⑥⑨مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 96

وضعیت
موضوع بسته شده است.

آرات

عضو جدید
ارزو خانم سلام جواب درسته گزینه سه درسته افت بهینه برای یک کابل سهموی 0.3 طول دهانه کابل و برای یک کابل بیز یک سوم طول دهانه کابل است که اگر خوب به شکل نگاه کنی H و L هر دو کابل یکسانه در برابر بارگزاری و تغییر حالت به فرم بیز نداده و تونسته فرم سهموی خودشو حفظ کنه من این سوال رو قبلا توی جزوه دکتر طباطبایی دیدم همون گزینه 3 میشه

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
ارزو خانم سلام جواب درسته گزینه سه درسته افت بهینه برای یک کابل سهموی 0.3 طول دهانه کابل و برای یک کابل بیز یک سوم طول دهانه کابل است که اگر خوب به شکل نگاه کنی H و L هر دو کابل یکسانه در برابر بارگزاری و تغییر حالت به فرم بیز نداده و تونسته فرم سهموی خودشو حفظ کنه من این سوال رو قبلا توی جزوه دکتر طباطبایی دیدم همون گزینه 3 میشه
سلام. ممنون که جواب دادین. آخه ما نمیدونیم که کابل الف سهمیه یا بیز، درسته؟ حتی اندازه هم نداده فقط افت و نوشته H و دهانه رو L. ینی باید چشمی متوجه بشیم نسبت افت به دهانه 0.3 هستش؟ منظورم اینه که به قرض افت برای هردو یکسانه، خب در این صورت چرا ما هردوتا رو بیز در نظر نمیگیریم!:confused:...

rezazilla

عضو جدید
سلام
بچه ها توی سیلابس آزمون اول آکادمی مباحث تاریخ معاصر رو سبک های احیایی نوشته بود.سبک های احیایی توی کدوم کتاب هست؟ توی کتاب قبادیان و هلن گاردنر که نبود

نگاه کنین منظورش سبک های نئوگوتیک و نئوکلاسیکو کلا هرچی با نئو شروع میشه هست. کامل نیا ص 30 تا 39 _ بانی مسعود فصل 13

آرات

عضو جدید
سلام دوستان کسی تا حالا کلاس اسکیس دکتر علی نیا رو رفته یا دوستانش خواستم بدونم نحوه تدریسش چطوره می خوام باهاش خصوصی کلاس بردارم برام مهم اینه که واقعا از این سطحی هستم خیلی جلو پیش برم من دستم خوبه ولی موقع اسکیس اون روند طراحی و سناریو و طراحی پلان رو ضعف دارم کلا ما استاد مقدمات و دست ازاد دانشگاهی که بودم نقاش بود بیشتر ما رو سوق داد به سمت شناخت مکاتب و سبک های نقاشی و چکیده اون اینکه خوب بلدیم نقاشی کنیم ولی اون تفکر طراحی و تبدیل سناریو به مقطع و نما و پلان رو اون طوری که بخواهیم ضعف دارم ولی کلیتش دستم قویه و یک نقاش خوبی هستم :redface:

آرات

عضو جدید
فکر کنم کسی اینجا پیداش نمی شه مگس هم که مگسه اینجا پر نمی زنه اگر هم دوستان سرو کلشون پیدا بشه اینجا برای دانلود جزوات و ازمون میان بهتره برم همون تلگرام

ati88

عضو جدید
سلام دوستان کسی تا حالا کلاس اسکیس دکتر علی نیا رو رفته یا دوستانش خواستم بدونم نحوه تدریسش چطوره می خوام باهاش خصوصی کلاس بردارم برام مهم اینه که واقعا از این سطحی هستم خیلی جلو پیش برم من دستم خوبه ولی موقع اسکیس اون روند طراحی و سناریو و طراحی پلان رو ضعف دارم کلا ما استاد مقدمات و دست ازاد دانشگاهی که بودم نقاش بود بیشتر ما رو سوق داد به سمت شناخت مکاتب و سبک های نقاشی و چکیده اون اینکه خوب بلدیم نقاشی کنیم ولی اون تفکر طراحی و تبدیل سناریو به مقطع و نما و پلان رو اون طوری که بخواهیم ضعف دارم ولی کلیتش دستم قویه و یک نقاش خوبی هستم :redface:
من هنرجوی علینیا بودم،واقعا خوبه

