⑥⑨مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 96

وضعیت
موضوع بسته شده است.

raha pania

کاربر بیش فعال
هر برنامه ای فقز و فقط تلاشو میخواد من خودم پایان نامه داشتم تازه دوهفتس شروع کردم از روی سیلابس های مرکز دارم میخونم و ازموناشو هر دو هفته خودم میزنم و درصد میگیرم...میتونین اینکارو انجام بدین

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. بچه ها منابع برای درس طراحی فنی و اجزای ساختمان کدوما هستن؟......کدوم یک از کتابای دکتر گلابچی مربوط به این درسه؟ باید عناصر هم بخونیم برای این درس؟ مثلا عناصر استاد طباطبائی یا استاد خرسند؟.....کدومشون کامل ترن؟............:gol:

پ.ن: (در کل منابعی که باعث کسب درصد بالا تو این درس بشه)

آرات

عضو جدید
سلام طراحی فنی و اجزای ساختمان همون عناصر جزییات هست کتاب های پرفسور کتاب ساز برای این درس : فناوری نوین ساختمان - ساختمان ها چگونه عمل می کنند - جزییات ارتقا دهنده معماری - عناصر سازه ای برای معماران - فن شناسی معماری ایران- ساختمان های فولادی - ساختمان های بتنی و چند کتاب دیگه جزوات مهندس خرسند و طباطبایی این درس رو پوشش می ده نیاز نیست کتاب بخونی اگر هم کتاب خواستین مطالعه کنید حتما و حتما عناصر سازه ای برای معماران رو بخونیدقیمتش 48 هزار تومنه امسال ازش سوال زیاد طرح می شه و کتاب فناوری نوین ساختمان من خودم فقط برای این درس کتاب طراحی فنی و اجزای دکتر طباطبایی و کتاب تکمیلی ایشون که مال انتشارات اکادمی هست خوندم فعلا دارم دور می کنم مهندس خرسند کتاب عناصر سازه ای برای معماران رو امسال به جزوه هاش اضافه کرد جزوه های امسالش رو بخون

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام طراحی فنی و اجزای ساختمان همون عناصر جزییات هست کتاب های پرفسور کتاب ساز برای این درس : فناوری نوین ساختمان - ساختمان ها چگونه عمل می کنند - جزییات ارتقا دهنده معماری - عناصر سازه ای برای معماران - فن شناسی معماری ایران- ساختمان های فولادی - ساختمان های بتنی و چند کتاب دیگه جزوات مهندس خرسند و طباطبایی این درس رو پوشش می ده نیاز نیست کتاب بخونی اگر هم کتاب خواستین مطالعه کنید حتما و حتما عناصر سازه ای برای معماران رو بخونیدقیمتش 48 هزار تومنه امسال ازش سوال زیاد طرح می شه و کتاب فناوری نوین ساختمان من خودم فقط برای این درس کتاب طراحی فنی و اجزای دکتر طباطبایی و کتاب تکمیلی ایشون که مال انتشارات اکادمی هست خوندم فعلا دارم دور می کنم مهندس خرسند کتاب عناصر سازه ای برای معماران رو امسال به جزوه هاش اضافه کرد جزوه های امسالش رو بخون
ازتون ممنونم:gol::gol:....تو تاپیک مطالعه برای تکنو پرسیدم چون جزو درسای تکنولوژیه دیگه، اونجا بچه ها زیاد فعال نیستن، کسی جواب نداد. تو تستای تکنولوژی این درس و خیلی کم میزدم گفتم بپرسم ببینم منبعش چیه. عناصر سازه ای رو منم شنیده بودم خوبه، حتما تهیه ش می کنم........یه دنیا ممنون:w27:................:w42:

farraz

عضو جدید
دوستان سلام سال بعد همین موقع ها درگیر امتحانا و پروژه های ترم یک ارشدمونیم
آقای دکتر مجتبی امیری زحمت کشیدن یک کتاب جدید فک کنم اسمش شناخت مصالح چاپ کردن که به آقای گلابچی کمک کنن چون ایشون (آقای گلابچی ) به تنهایی نمی تونن کتاب به اندازه کافی
چاپ کنن خلاصه کسی این کتاب رو خریده این کتابم بخونیم بخریم نخریم:question::w05::w13::w28::w29:

شیما-م

عضو جدید
آقای دکتر مجتبی امیری زحمت کشیدن یک کتاب جدید فک کنم اسمش شناخت مصالح چاپ کردن که به آقای گلابچی کمک کنن چون ایشون (آقای گلابچی ) به تنهایی نمی تونن کتاب به اندازه کافی
چاپ کنن خلاصه کسی این کتاب رو خریده این کتابم بخونیم بخریم نخریم:question::w05::w13::w28::w29:

سلام فراز جان.....خداقوت......والا من از مشاورم پرسیدم گفت مگه عناصر چقدر سوال میاد که میخوای الکی یه کتاب اضافه بخونی.....همونقدر که سوال توی کنکور میاد میتونی با ایستائی جواب بدی به جز مباحث پی و خاک و اینا که جزوات استاد خرسند خوبن......من که نمیخونم عناصر....من جزوه خرسند میخونم اگه وقت کنم....تمرکزمو بیشتر میذارم روی تاسیسات و تنظیم و ایستائی
البته اگه گرایش معماری هستین اینو گفتم اگه نه که دیگه هرطور خودتون صلاح میدونین;)

raha pania

کاربر بیش فعال
گلابچی دیگه رد داده.... من دیگه سمت کتاباش نمیرم اگه وقت کنم خلاصه هایی که خرسند داده میخونم با
درک رفتار بخاطر نمونه موردی

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها. خوبین؟:gol:......می خونین؟ چه خبرا؟بچه ها من عناصر و مصالح و نخونده بودم، تازه شروع کردم، دعا کنین برسم تموم کنم. :w10:

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم به کل تازه شروع کردم البته دو هفته
شده اما خب خیلییییییییییییییی عقبم :cry:
:w24:......چقدم مهم بوده:cry:.کلی نکته ریز داره. یه مورد دیگم اینکه من این هفته اصلا خوب نخوندم یعنی تا ظهر خواب! ولی زیاد به خودم سخت نگرفتم، گفتم ایشالا از هفته بعد دوباره مستمر می خونم.

بچه ها پردیس هنرهای زیبا کجا میشه؟

آرات

عضو جدید
زیادم به خودتون سخت نگیرید اون حداقل ساعتی هم که می خونید واقعا مفید باشه مهم کیفیت است که واقعا متوجه بشیم چی به چیه دانشگاه تهران چند پردیس داره پردیس هنرهای زیبا خود دانشگاه است پردیس فارابی دانشگاه تهران هم که قم هست تا چند سال پیش بچه ها پردیس کیش روزانه هم حتی قبول می شدند فعلا پردیس کیش فقط خودگردان می گیره کلا دانشگاه های سطح یک کشور چند پردیس دارن من خودم موقعی که دانشگاه هنر درس می خوندم روزانه پردیس بین الملل فارابی واقع در کرج بودیم تازگی ها یک گروه از بچه ها رو امسال پردیس ولیعصر مستقر کردند دیگه هر سال ممکنه تغییراتی در دفترچه انتخاب شهر رخ بده

saidbis

عضو جدید
سلام دوستان یه سوال داشتم راهنمایی می خوام دربارش .من مشاوره اکدامی میریم بعد مشاور میگه حتما باید تاریخ رو هلن گاردنر بخونم بعد واقعا حجمش زیاده به نظر شما کار درستیه ؟یا منبع رو عوض کنم؟.ممنونم:que:

farshad_k

عضو جدید
سلام دوستان یه سوال داشتم راهنمایی می خوام دربارش .من مشاوره اکدامی میریم بعد مشاور میگه حتما باید تاریخ رو هلن گاردنر بخونم بعد واقعا حجمش زیاده به نظر شما کار درستیه ؟یا منبع رو عوض کنم؟.ممنونم:que:

سلام
اکادمی جز استتثناهایی هستش که همواره تاکید داره به هلن گاردنر
اینکه کاردنر کتاب تاپی هستش و مرجعیه برای همه و کلی تعاریف دیگه شکی ونیس و بحثی هم نیستش
اما نوع متن گاردنر یه جوریه که ادم حس میکنه باهاش غریبه هستش

هر کدوم از رتبه برتر سالهای پیش چه اقای صادری چه سال قبلی همشون از زارعی + جزوه اقای مهرعلی (کاملتر از زارعی )و مهدوی + اعتضادی خوندن

اگه شما نمیتونین با گاردنر هماهنگ بشین بالایی هارو بخونید اکادمی طراح سوالات ارشد نیس که

بر فرض مثال هم این همه خوندین و زحمت کشیدین 1 تست بیشتر زدین با توجه به وقتی که میذارین نمیصرفه

بعد یه دلیل دیگه برای نخوندن گاردنر : من نوعی شخصا مگه ارزوم رتبه 1 نیس پس رتبه 1 ها گاردنر نخوندن و مجموع دروس مبانی نظریشون بالای 45 % شد
پس حرف مشاور زیاد تو گاردنر جدی نگیرید

البته اینا دلیل و حرفهای من و نتیجه چیزایی بود که با رتبه های خوب زیر نظر مرکز معماری بودند بیان کردم . " میتونید نادیده بگیرید و گاردنر بخونید "
موفق باشید

raha pania

کاربر بیش فعال

گاردنر کتاب خوبیه اما اینکه به تنهایی بشینین و به عنوان یه منبع بخونین خوب نیس ...از اون درس به شدت زده میشی
امتحان کردم که اینو میگم
منم با منابع که اقا فرشاد گفت موافقم اول یه دور معماری جهان زارعی روخونی کنید تا ببینید چی به چیه بعد دقیق بخونید بعد از کتاب برید سر جزوه ...اگر با سیلابس آزمون بخونید چه بهتر اینجوری کسل کننده هم نمیشه

raha pania

کاربر بیش فعال
سنت جمعه ها گزارش دادنامون که جمع شد 😢
دوستای عزیز نصیحتی در باب ساعت خواب زیاد میکنید ..واقعا باعث عقب افتادنم شده ...

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
گلم بچه ها به من گفتن از اینجا به بعد مهمه. یعنی حتی اگه تا اینجا نمی خوندی، دیر می خوابیدی و دیر بیدار میشدی و ...باید از الان همه اون عادتا رو بذاری کنار.....از اینجا به بعد باید کم نذاری. در ضمن سعی کن 12 بخوابی گوشیرم با خودت نخوابونی! (البته اگه این کار و می کنی!)...12 بخوابی صبح تا 6 ونیم یا 7 بیدار شدن آسون میشه

farzaneh*memary

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سنت جمعه ها گزارش دادنامون که جمع شد ������
دوستای عزیز نصیحتی در باب ساعت خواب زیاد میکنید ..واقعا باعث عقب افتادنم شده ...
بیدار شدن فقط لحظه اولش سخته (چش بسته غیب گفتم :cool:) ولی جدی هر شب با فکرای مثبت در مورد هدف و آینده و آرزوهات بخوابی صبح خود به خود از خواب می پری ، فقط کار سخته اینه که این هیجانو هر شب تازه نگه داری... یک مقدار (یه ذره) استرس هم بد نیست، من پارسال انقد به خودم آرامش دادم که دور از جون عین خرس می خوابیدم :biggrin: ولی امسال که شروع کردم هی به خودم استرس و نگرانی می دادم به پارسال فک می کردم که نرسیدم :w07: خلاصه این طوری بود که از شهریور تقریبا جدی می خوندم تا آبان که تکمیل ظرفیت قبول شدم، در مجموع به این نتیجه رسیدم که یکی از آفتای ارشدم بی خیالی و آرامشه آدم یه کم باید مث اسپند رو آتیش باشه :w22:

farraz

عضو جدید
مشکل من اینه که نمی تونم بخوابم تا صبح چشام بازه صبح که ساعت زنگ می زنه ساعتو خفه می کنم بعد می خوابم در ضمن دکتر به من قرص داده که شبااااا خوب بخوابم :smoke::question:

farraz

عضو جدید
یه کاری کنیم هر کی صبح زود از خواب پا شد بیاد اینجا یه صبح بخیر بگه شاید بقیه هم غیرتی شدن صبح زود از خواب پا شدن:w12:

farraz

عضو جدید
دوستان من نمی دونم کی از کجا ! یه لیست از لغتای زبان پیدا کردم به نظرم از این لغتا تو کنکورای سال پیش دیدم .خوبیش اینه لیست جمو جوره من که دانلود کردم و قصد خوندنشو دارم شاید به درد شمام خورد مشاهده پیوست graduateshotline_word_list.pdf

raha pania

کاربر بیش فعال
مسیله همینه دیگه من 12 میخوابم صبح بیدار میشم اما باز میگم 5 دقیقه میره تا 8
فرزانه من خدای استرسم اما هیچگدوم در مقابل خواب من تاثیری نداره
موافقم با صبح بخیر
نفر آخر جریمه شه واسه بقیه لغت زبان انگلیسی بذاره

farraz

عضو جدید
صبح بخیر ساعت 6:15 (احساس رادیو بودن دارم ) برنامه رادیو صبح بخیر :w11::w17:

ati88

عضو جدید
سلام به همه دوستای گلم
همگی خسته نباشید، خدا قوت;)
بچه ها کسی هست کلاس سیستم سروش نیا رو رفته باشه؟

raha pania

کاربر بیش فعال
سلام
من نرفتم
یه سوال فنی
دوستان برای تاریخ ایران ...حکومت ها هم باس یاد بگیریم ...مثلا سبک رازی کدوم دوره کدوم حکومت و سلسله و .... باید یاد بگیریم ؟؟؟؟؟

raha pania

کاربر بیش فعال
?????? نكته مهم
بسياري از دوستان از من در مورد تغييرات ازمون دكتري و تاثير اون تو ازمون ارشد سوال ميكنن. با توجه به تغييرات ناگهاني در سبك سوالات و حذف درس سيستم هاي ساختماني از اين ازمون بايد بگم كه احتمال تغيير در ازمون ارشد در درس فن ساختمان و كم رنگ شدن درس سيستم هاي ساختماني و پررنگ شدن درس تنظيم و تاسيسات وجودداره.همچنين در درس عناصر نيز ممكنه سوالاتي خارج از منابع مرسوم طرح بشه.توصيه من تو اين مدت باقي مونده به كسايي كه درس تنظيم و تاسيسات رو حذف كردن اينه كه با مشورت با مشاوران خودشون و افراد متخصص (مشاوان اصلي موسسات تخصصي معماري و نه رتبه هاي سال هاي پيش) بخش هاي مهم اين دروس رو حتما مطالعه كنيد تا در صورت تغييرات احتمالي ضرر نكنيد. البته همه ما اميدواريم كه تحليل هامون اشتباه باشه و تغييرات گسترده اي در اين درس صورت نگيره ??????.
مرتضي خرسند
:cry::cry: بچه ها این چی میگه؟؟؟؟؟

moomidi

عضو جدید
سلام
دوستان لینک کورس کتاب زبان تخصصی معماری بابک رستمی رو کسی داره؟؟
من یدونه دارم اما ناقصه

شیما-م

عضو جدید
سلام رها جان.....ببین مثلا باید بدونی اوج گچبری توی چه دوره ایه که میشه ایلخانی یا مثلا 4ایوانی شدن مساجد از چه دوره ای و چه سبکی بوده که میشه سلجوقی-رازی.........در این حد باید بدونی وگرنه بیشترش نهههههه

شیما-م

عضو جدید
سوالای دکترارو دیدی؟ سوالای دکترا سال پیش فقط 2-3 سوال تنظیم تاسیسات داشت ولی امسال واقعا خیلی سوالا زیاد بود از قسمت تنظیم تاسیسات......مشاوره ها میگن ممکنه ارشدم اینطوری بدن البته ممکنه و چیزی قطعی نیست ولی به هرحال باید خودمونو برا هرچیزی آماده کنیم

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا