گفتگوی خودمانی ارشدی های 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

LM741

عضو جدید
پارسال که با کلی ذوق و شوق میخواستم برای ارشد شروع کنم برای سال اول توی سایت اقای بخشی یه همچین متنی رو خوندم و خیلی ناراحت شدم و توی ذوقم خورد گفتم برو بابا من با بقیه فرق میکنم بقیه اگه نتونستند خودشون عرضه نداشتند یعنی چی این اول کاری به بچه های کنکوری فاز منفی میدند و کلی داستان و...

بعد از یه سال که میشه الان

راستش خیلی تحقیق کردم مشورت کردم تازه نه با اساتید کنکوری !!! با اساتید تاپ فردوسی و شریف اساتیدی که هم توی صنعت هستند و هم توی علم اول هستند ..از درد دل هام براشون گفتم از دغدغه هاشون... نهایتش به این نتیجه رسیدم دو حالت بیش تر نداره

اونایی که میخوام برند اون ور مرز ها
بشینید خوب برای ارشد بخونید یه دانشگاه تراز اول قبول شید...زبانتون رو خوب توی این مدت تقویت کنید و بعدش از اونایی که این راه رو رفتند راه اپلای کردند رو بپرسید و به مشکلات و راه هاش خوب واقف بشید و بعدش هم به فکر باشید از این جا برید ..توی این مدت ارشد فکر کنم باید کلی مقاله بنویسید که اعتبار جهانی داشته باشه..شده برید یه موسسه غیر انتفاعی درس بدید شده کتاب بنویسید اینا همش امتیاز داره و.. تازه من نمیخواستم این راهو برم اگه میخواستم این راهو انتخاب کنم قطعا الان همه چی رو میدونستم و همین قدر اطلاعت هم برام کافی هستش.....متاسفانه خیلی ها فقط رویای پرواز دارند من میگم اگه هم رویای پرواز دارید پس از حالت رویا خارجش کنید و به صورت هدف دراریدش یعنی بدونید برای اپلای چقدر پول لازم دارید باید چه چیزایی رو بدست بیارید کجا میخواید برید و اخرش چی بشه و..

و حتما هم پیشنهاد میکنم میراث البرتا 1 و 2 رو ببنید

اونایی که میخوان همین جا توی ایران بمونند

ببنید این جا ارشد و دکترای برق برای حوزه ی تخصصی برق دو هزار نمی ارزه !!! ارشد برق و دکترا فلسفش این هستش که مثلا شما میای تحقیق میکنی فلان ترانزیستور ساخته شده حالا چیکار کنیم که بازده اون بیش تر بشه و این فقط برای کشور هایی کاربرد داره که دارند توی حوزه ی ساخت کار میکنند و روی لب مرز به اصطلاح هستند..ولی نه این که ما وارد کننده هستیم و این جا بایدکارهای دیگه بلد باشی تا بتونی پول در بیاری ...من خیلی جاها برای کار رفتم توی این چند ماه اخیر واقعا خوبه فقط برای تجربه رفتم و گرنه سر خوره شده بودم...میبینم در امدم از یه راننده هم کمتره و یکم از کارگر ساده بالاتره....البته ناگفته نماند خیلی جاها ازمون استخدامی دیدم و واقعا قبول شدن در اون جا هم کار سختی نیست بدون این که مهارت برقی خاصی داشته باشی ولی خب کارت پایان خدمت میخواد و بعدش هم این جوری دیگه فقط لیسانس گرفتی و کار مرتبط با رشتت انجام ندادی و این اصلا برای من خوب نیست ممکنه یه نفر مشکل نداشته باشه...اما اکثر این جاهایی که برای کار رفتم دیدم اینا چه مهارت هایی رو لازم دارندو در پی این بر اومدم این مهارت ها رو کسی کنم..

باور کنید اکثر کسایی که میان حتی مورد محاصبه قرار میگیرند نمیتونند درست جواب سوالای طرفو بدند...خلاصه این که ادم خودشو تو خونه اسیر کنه و فقط درس بخونه کلا روابط اجتماعیش هم شدیدا افت میکنه و داشتن روابط اجتماعی بالا هم مهارته و هم حسنه... شما برید دنبال کار خودتون متوجه میشید چه مهرات هایی لازم هست برای کار ولی واقعا اگه فکر میکنید با خوندن ارشد میخواد تفاوت خاصی اتفاق بیفته نمی افته..بالای 140 واحد لیاسنس خوندیم هیچی توی کار یاد نگرفتیم دیگه میخواد با 30 تای ارشد چه اتفاق خاصی بیفته ...مگر این که یه جا ازمون استخدامی باشه مدرک ارشد بخواد بریم برای کار....علاقتونو ببنید چی هست و برید توی همون زمینه کسب تجربه کنید و کنارش ارشد هم بگیرید...بعد ها همین ارشد به کارتون میاد شده پرستیژ کارتون... باور کنید این جا هم میشه خوب پول دراورد ولی باید یه مهارتی داشته باشیدو بتونید یه کاری بکنید و اونک ار با کسب تجربه بدست میاد نه توی دانشگاه..
.
.
.
البته ناگفته پیداست که کلا ادامه ی تحصیل فی نفسه خوبه و باعث میشه خیلی ادم درک و شعورش بره بالاتر و هزار تا حسن دیگه هم داره ولی اگه کسی میخواد با هدف پول بیش تر ارشد بگیره سخت در اشتباهه...اگه کسی هم قصد خارج رفتن نداره و میگه میخوام به خاطر عشق و علاقم فقط ادامه بدم اونم سخت در اشتباهه زندگی بدون پول نمیشه...به کسی که صرفا مدرک ارشد داره زن نمیدند...نمیتونی یه زندگی رو بچرخونی اون جاست که سر خورده میشی...

یه عده هم میگن اخرش استاد میشیم...استاد شی که چی ؟؟ یه مشت حفظیات رو دوباره به یه عده دیگه بدی حفظ کنند...اکثر استاد های دانشگاه ها به عیر از دانشگاه های تاپ توی هشت و چهار زندگیشون موندند کسی که نتونسته زندگی خودشو متحول کنه چطور میخواد زندگی یه عده دیگه رو متحول کنه...

انشالله هر کی هر تصمیم میگیره تصمیم درست باشه.

