گفتگوی خودمانی ارشدی های 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
یکم پست ها خوندم
به این فکر رفتم که چقدر به حرفهایی که می زنیم واقعا اعتقاد داریم
بعد فکر کردم چقدر خودمون طبق حرفامون عمل میکنیم

یک فکر دیگه هم اینکه چرا منتظریم لقمه آماده هستیم ...یکم این انتظارات نا امیدی ها کنار بذاریم بد نیست..نمیدونم ما از نا امیدی چی گیرمون میاد که با امید داشتن چیزی نصیبمون نمیشه!

اکثرا که پست زدن نوشتن منتظرکار هستیم یک نفر هم نوشته بود خودم ایده دارم ..... افرادی هم هستن خودشون کار آفرینی می کنند خودشون جلو میروند خب چرا از خودمون شروع نمی کنیم
خیلی با کمترین امکانات مال به بهترین جاها رسیدند اگر ایده نظری دارید راه اجراشو پیدا کنید

فکر بعدی آسمان همه جا یک رنگ ...فط یک جا کبوترهاش بیشترن یک جا ابر یک جا باران هرکدوم هم یک خوبی دارن اما آسمانی نیست که باران ابر کبوتر در یک لحظه با هم داشته باشه!:دی

ایرانگر عیبداره جاهای دیگه هم همین طور...اما اگر علمی یاد گرفتی خودت خدمت کردی اون ارزش داره....در جهت پیشرفت کشور.....والا ادیسون دستش نگرفتن یکجا استخدامش کنن بعد بگن حالا اختراع کن .....زنده باد ایران:D

فکر بعدی هم همیشه درس خوند هم کار کرد هم روابط خانوادگی تفریح غیره داشت ادم 24 ساعت در یک روز وقت داره اگر هرکاری موقع خودش با برنامه ریزی انجام بدیم به همه چی می رسیم
شما درس بخون 2 ساعت مفید درس بخون تمام حواست به درست باشه از وقت های باقی مانده هم نهایت استفاده هم بکن بیشتر وقت داشتی بیشتر بخون..بعد هم تفریح یک نیاز خصوصا برای ما در این سن ....پس همه چی با هم داشته باشیم...اگر مثلا به جای ساعت 10 ساعت 6 یا 7 صبح بلند بشیم چقدر بهتره!

کلا امدم اینجا با این حرفها روحیه ها واقعا برای کنکور اماده شدیم:D

فکرکنم تالار مشاوره باید اینجا منتقل کنم

من که خانم هستم این همه امید دارم تازه میگن توی صنعت راه نمیدن غیره برای خودشون میگن بخوایم میتونیم اونها بیرون میکنیم خودمون میشینیم اخه مگر چند سال میخوان انجا باشن یک روز باز نشست میشن:D...شما که دیگه اکثرا پست زدین آقا بودین ..واقعا اخر امید هستید:دی

بعد هم به سفارش بهترین استادم مراحل بالاتر علم برید بازار کار با شش ماه نرم افزار یاد گرفتن مطالعه جذب میشید اما درس رها نکنید....البته برای شما یی که مرد هستید درک میکنم هم درس هم کار

کلا امدم این تاپیک خیلی فکرکردم مغزم به روز شد...برم برای ارشد بخونم:دی

ببخشید دیگه یک لحظه احساس کردم تالار مشاوره هست:D...

راستی به تاپیک های صراط تالار مشاوره سر بزنید بد نیست شاید یکم از این جو بیرون بیاین ..چشم مدیر برق به دور:confused:

حالا کسی هست جواب منو بده ..یک سوال برام پیش امده با رتبه 3000 و خورده ای مخابرات جایی ممکنه ادم قبول بشه؟

llvll.asoud

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
خب درسته این درس نخوندم
ولی غیر از کتاب هم که سوال نمیاد!

میدونم سخته... حرف شما درسته ......اما همیشه در نظرم اینه که توانایی و تلاش ادمی بیش از هر چیز دیگه هست
من با امکانات و توانایی که دارم سعیمو می کنم بقیش با خدا

ممنون

یکی از دوستان چند تا صفحه قبل در مورد اینکه بچه ها توی چه سطح درسی بودن موقع خوندن ارشد پرسیده بودند.
اینو میخواستم بگم که ارشد اصلا به پایه درسی ربطی نداره مهم تلاش و پشتکار اون فرده.
نفر اول مهندسی مخابرات دانشگاه ما معدلش 18.40 اینا بود. توی تمام درسا نمرش نهایت 18 میشد کم کمش! درسایی که توی ارشد هستشا اونارو میگم. این دوستمون کنکور داد رتبش شد 500.تمام درسارم خونده بودم. تو تابستون همشونو تموم کرده بود حتی مغناطیس و تو پاییز تست کار میکرد.
دوستیم داشتم که وقتی رتبشو بهم گفتن باور نکردم شوکه شدم! دانشجوی متوسطی بود که رتبش شده بود 240.اینکه پایه یکی توی درسی خوب باشه خب طبیعتا بهتره و وقت کمتری نیازه تا به تسلط برسه ولی اوناییکه پایشون ضعیفه هم مشکلی نیستش با تلاش میتونن خودشونو بکشن بالا
اینکه چقدر باید وقت گذاشت روی درس هم به خود فرد بستگی داره که دنبال چه درصدی از اون درس هستش.خب آدم درسو میخونه بعد میره سراغ حل تست!وقتی میبینه توی حل تست چه از لحاظ فنی(مفهوم درس) چه از لحاظ سرعت تست زنی مشکل داره این نشون میده که هنوز به اون تسلط لازم نرسیده و باید بیشتر کار کنه.اینو همه میدونن نیازی به پرسش نیستش که

