⑤⑨ مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 95

وضعیت
موضوع بسته شده است.

fantastic-boy

عضو جدید
سلام بچه ها
:)
) من زبانم خیلی ضعیف بود از تابستون با لایتنر 504 شروع کردم هروز خوندم و کار کردم خیلی خوب 504 واسم جا افتاد الان درگیر تافلم ... الان زبان تخصصی شروع کردم بابک رستمی 2 هفتس که تستا کنکورشو میزنمو لغتاشو تو جمله مشخص میکنمو میخونم ولی نمیدونم درسته اضلا زبان تخصصی باید چه کرد
:(
چه جوری خوند ؟ من نمیتونم همین جوری لغت حفظ کنم یادم نمیمونه تو جمله یادم میمونه ....
بچه ها توروخدا راهنماییم کنین کلی درگیرم
:surprised:

هانی25

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوس جونا:gol:....دوستان جدید الورود خوش اومدین
......بچه ها من در حال حاضر برا تاسیسات مکانیکی و الکتریکی جزوه های باشگاه رو می خونم. کتاب ندارم. دوستانی که جزوه ها رو کامل کردن دستشون درد نکنه، خیلی زحمت کشیدن ولی متاسفانه بعضی از قسمتای جزوه به نظرم گنگ میاد و چون بعضی جاها علامت های دستوری درست قرار نگرفتن خوندن و درک کردن مطلب واقعا سخت میشه، حالا من که اینجوریم شما رو نمیدونم. به نظرتون خرید کتاب فیزیک ساختمان 1 و 3 منطقیه؟ فیزیک 3 که فک کنم 400 صفحه س، حالا قیمتشون به کنار:cry:

سلام آرزو جان خوبی؟
در مورد کتاب فیزیک ها خواستم ی چیزی بگم برات
فیزیک 1کتاب سبکیه و برای من کاملا قابل فهم بود و اگر خلاصه خوب ازش هست حتما لخون خلاصه رو چون مباحث سختی نداره اصلا
فیزیک 3 رو از ریختش بدم میاد و حتی ی ورق هم ازش نخوندم.. اگه خلاصه خوب پیدا کردی ازش ب منم بده:)
راستی قیمت کتاب فیزیک ها خوشبختانه نسبت ب بقیه کتابا خیلی خوبه
ولی در کل پیشنهاد میکنم اگه ی دور ایستایی و سیستم رو خوندی برو سراغ مباحث این دو تا فیزیک
ولی در عوض پیشنهاد میکنم فیزیک 2 رو خیلی خیلی بخون .. هم تو فن ازش سوال هست هم درک عمومی
موفق باشی عزیزم

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام آرزو جان خوبی؟
در مورد کتاب فیزیک ها خواستم ی چیزی بگم برات
فیزیک 1کتاب سبکیه و برای من کاملا قابل فهم بود و اگر خلاصه خوب ازش هست حتما لخون خلاصه رو چون مباحث سختی نداره اصلا
فیزیک 3 رو از ریختش بدم میاد و حتی ی ورق هم ازش نخوندم.. اگه خلاصه خوب پیدا کردی ازش ب منم بده:)
راستی قیمت کتاب فیزیک ها خوشبختانه نسبت ب بقیه کتابا خیلی خوبه
ولی در کل پیشنهاد میکنم اگه ی دور ایستایی و سیستم رو خوندی برو سراغ مباحث این دو تا فیزیک
ولی در عوض پیشنهاد میکنم فیزیک 2 رو خیلی خیلی بخون .. هم تو فن ازش سوال هست هم درک عمومی
موفق باشی عزیزم
سلام هانی جونم. خوبم:redface:.دستت درد نکنه:gol:..آره گلم قیمتاشون مناسبه. فیزیک ساختمان 2 رو دوس دارم، خیلی خوبه البته به جز فرمولای بدش:razz:!....راستش جزوه ها که خوبن، ینی بد نیستن، اگه اونا نبودن که من پودر شده بودم! ولی احساس می کنم ناقصا!....به نظرم آکوستیک ناقص تر از روشنتاییه......ممنونم به خاطر راهنماییت عزیزم:love:

هانی25

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام هانی جونم. خوبم:redface:.دستت درد نکنه:gol:..آره گلم قیمتاشون مناسبه. فیزیک ساختمان 2 رو دوس دارم، خیلی خوبه البته به جز فرمولای بدش:razz:!....راستش جزوه ها که خوبن، ینی بد نیستن، اگه اونا نبودن که من پودر شده بودم! ولی احساس می کنم ناقصا!....به نظرم آکوستیک ناقص تر از روشنتاییه......ممنونم به خاطر راهنماییت عزیزم:love:

قربونت عزیزم
پس اگه فکر میکنی میرسی کتاب فیزیک 1 رو بگیر یا از کتابخونه ای جایی بگیر با جزوه ها تطبیق بده.. تو ک داری براشون وقت میذاری پس کامل یادشون بگیر
معمولا جزوات خلاصه مثل این میمونه ک وسط فیلم برسی تا اخرش هی سوال داری این کی بود اون چی بود ... مگر اینکه یکی برات بگه قضیه از چه قراره که اونم حتما خوده کتابه
شبتون بخیر دوستان عزیز
روزهای زمستونی پر از درس و موفقیت رو براتون آرزو دارم

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
قربونت عزیزم
پس اگه فکر میکنی میرسی کتاب فیزیک 1 رو بگیر یا از کتابخونه ای جایی بگیر با جزوه ها تطبیق بده.. تو ک داری براشون وقت میذاری پس کامل یادشون بگیر
معمولا جزوات خلاصه مثل این میمونه ک وسط فیلم برسی تا اخرش هی سوال داری این کی بود اون چی بود ... مگر اینکه یکی برات بگه قضیه از چه قراره که اونم حتما خوده کتابه
شبتون بخیر دوستان عزیز
روزهای زمستونی پر از درس و موفقیت رو براتون آرزو دارم
راستش مطمئن نیستم بتونم تمومشون کنم:cry:ولی کاملا با این حرفت موافقم که چون وقت میذارم بهتره کامل بخونم، چون فقط یکی دو تا سوال میاد دیگه، شاید بهمن برم سراغ یکیش، مثلا آکوستیک ;).................
شب همگی صورتی و برفی...از اون برف اکلیلیای ریز که آروم میباره

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها واقعا کسی چیزی نمیدونه؟:(

با سلام
این مورد سالهاست که در دست پیگیری است و همزمان با انتخابات به اوج میرسد و دوباره فروکش میکند .
این موضوع اگر اجرایی شود طی کنکور95 صفر درصد و طی کنکور 96 40 درصد احتمال خواهد داشت .
که اطلاعات در این باره زودتر به شما اطلاع داده خواهد شد .
لطفا با این مطالب ذهن دوستان رو به تشویش نکشانید.
اگر اطلاعاتی باشد زودتر خدمت دوستان ارائه خواهم کرد.
موید باشید

S.A.91

عضو جدید
با سلام
این مورد سالهاست که در دست پیگیری است و همزمان با انتخابات به اوج میرسد و دوباره فروکش میکند .
این موضوع اگر اجرایی شود طی کنکور95 صفر درصد و طی کنکور 96 40 درصد احتمال خواهد داشت .
که اطلاعات در این باره زودتر به شما اطلاع داده خواهد شد .
لطفا با این مطالب ذهن دوستان رو به تشویش نکشانید.
اگر اطلاعاتی باشد زودتر خدمت دوستان ارائه خواهم کرد.
موید باشید

من نخواستم ذهن کسی رو به تشویش بندازم 😐 در ضمن در حال پیگیری نیس چند روز پیش تصویب شد فقط برام سوال بود که این تغییرات چی هس دقیقا چون چیزی که گفتن دقیقا همین روال خودمون هس ازمون با تاثیر معدل

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام مجدد!!

خدمتتون عرض کردم قرار نیست هیچ اتفاقی حداقل امسال بیافتد.شما شاید در جریان قوانین دولتی و کنکور نبوده اید .این بحث مصاحبه ای شدن کنکور در چند سال پیش اجرا شد ولی طولی نکشید که با اعتراض عمده ای مواجه شد و دوباره حذفش کردند.این جریانها طولانی است ماجراش بنابراین نمیتوان اینجا توضیح بیشتر داد.
من اطلاعاتی دارم و به شما دارم انتقال میدم حالا نمیدونم چه اصراری وجود داره برای شما که هی بگید تغییر کرده.
اگر اطلاعاتی باشه زودتر اعلام خواهم کرد.حتی در گفتگوی خودمانی برق خبر اینکه زمان کنکور تغییر کرده و به اردیبهشت انتقال یافته رو 1 ماه قبل به طور قطعی طی خبر گرفته شده از سنجش اعلام کردم.
کنکور 95 به روال قبلی خود برگزار خواهد شد .

آخرین ویرایش:

m0nire

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها
:)
) من زبانم خیلی ضعیف بود از تابستون با لایتنر 504 شروع کردم هروز خوندم و کار کردم خیلی خوب 504 واسم جا افتاد الان درگیر تافلم ... الان زبان تخصصی شروع کردم بابک رستمی 2 هفتس که تستا کنکورشو میزنمو لغتاشو تو جمله مشخص میکنمو میخونم ولی نمیدونم درسته اضلا زبان تخصصی باید چه کرد
:(
چه جوری خوند ؟ من نمیتونم همین جوری لغت حفظ کنم یادم نمیمونه تو جمله یادم میمونه ....
بچه ها توروخدا راهنماییم کنین کلی درگیرم
:surprised:

سلام.تا جایی که من میدونم زبان تخصصی فقط در قالب متن و درک مطلب میاد پس در واقع تو داری راه درست رو میری که لغات رو توی متن می خونی و یاد می گیری. به اضافه ی اینکه خود درک مطلب هم نیاز به ترجمه ی کلمه به کلمه نداره . بلکه مفهوم رو فهمیدن باعث میشه بتونی به سوالایی که از متن پرسیده جواب بدی . بنابراین با نظر شخصی ، من پیشنهاد می کنم که واسه زبان تخصصی متن و درک مطلب زیاد کار کنی با همین شیوه ی پیدا کردن لغات در متن و جواب دادن به سوالا . از درک مطلبای کنکورای قبل یا کنکورای آزمایشی استفاده کن . واقعا زبان کنکور اونقدر هم سخت نیست . فقط باید با سوالا آشنایی داشته باشی .
موفق باشی

atp2

عضو جدید
atp !!! ممنم کم میخونمممممممممممم:crying2:

وااااااااااای منم هانی: ))))))) باید به خودمون بیایم ، دیگه فرصت داره از پارسالم کمتر میشه تقریبا الان اول مهریم : (
برنامه امروزم نصف درس 11 زبان
تاریخ غرب مسعود صدر مسیحیت و نصف رمانسک، تنظیم شرایط فصل 6
میشه بخونم امروز؟ :'-( :'-(

qasedak_20

عضو جدید
دوستان یه سوال ضایع!!!
گروه امتحانی رو باید هنر بزنیم یا فنی مهندسی?
کد رشته 1352'هست دیگه??:confused:

سورا مفخر

عضو جدید
سلام دوستان گذارش امروز من . زبان 100 تا لغت تخصصی خوندم - فیزیک دو ، فصل یک و دو - ایستایی به زبان ساده عصر کنکاش فصل تیرها و خرپا- منظر جزوه دکتر منصوری 10 صفحه اولشو خوندم - و خلاصه نویسی کتاب فن شناسی معماری ایران هنوز نخوندم فقط خلاصه کردم کتاب رو تا الان وقتمو گرفت نخوابیدم برم دیگه بخوابم شب خوش .

atp2

عضو جدید
سلام دوستای گلم صبح همگی بخیر
امروز من فصل 8 مبانی سازه رو باید بخونم با کتاب غرب مسعود میراث رنسانس ، هر چی موند زبان : )
روز خوبی داشته باشین . یکم از تنبلی کم کنم امروز دو ساعت اسکیس کار کنم از خودم داضی ام ☺☺☺

honeybee1370

کاربر بیش فعال
سلام سلام! منم باید تنبلی نکنم دیگه!
امروز درس 16 و 17 تافلو مرور کنم . فصل 6 تنظیم شرایط قیابکلو. عناصر جزئیات پی و دال. فعلن همینا رو بخونم، ببینیم تا شب چی میشه

سورا مفخر

عضو جدید
برنامه «سفید» شبکه آموزش سیما، شنبه هفته آینده، به بحث و بررسی «زیبایی شناسی و معماری، مولفه های معماری ایرانی» می‌پردازد.
با حضور:
مهندس عبدالحمید نقره کار؛
فارغ التحصیل کارشناسی ارشد معماری از دانشگاه شهید بهشتی، رییس قطب علمی معماری اسلامی دانشگاه علم و صنعت،
رییس اسبق دانشکده معماری و شهر سازی دانشگاه علم و صنعت، طراح مسجد دانشگاه و طرح گسترش حرم عبدالعظیم حسنی
و برنده جایزه فارابی در کرسی های نظریه پردازی در بخش حکمت اسلامی
در این برنامه امیر محمدخانی؛ رییس بنیاد معماری انقلاب اسلامی و کارشناس معماری برنامه «سفید» همراه با مهمان برنامه به بررسی مولفه های معماری ایرانی می پردازند.
زمان پخش برنامه: شنبه ۲۸ آذر ماه ۱۳۹۴؛ ساعت ۲۳ – شبکه آموزش

mazyar_01010

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
⑤⑨ مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 95

برنامه «سفید» شبکه آموزش سیما، شنبه هفته آینده، به بحث و بررسی «زیبایی شناسی و معماری، مولفه های معماری ایرانی» می‌پردازد.
با حضور:
مهندس عبدالحمید نقره کار؛
فارغ التحصیل کارشناسی ارشد معماری از دانشگاه شهید بهشتی، رییس قطب علمی معماری اسلامی دانشگاه علم و صنعت،
رییس اسبق دانشکده معماری و شهر سازی دانشگاه علم و صنعت، طراح مسجد دانشگاه و طرح گسترش حرم عبدالعظیم حسنی
و برنده جایزه فارابی در کرسی های نظریه پردازی در بخش حکمت اسلامی
در این برنامه امیر محمدخانی؛ رییس بنیاد معماری انقلاب اسلامی و کارشناس معماری برنامه «سفید» همراه با مهمان برنامه به بررسی مولفه های معماری ایرانی می پردازند.
زمان پخش برنامه: شنبه ۲۸ آذر ماه ۱۳۹۴؛ ساعت ۲۳ – شبکه آموزش
شنیدم همینا نذاشتن آیزنمن بیاد ایران!!! ی استاد داشتیم تو پکیج (!!!) همین نقره کار اینا بود!!! یک نفرت عجیبی از آیزنمن داش!!!:D

Sent from my C6603 using Tapatalk

سورا مفخر

عضو جدید
سلام دوستان و مازیار خان بله در جریان هستم چه میشه کرد باید تحمل کرد دیگه چیزی نگفت . همین که میان یک خورده دانش خودشون رو ارائه می دن جای شکر هم داره برنامه تراز به نظر من خیلی پرمحتواتر از این سفید باشه . چون معماران حرفه ای میان کارهاشون رو در دید انتقاد قرار می دهند اون قسمت که بهرام شیردل طرح شبستان شارستان رضوی مشهد کار خودش رو نشون داد که اجرا نشده بود و یا خانوم حبیبه مجد ابادی به عنوان یک زن معمار حضور خودش رو در جامعه معماری ایران مطرح می کرد کلا تراز خیلی بهتره . بچه ها گزارش من امروز معماری ایران دو ساعت - عناصر جزئییات خرسند ساختمان فلزی و بتنی - جزوه سعیدی پور و سروش نیا و طباطبایی مبحث نمونه موردی ساختمان بلند و یک خورده هم فن شناسی معماری ایران خوندم کلا امروز زیاد راضی نبودم از درس خوندنم :(. موفق باشید همه دوستان

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز:gol:
نمی دونم اینجا جاش هست یا نه سوالمو بپرسم، ممنون میشم که بهترین منابع ارشد معماری بهم معرفی کنید.
برای خواهر میخوام دانجشوی ترم آخر دانشگاه آزاد هست
پیشاپیش تشکر

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز
سرعت آهو 90 کیلومتر در ساعت است در حالی که سرعت شیر 57 کیلومتر در ساعت است پس چطور آهو طعمه ی شیر می شود؟

ترس آهو از شکار شدن باعث می شود که او برای سنجش فاصله اش با شیر مدام به پشت سر نگاه کند و به خاطر همین سرعتش بسیار کم می شود تا جایی که شیر می تواند به او برسد!
یعنی اگر آهو به پشت سرش نگاه نکند طعمه ی شیر نمی شود!
اگر آهو به سرعت خود ایمان داشته باشد همانگونه که شیر به نیرویش ایمان دارد هیچگاه طعمه ی شیر نمی شود !

این قصه ی خیلی از ما آدم ها هم هست اگر به خودمان ایمان نداشته باشیم و در طول زندگی همیشه به پشت سر نگاه کنیم و به مرور خاطرات گذشته بپردازیم هم از زندگیمان عقب می مانیم و هم آینده را از دست می دهیم.
( از زندگی لذت ببرید و خوش بین باشید )

atp2

عضو جدید
بچه ها سلام
به نظرم بیاین برعکس تحلیل کنیم، 65 میشه حدودا دوتا 32 ، یعنی یه مستطیل در نظر بگیرین که ابعادش رو باید دربیاریم و مساحتش 32 هست ، در ساده ترین حالات سمت طول 5 تا سرویس بذاریم ، بعدش یه فضای 1.2 برای عبور ، بعد 70 سانت یکی وایساده دست بشوره بعد 60 سانت عرض سنگ روشویی عمومی مثلا ، میشه چقدر؟ حدود 2.5 بجز طول سرویس، اگه طول سرویس رو 2 متتتتتتتتتر در نظر بگیریم ، باز هم میشه 4.5 یعنی عرض مستطیل کلیمون 4.5 شده و طولشم میشه حدود 8 یعنی عرض هر سرویس شده 1.6 ، یعنی سرویس رو 2 در 1.60 درنظر گرفته آیا؟ خیلیهههههه ، بعدش وقتی طول 8 باشه، و برای جای روشویی ها تقریبا 6 متر داشته باشیم و اکس تا اکس روشویی رو 70 بگیریم میشه حدودا 8 تا روشویی .
من فک کنم حالت استاندارشو گرفته که زون سرویس از روشویی جدا درنظر میگیرن ، که در این حالت یه مستطیل روشویی و یه مستطیل سرویس درنظر گرفته که بینشون دیواره باشه جدا شه، بعدش میشه واقعا 65 متر با ابعاد هر سرویس 1.30 در 1.2 که منطقیه، میشه یه مستطیل واسه مثلا زنانه ، به این صورت که طول سرویس .1.30بعد 1.2 عبوری، بعد یه دیواره بعدش 1.20 عبوری، 70 سانت یکی وایساده ، 60 سانتم سنگ روشویی، میشه
5 و عرض هر سرویس میشه 1.2 که میشه 6 متر طول ، میشه 30 متر زنانه ، 60 متر کلی،
بعد فک کنم چون تو سوال گفته که روشویی مناسب تاکید کرده ، باید جدا کنیم ،
وگرنه که خدایی زیاده 65 متر ،
اون 3.6 سرانه هم با راهرو و عبور و مرور در نظر گرفته ؟ یا فقط سرویس و روشوبی؟
من خودم بودم 45 میزدم ، همیشه یه مستطیل 9 در 5 دارم تو اتود پلانام میذارم واسه سرویس : ))))))
امروز درس هیییییییچی نخوندم تا حالا ، فقط زبان 1 ساعت : (
ولی برنامم دو ساعت تاریخ و دوساعت تنظیم شرایط و دو ساعت اسکیس ، دیشبم اسکیس کار نکردم ، :|

سورا مفخر

عضو جدید
گزارش من امروز ، 50 تست درک عمومی معماری - تست زبان هنر و ساخت سال 92 - فن شناسی معماری ایران یک چهارم کتاب - جزوه عناصر خرسند بخش دودکش و محافظت در برابر حریق - و منظر فقط عکس و پلان باغ نگاه کردم و تایم سیور استاندارد های محوطه سازی - فردا میرم تهران تا یک هفته هستم باید دانشگاه برم واسه کارهای گرفتن سهمیه و مرکز معماری و اکادمی معماری یک سری جزوه و مشاوره بگیرم .موفق باشید دوستان .........:gol:

*green*

عضو جدید
بچه ها سیلابس ازمون های امسال مرکز رو کسی داره؟ نتونستم پیدا کنم.

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها من این هفته به معنای واقعی به هم ریختم! ینی اصلا سابقه نداشت دفتر برنامه ریزی من سه روز پشت سر هم خالی باشه:cry:.....این خواب غفلته؟چیه؟!از خودم بدم میاد. :crying2:

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان مگه زمان ثبت نام تموم نشده چرا هنوز صفحه ثبت نام روی سایت فعاله؟
یکی از دوستام میخواست ثبت نام کنه جا مونده بیچاره

Sepide.arch87

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها من این هفته به معنای واقعی به هم ریختم! ینی اصلا سابقه نداشت دفتر برنامه ریزی من سه روز پشت سر هم خالی باشه:cry:.....این خواب غفلته؟چیه؟!از خودم بدم میاد. :crying2:
خب پیش میاد اینجور چیزا...ذهن آدم خسته میشه یهو قفل میکنه
خواب غفلت نیست به چشم استراحت بهش نگاه کن...چند روز آینده روزی 1 یا حتی نیم ساعت بیشتر بخونی جبران میشه دیگه..جای نگرانی نیست
به نظر من اگه هفته ای یه روز استراحت کامل به مغزمون بدیم یعنی کلا سمت درس و کتاب نریم از این جور وقفه های چند روزه پیش نمیاد

nasrin_arch

عضو جدید
خب پیش میاد اینجور چیزا...ذهن آدم خسته میشه یهو قفل میکنه
خواب غفلت نیست به چشم استراحت بهش نگاه کن...چند روز آینده روزی 1 یا حتی نیم ساعت بیشتر بخونی جبران میشه دیگه..جای نگرانی نیست
به نظر من اگه هفته ای یه روز استراحت کامل به مغزمون بدیم یعنی کلا سمت درس و کتاب نریم از این جور وقفه های چند روزه پیش نمیاد

سلام سپیده جان
آی گفتی . هر از گاهی یک روز کلا قید درس رو زدن واقعا میچسبه
بزنی از خونه بیرون . پیاده روی . بازار گردی . خرید و ...
خیلی خوبه ههههههههههههههههههههههههههههههه
:evil::w18::biggrin:

وضعیت
موضوع بسته شده است.