سلام
من یک چیزی بگم در ایران صنعت 4 ساله داره زجر می کشه 70 درصد از واحد های صنعتی مردن و بقیه در حال جان کندن هستند . خودتون اوضاع اقتصادی رو هم می دونید .
استخدامی دولتی در دوران ....... بقدری انجام شده فکر کنم تا 5 سال دیگه به ندرت اگهی دولتی در بیاد مگر جا های خاص . تازه خودتون می دونید دهه 60 هم اماده کارن و دهه 70 هم به اون ها اضافه شدن .
اقا جان این رو می خوام بگم تو این 6 سال اینده خیلی سخته بشه یک کار دائمی با حقوق متوسط پیدا کرد . در این شرایط کی برنده هست کسی که نمی گزاره وقتش بسوزه . یعنی داره درس می خونه . اگر ازمونی هم بود دانش علمیش بالاست و می تونه قبول شه یا موقعیت شغلی خوبی هم پیش امد بره کار رو بچسبه .
دوستان من به عنوان داداش کوچیکتون توصیه می منم در این شرایط درس بخونید .

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام
من یک چیزی بگم در ایران صنعت 4 ساله داره زجر می کشه 70 درصد از واحد های صنعتی مردن و بقیه در حال جان کندن هستند . خودتون اوضاع اقتصادی رو هم می دونید .
استخدامی دولتی در دوران ....... بقدری انجام شده فکر کنم تا 5 سال دیگه به ندرت اگهی دولتی در بیاد مگر جا های خاص . تازه خودتون می دونید دهه 60 هم اماده کارن و دهه 70 هم به اون ها اضافه شدن .
اقا جان این رو می خوام بگم تو این 6 سال اینده خیلی سخته بشه یک کار دائمی با حقوق متوسط پیدا کرد . در این شرایط کی برنده هست کسی که نمی گزاره وقتش بسوزه . یعنی داره درس می خونه . اگر ازمونی هم بود دانش علمیش بالاست و می تونه قبول شه یا موقعیت شغلی خوبی هم پیش امد بره کار رو بچسبه .

سلام دوست من...
یعنی شما میگی شش سال دیگه همه چی خوب میشه؟

اگه این طوره دکترا بگیرم:)...خداییش روی چه حسابی دقیقا شش سال دیگه خوب میشه شرایط ؟؟

بله به نظرم درسو که باید خوند من خدام همیشه تشویق میکنم به ادامه.ولی نه با هدف صرفا مالی.همونی که دوستان توی پست های قبلی گفتند.

Armin-Z

کاربر ممتاز
یه سوال، نقطه ی پایان علاقه شما کجاست؟نمی خام بگم که حالا دکترا هم بگیری و .... می خای با مدرکت چی کار کنی.
اگه اشتباه نکنم رشته شما الکترونیک بود این نقطه پایان علاقه شما به الکترونیک کجاست(کی راضی میشی) :que:دوستان علاقه مند هم جواب بدن

شما وقتی به یه چیزی علاقه دارید واسش نقطه پایان میذارید؟! مثلا به ورزش کردن علاقه دارین، میگید امسالم ورزش کنم دیگه علاقم به ورزش تموم میشه؟
من رشته ام کنترل هست...

LM741

عضو جدید
سلام دوست من...
یعنی شما میگی شش سال دیگه همه چی خوب میشه؟

اگه این طوره دکترا بگیرم:)...خداییش روی چه حسابی دقیقا شش سال دیگه خوب میشه شرایط ؟؟

بله به نظرم درسو که باید خوند من خدام همیشه تشویق میکنم به ادامه.ولی نه با هدف صرفا مالی.همونی که دوستان توی پست های قبلی گفتند.
6 سال دیگه خودت می فهمی !!!! رای و انتخابات .......ok
استخدامی ها اون موقع برای شرکت و .......

وضعیت بازار کار ازاد هم نمی دونم . دقیقا شده مثل اینکه یکی زده زیر توپ و خدا می دونه این توپ کجا بیافته .

اره حتما برو دکترا بگیر . چون خیلی ها تا اون موقع شرایط سنی رو از دست می دهند .

navidba

عضو جدید
سلام

من الان توی یکی از صنعتی ترین شهرهای ایران هستم و دارم می بینم که واقعا کارخونه ها نابود شدن ،،، من تقریبا تمام کارخونه ها و جاهای صنعتی رو رفتم مثل نیروگاه امام و پتروشیمی و آذراب و ماشین سازی و پست های انتقال و... این چیزی که من دیدم این بود که تجهیزاتشون فرسوده شده و 6 سال دیگه خیلی فرسوده تر میشه و کلا آف میشن....وقتی تولید برق مملکت ساله 84 ، 52 گیگاوات بوده و الان بعد از این همه سال شده 48 گیگاوات یعنی فرسودگی تجهیزات و یعنی هرسال حداقل داره وضع تولید برق مملکت بدتر میشه....

LM741

عضو جدید
من الان توی یکی از صنعتی ترین شهرهای ایران هستم و دارم می بینم که واقعا کارخونه ها نابود شدن ،،، من تقریبا تمام کارخونه ها و جاهای صنعتی رو رفتم مثل نیروگاه امام و پتروشیمی و آذراب و ماشین سازی و پست های انتقال و... این چیزی که من دیدم این بود که تجهیزاتشون فرسوده شده و 6 سال دیگه خیلی فرسوده تر میشه و کلا آف میشن....وقتی تولید برق مملکت ساله 84 ، 52 گیگاوات بوده و الان بعد از این همه سال شده 48 گیگاوات یعنی فرسودگی تجهیزات و یعنی هرسال حداقل داره وضع تولید برق مملکت بدتر میشه....
متاسفانه نمی شه خیلی حرف ها رو زد . بله کاملا حق با شماست . امیدوارم که یک روز خوبــــــــــــــــــــــــــــــــ بیاد

