⑥⑨مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 96

وضعیت
موضوع بسته شده است.

DDDIQ

مدیر ارشد
به نام خداوند جان و خرد

مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 96

با سلام
لطفا به عنوان مشاوره و راهنمایی اگر تجربه موفق و یا مساله ای برای کمک به شرکت کنندگان کنکور 96 پیرامون مطالعه دروس و کنکور معماری بفرمائید
* تاپیک فعلا با محوریت مشاوره کنکور ایجاد گردیده و در آینده با شروع مطالعه گروهی اعضا به مطالعه گروهی تغییر خواهد یافت

تاپیک سالهای گذشته
مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 95
مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 94

petrovich21

عضو
من فکر می کنم برای شروع از دروس تاریخ آغاز بشه بهتره
و دروس فنی با منظر خوانده بشه . درک عمومی وتاریخ با هم خوانده بشه و همچنین تمرین اسکچ و زبان انگلیسی با هم
ابتدا منابع کامل روخوانی بشه و بعد جزوات

topman85

عضو جدید
پارسال رتبه ام حدود 5800 و امسال احتمالن حدود 1600 میاد. با این وجود گذاشتم واسه سال بعد. چون دلم می‌خواد برای ارشد و دکتری حتمن تو دانشگاه خوبی درس بخونم. اما از این دو سال چه درسی گرفتم؟ فقط به جزوه‌هایی که دست به دست می‌شه نباید اکتفا کرد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! جزوه مطالب خلاصه‌ای هست که آدم بر می‌داره و با توجه به برداشت‌های خودش از کتاب یادداشت می‌کنم و یا اون توضیحاتی که به نظرش می‌رسه مهمه رو می‌نویسه. برای همین به نظرم حتمن قبلش باید کتاب خونده بشه. چون اون برداشت‌ها برای هر کس متفاوته! دوم انگلیسی! من انگلیسیم خوبه!!! ولی درصدام امسال حدود 50 بود! این به معنیه این نیست که نمی‌تونستم بالای 80 بزنم!!!! حتی می‌تونستم صد بزنم!!!!!!!!!!! اشتباه بزرگی که کردم زبان رو گذاشتم برای آخر! و برای همین وقتی رفتم سر وقتش زمان کم بود و با سه تا درک مطلب بالا بلند روبرو شدم که وقتم رو خورد و برای همین به خاطر عجله ای که کردم اشتباهات احمقانه ای کردم! پسسسسسسسسسس به ترتیب پیش برین!! و وقتتون رو حتمن مدیریت کنید! سوم خونسردی خودتون رو حفظ کنین!

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام:gol:
اولین قدمی که میتونین برا ارشد 96 بردارین مشاهده این فیلم مشاوره هست که جناب ایرانشاهی زحمت کشیدن ارائه دادن. مشاوره جدیده، خیلی خیلی .....خیلی خوبه. برین اینو ببینین لطفا. تو کانال تلگرام کارشناسی ارشد معماری هم میتونین پیداش کنین
http://www.aparat.com/v/1L4Gg

DDDIQ

مدیر ارشد
زمان دقیق کنکور96رو میدونین کیه؟

سلام خانم مهندس تاریخ برگزاری کنکور امسال که در خبرها عنوان شد پس از بررسی کارشناسی در نظر گرفته شده 16 و 17 اردی بهشت ماه بود و خب تاریخ کنکور 96 هم احتمال قوی همین تاریخ هست و حداکثر 1-2 هفته شاید زمان برگزاری تغییر کنه ؛ در هر صورت این تاریخ در بهار برگزار میشه و با توجه به مشکلاتی که در برگزاری زمستان به وجود آمده بود مطمئنا به زمستان برنمیگرده
شاد و تندرست باشید

DDDIQ

مدیر ارشد
از کی مطالعه گروهی 1396 رو شروع می کنید؟ منتظریم؟؟؟؟

سلام دوست گرامی
تاپیک جداگانه ای برای مطالعه گروهی ایجاد نمیشه و در ادامه همین تاپیک خواهد بود. اگر موضوعی برای مطالعه گروهی مد نظر دارین میتونین ادامه همین تاپیک بفرمائید ؛ به هر حال پست های مفید در پست ابتدایی فهرست خواهد شد
شاد و تندرست باشید براتون آرزوی موفقیت میکنم

petrovich21

عضو
سلام دوست گرامی
تاپیک جداگانه ای برای مطالعه گروهی ایجاد نمیشه و در ادامه همین تاپیک خواهد بود. اگر موضوعی برای مطالعه گروهی مد نظر دارین میتونین ادامه همین تاپیک بفرمائید ؛ به هر حال پست های مفید در پست ابتدایی فهرست خواهد شد
شاد و تندرست باشید براتون آرزوی موفقیت میکنم

با دروس تاریخ شروع بشه خوبه؟ یک دور رو خونی آشنایی با معماری جهان (زارعی) و سبک شناسی معماری (پیر نیا)
فرصت 4 روز

DDDIQ

مدیر ارشد
با دروس تاریخ شروع بشه خوبه؟ یک دور رو خونی آشنایی با معماری جهان (زارعی) و سبک شناسی معماری (پیر نیا)
فرصت 4 روز

سلام راستش به نظرم بهتر هست مخصوصا در تابستان پیش رو با توجه به فاصله ای که تا کنکور هست بیشتر روی تقویت زبان کار کنید و به مرور درسهای دیگر رو اضافه کنید و حتما دفترچه ای برای برنامه ریزی درست کنید هفتگی و ماهانه و ساعات رو هم یادداشت کنید و نموداری برای روند کلی مطالعه خودتون

petrovich21

عضو
سلام راستش به نظرم بهتر هست مخصوصا در تابستان پیش رو با توجه به فاصله ای که تا کنکور هست بیشتر روی تقویت زبان کار کنید و به مرور درسهای دیگر رو اضافه کنید و حتما دفترچه ای برای برنامه ریزی درست کنید هفتگی و ماهانه و ساعات رو هم یادداشت کنید و نموداری برای روند کلی مطالعه خودتون

نمودار آماده شده برای برنامه ریزی کنکور ارشد وجود نداره؟؟؟ اگه هست لینک دانلود لطفا

zohre0011

عضو جدید
سلام بچه ها من امسال اصلا نخوندم و رتبم خیلی بد شد نمیخوام اسکیس شرکت کنم .میخوام شروع کنم واسه خوندن با شما .من هم با زبان موافقم آخه الان کارنامه بچه ها دیدم زبان خیلی تاثیر گذار بود .فقط میشه بگید زبان از کجا شروع کنیم من تو زبان داغونم:(

moomidi

عضو جدید
سلام بچه ها من امسال اصلا نخوندم و رتبم خیلی بد شد نمیخوام اسکیس شرکت کنم .میخوام شروع کنم واسه خوندن با شما .من هم با زبان موافقم آخه الان کارنامه بچه ها دیدم زبان خیلی تاثیر گذار بود .فقط میشه بگید زبان از کجا شروع کنیم من تو زبان داغونم:(

تنها درسی که باید دربلند مدت بخونید زبانه
یعنی باید از الان شروع کنید
دقت کنید که مهارتهای شما باید همزمان رشد کنه یعنی لغت+گرامر+درک مطلب
مهمترین منبع کتاب 504
مهارت متن زنی .که اینو میتونید از کتاب آقای بابک رستمی شروع کنید (پیشنهاد خوبیه حتمن گوش کنین)
برای گرامر هم کافیه کتاب زبان عمومی بابک رستمی رو بخونید(همون کافیه بیشتر از اون وقت تلف کردنه)
ضمنن لغتهای انتهای کتاب بابک رستمی رو هم بخونید کافیه (لزومی نداره کتاب 1100 یا تافل رو بخونید چون تو این 16 سال هر چی لغت قرار بود ه از اونا بیاد انتهای کتاب رستمی هست)
اگر همین کارو بکنید من قول میدم مث آب خوردن بالی 50 بزنید(تا 70 80 هم میتونید)

خوب اگه سطح زبانتون عالیه فقط برید سراغ تافل و1100 -غیر از بودید به هیچ عنوان نرید سراغش

honeybee1370

کاربر بیش فعال
مهمترین منبع کتاب 504
مهارت متن زنی .که اینو میتونید از کتاب آقای بابک رستمی شروع کنید (پیشنهاد خوبیه حتمن گوش کنین)
برای گرامر هم کافیه کتاب زبان عمومی بابک رستمی رو بخونید(همون کافیه بیشتر از اون وقت تلف کردنه)
ضمنن لغتهای انتهای کتاب بابک رستمی رو هم بخونید کافیه (لزومی نداره کتاب 1100 یا تافل رو بخونید چون تو این 16 سال هر چی لغت قرار بود ه از اونا بیاد انتهای کتاب رستمی هست)

خوب اگه سطح زبانتون عالیه فقط برید سراغ تافل و1100 -غیر از بودید به هیچ عنوان نرید سراغش
بنده با همه ی صحبتاتون موافقم کاملا...به جز 504 ! به نظرم واقعا خوندنش وقت تلف کردنه. کلماتش توی منابع دیگه هم تکرار شده

zohre0011

عضو جدید
مهمترین منبع کتاب 504

ممنون از راهنماییتون خیلی خوب و کامل بود واقعا نمیدونستم از کجا شروع کنم

zohre0011

عضو جدید
مهمترین منبع کتاب 504

دروس فنی چی از الان بخونم زود نیسن ؟چیا بخونم ؟

moomidi

عضو جدید
دروس فنی چی از الان بخونم زود نیسن ؟چیا بخونم ؟

بهتره که آروم آروم برید جلو
11 ماه مونده تا کنکور سال بعد!!!
تو این 11 ماه میشه 3 تا رتبه تک رقمی آورد
اگر زود شروع کنید اواسط و یا اواخر کم میارید(امتحانش مجانیه-دیدم که میگم)
مطالعه شما باید سیر صعودی داشته باشه تا کنکور طوری که الان اگر در مواقع بیکاریتون درس میخونید -3 .4 ماه مونده ب کنکور به هیچی غیر از کنکور فکر نکنید

فن رو هم میتونید یواش یواش شروع کنید
پیشنهاد من گلابچی جات
از درک رفتار سازه ها شروع کنید و بعدش کتاب سیستمهای ساختمانی رو هم بخونید(مشترکات زیادی دارن این دو کتاب)
جزوه های دکتر خرسندرو هم پیشنهاد میکنم .(ایشون به رایگان جزوهاشونو در معرض دانلود رایگان گذاشتن که هراستادی این کارو نمیکنه(دیدم که میگما))

zohre0011

عضو جدید
سلام:gol:
اولین قدمی که میتونین برا ارشد 96 بردارین مشاهده این فیلم مشاوره هست که جناب ایرانشاهی زحمت کشیدن ارائه دادن. مشاوره جدیده، خیلی خیلی .....خیلی خوبه. برین اینو ببینین لطفا. تو کانال تلگرام کارشناسی ارشد معماری هم میتونین پیداش کنین
http://www.aparat.com/v/1L4Gg

ممنون آرزو جان بابت فیلمه
بچه ها من الان این فیلمو دیدم عالیه از سر در گمی درت میاره
جناب ایرانشاهی میگن کامل که الان از چی شروع کنیم
این فیلمه ببیند تا با همین روند بریم جلو
گفتن که اول زبان بخونیم حتی اگر ضعیفیم مثل خوده من که از الان میخوام برم سراغ زبان
اونا که ضعیفن از کتاب tik8 گاج شروع کنن مثل خود من
متوسطا 504 رو بخونن
خوبا لغات تافل بخونن
عالیا زبان ارشد زیر ذربین
حتی روش خوندن زبانم گفتن که چطور بخونیم
تاریخ چون درس حجیمیه شروع کنیم
که سبک شناسی پیرنیا و معماری معاصر غرب قبادیان شاملش میشه
من طبق گفته جناب ایرانشاهی که اینا رو گفتن میرم جلو شما هم شروع کنید که انشاا.... 96 رو بترکونیم :w42:

zohre0011

عضو جدید
فرصت 4 روز
ااره آفرین جناب ایرانشاهی هم تاریخ رو گفتن فیلمه اول صفحه رو ببینید تا با گفته ایشون بریم جلو زبان رو هم بر اساس هر سطحی که هستید شروع کنید

morteza*amini

عضو جدید
سلام واسه دروس فنی حتی اگه دوسال هم وقت داشته باشید بنظر من فقط و فقط جزوه بخونید و سراغ کتاب نرید که وقت تلف کردنه. جزوه برای معماری کاملا جواب میده. اما برای تاریخ و منظر من پیشنهادم کتاب خوندنه در کنار جزوه

honeybee1370

کاربر بیش فعال
به نظر من جزوه در اولین باری که دارین با مطالب مواجه میشین خیلی خوبه و مطالبو جا میندازه ولی تاکید همه ی جزوه ها روی قسمتاییه که سال های قبل ازش سوال اومده، در صورتی که هر سال سوالات و سبکشون یه مقدار متفاوت میشه.
برای همین پیشنهاد من اینه که اول با جزوه شروع کنین ولی در نهایت حتما کتابا رو هم یه نگاهی انداخته باشین با تاکید خیلی زیاد روی عکسا.
این موضوعیه که خودم ازش آسیب دیدم امسال! فقط جزوه خوندم. باید یه دور کتابا رو هم میدیدم!

morteza*amini

عضو جدید
کتابها تعدادش خیلی زیاده و از طرفی مطالب اضافی هم کم ندارن. پس باید یه ادم کاربلد مطالب مهمش رو واسمون جدا کرده باشه. واسه تنظیم و تاسیسات شاید بشه گفت کتاب کاملتره اما واسه ایستایی و سیستم جزوه کافیه. امسال 24 تا سوال ایستایی و سیستم بود که من 21سوال رو راحت جواب دادم فقط با جزوه هیچ کتابی نخونده بودم و پایه علمی خوبی هم اون ابتدا نداشتم. البته نظر هرکس متفاوته اما من اگه بازم به عقب برگردم بازم فقط جزوه میخونم.)البته این مطالبی که گفتم واسه معماریاست هنرهای ساخت شاید متفاوت باشه داستانش)

zohre0011

عضو جدید
بچه ها واسه سالای قبل یه تایپک بود که منابع کنکور رو واسه دانلود گذاشته بودن کجاس ؟چرا هرچی مییگردم پیداش نمی کنم؟:cry:

z312

عضو جدید
مهمترین منبع کتاب 504

اسم کتابای آقای رستمی دقیقا چیه؟برای زبان عمومیه یا برای تخصصی هست؟

topman85

عضو جدید
سلام واسه دروس فنی حتی اگه دوسال هم وقت داشته باشید بنظر من فقط و فقط جزوه بخونید و سراغ کتاب نرید که وقت تلف کردنه. جزوه برای معماری کاملا جواب میده. اما برای تاریخ و منظر من پیشنهادم کتاب خوندنه در کنار جزوه

ممکنه بفرمایید دقیقن چه جزوه‌ای مطالعه کردین؟ جزوه دانشگاهتون بود یا آموزشگاه به خصوصی می‌رفتین؟ من امسال از جزوه‌های باشگاه استفاده کردم و باید بگم اصلن برام مفید نبود. به چند علت: یک سری از این جزوه‌ها بیش از حد خلاصه هستن و درست مثل یک متن مکمل‌اند که باید کسی کنار آدم باشه و یه سری توضیحات جنبی رو ارایه کنه تا برای آدم جا بیافته. یک سری از جزوه‌ها هم دست‌نویس بودن که چندان خوانا نبودن یا درست اسکن نشده بودن. یک سری از جزوه‌ها هم کاملن متناقض با جزوه‌های دیگه بودن یا تو قسمتایی که مسئله کار شده بود از فرمول‌های پیچیده‌ای استفاده شده بود که یادگیری‌شون دست کم برای کنکور خیلی مفید نبود. که همه اینا من یکی رو به شدت گیج می‌کردن. من با کمک این جزوه‌ها نصف سوالات امسال رو جواب دادم ولی چه نتیجه‌ای گرفتم؟ 10 درصد شد درصد فن من! برای همین فکر می‌کنم این جزوه‌ها وقتی می‌تونه مفید باشه که بیشتر به عنوان مرور بهش نگاه بشه تا مطالعه برای کنکور!
اگر راهنمایی کنید چه جزوه‌هایی رو به طور مشخص مطالعه کردین و چطور با جزوه پیش رفتین خیلی ممنون می‌شم!

morteza*amini

عضو جدید
ممکنه بفرمایید دقیقن چه جزوه‌ای مطالعه کردین؟ جزوه دانشگاهتون بود یا آموزشگاه به خصوصی می‌رفتین؟ من امسال از جزوه‌های باشگاه استفاده کردم و باید بگم اصلن برام مفید نبود. به چند علت: یک سری از این جزوه‌ها بیش از حد خلاصه هستن و درست مثل یک متن مکمل‌اند که باید کسی کنار آدم باشه و یه سری توضیحات جنبی رو ارایه کنه تا برای آدم جا بیافته. یک سری از جزوه‌ها هم دست‌نویس بودن که چندان خوانا نبودن یا درست اسکن نشده بودن. یک سری از جزوه‌ها هم کاملن متناقض با جزوه‌های دیگه بودن یا تو قسمتایی که مسئله کار شده بود از فرمول‌های پیچیده‌ای استفاده شده بود که یادگیری‌شون دست کم برای کنکور خیلی مفید نبود. که همه اینا من یکی رو به شدت گیج می‌کردن. من با کمک این جزوه‌ها نصف سوالات امسال رو جواب دادم ولی چه نتیجه‌ای گرفتم؟ 10 درصد شد درصد فن من! برای همین فکر می‌کنم این جزوه‌ها وقتی می‌تونه مفید باشه که بیشتر به عنوان مرور بهش نگاه بشه تا مطالعه برای کنکور!

اگر راهنمایی کنید چه جزوه‌هایی رو به طور مشخص مطالعه کردین و چطور با جزوه پیش رفتین خیلی ممنون می‌شم!

سلام نه من هیچ موسسه ای کلاس نمیرفتم. سه تا جزوه خوب واسه سیستم و ایستایی هست. اقای سروش نیا و خرسند و طباطبایی. هر کدومشون مزایا و معایبی داره و هیچ جزوه ای توی هیچ درسی نمیشه گفت کاملترینه. چون من یکم زود شروع کرده بودم واسه حس کنکجکاوی نشستم هر سه رو مرور کردم:surprised: اوایل خیلی جزوه اقای طباطبایی رو دوست داشتم چون به شدت کامل بود. اما بعدا به این نتیجه رسیدم که زیادی کامل بودن الزاما به معنی خوب بودن نیست. جزوه ایشون از هیچ نکته ای چه مهم و چه غیر مهم نگذشته و کسایی که وسواس دارن توصیه میکنم این جزوه رو اگه خوندن مطمئن باشن که هیچ نکته ای از کتابها از دست ندادن. اما وقتی موقع مرور رسید از حجمش خیلی خیلی میترسیدم چون واقعا زیاد بود و کلا داشتم دلسرد میشدم. و رفتم سراغ جزوه اقای سروش نیا. جزوه اقای سروش نیا خللاصه تره و نکات مهم رو اورده و دسته بندی بسیار عالی داره و عکساش هم خیلی مرتب و منظمه. اما باید حتما پر شده باشه(جزوه دکتر طباطبایی نیاز خیلی کمتری به پر شدن داره) جزوه دکتر خرسند بین این دوتاست. هم کامله هم خلاصه. شما یکی رو انتخاب کنید و پیش برید.
واسه عناصر هم جزوه دکتر طباطبایی خیلی کامله و من چون مطالب مهم رو میخواستم جزوه دکتر خرسند رو خوندم(جزوه اقای شریفی رو هم دیدم و مقایسه کردم بسیار شبیه ه هستن و جزوه مهندس خرسند یکم کاملتر بود) و بسیار راضی بودم(واسه فن شناسی و بایونیک و دیجیتال و فناوری نوین و... بین جزوه دکتر خرسند و طباطبایی هیچ تفاوتی وجود نداره و کاملا مشابه هستن)

نحوه تهیه جزوه ها هم از یه سایتی بود که واقعا راضی نبودم چون کیفیت کپیش بسیار پایین بود و خیلی هم گرون و بعضیاشونم از دوستام که کلاس رفته بودن کپی گرفتم. شما اگه خواستین تهیه کنید یا از موسسه ها بگیرید(جزوه دکتر طباطبایی از اکادمی) یا از کسی که کلاس رفته و خوش خطه:smile:
جزوه های دکتر خرسند هم که توی کانالشون هست و میتونید رایگان دانلود کنید(واقعا ایشون بزرگواری کردن چون هر کسی حاضر نمیشه جزوه هاش رو رایگان در اختیار همه قرار بده)

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا