••ஐ••ஐ••درخواست های مرتبط با مهندسی نفت فقط در اینجا مطرح شود ••ஐ••ஐ••

ئدز

عضو جدید
سلام من دنبال یه سری اطلاعات کلی از قیمت نفت خام در تقریباً چهل سال پیش تا الان هستم مدل نمودار و دلیل نوسانات چی بوده و...... لطفاً اگه کسی یه همچین داده هایی داره و یا سایتی میشناسه به من معرفی کنه

jpt

عضو جدید
سلام من دنبال یه سری اطلاعات کلی از قیمت نفت خام در تقریباً چهل سال پیش تا الان هستم مدل نمودار و دلیل نوسانات چی بوده و...... لطفاً اگه کسی یه همچین داده هایی داره و یا سایتی میشناسه به من معرفی کنه

بفرمایید
1
2
3
4

احسان آراس

عضو جدید
سلام دوستان...
کسی در مورد گاز شیل و نفت شیل و روش های استخراجش و ارزیابی اقصادیش مقاله ای پایان نامه ای چیزی ترجیحا ترجمه شده نداره...خواهشا کمک کنید
ehsanrs11@yahoo.com

حسین72

عضو جدید
سلام به دوستان عزیز
1-من یه سری اطلاعات جامع در مورد زمین شناسی سازند آسماری میخوام؟
2-یه سری اطلعات هم در مورد تراوایی گاز تصحیح شده کلینکنبرگ؟
هر یک از دوستان که در مورد دو موضوع فوق اطلاعاتی دارند، لطفا برای دانلود قرار بدند
متشکرم

آخرین ویرایش:

pashnetala

عضو جدید
سلام

دوستان من تحصیل کرده خارج از کشورم(فوق لیسانس مهندسی نفت از دو دانشگاه با دو تز) با ادبیات کار ایران اشنایی ندارم.
اگر کسی این فرصت واسش پیش بیاد که هر شرکت نفتی در ایران کار کنه به غیر از زمینه حفاری شما کدوم شرکت و چه سمتی پیشنهاد میکنید که درامد و اینده شغلی خوبی هم داشته باشه افیس هم باشه؟ (در زمینه پتروفیزیک کدوم سمت شغلی پیشنهاد میکنید؟ نظرتون در مورد well test engineer چیه؟)

ممنون

آخرین ویرایش:

mamadsadeghi

عضو جدید
سلام دوست عزیز بهتر نیست شما که اونور تحصیل کردی بری همونجا هم کار کنی. از نظر حقوق و مزایا و موقعیت شغلی و پیشرفت عرض می کنم

pashnetala

عضو جدید
به دلايل شخصى و خانوادگى. ممنون ميشم از بحث خارج نشيم

سلام

اگر کسی این فرصت واسش پیش بیاد که هر شرکت نفتی در ایران کار کنه به غیر از زمینه حفاری شما کدوم شرکت و چه سمتی پیشنهاد میکنید که درامد و اینده شغلی خوبی هم داشته باشه افیس هم باشه؟ (در زمینه پتروفیزیک کدوم سمت شغلی پیشنهاد میکنید؟ نظرتون در مورد well test engineer چیه؟)

ممنون

hmdjml

مدیر تالار مهندسی نفت
مدیر تالار
به دلايل شخصى و خانوادگى. ممنون ميشم از بحث خارج نشيم

سلام

ممنون

پتروپارس- فلات قاره- اویک. شرکت ملی نفت. هزار جای مختلف میتونی بری.
بسته به تخصصت باید حیطه کاریتو مشخص کنی. اگه توی زمینه نمودارگیری تخصص داری تو اون زمینه کار کن. درامدش خوبه. یا به عنوان متخصص تکمیل چاه کار کن. حفاری البته درامدش از کارهای قبل بهتره مخصوصا حفاری جهت دار.

pashnetala

عضو جدید
پتروپارس- فلات قاره- اویک. شرکت ملی نفت. هزار جای مختلف میتونی بری.
بسته به تخصصت باید حیطه کاریتو مشخص کنی. اگه توی زمینه نمودارگیری تخصص داری تو اون زمینه کار کن. درامدش خوبه. یا به عنوان متخصص تکمیل چاه کار کن. حفاری البته درامدش از کارهای قبل بهتره مخصوصا حفاری جهت دار.

ممنون از پاسختون. اگه منظورتون well loging هست که درسشو فقط پاس کردم و واقعا درس شیرین و وسختیه.

تخصص من تازه فارغ شدم و فوقمون جنرال بود همه چی خوندیم جز حفاری.
دو تا تز من یکیش در مورد مدلینگ و سیمولیشن تزریق اب به مخزن با متلب که متلب دردی تو صنعت نفت نمیخوره.
دومی هم در مورد بررسی و جلوگیری از هیدرات در پایپینگ گازی.
well testing هم خوب بلدم.

1-متخصص تکمیل چاه انگلیسیش چی میشه ؟ کارش دقیقا چیه؟ ایا تو افیس هست یا سایت؟
من دنبال کار تو افیس هستم.
2-در مورد شغل well test engineer میشه فارسی اگه داره بگید چیه اسم شغلو و شرح وظایف کاریش در ایران ؟
3-کلا در زمینه مهندسی مخزن چه سمتهای شغلی (اسم شغلها) غیراز مدلینگ و سیمولیشن هست؟ ممنون میشم هم به فارسی هم به انگلیسی بگید.

آخرین ویرایش:

hmdjml

مدیر تالار مهندسی نفت
مدیر تالار
ممنون از پاسختون. اگه منظورتون well loging هست که درسشو فقط پاس کردم و واقعا درس شیرین و وسختیه.

دو تا تز من یکیش در مورد مدلینگ و سیمولیشن تزریق اب به مخزن با متلب که متلب دردی تو صنعت نفت نمیخوره.

2-در مورد شغل well test engineer میشه فارسی اگه داره بگید چیه اسم شغلو و شرح وظایف کاریش در ایران ؟
3-کلا در زمینه مهندسی مخزن چه سمتهای شغلی (اسم شغلها) غیراز مدلینگ و سیمولیشن هست؟ ممنون میشم هم به فارسی هم به انگلیسی بگید.

اغلب متخصصین ایران و حتی خارج از ایران مخزنی هستن و به تبع اون این شغل درامد کنتری داره و مخصوصا اینکه کارش صرف ستاد هست و عملیاتی نیست.
نمودارگیری میشه well-log
چاه ازمایی میشه well test
تکمیل چاه میشه completion که برای بچه های بهره برداری هست.
کار مهندس مخزن این هست که با توجه به اطلاعات فشار و دبی تولید چاه در مراحل مختلف به بررسی و شناخت خصوصیات مخزن پی ببره. بعضی از تستها در زمانی که حفاری تازه تموم شده انجام میشن. بعضی های دیگه در زمان تولید و بعضی دیگه در زمانی که چاه رو برای مدت محدودی میبندن انجام میشه. با توجه به کاهش یا افزایش فشار و میزان دبی در برهه های مختلف زمانی و نسبت حجم گاز و نفت در سرچاه و ته چاه و شکستگیها و چاههای دیگه مشخص میکنن که تا چه مرزی از مخزن تولید داره صورت میگیره. در کل بیشتر برای شناخت خصوصیات مخزنی هست.
مهندسی مخزن کارهای مختلفی میتونه انجام بده و معمولا کارهاش برای افیس هست. شما میتونید روی کارهای ازدیاد برداشت یا EOR کار کنید. این کارها خوب درامد داره و متخصصینش به نسبت کم هستن در حال حاضر ولی تخصص بالایی میخواد چون یه اشتباه کل مخزن رو به باد فنا میده. کارهای دیگه همون شبیه سازی و مدل سازی و این چیزا هست. این کارها خودشون دنیای بزرگی هستن و بسته به اینکه چه تخصصی دارین میتونید کار کنید.
به نظر من قبل از اینکه به ایران برگردین حتما دو سه تا دوره نرم افزاری از شرکتهای معتبر رو شرکت کنین و گواهینامه هاش رو بگیرین. مثل نرم افزار سفیر یا اکلیپس. شرکت شلمبرژر مدرکش خیلی معتبر هست.

ΜΟΗΑΜΜΑD

کاربر بیش فعال

ولتست در چه حد بلدی؟گاز میعانی کار کردی؟چاه افقی تحت شرایط مختلف چطور؟
چه حد ریاضیات بلدی؟
تئوری فقط؟
البته هر کس از مهندسی مخزن میاد بیرون ولتست رو بلده:smile:
اگر منظورت یه پلات کردن ساده و بدست اوردن چند پارامتر مخزنی هس که ساده می باشد
باید بهت بگم طفل مهندسی مخزنم که با نرم افزار اشنا باشه هم انجام میده
هرجا کار گیرت اومد نه نگو
فکر نکن خارج خوندی اینجا گلریزونه واست اینقد ادم با تجربه داریم می برنت زیر سوال

pashnetala

عضو جدید
Dear Mohammad,
shall I write that I know the Interpret, mrst, fluent softwares specially in smart wells testing (horizontal and vertical
by optimizing and monitoring BHP and well rates also well placement as well as one year work experience in the conventional and unconventional testing. I know pretty much about math if it is really your concern.
last but not least I personally thanked everyone who has replied.

hanna.mohseni

عضو جدید
عرض ادب و سلام دوستان اگه حل المسایل احتراق از گلسمن رو محبت کنن ممنون میشم

kian.kateb

عضو جدید
Dear Mohammad,
shall I write that I know the Interpret, mrst, fluent softwares specially in smart wells testing (horizontal and vertical
by optimizing and monitoring BHP and well rates also well placement as well as one year work experience in the conventional and unconventional testing. I know pretty much about math if it is really your concern.
last but not least I personally thanked everyone who has replied.

hey dear,
i dont know what do you want. but if your mean is about your opportunity in iran, i think you should try to find your interest. as you know i must to say you dont have lots of choices because petrolium industry is very limited.
about positions that our friends recommended:
well completion is a good position but in iran just 2 companies work on it. nidc and iran hafaran. but as you know its a part time job in iran and may you have job or no. so pay attention about your feature and your condition.
about logging you must to know only 3 or 4 company have it in iran. but i saw petro emkan (ipec) in location that have directional and they said they have lwd . but i think just this company do that in iran.

i recommend you dont enter to operational job. because its very hard and it will change your situation in your family.
if its not important to you i think you should apply for directional.
because it has money more than others.
i worked directional for 3 years and now im a mud eng. its has some advantages than directional but jobs in operation are stressful.
so you need to think about your position ;)

ئدز

عضو جدید
سلام از دوستان کسی اینجا هست که بتونه به من در پیدا کردن دیتا از واحد های نمک زدایی نفت خام کمک کنه؟؟؟پایان نامه من در مورد تصفیه اب همراه نفت هست و الان دو ماه دارم دنبال داده می گردم اما خیلی کم پیدا کردم. لطفا هر کی میتونه بهم پیام بده این موضوع برای پایان نامه من خیلیییییی مهمه لطفا هر کس امکانش براش هست بهم کمک کنه.

tifoosi6atishe

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ب رفقا

اقا یه سوال دارم که پرسیده بودن نمیدونم قبلامطرحش کردم یانه
سر چاه نفتیم ینی تا ارتفاع 140 متر و قراره نفت رو بکشیم و اب هم زیر نفته حاالا چطور متوجه بشیم که به اب رسیدیم و نفت رو بکشیم

jpt

عضو جدید
سلام ب رفقا

سر چاه نفتیم ینی تا ارتفاع 140 متر و قراره نفت رو بکشیم و اب هم زیر نفته حاالا چطور متوجه بشیم که به اب رسیدیم و نفت رو بکشیم

سوالتون خیلی خیلی مبهمه یعنی چی؟؟؟؟ تا ارتفاع 140 متر یا تا عمق 140 ؟؟ نفت رو کجا بکشی؟؟با چی بکشی ؟؟
تو چاه ؟؟تو مخزن؟؟ تو مخازن سطحیه ذخیره سازیه؟؟

در هر حال تفاوت دانسیته های نفت و آب کاملا آشکاره و قابل تشخیصه حتی با دستگاه های ساده نه چندان گران

MOΣIN

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ب رفقا

سلام
مهندس بهره بردار ندارین؟مگه چاه آبه؟:D
منظورت ارتفاع net pay هست؟

خب هم از لاگ میشه سطح مشترک اب و نفت رو تعیین کرد .
از روش محاسباتی گرادیان فشاری هم میشه تعیین کرد.این روش ارزون تره یه دستگاه می فرستن در اعماق مورد نظر فشار منفذی سیال رو اندازه می گیره بعد با محاسبات ساده میشه سطح مشترک رو تخمین زد
aaa.jpg

tifoosi6atishe

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوالتون خیلی خیلی مبهمه یعنی چی؟؟؟؟ تا ارتفاع 140 متر یا تا عمق 140 ؟؟ نفت رو کجا بکشی؟؟با چی بکشی ؟؟
تو چاه ؟؟تو مخزن؟؟ تو مخازن سطحیه ذخیره سازیه؟؟

در هر حال تفاوت دانسیته های نفت و آب کاملا آشکاره و قابل تشخیصه حتی با دستگاه های ساده نه چندان گران

کلا تو چاه .... همین اسم دستگاه رو میخاستم

سلام
مهندس بهره بردار ندارین؟مگه چاه آبه؟:D
منظورت ارتفاع net pay هست؟

خب هم از لاگ میشه سطح مشترک اب و نفت رو تعیین کرد .
از روش محاسباتی گرادیان فشاری هم میشه تعیین کرد.این روش ارزون تره یه دستگاه می فرستن در اعماق مورد نظر فشار منفذی سیال رو اندازه می گیره بعد با محاسبات ساده میشه سطح مشترک رو تخمین زد
مشاهده پیوست 253558

ممنون ولی سرچ کردم اطلاعاتی درباره دستگاه لاگ پیدا نکردم

یه سوال دیگه؟ کارشناس لاگین تو شرکت نفت کارش چیه؟؟؟؟ اصن لاگین ینی چی؟

MOΣIN

عضو جدید
کاربر ممتاز

لاگ دستگاه نیس well logging به معنی چاه نگاری هست.
کسی که توی این زمینه تخصص داره به طور خلاصه بخوام بگم کارش چیه ارزیابی سازنده ولی خب این هم توصیف درستی از وظیفه اش نیست ولی خب به طور خلاصه تعریف خوبیه
اطلاعات در مورد دستگاهایی که لاگ می گیرن زیاده تو نت بگردی گیر میاری
واسه چی می خوای این اطلاعات رو؟

jpt

عضو جدید

densitometer که قاعدتا باید تو واحد PLT :prod logging test باید بشه پیداش کرد یعنی اداره های بهره برداری هر شرکت سوال دیگه ات رو هم که معین عزیز جواب داده

tifoosi6atishe

عضو جدید
کاربر ممتاز
لاگ دستگاه نیس well logging به معنی چاه نگاری هست.
کسی که توی این زمینه تخصص داره به طور خلاصه بخوام بگم کارش چیه ارزیابی سازنده ولی خب این هم توصیف درستی از وظیفه اش نیست ولی خب به طور خلاصه تعریف خوبیه
اطلاعات در مورد دستگاهایی که لاگ می گیرن زیاده تو نت بگردی گیر میاری
واسه چی می خوای این اطلاعات رو؟

یکی از دوستان رفته بود ملی حفاری مصاحبه این سوال و ازش

پرسیدن

engm

عضو جدید
سلام
می شود توضیحی در مورد

بهبود شرایط Voidage replacement در مخزن
همگن کردن voidage replacement ratio در لایه‌ها و نقاط مخزن

توضیحی بفرمایید؟

بابت لطف شما ممنونم.

m.mohtashami

عضو جدید
با سلام به دوستان عزیز
بنده نیاز مبرم به دو استاندارد BP237 و UOP384 دارم. ممنون میشم اگر کسی دسترسی داره کمکم کنه.

farzaddastafshan

عضو جدید
‌قابل توجه دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های مهندسی شیمی ، نفت وسایر رشته های مرتبط :
شرکت دانش فرآیند صنایع عسلویه، با همکاری موسسه نواندیشان ومهارت گستران پارس دوره ششم آموزشهای تخصصی خود در قالب آموزش و تربیت نیروی بهره بردار مورد نیاز در پالایشگاههای گاز را برگزار میکند.
زمان : اردیبهشت 96
مکان: عسلویه، مرکز آموزش و توانمندسازی نیروی انسانی منطقه ویژه اقتصادی پارس مدت زمان دوره: 196 ساعت معادل با 30 روز آموزش تخصصی
مشتمل بر: آشنایی فنی عمومی با تجهیزات فرآیندی / دوره فنی تخصصی واحدهای پروسس و یوتیلیتی / آشنایی مقدماتی با DCS و سیستمهای کنترل / کارآموزی در سایت
امکانات : خوابگاه، رستوران، بیمه، ایاب و ذهاب، پذیرایی بین کلاس
مدرک معتبر: صدور و ارایه گواهینامه آموزشی نفت تحت نظارت منطقه ویژه
معرفی به فرصت های شغلی در منطقه
پذیرش از تمام نقاط کشور
شروع ثبت نام : از تاریخ 20/1/1396
روش ثبت نام:
دفترشهرستان پارسیان
مراجعه حضوری : مجتمع تجاری پارسیان ، طبقه همکف ، غرفه g56
ارتباط واتساپ،تلگرام،تماس 09176535932 دست افشان
تلفن دفتر : 07644627916
آدرس وبسایت :
www.karyabi-maharat.ir
نکته : پرداخت وثبت نام آنلاین از طریق این وبسایت فراهم شده است .
دفتر شهرستان عسلویه
مراجعه حضوری : عسلویه ، منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس ، جنب دانشگاه پیام نور،ساختمان آموزش منطقه ویژه دفتر شماره 20
‌تلفن دفتر : 07731374852
ارتباط واتساپ،تلگرام،تماس 09176535932 دست افشان
آدرس وب سایت:
www.psia.ir
با توجه به ظرفیت محدود این دوره ها اولویت با افرادی که زودتر ثبت نام نمایند و یا آزمون پذیرش ورودی گرفته می شود.