گفتگوی خودمانی ارشدی های 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

LM741

عضو جدید
سلام ارمین جان..اقایی کردی مثل همیشه..راستی عنوان جدیدت رو بهت تبریک میگم ...:gol::gol::gol: و همچنین سایر دوستان..

دقیقا من پارسال تا مهر دو سه تا درسو کامل کامل خونده بودم و متاسفانه کار به جایی رسید که مثلا نایکوئیست رو دو سه هفته مونده به کنکور تازه رسیدم به خوندن و هیچی هم دیدم نمی فهمم و کلی استرس بهم وارد شد تازه فکرشو بکن کنترل درسی بود که خوب اولاشو خونده بودم دیگه بقیه بماند..

راستی ارمین جان توی تاپیک الکترونیک پس هوامونو حسابی داشته باش..من میدونم کجا کلاس رفتی سوالی داشتم ازت میپرسم..
عمدا این سوال ها رو این جا پرسیدم تا شما ها که لطف می کنید وقت میزارید سایر دوستان هم از این دغدغه ها بدونند و استفاده کنند..

نتیجه ای که من از پست شما و علی اقا گرفتم این شد که...

نهایتش تا اخر مهر ماه همه ی دروسی که قراره توی کنکور بزنم رو مطالعه داشته باشم و بیش تر روی متن درس ها و تست های داخل متن تمرکز کنم و اگه تونستم و وقت اضافی هم اوردم بیش تر تست بزنم ولی اگه نشد اولویت اولم این باشه متن دروس رو خیلی خوب وبا تمرکز بخونم و بعد مهر دیگه بزنم توی کار همه ی تست ها
.
.
.
یه مشکلی دیگه ای که من دارم این هستش پارسال با تمرکز درس نمی خوندم فکر کنم...مثلا واقعا برام جای تعجب داره شما با خوندن یه تک منبع تونستید این قدر نتایج خوبی بگیرید..من خیلی منبع میخوندم ولی فکر کنم خوب تمرکز نمیکردم واقعا موندم چجوری این مشکلو رفع کنم ؟؟

بازم ازتون تشکر میکنم بابت برنامه ریزی که گفتید..من همین الانش باز داشتم اشتباه برنامه ریزی میکردم خوب شد گفتید..
:smile:
ماشاء الله دوستان انقدر شیرین صحبت می کنند که من دست تک تک این دوستان رو به صورت مجازی می بوسم ( فیزیکی نه چون ویروس کرونا امده خطر مرگ داره خخخخخ )
شما گفتید می خواهید متن درس ها رو بخونید و به تست های داخل ان اکتفا کنید . این کار سرعت مطالعه رو بالا می بره ولی برای بعضی از درس ها فکر می کنم نمی شه مثلا الکترونیک شاید . ولی برای بعضی از درس ها خیلی خوب جواب می ده مثل ریاضیات

navidba

عضو جدید
سلام. زهرا خانم حق با شماست ولی من زبان رو سفید زدم و رتبم شد 88 ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من گفتم اگه زبانتون پایه اش ضعیف هست
منم باهاتون 100% موافقم، خودم زبان رو حذف کردم که باعث شد وقتم رو مدار و ریاضی زیاد بشه و رتبم بشه 61 ، حتی رتبه 1 پارسال زبان رو 6 درصد زده بود...

aaaqaz

عضو جدید
منم باهاتون 100% موافقم، خودم زبان رو حذف کردم که باعث شد وقتم رو مدار و ریاضی زیاد بشه و رتبم بشه 61 ، حتی رتبه 1 پارسال زبان رو 6 درصد زده بود...

تبریک... ان شا اله که موفق باشی! قدرتیا همیشه شاخن البته کنترلی ها هم شاخن ها

mahboobeh

عضو جدید
سلام دوستان. من تازه میخوام شروع کنم میخواستم راهنماییم کنید که درسارو چطوری بخونم؟ منظورم اینه یه درسو تا آخر بخونم بعد درسه دیگه رو شروع کنم یا نه همه رو موازی با هم پیش برم؟؟

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستان. من تازه میخوام شروع کنم میخواستم راهنماییم کنید که درسارو چطوری بخونم؟ منظورم اینه یه درسو تا آخر بخونم بعد درسه دیگه رو شروع کنم یا نه همه رو موازی با هم پیش برم؟؟
سلام . اینجا تقریبا بچه ها همه جوره از تجربه هاشون گفتن. یه کم حوصله کنی پستارو بخونی به جواب این سوال و خیلی از سوالاتت که شاید حتی هنوز برات مطرح نشده باشه میرسی .
خوش اومدی و موفق باشی
راستی امضات خیلی لایک داشت. من تجربش کردم با همه ی وجودم:)

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
باشه. من فقط تجربمو و اون چیزی که دیده بودم گفتم. بابت رتبه تونم تبریک میگم انشالله که همیشه موفق باشین.