در مورد شما هم به نظرم کتاب آقای رضایی رو بخونید در کنارش رهیافت حل مسئله کنترل رو بررسی کنید کافیه.برای تسلط بیشترم میتونید از جزوه به روز شده درس کنترل آقای شیرین آبادی استفاده کنید ( حتما حتما جزوه به روز شده و 92 ایشون رو مطالعه کنید.این جزوه ایشون مربوط به سال 90 هستش و ارزش خوندن نداره ) و به نظرم تمرینهای داخل متن و پایان فصل کتاب نایس رو هم بررسی کنید

llvll.asoud

کاربر ممتاز
سلام دوستان من 3 ساله از درس دور افتادم الان تصمیم گرفتم شروع کنم.ولی همه چی یادم رفته ولی عجله ای ندارم چون شغل دارم.به نظرتون چکار کنم؟خودم میگم سال اول فقط جزوه بخونم و کتاب که کباحث یادم بیاد سال بعد تست بزنم.نظرتون چیه؟

سلام
اولا شما نگفتید واسه کدوم گرایش میخواین شرکت کنید و امتحان بدید.
اینکه هدفتون کجاست میخواین کجا قبول شید؟کدوم شهر درس بخونید

لزومی به خوندن کتاب و جزوه این حرفا نیستش.درسته که مایی که الان دانشجو هستیم و میخوایم واسه ارشد بخونیم خیلیامون درسارو شب امتحان پاس کردیم! ویژگی خوندن شب امتحانم اینه که روز بعد امتحان هیچی یادت نمیاد مثل فیلم hangover ! واسه همین فرق منو شما شاید میتونه توی مفاهیم ساده ابتدایی باشه که شما ممکنه فراموش کرده باشید که کتابهای کنکوری که توی بازار هستند کفایت میکنه.
اگه هدفتون رتبه بین 700 تا 1600 اینا باشه که بیخودی وقتتونو تلف نکنید بخونید حتما نتیجه میگیرید و با این رتبه توی گرایش مخابرات الکترونیک میشه دانشگاه های تبریز و ارومیه و خیلی شهرهای دیگه قبول شد.حتی مالک تهران و ... اگه خب قدرتی هستید که کار سخته چون ضرایب امتحانی این گرایش با بقیه گرایشها فرق میکنه و کسیکه مثلا رتبش میشه 100 یعنی بیش از 960 نفر قبلش همشون میخوان قدرت برن!

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار

یکی از دوستان چند تا صفحه قبل در مورد اینکه بچه ها توی چه سطح درسی بودن موقع خوندن ارشد پرسیده بودند.
اینو میخواستم بگم که ارشد اصلا به پایه درسی ربطی نداره مهم تلاش و پشتکار اون فرده.
نفر اول مهندسی مخابرات دانشگاه ما معدلش 18.40 اینا بود. توی تمام درسا نمرش نهایت 18 میشد کم کمش! درسایی که توی ارشد هستشا اونارو میگم. این دوستمون کنکور داد رتبش شد 500.تمام درسارم خونده بودم. تو تابستون همشونو تموم کرده بود حتی مغناطیس و تو پاییز تست کار میکرد.
دوستیم داشتم که وقتی رتبشو بهم گفتن باور نکردم شوکه شدم! دانشجوی متوسطی بود که رتبش شده بود 240.اینکه پایه یکی توی درسی خوب باشه خب طبیعتا بهتره و وقت کمتری نیازه تا به تسلط برسه ولی اوناییکه پایشون ضعیفه هم مشکلی نیستش با تلاش میتونن خودشونو بکشن بالا
اینکه چقدر باید وقت گذاشت روی درس هم به خود فرد بستگی داره که دنبال چه درصدی از اون درس هستش.خب آدم درسو میخونه بعد میره سراغ حل تست!وقتی میبینه توی حل تست چه از لحاظ فنی(مفهوم درس) چه از لحاظ سرعت تست زنی مشکل داره این نشون میده که هنوز به اون تسلط لازم نرسیده و باید بیشتر کار کنه.اینو همه میدونن نیازی به پرسش نیستش که

در مورد شما هم به نظرم کتاب آقای رضایی رو بخونید در کنارش رهیافت حل مسئله کنترل رو بررسی کنید کافیه.برای تسلط بیشترم میتونید از جزوه به روز شده درس کنترل آقای شیرین آبادی استفاده کنید ( حتما حتما جزوه به روز شده و 92 ایشون رو مطالعه کنید.این جزوه ایشون مربوط به سال 90 هستش و ارزش خوندن نداره ) و به نظرم تمرینهای داخل متن و پایان فصل کتاب نایس رو هم بررسی کنید

ممنون از لطفتون
جزوشون ازکجا می تونم تهیه کنم؟
این کتاب نایس...چه کتابی کامل معرفیش میکنید؟...نویسنده غیره

llvll.asoud

کاربر ممتاز
بحث در مورد کار این حرفا شده بد نیستش من در مورد کسی که دیدمش و میشناسم یکم براتون توضیح بدم.

یکی از اقوام بنده زمانیکه در آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک وابسته به سازمان راه در قسمت آزمایشگاه کار میکرد یه کارآموز پسر داشت که ایشون اونجا کار اموزی میکردن.بعد از چند سال این فامیل بنده بازنشست شده و توی یه شرکت خصوصی الان کار میکنه.از قضا همون پسری که توی آزمایشگاه کاراموزی میکرد توی همون شرکت استخدام شده بود یه سالی! این پسر اونقدر زرنگ بوده که زمانیکه داشته کارآموزی میکرده از کتاب استانداردهای خاک که فقط مربوط به ادارات میشه و هیچ شرکت و جایی این استانداردهارو نداره با گوشی از تمام صفحاتش عکس گرفته بوده در زمان کاراموزی( حدود 300 صفحه) بعد از یه سال کار توی شرکت خصوصی در کنارش توی بورس هم سرمایه گذاری کرده بود میگفت دو میلیون پول گذاشتم یعد یه سال دو میلیونش شده بود 20 میلیون. حالا بعد یه سال از شرکت خصوصی که بیشتر حمالی میکرد! اومده بیرون و واسه خودش شرکت بتن زده!
متاسفانه خیلی از دوستان خیال میکنن که دنبال کار میگردن حتما باید کار مرتبط با رشته فرد باشه! و اینکه واقعا شمایی که دنبال کار هستی آیا به خودت نگا کردی ببینی چیا بلدی!؟ من به خودم نگا میکنم میبینم بغیر از پاس کردن 130 واحد هیچی بلد نیستم پس لزومی نداره از خودم توقع داشته باشم که برم دنبال کار و کار بهم بدن!

در مورد کار خیلی کارها میشه کرد. حتما نباید اولین کار بزرگ باشه میتونید اول از تدریس خصوصی شروع کنید! درسته پرستیژش کمه ولی پول خوبی داره.پسر خاله بنده ترم 2 کارشناسی برق هستش بیرون تدریس میکنه 4 جلسه تدریس میکنه تو هفته 200 تومن پول میگیره! یعنی 6 ساعت تدریس میکنه تو هفته و 200 تومن پول درمیاره.
ما یه جا مغازه رو اجاره کرده بودیم بعد خواستیم به دوتا مغازه اون طرف تر منتقل شیم. واسه برداشتن تابلو مغازه از مغازه اول و نصبش توی مغازه بغلی ازمون 400 تومن پول گرفتن کاری که نهایت یه ساعت وقتشون رو گرفت! خب شما هم برو یاد بگیر این کارو انجام بده یا حتما باید بیان درتونو بزنن که فلانی بیا بشو رئییس فلان بخش تا شما افتخار بدی بری اون کارو بکنی؟!

خیلی سایت ها و شرکت های بزرگ کشور هستش که استخدامی دارن.از همین شرکت کیسون که توش همه نوع مهندسی میتونی ببینی از برق تا عمرانو و معدن این حرفا! اونقدر گستردس این شرکت که حتی کارهای برون مرزی هم انجام میده اگه فرم استخدامیشونو نگا کنید نوشته آیا مایلید در بیرون از کشور هم کار کنید یا نه! ولی مشکل اینجاس که توی فرم استخدامی نوشته مهارتهای خودتونو بنویسید! وقتی یکی مهارتی نداره چطوری میخواد اون فرم رو پر کنه! یا مثلا شرک رستافن که بزرگترین شرکت تحقیقاتی ایران در زمینه تولید تجهیزات فرکانس بالا هستش فرم استخدامی داره که لینکاشون رو هم میذارم براتون.من خیال میکردم مهندس مخابرات سیستم فقط باید متلب بلد باشه و لاغیر و یادگیری نرم افزارهای دیگه هدر دادن وقته! ولی الان میبینم که حتی آقای بخشی گلستانی توی سایتشون نوشتن که بهتره یه مخابرات سیستمی fpga و خیلی چیزای دیگه هم بلد باشه. بهتره شما توی همین نت فرصت های شغلی رو ببینید و اینکه در بیارید که امروزه بیشتر چه افرادی با چه مهارتهایی رو میخوان! من خودم الان به این نتیجه رسیدم که خیلی دنبال افرادی هستن که توی زمینه fpga این حرفا مسلط باشن پس چرا من نباید این fpga رو یاد نگیرم و فرصتهای شغلی خودمو گسترش ندم!

http://www.rastafann.com/Pages/UserPages/VacanciesList.aspx

http://www.kayson.info/

llvll.asoud

کاربر ممتاز
ممنون از لطفتون
جزوشون ازکجا می تونم تهیه کنم؟
این کتاب نایس...چه کتابی کامل معرفیش میکنید؟...نویسنده غیره

جزوشونو میتونید از چاپ و تکثیر دانشکده برق دانشگاه خواجه نصیر تهیه کنید توی تهران. تو نت جزوه قدیمی ایشون هستش که بدرد نمیخوره. حتما باید از تهران تهیه کنید.فعلا واسه شما نیازی نیستش فعلا شما روی همون کتاب آقای رضایی و رهیافت و کتاب نایس کار کنید کافیه. در آخر برای تسلط بیشتر جزوه رو بخونید.
control systems engineering اثر norman nise این کتاب به تازگی ترجمه شده توسط آقای دکتر طالبی من که ندیدم ترجمشو .اگه انگلیسیشو بخواین دانلود کنید میتونید از سایت libgen.org جستجو کنید. فقط اگه مثلا این کتاب رو جستجو میکنید توی سایت libgen اینو در نظر داشته باشید که ویرایش های متفاوت این کتاب رو میاره که اونجا همه چی نوشته شده از سال انتشار کتاب تا تعداد صفحه و غیره ... سعی کنید به روزترینشون دانلود کنید

ashkan7626

عضو جدید
سلام دوستای من

" تا پارتی نداشته باشی هیچ جا بهت کار نمیدن!!! "

مطمئنم این جمله رو بارها و بارها وبارها از دور و برتون شنیدین و شاید برای خیلیامون تبدیل به ملکه ذهن شده....

اما من می خوام این دفعه این طرز فکر رو نقد کنم . طرز فکری که متأسفانه بین مردم ،خوب جا باز کرده....

همه ازش(از پارتی بازی) متنفرن اما جالب اینجاست ، که خیلیا مرتکب میشن و تا بهشون گیر میدی فوری میگن " پارتی چیز بدیه اما امروزه باید پارتی داشته باشی و اگه نداشته باشی کارت هیچ جا پیش نمیره....."یا در اصطلاح میگن : " گرگ نشی گرگ تو رو میخوره"!!!!!!!!!!!

من با اجازتون چند وقتی میشه رفتم سر یه کار رسمی اونم تو شهری که معروف به شهر پارتی بازی و قبیله بازیه ( البته اینو مردم میگن و من کاملأ تاییدش نمیکنم ) با اینکه متولد اون شهر نبودم....
اوایل که میخواستم برم برای امتحان استخدامی چون آشنا توی اون اداره زیاد داشتم خیلیا به من گفتند همین حالا برو دنبال یه پارتی گردن کلفت (در اصطلاح ) تا کارتو پیش ببره....
خلاصه سرتون رو درد نیارم ، ما رفتیم و امتحان دادیم و خدا رو شکر قبول شدیم تو مرحله بعد باز همون آدما گفتن" ای بابا تو که حالا مرحله اول حرف ما رو گوش ندادی و قبول شدی تو مرحله مصاحبه ممکنه پارتی بازی کنن یه رو به یکی از اون کسایی که تو این اداره کار میکنن و آشناتن بیانداز چون باید حتما پارتی داشته باشی"
با خودم فکر کردم....

یاد این سخن که توگوشیم بود افتادم(مطمئن نیستم ، اما فکر کنم از آیت الله مجتهدی تهرانی باشه) : " هر وقت نا امید از همه جا شدی بدون که کارت درست میشه ، حدیث داریم به عزت و جلال خودم قسم که قطع میکنم امید بنده ای که به غیرمن امید داره امید مون اگه گوشه دلمون پی کسی باشه کار ما رو اون درست کنه حدیث داریم به عزت و جلال خودم قسم که حاجت تو رو نمیدم ، اگه گوشه دل ما به جایی متوجهه که کسی کار ما رو درست کنه ، نمیشه . خدا ، خدا و خدا "

و به این نتیجه رسیدم که ...
اگه یکی از من با سواد تره و بیشتر تلاش کرده حق اونه که بره سر این کار و اگه من از همه بالاتر باشم خدای من جای حق نشسته....
و گفتم خدایا من به تو توکل میکنم چون به قدرت تو ایمان دارم پس امیدم رو نا امید نکن....
خلاصه همه چیز به خوبی جلو رفت بدون اینکه حتی یه نفر سفارش منو بکنه....
بدون وجود حتی یه پارتی من رفتم سر کار و حالا جلوی همه اونایی که به من میگفتن دنبال پارتی باش با سرفرازی میگم من به خدام اعتماد کردم اونم به من بخشید و از خدای بخشنده مهربان جز این هم نمیشه انتظار داشت ....
و این دقیقأ وعده خداست ....
برای شما هم ممکنه پیش بیاد امتحان کنین ....
حتما با خدامون معامله کنیم و بهش اعتماد کنیم ....
احسنت به این طرزفکر... افرین

LM741

عضو جدید
دوستان این جزوات بدون ویس اصلا بدرد نمی خورن . جزوه باید توسط شخص قوی نوشته باشه . متاسفانه شخص قوی هم کلاس نمی ره .

وحیدایکس

کاربر بیش فعال
ببخشید دوستان.شماها زیرتون گرمه یا اینکه مایه دارید

بیکاری مجبورت میکنه همه کار بکنی.اونی که فارغ التحصیل میشه مثلا مهندس الکترونیک میشه

میگه من کار تعمیرات نمیکنم.ببخشید بیخود کرده چون بیکاری به آدم فشار میاره بری بنایی

آره تا پارتی هم نباشه بخدا کار نیست.همین خانوم 0192 ببنید تو پستاش ببینید چقد از وجود پارتی هاش حرف زده

فکر واقعیت باشید.متولد 68 الان باید زن و بچه داشته باشه.من خودمم 68 هستم.اما بخدا از شرایط بیزام

25 سال سن کمی نیست.واقعا جای بدبختیه که دهه 70 هم داره به جمعممون اضافه میشه

من هدفم از ارشد فقط پوله.تو ایران کسی برای علم شما ارزش و احترامی قائل نیست

منم مثل شماها خیلی جاها برا مصاحبه رفتم.جواب خیلی از سوالها رو دادم.اما بیکارم

چون یا سابقه کار میخواد یا پارتی باز میخواد.

من فقط و فقط هدفم از ارشد قبولی تو یکی از دانشگاههای بورسه.

آدم وقتی بیکاری از همه فرار میکنی.من وقتی یکی میاد خونمون واقعا خجالت میکشم.

چون مسخره میکنند.میگن چی شد تو که کلی درس خوندی و حالا بیکار شدی

هیچ چیز اندازه تیکه های مردم آدمو نابود نمیکنه.حتی خانواده خود آدم

اما من این حرفارو تا دم کنکور تحمل میکنم.چون به هدفم ایمان دارم.قبولی تو دانشگاه صدا سیما هدف اولمه

چ جالب که میبینم بعضی دوستان واقعا درد همو چشیدن ..نمیدونم واقعا .. البته من چه تو دوران تحصیل و چه تا همین چند وقت پیش بیکار نبودم و خودمو با کارای ازاد سرگرم میکردم حدااقل به عنوان پول تو جیبی و هیچ وقتم عار ندونستم کاری رو که میکردم.. اما واقعا دیگه نمیشد ب اون کارا اکتفا کرد.. دوست من حرفاتو با عمق وجودم درک کردم و ب عینه دیدم خودم..الانم هدفم فقطوفقط قبولی تو یکی از دانشگاههای شیراز یا صنعتی شیرازه.. اماری که از رتبه ها داشتم قبلا برا الکترونیک حدود 900 تا 1200 بوده نهایتا.. از دوستان کسی اطلاع دقیقی نداره از اخرین رتبه قبولی امسال تو این دوتا دانشگاه؟؟؟ ممنون میشم راهنمایی کنین.. واینکه میانگین درصدها براقبولی تو گرایش الکترونیک برا رتبه ای بین 500 تا1000 تقریبا چقدر باید باشه؟؟؟

rezastar71

عضو جدید
اما من این حرفارو تا دم کنکور تحمل میکنم.چون به هدفم ایمان دارم.قبولی تو دانشگاه صدا سیما هدف اولمه

من یکم درباره ی دانشگاه صداوسیما تحقیق کردم .می گفتن حقوقش خیلی پایینه و اینکه ممکنه هر شهری بعد از تموم شدن درست تو رو بفرستند
شما اطلاعات بیشتری دارین؟؟؟ممنون میشم اگه بگید

0192

عضو جدید
...

...

بیرون:
الان همه جا ویزیتور و مدیر فروش میخواد...

تو خونه بشین و کار کن:

اگه این مهارتها رو داری

یکی بهم گفت: اگه رو سایته بازار آپ کنی به قیمت تا2هزارتومن تا 5 هزار تومن حساب کردم یکی 120میلیون درآمد داشته

بورس:
اگربلد باشی و خوب سرمایه گذاری کنی پولت میره مجمع چند برابر میشه اگرم نه که ممکنه هرچی رشتی پنبه شه بی تجربه وارد نشو...

تدریس:
آقا چرا میفرماید کسر شان؟؟ / اتفاقا منم بهش فکر کردم شاید بخوام فیزیک و ریاضی رو خصوصی تدریس کنم بعد 15 تیر معلوم میشه ...

اگه گفتم :

بند پ / پشتش گفتم

اگر زمان انجام کاری نباشه بهیچ قیمتی شدنی نیست تا وقتش برسه-پس بهتره آرامشتونو حفظ کنید

اگر زمان حضور شما درجایی برسه که اراده خداست (برای کار یا هرچیز دیگه های)هیچکس نمیتونه

مانع اراده خدا بشه

واگر زمانش نباشه باز هم هیچکس نمیتونه خلاف اراده و خواست خدا عمل کنه...

کسی تو این دوره زمونه الکی کپونشو خرج کسی نمی کنه...

تمام کارایی که این چند سال انجام دادم تنها حامی ای که داشتم خـــــــــــــــــدا بود ...

حتی یه بارم اصفهانو ندیده بودم با اینکه دوست بابام اونجایی بود ظهر تو مسجد خوابیدم ...

رئیس دانشگاهمم چندتا نامه واسه ذوب آهن نوشت که اونم سرش شلوغ بود بهم گفت متنو آماده کن تا کاراشو انجام بدم برات

فکس کنم / این آدم کلا منبع خیره نه واسه من واسه همه خدا حفظش کنه...

میشه بگی خانوما کجا اجازه ی ورود دارن؟؟

با هرکی از کار بعنوان یه فنی ِ خانم صحبت میکنی میگه زن جاش تو خونه ست نهایتا بتونی تو کارخونه کار فتری انجام بدی...

------------------------------------------
برای اطلاع از رتبه تخمینی و درصدها

--------------------------------------------------------

درآخر:

کسانی که میخوان بدونن برای کار تو رشته شون چه مهرت هایی لازم دارند به سایت:www.linkedin.com مراجعه کنند

پیشنهاد میکنم ایمیلی که معرفی میکنید با بازاریا و اساتید برجسته و فعال در ارتباط بوده
سایت قابلیت اینو داره که افرادی که ممکنه بشناسیدو بهتون معرفی میکنه و مهارتهاشونو در معرفی نامه شون ذکر کردن ...

----------------------------------------------------------
یکی از امید به خدا و اعتماد بهش حرف زد (خوشحالم میبینم همچین جوونایی هنوز تو مملکت ما هست ، آینده درخشانی داری...)
------------------------------------------------------------------------------

اونجا که از این همه ناراحتی قلبت درد گرفت و با همه وجود گفتی خدا مطمئن باش بی جواب نمی مونی فقط باید بخوای و ببینی...

آخرین ویرایش:

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یکم درباره ی دانشگاه صداوسیما تحقیق کردم .می گفتن حقوقش خیلی پایینه و اینکه ممکنه هر شهری بعد از تموم شدن درست تو رو بفرستند
شما اطلاعات بیشتری دارین؟؟؟ممنون میشم اگه بگید

خوبه کمک هزینه تحصیلی میدن.خوب بری یه جا آخرش که میای.حقوقش الان هیچ جا کمتر 2 تومن نمیدن

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام به همه
یه دو روز نبودم ببین چقد اینجا رو شلوغش کردین:دی باید بگم یکی از هزاران دلیلی که من بارسال کنکورمو بد دادم همین فکرا بود. درس بخونم که چی بشه. مغزمو سوراخ کرد به معنای واقعی. برم دنبال موسیقی برم دنبال هنر برم دنبال تدریس برم ... اووووف وای خدا دیگه نبینم اون روزا رو:((((((((( سرگردون به معنای واقعی. درس بخونم اما اگه نتونم عملیش کنم چ فایده ای داره. این همه سال رفتم دنبال علاقم که برق باشه ولی کجا به علاقه بها میدن؟ کو کار کو ... وقتی دانشی به عمل نرسه بی ارزش ترین چیزه. دیگه چقد تئوری چقد کتاب چقد خوندن در باره چیزایی که تو عمرت ندیدیشون لمسشون نکردی آدم خسته میشه واقعا. حالا اصلا قصدم این حرفا نیست دیگ من. بچه ها تا تونسته بودن گفته بودن. فقط میخام بگم اگه میخای بری سر کار برو دنبالشو برو کار کن اگه نه میخای ارشد بخونی بس دیگه هیچی اصلا فکرشم نکن. واقعا الان ی ذره فشار عصبی گرفتم وقتی میخوندم بستارو. چون همش یاد موقعهایی میوفتم که از دست شارش ذهنی و این فکرا که انگار ی هو حمله میکردنو تمااااااااام تمرکزو روحیه ام رو ازم میگرفتن عین خوره و من نمیدونستم باید چیکار کنم. با هر کسم صحبت کردم فقط و فقط گیج تر شدم. و الان ی چیز بیشتر تو ذهنم نیست اینکه زمین بره اسمون اسمون بیاد زمین من میرم دنبال علاقه ام و چیزی که ازش لذت میبرم. بچه ها اینجا تا اونجا که من میدونم همه میخاین کنکور بدیم، بس دیگه نبینم کسی در مورد این چیزا حرف بزنه.(من الان نمیدونم چرا دستور دادم:دی) چون واقعا رو اعصابه و چیزی هم نیست که کسی ندونه هممون میدونیم کجا زندگی میکنیم چ شرایطی داریم و در آینده با چی روب رو میشیم بس فقط روحیه میدیم و میگیریم و درس میخونیم برا ارشد. فعلا هدف اینه فکر کردن به اینکه در آینده چی میشه غیر اینکه با روان آدم بازی کنه هیچی توش نیست. هروقت خاستی بری سر کار میری و با همه چیزش روبه رو میشی چ سخت چ بد چ زجر آور حالا هر چی. بعد هشت ماه هرچقد دلت خواست برو دنبالش برو تو دل چیزی که ازش واهمه داشتی یا ازش نمیدونستی اما الان فقط فقط درس.
راستی من چون هول بودم وقت نداشتم فقط اومده بودم ی سری بزنم برای بست ها تشکر نزدم. شرمنده. از همه ممنون ام

yagmur

عضو جدید
سلام دوستان
اینجا کسی هستش که صندلی داغ با حضور استاد باغستانی (تو همین انجمن) رو خونده باشه؟
میخوام بدونم دیدن ویدئو های آموزشی ایشون در کنار خوندن کتاب پارسه ی استاد عبد العالی میتونه مفید باشه؟

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
این شعر تقدیم به همه کنکوری عزیز

شعرش مال گروه سونه آهنگ ادعا

از همون لحظه که عاشقت شدم​
تو رو خواستم حتی بیشتر از خودم​
حس دلتنگی رو داشتم​
تو رو تنها نمی ذاشتم​
کاش میشد بیای و باز شروع کنی​
دوباره قلبم و زیر و رو کنی​
آخه تو هنوز باهامی​
تو هوای نفسامی​
عشقت باهامه این ادعامه که کسی مثل من عاشق تو نیست​
قلبت چی میشه مال کی میشه وقتی که هیچ کسی لایق تو نیست​
♫♫♫♫♫♫
تو حجوم زندگیمی که نمیبینی​
نمی خوای دست بکشیو رو بگیری
چرا تنهام نمیذاری تو یه لحظه​
چرا هر لحظه دلم برات میلرزه​
♫♫♫♫♫♫
منو دوست داشتنه بی اندازم
منو قلبی که بهت میبازم قلبی که بهت میبازم
تو و حسی که تک و تنها مونده
منو هر چی که ازت جا مونده
تو که دل کندی به دلت چی افتاد
منو قلبی که هواتو می خواد​

nasrin1990

عضو جدید
با سلام..دوستان خسته نباشید.یه سوال داشتم.در 2 هفته ای برای ازمونهای 50% وقت داریم ایا تستاهای مباحث25% اول و دوم رو دوباره باید بزنیم یا اینکه سراغ تستهای [جدید باید بریم ؟اصلا تو این دو هفته باز باید متن دروسو یه بار دیگه بخونیم یا فقط تست بزنیماز دوستانی که امسال نتیجه گرفتن خواهش میکنم جواب بدن.ممنون

navidba

عضو جدید
با سلام..دوستان خسته نباشید.یه سوال داشتم.در 2 هفته ای برای ازمونهای 50% وقت داریم ایا تستاهای مباحث25% اول و دوم رو دوباره باید بزنیم یا اینکه سراغ تستهای [جدید باید بریم ؟اصلا تو این دو هفته باز باید متن دروسو یه بار دیگه بخونیم یا فقط تست بزنیماز دوستانی که امسال نتیجه گرفتن خواهش میکنم جواب بدن.ممنون

سعی کن کل تست های سراسری از 75 تا 90 رو زده باشی ...اگه اون موقع که واسه 25 می خوندی همه رو زدی دوباره بزن ، اگه نرسیدی سعی کن تو این دو هفته تمام تست های این سال ها رو زده باشی ، متن درس ها هم از رو خلاصه نویسی هایی که خودت می نویسی دوباره بخون...

Armin-Z

کاربر ممتاز

من خودم بیشتر تمرکز رو میذاشتم روی 25% دوم ولی عقب افتادگی ها و نواقصی که واسه 25% اول داشتم هم توی اون زمان برطرف میکردم...البته اگه فرصت میشد

bargh.2014

عضو جدید
دوستانی که سالای قبل کنکور دادیدو نتیجه گرفتید. لطفا وضعیت درسیتون رو در اون زمان بگید.اینطوری اگر کسی نا امید باشه امیدوار میشه اگرم خیلی به خودش رو مطمئن هست خودش سریع تر جمع و جور میکنه و الکی وقت کشی نمیکنه.ممنون

xzsawq21

عضو جدید

جزوشونو میتونید از چاپ و تکثیر دانشکده برق دانشگاه خواجه نصیر تهیه کنید توی تهران. تو نت جزوه قدیمی ایشون هستش که بدرد نمیخوره. حتما باید از تهران تهیه کنید.فعلا واسه شما نیازی نیستش فعلا شما روی همون کتاب آقای رضایی و رهیافت و کتاب نایس کار کنید کافیه. در آخر برای تسلط بیشتر جزوه رو بخونید.

منم جزوه های سال نود شیرین ابادی دارم! کسی از دوستان اسکنر نداره جزوه جدیدش چند صفحه بزاره کیفیتش ببینیم؟
جزوه مدار کارو زرگر یکی به من پیشنهاد داد والا جزوه سال 89 زرگر عین کتابش بود! جزوه جدیدترش هم ندارم. کلا بیخیال جزوش شدم.

llvll.asoud

کاربر ممتاز
منم جزوه های سال نود شیرین ابادی دارم! کسی از دوستان اسکنر نداره جزوه جدیدش چند صفحه بزاره کیفیتش ببینیم؟
جزوه مدار کارو زرگر یکی به من پیشنهاد داد والا جزوه سال 89 زرگر عین کتابش بود! جزوه جدیدترش هم ندارم. کلا بیخیال جزوش شدم.

من سه صفحه از جزوه سا 92 ایشون رو گذاشتم توی تاپیک جزوات کنکور میتونید ببینید

emf2020

عضو جدید
سلام دوستان.
شما اگه واستون امکان گرفتن معافیت پزشکی (بیماریش زیاد حاد نیست ولی معافی بهش تعلق میگیره)فراهم بود میرفتین دنبالش یا نه؟

f shademan

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان.
شما اگه واستون امکان گرفتن معافیت پزشکی (بیماریش زیاد حاد نیست ولی معافی بهش تعلق میگیره)فراهم بود میرفتین دنبالش یا نه؟

سلام

هوم؟؟!!اگه من بودم که میرفتم دنبالش ، بس که شما پسرا از سربازی می نالین!:D

منتها اینم درنظر بگیر توی بعضی از استخدامی ها ، معافیت پزشکی داشته باشی ردی !!دزفول هم هستی ، مثلا توی شرکت نفت و گاز معافیت پزشکی داشته باشی نمی پذیرنت!(البته من یه چیز این جوری شنیدم ،صحتش فکر کنم 87 درصده)

دیگه حالا خود دانی:redface:

آخرین ویرایش:

MehranVB

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دوستانی که سالای قبل کنکور دادیدو نتیجه گرفتید. لطفا وضعیت درسیتون رو در اون زمان بگید.اینطوری اگر کسی نا امید باشه امیدوار میشه اگرم خیلی به خودش رو مطمئن هست خودش سریع تر جمع و جور میکنه و الکی وقت کشی نمیکنه.ممنون

به نظرم که بهتره معیارتون رو این چیزها قرار ندین.
یه نفر که یه ترم مشروط شده بود رتبش شد 110، و کسی هم که بالاترین معدل رو در ورودیمون داشت شد 800.
کنکور با دوره دانشگاه خیلی متفاوته، درسته که سطح درسی و اینکه قبلاً چه عملکردی در دوره دانشگاه داشتید تاثیر زیادی داره، اما اگه توی دوره دانشگاه کوتاهی کرده باشید، خیلی راحت میتونید برای کنکور ارشد جبران کنید.

من از خودم میگم، معدلم زیر 14 بود، 9 ترمه تموم کردم، سه ترم معدلم فقط چند صدم بالای 12 بود، کلاً 4 تا درس افتادم! (البته از ترم 5 دیگه نیافتدم و میشه گفت منقلب شدم!)
مثلاً درس مدار رو افتادم و دفعه دوم هم با 10 پاس کردم. توی کنکور 58% زدم.
یا اینکه گرایشم کنترل بود و بررسی2 و ماشین3 رو پاس نکرده بودم و دید خوبی به درسای قدرت نداشتم، اما توی کنکور ماشین رو 58 و بررسی رو 20 زدم که در نسبتاً درصدای خوبی بودن.
کنترل هم پایم بدک نبود و واسه کنکور هم بیشتر از یه ماه واسش وقت نذاشتم و 28 زدم.
معدلم هم زیر 14 بود، هزینش این بود تا دو سه تا سوال درست بزنم و بتونم در کنکور مثل یه شخص با معدل 17 به بالا باشم.

در کل به نظرم اگه توی کنکور روش درستی برای مطالعه داشته باشید، انگار که گذشته اشتباه خودتون رو پاک کردید.
روحیتون رو هم به نتیجه ای که دیگران میگیرن وابسته نکنید، به نظر من این کسایی که از خوندن بیخیال میشن و دلیلشون نتیجه نگرفتن هزاران نفر دیگه هست، این رو به عنوان بهونه برای آرام کردن خودشون میارن و واقعیت اینه که هر کس اگر بخواد میتونه جز 100 نفر یا 1000 نفر اول باشه.

ashkan7626

عضو جدید
سلام

هوم؟؟!!اگه من بودم که میرفتم دنبالش ، بس که شما پسرا از سربازی می نالین!:D

منتها اینم درنظر بگیر توی بعضی از استخدامی ها ، معافیت پزشکی داشته باشی ردی !!دزفول هم هستی ، مثلا توی شرکت نفت و گاز معافیت پزشکی داشته باشی نمی پذیرنت!(البته من یه چیز این جوری شنیدم ،صحتش فکر کنم 87 درصده)

دیگه حالا خود دانی:redface:

من حدود20ماه خدمت کردم... :eek:قبل شروع تو یه فازی بودم که اگه مثل شما بودم نمیرفتم دنبال معافی:whistle:
ولی الان که4ماه از پایانش میگزره...:cry: فقط بگم که غلط میکردم... :exclaim:بوق:exclaim:... نرم دنبال معافی...:wallbash:
تازه من از اونایی هستم که دوست دارم شغل نظامیو...:cool:

دیگه عمق فاجعه رو بسنج:evil:

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستان
اینجا کسی هستش که صندلی داغ با حضور استاد باغستانی (تو همین انجمن) رو خونده باشه؟
میخوام بدونم دیدن ویدئو های آموزشی ایشون در کنار خوندن کتاب پارسه ی استاد عبد العالی میتونه مفید باشه؟
خوب شما ویدئو هاشو ببین ، مثالارم از تو جزوش حل کن دیگه. فک نمکنم دیگه بیش از این نیاز باشه. چون جزوش طبق گفته ی دوستان کامله.اگه بخوای بارسه هم بخونی چون روش حلهاش احتمالا متفاوته گیج میشی بدتر. همون یه منبع رو درست بخونی به نظرم بهتره. مثالای جزوه ی استاد باغستانی هم کم نیست. همونارم برسی کامل بخونی خیلیه به نظر من.

llvll.asoud

کاربر ممتاز
سلام دوستان.

سلام به نظر من شما اگه قصدت اینه که بری خارج ادامه تحصیل بدی یا اونقدر سرمایه داری که واسه خودت کار کنی معافیت بگیر ولی غیر این حالتا باشه حتما برو سربازی. من خودمم سرایط معافیت پزشکی گرفتن رو تا حدودی دارم ولی واقعا به ریسکش نمی ارزه. من خیلی از استخدامیا رو دیدم چه دولتی چه حتی خصوصی که نوشتن معافیت غیرپزشکی باشه! توی معافیت پزشکی نمیان ببینن واسه چه دلیلی معافیت بهت دادن یا مشکلت چی بوده میگن حتما دیوانه بوده اینا باور کن از چند تا شرکت و اداره پرس و جو کردم چون میگم شرایط معافیت گرفتن رو دارم! بار خودت میدونی
سربازی رو میشه خیلی کارا کرد. امریه گرفت پروژه کسری خدمت برداشت. داداش دوست من با مدرک ارشد سربازیش طوری بود صبح میرفت ظهر برمیگشت خونه پشت میز مینشست

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
من حدود20ماه خدمت کردم... :eek:قبل شروع تو یه فازی بودم که اگه مثل شما بودم نمیرفتم دنبال معافی:whistle:
ولی الان که4ماه از پایانش میگزره...:cry: فقط بگم که غلط میکردم... :exclaim:بوق:exclaim:... نرم دنبال معافی...:wallbash:

من برادر ندارم که از نزدیک بدونم سربازی دقیقا چی به چیه. ولی توی اقوام که میبینم اونا که رفتن سربازی خیلی شجاع تر و نترس ترن، جدی میگم. حالا با توجه به اینکه جدیدا دیگ خیلی زیاد شده مدتش به نظرم اگه بشه یه جوری با ارائه ی مدارک تحصیلی بالا یا حالا راه های دیگ یه کم از مدتش کم کرد خیلی خوبه. ولی در کل لازمه که آقایون و حتی خانوما کارای نظامی رو تا حدی بلد باشن به نظرم.

آخرین ویرایش:

f shademan

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز

هوم؟؟نه من خودم كلا معافم ,
جواب دوستمونو هميطوري دادم ,آخه تجربه ثابت كرده ,وقتي يه نفر جواب كسيو بي ربط ميده ,دوستان متخصص ظاهر ميكردن

,خواستم سوالش بي جواب نمونه :D
بكو به تو جه دختر :D

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا