⑤⑨ مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 95

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Sepide.arch87

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان من تازه شروع کردم به خوندن امیدی هست/؟:smile:
البته که هست! حدودا چهار ماه و نیم مونده تا کنکور....اگه سالهای پیش کنکور میدادی الان حکم اوایل مهر رو داشت.خیلیا از مهر شروع کردن و نتیجه خوبی هم گرفتن...ولی خب یکم باید بیشتر تلاش کنی دیگه :)

Sepide.arch87

عضو جدید
کاربر ممتاز
میشه اینارو تو ناپیک انرژی + بذارید؟؟ اینجا شلوغ میشه پیدا کردن مطالب سخت میشه :w10:

• Like
واکنش ها: atp2

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز
میشه اینارو تو ناپیک انرژی + بذارید؟؟ اینجا شلوغ میشه پیدا کردن مطالب سخت میشه :w10:

با سلام
کدوم مطلب ؟منظورتون 3 مطلب که دوستان طی 1 روز میگذارند؟
اگر دوستان علاقه داشته باشند سوالات ازمون ازمایشی معماری را هم قرار میدهم.
اگر وقت کنم در اسرع وقت انالیز سوالات زبان که از کجا و کدام منبع هم می اید را قرار خواهم داد.(خط به خط که از کجا امده)
برای نمونه به تالار برق تحصیلات تکمیلی رفع اشکال زبان مراجعه فرمایید(طراح زبان استاد بسیار حرفه ای است که میشناسمش و در سطح کشور کلاس کنکور دارد)

موید باشید!!

honeybee1370

کاربر بیش فعال
سلام بچه ها ! من امروز برای اولین بار رفتم یه کتابخونه نزدیک خونمون که درس بخونم، تا حالا نرفته بودم چون فکر میکردم از محیطش بدم میاد. ... تو خونمون هم درست درس نمیخونم هی با خانواده حرف میزنم و کارای مختلف خلاصه که نمیشد به یه ساعت مطالعه خوبی برسم. ولی امروز دیگه یهویی بلند شدم رفتم کتابخونه و خییییییییییلی مفید بود، اگه توو خونه سختتونه بدرسین، حتما برین کتابخونه :w18:

architectm.f

عضو جدید
من هم الان مثل کسی هستم که تازه میخواد شروع کنه ! چون نزدیک 2 هفته هستش که بنا به مسائلی نتونستم هیچ کتابی رو ورق بزنم ! :razz:و مباحثی هم که قبلا خوندم کم هستن ! :wallbash:میدونم زمان کمه اما حتما یه راهی هست !!! حتما امیدی هست ! :w04:( این یعنی eagle golden شما تنها نیستید من هم همین شرایط رو دارم!):w16:
اما هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستیییم ! یکی گوش منو بپیچونه بگه بشین سر درس و مشقت دختر ! :w34:
+
در ضمن سارا جون ممنون :w30:و بله به امید موفقیت هممون ...:w14:

سورا مفخر

عضو جدید
برنامه «سفید» شبکه آموزش سیما، شنبه هفته آینده، به بحث و بررسی «چیستی معماری با موضوع انسان، طبیعت و معماری» می‌پردازد.با حضور:
بهمن ادیب زاده؛
دکترای معماری و مدیر گروه معماری دانشگاه شهید‌بهشتی و درجه کارشناسی ارشد معماری از دانشگاه مینسوتا، درجه کارشناسی مهندسی معماری و کارشناسی طراحی محیط از دانشگاه کانزاس می باشد.
از جمله پروژه های شهر سازی ادیب زاده در قالب معماری می توان به ساماندهی رودخانه تجریش،بهسازی پیاده روی پل تجریش تا میدان قدس و بازسازی بافت فرسوده یافت آباد اشاره کرد.در این برنامه دکتر بهمن ادیب زاده مهمان دکتر امیر محمد خانی کارشناس برنامه سفید می باشد.

atp2

عضو جدید
سلام
من ، امروز سه ساعت مبانی سازه خوندم و سه ساعت معماری ایرانی که هنوز تموم نشده :| یعنی زیاده :| اصلا یه سری صفحه داره که فونتاش ریزه و اونقدر به هم وصلن که هر صفحه بیست دقیقه طول میکشه :| بخشایی که استاد معماریان خودش اضافه کرده ، یه سریاشو که رو مخ میره رد میدم : | اگه تا 10 تموم شه زبان میخونم . باورش برا خودمم سخته ولی من بالاخره درس 11 زبان عمومی رو بعد از دوهفته تاخیر شروع کردم : ))))))))
جمعه خوبی داشته باشین : ) خیلی دپریشن حاد دارم : ( بچه ها بیاین دوباره به هم دیگه انرژی بدیم ، انرژیم ته کشید : |

Sepide.arch87

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من ، امروز سه ساعت مبانی سازه خوندم و سه ساعت معماری ایرانی که هنوز تموم نشده :| یعنی زیاده :| اصلا یه سری صفحه داره که فونتاش ریزه و اونقدر به هم وصلن که هر صفحه بیست دقیقه طول میکشه :| بخشایی که استاد معماریان خودش اضافه کرده ، یه سریاشو که رو مخ میره رد میدم : | اگه تا 10 تموم شه زبان میخونم . باورش برا خودمم سخته ولی من بالاخره درس 11 زبان عمومی رو بعد از دوهفته تاخیر شروع کردم : ))))))))
جمعه خوبی داشته باشین : ) خیلی دپریشن حاد دارم : ( بچه ها بیاین دوباره به هم دیگه انرژی بدیم ، انرژیم ته کشید : |
منم دپرسم....کلا دپرشن جزء لاینفک درس خوندن از نوع کنکوریه....زیاد جدیش نگیر....فقط به اردیبهشت فکر کن و بهترین نتیجه :w18:
یه پیشنهاد عجیب ولی مفید هم دارم...اگه بتونید یه حیوون خونگی داشته باشید خیلی بهتون روحیه میده..
من واسه کاردانی به کارشناسی که میخوندم یه خرگوش سفید تپلی داشتم از درس که خسته میشدم یکم باهاش بازی میکردم انگیزه میگرفتم...شبا که درس میخوندم کنارم می نشست حس میکردم تنها نیستم اونم داره میخونه :surprised::)...خلاصه خیلی خوب بود :D

qasedak_20

عضو جدید
سلاااام
خسته نباشید و خداقوت به همه
بچه هااا بنظرتون برای جهان ، بین هلن گاردنر و زارعی کدوم اولویت داره برای خوندن???

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم دپرسم....کلا دپرشن جزء لاینفک درس خوندن از نوع کنکوریه....زیاد جدیش نگیر....فقط به اردیبهشت فکر کن و بهترین نتیجه :w18:
یه پیشنهاد عجیب ولی مفید هم دارم...اگه بتونید یه حیوون خونگی داشته باشید خیلی بهتون روحیه میده..
من واسه کاردانی به کارشناسی که میخوندم یه خرگوش سفید تپلی داشتم از درس که خسته میشدم یکم باهاش بازی میکردم انگیزه میگرفتم...شبا که درس میخوندم کنارم می نشست حس میکردم تنها نیستم اونم داره میخونه :surprised::)...خلاصه خیلی خوب بود :D

با سلام
دیشب فرمودید پیدا کردن مطالب براتون سخته خیلی برام جالب و عجیب بود این متن .جایی همچین چیزی نخونده بودم .الان از دیروز تا الان4 تا پیام گذاشتن الان گشتنش چطوری برای شما سخته؟ممکنه واضحتر بفرمایید ؟ تا راهنمایی کنم
موید باشید!!

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلاااام
بچه هااا بنظرتون برای جهان ، بین هلن گاردنر و زارعی کدوم اولویت داره برای خوندن???

با سلام
والا راستش اگه کسی بخواد تاریخ هنرهای هلن گاردنر و جنسن و فردریک هارت رو فقط برای کنکور بخونه به نظر من اشتباهه! به دلیک اینکه بخش کمی از مطالب رایج در کنکور رو پوشش میدن. بعدشم این کتابا رو همه میشناسن و بقول جوون ها "تابلو" شدن، در نتیجه طراحان سوال کنکور زیاد ازشون استفاده نمیکنن. واقعیت اینه که کنکور هنر خیلی غیر اصولی هستش و کسانی هم که موفق نمیشن تو کنکور به همین دلیله. همه میرن کتاب های خیلی سنگین رو (که اصولا ضرورتی هم نداره) رو میخونن غافل از اینکه قرار نیست همۀ اون مطالب به دردشون بخوره. من شخصا معتقدم از اونجای که فعلا در این مرحله هدف شما عبور از سد کنکوره، از ضعف کنکور استفاده کنید و فعلا وارد دانشگاه بشید تا بعد. ضعف کنکور (و البته خود دانشگاه هنر) اینه که برای رد شدن ازش اطلاعات هنری عمیق لازم نیست، بلکه باید محفوظات ذهنی بالا و نکته سنجی در درک سوال داشته باشید. در مورد تاریخ هنر من کتاب "تحول و توالی مکاتب هنری" رو پیشنهاد میکنم. برای طراحی کتابهای بریجمن و بوکهارت خوبن و برای درک تصویر مطالعۀ آثار پل سزان از همه بهترن (معمولا برای طرح سوال از این منبع زیاد استفاده میشه)
ببخشید پر حرفی کردم
من رشته ام برقه اما به دلیل علاقه در رشته ای مهندسی دیگر و تجربه جواب دادم
موفق باشید

atp2

عضو جدید

گوگولییییی : ))))
وای من پوکیدم بالاخره فصل 18 هم خوندم ، البته اینم بگم که من چون بین هر صفحه درس خوندنم یک ساعت میرم تو خونه حرف میزنم با بقیه اینجوری خسته کننده میشه وگرنه مقدار زیادی نمیخونم : )))))
مرسی ازت سپیده جونم :*

atp2

عضو جدید
سلاااام

سلام دوستم
استاد ایرانشاهی گفتن کتاب گاردنر رو بخونین
ولی من خودم زارعی رو اول خوندم ، راستش خیلی به نظرم سبک و بهتر توضیح داده و خیلی کامله نسبت به دو کتابه دیگه ای که دارم الان میخونم یعنی دوتا تاریخ مسعود ،
باز کسایی که دوتا کتابو خوندن نظر بدن بهتره، راستش من با همون زارعی که خوندم 60 درصد سوالای جهان رو جواب میدم .

Sepide.arch87

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
دیشب فرمودید پیدا کردن مطالب براتون سخته خیلی برام جالب و عجیب بود این متن .جایی همچین چیزی نخونده بودم .الان از دیروز تا الان4 تا پیام گذاشتن الان گشتنش چطوری برای شما سخته؟ممکنه واضحتر بفرمایید ؟ تا راهنمایی کنم
موید باشید!!
من فقط گفتم مطالبو تو یه تاپیک دیگه بذارید که برای همین جور مطالب ایجاد شده,دیدید که مدیرا هم حذف کردن پست هاتون رو...پس اعتراض من به جا بود
هر چیزی سر جای خودش باشه نظم فروم بهتر حفظ میشه بازم هرجور خودتون راحت هستین بیشتر از این به من مربوط نمیشه

honeybee1370

کاربر بیش فعال
به نظر من گاردنر بهتره چون خود زارعی هم منبعش همون کتاب گاردنره تقریبا، بعدشم اصلا سخت نیست خوندن گاردنر کاملا معلومه کجاهاش مرتبط با معماریه.
زارعی هم غلط غلوط زیاد داره میره روو اعصاب! یه سری عکسا و پلانها هم توو گاردنر هست که توی زارعی نیست.

atp2

عضو جدید
به نظر من گاردنر بهتره چون خود زارعی هم منبعش همون کتاب گاردنره تقریبا، بعدشم اصلا سخت نیست خوندن گاردنر کاملا معلومه کجاهاش مرتبط با معماریه.
زارعی هم غلط غلوط زیاد داره میره روو اعصاب! یه سری عکسا و پلانها هم توو گاردنر هست که توی زارعی نیست.

نظرتو در مورد زارعی کاملا تایید میکنم ،غلط و اینا رو ، مخصوصا دو تا پاراگراف پشت هم شبیه ، یا نقشه های فصل بین النهرین که حتما باید با کتابهای دیگه چک شه ،
ولی چون گاردنر رو نخوندم ، و این سه تا رو خوندم ، بین اینا زارعی کامل تر بود ، مهربونتر بود : )))))))
ولی نظرتو خیلی ها هم گفتن ، پس درسته،
دوست عزیز قاصدک ، گاردنرو بخون به نظر من هم : )

qasedak_20

عضو جدید
نظرتو در مورد زارعی کاملا تایید میکنم ،غلط و اینا رو ، مخصوصا دو تا پاراگراف پشت هم شبیه ، یا نقشه های فصل بین النهرین که حتما باید با کتابهای دیگه چک شه ،
ولی چون گاردنر رو نخوندم ، و این سه تا رو خوندم ، بین اینا زارعی کامل تر بود ، مهربونتر بود : )))))))
ولی نظرتو خیلی ها هم گفتن ، پس درسته،
دوست عزیز قاصدک ، گاردنرو بخون به نظر من هم : )

خییییلی ممنون ز راهنمایی های همه
سوال دیگه اینکه جزوه خلاصه خوب واس جهان کدوم خوبه?
مرسیییی

معماربرتر

عضو جدید
کاربر ممتاز
خییییلی ممنون ز راهنمایی های همه
سوال دیگه اینکه جزوه خلاصه خوب واس جهان کدوم خوبه?
مرسیییی

برای خووندن گاردنر لازم نیست کلشو بخوونید اقای ایرانشاهی صفحات مهمو گفته اگه ندارید بگید من واستون بفرستم
بنظرمن گاردنر کاملتر از زارعیه چون الان دارم یه فصلایی از گاردنرا میخوونم متوجه میشم مثلا درمورد نوع نقش برجسته ها توی اشور کامل توضیح داده ویه سری جزییات اینطوری داره

qasedak_20

عضو جدید
سلام دوستان
چرا هیشکی هیچی نمیگه ???
بنظرتون من اگه تا آخر دی
سبک شناسی
متدین 1 و 2
درک رفتار
جزوه سیستم خرسند
ایستایی
504

تافل
زبان تخصصی اکادمی و بابک رستمی
معماری غرب بانی مسعود+جزوه بخشی رو خونده باشم خیلی کمه????
استرس گرفتم شدیییید
من از 8آبان شروع کردم به خوندن
ولی میبنم منابع خیلی زیاده و تو هر مبحث چنتا کتاب شونصد
صفحه ای هست که باید بخونم هنوز:(((

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
چرا هیشکی هیچی نمیگه ???
بنظرتون من اگه تا آخر دی
سبک شناسی
متدین 1 و 2
درک رفتار
جزوه سیستم خرسند
ایستایی
504

تافل
زبان تخصصی اکادمی و بابک رستمی
معماری غرب بانی مسعود+جزوه بخشی رو خونده باشم خیلی کمه????
استرس گرفتم شدیییید
من از 8آبان شروع کردم به خوندن
ولی میبنم منابع خیلی زیاده و تو هر مبحث چنتا کتاب شونصد
صفحه ای هست که باید بخونم هنوز:(((
الان دقیقا شرایط من مثه شرایط شماس، حتی زمان شروع کردن برا مطالعه کنکور! ولی اصلا به روی خودم نمیارم که چنتا منبع رو هنوز نخوندم یا دیر شروع کردم و از این حرفا....شما شروع کن، بقیه ش رو بسپار به اون بالایی

qasedak_20

عضو جدید
الان دقیقا شرایط من مثه شرایط شماس، حتی زمان شروع کردن برا مطالعه کنکور! ولی اصلا به روی خودم نمیارم که چنتا منبع رو هنوز نخوندم یا دیر شروع کردم و از این حرفا....شما شروع کن، بقیه ش رو بسپار به اون بالایی

خیلی ممنون از روحیه دیدنت
وسط اینهمه استرس و دل نگرانی فقط این نکته آرومم میکنه که اگه تلاش کنم حتما نتیجه ش رو میبینم
امیدوارم همه نتیجه زحمتاشون رو بگیرن :)

Sepide.arch87

عضو جدید
کاربر ممتاز
درسته که تو کنکور از هر منبعی ممکنه سوال بیاد اما همیشه تو هر مبحثی چند تا کتاب اصلی هستند که بیشترین تعداد سوالات از اون ها میاد...به نظر من اگه بتونیم رو منابع اصلی تسلط کامل داشته باشیم طوری که هر سوالی ازشون اومد جواب بدیم بهتر از اینه که همه منابع رو خونده باشیم اما تسلط کامل نداشته باشیم
اینو از رو تجربه میگما....واسه خودم اتفاق افتاده
موفق باشید همگــــــــی ;):)

MEMAR_KHAS

عضو جدید
سلام...برای زبان عمومی چه کتابی بخرم؟؟؟متاسفانه کتاب رستمی رو خریدم و هیچی متوجه نمیشم!!!
میشه لطفا کسایی که از کتاب اقای اصفهانی استفاده کردن یا هر کتاب دیگه ای که مفید بوده و راضی بودن معرفی کنن تا از سردرگمی دربیام؟؟:cry:
ممنون میشم راهنماییم کنین

soheil18

کاربر فعال
سلام...برای زبان عمومی چه کتابی بخرم؟؟؟متاسفانه کتاب رستمی رو خریدم و هیچی متوجه نمیشم!!!
میشه لطفا کسایی که از کتاب اقای اصفهانی استفاده کردن یا هر کتاب دیگه ای که مفید بوده و راضی بودن معرفی کنن تا از سردرگمی دربیام؟؟:cry:
ممنون میشم راهنماییم کنین

سلام دوست عزیز
من با کتاب آقای اصفهانی پیش میرم.. واقعا مفید بوده برام. تو 100 روز میشه کلش رو یاد گرفت. قبلش با کتاب زیر ذره بین کار میکردم.. اونم خوبه ولی زود آدم رو خسته میکنه و بیخیالش میشید(خیلیییی لغت داره).
البته همه اینها بدون مرور هیچ فایده ای نداره. اصل یادگیری زبان تکراره..
موفق باشید.:smile:

MEMAR_KHAS

عضو جدید
سلام دوست عزیز
من با کتاب آقای اصفهانی پیش میرم.. واقعا مفید بوده برام. تو 100 روز میشه کلش رو یاد گرفت. قبلش با کتاب زیر ذره بین کار میکردم.. اونم خوبه ولی زود آدم رو خسته میکنه و بیخیالش میشید(خیلیییی لغت داره).
البته همه اینها بدون مرور هیچ فایده ای نداره. اصل یادگیری زبان تکراره..
موفق باشید.:smile:

ممنون ...پس میرم کتاب اصفهانی میخرممممم....امیدوارم یاد بگیرم;)

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوس جونا:gol:.....بچه ها من اصلا ظرفیت مرور دوباره یه کتابی که قبلا خوندمش و ندارم:cry:.....خیلی حوصله سربره!

منامنا

عضو جدید
بچه ها کسی آزمون 2 موسسه سروشو نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ خیلی لازممه خواهشا اگه کسی داره بفرسته

Sepide.arch87

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوس جونا:gol:.....بچه ها من اصلا ظرفیت مرور دوباره یه کتابی که قبلا خوندمش و ندارم:cry:.....خیلی حوصله سربره!
خب بذار یه مدت فاصله بیفته بینش...بلافاصله بعد از دور اول دور دوم رو شروع نکن...
من امروز داشتم درک رفتار رو برای بار دوم میخوندم انقدر که از دور اولم گذشته بود همش برام جدید بود :surprised::D

atp2

عضو جدید
خب بذار یه مدت فاصله بیفته بینش...بلافاصله بعد از دور اول دور دوم رو شروع نکن...
من امروز داشتم درک رفتار رو برای بار دوم میخوندم انقدر که از دور اولم گذشته بود همش برام جدید بود :surprised::D

: )))))))))) منم یه بار تو عمرم خواستم مرور کنم همینطوری شد : )
بچه ها من برناممو دچار کشش طولی کردم ، عوض روزی دو درس سه ساعته ، شد یه درس و سه ساعت اسکیس : ( اونجوری تنبلی میکردم اصلا تمرین نمیکردم : (

وضعیت
موضوع بسته شده است.