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام. زهرا خانم حق با شماست ولی من زبان رو سفید زدم و رتبم شد 88 ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من گفتم اگه زبانتون پایه اش ضعیف هست
باشه. ولی من همه ی تلاشمو کردم که بگم زبان تو کنکور اصن اونقد سخت نیست و پایه نمیخاد. میشه با ی سری کارای خیلی ساده خیلی ساده تر از اون که بشه به درصد بالا تو ریاضی و مدار رسید یه درصد خوب تو زبان هم داشت. . و در کل میانگین دفترجه اول رو بالا برد. ضعیف که میگین ی جورایی دیگه یعنی خیلی خیلی ...که من فک میکنم کسی که مهندسی میخونه و قبول شده دیگه خیلی کم پیش میاد در این حد زبانش ضعیف باشه. من اکثر افرادی که دیدم دیگه اونقدام زبانشون بد نبوده و غالبا ازش بیخودی فرار کردند. اصلن همین آقا آرمین که دیگه خودش اعتراف کردن که. من همه ی قصدم کمک بودو انتقال تجربم.

mahboobeh

عضو جدید
سلام . اینجا تقریبا بچه ها همه جوره از تجربه هاشون گفتن. یه کم حوصله کنی پستارو بخونی به جواب این سوال و خیلی از سوالاتت که شاید حتی هنوز برات مطرح نشده باشه میرسی .
خوش اومدی و موفق باشی
راستی امضات خیلی لایک داشت. من تجربش کردم با همه ی وجودم:)
مرسی. :)

aaaqaz

عضو جدید
باشه. ولی من همه ی تلاشمو کردم که بگم زبان تو کنکور اصن اونقد سخت نیست و پایه نمیخاد. میشه با ی سری کارای خیلی ساده خیلی ساده تر از اون که بشه به درصد بالا تو ریاضی و مدار رسید یه درصد خوب تو زبان هم داشت. . و در کل میانگین دفترجه اول رو بالا برد. ضعیف که میگین ی جورایی دیگه یعنی خیلی خیلی ...که من فک میکنم کسی که مهندسی میخونه و قبول شده دیگه خیلی کم پیش میاد در این حد زبانش ضعیف باشه. من اکثر افرادی که دیدم دیگه اونقدام زبانشون بد نبوده و غالبا ازش بیخودی فرار کردند. اصلن همین آقا آرمین که دیگه خودش اعتراف کردن که. من همه ی قصدم کمک بودو انتقال تجربم.

البته زهرا خانم من یکی از دوستام همیشه میگه: تو پیش هر مشاوری یا هر کسی که کنکور داده بری اون شخص با توجه به موقیت خودش حرف میزنه مثلا یکی میگه 1 یکی میگه 2 و ...
حالا بحث خوندن زبان هم همینه من میگم نخون .. شما میگید بخون ... ارمین میگه نخون و تاکتیکی تستاشو بزن :)
کلا هر کدوممون داریم با توجه به شرایط خودمون حرف میزنیم و هر کدوممون هم منطقی داریم واسه خودمون
حالا بقیه هم خودشون باید تصمیم بگیرن... بخونن نخونن هر چی خودشون دوست دارن

nasrin1990

عضو جدید
با سلام.یه سوال تستای کنکور رو تا چه سالی بزنیم مفیده؟تا سال 1367بزنیم یعنی؟

sanup2006

عضو جدید
کاش بشه دوستانی که تجربه هاشون رو میگن .سظح درسی موقع شروع به خوندن برای ارشد رو هم قید کنن.
سطح درسی خیلی مهمه.
شما با چه سطح درسی ای چقدر تلاش کردید ؟

navid_r

کاربر فعال تالار برق , کنکور و تحصیلات تکمیلی
کاش بشه دوستانی که تجربه هاشون رو میگن .سظح درسی موقع شروع به خوندن برای ارشد رو هم قید کنن.
سطح درسی خیلی مهمه.
شما با چه سطح درسی ای چقدر تلاش کردید ؟

من زبان فقط listening and speaking بدکی نداشتم که سال اول شد ۱۰ ۲۰ سال دوم خوندم شد ۴۰ ۵۰(متوسط )
ریاضی ۱ ۲ و معادلات ۲۰ شده بودم سال اول شد ۵۰ ۶۰ سال دوم هم همین شد ۵۰ ۶۰(قوی )
مدار در حد ۱۲ ۱۴ شده بودم هم مدار ۱ هم مدار ۲ سال اول ۱۰ ۲۰ سال دوم خوندم شد ۵۰ ۶۰ (ضعیف )
کنترل سطحم قوی بود اما سال اول خراب کردم شد ۱۰ ۲۰ سال دوم سخت تر بود شد ۴۰ (قوی )
سیگنال اندازه تف هم بلد نبودم سال اول ۱۰ سال دوم خوندم شد ۵۰ (ضعیف )
الکترونیک و ماشین هم هر دو هر دو سال تف منتها سال اول زدم الک شد ۳۰ ۲۰ ماشین هم ۳۰ ۴۰ سال دوم صفر !! (

نهایتا هم شد سال اول رتبه کنترل ۹۰۰ ۱۰۰۰ سال دوم ۱۲۰
شبانه دانشگاه تهران هم قبول شدم
لیسانسم هم دانشگاه تهران بود

enstien

عضو جدید
سلام به اينجا هم سر بزنيد
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...ناسی-ارشد-سال-91-ابزار-دقیق-و-اتوماسیون/page3

LM741

عضو جدید
کدام گرایش بازار کار بهتری داره ؟
سلام
من خودم الکترونیکم و دو تا از ازمون های استخدامی دولتی رو قبول شدم .
در ایران اگر کار دولتی رو نگاه کنی قدرت بهتره چون مثلا اگر خوزستان نفت 50 تا قدر بخواد 10 تا الکترونیک بر می داره . یا بعضی جا ها مثل وزارت نیرو گرایش قدرت می خواد . البته الکترونیک هم می خواد ولی خیلی خیلی کم . مخابرات کلا بر عکس می شه الکترونیک و مخابرات می خواد . از نظر من بازار کار قدرت دولتی بهتر از الکترونیک و مخابرات و کنترل هست .
در مورد بازار کار ازاد : در ایران کارای قدرت کم شده و . خیلی هم شرکت وجود داره . علم قدرت از نظر من در زمینه سیستم تقریبا تموم شده یعنی 30 سال پیش هم زیاد با حالا فرق نمی کنه . ولی مخابرات سریع پیشرفت می کنه و الکترونیک که در ایران ضعیفه شاید منفی 50 نسبت به اروپا و ....
در کل بازار کار مخابرات نسبت به قدرت داره بهتر می شه . البته ما در زمینه قدرت و مخابرات دکترا هم باشیم 99 درصد نصاب برند های معتبر هستیم .

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
با سلام

من درس کنترل پاس نکردم بنابراین خودم می خوام بخونم از کتاب پوران شروع کردم

یک مقدار اطرافیان میگن درس سختی هست خودت نم یتونی بخونی اما من خوشم امد تقریبا مثل سیگنال هست

شما راهنمایی توصیه ای ندارید برای بار اول؟

سوال درکنترل برای محاسبه حلقه ها و مسیرهای پیشرو درنمودار گذر سیگنال فرمولی نیست؟

Armin-Z

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
کدام گرایش بازار کار بهتری داره ؟

به نظرم اگه هدفت از درس خوندن فقط و فقط پول درآوردن هست، بیخیال شی بری سراغ کار پیدا کردن بهتر نتیجه میگیری... دیگه همه میدونن الان تحصیل راه خوبی واسه کسب درآمد نیست متاسفانه!
اما نه اگه به تحصیل علاقه داری و میخوای از لحاظ علمی هم پیشرفت داشته باشی، بهترین کار اینه که بری سراغ علاقه ات، حالا شاید گرایشا یکم بازارشون با هم تفاوت داشته باشه، ولی اگه به رشته علاقه نداشته باشی، بهترین بازار کارم داشته باشه موفقیتی بدست نمیاری و برعکسش اگه علاقه داشته باشی و بازار کارش خوب نباشه، قطعا از حالت قبلی بهتر نتیجه میگیری...

amir3620

عضو جدید
بهترین کتاب مدار وکنترل خطی؟
برای پایه درسی متوسط کدام است؟
برای پایه درسی ضعیف کدام است؟
برای پایه درسی قوی کدام است؟

Armin-Z

کاربر ممتاز
اقای ارمین خواهشا اگه تجربه خاصی حتی برای هفته های اخر دارید بگید اخه یادمه پارسال اینموقع بچه هایی که شرایط شمارو داشتم مثل اقای احسان خیلی سر میزدن ولی متاسفانه با شروع شدن کلاسها و باز شدن دانشگاها دیگه این جا سر نمیزدن البته خوب درس داشتن دیگه (حق داشتن) میترسم شمام دانشگاهتون شروع شه دیگه اینجاها سر نزنید ؟ میخواستم خواهش کنم هر چیز مثبتی که به فکرتون میرسه بگید؟ممنوننن

سلام... حالا مختصر یکی از تجربه هام رو میگم چون بعید میدونم تا اون موقع یادتون بمونه... ایشاللا چند هفته نزدیک به کنکور اینجا زیاد سر میزنم، چون میدونم بچه ها اونموقع خیلی دلشون میخواد از تجربیات بچه های سال قبل بدونن...