bargh.2014

عضو جدید
من یه درخواست و یه سوال داشتم از دوستان
در خواستم اینه دوستانی که کنکورهای سال قبل شرکت کردند ونتیجه گرفتند لطف کنن و بگن که وضعیت تحصیلی و پایه درسی شون اون سالی که برای کنکور خوندن ونتیجه گرفتن به چه صورت بوده.مثلا خود من یک ترم دیگه دارم وپایه درسیم هم خیی جالب نیست.
سوالم هم اینه دوستان گفتند بعد از خواندن یک دوره درس ها تا اواخر مهر ماه با شرکت توی کنکور آزمایشی با توجه به برنامه آزمونها مطالب رو مرور میکنیم.خوب حالا یک کسی مثل من که توی شهرستان زندگی میکنه و دسترسیش به کلاس کنکور به این راحتیا نیست وامکان شرکت توی کنکورای آزمایشی رو نداره چه طور باید بعد از مهر ماه درس ها رو مطالعه کنه؟
ممنون از توجه تون:smile:

sanup2006

عضو جدید
خدا خیرتون بده که همچین بحثی راه انداختید.
به شدت به تصمیم گیری احتیاج دارم. نمیدونم ارشد بخونم یا نه.
من مهم برام سرکار رفتن و پول در اوردنه چون میخوام ازدواج کنم.متولد 68 ام هنوز درجا میزنم.
نمیدونم چه تصمیم درسته.
سربازی ندارم و یکسال و نیمی هست دنبال کارم. دولتی که یکی 2 تا بوده ششرکت های خصوصی هم یه مدت بودم دیدم آینده ای نداره.
خودم ایده برای کسب و کار دارم حتی عملی هم ساختم ولی دست تنها نمیشه.
واسه همین دل به کارای دولتی بستم تا بشه استخدام بشم و خیالم جمع بشه و برای بعد از ظهرها بشینمم روی پروژه های خودم کار کنم.
کار عملیم بد نی ولی سطح سواد درسیم زیاد خوب نی و غیر انتفاعی بودم و خودمم تلاشی نکردم.
حالا واقعا نمیدونم چکار کنم.
کاش حداقل میگفتن آقا فلان راه خوبه هرجور بود اون راه رو میرفتم.
ولی الان موندم اگر روی این راه سرمایه گذاری کنم و نتیجه نده زندگیم رو میبازم.
سنم میره بالا و از استخدامی ها هم میمونم.
واقعا شرایط سختیه.
2ماه هست دارم فک میکنم و به نتیجه ی قطعی هم نرسیدم.

نتیجه گیری خیلی مهمه آدم تا کامل مطمین نشه ارشد خوندن واسش خوب نی نمیتونه تا کنکور دووم بیاره.

نمیدونم والا.کاش دوستان با تجربه هر کی نظرش و شرایطش رو بگه....

power4ever

عضو جدید
من یه درخواست و یه سوال داشتم از دوستان
در خواستم اینه دوستانی که کنکورهای سال قبل شرکت کردند ونتیجه گرفتند لطف کنن و بگن که وضعیت تحصیلی و پایه درسی شون اون سالی که برای کنکور خوندن ونتیجه گرفتن به چه صورت بوده.مثلا خود من یک ترم دیگه دارم وپایه درسیم هم خیی جالب نیست.
سوالم هم اینه دوستان گفتند بعد از خواندن یک دوره درس ها تا اواخر مهر ماه با شرکت توی کنکور آزمایشی با توجه به برنامه آزمونها مطالب رو مرور میکنیم.خوب حالا یک کسی مثل من که توی شهرستان زندگی میکنه و دسترسیش به کلاس کنکور به این راحتیا نیست وامکان شرکت توی کنکورای آزمایشی رو نداره چه طور باید بعد از مهر ماه درس ها رو مطالعه کنه؟
ممنون از توجه تون:smile:
دوست عزیز باور کن توی کلاس کنکور هیچ خبر خاص نیست برای مثال بهت میگم موسسه ایکس تابستون تقریبا 500 تا دانشجو توی تمامی دروس میگیره ولی موقعی که نتیجه میاد حدود 20 تا 25 تاشون موفق
میشن نه اینکه کلاس بد باشه ولی 90 درصد تلاش خودت مهمه تو تلاشت رو بکن خود به خود روی غلطک میفتی با چه کنم چه کنم خودت رو تباه نکن

power4ever

عضو جدید
من مهم برام سرکار رفتن و پول در اوردنه چون میخوام ازدواج کنم.متولد 68 ام هنوز درجا میزنم.
نمیدونم چه تصمیم درسته.
سربازی ندارم و یکسال و نیمی هست دنبال کارم. دولتی که یکی 2 تا بوده ششرکت های خصوصی هم یه مدت بودم دیدم آینده ای نداره.
واسه همین دل به کارای دولتی بستم تا بشه استخدام بشم و خیالم جمع بشه و برای بعد از ظهرها بشینمم روی پروژه های خودم کار کنم.
کار عملیم بد نی ولی سطح سواد درسیم زیاد خوب نی و غیر انتفاعی بودم و خودمم تلاشی نکردم.
واقعا شرایط سختیه.

نتیجه گیری خیلی مهمه آدم تا کامل مطمین نشه ارشد خوندن واسش خوب نی نمیتونه تا کنکور دووم بیاره.

دوست عزیز چون شرایطت خاصه اگه من جای تو بودم قید ارشد رو میزدم (چون به گفته خودت قصد ازدواج داری و سن میره بالا) البته خودت بهتر میدونی ولی به نظر من دو تا راهکار داری
توی کشورمون متاسفانه رابطه حرف اول رو میزنه اگه پارتی داری خوب ازش استفاده کن اگه هم نداری هرچی باشه تو یه برقی هستی و سواد برقیت از بقیه غیر برقیا ببیشتره
برو عسلویه و شهر های نفتی با حقوق خیلی پایین هم شده وارد کارشون بشو بعد یه مدتی خودشون جذبت میکنن
برادر خود من رشتش اقتصاد بود تازه پیام نور ولی باور کن اوایلش فقط حمالی میکرد اونجا ولی کار رو زود یاد گرفت
الان هم استخدامه شرکت نفته زندگیش هم عالیه . ما برقیا چون سختی کشیدیم انتظارمون رفته بالا ولی پس فردا پول نداشته باشی مفت هم نمی ارزی

sanup2006

عضو جدید
دوست عزیز چون شرایطت خاصه اگه من جای تو بودم قید ارشد رو میزدم (چون به گفته خودت قصد ازدواج داری و سن میره بالا) البته خودت بهتر میدونی ولی به نظر من دو تا راهکار داری
توی کشورمون متاسفانه رابطه حرف اول رو میزنه اگه پارتی داری خوب ازش استفاده کن اگه هم نداری هرچی باشه تو یه برقی هستی و سواد برقیت از بقیه غیر برقیا ببیشتره
برو عسلویه و شهر های نفتی با حقوق خیلی پایین هم شده وارد کارشون بشو بعد یه مدتی خودشون جذبت میکنن
برادر خود من رشتش اقتصاد بود تازه پیام نور ولی باور کن اوایلش فقط حمالی میکرد اونجا ولی کار رو زود یاد گرفت
الان هم استخدامه شرکت نفته زندگیش هم عالیه . ما برقیا چون سختی کشیدیم انتظارمون رفته بالا ولی پس فردا پول نداشته باشی مفت هم نمی ارزی

ممنون از نظرت.به عسلویه هم فک کرده بودم .ولی 2-3 سال پیش خوب نیرو میگرفتن.الان همونجا هم باید یه معرف داشته باشی.
یادمه کاردانی که گرفتم دوستم گفت بیا بریم عسلویه و نرفتم الان پشیمونم.
خیلی دنبال کار گشتم ولی با پول شرکت خصوصی نمیشه زندگی راه برد و آینده دار نیست.
عسلویه رو یه بار دیگه میرم تحقیق میکنم.
بازم ممنون.

Paydar91

کاربر ممتاز
نمیدونم چه تصمیم درسته.
واقعا شرایط سختیه.

دوست من با این تفاسیر...شما دغدغه ی اصلیت پیدا کردن کار باشه..هر روز به تمام سایت های کاریابی میخوای سر بزن میخوای روزنامه خراسان بخونی ولی با خیال اسوده روزی دو ساعت وقتتو هم نمی گیره ..جایی خوب بود برو برای مصاحبه بعدش شاید دقیقا همین دو روز بعد اون کاری که میخواستی رو گیر اوردی و شاید تا یه روز مونده به کنکور این یه بخش کار(البته شما که کارت پایان خدمت داری و برات درامد مهم تره دیگه جایی رفتی مرتبط با رشتت هم نبود خب نبود چون اگه بخوای جایی برای یادگیری بری که اولش پول نمیدند تازه کلی هم ناز میکنند ..چون گفتی شرکت خصوصی رفتی دیدی اینده نداره..خوساتم بگم جایی هم که اینده داره باید خاکشو بخوری و شما هم میخوای ازدواج کنی خب شاید بهتر باشه بیش تر بری جایی که بحث بیمه و درامد خوبی داره)

بخش دوم کار این هستش برای ارشد هم تلاش کن و یه برنامه ریزی داشته باش طوری که اگه همین امسال قبول شدی چی بهتر (در صورتی که کار مناسب هم گیر نیاوردی ) ولی اگه حتی ارشد هم قبول نشدی و کار خوب هم انشالله پیدا کردی سال بعد برای ارشد شرکت کن و حتما انشالله قبولی..این جوری شما هم به کارت رسیدی..هم به مدرکت و بعدش سابقه کار هم کسب کردی و میتونی حتی اگه نخواستی بعدا از این کاری که داری انصراف بدی و با مدرک فوق و همچنین داشتن سابقه ی کار یه جای بهتر بری.

به امید موفقیت همه .

و بخش دوم کار

llvll.asoud

کاربر ممتاز
ممنون از نظرت.به عسلویه هم فک کرده بودم .ولی 2-3 سال پیش خوب نیرو میگرفتن.الان همونجا هم باید یه معرف داشته باشی.
بازم ممنون.

شما که دنبال کاری به این دوتا لینکی که گذاشتم سر بزن.
توی شرکت کیسون که فرم استخدامی پرمیکنی اون یکی هم که فرصت های استخدامی داره

http://www.kayson.info/

http://www.estekhtam.com/

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
بازم ممنون.
عسلویه :d
اهل کجایین از عسلویه حرف میزنین .:d
5 دقیق ایستادن تو خیابون معادل خیس شدن سر تا پا از عرق از شدت گرما و رطوبت زیاد ...و محیطی بس الوده که هر کسی 2 ماه اونجا کار کنه اجازه خون دادن هم بهش نمیدن.
در ضمن دوست من مشهد و تهران کلی کار ریخته...همین الان بیا ابادان من بهت کار میدم ولی تو این گرما کار میکنی؟ ابزار الات مهارت داری ؟ گفتن زمین بکن برا چاه ارت میکنی؟ نمیگی من مهندسم و چکش برقی نمیگیرم دستم؟
...
کار تو شهر دیگه ای حتی اگه حقوقش بالا باشه بازم ارزش نداره. من تجربه کردم
خرج خوراک و ایاب و ذهاب و کلا همه چی ...
همون میشه که شما با حقوق کمتر تو شهر خودت کار کنی .
تهران و مشهد هم که کار ریخته فراوون.

آخرین ویرایش:

nasrin1990

عضو جدید
سلام به تمام دوستان گل....یه سوال داشتم من امسال برای بار دوم میخوام کنکور ارشد شرکت کنم.به نظرتون اول مرداد دیره برای شروع؟(اخه جام جهانی رو چیکار کنیم پس)؟ممنون میشم جوابمو بدید...:)

جاست شادی:-)

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
سلام به تمام دوستان گل....یه سوال داشتم من امسال برای بار دوم میخوام کنکور ارشد شرکت کنم.به نظرتون اول مرداد دیره برای شروع؟(اخه جام جهانی رو چیکار کنیم پس)؟ممنون میشم جوابمو بدید...:)

خوب جام جهانی رو بیخیال شو
برا رسیدن به هدفات گاهی لازمه یه سری لذتای زودگذرو بیخیال شی

llvll.asoud

کاربر ممتاز

سلام
خانومو چه به فوتبال نگا کردن والا :دی
فوتبال به کنار والیبالو چیکار کنیم!!
فوتبال که نهایت تا 10 تیر تموم میشه :biggrin:

شما از 11 تیر شروع کن به خوندن

Armin-Z

کاربر ممتاز
سلام
خانومو چه به فوتبال نگا کردن والا :دی
فوتبال به کنار والیبالو چیکار کنیم!!
فوتبال که نهایت تا 10 تیر تموم میشه :biggrin:

شما از 11 تیر شروع کن به خوندن

کجای کاری برادر؟ تا 23 تیر طول میکشه! :D
هر چند من خودم کلا والیبال رو به فوتبال ترجیح میدم... هیجانش خیلی بیشتره!( بازی امشب ایتالیا لهستان که خیلی باحال بود برای اولین بار توی سالن سر باز!!! )

من خودم از اواخر تیر شروع کردم... با توجه به اینکه ماه رمضان هم هست خیلیا میذارن بعد ماه رمضان... البته من خودم واسه زود گذشتن وقت درس میخوندم اما دیگه دم افطار :w22: بودم!!!

salar13

عضو جدید
شما نمی خایید که فوتبال بازی کنید احتمالا 90 دیقیقه فوتبال تماشا می کنید ما که این کارو میکنیم تازه خیلی از بازی ها نیمه شبه!:confused:

mahdi_ml

عضو جدید
سلام به همه...
منم کلا از بحث درباره چرا ارشد بخونیم و بازار کار...خیلی خوشم میاد.

کلا یه سری تحقیقاتی کردم درباره کار که شاید گفتنش خالی از لطف نباشه.
دکتر شیرین آبادی در همایش انتخاب رشته گفتند:
یه روز استاد ما که از درجه استادی بالایی برخوردار بود اومدن سر کلاس و گفتند:رئیس خط تاکسی های کردستان-ونک از من بیشتر حقوق میگیره!

چند وقت پیش هم برای کارآموزی شرکتای زیادی رفتم که خوشبختانه در یکی از اون شرکتا(با رابطه) پذیرش شدم....از مسئول اونجا پرسیدم که وضع استخدام چه جوریه؟ گفت ما یه روزی اینجا تا دکتری هم میگرفتیم اما الان کارمندایی که از اینجا میرن هم جاشون را پر نمیکنن! گفتم حقوقش چه جوریاس ؟؟؟گفت که تقریبا همه شرکتا اولش مث هم اما بعد جلوتر که بری زیاد میشه اما اگه برای پول درس خوندی تا همینجاشم زیادی خوندی...

همچنین دکتر شیرین آبادی سر همایش گفتن:
......ما باید ببینیم تعریفمون از کار در صنعت چیه؟ خیلی وقتا با لیسانسم میشه تو صنعت کار کرد.....

اما خودم چرا می خوام ارشد بخونم:
دلایل زیادی وجود داره که من چندتاشو میگم...
تو صفحات فبلی چندتا پست ناامید کننده دیدم...شما توی هر صنفی بری از همین حرفا هست...و معمولا دارن حسرت یه سری دیگه رو میخورن...
من خودم از 5ام دبستان تا ترم 3و4 میرفتم سرکار هرسال هم کارمو تغییر میدادم تقریبا همه کاری کردم...
تو همشون از این صحبتا هست و اونا هم دارن حسرت تحصیل کرده ها و... را میخورن.
اگه هم تابه حال جایی کار کردین ویا درس دادین قطعا نیرو های نا کارآمد و بی استعداد دیدین...و این خودش انگیزه رو می بره بالا...
ما یه استاد داشتیم که میگفتن:الان اگه تو خیابون صدا بزنی مهندس هم برمیگردن نگات میکنن و قطعا با این روند یه روز برای دکترها.....
یه چیز دیگه هم بگم و اون اینکه ظاهرا گفته بودن که اگه برا ارشد بخونیم روابط اجتمایی مون ضعیف میشه که به شدت با اون موافقم چون خودم تجربه اش کردم ولی مطمئن باشیم که بعدا
فرصت برای جبرانش زیاد هست...
امیدوارم پر حرفی منو ببخشید...:smile:

0192

عضو جدید
کـــــــــــــــــار ... یا ... مــــــــــــــــــــــدر ک

کـــــــــــــــــار ... یا ... مــــــــــــــــــــــدر ک

تا جایی که من متوجه شدم هستند کسایی که میگن درس خوندن راهی برای پول درآوردن نیست

3سال از عمرم =( 2سال دانشجوی کارشناسی + 1 سال بعد فارق التحصیلی ) صرف این شد که فقط کار

دانشگاه وقت تلف کردنه نه کنکور

"برق منطقه ای - توزیع - زیر مجموعه توزیع - چند تا شرکت که تو مناقصه توزیع ان - حتی کاشت تیر برق و دکل اجاز رفتن به ماموریتاشو گرفتم - شرکتای خصوصی از تعمیرکاری ساده تا رئیس صنف الکترونیک //اینا برمیگرده به همون 2 سال//

اون یه سالم که میگم حدود 9 ماه رفتم اصفهان ازونجا با عسلویه - تهران و چندجایی ارتباط داشتم"

من ضرر نکردم چون زودتر تجربه ش کردم- بنظر من بشینید درستونو بخونید سن بره بالا حوصله واسه امتحان خوندن نداریدااااااااااا

از ما گفتن از شما شنیدن یا نشنیدن با خودتون - فقط گاهی نمیشه جلو تجربه کردن رو گرفت/امیدوارم تجربه هاتون شیرین باشه

یه چیزی راجب صنایعمون/آقا ما از بیس مشکل داریم // قطعاتی که رو بردای دستگاهامونه یدک 50 سال پیش اروپایی هاست

یه سوال: شنیدین پول میدن مدرک میخرن؟حتما شنیدین - همه شنیدن

درس خوندن نه ، مدرک داشتن به پول درآوردن ربط داره

بعقیده من کسایی که مدرک دارن ولی قدرت استفاده ازش رو ندارن توانایی پایین و جسارت ندارن

رئیس دانشگاهم دکترا داره هیچوقتم نگفته پشیمونه موقعیتهای اجتماعیش از کجا بدست اومده؟با همین مدرک توانایی بالا -
جسارت

" سازمان سنجش - دانشگاه روزانه که عضو هیئت علمیشه -خودش یه دانشگاه تاسیس کرد عضو هیئت علمی وسهامدارشه - تو توزیع عضو هیئت - برق منطقه ای هم فکر کنم همینطور و ... اونقد که وقت سر خاروندن نداره "

اینکه فرهنگ جامعه ما ضعیفه دلیل بر رد یه سری حقایق نباید شد - یکی از دوستام ساکن تورنتوئه همسرش عمران میگه اونجا اصلن براشون مهم نیست که مهندس صداشون کنن همه به اسم کوچیک همو صدا میکنن (عمران ساختمانه)

"بند پ که گفتین / پشت منو خواهرم یه فرماندار و یه رئیس دادگستریه که اینجور که برمیاد از ما بما دلسوزترن

اگز زمان انجام کاری نباشه بهیچ قیمتی شدنی نیست تا وقتش برسه-پس بهتره آرامشتونو حفظ کنید در خصوص کلیات زندگی

---------------------
یه چیز دیگه من گفتم عسلویه و ماهشهر / تحقیقم کردم / ماهشهر فقط سرب تنفس میکنی / دیگه عسلویه که اصلا اقلیم ش

شهری نیســــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــت // منم قصد ازدواج نداشتم // ضمنا الان جاهای دولتی یه جورایی موروثی و منسب ها

گردشی شده - جاهای خصوصی هم قد ده نفر از یه نفر کار میگیره
تودولتی خرابیارو با یه صورت جلسه میشه سر و تهشو هم آورد(چون از تعمیرکار تا مهندس ارشد یه قسمت رو مدیریت میکنه هرکدوم میگه به اون یکی بگو من کاری نکردم) تو خصوصی پوست میکنه

-----------------------

نتیجه گیری :هم درس بخونو مدرک بگیر - هم کار کن - شدنیه شک نکن

---------------------

شما که متولد 68 ی سنی نداری که نگران باشی

زندگی فقط پول درآوردن نیست :) البته ببخشیدا قصد جسارت ندارم

منظور اینکه نگران نباش - با برنامه و هدف زندگی کنی نگرانی زیادی برای آینده پیش نخواهد اومد

البته آینده اسمش رووشه آینده ست فقط باید با تمام قوا براش آماده باشی

همین...

-------------------------------

من اگه پسر بودم الان 10 سال ازینجایی که هستم جلوتر بودم شک ندارم _ یه جا که رفتم بیشتر راجب پی ال سی بدونم به من تهمت زدن که فلانی مشکوکه رئیس دانشگاهم پشتم بود بهم گفت من نگرانتمو ازین حرفا حالا بهش زنگ زدنو چی گفتن خدا میدونه

من همچین موانعی هم داشت / خلاصه پوستم کلفت شده یه جورایی

درس بخونو مدرک بگیر - الان دیگه نمیپرسن لیسانسی-میپرسن ارشد میخونی؟ (حتی یه بچه مهدی)

اینکه میگم مدرک بگیر دواقع بهت هویت میده/چرا وقتی سواد داری مدرک نداشته باشی(تجربه دارم -یکی از

عزیزانم ...) میتونی در مقابل مدعیان پوچ بایستی ضمنا تو پدر یا مادر آینده ای

با یه مثال تو خونه ای که زندگی میکنی چی باعث میشه کسی ازونجا بیرونت نکنه // آفرین سند منگوله دار :)

بقول ما شمالیا اصن ویر (ویر فارس ام هست یعنی ناله و زاری)

به امید خدا همه به خواسته ها و برنامه هامون برسیم - آمین

:) چقد زیاد حرف زدم- شرمنده دیگه مهم نیته که خیره - حلال کنید-خِـــــــرَد ناقابله ما تا اینجا دیده و شنیده هاشو گفته

آخرین ویرایش:

وحیدایکس

کاربر بیش فعال
نمیدونم چه تصمیم درسته.
واقعا شرایط سختیه.

سلام دوست عزیز.. منی که متولد 66 هستم چی باید بگم؟؟ منم شرایط تورو پارسال داشتم یکسال دنبال کار بودم نشد ک نشد تو ازمونهای دولتی هم نتونستم موفق باشم چون بند پ رو نداشتم و از عهده سوالات هم با توجه ب روحیه بدی ک داشتم برنمیومدم.. من تصمیم گرفتم ارشد بخونم چون تو این برهه از زمان دیگه نمیخوام وقتو تلف کنم منم مث خودت با یکی دو تا از همکلاسیهام پروژه میساختیم برا دانشجوها ، یه مدت ابلو ال ای دی کار میکردم ، یه مدت تو کارگاه مونتاژ تابلوهای قدرت کار میکردم و... اما درکت میکنم که اینجور کارا نمیتونه زندگی ر بسازه..چند تا کار دولتی هم با پیگیری های یه بنده خدایی جور شد که وقتی رفتم برا مصاحبه با اینکه جواب سوالارو میدادم اما هنوز که هنوزه رفتن که منو خبر کنن... ی مدت دچار افسردگی بودم حالو وضعم خیلی داغون بود هیچ امیدو انگیزه ای نداشتم.. نمیدونم چند نفر از دوستان اینجا کرمانی هستن یا حداقل اومدن کرمان .. یه شهر کاملا بی بخار و بدون پیشرفت جوری که هیچ منبع استخدامی اینجا وجود نداره و از نظر اشتغال و کاریابی واستخدام اگه اغراق نکنم شاید بدترین شهر ایران تو این مورد باشه.. با اینکه اینجا چند تا کارخونه مس و فولاد (سرچشمه و گل گهر سیرجان) وجود داره اما چه سود وقتی که پارتی نداری تا معرفیت کنه.. یه دوستی دارم با مدرک دیپلم و بدون ازمون الان تو یکی از همین کارخونه ها یکساله که به عنوان اپراتور بخش کنترل مشغول به کاره فقط رو حساب اینکه شوهرعمه اش اونجا مسئولیت داره و پارتیش شده.. میخوام بگم الان که دیگه زمان زیادی برا کنکور نمونده شما که اینقد صبر کردین ب نظرم این هفت 8 ماه رو هم بشین یه برنامه ریزی خوب انجام بده و بخون برا ارشد که حداقل باز سال دیگه حسرت الانو نخوری چون من دقیقا این رو تجربه کردم و خودمم بعد کلی کلنجار رفتن با خودم تصمیم گرفتم فکرمو از همه دغدغه ها راحت کنم و این چند ماهو فقط بخونم.. تو شرایط حال حاضر من بر خلاف نظر بعضی دوستان فعلا تنها راه پیشرفت و تغییر رو همین قبول شدن تو ارشد میبینم .. شما تلاشتو بکن به خدا هم توکل کن ایشالله که عاقبتش خوبه .. نهایت سودی هم ک برات داره اینه که از نظر پایه علمی خودتو قوی میکنی و برا ازمونای استخدامی اماده ای نسبت به سایر رقبات.. اینارو گفتم که بدونی شرایط منم تقریبا مث تو بود و نهایتا به این نتیجه رسیدم..
اینم بگم لازم نیست از الان کلا فکروذکرت بره رو اینده منظورم اینه که فکرتو مشوش نکن خودتو کلافه نکن .. این به هم ریختگی ذهن اصلا نمیتونه پیامد خوبی برات داشته باشه مخصوصا اگه بخوای برا ارشد هم تمرکز داشته باشی و بخونی.. تو فعلا تنها کاری که ازت برمیاد همین درس خوندنه نیاز نیست اخر مسیر رو ببینی ، کم کم برو جلو ..راههای پیشرفتت رو بشناس و قدم ب قدم بهشون عمل کن .. از رحمت و کمک خدا ناامید نشو تو حرکت کن خدا برکت میده ، همیشه تو سرت افکار خوب و مثبت باشه و نیمه پر لیوان رو ببین اینکه خدا به فکر بنده هاش هست رو هیچوقت از ذهنت پاک نکن و بهش توکل کن... زیاد حرف زدم دیگه ایشالله ک موفق باشی..

آخرین ویرایش:

ashkan 56789

اخراجی موقت
سلام دوستای من

" تا پارتی نداشته باشی هیچ جا بهت کار نمیدن!!! "

مطمئنم این جمله رو بارها و بارها وبارها از دور و برتون شنیدین و شاید برای خیلیامون تبدیل به ملکه ذهن شده....

اما من می خوام این دفعه این طرز فکر رو نقد کنم . طرز فکری که متأسفانه بین مردم ،خوب جا باز کرده....

همه ازش(از پارتی بازی) متنفرن اما جالب اینجاست ، که خیلیا مرتکب میشن و تا بهشون گیر میدی فوری میگن " پارتی چیز بدیه اما امروزه باید پارتی داشته باشی و اگه نداشته باشی کارت هیچ جا پیش نمیره....."یا در اصطلاح میگن : " گرگ نشی گرگ تو رو میخوره"!!!!!!!!!!!

من با اجازتون چند وقتی میشه رفتم سر یه کار رسمی اونم تو شهری که معروف به شهر پارتی بازی و قبیله بازیه ( البته اینو مردم میگن و من کاملأ تاییدش نمیکنم ) با اینکه متولد اون شهر نبودم....
اوایل که میخواستم برم برای امتحان استخدامی چون آشنا توی اون اداره زیاد داشتم خیلیا به من گفتند همین حالا برو دنبال یه پارتی گردن کلفت (در اصطلاح ) تا کارتو پیش ببره....
خلاصه سرتون رو درد نیارم ، ما رفتیم و امتحان دادیم و خدا رو شکر قبول شدیم تو مرحله بعد باز همون آدما گفتن" ای بابا تو که حالا مرحله اول حرف ما رو گوش ندادی و قبول شدی تو مرحله مصاحبه ممکنه پارتی بازی کنن یه رو به یکی از اون کسایی که تو این اداره کار میکنن و آشناتن بیانداز چون باید حتما پارتی داشته باشی"
با خودم فکر کردم....

یاد این سخن که توگوشیم بود افتادم(مطمئن نیستم ، اما فکر کنم از آیت الله مجتهدی تهرانی باشه) : " هر وقت نا امید از همه جا شدی بدون که کارت درست میشه ، حدیث داریم به عزت و جلال خودم قسم که قطع میکنم امید بنده ای که به غیرمن امید داره امید مون اگه گوشه دلمون پی کسی باشه کار ما رو اون درست کنه حدیث داریم به عزت و جلال خودم قسم که حاجت تو رو نمیدم ، اگه گوشه دل ما به جایی متوجهه که کسی کار ما رو درست کنه ، نمیشه . خدا ، خدا و خدا "

و به این نتیجه رسیدم که ...
اگه یکی از من با سواد تره و بیشتر تلاش کرده حق اونه که بره سر این کار و اگه من از همه بالاتر باشم خدای من جای حق نشسته....
و گفتم خدایا من به تو توکل میکنم چون به قدرت تو ایمان دارم پس امیدم رو نا امید نکن....
خلاصه همه چیز به خوبی جلو رفت بدون اینکه حتی یه نفر سفارش منو بکنه....
بدون وجود حتی یه پارتی من رفتم سر کار و حالا جلوی همه اونایی که به من میگفتن دنبال پارتی باش با سرفرازی میگم من به خدام اعتماد کردم اونم به من بخشید و از خدای بخشنده مهربان جز این هم نمیشه انتظار داشت ....
و این دقیقأ وعده خداست ....
برای شما هم ممکنه پیش بیاد امتحان کنین ....
حتما با خدامون معامله کنیم و بهش اعتماد کنیم ....

llvll.asoud

کاربر ممتاز
سلام دوستای من

مطمئنم این جمله رو بارها و بارها وبارها از دور و برتون شنیدین و شاید برای خیلیامون تبدیل به ملکه ذهن شده....

اما من می خوام این دفعه این طرز فکر رو نقد کنم . طرز فکری که متأسفانه بین مردم ،خوب جا باز کرده....

همه ازش(از پارتی بازی) متنفرن اما جالب اینجاست ، که خیلیا مرتکب میشن و تا بهشون گیر میدی فوری میگن " پارتی چیز بدیه اما امروزه باید پارتی داشته باشی و اگه نداشته باشی کارت هیچ جا پیش نمیره....."یا در اصطلاح میگن : " گرگ نشی گرگ تو رو میخوره"!!!!!!!!!!!

من با اجازتون چند وقتی میشه رفتم سر یه کار رسمی اونم تو شهری که معروف به شهر پارتی بازی و قبیله بازیه ( البته اینو مردم میگن و من کاملأ تاییدش نمیکنم ) با اینکه متولد اون شهر نبودم....
اوایل که میخواستم برم برای امتحان استخدامی چون آشنا توی اون اداره زیاد داشتم خیلیا به من گفتند همین حالا برو دنبال یه پارتی گردن کلفت (در اصطلاح ) تا کارتو پیش ببره....
خلاصه سرتون رو درد نیارم ، ما رفتیم و امتحان دادیم و خدا رو شکر قبول شدیم تو مرحله بعد باز همون آدما گفتن" ای بابا تو که حالا مرحله اول حرف ما رو گوش ندادی و قبول شدی تو مرحله مصاحبه ممکنه پارتی بازی کنن یه رو به یکی از اون کسایی که تو این اداره کار میکنن و آشناتن بیانداز چون باید حتما پارتی داشته باشی"
با خودم فکر کردم....

یاد این سخن که توگوشیم بود افتادم(مطمئن نیستم ، اما فکر کنم از آیت الله مجتهدی تهرانی باشه) : " هر وقت نا امید از همه جا شدی بدون که کارت درست میشه ، حدیث داریم به عزت و جلال خودم قسم که قطع میکنم امید بنده ای که به غیرمن امید داره امید مون اگه گوشه دلمون پی کسی باشه کار ما رو اون درست کنه حدیث داریم به عزت و جلال خودم قسم که حاجت تو رو نمیدم ، اگه گوشه دل ما به جایی متوجهه که کسی کار ما رو درست کنه ، نمیشه . خدا ، خدا و خدا "

اگه یکی از من با سواد تره و بیشتر تلاش کرده حق اونه که بره سر این کار و اگه من از همه بالاتر باشم خدای من جای حق نشسته....
و گفتم خدایا من به تو توکل میکنم چون به قدرت تو ایمان دارم پس امیدم رو نا امید نکن....
بدون وجود حتی یه پارتی من رفتم سر کار و حالا جلوی همه اونایی که به من میگفتن دنبال پارتی باش با سرفرازی میگم من به خدام اعتماد کردم اونم به من بخشید و از خدای بخشنده مهربان جز این هم نمیشه انتظار داشت ....

احتمالا اون سالی که شما میخواستید استخدام بشید از کله گنده های اداره هیچ کی توی خانوادشون فردی که دنبال کار بگرده و بخواد استخدام بشه نبوده و شما بی رقیب قبول شدید :D:D

LM741

عضو جدید
سلام دوستای من

با خودم فکر کردم....

دقیقا برای من هم همین اتفاق افتاد !!
اگر کسی واقعا به این ایه از قران " که خدایا من تنها تو را می پرستم و تنها از تو یاری می جویم " اعتقاد داشته باشه در زندگی موفق هست .
دوستان به خدا توکل کنید خداوند واقعا بخشنده هست .

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشید دوستان.شماها زیرتون گرمه یا اینکه مایه دارید

بیکاری مجبورت میکنه همه کار بکنی.اونی که فارغ التحصیل میشه مثلا مهندس الکترونیک میشه

میگه من کار تعمیرات نمیکنم.ببخشید بیخود کرده چون بیکاری به آدم فشار میاره بری بنایی

آره تا پارتی هم نباشه بخدا کار نیست.همین خانوم 0192 ببنید تو پستاش ببینید چقد از وجود پارتی هاش حرف زده

فکر واقعیت باشید.متولد 68 الان باید زن و بچه داشته باشه.من خودمم 68 هستم.اما بخدا از شرایط بیزام

25 سال سن کمی نیست.واقعا جای بدبختیه که دهه 70 هم داره به جمعممون اضافه میشه

من هدفم از ارشد فقط پوله.تو ایران کسی برای علم شما ارزش و احترامی قائل نیست

منم مثل شماها خیلی جاها برا مصاحبه رفتم.جواب خیلی از سوالها رو دادم.اما بیکارم

چون یا سابقه کار میخواد یا پارتی باز میخواد.

من فقط و فقط هدفم از ارشد قبولی تو یکی از دانشگاههای بورسه.

آدم وقتی بیکاری از همه فرار میکنی.من وقتی یکی میاد خونمون واقعا خجالت میکشم.

چون مسخره میکنند.میگن چی شد تو که کلی درس خوندی و حالا بیکار شدی

هیچ چیز اندازه تیکه های مردم آدمو نابود نمیکنه.حتی خانواده خود آدم

اما من این حرفارو تا دم کنکور تحمل میکنم.چون به هدفم ایمان دارم.قبولی تو دانشگاه صدا سیما هدف اولمه

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
خانم اوای علم...شما که کنترل پاس نکردید و از طرفی هم از درس مدتی هست دور بودید..شک نکنید یا کنترل رو نخونید یا حتما برید کلاس..
این سوالی هم پرسیدید فرمول نداره بلکه ترفند و لم حل داره که با حل مساله میادتوی دستتون..ما توی سیگنال کتاب خوب داریم خودتون هم بخونید مشکلی نیست..ولی کنترل این طوری نیست..الان اکثر دوستانی که رفتند کلاس و.. میبینید کنترل زیر 30 زدند یعنی کم تر از 4 تست صحیح و این یعنی خودش اندازه ی 70 یا 80 درصد قدیم ارزش داره !!

پس فقط یا به حذف فکر کنید یا به کلاس رفتن

خب درسته این درس نخوندم
ولی غیر از کتاب هم که سوال نمیاد!

میدونم سخته... حرف شما درسته ......اما همیشه در نظرم اینه که توانایی و تلاش ادمی بیش از هر چیز دیگه هست
من با امکانات و توانایی که دارم سعیمو می کنم بقیش با خدا

ممنون

bigworm

عضو جدید
راهنمایی

راهنمایی

سلام دوستان من 3 ساله از درس دور افتادم الان تصمیم گرفتم شروع کنم.ولی همه چی یادم رفته ولی عجله ای ندارم چون شغل دارم.به نظرتون چکار کنم؟خودم میگم سال اول فقط جزوه بخونم و کتاب که کباحث یادم بیاد سال بعد تست بزنم.نظرتون چیه؟

amir3620

عضو جدید
باتوجه به گفته هاي خودت بهتره از منابعي استفاده كني كه پايه اي گفتند مثل
مدار پارسه وپوران(زرگر) كنترل(رضايي)ومطالعه اوگاتا الكترونيك اشرفيان ومطالعه مثالهاي ميرعشقي و رضوي سيگنال تقديسي و مطالعه اپنهايم
مغناطيس پارسه وجهش ماشين پوران يا مدرسان

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا