارین بخونین بد نیست .
یه چیز دیگه اینکه قبلا دارایی با نظام یه توافق نامه داشت ( برای اظهار نامه نه فصلی ) که تا 4000 متر رو معاف از مالیات میکرد و بقیه متراژ بسته به اینکه نظارت باشه یه طراحی توی یه ضریبی ضرب میشد . امسال خبری از توافق نامه نیست و همه باید از معافیت مالیاتی 10 میلیون تومان که برای امسال تعیین شده استفاده کنیم . البته فکر نکنم دوستان بیشتر از 10 میلیون کار کرده باشند . سوالی داشتین در خدمتم .

سلام
اگر کارکردمون صفر باشه فکر نکنم نیازی به ارائه صورت معاملات فصلی باشه. اگر به سامانه درج معاملات فصلی مراجعه کنید و وارد بشید با یوزرنیم، میبینید که اصلاً امکان وارد کردن صورت معاملات با مبلغ صفر نیست. یعنی باید حتماً کارکردی داشته باشید تا ثبت بشه. وقتی تو اظهارنامه کارکردتونو صفر اعلام می کنید فکر کنم کافی باشه.
دوستانی که اطلاعات دارند لطفاً اگر به نحو دیگری باید عمل کنیم، لطفاً راهنمایی کنن.

آخرین ویرایش:

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
سلام
اگر کارکردمون صفر باشه فکر نکنم نیازی به ارائه صورت معاملات فصلی باشه. اگر به سامانه درج معاملات فصلی مراجعه کنید و وارد بشید با یوزرنیم، میبینید که اصلاً امکان وارد کردن صورت معاملات با مبلغ صفر نیست. یعنی باید حتماً کارکردی داشته باشید تا ثبت بشه. وقتی تو اظهارنامه کارکردتونو صفر اعلام می کنید فکر کنم کافی باشه.
دوستانی که اطلاعات دارند لطفاً اگر به نحو دیگری باید عمل کنیم، لطفاً راهنمایی کنن.

با سلام .......

دوست من در بالای جدولی که وارد شدید............. تیک مربوط به معاملات کمتر از ٪10 مبلغ حد نصاب را فعال کنید. ........و مقدار صفر را وارد کنید........

vertex

اخراجی موقت
سلام
سلام دوست عزیز
نخیر حتما باید صورت معاملات فصلی رو پر کنید و ارسال کنید . حتی با کارکرد صفر . نشون به اون نشون که یکی از همکارها همین فرمایش شما رو میگفتند و برای فصولی که کارکرد داشتند پر کردند و فصولی که کارکرد نداشتند پر نکردند . بعد از یک ماه اس ام اسی برایشان آمد که لطفا اطلاعات فصل فلان رو که پر نکردید به دارایی اعلام کنید . پس حتما پر کنید . و همینطور که دوستمون گفتند تیک معاملات کمتر از 10 درصد رو میزنیم و مبلغ رو صفر وارد میکنیم . در ضمن وقتی تاپیک مختص مالیات هست نمیدونم منظورتون از کپی کردن محتوای اون تاپیک اینجا چیه . در هر صورت اونجا پیگیر باشین با مسما تره .. ممنون از شما . موفق باشین

bijan111

عضو جدید
سلام دوست عزیز
نخیر حتما باید صورت معاملات فصلی رو پر کنید و ارسال کنید . حتی با کارکرد صفر . نشون به اون نشون که یکی از همکارها همین فرمایش شما رو میگفتند و برای فصولی که کارکرد داشتند پر کردند و فصولی که کارکرد نداشتند پر نکردند . بعد از یک ماه اس ام اسی برایشان آمد که لطفا اطلاعات فصل فلان رو که پر نکردید به دارایی اعلام کنید . پس حتما پر کنید . و همینطور که دوستمون گفتند تیک معاملات کمتر از 10 درصد رو میزنیم و مبلغ رو صفر وارد میکنیم . در ضمن وقتی تاپیک مختص مالیات هست نمیدونم منظورتون از کپی کردن محتوای اون تاپیک اینجا چیه . در هر صورت اونجا پیگیر باشین با مسما تره .. ممنون از شما . موفق باشین
ممنون جناب مهندس از پاسختون
مطمئن باشید منظور خیلی بدی نداشتم از مطرح کردن این سوال اینجا، تاپیک رو مطالعه می کردم و دیدم شما به اون دوستمون درمورد سوال مالیاتیش جواب دادین، منم حالا نظرمو تو اون مورد نوشتم.
درمورد کارکرد صفر، حتماً می دونید اگر کارکردی داشته باشید و تو فصل موردنظر قید نکنید، به گفته اداره دارایی، مشمول جریمه بمبلغ 10 درصد از میزان کاری که اعلام نکردید خواهید شد.
خب وقتی کاری انجام ندادید،طبیعتاً جریمه ای هم تعلق نخواهد گرفت به شما. ولی اگر خود اداره دارایی مشخصاً قید کرده باشه برای کارکرد صفر هم باید صورت معاملات رد بشه، تون یه قضیه دیگری هست.
ممنونم

AzZin

عضو
دوستآن
چَند روزِ آینده بآید برم برآیِ گرفتن پروآنه نظآرت (آزمونِ آذرِ 92 قبول شدم) .
به جُز مدآرکِ اولیه ، سآبقه کآری که بآید ببریم چه جوریه ؟ اگه کِسی کُلن بیمه نشده بآشه ؛ بآید چیکآر کُنه ؟

بانوبانو

عضو جدید
اگر بیمه نیستید مشکلی پیش نمی یاد. برای پروانه نظارت و یا طراحی ، نیازی به سابقه بیمه ای نیست و فقط برای اجرا سابقه بیمه ای الزامی است.
سابقه کاری به این صورته که فرمی را که در سایت نظام مهندسی وجود دارد رو دانلود می کنید و بعد با توجه به مدرکتون برای 2 سال یا 3 سال پروژه هایی رو که در اونها به عنوان همکاری در نظارت نقش داشتید -- البته صوری هم می تونه باشه -- با ذکر نام پروژه و تاریخ شروع و پایان طوری که برای 2 یا 3 سال جواب بده ،پر می کنید. و البته 2 نفر مهندس دارای پروانه -- پایه 1 -- امضائ و مهر کنند.
موفق باشید.

AzZin

عضو
بآنوی عزیز ممنونم از پآسُخگوییت ..
اون دو مُهندسی که بآید امضآ کُنند فُرمِ مورد نظر رو ، لوزومَن بآید معمآر بآشند ؟ مهندس پآیه یک عُمرآن مورد قبول نیست ؟

vertex

اخراجی موقت
بآنوی عزیز ممنونم از پآسُخگوییت ..
اون دو مُهندسی که بآید امضآ کُنند فُرمِ مورد نظر رو ، لوزومَن بآید معمآر بآشند ؟ مهندس پآیه یک عُمرآن مورد قبول نیست ؟
با اجازه همکار گرامی بنده پاسخ پرسش شما رو میدم . حتما باید معمار باشند
فقط در مورد اجرا اگر معمار نبودند مشکلی نیست . موفق باشین

avina333

عضو جدید
با اجازه همکار گرامی بنده پاسخ پرسش شما رو میدم . حتما باید معمار باشند
فقط در مورد اجرا اگر معمار نبودند مشکلی نیست . موفق باشین

دوستآن
چَند روزِ آینده بآید برم برآیِ گرفتن پروآنه نظآرت (آزمونِ آذرِ 92 قبول شدم) .
به جُز مدآرکِ اولیه ، سآبقه کآری که بآید ببریم چه جوریه ؟ اگه کِسی کُلن بیمه نشده بآشه ؛ بآید چیکآر کُنه ؟

دوست عزیز نیازی نیست که حتما مهندس معمار باشه برای نظارت...برای خود من دو مهندس عمران امضا کردن و مشکلی نبود .....

vertex

اخراجی موقت
دوست عزیز نیازی نیست که حتما مهندس معمار باشه برای نظارت...برای خود من دو مهندس عمران امضا کردن و مشکلی نبود .....
ممنون از شما مهندس
این فرمایش شما یعنی اینکه باز هم دارن توی استانهای مختلف سلیقه ای عمل میکنند . من هم پروانه طراحی دارم هم نظارت و هم اجرا . همون موقعی که برای نظارت گفتند فرم 2 مهندس رو باید پر کنم هر چی گشتم معمار با سابقه نمیشناختم بجز استاد های خودمون توی دانشگاه . آخرشم از همون ها امضا گرفتم . در ضمن پرسیده بودم که نمیشه عمران باشه . گفتند نه !!!! حتما معماری باید باشه . در مورد اجرا ولی گفتند طرف حتما باید خودش پروانه اجرا داشته باشه و مهم نیست معماری یا عمران باشه . وا الله ما هم ترک خوردیم از این اختلاف بین اجرای قوانین توی استان های مختلف .بهترین کاری که این دوستمون میتونه بکنه اینه که از نظام مهندسی استانشون بپرسه . موفق باشین

AzZin

عضو
ممنون آوینآی عزیز XoxX . جوآب شُمآ میتونست خیلی به مَن کُمک کُنه ، ولی متاسفآنه دیر دیدَم جوآبتون رو !
برآیِ پیدآ کردنِ معمآرِ پآیه یک ، بسیآر سختی کشیدم ! آخر هم یه مُهر ِ معمآر پآیه یکی استفآده کردم که نمیدونم پروآنش اعتبآر دآره یآ نه ! اُمید وارم مُشکل سآز نشه :)))

ورتِکسِ عزیز ، متاسفآنه نه تویِ سآیت چیزی رآجه به این موضوع گُفته شده ، نه کِسی جوآبتو میده از کآرکنآنِ سآزمآن ! پَس مجبوری که از سآبقه ی دوستآن استفآده کُنی ..

از همین تریبون اعلآم میکُنم ، دوستآنِ تهرآنی که میخآن برآیِ گرفتن پروآنه ی نظآرت اقدآم کُنن ، دو نفر مُهندسی که اعلآم شده بآید مُهر کُنن زیرِ گوآهیِ کآرتون رو ؛ نیآزی نیس لوزومَن معمآر بآشه ! میتونه عُمرآنی هم بآشه ..
پ.ن : سآزمآنِ تهرآن این جوری بود ، حآلآ بقیه جآهآرو نمیدونم ..

s312

عضو جدید
سلام .کسی میدونه معماری شهری امضای حق نظارت و امضای حق طرح رو میگیره؟؟؟؟؟؟؟؟

بالا