من توی آزمونها اکثر رتبه هام زیر 30 میشد تقریبا، چند تا تک رقمی هم داشتم اما توی آخرین آزمون که حساس ترین آزمون که نزدیک به کنکور هم بود رتبم رفت بالای 100... اولش به شدت روحیم داغون شد و استرس گرفته بودم و خیلی به هم ریخته بودم... اما الان که نگاه میکنم این بهترین اتفاقی بود که میشد بیافته!!! اکثر بچه ها ( و خود من) یه ویژگی ای غیر ارادی ای که دارن اینه که واسه درسایی که خوب خوندن یا نقطه قوتشونه، سر جلسه به شدت هجومی میرن، یعنی واسه یه درصد خیلی بالا! جوری که از اول شروع میکنن به حل کردن سوالا و هر سوالی که نتونن حل کنن خیلی روحیشون رو خراب میکنه... من خودم اصلا این ویژگی خودم رو نمیشناختم، یعنی فک میکردم که درسی که نقطه قوتمه حتما باید بالا بزنم... من یه شانسی که آوردم 2تا آزمون جامع آخر سخت تر از حد معمول بود... سر جلسه آزمون آخر دیگه گریم داشت در میومد! از درسای نقطه قوتم مخصوصا که خیلی بد زده بودم... مثلا الکترونیک که معمولا 60 70 میزدم رو نزدیک 3،4 درصد زدم!
نزدیک 4 5 روز تو شوک این آزمون بودم و فک میکردم چرا اینجوری شد... با یکی از دوستام که تقریبا مشاورم توی کنکور بود صحبت کردم، شروع کرد به خندیدن! گفت خیلی خوشحالم از این اتفاق که افتاده و منتظرش بودم! گفتم چرا؟!!! گفت تو باید یاد میگرفتی که توی کنکور اول باید بری دفاع کنی، بعد اگه فرصت پیش اومد ضد حمله بزنی! یعنی اول باید بری که منفی نزنی! نه که انقدر ضعیفی که ممکنه منفی بزنیا! باید انقدر توقعت رو پایین بیاری که وقتی تست اول رو حل کردی روحیه بگیری! تست دوم رو حل کردی خوشحالی کنی! تست سوم رو حل کردی اصن تو پوست خودت نگنجی!
اما مهم تر از اون اینه که مثلا وقتی به یه درس مثه کنترل رسیدی و دیدی حتی یه تستم حل نکنی، گارد دفاعیتو حفظ کنی و بگی من که نتونم حل کنم وای به حال بقیه! با روحیه بگردی دنبال یه سوال که بتونی حلش کنی و اگه نشد بری سراغ درس بعدی و توی دور بعد برگردی به کنترل، که من قول میدم بهتون توی دور دوم چندین تست رو به راحتی حل میکنید! این روحیه گرفتن اونقدر مهمه که میتونه بازدهی رو به ماکزیمم خودش برسونه و نتیجه شمایی که به فرض کم خوندی رو از اونی که زیاد خونده و روحیش داغونه بهتر کنه!
من یک هفته روی این موضوع تمرین میکردم... حتی قبل از خواب همش به این فک میکردم ... یه سری آزمونای سنجشو گرفتم و این کارا رو روش تمرین میکردم...

فقط یه نکته دیگه بگم، با توجه به اینکه قبل کنکور جوهای مختلفی راه میافته، مثلا پارسال همش میگفتن سیگنال یا الکترونیک سخت میشه... منم با همون گارد دفاعیم رفتم سرجلسه و این موضوع سخت شدن هم گوشه ذهنم بود... سیگنال رو خوب جواب دادم و به نظرم آسون اومد... اما به الکترونیک که رسیدم گفتم سیگنال که سخت نبود پس ممکنه الک سخت باشه... این حس روی من اثر گذاشت و با توجه به ترسیدن از قیافه سوالا دیگه کاملا فک میکردم الکترونیک سخت شده جوری که وقتی 50% زدم خیلی خوشحال بودم و دیگه توی دور دوم سراغ الکترونیک نیومدم چون فک میکردم دیگه این ماکزیمم مقداری بود که میتونستم بزنم! در حالی که بعدا فهمیدم الکترونیک به همون آسونی سال قبلش بوده و من تحت تاثیر جو قرار گرفتم و حداقل 2 سوال آسون دیگه رو از دست دادم!
پس زیاد به این جوها توجه نکنید! چون هیچ ارزشی ندارن و هیچ کمکی به شما نمیکنن و سر جلسه همه حتما همونجور که گفتم سعی کنید به جای اینکه سر هر درس یک بار و زیاد وقت بذارید، 2 دورش کنید، دور اول فقط سوالایی که به راحتی و به سرعت جوابش به ذهنتون میاد و میدونید قراره چجوری حل بشه... دور دوم سوالای یکم زمانبر تر ... قطعا توی دور دوم چند تا از سوالایی که توی دور اول هیچ ایده ای واسش نداشتید رو میتونید حل کنید!

هر چی که توی این چند ماه میخونید و تلاش میکنید و تست میزنید یه طرف، روحیه سر جلسه یه طرف دیگه! میتونه به تنهایی بهترین نتیجه رو واسه شما رقم بزنه یا برعکس همه زحمات شما رو به هدر بده! خیلی حواستون بهش باشه!!!

0192

عضو جدید
خب قبل از هرچیزی باید بگم اینو میدونم و مطمئنم همه کسانی که اینجا صحبت و اظهار نظر میکنند قصدشون خیر و کمک به اطرافیانشونه

به نظرم اگه هدفت از درس خوندن فقط و فقط پول درآوردن هست، بیخیال شی بری سراغ کار
پیدا کردن بهتر نتیجه میگیری... دیگه همه میدونن الان تحصیل راه خوبی واسه کسب درآمد نیست متاسفانه!
اما نه اگه به تحصیل علاقه داری و میخوای از لحاظ علمی هم پیشرفت داشته باشی، بهترین کار اینه که بری سراغ علاقه ات، حالا شاید گرایشا یکم بازارشون با هم تفاوت داشته باشه، ولی اگه به رشته علاقه نداشته باشی، بهترین بازار کارم داشته باشه موفقیتی بدست نمیاری و برعکسش اگه علاقه داشته باشی و بازار کارش خوب نباشه، قطعا از حالت قبلی بهتر نتیجه میگیری...

من با نظر شما تحت شرایط خاص موافقم (میدونیم که مدرک پایه لیسانس که یه زمانی یعنی وقتی دوره راهنمایی بودم 6قدیم یا سیکل بود پایه بود..."جل الخالق تفاوت را احساس کنید" )

1- جنسیت: مرد 2_ درصورت جنسیت زن با تلاش زیاااااااااااد تازه با سرمایه گذاری بتونی شرکت یا جایی تاسیس کنی(و این قسمت بخاطر سن جوان وقتی میان باهات قرارداد ببندن میگن خب رئیس کیه؟ که باز اینجا اگر مرد باشی با یکم اعتماد بنفس و دروغ که ایشون ماموریت تشریف دارن میتونی کار کنی ... یعنی عدم اعتماد و خیلی مسائل دیگه که اینجا جاش نیست ... )

دوتا کارخونه رفتم و چند وقتی بودم / هم فولاد مبارکه (کارآموزی) هم ذوب آهن

مهندسین این کارخونه ها و رئیس دانشگاهم(ایشون 15 سال آمریکا تحصیل و تدریس داشتن) و باهاشون راجب افکارو برنامه ریزیم برای آینده صحبت میکردم(من مثل شما فکر میکردم یعنی تا حدودی مسیری که میگینو رفتم)

همه متفق القول بودن در ایران از 100 نفر 5نفر منصرف از تحصیل ان(بعد لیسانس) باتوجه به شرایط کار و در خارج از ایران بالعکس/اونجا میگن کسی ادامه تحصیل میده که تا مقطع لیسانس به درک کافی از این رشته نرسیده و نیاز داره بشتر مطالعه کنه (البته مطالعات و تحقیقات اونها با ما متفاوته)

من رو کنترل کننده ها کار کردم و سیستماشو تو فولاد از نزدیک دیدم(تو یه کارخونه خصوصی که یه نفر از انگلیس و آلمان با نت کنترلش میکردن ) و تو مصاحبه هایی که با من شد سوالی نپرسیدن یا از لوازم کاریشون که من ندونم یا نشناسم حتی بند پ یعنی رییس دادگستری هم معرف من بود اما گفتن اینجا مدیر فنی مخالف حضور ایشونن و ما تو فاز دوم حتما از ایشون استفاده میکنیم - یعنی چنین خصومتهایی هم وجود داره... الان اوضاع کار افتضاحه کسانی که تو کارن زیر پای همو خالی میکنن چه برسه با تازه وارده پر انرژی اوه اوه بیچاره میشه طرف ...
یه کارخونه تو شهرای اطراف اصفهان نیاز به یه پی ال سی گر داشت که یه مهندس تو ذوب آهن منو معرفی کرد اما حاضر نشد روی یه خانوم سرمایه گذاری کنه بازم بخاطر عدم اعتماد و خانم بودنم و گفتن اینجا همه مردن یه خانوم هم نباید تو سایت باشه ...:cool:
یه کارخونه دیگه تو اصفهان با من مصاحبه کرد به تمام سوالاش جواب دادم و اونم ...

من متوجهم مسلما قدرت جسمانی یک آقا از خانوم به مراتب بیشتر / اما ما میدونیم که خیلی موانع رو با افکارمون میتونیم برداریم

و از مغزمون مث یه اهرم استفاده کنیم /

علاقه به علم به تحصیلات آکادمیک و به دانشگاه ختم نمیشه ...

یکی از هم مدرسه ای های دوره دبیرستانم الان وزارت دفاع کار میکنه باهاش که حرف میزدم گفت ببین منم از یه دانشگاه روزانه لیسانس گرفتم اما برای کار فقط ارشد که شاید تا چند سال دیگه ارشد به دکتری برسه - البته کسایی که بالای 30 سال سن دارن امیدی هست خوداشتغال زایی کنن :)

منم برای هر 5سال آیندم برنامه ریخته بودم که افتادن بعد از ارشد به همین سادگی (البته تو دوره ارشدم برنامه دارم که نیاز به هیچ نهادی نیست)

ضمنا من حدود 3 سال رو این فکر شما پافشاری کردم و الان کار بلدم البته تا حدودی چون تو صنعت به خانوم اجازه ورود نمی دهند...

قصد دارم کارخانه ای تاسیس کنم که همه پرسنل مهندسش خانم باشن:) به امید پیروزی

کلام آخر : در شرایط کنونی نیاز به پول به اندازه نیاز به هوا ضرورت داره

البته بازم حرف واسه گفتن دارم به اندازه این چند سال دلم پره پره پره:Dهرجا که فکرشو هم نکنین یه گریزی زدم من ...

(حتی به رفتن به عسلویه یا ماهشهر .. هم فکر کردم البته اونجاها یه مرد بود که از آشناهمون بود و میتونست هوامو داشته باشه و میخواستم با شرکتای پیمانکاری کار کنم ... )

خدایا به من صبر بده...آمین:biggrin:

***اینم تجربه من***

Paydar91

کاربر ممتاز
با سلام

من درس کنترل پاس نکردم بنابراین خودم می خوام بخونم از کتاب پوران شروع کردم

یک مقدار اطرافیان میگن درس سختی هست خودت نم یتونی بخونی اما من خوشم امد تقریبا مثل سیگنال هست

شما راهنمایی توصیه ای ندارید برای بار اول؟

سوال درکنترل برای محاسبه حلقه ها و مسیرهای پیشرو درنمودار گذر سیگنال فرمولی نیست؟

خانم اوای علم...شما که کنترل پاس نکردید و از طرفی هم از درس مدتی هست دور بودید..شک نکنید یا کنترل رو نخونید یا حتما برید کلاس..
این سوالی هم پرسیدید فرمول نداره بلکه ترفند و لم حل داره که با حل مساله میادتوی دستتون..ما توی سیگنال کتاب خوب داریم خودتون هم بخونید مشکلی نیست..ولی کنترل این طوری نیست..الان اکثر دوستانی که رفتند کلاس و.. میبینید کنترل زیر 30 زدند یعنی کم تر از 4 تست صحیح و این یعنی خودش اندازه ی 70 یا 80 درصد قدیم ارزش داره !!

پس فقط یا به حذف فکر کنید یا به کلاس رفتن

بهترین کتاب مدار وکنترل خطی؟
برای پایه درسی متوسط کدام است؟
برای پایه درسی ضعیف کدام است؟
برای پایه درسی قوی کدام است؟

دوست عزیز ببخشید من به شما بد قولی کردم..
برای مدار
متاسفانه کتاب خیلی تاپی نداریم...بهترینش کتاب اقای زرگر هستش که خیلی چیزای اضافه هم داره و برای سوالات اخیر هم جوابگو نیست...البته ببین شما کارو زرگر رو بخونی کامل کامل میتونی به درصد حدود 30 تا 40 برای مدار برسی ولی واقعا حیفه ادم این همه وقت بزاره بعدش به 30 یا 40 برسه مثلا شما به کتاب اقای تقدسی مسلط شی اگه سوالا مثل پارسال باشه و اگه روی فرم باشی میتونی راحت به بالای 70 هم شاید فکر کنی ...به هر حال برای مدار اول سعی کن روی کارو متمرکز بشی بعدش باز پیشنهاددیگه ای دارم

برای کنترل هم
کتاب اقای رضایی چیزای اضافه زیاد داره که توی کنکور نمیاد اگه دوست کنکوری داشتی ازش بخواه اونا رو بهت بگه و حذف کن و بعدش بخون
اگه نه هم که از بچه های این جا بپرس من خودم اگه بیام حتما بهت میگم..
کتاب اقای تقوی هم درسته حل تست هاش خوبه..ولی طوری گفته نشده که کلی باشه ..

پیشنهاد میکنم کنترل رو بری کلاس خیلی بهتره ..

من خودم کنترل اقای رضایی رو خوب خونده بودم و همچنین تقوی ولی به درصدی بهتراز 8 درصد نرسیدم !!
هر چی که توی این چند ماه میخونید و تلاش میکنید و تست میزنید یه طرف، روحیه سر جلسه یه طرف دیگه! میتونه به تنهایی بهترین نتیجه رو واسه شما رقم بزنه یا برعکس همه زحمات شما رو به هدر بده! خیلی حواستون بهش باشه!!!

ارمین جان درود...این حرفتو باید دوستان با طلا بنویسند روی سر در اتاقشون و یادشون باشه...

من سر جلسه روحیمو باختم و واقعا گند زدم رفت ( چون من هیچ ازمون ازمایش یشرکت نکردم و کنکور اولین تجربه ی کنکور ارشدم شد و حتی سال قبلش هم شرکت نکرده بودم و واقعا اون جا بود که افسوس خوردم چرا ازمون شکرت نکردم )

Muhammad1986

عضو جدید
سلام

اگه وقت کردید توی گوگل این موضوع رو سرچ کنید و بخونید

درد و دل های دانشجویان دکترا

بعد اونوقت میفهمید که باید وقتتون رو با کنکور تلف نکنید!

برید دنبال یه مهارت و تخصصی باشید

آخرین ویرایش:

Paydar91

کاربر ممتاز
سلام

اگه وقت کردید توی گوگل این موضوع رو سرچ کنید و بخونید

درد و دل های دانشجویان دکترا

بعد اونوقت میفهمید که باید وقتتون رو با کنکور تلف نکنید!

برید دنبال یه مهارت و تخصصی باشید

پارسال که با کلی ذوق و شوق میخواستم برای ارشد شروع کنم برای سال اول توی سایت اقای بخشی یه همچین متنی رو خوندم و خیلی ناراحت شدم و توی ذوقم خورد گفتم برو بابا من با بقیه فرق میکنم بقیه اگه نتونستند خودشون عرضه نداشتند یعنی چی این اول کاری به بچه های کنکوری فاز منفی میدند و کلی داستان و...

بعد از یه سال که میشه الان

راستش خیلی تحقیق کردم مشورت کردم تازه نه با اساتید کنکوری !!! با اساتید تاپ فردوسی و شریف اساتیدی که هم توی صنعت هستند و هم توی علم اول هستند ..از درد دل هام براشون گفتم از دغدغه هاشون... نهایتش به این نتیجه رسیدم دو حالت بیش تر نداره

اونایی که میخوام برند اون ور مرز ها
بشینید خوب برای ارشد بخونید یه دانشگاه تراز اول قبول شید...زبانتون رو خوب توی این مدت تقویت کنید و بعدش از اونایی که این راه رو رفتند راه اپلای کردند رو بپرسید و به مشکلات و راه هاش خوب واقف بشید و بعدش هم به فکر باشید از این جا برید ..توی این مدت ارشد فکر کنم باید کلی مقاله بنویسید که اعتبار جهانی داشته باشه..شده برید یه موسسه غیر انتفاعی درس بدید شده کتاب بنویسید اینا همش امتیاز داره و.. تازه من نمیخواستم این راهو برم اگه میخواستم این راهو انتخاب کنم قطعا الان همه چی رو میدونستم و همین قدر اطلاعت هم برام کافی هستش.....متاسفانه خیلی ها فقط رویای پرواز دارند من میگم اگه هم رویای پرواز دارید پس از حالت رویا خارجش کنید و به صورت هدف دراریدش یعنی بدونید برای اپلای چقدر پول لازم دارید باید چه چیزایی رو بدست بیارید کجا میخواید برید و اخرش چی بشه و..

و حتما هم پیشنهاد میکنم میراث البرتا 1 و 2 رو ببنید

اونایی که میخوان همین جا توی ایران بمونند

ببنید این جا ارشد و دکترای برق برای حوزه ی تخصصی برق دو هزار نمی ارزه !!! ارشد برق و دکترا فلسفش این هستش که مثلا شما میای تحقیق میکنی فلان ترانزیستور ساخته شده حالا چیکار کنیم که بازده اون بیش تر بشه و این فقط برای کشور هایی کاربرد داره که دارند توی حوزه ی ساخت کار میکنند و روی لب مرز به اصطلاح هستند..ولی نه این که ما وارد کننده هستیم و این جا بایدکارهای دیگه بلد باشی تا بتونی پول در بیاری ...من خیلی جاها برای کار رفتم توی این چند ماه اخیر واقعا خوبه فقط برای تجربه رفتم و گرنه سر خوره شده بودم...میبینم در امدم از یه راننده هم کمتره و یکم از کارگر ساده بالاتره....البته ناگفته نماند خیلی جاها ازمون استخدامی دیدم و واقعا قبول شدن در اون جا هم کار سختی نیست بدون این که مهارت برقی خاصی داشته باشی ولی خب کارت پایان خدمت میخواد و بعدش هم این جوری دیگه فقط لیسانس گرفتی و کار مرتبط با رشتت انجام ندادی و این اصلا برای من خوب نیست ممکنه یه نفر مشکل نداشته باشه...اما اکثر این جاهایی که برای کار رفتم دیدم اینا چه مهارت هایی رو لازم دارندو در پی این بر اومدم این مهارت ها رو کسی کنم..

باور کنید اکثر کسایی که میان حتی مورد محاصبه قرار میگیرند نمیتونند درست جواب سوالای طرفو بدند...خلاصه این که ادم خودشو تو خونه اسیر کنه و فقط درس بخونه کلا روابط اجتماعیش هم شدیدا افت میکنه و داشتن روابط اجتماعی بالا هم مهارته و هم حسنه... شما برید دنبال کار خودتون متوجه میشید چه مهرات هایی لازم هست برای کار ولی واقعا اگه فکر میکنید با خوندن ارشد میخواد تفاوت خاصی اتفاق بیفته نمی افته..بالای 140 واحد لیاسنس خوندیم هیچی توی کار یاد نگرفتیم دیگه میخواد با 30 تای ارشد چه اتفاق خاصی بیفته ...مگر این که یه جا ازمون استخدامی باشه مدرک ارشد بخواد بریم برای کار....علاقتونو ببنید چی هست و برید توی همون زمینه کسب تجربه کنید و کنارش ارشد هم بگیرید...بعد ها همین ارشد به کارتون میاد شده پرستیژ کارتون... باور کنید این جا هم میشه خوب پول دراورد ولی باید یه مهارتی داشته باشیدو بتونید یه کاری بکنید و اونک ار با کسب تجربه بدست میاد نه توی دانشگاه..
.
.
.
البته ناگفته پیداست که کلا ادامه ی تحصیل فی نفسه خوبه و باعث میشه خیلی ادم درک و شعورش بره بالاتر و هزار تا حسن دیگه هم داره ولی اگه کسی میخواد با هدف پول بیش تر ارشد بگیره سخت در اشتباهه...اگه کسی هم قصد خارج رفتن نداره و میگه میخوام به خاطر عشق و علاقم فقط ادامه بدم اونم سخت در اشتباهه زندگی بدون پول نمیشه...به کسی که صرفا مدرک ارشد داره زن نمیدند...نمیتونی یه زندگی رو بچرخونی اون جاست که سر خورده میشی...

یه عده هم میگن اخرش استاد میشیم...استاد شی که چی ؟؟ یه مشت حفظیات رو دوباره به یه عده دیگه بدی حفظ کنند...اکثر استاد های دانشگاه ها به عیر از دانشگاه های تاپ توی هشت و چهار زندگیشون موندند کسی که نتونسته زندگی خودشو متحول کنه چطور میخواد زندگی یه عده دیگه رو متحول کنه...

انشالله هر کی هر تصمیم میگیره تصمیم درست باشه.

salar13

عضو جدید
به نظرم اگه هدفت از درس خوندن فقط و فقط پول درآوردن هست، بیخیال شی بری سراغ کار پیدا کردن بهتر نتیجه میگیری... دیگه همه میدونن الان تحصیل راه خوبی واسه کسب درآمد نیست متاسفانه!

یه سوال، نقطه ی پایان علاقه شما کجاست؟نمی خام بگم که حالا دکترا هم بگیری و .... می خای با مدرکت چی کار کنی.
اگه اشتباه نکنم رشته شما الکترونیک بود این نقطه پایان علاقه شما به الکترونیک کجاست(کی راضی میشی) :que:دوستان علاقه مند هم جواب بدن

salar13

عضو جدید
من با نظر شما تحت شرایط خاص موافقم (میدونیم که مدرک پایه لیسانس که یه زمانی یعنی وقتی دوره راهنمایی بودم 6قدیم یا سیکل بود پایه بود..."جل الخالق تفاوت را احساس کنید" )

1- جنسیت: مرد 2_ درصورت جنسیت زن با تلاش زیاااااااااااد تازه با سرمایه گذاری بتونی شرکت یا جایی تاسیس کنی(و این قسمت بخاطر سن جوان وقتی میان باهات قرارداد ببندن میگن خب رئیس کیه؟ که باز اینجا اگر مرد باشی با یکم اعتماد بنفس و دروغ که ایشون ماموریت تشریف دارن میتونی کار کنی ... یعنی عدم اعتماد و خیلی مسائل دیگه که اینجا جاش نیست ... )

دوتا کارخونه رفتم و چند وقتی بودم / هم فولاد مبارکه (کارآموزی) هم ذوب آهن

مهندسین این کارخونه ها و رئیس دانشگاهم(ایشون 15 سال آمریکا تحصیل و تدریس داشتن) و باهاشون راجب افکارو برنامه ریزیم برای آینده صحبت میکردم(من مثل شما فکر میکردم یعنی تا حدودی مسیری که میگینو رفتم)

همه متفق القول بودن در ایران از 100 نفر 5نفر منصرف از تحصیل ان(بعد لیسانس) باتوجه به شرایط کار و در خارج از ایران بالعکس/اونجا میگن کسی ادامه تحصیل میده که تا مقطع لیسانس به درک کافی از این رشته نرسیده و نیاز داره بشتر مطالعه کنه (البته مطالعات و تحقیقات اونها با ما متفاوته)

***اینم تجربه من***
[/QUOTE]

پیشرفت خوبی داشتین امیدوارم ادامه دار باشه ولی ما یه استاد خانم(دکتر) داشتیم پی ال سی کار بود و خیلی از شرکت ها هم بهش کار می دادند !
من هم قصد دارم که یه شرکتی داشته باشم 90درصد پرسنلش خانم باشه!

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا