مطالعه گروهی کارشناسی ارشد 97

* Nafise *

عضو جدید
کاربر ممتاز
:gol::gol:به نام خداوند جان و خرد :gol::gol:

برای در کنار هم بودن و رسیدن به موفقیت در کنکور کارشناسی ارشد 97

یا علی میخواهیم

کسانی که تا آخرش هستن اعلام کنن
:gol:

مشاوره - راهنمایی - تجربه موفقیت

تا زمانی که نفس میکشیم هیچگاه برای دوباره آغاز کردن دیر نیست. یا علی

فرزند ققنوس

عضو جدید
ارشد هم زیاد آش دهن سوزی نیست که می خواهید از الان براش وقت بزارید دو ماه اخر خوب خوندن بهترین جا قبول می شید برید دنبال کار و فرصت های لذت جوانی حیفه از الان به این مسایل الکی مثل ارشدخوندن ذهنتون رو درگیر کنید .

af sun

عضو جدید
ارشد هم زیاد آش دهن سوزی نیست که می خواهید از الان براش وقت بزارید دو ماه اخر خوب خوندن بهترین جا قبول می شید برید دنبال کار و فرصت های لذت جوانی حیفه از الان به این مسایل الکی مثل ارشدخوندن ذهنتون رو درگیر کنید .
خب لذت های جوونی هم جای خودشو داره
:D

* Nafise *

عضو جدید
کاربر ممتاز
:biggrin: آخه واقعا جاش بود این حرف بگی آقاااااا نگووو :confused:

فرزند ققنوس

عضو جدید
:biggrin: آخه واقعا جاش بود این حرف بگی آقاااااا نگووو :confused:

آخه واقعیته چرا باید نگفت از بس دکان بقالی های غیر انتفاعی و آزاد روز به روز ماشالله زیاد شده و هی کاغذ پاره می دن که فوق لیسانس و دکتری دیگه معنایی نداره جفایی است به ستم دیدگان دانشگاه های دولتی تراز اول کشور با این آشفتگی که وزارت علوم پیش اورد کلی لذت و جوانی مارو گرفتن وقتی متوجه شدیم دیدم چه مفت جوانیمون داره میره بی هوچ و پوچ ماشالله الان چه درامدی دارن این موسسات کنکوری همه فقط جیب باز کردن برای سودجویی ...

* Nafise *

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخه واقعیته چرا باید نگفت از بس دکان بقالی های غیر انتفاعی و آزاد روز به روز ماشالله زیاد شده و هی کاغذ پاره می دن که فوق لیسانس و دکتری دیگه معنایی نداره جفایی است به ستم دیدگان دانشگاه های دولتی تراز اول کشور با این آشفتگی که وزارت علوم پیش اورد کلی لذت و جوانی مارو گرفتن وقتی متوجه شدیم دیدم چه مفت جوانیمون داره میره بی هوچ و پوچ ماشالله الان چه درامدی دارن این موسسات کنکوری همه فقط جیب باز کردن برای سودجویی ...

موافقم با نظرت ولی چه میشه کرد دلم نمیخواد بخونم بخونیم که چی بشه فقط پولامون تو این راه تلف میکنیم آخرشم هیچی کلی خودمون اذیت میکنیم ولی الان تو یه سنی هستیم که اگر نخونیم بعدا هم دیگه نمیتونیم بخونیم اصلا چی گفتم نخونیم خب مگه چیزی ازمون کم میشه :biggrin: ظرفیت پذیرش دانشگاه خوبم که پایین . ارشد خوندن آسون نیست که ارزش هم نداره یعنی :whistle::whistle::whistle::whistle::whistle:
.
.
.
.
.
:w33::w31::w31::w31::w33:

شیما-م

عضو جدید
منم موافقمممممممم شدیداااااا.........اون اخرا باید قشنگ خوند. از الان خسته میشه آدم.....فقط زبان باید از الان خوند

moomidi

عضو جدید
سلام
از الان برای ارشد خوندن کار بس اشتباهی است.
پیشنهادم اینه که زبان رو شروع کنید از الان کم کم. و در دو سه ماه آخر جدی بخونید و مطمئن باشید که یه جای خوب قبول می شید.
موفق باشید

moomidi

عضو جدید
دوستان صفحه خاصی برا اعلام نتایج ایجاد نشده؟

متاسفانه از وقتی که ت.لگرام اومده به ندرت بچه ها این جا میان
من خودم سال گذشته خیلی سر میزدم. واقعا اینجا و بچه هاش همگی خیلی خوب بودن
همه واقعا تلاش میکردن و درس خون بودن و رتبه های خوبی هم داشتیم.
الان تو این گروه ها تلگرامی هر کس از مادرش قهر میکنه میاد عضو گروها میشه و برا خودش اظهار نظر غیر کارشناسی میکنه و .

farzaneh*memary

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
من سال اول دو ماه تق و لق خوندم شدم 70 انرژی، پارسال بهتر خوندم و رتبم شد 220. امسال با همون اطلاعات پارسال هیچی نخونده رفتم سر جلسه شدم 80!!! زیاد از جون مایه نذارین واقعا ربطی نداره به اینکه چقدر میخونین فقط زبانش به دردتون میخوره بعد کنکور، اونو خوب بخونین، ولی همه وقت تونو صرف کنکور نکنین، کارای دیگه -مث یه کار نیمه وقت- هم داشته باشین چون من الان اومدم دانشگاه بعد حدود دو سال خونه نشینی و کنکورخوانی واقعا تنبل شدم و اذیت میشم دوران کارشناسی خیلی فعال تر بودم، چون انرژی اسکیس نداشت طراحیم هم شدید افت کرده... کلا نشینین تو خونه فقط بخور و بخواب و درس خوندن باشه کارتون، این طوری اگه قبول نشین همه چی رو باختین، اگرم قبول بشین واقعا سخته برگردین به دوران قبلی تون ... موفق باشید ;)

no name1373

عضو جدید
سلام.میشه منابعی که خوندید رو معرفی کنیدتا ما هم استفاده کنیم؟

no name1373

عضو جدید
من سال اول دو ماه تق و لق خوندم شدم 70 انرژی، پارسال بهتر خوندم و رتبم شد 220. امسال با همون اطلاعات پارسال هیچی نخونده رفتم سر جلسه شدم 80!!! زیاد از جون مایه نذارین واقعا ربطی نداره به اینکه چقدر میخونین فقط زبانش به دردتون میخوره بعد کنکور، اونو خوب بخونین، ولی همه وقت تونو صرف کنکور نکنین، کارای دیگه -مث یه کار نیمه وقت- هم داشته باشین چون من الان اومدم دانشگاه بعد حدود دو سال خونه نشینی و کنکورخوانی واقعا تنبل شدم و اذیت میشم دوران کارشناسی خیلی فعال تر بودم، چون انرژی اسکیس نداشت طراحیم هم شدید افت کرده... کلا نشینین تو خونه فقط بخور و بخواب و درس خوندن باشه کارتون، این طوری اگه قبول نشین همه چی رو باختین، اگرم قبول بشین واقعا سخته برگردین به دوران قبلی تون ... موفق باشید ;)

سلام. .میشه منابعی که خوندید رو معرفی کنیدتا ما هم استفاده کنیم؟

raha pania

کاربر بیش فعال
سلام به کنکوری های جدید ....من دیگه بعد 3-4 سال پیر این تاپیک شدم :biggrin: البته 3-4 سال پشت کنکور نبودما ....
چقدر خلوته ....یاد سالهای پیش بخیر بچه ها برنامه میریختن و کلی کارای دیگهد....یعنی هیشکی هنوز درس خوندنو شروع نکرده ؟؟؟؟

farzaneh*memary

کاربر ممتاز
سلام. .میشه منابعی که خوندید رو معرفی کنیدتا ما هم استفاده کنیم؟
قبلا تو تاپیکا زیاد نوشتم، الان یه خلاصه جامع و آخرین نظرمو با توجه به تجارب سه ساله می نویسم
زبان:
لغات => زیر ذره بین به حالت درسنامه (یعنی از الویت اول به آخر نه به ترتیب الفبا که بعضی دوستان میخونن!!!) ... 20 درسشو برسین با کیفیت بخونین مناسبه. اگه شروع کردین و دیدین سخته قبلش 504 رو بخونین که آسونتره و شروع خوبیه
گرامر => جلد دوم زیر ذره بین/ کتاب آقای اصفهانی هم میگن خوبه ولی من ندیدم...
ریدینگ => تمرین فراوان با تستای کنکور و موسسات آموزشی (تا بهمن ماه لغت بخونید از بهمن شروع کنید زبان تخصصی و تست زنی ریدینگ رو چون بدون لغت واقعا عذاب آوره)
دروس فنی (ایستایی/ سیستم/طراحی فنی):
بعد از بحث های طولانی با دوستان سر اینکه کتاب بهتره یا جزوه نتیجه گیری نهایی من: *جزوه های سروش نیا یا طباطبایی یا خرسند* رو خیلی خوب و دقیق و کامل بخونید، هر جا رو متوجه نشدین یا احساس کردین مهمه برید از کتابای گلابچی هم بخونید... بعد از خوندن و تسلط روی جزوه ها می تونید کتابا رو برای عکسای احتمالی که تو جزوه جا افتادن ورق بزنید ولی قبل خوندن جزوه ها مطلقا وقت تونو با کتابا تلف نکنید... در مورد انتخاب جزوه هم خرسند رو برای هنرهای ساخت خیلی توصیه نمی کنم بیشتر به درد معماریا میخوره چون مختصر و مفیده، سروش نیا و طباطبایی کاملترن، بین این دو نفر هر کدوم مزایایی دارن، سروش نیا مفاهیم رو بهتر تبیین کرده و طباطبایی نکات زیادی رو آورده که سروش نیا ازشون صرف نظر کرده... حالا ببینید با کدوم راحت ترین. البته من هر دو رو با هم دسته بندی کرده بودم، مثلا سازه کابلی رو از روی یکی از جزوه ها میخوندم بعد در حد 10 دقیقه جزوه اون یکی استاد رو هم ورق میزدم برا نکات احتمالی که جا مونده باشن!
تنظیم شرایط و تاسیسات:
جزوه های ایزدی (تنظیم/تاسیسات مکانیکی/نور/صوت/مبحث 19/ ... ) رو خیلی خوب و دقیق و کامل بخونید، هر جا رو متوجه نشدین یا احساس کردین مهمه برید از کتابای مرجع (قیابکلو/سلطان دوست/خود مبحث 19/ اگه احیانا لازم شد شاهین حیدری...) هم بخونید...

همون طور که گفتم خودتونو خفه نکنید با زیاد خوندن، من کنکور 95 حدود 5 تا کتابو حداقل 4-5 بار خوندم درصد تظیمم شد 26 و رتبه انرژیم همون طور که گفتم 220... دوستم فقط جزوه ایزدی رو خوند و تفننی کنکور انرژی شرکت کرد درصد تنظیمش شد 76 رتبه 24 انرژی و بهشتی قبول شد!!! بقیه درصدامونم شبیه به هم بود... اگه بتونین کلاس معتبر (سروش نیا/طباطبایی/خرسند برای فن و ایزدی برای تاسیسات و تنظیم) هم برید خالی از فایده نیست -فی الواقع خیلی هم مفیده اگه نتونین به تنهایی متوجه عمق مطالب جزوه ها بشین- ولی این طوری نیست که بدون کلاس نشه. خیلی ها تونستن و شما هم اگه همت کنید می تونید... موفق باشین ;)

آخرین ویرایش:

raha pania

کاربر بیش فعال
قبلا تو تاپیکا زیاد نوشتم، الان یه خلاصه جامع و آخرین نظرمو با توجه به تجارب سه ساله می نویسم
زبان:
لغات => زیر ذره بین به حالت درسنامه (یعنی از الویت اول به آخر نه به ترتیب الفبا که بعضی دوستان میخونن!!!) ... 20 درسشو برسین با کیفیت بخونین مناسبه. اگه شروع کردین و دیدین سخته قبلش 504 رو بخونین که آسونتره و شروع خوبیه
گرامر => جلد دوم زیر ذره بین/ کتاب آقای اصفهانی هم میگن خوبه ولی من ندیدم...
ریدینگ => تمرین فراوان با تستای کنکور و موسسات آموزشی (تا بهمن ماه لغت بخونید از بهمن شروع کنید زبان تخصصی و تست زنی ریدینگ رو چون بدون لغت واقعا عذاب آوره)
دروس فنی (ایستایی/ سیستم/طراحی فنی):
بعد از بحث های طولانی با دوستان سر اینکه کتاب بهتره یا جزوه نتیجه گیری نهایی من: *جزوه های سروش نیا یا طباطبایی یا خرسند* رو خیلی خوب و دقیق و کامل بخونید، هر جا رو متوجه نشدین یا احساس کردین مهمه برید از کتابای گلابچی هم بخونید... بعد از خوندن و تسلط روی جزوه ها می تونید کتابا رو برای عکسای احتمالی که تو جزوه جا افتادن ورق بزنید ولی قبل خوندن جزوه ها مطلقا وقت تونو با کتابا تلف نکنید... در مورد انتخاب جزوه هم خرسند رو برای هنرهای ساخت خیلی توصیه نمی کنم بیشتر به درد معماریا میخوره چون مختصر و مفیده، سروش نیا و طباطبایی کاملترن، بین این دو نفر هر کدوم مزایایی دارن، سروش نیا مفاهیم رو بهتر تبیین کرده و طباطبایی نکات زیادی رو آورده که سروش نیا ازشون صرف نظر کرده... حالا ببینید با کدوم راحت ترین. البته من هر دو رو با هم دسته بندی کرده بودم، مثلا سازه کابلی رو از روی یکی از جزوه ها میخوندم بعد در حد 10 دقیقه جزوه اون یکی استاد رو هم ورق میزدم برا نکات احتمالی که جا مونده باشن!
تنظیم شرایط و تاسیسات:
جزوه های ایزدی (تنظیم/تاسیسات مکانیکی/نور/صوت/مبحث 19/ ... ) رو خیلی خوب و دقیق و کامل بخونید، هر جا رو متوجه نشدین یا احساس کردین مهمه برید از کتابای مرجع (قیابکلو/سلطان دوست/خود مبحث 19/ اگه احیانا لازم شد شاهین حیدری...) هم بخونید...

همون طور که گفتم خودتونو خفه نکنید با زیاد خوندن، من کنکور 95 حدود 5 تا کتابو حداقل 4-5 بار خوندم درصد تظیمم شد 26 و رتبه انرژیم همون طور که گفتم 220... دوستم فقط جزوه ایزدی رو خوند و تفننی کنکور انرژی شرکت کرد درصد تنظیمش شد 76 رتبه 24 انرژی و بهشتی قبول شد!!! بقیه درصدامونم شبیه به هم بود... اگه بتونین کلاس معتبر (سروش نیا/طباطبایی/خرسند برای فن و ایزدی برای تاسیسات و تنظیم) هم برید خالی از فایده نیست -فی الواقع خیلی هم مفیده اگه نتونین به تنهایی متوجه عمق مطالب جزوه ها بشین- ولی این طوری نیست که بدون کلاس نشه. خیلی ها تونستن و شما هم اگه همت کنید می تونید... موفق باشین ;)
واقعنااا..
برای تنظیم و تاسیسات کتاب خوندن وقت تلف کردنه فقط جزوه اگرم جزوه خوب پیدا نکردید سوالات کنکور و آزمون های آزمایشیو بخونید ....اصلا وقتتونو تلف نکنید واسه اینکه حتما همه چی جور باشه ...از تجربه خودم میگم دور اول تازه آدم متوجه میشه چیو بخونه چیو نخونه پس و.سواس نداشته باشین
راستی فرزانه جون راجع به بورسیه آزمونهای آزمایشی اطلاعاتی داری؟

raha pania

کاربر بیش فعال
سلام ممنون از راهنمایی تون اسکیس و چی اونو هم از الان باید شروع کنیم؟

اکثر مشاورا میگن تو تابستون یک سوم زمانتون باید اسکیس کار کنین بعد همینطور این روند تا عید زمان اسکیس کمنر میشه تا بعد عید که میتونین اسکیسو کنار بذارین ...تا بعد کنکور تئوری.....

• Like
واکنش ها: atp2

farzaneh*memary

کاربر ممتاز
واقعنااا..
برای تنظیم و تاسیسات کتاب خوندن وقت تلف کردنه فقط جزوه اگرم جزوه خوب پیدا نکردید سوالات کنکور و آزمون های آزمایشیو بخونید ....اصلا وقتتونو تلف نکنید واسه اینکه حتما همه چی جور باشه ...از تجربه خودم میگم دور اول تازه آدم متوجه میشه چیو بخونه چیو نخونه پس و.سواس نداشته باشین
راستی فرزانه جون راجع به بورسیه آزمونهای آزمایشی اطلاعاتی داری؟
برای معماری که زمان گذاشتن رو تنظیم و تاسیسات اصلا به صرفه نیست (با توجه به وضعیت اخیرها! حالا بزنه و سال بعد 25 تا سوال از 30 تا تنظیم باشه) چون 7-8 تا سوال میدن که 5 تاشو هیشکی نمی تونه بزنه 2-3 تاشم انقد آسونه که با دو تا جزوه میشه زد!!! من این منابعو واسه کنکور انرژی گفتم که اونجا هم بعضیا کتاب و بعضیا جزوه خوندن و رتبه های خوبی آوردن ولی خب من خودم نظرم رو جزوه ست چون اگه تحلیل درستی نداشته باشی تو این درس وقت گذاشتن رو کتابا هم بی فایدست باز اقلا اگه زمان این کتابا رو وقف ایستایی کنی درصدای فنت درصد تنظیم و ایستایی رو جبران میکنه.

بورسیه رو الان دارم میشنوم، من خودم پارسال آزمونای آزمایشی تابستان آکادمی رو رتبه 1 شدم و کل آزمونا رو رایگان بهم جایزه دادن ولی خب چون بعدش تکمیل ظرفیت قبول شدم دیگه ادامه ندادم. مرکز و آکادمی فک کنم هر دو تاشون این امکانو دارن ولی من برا مرکز رتبه 5 شدم و شامل حالم نشد جایزه... رتبه 1 شدن تو آزمونای تابستان اگه یه کم بخونید اصلا کار سختی نیست و راحت میتونید آزمونا رو جایزه بگیرید.

سلام ممنون از راهنمایی تون اسکیس و چی اونو هم از الان باید شروع کنیم؟
من برای انرژی رو گفتم که اسکیس نداره. برای معماری شاید دوستان که رتبه و درصدای خوبی داشتن بهتر بتونن نظر بدن ولی چون کسی اینجا نیست در حدی که تجربه کردم میگم باز ببین خودت چه جور صلاح میدونی، من خودم پارسال بدون یک خط تمرین رفتم سرجلسه و 17% زدم که بیشتر دوستام که تهران کلاسای استادای معروف رفته بودن و کلی تمرین کرده بودن هم همین حدودا شد درصدشون و بعضیا حتی کمتر از این، در این حد میتونم بگم که پرسپکتیوم شبیه نقاشی بچه 4 ساله بود و طرحم کاملا ساده و مکعبی بود -البته درست و منطقی بود جایگیری فضاها ولی ایده پردازی خاصی نداشت- نقشه رو هم دستی و حدودی کشیدم بعدا فهمیدم که باید دقیق و ترسیم فنی-طور باید میکشیدیم!!! یعنی از بخش طراحی و ارائه فک نکنم نمره ای گرفته باشم، نمره ای که گرفتم به خاطر استفاده از اطلاعاتی بود که موقع خوندن کتابای انرژی به دست آورده بودم و تو مقطع هام ازش استفاده کردم، مثلا از نمای دوجداره استفاده کردم و پنجره های مخصوص تصفیه هوا -به خاطر شرایط منطقه اگه سوالو دیده باشین- تازه اینا هم خیلی سطحی بودن و نه کاملا دقیق و حرفه ای.... به طور کلی اگه بخوام راحت بگم شما قبل هر چیز برای کسب نمره اولیه باید درست و بدون ایراد طراحی کنید و در مراحل بعدی برای کسب یه نمره خیلی خوب باید ایده پردازی و کارای نوآورانه داشته باشین. اگه بخوام دسته بندی کنم که چه طور تمرین کنید میگم:
  • مقدمات -مثل تمرین خط ترسیم پرسپکتیو و ...) رو میتونید همزمان با درسای تئوری پیش ببرید چون درگیری ذهنی ایجاد نمی کنه. روزی یه ساعت تمرین خط و ترسیم و پرزانته رو هر شب قبل خواب هم می تونید انجام بدین و اتفاقا استراحت هم محسوب میشه، ضمن اینکه به قول استاد اسکیس مون خط یه جوریه که چه یه ماه کار کرده باشی چه 18 سال بازم اگه یه هفته کار نکنی کیفیت خطات افت میکنه، پس میگم ترسیم رو همیشه تو برنامه هات داشته باش، حتی میتونی با درس خوندنات تلفیق کنی و مثلا تو استراحت بین درس خوندنات یه پنج دقیقه خط بکشی (من خودم که میگم پرسپکتیوم انقد افتضاح شد زمان دانشگاه اسکیسم جزء خوبا بود ولی چون تمرین نکردم آخرش این شد، تمرین مداوم و مستمر خیلی خیلی مهمه)...
  • بخش دومش هم دتایلهای خاص و ایده های اقلیمی هست که تو کارت استفاده میکنی، اینا هم میتونه همزمان با مطالعه و خوندن کتابا باشه، به این صورت که یه دفترچه بذاری کنار و موقع مطالعه دیدی یه نکته خاصی هست که میشه تو طرحا ازش استفاده کرد یادت نگه داری (ایده های اقلیمی/دتایل های اجرایی/سیستم های نو) بعدا سر فرصت تو دفترچه برا خودت جمع آوری کنی. اینم یه کاری حدود نیم ساعت در روز میتونه باشه...
  • بقیه کارا مث فک کردن برای مراحل طراحی و ایده پردازی و اینا کارایی هستن که آدمو غرق میکنن تو خودشون، یعنی من خودم هر وقت میرم تو دل یه طراحی نمی تونم راحت از فکرش بیام بیرون به کار دیگه ای برسم تا همه چیش حل نشده... به نظرم این بخشا رو بعد تئوری روش وقت بذارین بهتر باشه چون در مرحله تئوری تمرکز آدمو رو درس خوندن کم می کنه نمی تونی بگی دو ساعت از پلانمو طراحی کنم بعد برم بشینم سر درس تاریخ معماری چون تا اون پلان کامل حل نشده ذهنت درگیرشه. البته باز اشخاص فرق دارن. تابستون هم که کلا زمان خوبیه برا هر کاری و احتمالا بشه روش وقت گذاشت ولی دیگه اقلا از بهمن به بعد فک نکنم زمان مناسبی برای تمرکز رو این مسائل باشه...

این نتیجه گیری من بود ولی خب بیشتر تحقیق کنید! البته مهمتر از تحقیق خودشناسی هست، بیشتر در مورد خودتون و سوابق درس خوندن تون برای کنکور فکر کنید چون دقیق ترین، درست ترین و دلسوزانه ترین تصمیما رو خودت میتونی بگیری راهنمایی بقیه رو فقط با دلایلی که میارن گوش کن ببین در مورد شما صدق میکنه یا نه، روش رتبه 4 کنکور روشی بوده که رو خود ایشون جواب داده شما با این روش شاید 4000 هم نشین و با یه راه مناسب خودتون نتیجه به مراتب بهتری بگیرین! این مهم ترین درسی بود که کنکور به من داد... با آرزوی موفقیت :gol:

raha pania

کاربر بیش فعال
به هر حال باید از یه جایی شروع کرد ...الان واقعا هیشکی برنامه ای واسه شروع کردن نداره ؟؟؟؟ یا جایی مشاوره نمیره ؟؟؟
اینجا میتونیم سوالاته درسیم بپرسیم رفع اشکال بشه

• Like
واکنش ها: atp2

atp2

عضو جدید
سلام دوستان ایشالا که خوب باشینننننننننننننننننننن
بچه ها از الان زبان رو حتما بخونین . لغت خیلیییییییییییییییییییییییی حفظ کنین
هرچی زودتر شروع کنین زبان رو ، اون اخرا راحتترین

raha pania

کاربر بیش فعال
برای لغت به نظر من بهترین چیز memrise واقعا تاثیر داره من خودم الان با ممرایز 504 و تموم کردم دارم تافل میخونم

!marzieh

عضو جدید
سلام دوستان ... کسی میدونه استاد سروش نیا این تابستون توی اصفهان تو کدوم موسسه هستن؟

raha pania

کاربر بیش فعال
دوستان کی پایه اس تمرین اسکیس گروهی داشته باشیم ؟؟؟

Vahid-arc

عضو جدید
سلام دوستان عزیز.من تازه عضو اینجا شدم و الان تاپیک های سال های قبل رو یه نگاهی انداختم.بچه های زیادی با کمک هم تونسته بودن به هدفشون برسن.امیدوارم ما هم بتونیم تو این راه موفق باشیم