⑥⑨مطالعه گروهی ارشد تکنولوژی معماری ( فناوری معماری : بیونیک - دیجیتال )

وضعیت
موضوع بسته شده است.

shuka_s

عضو جدید
سلام به همگی
تاپیک قبلی قفل شده بود و نمیشد ادامه داد اونجا ، دوستانی که می خوان برای سال دیگه شروع کنند بیایید همه با هم باشیم .
من از اول تیر زبان رو شروع میکنم . اول همون 504 روزی یک درس بعد تافل رو
کتاب ها رو هم احتمالا با سازه در معماری شروع میکنم. من به کنکور امسال نرسیدم که بخونم ایشالا امسال همه با هم ادامه میدیم.
فقط اینکه منابع رو اول معرفی کنیم فکر کنم بهتره چون کتاب جدید هم به اون منابع قبلی که بصورت طبقه بندی شده تو تاپیک های قبلی هست اضافه شده .
تورور خدا بیایید به اینجا رونق بدیم به امید قبولی همهههه:):):thumbsup2::w17:

shuka_s

عضو جدید
این منابع پیشنهادی آکادمی هستش برای سال قبل

پیوست ها

• منابع پیشنهادی آکادمی.pdf
    181.1 کیلوبایت · بازدیدها: 5

shuka_s

عضو جدید
این هم منابع طبق آزمون های مدرسان شریف

پیوست ها

• doc_2.pdf
    123.2 کیلوبایت · بازدیدها: 1

moomidi

عضو جدید
سلام
امسال (یعنی سال 95) رقابت بسیار خونینی در رشته هنر های ساخت ما شاهد بودیم
حداقل 500 یا 600 نفر خونشون تو این رقابت ریخته شد
از الان بهتون هشدار جدی میدم ... حواستونو جمع کنید
این کنکور مثل نظامی گری میمونه -اولین اشتباه =آخرین اشتباه

وقتی که این همه آدم دارن رقابت میکنن به خاطر 20 ، 30 نفر ظرفیت دانشگاه مسلما باید یک سری ها قربانی شن

نگاهی به کارنامه های امسال و مقایسه اون با سال های قبل حرفمو تایید میکنه

سازمان سنجش هم باید لقب خونین ترین رقابت رو به این گرایش بده....

shuka_s

عضو جدید
سلام
امسال (یعنی سال 95) رقابت بسیار خونینی در رشته هنر های ساخت ما شاهد بودیم
حداقل 500 یا 600 نفر خونشون تو این رقابت ریخته شد
از الان بهتون هشدار جدی میدم ... حواستونو جمع کنید
این کنکور مثل نظامی گری میمونه -اولین اشتباه =آخرین اشتباه

وقتی که این همه آدم دارن رقابت میکنن به خاطر 20 ، 30 نفر ظرفیت دانشگاه مسلما باید یک سری ها قربانی شن

نگاهی به کارنامه های امسال و مقایسه اون با سال های قبل حرفمو تایید میکنه

سازمان سنجش هم باید لقب خونین ترین رقابت رو به این گرایش بده....
:cry::cry::cry::wallbash::wallbash: بله خیلی رقابت سختیهههههه
:wallbash:

farraz

عضو جدید
اول سلام
من متنهای زبان تخصصی رو در اوردم که از کدوم منابع هستن البته برای کنکور 95 هنرهای ساخت
متن اول از سازه های مشبک فضایی ص 17 فصل دوم پاراگراف اول + نصف پاراگراف دوم
متن دوم از کتاب architecture in use
متن سوم مدیریت پروژه (با رویکرد پروزه های فناوری اطلاعات ) فصل 5 ص 229
جالبه من برا اولین بار دیدم که تو کنکور هنرهای ساخت یه متن تخصصی از مدیریت پروژه میدن:rambo:

farraz

عضو جدید
فکر کنم تو این کنکور خودمونو برا هر چیزی باید آماده کنیم

farraz

عضو جدید
یه سوال سوال 33 از ایستایی هنرهای ساخت همون مهاربندی ها کسی میتونه یه خورده بیشتر توضیح بده :)

هادی.رحیمی

کاربر بیش فعال
دوستان کنکوری همزمان با شروع کلاسها کانالی در تلگرام شکل دادیم که نکات ایستایی، سیستمهای ساختمانی، طراحی فنی و اجزای ساختمان از مفاهیم پایه تا حل مسائل کنکور در این کانال به اشتراک گذاشته خواهد شد.همچنین جهت مشاوره شخصی با رتبه 5 کنکور ارشد فناوری معماری (مدرس ایستایی و فن ساختمان کنکور ارشد از سال 88 تا کنون) میتوانید با ID داخل لینک در تماس باشید.جهت عضو شدن در گروه میتونید از لینک زیر استفاده کنید:

https://************/istayi

آخرین ویرایش:

shuka_s

عضو جدید
ممنون جناب رحیمی ، خیلی لطف کردید . چرا من نمیتونم لینک رو باز کنم ؟:(

farraz

عضو جدید
سلام اونایی که دوباره دارین شروع میکنین برا فناوری معماری بخونین مثل من !کتاب جدید آقای گلابچی رو خریدین ؟ نظرتون چیه ؟از الان بخونیم یا نگهش داریم واسه بعد؟:book:

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام اونایی که دوباره دارین شروع میکنین برا فناوری معماری بخونین مثل من !کتاب جدید آقای گلابچی رو خریدین ؟ نظرتون چیه ؟از الان بخونیم یا نگهش داریم واسه بعد؟:book:
منظورتون سیستم های ساختمانیه؟....حتما الان بخونینش

farraz

عضو جدید
اسم کتاب : عناصر سازه ای برای معماران تالیف دکتر محمود گلابچی مهندس مجتبی امیری انتشارات دانشگاه تهران

farraz

عضو جدید
سیستم های ساختمانی فکر کنم واسه پارسال این جدیده تاریخ انتشار 95

moomidi

عضو جدید
ب نظر من این کتابو از الان بخونیدش/ پتانسیل کنکوری بالایی داره ،خیلی بالا

amir-21

عضو
کتاب جدیدی هست و بنظرم خیلی مهم
• فصل اول با عنوان کلیات، در پنج زیربخش با عناوین تعریف سازه، طراحی سازه‌ای، تشابه در طبیعت، بارهای وارد بر سازه‌ها، الزامات عملکردی اصلی و موضوعات معماری تدوین شده است.
• در فصل دوم به مفاهیم اساسی سازه پرداخته شده است که در آن از مباحثی مانند نیرو و ویژگی‌های آن، اجسام صلب، نیروهای داخلی و خارجی، گشتاور نیرو، کشش، فشار، برش، خمش، کمانش، تنش، تغییرشکل و کرنش، تمرکز تنش، بارها و مفهوم بارگذاری سخن به میان آمده است.
• فصل سوم به مبحث پی اختصاص یافته است. در این فصل بعد از مقدمه و الزامات عملکردی، به تشریح انواع پی پرداخته شده است و در انتها پی روی سطح شیبدار توضیح داده شده است.
• فصل چهارم به تشریح یکی از مهم‌ترین عناصر سازه‌ای انواع ساختمان‌ها یعنی ستون پرداخته است. در این فصل بعد از مقدمه به بررسی ستون‌های کوتاه و بلند، مهاربند جانبی میانی ستون، مهاربند کششی ستون، مصالح و مقاطع مختلف ستون‌ها، اشکال مناسب ستون پرداخته شده است و در انتهای فصل مسائل زیبایی‌شناسی ستون در معماری مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.
• فصل پنجم با عنوان دیوار به معرفی انواع مختلف دیوارهای سازه‌ای می‌پردازد. دیوار باربر، دیوارهای بتنی، دیوارهای مصالح بنایی، دیوارهای ستونکی قاب‌بندی‌شده، دیوار برشی، دیوار برشی لوله‌ای، دیوار حائل، دیوار پی از جمله دیوارهای معرفی شده در این فصل هستند.
• فصل ششم به معرفی یکی دیگر از عناصر سازه‌ای مهم ساختمان‌ها یعنی تیر اختصاص یافته است. بعد از مقدمه و طبقه‌بندی تیرها و بارها، مباحثی چون تنش‌های خمشی و برشی تیر، نیروی برشی و گشتاور خمشی، تغییرشکل تیر، مصالح و مقاطع مختلف تیر و مسائل زیبایی‌شناسی تشریح شده‌اند.
• فصل هفتم با عنوان خرپا، دربرگیرندة مباحثی از قبیل تعریف خرپا، پایداری و تعیین‌پذیری، تجزیه و تحلیل نیرو با روش گره، روش مقاطع، اعضای کششی قطری، انواع خرپا و کاربرد خرپا است.
• در فصل هشتم که به معرفی قوس ها اختصاص دارد، انواع قوس‌های ثابت، دومفصلی، سه‌مفصلی و اجرای آن موضوع مورد بحث قرار گرفته است.
• فصل نهم تحت عنوان قاب، موضوعات مربوط به قاب یا سازة تیر و ستونی، رفتار قاب تحت بارگذاری، قاب صلب و مهاربندی‌شده و مهاربندی افقی مطرح شده‌اند.
• فصل دهم با عنوان کف به معرفی انواع سیستم‌های افقی می‌پردازد.
• فصل یازدهم به عنصر سازه‌ای کابل اختصاص یافته است و موضوعات اساسی در این زمینه مانند مانند ویژگی‌ها و هندسة کابل، عناصر اصلی و کاربردهای اصلی کابل مورد بحث قرار گرفته اند.
• فصل دوازدهم کتاب به معرفی انواع سقف‌ها از قبیل بام تخت، شیبدار، منحنی، ورق تاشده، پوسته‌ای و … اختصاص یافته است.

moomidi

عضو جدید
ببخشید، من راجع به این کتاب یکم گیج شدم:(. این کتاب همونیه که امسال خیلی ازش سوال اومد؟
نه -اونی که امسال ازش سوال زیاد اومد کتاب سیستم های ساختمانی بود کتاب عناصر سازه ای برای معماران یک محصول جدیده.که بعد کنکور امسال وارد بازار شد.مخصوص 96

shuka_s

عضو جدید
نه -اونی که امسال ازش سوال زیاد اومد کتاب سیستم های ساختمانی بود کتاب عناصر سازه ای برای معماران یک محصول جدیده.که بعد کنکور امسال وارد بازار شد.مخصوص 96
ای وای یعنی اینم اضافه شدددد!!!!!11دقیقا هر کتاب جدیدی که میاد کنکور سال بعدش رو تحت تاثیر قرار میده:cry:

moomidi

عضو جدید

کتاب " عناصر سازه ای برای معماران " که توسط پروفسور محمود گلابچی چهره ماندگار جمهوری اسلامی ایران در معماری و مهندسی راه و ساخنمان، استاد برجسته دانشکده معماری دانشگاه تهران و استاد نمونه دانشگاه‏های کشور با همکاری مهندس مجتبی امیری تالیف گردیده است. درک عمیق و آسان مفاهیم سازه برای معماران را امکان پذیر نموده است.
مطالعات دقیق و بررسی های علمی نشان داده است که برای دستیابی به کیفیت‌ مطلوب در یک اثر معماری، طراح باید درباره عناصر سازه‌ای آگاهی کامل داشته باشد. لازمه این امر قابلیت تصور یک ساختمان به‌عنوان ترکیبی از معماری و سازه است؛ مهارتی که به آگاهی از رفتارهای سازه ای و توانایی تمایز بین عناصر سازه‌ای و غیر سازه‌ای یک ساختمان بستگی دارد. در همین راستا کتاب "عناصر سازه‌ای برای معماران" برای پاسخ به چنین نیازی در دوازده فصل تدوین و منتشر شده است. هر فصل کتاب به‌طور جداگانه به معرفی متداول‌ترین عناصر سازه‌ای در ساختمان‌ها با استفاده از تصاویر و اشکال متعدد می‌پردازد. فصل اول با عنوان کلیات، در پنج زیربخش با عناوین تعریف سازه، طراحی سازه‌ای، تشابه در طبیعت، بارهای وارد بر سازه‌ها، الزامات عملکردی اصلی و موضوعات معماری تدوین شده است. در فصل دوم به مفاهیم اساسی سازه پرداخته شده است که در آن از مباحثی مانند نیرو و ویژگی‌های آن، اجسام صلب، نیروهای داخلی و خارجی، گشتاور نیرو، کشش، فشار، برش، خمش، کمانش، تنش، تغییرشکل و کرنش، تمرکز تنش، بارها و مفهوم بارگذاری سخن به میان آمده است. فصل سوم به مبحث پی اختصاص یافته است. در این فصل بعد از مقدمه و الزامات عملکردی، به تشریح انواع پی پرداخته شده است و در انتها پی روی سطح شیبدار توضیح داده شده است. فصل چهارم به تشریح یکی از مهم‌ترین عناصر سازه‌ای انواع ساختمان‌ها یعنی ستون پرداخته است. در این فصل بعد از مقدمه به بررسی ستون‌های کوتاه و بلند، مهاربند جانبی میانی ستون، مهاربند کششی ستون، مصالح و مقاطع مختلف ستون‌ها، اشکال مناسب ستون پرداخته شده است و در انتهای فصل مسائل زیبایی‌شناسی ستون در معماری مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. فصل پنجم با عنوان دیوار به معرفی انواع مختلف دیوارهای سازه‌ای می‌پردازد. دیوار باربر، دیوارهای بتنی، دیوارهای مصالح بنایی، دیوارهای ستونکی قاب‌بندی‌شده، دیوار برشی، دیوار برشی لوله‌ای، دیوار حائل، دیوار پی از جمله دیوارهای معرفی شده در این فصل هستند. فصل ششم به معرفی یکی دیگر از عناصر سازه‌ای مهم ساختمان‌ها یعنی تیر اختصاص یافته است. بعد از مقدمه و طبقه‌بندی تیرها و بارها، مباحثی چون تنش‌های خمشی و برشی تیر، نیروی برشی و گشتاور خمشی، تغییرشکل تیر، مصالح و مقاطع مختلف تیر و مسائل زیبایی‌شناسی تشریح شده‌اند. فصل هفتم با عنوان خرپا، دربرگیرنده مباحثی از قبیل تعریف خرپا، پایداری و تعیین‌پذیری، تجزیه و تحلیل نیرو با روش گره، روش مقاطع، اعضای کششی قطری، انواع خرپا و کاربرد خرپا است. در فصل هشتم که به معرفی قوس ها اختصاص دارد، انواع قوس‌های ثابت، دومفصلی، سه‌مفصلی و اجرای آن موضوع مورد بحث قرار گرفته است. فصل نهم تحت عنوان قاب، موضوعات مربوط به قاب یا سازه تیر و ستونی، رفتار قاب تحت بارگذاری، قاب صلب و مهاربندی‌شده و مهاربندی افقی مطرح شده‌اند و فصل دهم با عنوان کف به معرفی انواع سیستم‌های افقی می‌پردازد. فصل یازدهم به عنصر سازه‌ای کابل اختصاص یافته است و موضوعات اساسی در این زمینه مانند مانند ویژگی‌ها و هندسه کابل، عناصر اصلی و کاربردهای اصلی کابل مورد بحث قرار گرفته اند. فصل دوازدهم کتاب به معرفی انواع سقف‌ها از قبیل بام تخت، شیبدار، منحنی، ورق تاشده، پوسته‌ای و... اختصاص یافته است. عناوین فصل های مختلف کتاب عبارتند از: فصل اول: کلیات فصل دوم: مفاهیم اساسی سازه فصل سوم: پی فصل چهارم: ستون فصل پنجم: دیوار فصل ششم: تیر فصل هفتم: خرپا فصل هشتم: قوس فصل نهم: قاب فصل دهم: کف فصل یازدهم: کابل فصل دوازدهم: سقف (بام) منابع و کتابشناسی واژه‌نامه انگلیسی به فارسی نمایه (فهرست موضوعی) مخاطبان این کتاب معماران، مهندسان و طراحان می باشند. بعلاوه این کتاب می تواند مورد استفاده طیف وسیعی از دانشجویان و فارغ التحصیلان گرایش های مختلف معماری، مهندسی عمران، مدیریت پروژه و.سایر رشته های طراحی. قرار گیرد. در هر فصل نمونه‌های عملی از جزئیات در پروژه‌هایی معرفی شده اند تا طراحان، معماران و مهندسان با نمونه‌های عینی و زمینه‌های کاربردی مباحث کتاب آشنا شود. کتاب "عناصر سازه‌ای برای معماران" می‏تواند به عنوان کتاب درسی در رشته‏های معماری، مهندسی ساختمان و سایر رشته های مرتبط با طراحی تدریس شود و مباحث گوناگون آن در زمینه عناصر سازه ای برای دانشجویان و دانش‏آموختگان این رشته‏ها مفید واقع شود. لینک خبر در معمارنیوز

moomidi

عضو جدید
این کتاب 100 درصد واسه کنکور امسال مهمه.

و احتمال هم داره که محصول جدیدی هم از پروفسور توی چند ماه آینده منتشر بشه.
تا جایی که من میدونم چند تا کتاب در دست انتشار هست.
فقط باید دعا کنید که به امسال نرسه!!!!

پارسال یادمه توی دو ماه 4 تا کتاب دادن بیرون!!
پس هیچ چیز ی بعید نیست

اینارو میگم خودتونو برای هر اتفاق ناخوشایندی آماده کنید

هادی.رحیمی

کاربر بیش فعال
پاسخ به سوال دوستان
برای عناصر و جزییات چه مباحث و کتابهایی رو بخونیم؟

این سوال خیلی هاست و بارها از طرف دوستانی که میخوان در کنکور معماری و یا حتی هنرهای ساخت شرکت کنن ،تکرار شده که برای عناصر و یا حتی مصالح ساختمانی چه مباحثی در کنکور مطرح هستند و سوالات از چه منابعی طرح میشن؟
و عدم آگاهی در مورد انتخاب منبع صحیح برای مطالعه این مباحث شما رو سردرگم خواهد کرد و یا باعث میشه به کلی از مطالعه این دروس منصرف بشین.

خدمت شما عرض کنم اگر به سوالات کنکور سالهای قبل 86 و 85 توجه کنید این سوال بیشتر ذهن ما رو درگیر میکرد چرا که به دلیل کمبود منابع تالیفی در این زمینه منبع جامع و مشخصی برای طرح سوالات کنکور از این مبحث وجود نداشت و یا بیشتر شبیه به مرجع بودن به مانند مباحث مقررات ملی و یا مبحث 55.

اما بعدها منابعی درخور این مباحث در انتشارات دانشگاه ها به چاپ رسید تا مطالب لازم اجرایی در حوزه دیتیلهای فنی بصورت گویا تر و نه در قالب قوانین مقررات _که کمتر تصویری هستن_ به دانشجویان منتقل بشه و البته دایره منابع برای سوالات هم به اینصورت مشخص تر شده.

البته به جرات نمیتوان تفکیک موضوعی دقیقی بین کتابها قائل شد چرا که همپوشانیها بین مطالب زیاد بوده و گاهی از یک کتاب در هر مبحثی سوال طرح میشه اما تا حد مشخصی به برخی از منابع مهم این مبحث اشاره میکنم:

������کتابهایی که به تالیف یا ترجمه آقای دکتر گلابچی از انتشارات دانشگاه تهران به چاپ رسیده ن و#روی_جلد_سفید رنگی دارن منبع مهمی برای سوالات این مبحث به شما میرن مثل کتابهای:
▫️ طراحی لرزه ای برای معماران
▫️فناوریهای نوین ساختمانی
▫️ساختمانها چگونه عمل میکنند

������کتابهای مهم دیگری که در این زمینه هر سال از اونها سوال طرح میشه:
▫️جزییات ارتقا دهنده معماری
▫️طراحی ساختمانهای بتنی
▫️ساختمانهای فولادی
▫️فن شناسی معماری ایران

������این منابع بین تمامی گرایشهای معماری که مبحث ایستایی و فن رو دارن و هنرهای ساخت (فناوری و انرژی) که بصورت اختصاصی 25 سوال طراحی فنی رو دارن مشترک هست.

������قابل ذکره که اگر خیلی ریز بین و وسواس به خرج بدیم همونطور که قبلا هم عرض کردم .. در اکثر کتابها مثل سازه در معماری و درک رفتار و مبانی سازه برای معماران و سازه های مشبک فضاکار هم دیتیلهایی پیدا میشن که منبع سوالات عناصر و یا طراحی فنی باشن اما این منابع رو برای مشخص شدن دایره مطالعات این مبحث معرفی کردم تا هم پاسخ سوال دوستان داده بشه و هم از سردرگمی بیان بیرون.

������اینکه به جرات بگیم با وجود این منابع نیازی به خوندن مباحث مقررات ملی از جمله مبحث 55 نیست، باید بگم خیر! صرفا به این دلیل که هر از چند گاهی یک یا دو سوال از این مباحث طرح میشه ولی با احتمال کم.
اما زمانی که صرف مطالعه این منابع صرفا برای پاسخدهی به سوالات کنکور خواهد شد بسیار زیاد بوده و میشه این زمان رو صرف منابعی کرد که میدونیم هر ساله ازش سوال طرح میشه.
⭐️با این وجود اگر علاقه مند به مطالعه این مباحث بودین که قطعا در آزمونهای نظام مهندسی ضرورت دارن ، پیشنهاد من ، آیین نامه 2800 زلزله هست که معمولا سوالی ازش میاد و زمان کمتری برای مطالعه نیاز داره.

������شاید مهمترین منبع این مبحث در سال 96 همین کتاب "عناصر سازه ای برای معماران" باشه و با نامی که براش انتخاب شده مشخصا خودش رو به عنوان منبع این مبحث معرفی میکنه. اما قطععا منابعی که به تازگی چاپ شده ن ، سوالات کنکوری که از اونها طرح میشه بسیار سطحی بوده ومشخصا طراح به سراغ تیترها ی مهم و تصاویر خواهد رفت. پس جای نگرانی نیست و میشه سریعا به مبحث تسلط پیدا کرد.

������ نکته مهم دیگه که تو سوالات دوستان هم مطرح بود، منبع مشخص برای درس مصالح ساختمانی هست.
با توجه به آماری که قبلا بصورت گرافیکی ارائه کردم تعداد سوالات مصالح ساختمانی در سالهای قبل بیشتر بوده و مشخصا نمونه سوالاتی از ویژگیها و ترکیبات مصالح سنتی مانند سیمان و گچ و قیر مطرح میشده که بی ارتباط با مسائل اجرایی ساختمان های ما نیستن اما با توجه به اینکه مباحث نظری (تئوری) همیشه نسبت به کارهای عملی پیشگام هستن و دانشگاههای ما هم بیشتر این رویگرد رو در پیش گرفتن تا حداقل همگام با مسائل روز دنیا پیش برن ترجیحا منابع رو به روز کرده و مصالح نوین بیشتر مورد سوال هستن که منبع مشخص این مبحث هم همان کتاب "نانو فناوری" دکتر گلابچی خواهد بود و نیازی به صرف زمان و انرژی بیشتر روی مباحث سنتی در کنکور نیست.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

سیب سرخ 70

عضو جدید
سلام دوستان:smile: میشه من رو راهنمایی کنید :gol:
من الان کارشناسی ارشد معماری معماری روزانه میخونم. می تونم بعد از تموم کردن ارشد معماری معماری برای ارشد تکنولوژی کنکور بدم؟ از اونجایی که توی دفترچه گفته که همون گرایشی که روزانه خوندی رو نمیشه دوباره امتحان بدی با توجه به این که گرایش تکنولوژی کنکور جدا داره به نظرتون شامل این قانون میشه یا نه؟ اگر روزانه نتونم آیا شبانه رو می نونم قبول بشم؟ در ضمن من بدون کنکور از سهمیه استعداد درخشان رفتم ارشد یعنی از طریق کنکور و ظرفیت اون اقدام نکردم به نظرتون تاثیری داره یا اینکه اگه بخوام الان باید این یکی رو کلا انصراف بدم و برای تکنولوژی بخونم؟؟؟

آخرین ویرایش:

shuka_s

عضو جدید
من الان کارشناسی ارشد معماری معماری روزانه میخونم. می تونم بعد از تموم کردن ارشد معماری معماری برای ارشد تکنولوژی کنکور بدم؟ از اونجایی که توی دفترچه گفته که همون گرایشی که روزانه خوندی رو نمیشه دوباره امتحان بدی با توجه به این که گرایش تکنولوژی کنکور جدا داره به نظرتون شامل این قانون میشه یا نه؟ اگر روزانه نتونم آیا شبانه رو می نونم قبول بشم؟ در ضمن من بدون کنکور از سهمیه استعداد درخشان رفتم ارشد یعنی از طریق کنکور و ظرفیت اون اقدام نکردم به نظرتون تاثیری داره یا اینکه اگه بخوام الان باید این یکی رو کلا انصراف بدم و برای تکنولوژی بخونم؟؟؟
سلاممممم، بعید میدونم مشکلی باشه که بعد از اتمام ارشد معماری بخواین ارشد تکنولوژی شرکت کنید چون مجموعه هاشون هم جدا هستش ، تکنولوژی کلا زیر مجموعه هنر هستش ، مثل کسی که تو دو تا رشته مختلف لیسانس میگیره ، ولی باز برای اطمینان یه پرس و جویی بکنید.

moomidi

عضو جدید

سلام
شما n بار هم میتونید ارشد آزمون بدید و قبول شید
ولی تنها یک دفعه شو روزانه مجازید برید
ولی غیرروزانه مثل شبانه ها مشکلی نداره براتون.

atp2

عضو جدید

سلام
شما نميتونيد اون رشته اي كه ازش فارغالتحصيل ارشد شدين رو دوباره ازمون بدين ، ولي تكنولوژي كه كلا فرق داره ثبت نام گروهش، شما نميتونيد معماري و گرايش هاش رو دوباره بخونين، من إينو تو دفترچه راهنماي ثبت نام ديدم ، تكنولوژي ميشه ولي ، بازم از مشاورا بپرسيد حتما .

وضعیت
موضوع بسته شده است.