••ஐ••ஐ••درخواست های مرتبط با مهندسی نفت فقط در اینجا مطرح شود ••ஐ••ஐ••

eng.bozorgtabar

عضو جدید
خداییش در مورد وسایل حفاری(پمپ ها و موتور هاو . . . ) هر چی دارید بذارید :cry:

kemeia

عضو جدید
با عرض درود و سلام خدمت نفتي هاي عزيز
راستش دانشگامون يه مسابقه برگزار كرده راجب مهندسي نفت و موضوع با خود دانشجوهاست اما , موضوع تحقيق بايد راجب مهندسي نفت باشه ز فرقي هم نميكنه در مورد توسعه و بهبود نفت و گاز باشه يا حفاري و اينجور موارد ز راستش رشتم برقه و راجب نفت زياد نميدونم اما به جايزش مي ارزه :redface:
يه موضوعي رو مي خوام بهم پيشنهاد بدين كه شايستگي برنده شده رو داشته باشه ! ايا همچون موضوعي رو مد نظر دارين

مرسي:gol:

chempet

عضو جدید
راستش دانشگامون يه مسابقه برگزار كرده راجب مهندسي نفت و موضوع با خود دانشجوهاست اما , موضوع تحقيق بايد راجب مهندسي نفت باشه ز فرقي هم نميكنه در مورد توسعه و بهبود نفت و گاز باشه يا حفاري و اينجور موارد ز راستش رشتم برقه و راجب نفت زياد نميدونم اما به جايزش مي ارزه :redface:
يه موضوعي رو مي خوام بهم پيشنهاد بدين كه شايستگي برنده شده رو داشته باشه ! ايا همچون موضوعي رو مد نظر دارين

سعی کنید در مورد در روشهای ازدیاد برداشت تحقیق کنید.
با یک سرچ ساده در اینترنت می تونید اطلاعات مورد نیاز خودتون رو بدست بیارید.

hmdjml

مدیر تالار مهندسی نفت
مدیر تالار

چقدر تخصصی باشه؟ چند صفحه باشه؟ فارسی باشه دیگه؟ بیشتر علاقه مند هستین مرتبط با چه قسمتی باشه؟ اگر چیز خاصی مدنظرت هست بگو اگرم نه که یه چیزی خودمون براتون جور کنیم. ولی نمیدونم چجوری باشه تا برنده بشین.

جایزش نصف نصف:biggrin:

kemeia

عضو جدید
سعی کنید در مورد در روشهای ازدیاد برداشت تحقیق کنید.
با یک سرچ ساده در اینترنت می تونید اطلاعات مورد نیاز خودتون رو بدست بیارید.

ميشه اين كلمه رو انگليسيش بهم بگين
ممنون

چقدر تخصصی باشه؟ چند صفحه باشه؟ فارسی باشه دیگه؟ بیشتر علاقه مند هستین مرتبط با چه قسمتی باشه؟ اگر چیز خاصی مدنظرت هست بگو اگرم نه که یه چیزی خودمون براتون جور کنیم. ولی نمیدونم چجوری باشه تا برنده بشین.

جایزش نصف نصف:biggrin:

فرق نمي كته چقدر تخصصي باشه اما در كل راجب مهندسي نفت باشه . تعداد صحات هم مهم نيست .اما راجب زبان , بايد به زبون انگيسي نوشته بشه .
اما مرتبط ط با چه قسمتی باشه فرقي نمي كنه مي خوام موضوعي باشه قابل درك واسه كارشناسي نه فوق :D چون مسابقه رو طوري مطرح كردن كه مقطع كارشناسي ها با هم رقابت مي كنن , ارشدي ها با هم و دكتري ها هم با هم .

اما راجب جايزه هم مشكلي نيست نصف نصف اما بايد تو همه چيز شريك باشي :redface: هم نوشتن و هم دفاع كردن.

hmdjml

مدیر تالار مهندسی نفت
مدیر تالار
ميشه اين كلمه رو انگليسيش بهم بگين
ممنون

فرق نمي كته چقدر تخصصي باشه اما در كل راجب مهندسي نفت باشه . تعداد صحات هم مهم نيست .اما راجب زبان , بايد به زبون انگيسي نوشته بشه .
اما مرتبط ط با چه قسمتی باشه فرقي نمي كنه مي خوام موضوعي باشه قابل درك واسه كارشناسي نه فوق :D چون مسابقه رو طوري مطرح كردن كه مقطع كارشناسي ها با هم رقابت مي كنن , ارشدي ها با هم و دكتري ها هم با هم .

اما راجب جايزه هم مشكلي نيست نصف نصف اما بايد تو همه چيز شريك باشي :redface: هم نوشتن و هم دفاع كردن.

سلام
ازدیاد برداشت انگلیسیش میشه enhanced oil recovery و مختصرش میشه eor

در رابطه با جایزه شوخی کردم. یه تعدادی مطلب براتون میذارم برید حالشو ببرید.

kemeia

عضو جدید
سلام
ازدیاد برداشت انگلیسیش میشه enhanced oil recovery و مختصرش میشه eor

در رابطه با جایزه شوخی کردم. یه تعدادی مطلب براتون میذارم برید حالشو ببرید.

EOR كه خيلي مطلب بزرگيه :redface:
مطلبي مي خوام كه بشه نقدش كرد و مشكلاتش رو تحليل كرد و واسش solution پيدا كرد .
مثلا , مشكلات و موانع استفاده از روشهای ازدیاد برداشت چيه و اين روش چه تاثيري در بودجه , سلامت و ... خواهد گذاشت.

مي دونم راجبش شوخي كردي :) جايزش رفتن به ATCE.
مرسي از كمكتون , منتظر مطالبتون هستم :redface:

pashnetala

عضو جدید
I do appreciate it if I can get the PDF link download of this book:

Z. Chen, G. Huan, Y. Ma: Computational Methods for Multiphase Flows in Porous Media, SIAM, 2006

hmdjml

مدیر تالار مهندسی نفت
مدیر تالار
I do appreciate it if I can get the PDF link download of this book:

Z. Chen, G. Huan, Y. Ma: Computational Methods for Multiphase Flows in Porous Media, SIAM, 2006

سلام مهندس
کم پیدا. بهمون سرنمیزنی. حاجی تو لینک پایینی که بری یه گزینه داره به نام get اونو که بزنی دانلود کتابی که درخواست داده بودی شروع میشه.
ما به درخواست همه رسیدگی نمیکنیما. فقط بروبچز پایه. شوخی کردم اگر بتونیم به درخواست همه رسیدگی میکنیم ولی اگر بتونیم.
http://libgen.net/view.php?id=1006926

hmdjml

مدیر تالار مهندسی نفت
مدیر تالار
EOR كه خيلي مطلب بزرگيه :redface:
مطلبي مي خوام كه بشه نقدش كرد و مشكلاتش رو تحليل كرد و واسش solution پيدا كرد .
مثلا , مشكلات و موانع استفاده از روشهای ازدیاد برداشت چيه و اين روش چه تاثيري در بودجه , سلامت و ... خواهد گذاشت.

مي دونم راجبش شوخي كردي :) جايزش رفتن به ATCE.
مرسي از كمكتون , منتظر مطالبتون هستم :redface:

من مطالبی که فکر کردم بدردتون بخوره رو بترتیب میذارم ولی زحمت جداسازی و مرتب کردن و نوشتن و .... با خودتون. البته اگر سوالی این بین پیش اومد بپرسید:
اشنایی با ازدیاد برداشت. برای مقدمه و اول از پنج صفحه ی اول این فایل:
http://memberfiles.freewebs.com/50/69/68186950/documents/Enhanced Oil Recovery_EOR-1.pdf

مقایسه روشهای ازدیاد برداشت:
http://www.ijastnet.com/journals/Vol_1_No_5_September_2011/18.pdf

روشهای نوین ازدیاد برداشت:
http://actamont.tuke.sk/pdf/2006/s1/30rychlicki1.pdf

ازدیاد برداشت میکربی، مزایا و معایب این روش:
http://www.nottingham.ac.uk/ncmh/BGER/pdf/Volume 1/BGER1-8.pdf

نتیجه گیری رو دیگه خودتون با توجه به چیزهایی که میخواید توی تحقیقتون باشه بنویسید.
اینم یه تحقیق ساده و سریع.

kemeia

عضو جدید
من مطالبی که فکر کردم بدردتون بخوره رو بترتیب میذارم ولی زحمت جداسازی و مرتب کردن و نوشتن و .... با خودتون. البته اگر سوالی این بین پیش اومد بپرسید:
اشنایی با ازدیاد برداشت. برای مقدمه و اول از پنج صفحه ی اول این فایل:
http://memberfiles.freewebs.com/50/69/68186950/documents/Enhanced Oil Recovery_EOR-1.pdf

مقایسه روشهای ازدیاد برداشت:
http://www.ijastnet.com/journals/Vol_1_No_5_September_2011/18.pdf

روشهای نوین ازدیاد برداشت:
http://actamont.tuke.sk/pdf/2006/s1/30rychlicki1.pdf

ازدیاد برداشت میکربی، مزایا و معایب این روش:
http://www.nottingham.ac.uk/ncmh/BGER/pdf/Volume 1/BGER1-8.pdf

نتیجه گیری رو دیگه خودتون با توجه به چیزهایی که میخواید توی تحقیقتون باشه بنویسید.
اینم یه تحقیق ساده و سریع.

مرسي گل كاشتين :smile:
واسه سؤال كه صد در صد مزاحمتون مي شم:redface:
راستي شنيدم كه تحريم دانشگاها رو هم دربرگرفته . اگه مطلبي يا كتابي يا هر چيز ديگه اي كه در دسترس نبود خوشحال ميشم در تهيش كمكتون كنم

با تشكر

hmdjml

مدیر تالار مهندسی نفت
مدیر تالار
مرسي گل كاشتين :smile:
واسه سؤال كه صد در صد مزاحمتون مي شم:redface:
راستي شنيدم كه تحريم دانشگاها رو هم دربرگرفته . اگه مطلبي يا كتابي يا هر چيز ديگه اي كه در دسترس نبود خوشحال ميشم در تهيش كمكتون كنم

با تشكر

سبز باشید.:)
کتاب که داریم حدود 800عنوان.
چندتا سایت هم داریم کتابهامونو ازش میگیریم.

pashnetala

عضو جدید
سلام مهندس
کم پیدا. بهمون سرنمیزنی. حاجی تو لینک پایینی که بری یه گزینه داره به نام get اونو که بزنی دانلود کتابی که درخواست داده بودی شروع میشه.
ما به درخواست همه رسیدگی نمیکنیما. فقط بروبچز پایه. شوخی کردم اگر بتونیم به درخواست همه رسیدگی میکنیم ولی اگر بتونیم.
http://libgen.net/view.php?id=1006926

Dear Hamid
sorry for typing not persian I dont have access to persian keyboard

I do appreciate it it did work you are a life saver
Actually I am a lil busy doing thesis in Production optimization with Eclipse on two fields (Norne and Brugge

I can work with eclips only on the University LAB. I am very thankful if anyone can give me the ECLIPSE proper download link with usable crack

God bless you all

Farzadinjast

عضو جدید
سلام به همه دوستان

می خواستم بدونم برای یه مهندس مکانیک با کارشناسی ارشد گرایش طراحی کاربردی (کنترل و ارتعاشات) توی شرکت های درست و حسابی کار پیدا می شه؟ مثلا شرکت های مشاوره بزرگ. روی چی بیشتر مانور بدم؟ زبان؟ دانشگاه؟ تا حالا تجربه مستقیم نفت و گاز نداشتم متاسفانه اما می خوام هر جور شده تو این زمینه کار کنم ....

mahmoodras

عضو جدید

mahmoodras

عضو جدید
سلام من اطلاعاتی راجع به MWD و سنسورهای موجود و اینکه آیا MWD فقط برای نمودارگیری حین حفاری استفاده میشه؟

class pad seller

عضو جدید
سلام من اطلاعاتی راجع به MWD و سنسورهای موجود و اینکه آیا MWD فقط برای نمودارگیری حین حفاری استفاده میشه؟

MWD مخفف , measure while drilling هست و با استفاده از گل اطلاعات رو به صورت پالس به سطح منتقل میکنه
پس در حین حفاری فقط انجام میشه!

MOΣIN

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام راجع به MWD و اینکه دقیقا چه فاکتورهایی رو سنس می کنه جزوه یا اطلاعاتی ندارید؟
من می خوام اطلاعاتی راجع به سنسور های که در MWD به کار رفته بدست بیارم
روی رشته ی حفاری سوار میشه ....و علاوه بر اینکه مشخصات لایه ها رو ثبت می کنه...پارامتر های حفاری رو هم ثبت می کنه
مثل rpm,دما فشار مشخصات گل ...
اینکه ساختمان دقیق این دستگاه چی هست و طراحیش چجور هست به مهندسی نفت مربوط نیست....ما فقط از این ابزار استفاده می کنیم!
و لطفا سوالتون رو در محل مشخص شده مطرح کنید

آخرین ویرایش:

mahmoodras

عضو جدید
روی رشته ی حفاری سوار میشه ....و علاوه بر اینکه مشخصات لایه ها رو ثبت می کنه...پارامتر های حفاری رو هم ثبت می کنه
مثل rpm,دما فشار مشخصات گل ...
اینکه ساختمان دقیق این دستگاه چی هست و طراحیش چجور هست به مهندسی نفت مربوط نیست....ما فقط از این ابزار استفاده می کنیم!
و لطفا سوالتون رو در محل مشخص شده مطرح کنید
ممنون از جوابتون،من رشتم مهندسی مکاترونیک و توی زمینه اتوماسیون و ابزار دقیق کار میکنم می خوام بدونم دقیقا چه پارامترهایی رو سنس میکنه؟
ویه سوال دیگه اینکه به جز MWD از چه وسیله یا ابزار دیگه ای برای اندازه گیری این پارامترها استفاده می کنن

MOΣIN

عضو جدید
کاربر ممتاز
Measurements While Drilling MWD
Logging While Drilling LWD

Porosity, Permeability, & Lithology

........................
Resistivity While Drilling
determination of Rt, the true formation resistivity
.............
Nuclear Magnetic Resonance While Drilling
determination of lithology-independent porosity, and direct hydrocarbon characterization
........................
Formation Pressure While Drilling
drilling pressure
........
Acoustics While Drilling
Obtain real-time time-depth/velocity measurements
.....

آخرین ویرایش:

mehkar

عضو جدید
جزوه پاور پوينتي مهندسي نفت براي ارائه

جزوه پاور پوينتي مهندسي نفت براي ارائه

سلام
من يك پاورپوينت بصورت تصاويري از واحد بهره برداري ، چاه و مخزن میخوام انيميشن باشد هم بهتر ، كسي مي تواند كمكي كند اگر چنين پاورپوينتي داريد برايم ارسال كنيد ممنون ميشم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

aminrasooli

عضو جدید
نفتی جدید

نفتی جدید

سلام به همه دوستان
من دیروز که نتیجه نهایی کنکور و انتخاب رشته ها اومد نتیجم شد مهندسی نفت دانشگاه صنعتی شریف
میخاستم درباره ترم 1 ازتون بپرسم اصن ترم 1 واحد نفتی خاصی هم داریم یا همش عمومیه؟؟؟؟
:eek:

bitamansouri

عضو جدید
مشورت در مورد توزیع فراورده های نفتی/تز ارشد

مشورت در مورد توزیع فراورده های نفتی/تز ارشد

با سلام
بنده بیتا منصوری دانشجوی ارشد مهندسی صنایع – صنایع هستم
برای سمینار و پایان نامه‌ی خود حوزه‌ی مدیریت ریسک حمل و نقل پروژه‌های نفت و گاز را برگزیده‌ام
نیاز به کمی مشاوره و اطلاعات دارم
آیا در موارد زیر میتوانید من را راهنمایی نمایید؟
حمل و نقل (جاده‌ای، دریایی، خطوط لوله،...) به کدام صورت جای کار دارد و جایگاه تازه‌ای در ایران می‌یابد؟
بنده تصمیم دارم در حوزه حمل و نقل جاده ای(پخش فراورده‌های نفتی) کار کنم و مدلسازی (کاهش ریسک، هزینه، طول مسیر،...) کنم.
بررسی این مورد از دید بیمه، محیط زیست، سیاست، تحریم،...
و آیا به شما ایده‌ی جدیدی برای این کار دارید یا خیر؟
پیشاپیش با تشکر از همکاری شما

Hello
This is Bita Mansouri, graduated student at industrial engineering
And I want to search about risk management on transportation of oil and gas for my thesis
I need some consultation and data
?Can you help me in following cases
I want to know which kind of transportation has a better position for a new future.
I've decided to work on road transportation(distribution of oil products) and I want to make a model for it(reducing length of way, cost, risks,...(
From the perspective of insurance, the environment, politics, sanctions
?And do you have new idea in this field or not
Thank you so much

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Rohallah.7

عضو جدید
معرفی مجله

معرفی مجله

سلام دوستان
من دنبال یه سایت میگردم تا مقاله خودمو بفرستم واسشون تا یه تاییدیه واسه مقالم بگیرم
واسه یه مجله سطح پایین تری که مربوط به صنعت نفت باشه با تشکر:confused:

Rohallah.7

عضو جدید
معرفی مجله

معرفی مجله

با سلام
من دنبال یه مجله سطح پایین میگردم تا مقاله خودمو بفرستم تا یه تاییدیه واسه مقاله ام بگیرم این مجله باید در خصوص صنعت نفت باشه با تشکر:confused:

mina blue

عضو جدید
پروپزال

پروپزال

من دنبال یه نمونه پروپزال ازدیاد برداشت نفت هستم ممنون می شم اگه کمکم کنید

mina blue

عضو جدید
QFD يك مدل

QFD يك مدل

يك مدل برای حمل نقل نفت QFD

پیوست ها

• 1091-38418072-63U.pdf