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. بچه ها اگه موقع ثبت نام عکسمون رو سایت سنجش قبول کرده یعنی دیگه مشکلی پیش نمیاد؟ عکسه مشکلی نداشته؟
یه سوال دیگه اینکه من فعلا نمی خوام ثبت نام کنم. می خوام بذارم برا یکی دو روز آینده. ولی هزینه رشته اصلی رو پرداخت کردم. امکانش هست کدش رو نگه دارم؟یا باید حتما ثبت نام کنم؟

آخرین ویرایش:

معماربرتر

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. بچه ها اگه موقع ثبت نام عکسمون رو سایت سنجش قبول کرده یعنی دیگه مشکلی پیش نمیاد؟ عکسه مشکلی نداشته؟
یه سوال دیگه اینکه من فعلا نمی خوام ثبت نام کنم. می خوام بذارم برا یکی دو روز آینده. ولی هزینه رشته اصلی رو پرداخت کردم. امکانش هست کدش رو نگه دارم؟یا باید حتما ثبت نام کنم؟

سلام عزیزم. خوبی؟:heart::heart: اره مشکلی نداره میتونی بعدا ثبت نام کنی. نه دیگه وقتی تایید کرده یعنی مشکلی نداره عکست.

شیما-م

عضو جدید
سلام دوستان توی لیست جزوات جزوه تاریخ مهندس دهقانی رو دانلود کردم نمی دونم چرا موقع باز کردن پی دی اف دچار مشکل میشه علت چیه

سلام.....جزوه دهقانی که داخل سایت هست جزوه پر نشده است و فایده ای نداره خوندنه جزوه......جزوه پرشده رو پیدا کنید.

atp2

عضو جدید
سلام مژده جون:w36:.خوبم گلم، تو خوبی؟:redface:....ممنونم عزیزم:gol::gol:

سلام عزیزم. خوبی؟:heart::heart: اره مشکلی نداره میتونی بعدا ثبت نام کنی. نه دیگه وقتی تایید کرده یعنی مشکلی نداره عکست.

سلاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااام دوستای گل سنبلم
بخونیناااااااااااااااا افرین خسته هم نباشین

ناز معمار

عضو جدید
سلام
بچه ها
من بخوام ظرفیت پذیرش گرایشای مختلف معماری_ دانشگاهای دولتی رو بدونم . چیکار باید بکنم ؟ :cry: :cry:

ناز معمار

عضو جدید
سلام دوست عزیز هیچ وقت برای یک شروع خوب دیر نیست به شرط اینکه با برنامه ریزی درست و منابع خوب بتونی تا زمان کنکور خودت رو مدیریت کنی و جلو بیری نگاه کن مهم نیست دیگران از تابستون شروع کردن یا از پاییز مهم اینکه الان تا زمان ازمون ارشد فرصت زیادی هنوز باقی هست که با برنامه ریزی درست می تونی از این زمان به نحو درستی اضافه کنی در وحله اول سعی کن سریع منابع مطالعاتی خودت رو اماده کن که بچه ها منابع درست رو داخل باشگاه گذاشتن و تمرکزت رو از حواشی ها به دور کن و تمرکزت رو بزار روی درس - درس زبان و سیستم ساختمانی رو جدی بگیر که می تونه به عنوان یک سکو پرتاب رو به جلو باشه و بقیه دروس هم که اهمیتش سر جاش هست برای مطالعه فقط جزوه بخون دور کتاب های گلابچی نرو دوستان جزوات جناب مهندس خرسند رو توی لیست جزوات قرار دادن اگر به اون جزوات سیستم خوب مسلط باشی از عهده بیشتر سوالات سیستم هم بر میای و برای زبان هم ممرایز رو من بهت پیشنهاد می دم و برای درک عمومی معماری فقط تست و تحلیل سوالات درک ازمون های سال های گذشته و ازمون های ازمایشی موسسات و فیلم های پرسپکتیو مهندس ایرانشاهی تاریخ هم که جزوات جهان و ایران استاد مهر علی عالیه که داخل باشگاه هست اینجا کلی جزوات و دوستان خوب هستن که می تونی ازشون استفاده کنی برای موفق شدن . یا علی پیروز باشی .
مررررررسی
من همه ی پست ها رو خوندم:surprised:
و تقریبا منابع رو فهمیدم چی به چیه
ولی راهنمایی شما عالی بود
حس کردم خلاصه ای از تمام پست ها رو دارم میخونم:D:D

ناز معمار

عضو جدید
بچه ها برای گرایش معماری انرژی
درس طراحی فنی و اجزا ساختمان معرفی شده
شما میدونین برای این درس چه کتابایی باید بخونیم ؟؟؟:(
و اینکه آدرس گروه تلگرام استاد خرسندو دارین ؟؟

آخرین ویرایش:

آرات

عضو جدید
سلام منم داخل یکی از کانال های تلگرام دیدم باید تماس بگیریم با مرکز ببینیم شرایطش چیه برای ثبت نام . درس طراحی فنی همان درس عناصر جزییات ساختمان هست که شامل کتاب های پرفسور کتاب ساز میشه از جمله : عناصر سازه ای برای معماران - فناوری نوین ساختمان - طراحی لرزه ای برای معماران - ساختمان فولادی - ساختمان بتنی - و مباحثی از جمله حریق - درز ساختمانی - دودکش -کف سازی - پی و پی سازی - دیوار - عایقکاری - سقف سازی و ... من خودم با جزوه طراحی فنی جناب دکتر طباطبایی جلو میرم جزوات مهندس خرسند هم داخل لیست جزوات هست با ادرس کانالش

mah.memari

عضو جدید
بچه ها برای گرایش معماری انرژی
درس طراحی فنی و اجزا ساختمان معرفی شده
شما میدونین برای این درس چه کتابایی باید بخونیم ؟؟؟:(
و اینکه آدرس گروه تلگرام استاد خرسندو دارین ؟؟

سلام...
برای طراحی فنی و اجزا ساختمان منابع زیر رو باید بخونید:

نشریه 55،کارهای عمومی ساختمان
ساختمان ها چگونه عمل میکنند؟
طراحی لرزه ای برای معماران
طراحی ساختمان های بتنی
طراحی ساختمان های فولادی
جزئیات ارتقاء دهنده
فن شناسی معماری ایرانی
فناوری های نوین ساختمانی

تو این زمان باقی مونده تا کنکور فکر میکنم بهترین کار خوندن جزوات باشه...:w16:
میتونید جزوات عناصر جزئیات دکتر خرسند رو مطالعه کنید..ک همه منابع بالا رو پوشش میده(تو تاپیک جزوه ها هم جزوات جدیدشون هست)

موفق باشی دوست عزیز:w30:

ناز معمار

عضو جدید
الان جزوات دکتر خرسند ایستایی رو هم پوشش میده ؟
برای طراحی فنی و اجزای ساختمان
و
تنظیم شرایط محیطی و تاسیسات ساختمان چیو پیشنهاد میدین ؟
مثل اینکه شرکت کننده های انرژی خیلی کم هستن
چون منابعش خیلی سخت تر پیدا میشه

mah.memari

عضو جدید
الان جزوات دکتر خرسند ایستایی رو هم پوشش میده ؟
برای طراحی فنی و اجزای ساختمان
و
تنظیم شرایط محیطی و تاسیسات ساختمان چیو پیشنهاد میدین ؟
مثل اینکه شرکت کننده های انرژی خیلی کم هستن
چون منابعش خیلی سخت تر پیدا میشه
سلام دوباره...
جزوات ایستایی دکتر خرسند هم تو تاپیک جزوات هست...

برای تنظیم شرایط و تاسیسات هم جزوات آقای ایزدی هست ک اونم فکر میکنم باشه تو تاپیک...

ناز معمار

عضو جدید
بازم من:D
بچه ها کتاب ارشد زیر ذره بین
سه جلد داره
کدومشو باید بگیریم؟
من جلد یکشو خریدم
اما الان فهمیدم جلد یکو داشته داداشم :surprised:
الان برم کدوم جلدشو بگیرم؟
دو یا سه ؟
خودش نوشته جلد سه رو بگیرید
کسی هست جلد سه رو داشته باشه ؟؟؟:surprised: