استفاده از پروانه نظارت و تجربيات مهندسان

delava

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام فرناز خانم یه سوال داشتم.من کاردانیم معماری پیوسته بود.کارشناسیم ،کارشناسی ناپیوسته معماری از دانشگاه علمی کاربردی.به نظر شما میتونم پروانه طراحی بگیرم؟مرسی

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام فرناز خانم یه سوال داشتم.من کاردانیم معماری پیوسته بود.کارشناسیم ،کارشناسی ناپیوسته معماری از دانشگاه علمی کاربردی.به نظر شما میتونم پروانه طراحی بگیرم؟مرسی
سلام دوست عزیز
منم عنوان کاردانیم معماری بوده و ناپیوسته خوندم و عنوان کارشناسی ناپیوستم (دانشگاه آزاد) علمی کاربردی معماری بوده.
کاردانی پیوسته یعنی اینکه هنرستانی بودید؟
راستش از یکی از دوستام که هم عنوان من بود ولی کرمانی بود گفت که در کرمان بهشون پروانه ی طراحی نمی دند!
از اداره کل راه و شهرسازی تون قسمت نظام مهندسیش می تونید تلفنی هم بپرسید.یا از نظام مهندسی بخش صدور پروانه.

delava

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه هنرستانی نبودم دیپلمم ریاضی بود با تطبیق دروس کاردانی پیوسته قبول شدم.وعنوان مدرک کارشناسیم هست کارشناسی ناپیوسته معماری.البته من تودانشگاه علمی کاربردی درس خوندم حالا نمیدونم پروانه طراحی میتونم بگیرم یا نه...........

مهديه مقدم

عضو جدید
دوستان الان اونایی که تازه آزمون رو قبول شدن باید چی کار کنن؟؟مدارک رو سایت زده اما جریان این کاربرگ سابقه چیه؟اگه کسی سابقه مرتبط نداشت تکلیف چیه؟کلا ممنون میشم کسایی که تجربه اش رو دارن راهنمایی کنن

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان از این به بعد سوالاتتون در مورد صدور پروانه و اینکه ایا میتونید پروانه ی طراحی بگیرید یا نه تو این تاپیک بپرسید.
این تاپیک مخصوص تجربیات اجرایی نظارت ها ست.
مدیر محترم لطفا پست های اسپم و حذف کنید.
ممنون
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/434309

Elham*92

کاربر بیش فعال
دوستان الان اونایی که تازه آزمون رو قبول شدن باید چی کار کنن؟؟مدارک رو سایت زده اما جریان این کاربرگ سابقه چیه؟اگه کسی سابقه مرتبط نداشت تکلیف چیه؟کلا ممنون میشم کسایی که تجربه اش رو دارن راهنمایی کنن

دوست عزیز منم نظارت رو قبول شدم....
الان نمیدونم چکار باید بکنم
پروانه رو کی باید بگیرم؟؟؟
گرفتم، چه جوری باید باهاش کار کنم؟؟؟
باید دفتر بزنیم یا ...؟
اگه کسی میدونه خواهشا کمکمون کنه

مهديه مقدم

عضو جدید
دوست عزیز منم نظارت رو قبول شدم....
الان نمیدونم چکار باید بکنم
پروانه رو کی باید بگیرم؟؟؟
گرفتم، چه جوری باید باهاش کار کنم؟؟؟
باید دفتر بزنیم یا ...؟
اگه کسی میدونه خواهشا کمکمون کنه
تا جایی که من سر در آوردم بعد اتمام مهلت اعتراض ینی 7 اسفند تو تهران دوره اول پذیرش مدارک شرو میشه تا 20 اسفند،برا بعضی از استان های دیگه من رفتم سایت نظام استان نوشته بود از 20 تا 30 فروردین فرصت ارسال مدارک رو دارید اگه نفرستید میمونه برا دوره بعدی که از تیر شرو میشه،مدارک هم میتونه از سایت نظام ببینی برا استان خودتونو،شامل مدرک تحصیلی و کارنامه قبولی آزمون و از همه مهم تر کاربرگ سابقه کاره که 3 تا روش داره یا کارمند دولتی که مدارک ارائه میدی یا کارمند شرکت خصوصی ساختمانی هستی که سابقه کار ارائه میدی یا 2 تا مهندس با 10 سال سابقه کار و عضو نظام تائید میکنن که شما سابقه کار ساختمانی دارید...

مهديه مقدم

عضو جدید
تا جایی که من سر در آوردم بعد اتمام مهلت اعتراض ینی 7 اسفند تو تهران دوره اول پذیرش مدارک شرو میشه تا 20 اسفند،برا بعضی از استان های دیگه من رفتم سایت نظام استان نوشته بود از 20 تا 30 فروردین فرصت ارسال مدارک رو دارید اگه نفرستید میمونه برا دوره بعدی که از تیر شرو میشه،مدارک هم میتونه از سایت نظام ببینی برا استان خودتونو،شامل مدرک تحصیلی و کارنامه قبولی آزمون و از همه مهم تر کاربرگ سابقه کاره که 3 تا روش داره یا کارمند دولتی که مدارک ارائه میدی یا کارمند شرکت خصوصی ساختمانی هستی که سابقه کار ارائه میدی یا 2 تا مهندس با 10 سال سابقه کار و عضو نظام تائید میکنن که شما سابقه کار ساختمانی دارید...
راجع به نحوه کارم تا جایی که من میدونم شما بعد صدور پروانه اشتغال برا کار نظارت از طرف سازمان نظام شهر خودتون دعوت به کار میشید و بر اساس تعرفه خدمات مهندسی که هر سال اعلام میشه از طریق شماره حسابتون پول یه حسابتون واریز میشه،نحوه دعوت به نظارتم گویا نوبتیه،راجع به دفترم اطلاع دقیقی ندارم فقط میدونم که اگه قصد تشکیل دفتر داشته باشید درخواست تشکیل دفتر رو مسکن و شهرسازی شهرتون بررسی می کنه،باز امیدوارم کسایی که اطلاعات دقیقتری دارن راهنمایی کنن...

آگرین

عضو جدید
دوستانی که پروانه دارن خواهشا جواب بدین !!!
هیات مدیره نظام مهندسی کرمانشاه تصویب کردن در پایان هر سال سهیمه های باقی مانده مهندسان رو سوخت کنه و در سال جدید به همه سمیه بده و این عملا به نفع کسایی هست که به هر صورتی توانستم سهمیه خودشون رو مصرف کنن و به ضرر کسایی هست که به هر صورتی نتونستن سهمیه خودشون رو مصرف کنن و با توجه به تعرفه های جدید سمیه های باقی مانده اکثر دوستام معادل 10 تا 20 میلیون میشه ...
آیا در استانهای دیگه هم همچین اتفاقی افتاده ؟؟؟؟

آگرین

عضو جدید
دوستانی که پروانه دارن خواهشا جواب بدین !!! هیات مدیره نظام مهندسی کرمانشاه تصویب کردن در پایان هر سال سهیمه های باقی مانده مهندسان رو سوخت کنه و در سال جدید به همه سمیه بده و این عملا به نفع کسایی هست که به هر صورتی توانستم سهمیه خودشون رو مصرف کنن و به ضرر کسایی هست که به هر صورتی نتونستن سهمیه خودشون رو مصرف کنن و با توجه به تعرفه های جدید سمیه های باقی مانده اکثر دوستام معادل 10 تا 20 میلیون میشه !!!!!

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستانی که پروانه دارن خواهشا جواب بدین !!! هیات مدیره نظام مهندسی کرمانشاه تصویب کردن در پایان هر سال سهیمه های باقی مانده مهندسان رو سوخت کنه و در سال جدید به همه سمیه بده و این عملا به نفع کسایی هست که به هر صورتی توانستم سهمیه خودشون رو مصرف کنن و به ضرر کسایی هست که به هر صورتی نتونستن سهمیه خودشون رو مصرف کنن و با توجه به تعرفه های جدید سمیه های باقی مانده اکثر دوستام معادل 10 تا 20 میلیون میشه !!!!!

سلام آگرین جان
بله اینجا هم همینجوره ، در حقیقت هر سال همین وضعه ، برای همین اسفند که می شه با قیمت خیلی خیلی پایینی مهندسان مهر میزنن و این خیلی بده
مثلا تعرفه طراحی پایه 3 اینجا 2500 هست اما حالا حدود1200 مهر میزنن و حتی شنیدم 1000 !!!!!!
واقعا فاجعه ست !
نظام اعلام کرده هر کسی رو می شاسین اینجوری تبلیغ میکنه و کار میکنه معرفی بکنین اماهیچ فایده ای نداره
من ترجیح میدم بقیه سهمیم بسوزه تا اینجوری کار بکنم

bahar-spring

کاربر بیش فعال
سلام میخوام بدونم موقع انتقالی از یک استان به استان دیگه وضعیت پروژه ای که شروع شده چی میشه، مهندس جایگزین و استرداد وجه و... چون کارم جوریه که باید یه روزه تسویه حساب کنمو...
بعدش که انتقال گرفتم حتما باید 6ماه بگذره تا توی شهرجدید از پروانه نظارتم استفاده کنم؟ تا قبل 6 ماه اگر درصدی با شرکت مشاور نظارت کنم خلافه؟؟!

memar_sh

عضو جدید
سلام با در جواب دوستی که مدرک گرفته تبریک بگم ولی بگم
در ضمن خدمت دوستای گلم عرض کنم زیاد به امید این نظام مهندسی نباشین که فکر کنین الان من میرم امتحان قبول میشم سالی اینقدر در میارم یا مدرک میفروشم پول کناره در میاد که اینا جزو خیالات ومهالات چون ابتدا پایه سه هستین این بدان معنا است که سردفتران باید سر شما کلاه بزارن تا پایه شما ارتقا ژیدا کند که خودتون مستقل بشین تا زه میفهمین که امضا فقط برای از ما بهترونیعنی اصل پول سر دفتر نطام شهرداری اداره مالیات تخفیف بعد از کسورات میشه 50درصد در خوشبینانه ترین حالت تازه حالا میخوان پول بدن ابتدا جون به ازراییل مدین بعد یه کار سه چهار میلیون که از دست شون درفت خدای ناکرده به شما رسید 100 تومان 200تومان ماه به ماه میدن چه جوری این پول خودشون میگیرن به صورت نقدی بعد یه سال میشنی حساب مبکنی میبنی رفیق امضا نکرده درامدش صفر بوده تو عضو دفتر شدی یا امضا بهت نرسیده که صفر شدی یا اگر م رسیده اینقدر پولش خرد داده که باید بچه هارو ببری بیرون آب هویچ مهمون کنی با ین مسولیت که از امضا بگردنت افتاده کنار بیای

mana_memari

عضو جدید
دوستانی که پروانه دارن خواهشا جواب بدین !!!
هیات مدیره نظام مهندسی کرمانشاه تصویب کردن در پایان هر سال سهیمه های باقی مانده مهندسان رو سوخت کنه و در سال جدید به همه سمیه بده و این عملا به نفع کسایی هست که به هر صورتی توانستم سهمیه خودشون رو مصرف کنن و به ضرر کسایی هست که به هر صورتی نتونستن سهمیه خودشون رو مصرف کنن و با توجه به تعرفه های جدید سمیه های باقی مانده اکثر دوستام معادل 10 تا 20 میلیون میشه ...
ببخشید دوستان الان یک سوالی واسم پیش اومد اینه که مگه کلا از راه نظام سالی چقدر میشه در امد داشت؟؟؟ که 10 -20 میمونه؟

mana_memari

عضو جدید
سلام با در جواب دوستی که مدرک گرفته تبریک بگم ولی بگم
در ضمن خدمت دوستای گلم عرض کنم زیاد به امید این نظام مهندسی نباشین که فکر کنین الان من میرم امتحان قبول میشم سالی اینقدر در میارم یا مدرک میفروشم پول کناره در میاد که اینا جزو خیالات ومهالات چون ابتدا پایه سه هستین این بدان معنا است که سردفتران باید سر شما کلاه بزارن تا پایه شما ارتقا ژیدا کند که خودتون مستقل بشین تا زه میفهمین که امضا فقط برای از ما بهترونیعنی اصل پول سر دفتر نطام شهرداری اداره مالیات تخفیف بعد از کسورات میشه 50درصد در خوشبینانه ترین حالت تازه حالا میخوان پول بدن ابتدا جون به ازراییل مدین بعد یه کار سه چهار میلیون که از دست شون درفت خدای ناکرده به شما رسید 100 تومان 200تومان ماه به ماه میدن چه جوری این پول خودشون میگیرن به صورت نقدی بعد یه سال میشنی حساب مبکنی میبنی رفیق امضا نکرده درامدش صفر بوده تو عضو دفتر شدی یا امضا بهت نرسیده که صفر شدی یا اگر م رسیده اینقدر پولش خرد داده که باید بچه هارو ببری بیرون آب هویچ مهمون کنی با ین مسولیت که از امضا بگردنت افتاده کنار بیای
من که کلا نفهمیدم چی شد. ولی اینجا که مستقیم پول به حساب خودت واریز می شه و سرذفتر هیچ کاری نداره به هیچ چیز .تازه التماس هم می کنن واسه عضویت چون سهمیه دفتر میره بالا و ضریب می خوره. مالیات هم خودت باید بری سال به سال به اداره مالیات شخصا پرداخت کنی و مفاصا حساب بگیری. تازه اصلا برای نظارت نیاز به عضویت در دفاتر نیست. اونای هم که بالا گفتم مال طراحاست

mana_memari

عضو جدید

میرید دفاتر یا تو نظام می چرخیداز 3 تا پایه خواهش می کنید پای برگتون و امضا کنن و اونا هم به راحتی قبول می کنن. سابقه هم صوری می زنید فلان پروژه و اینا.... کلا راحت ترین قسمت همینه.نگران نباش

memar_sh

عضو جدید
من که کلا نفهمیدم چی شد. ولی اینجا که مستقیم پول به حساب خودت واریز می شه و سرذفتر هیچ کاری نداره به هیچ چیز .تازه التماس هم می کنن واسه عضویت چون سهمیه دفتر میره بالا و ضریب می خوره. مالیات هم خودت باید بری سال به سال به اداره مالیات شخصا پرداخت کنی و مفاصا حساب بگیری. تازه اصلا برای نظارت نیاز به عضویت در دفاتر نیست. اونای هم که بالا گفتم مال طراحاست

سلام دوستان من فکر کنم این مشکلات تو مشهد اولا اگه من بخای از طراحی هم استفاده کنی با ید عضو دفتر باشی اگر نخوای که شناوری اونم بهت نمیرسه . حالا یه سوال برای من مطرح شد با توجه به جواب های که دوستان دادن اون این که در مشهد شما حالا به عنوان ناظر باید بری دفتر یعنی کارفرما میره به دفتر پول میده و ناظرم باید بره دفتر پول بگیره که اینجا اتولید اشکال میکنه ولی مثله اینکه در شهرستان های دیگه اینجوری نیست!!!؟؟؟

sanaz87

عضو جدید
سلام خدمت مهندسین عزیز
من طراحی امسال قبول شدم.یک سالی هم میشه که نظارت گرفتم.
تاسیس یه دفتر طراحی و نظارت بهتره یا اینکه مجری بشم....درآمد کدومشون بیشتره؟
اگه دفتر بزنم باید چطور کار گیر بیارم؟کار گیر آورن واسه اجرا چطوریه؟
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

rasolnori

عضو جدید
با سلام منم
تازه پایه 3 نظارت گرفتم چجوری میتونم کار نظارت بگیرم.ایا خود نظام مهندسی به من کار میده یا باید خودم برم دنبال کار و چجوری .لطفا راهنماییم کنین.

zazar5414

عضو
میرید دفاتر یا تو نظام می چرخیداز 3 تا پایه خواهش می کنید پای برگتون و امضا کنن و اونا هم به راحتی قبول می کنن. سابقه هم صوری می زنید فلان پروژه و اینا.... کلا راحت ترین قسمت همینه.نگران نباش
سلام ببحشید ظاهرا باید محضری هم بشه..یعنی برامون انجام میدن ؟

sin_bir

عضو جدید
سلام. ممنون از تاپیک خوبتون
برگه های گزارش پیشرفت عملیات ساختمانی که به صورت مرحله ای باید تحویل بشه برای تمام استان ها یک جوره یا تفاوت داره؟ اگه نظر نهایی مهندس ناظر معماری برای یک مرحله غیر قابل قبول باشه چه اتفاقی می افته؟ کسی می تونه در مورد نحوه پر کردن این فرم ها و ارائه اون به سازمان راهنمایی کنه؟
از دوستانی که تجربه نظارت دارن خواهش می کنم کمی بیش تر در مورد اخطارهایی که باید داده بشه و میزان اهمیت اونها توضیح بدن. مثلا اگه یه آیتم از نظر ابعاد یا انطباق با نقشه مصوب درست اجرا نشده بود به کی باید گزارش بشه ؟ چه طوری باید گزارش بشه؟ اگه دیر متوجه خلاف شدیم چه کنیم بی خیال شیم یا پی گیری کنیم؟ و نهایتا تو فرم گزارش پیشرفت یا همون برگه نظارت ستون های کامل و ناقص و قابل قبول چه طور تکمیل می شن؟

sam architect

عضو جدید
سلام ببحشید ظاهرا باید محضری هم بشه..یعنی برامون انجام میدن ؟

بله مهندس عزیز باید محضری بشه من همین دیروز 2 تا از مهندسین پایه یک رو پیدا کردم و با خواهش و تمنا بردمشون محضر گواهی امضاشونو گرفت و تموم هزینشم 26000 تومان شد به همین سادگی و سوری.

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. ممنون از تاپیک خوبتون
برگه های گزارش پیشرفت عملیات ساختمانی که به صورت مرحله ای باید تحویل بشه برای تمام استان ها یک جوره یا تفاوت داره؟ اگه نظر نهایی مهندس ناظر معماری برای یک مرحله غیر قابل قبول باشه چه اتفاقی می افته؟ کسی می تونه در مورد نحوه پر کردن این فرم ها و ارائه اون به سازمان راهنمایی کنه؟
از دوستانی که تجربه نظارت دارن خواهش می کنم کمی بیش تر در مورد اخطارهایی که باید داده بشه و میزان اهمیت اونها توضیح بدن. مثلا اگه یه آیتم از نظر ابعاد یا انطباق با نقشه مصوب درست اجرا نشده بود به کی باید گزارش بشه ؟ چه طوری باید گزارش بشه؟ اگه دیر متوجه خلاف شدیم چه کنیم بی خیال شیم یا پی گیری کنیم؟ و نهایتا تو فرم گزارش پیشرفت یا همون برگه نظارت ستون های کامل و ناقص و قابل قبول چه طور تکمیل می شن؟
سلام
یاد اول کار خودم افتادم که هیچ تجربه ای نداشتم.
ولی تجربه هامو در اختیار شما میذارم.
اول اینکه کاملا ریلکس باشید هیچ چیز خاصی وجود نداره.
این برگه رو می تونید از نظام مهندسیتون یا از سایت نظام مهندسیتون دانلود کنید.فکر نمی کنم برای همه ی استانها یه فرمت داشته باشه.
اصلا در مورد پر کردن فرم ها جای نگرانی وجود نداره.البته بستگی به نظام مهندسی و شهرداری شهرتون داره که سخت گیر هستند یا نه.
اگر مرحله ای از نظر شما غیر قابل قبول هست(یعنی جلوی غیر قابل قبول تیک زدید) مثلا آسانسور تو نقشه هست ولی اجرا نشده در انتها نوشته که مالک مجاز به ادامه ی عملیات هست که شما تیک میزنید خیر و قسمت توضیحات مثلا توضیح میدید که ابعاد چاه آسانسور صحیح اجرا نشده یا اگر کلا اجرا نشده می نویسی آسانسور تعبیه نشده(این فقط یه مثال بود) و این برگه رو میبرید نظام مهندسی شهرتون تا ثبت کنند.اونجا نظارت عالیه دارند که پیگیری میکنند.
من خودم زمانی که مالک خلاف کرد(افزایش طبقه داشت) اول به مالک تذکر دادم که برای عقد قرارداد به نظام مهندسی بره(چون اگر بیشتر از تعداد طبقات که در نقشه های مصوب هست بسازند بیمه ای در قبال اون طبقات اضافی تعلق نمی گیره و اگر خدایی نکرده کارگر یا حتی کسی خارج از کارگاه بیاد و اتفاقی براش بیفته مثلا بمیره! مهندس ناظر باید دیه رو از جیب مبارکش بده ! ولی اگر بابت اون افزایش طبقه نظام مهندسی بره و قرارداد ببنده دیگه بیمه شاملش میشه و خطری برای مهندس ناظر نداره)
بعد از چند روز رفتم ودیدم که مالک داره ادامه میده و برای قرارداد به نظام مهندسی نرفته اینجا بود که به شهرداری نامه زدم و نوشتم که مالک خارج از قرارداد اقدام به افزایش بنا کرده و دستور توقف عملیات ساختمانی دادم که بعدش شهرداری جلوی مالک و گرفتند مالک هم برای قرارداد افرایش بنا به نظام مهندسی رفت و خیال منم راحت شد که بیمه شاملش شد! در صورتی که اگر نامه نمی زدم مالک تا پایان کار نظام نمی رفت برای عقد قرارداد که ریسک بزرگی برای مهندس ناظره.
البته اینجور بناها از قبل مشخصه که مثلا 2 طبقه قراره 4 طبقه بشه و از ابتدا محاسبات 4 طبقه در نظر گرفته میشه اما چون مالک نمی تونه با توجه به قوانین شهرداری در بعضی از گذرها 4 طبقه بسازه اول میره مجوز 2 طبقه میگیره بعد میره شهرداری و بعد از تخلف(با گزارش مهندس ناظر) میره کمیسیون ماده 100 و جریمه ی افزایش بنا میده و جواز 4 طبقه میگیره!
به همین راحتی!
وقتی خلافی اتفاق میفته اگر مربوط به نظام مهندسی باشه به نظام مهندسی نامه میزنید(مثلا راجع به عدم عایق بندی دیوار غربی و ...)البته قبلش به مالک تذکر میدید که اجرا کنه اگر نکرد پایان کار امضا نمی کنید تا مشکل و بر طرف کنه.
اما دستور توقف کار و فقط به شهرداری میدیم چون شهرداری می تونه جلوی کار مالک و بگیره.
دستور توقف عملیات ساختمانی فقط در مواقع حساس مثل همون افزایش طبقه که گفتم که ضرر جانی و مالی برای مهندس داره به شهرداری بدید نه برای مسائل پیش پا افتاده.
اگر ابعاد پله و آسانسور و تغییر داد بگید که نقشه ی جدید تهیه کنه و بده به طراح امضا کنه و شما هم به عنوان ناظر در اون صورت قبول می کنید.
ممکنه که ابعاد پنجره رو کمتر یا بیشتر اجرا کنه که اینها مهم نیست.
چیزی که مهمه اینه که فاصله رو از حریم همسایه(اینجا 3 متره شهر شما نمی دونم)رعایت کنه.یعنی از فاصله ی 3 متر از همسایه حق داره که پنجره اجرا کنه.
اگر این فاصله 2 متر باشه شما باید به شهرداری نامه بزنی.
برای نظارت از همون آکس بندی برید تا این فاصله رعایت بشه.
کلا همه چیز به آکس بندی بستگی داره(سطح اشغال-رعایت حریم همسایه-فاصله ی آکس تا آکس ستونها)چون اگر مالک تو این مراحل خلاف کنه و شما مثلا بعدر از اجرای سقف اول بری و ببینی که مثلا حریم و رعایت نکرده اون وقت درگیریش برای خودته چون تنها راحش اینه که پنجره رو حذف کنه.تخریب که عملا انجام نمیشه.
باید از همون اول بهش زنگ بزنی و بگی که حریم همسایه رو رعایت کنه و بگی که وقتی شروع به ساخت کرد به شما اطلاع بده تا بری.
اوه چقدر حرف زدم!

یسنا گلی

عضو جدید
با سلام به همه دوستان معمار
من تازه مهر نظارت گرفتم.اما تا سهمیه مهر معماران با تجربه تر پر نشه به ما تازه کارها نظارت نمیدن

SOMAYEH2014

عضو جدید
کلا نظام مهندسی تهران به نظارت معماری کار نمیده چون تک ناظره میده به عمرانی ها فعلا که قانونشون اینه تا بعد چی بشه نمیدونم...

faza@bana

عضو جدید
دوستان سلام ممنون از راهنماییتون
برا کسانی که نظارت قبول شدن نظام مهندسی کلاس تئوری میزاره یا باید خودمون کاری کنیم ؟

mohammad azizi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان سلام ممنون از راهنماییتون
برا کسانی که نظارت قبول شدن نظام مهندسی کلاس تئوری میزاره یا باید خودمون کاری کنیم ؟

منم آذر 92 قبول شدم
10 روز پیش که بردم مدارک پروانه رو تحویل نظام بدم...
بهم گفتن: یه دوره چند روزه براتون میذاریم

architect381

عضو جدید
با سلام به دوستای گلم
از اول تاپیک تا اخرش خوندم .واقعا مرسی از اطلاعات خوبتون
منم تازه فارغ تحصیل شدم(کارشناسی)
سرپرست کارگاه ب من میدن؟
میخوام برم تهران برا کار اخه این طرفای ما کار پیدا نمیشه
دوستان کمکم میکنید؟مرسی:smile:

sarina5

عضو جدید
سلام دوستان
برای کسایی که نظارت قبول شدن نیاز به گواهی سابقه کار دارند ظاهرا خیلی امضای دو تا مهندس پای کاربرگ هم سوری نیست .شما شرکتی میشناسین که قبول کنه اگه کسی میتونه راهنماییم کنه لطف میکنه پیام خصوصی بده. .
بالا