گفتگوی خودمانی ارشدی های 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام بر دوستان گلم

هدف از تاپیک گفتگوی خودمانی در مورد بحث و گفتگوی ارشد 94 ایجاد شده است امید کل دوستان بدون ریا و صداقت کامل به گفتگو بپردازند

در تاپیک ایده های بسوی ارشد 94 می توانید نکات بسیار مهم تان و ایدهای مطالعاتی تان در تاپیک ذکر شده تایپ کنید تا در این تاپیک مطالب گم نشود

در تاپیک معرفی منابع ارشد برق 94 فقط و فقط جای معرفی منابع هست و گفتگو در تاپیک ذکر شده ممنوع است تا حد امکان از عکس منابع تون استفاده کنید و بصورت استاندارد نمونه به معرفی منابع پست بگذارید

یک سری از پست های تاپیک های فوق به اینجا انتقال داده می شود

هر گونه پستی که باعث تحریک احساسات کاربران می شود لطفا خوداری کنید و از کلمات مناسب استفاده کنید و نشان بدهید که مهندس برق هستید

لطفا با توجه به تاپیک مربوطه پست خود را بگذارید

ان شاء الله در کنکور پیش رو موفق و موید باشید:gol:

fatimakhanom

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
برای همه آرزوی موفقیت دارم

فقط یه جمله میگم
توکل کنید و تلاش کنید تلاش کنید تلاش کنید نذارید هیچ چیز و هیچکس نا امیدتون کنه کم نیارید مطمئن باشید از پسش بر میاید:king:

وحیدایکس

کاربر بیش فعال
سلام.. خوشحالم این تایپیک هم راه اندازی شد تا بروبچه های 94ای گاهی بیان و دردودلی با هم بکنیم و به هم انگیزه بدیم..واقعا مفید بود تشکر میکنم از مدیر عزیز.. باشد که روزی با خبر قبولیمون همگی خوشحال بشیم.. ب امید ان روز..:smile:

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
با سلام

همانند تاپیکهای گذشته در این تاپیک هم باید به این نکته اشاره کرد که از ارسال هرگونه اسپم خودداری کنید تا مشکلات گذشته پیش نیاد.

هرگونه اسپم، شروع بحث و یا حتی ادامه دادن و شرکت در بحث، تبلیغات پنهان و آشکار و توهین به موسسات و اساتید و علی الخصوص سازمان های دولتی شامل اخطار خواهد بود.

دوستان پست های مورد دار رو فقط توسط ابزار گزارش به ما اطلاع دهند و وارد هیچگونه بحثی نشن.

با تشکر

elecfa1992

عضو جدید
کتابها خیلی گرونهههههههه....آیا ارشد ارزششو داره؟موندم :(
:(

neda_elec_urmia

کاربر بیش فعال
Re: گفتگوی خودمانی ارشدی های 94

هر هدفی هزینه ای داره حالا این هزینه میتونه پول باشه وقت باشه خانواده باشه سرگرمی باشه.....کنکور تلفیقی از همه ی ایناست
ببینید آیا هدفتون درمورد کنکور انقد براتون باارزش هست که خیلی چیزا رو تو یک سال فداش کنید وبعدم که زمان واسه ادامه ی تحصیل بذارید ؟؟؟!!!!

وحیدایکس

کاربر بیش فعال
دوست عزیز نهایتش کتابها رو هم بیش از 300 تومن نمیشه ، البته این در بهترین حالت و خرید تمامی منابع هست.. با این پول تو این دوره زمونه که کار بخصوصی نمیشه کرد، چه بهتر که این هزینه رو در راه هدفی که دارین خرج کنید و چه هدفی بالاتر از ادامه تحصیل برا ارشد.. ضمن اینکه اگه زمانی مدرکتونو گرفتین و ایشالله جایی مشغول ب کار شدین تمامی این هزینه ها حتی چندین برابرش تو همون ماه اول بهتون برمیگرده.. پس شک نکن که این هزینه ها چه مالی و چه زمانی و .. نهایتا برات سودمند خواهد بود..

sanup2006

عضو جدید
دوست عزیز نهایتش کتابها رو هم بیش از 300 تومن نمیشه ، البته این در بهترین حالت و خرید تمامی منابع هست.. با این پول تو این دوره زمونه که کار بخصوصی نمیشه کرد، چه بهتر که این هزینه رو در راه هدفی که دارین خرج کنید و چه هدفی بالاتر از ادامه تحصیل برا ارشد.. ضمن اینکه اگه زمانی مدرکتونو گرفتین و ایشالله جایی مشغول ب کار شدین تمامی این هزینه ها حتی چندین برابرش تو همون ماه اول بهتون برمیگرده.. پس شک نکن که این هزینه ها چه مالی و چه زمانی و .. نهایتا برات سودمند خواهد بود..

چقدر به این اعتماد دارید که بعد از ارشد گرفتن میشه سرکار خوبی رفت و درامد داشت ؟
جدا از حالت های خاص. مثلا ارشد از یک دانشگاه دولتی معمولی.

pause1991

عضو جدید
چقدر به این اعتماد دارید که بعد از ارشد گرفتن میشه سرکار خوبی رفت و درامد داشت ؟

به نظرم همه چی به خود آدم بستگی داره خیلی ها رو میشناسم که دیپلم هم ندارن و وارد بازار کارشدن و
در زمینه موبایل و اینجور چیزا فعالیت دارن الان وضع مالی خیلی خوبی هم دارن .

جدا از اینها البته اگه از یه دانشگاه دولتی درست و حسابی مث دانشگاه های مادر بخوای مدرک رو بگیری میشه اینجور گفت که کارت تضمین شده س.

البته شاید با توقعی که خود آدم از قبل داشت جور در نیاد ( در مورد حقوق )

علاوه بر اون موقعیت های بیشتری جلوی پا میزاره ، مث استاد شدن توی دانشگاه ها .

خیلیا هستن که با مدرک کارشناسیشون شغل خیلی خوبی پیدا کردن و درآمد خوبی هم دارن.

اما من اینطور فکر میکنم گرفتنش بهتر از نگرفتنش هست ، یکی به خاطر اینکه همون طور که گفتم ممکنه موقعیت شغلی بهتر و درآمد بهتر نصیب آدم بشه

دوم اینکه بهر حال از نظر اجتماعی موقعیت بهتری داری.

و دلایل زیادی که میتونم بازم بگم

ولی اگه بی خیالش بشیم ممکنه چندین سال بعد حسرت این روزا رو بخوریم که فرصتشو داشتیم و کاری نکردیم براش.

و اما درمورد اعتمادی که گفتی من یکی اعتماد خاصی ندارم خیلیا هستن که مدرکشون رو گرفتن و به جمع بیکاران کشور پیوستند.

اما اینطور فکر میکنم که بهرحال یه موقعیت بهتر هست نباید از دستش داد

وحیدایکس

کاربر بیش فعال
بحث اعتماد نیست بحثه اینده و ریسکه .. امامن خودم ب شخصه خیلی امیدوارم ب این موضوع.. اخه تو این 1 ساله اینقد اینور اونور دوندگی کردم برا کارایی که اصلا ربطی ب من نداشته و صرفا از روی اجبار بوده..اگر بخوام بازم ب این روند ادامه بدم هیچ تضمینی ب بعدها نیست.. بنابراین برگشتم سر خونه اول و همون درس خوندن .. برا دانشگاه هم ادم باید تمام تلاششو بکنه ولی ب نظرم همینکه اسم دولتی بودن و سراسری رو مدرکت باشه فکر کنم کفایت کنه گرچه منکر تاثیر اسم دانشگاه خوب رو روند اشتغال نمیشم (البته بند پ هم فراموش نشه:biggrin:)، بهرحال حالا که قدم گذاشتیم تو این راه پس به بهترین نحو ممکن ادامش بدیم هدفمون رو دانشگاههای خوب در نظر بگیریم خودمونو دست کم نگیریم.. ب قول معروف برا 100 بخونیم که حداقل 20 رو بگیریم :smile:. .

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
دورد
دوستان کتابهای پارسه از کجا میشه تهیه کرد ؟؟
من که هرچی گشتم پیدا نکردم .
نمایندگی پارسه هم رفتم که تک فروشی ندارن .

========
پیدا کردم . خود سایت پارسه فروش اینترنتی با تخفیف داره . :D

آخرین ویرایش:

fatimakhanom

عضو جدید
کاربر ممتاز
دورد

مرکز کوپی های اصلی بعضیاشون دارن ولی یواشکی میفروشن من خریدم هیچی هم توش نوشته نشده بود همه ی رشته ها رو هم داشتن

f.babaei

عضو جدید
بنظرم اگه به ادامه تحصیل علاقه داری اشکال نداره هزینه صرف خرید کتاب کن بعد از اینکه نتیجه گرفتی همه رو بفروش که یه بنده خدایی که میخواد اما پولش کمه بتونه حداقل دست دومش رو بخره هرچند کمتراز مبلغی که خرج کردی بهت برمیگرده اما ارزشش رو داره;)

elecfa1992

عضو جدید
بابا دوستای گلم سو تفاهم نشه من منظورم این نبود که چرا ارشد بخونیم و ... فقط منظورم اینه که واقعا گرونه برای ی دانشجو...ی چیزی که ذهن منو درگیر کرده اینه که خوب تو میری ی کتاب مثل اوگاتا رو میگیری که رفرنسه خوب میگی این کتاب رفرنسه کنترله و ارزش داره و عوض نمیشه ولی درک نمیکنم که چطوری مثل بعضیا بری کنترل سه تا انتشارات رو بگیری بشه 100 تومن بعد ارشد و دوسال دیگه بدرد نمیخوره...

elecfa1992

عضو جدید
ادامه تحصیل بالنفسه(درست نوشتم؟:) )چیز خوبیه ولی این سیستم غلط اموزشی که من ی درس مثل مغناطیس رو تو ی ترم پاس میکنم و دوسال بعدش کلا یادم میره و باید شروع کنم از اول بخونم...یعنی شما 4 سال خوندید هیچی...و بعنوان ی دوست میگم این طرز تفکر فدا کردن رو نداشته باشید چون ی وقتی چشماتونو باز میکنید و میبینید خیلی چیزا رو فدا کردید ولی هیچی بدست نیاوردید.بخونید فقط بخاطر عشق به علم نه چیز دیگه

elecfa1992

عضو جدید
وحید جون 300 تومن که چیزی نیس کاش سیصد تومن بود الان ترم بالایی ما تونسته کنترل رو 60 بزنه سه تا کتاب گرفته شده 100 تومن...بقیه درسا هم همینجوری....در مورد کار که داداش اصلا حرفشو نزن وضعیت خرابه این جور فکر کنی که با ارشد کار پیدا میشه اشتباه....بدتر میشه به کارهای سطح پایین راضی نمیشی اگه کار بود واسه همین لیسانس بود :(

llvll.asoud

کاربر ممتاز
دورد

========
پیدا کردم . خود سایت پارسه فروش اینترنتی با تخفیف داره . :D

عرفان خودت سوال میپرسی خودتم جواب میدی :D
ما یه استاد داریم که توی کلاس ایشون هیشکی درسو گوش نمیده بعد استاد مثلا میگه الان ممکنه این سوالو ازم بپرسید که فلان چی میشه بعد خودشم جواب میده :biggrin: یعنی هم سوال طرح میکنه همم جواب میده

rhamid20

عضو جدید
سلام . من اسمم حمید و متولد اسفند 1370 هستم . بهمن سال اینده فارغ التحصیل میشم ( اخه ورودیه بهمن بودم ) تصمیم دارم واسه ارشد سال اینده نیمه ی درسا رو کامل بخونم ( مدار - ریاضی - کنترل - ) و نیمه ی دیگه درسا رو واسه ارشد 95 بزارم که هدفِ اصلیمه . هرچند زبان رو شروع کردم .
راستی دانشگاه کردستان گرایش قدرت میخونم ، رتبه ی کنکورم 4900 و خورده ای بود !!
ایشالا که سال خوبی با هم داشته باشیم و دوستایِ خوبی واسه هم باشیم

llvll.asoud

کاربر ممتاز
سلام . من اسمم حمید و متولد اسفند 1370 هستم . بهمن سال اینده فارغ التحصیل میشم ( اخه ورودیه بهمن بودم ) تصمیم دارم واسه ارشد سال اینده نیمه ی درسا رو کامل بخونم ( مدار - ریاضی - کنترل - ) و نیمه ی دیگه درسا رو واسه ارشد 95 بزارم که هدفِ اصلیمه . هرچند زبان رو شروع کردم .
راستی دانشگاه کردستان گرایش قدرت میخونم ، رتبه ی کنکورم 4900 و خورده ای بود !!
ایشالا که سال خوبی با هم داشته باشیم و دوستایِ خوبی واسه هم باشیم

سلام حمید جان ;)
مسعودم متولد فروردین 70. شهریور فارغ میشم(متاسفانه همدردیم منم ورودی نیمسال دوم بودم)
بهتره درست حسابی بخونی همین امسال قبول شی.من دوستام که ورودی نیمسال اول بودن الان سال اول ارشدن.من یه سال پشت کنکور میخوام بمونم.اونموقع که من تازه میخوام برم ارشد اونا دفاع میکنن از پایان نامه هاشون :دی

دانشگاه ارومیه مخابرات میخونم شبانه هستم رتبه کنکورم 12711 بود که با خوش شانسی قبول شدم :biggrin: البته شاگرد بدی نبودما ولی خودت میدونی دوستای نابابو این حرفا نذاشت :redface:
سال پیش ارشد آزمایشی دادم 11 هزار آوردم مجاز شدم.امسال هم درحکم آزمایشی بود حتی میخواستم نرم که رفتم حدود 2200 2500 اینا میارم

dizgah

عضو جدید
بابا دوستای گلم سو تفاهم نشه من منظورم این نبود که چرا ارشد بخونیم و ... فقط منظورم اینه که واقعا گرونه برای ی دانشجو...ی چیزی که ذهن منو درگیر کرده اینه که خوب تو میری ی کتاب مثل اوگاتا رو میگیری که رفرنسه خوب میگی این کتاب رفرنسه کنترله و ارزش داره و عوض نمیشه ولی درک نمیکنم که چطوری مثل بعضیا بری کنترل سه تا انتشارات رو بگیری بشه 100 تومن بعد ارشد و دوسال دیگه بدرد نمیخوره...
منم با شما موافقم
تا چن سال پیش هزینه کپی یه کتاب درسی یا کنکوری برابر یا بیشتر از هزینه خرید کتاب بود
ولی الان تقریبا با نصف قیمت کتاب میشه اونو کپی کرد
و این سود کلون ناشران رو نشون میده !!!

دوست - قدیمی

عضو جدید
وحید جون 300 تومن که چیزی نیس کاش سیصد تومن بود الان ترم بالایی ما تونسته کنترل رو 60 بزنه سه تا کتاب گرفته شده 100 تومن...بقیه درسا هم همینجوری....در مورد کار که داداش اصلا حرفشو نزن وضعیت خرابه این جور فکر کنی که با ارشد کار پیدا میشه اشتباه....بدتر میشه به کارهای سطح پایین راضی نمیشی اگه کار بود واسه همین لیسانس بود :(
دقیقا ارشد میشناسم برد الکترونیکی بهش میدن سمباته بکشه!ولی خرید کتاب برای کنکور و کارشناسی ارزشش رو داره اون م تا وقتی که دیر نشده باشه بذاری برای سال آخر یا چند ماه مونده به کنکور به کارت نمیاد!

دوست - قدیمی

عضو جدید
بحث اعتماد نیست بحثه اینده و ریسکه .. امامن خودم ب شخصه خیلی امیدوارم ب این موضوع.. اخه تو این 1 ساله اینقد اینور اونور دوندگی کردم برا کارایی که اصلا ربطی ب من نداشته و صرفا از روی اجبار بوده..اگر بخوام بازم ب این روند ادامه بدم هیچ تضمینی ب بعدها نیست.. بنابراین برگشتم سر خونه اول و همون درس خوندن .. برا دانشگاه هم ادم باید تمام تلاششو بکنه ولی ب نظرم همینکه اسم دولتی بودن و سراسری رو مدرکت باشه فکر کنم کفایت کنه گرچه منکر تاثیر اسم دانشگاه خوب رو روند اشتغال نمیشم (البته بند پ هم فراموش نشه:biggrin:)، بهرحال حالا که قدم گذاشتیم تو این راه پس به بهترین نحو ممکن ادامش بدیم هدفمون رو دانشگاههای خوب در نظر بگیریم خودمونو دست کم نگیریم.. ب قول معروف برا 100 بخونیم که حداقل 20 رو بگیریم :smile:. .

خود شما میگید برا کارشناسی خبری نیست بعد میگید بریم سراغ ارشد؟؟ :D شما جایی سراغ دارید برای ارشد فیلد خالی داشته باشن؟

وحیدایکس

کاربر بیش فعال
بله میدونم هزینه بیشتر از ایناس من فقط رو حساب اینکه بخوای برا هر درس یه منبع بخری اینجوری حساب کردم..(البته من گرایشم الکترونیکه و اونجور که تا الان حساب کردم اینقد شده.. کما اینکه شاید بعدا باز مجبورشم ی چیزی اضافه بخرم).. اره وضعیت کار خرابه دوست من ، یا باید پول وسرمایه داشته باشی و بزنی به کار ازاد و یا اینکه واقعا خوش شانس باشی و پارتی که بتونی یه جا دولتی مشغول بشی.. البته من هیچکدوم از حرفام جنبه عام نداره و فقط نظر شخصیمو میگم.. هستن کسایی که واقعا تو ازموناهای استخدامی شرکت کردن و تو مصاحبه هم قبول شدن و بی پارتی وارد کار شدن..اما شما بگرد دوروبرت ببین واقعا چند نفرن اینجور ادما .. من خودم تو دوران دانشجویی همه کاری تجربه کردم از کار تو شرکتای مونتاژ تابلوهای برق صنعتی گرفته تا ساخت پروژه برا بچه های کاردانیو ساخت تابلو led و..(اما ایا این کارامیتونه زندگی بسازه؟ حتی کفاف پول تو جیبیتم نمیده).. این اواخرم برا چند تا کارخونه فولاد تو شهرمون ازمون دادم که قبول نشدم و اینجور که بعضی ها میگفتن نیروها از قبل گرفته شده بودن و اون ازمونها صرفا جنبه سنبلیک و نمایشی داشته.. و فقط میخاستن نفری 30تومن از اینهمه ادم جویای کار بگیرنو بعدشم ب سلامت..همین چند ماه پیش حتی تا مرحله مصاحبه برا استانداری هم رفتم اما نمیدونستم باید ریش داشته باشم ( اگه میدونستم باور کنین یکی دو ماه صورتمو اصلاح نمیکردم :D) و به همین راحتی بخاطر وضعیت ظاهریم رد شدم:( .. خلاصه اینکه دیگه خسته شدم از این وضع که پی کاری باشم که نیست.. منی که نه سرمایه دارم نه پارتی و کسایی مث منن بالاخره وضعیتشون چیه؟؟ الانم 26 سالمه و ب این نتیجه رسیدم فعلا این چند ماهو سفتوسخت درس بخونم که اگه خدا بخواد قبول شم و شاید و شاید بتونم اینده بهتری رقم بزنم.. چون ب هر حال برا من فرقی نمیکنه چون اگرم درس نخونم بازم این 1 سال مث پارسال ب بطالت و کارای الکی خواهد گذشت... حالا به دور از این حرفا من بخاطر علاقه ای هم که ب درسورشتم دارم دوس دارم ادامش بدم .. ببخشید خیلی حرفیدم گفتم درددلی کرده باشم..

وحیدایکس

کاربر بیش فعال
خود شما میگید برا کارشناسی خبری نیست بعد میگید بریم سراغ ارشد؟؟ :D شما جایی سراغ دارید برای ارشد فیلد خالی داشته باشن؟
چی بگم دوست عزیز وضعیت مملکت هیچوقت این اواخر ثابت نبوده و ادم نمیتونه اظهار نظر کنه بهرحال نباید منفی بهش نگاه کنیم .. حداقلش به اطلاعات و علمت یه چیزی افزوده میشه دیگه.. با ادمای باسوادو متشخصی اشنا میشی میتونه تو روند زندگیت نقش داشته باشن میشه ازشون درس گرفت و خیلی نکات مثبت دیگه که شاید فقط تو همون فضای دانشگاهها بتونی بهشون برسی..

haMed nosratii

اخراجی موقت
از سبک یادگیری ترجیحی خود آگاه شوید
سبک های یادگیری-از سبک یادگیری ترجیحی خود آگاه شوید تا به حال برایتان پیش آمده که برای یادگیری یک چیز ساده تلاش کنید اما در فهم مفهوم اصلی مشکل داشته باشید؟ یا اینکه تلاش کنید مطلبی را به دیگران یاد بدهید و متوجه شوید که بعضی از افراد در فهم موضوعات پایه دچار آشفتگی شده اند؟ اگر بله، احتمالا مشکلی در زمینه سبک های یادگیری پیش آمده است. ممکن است سبک ترجیحی یادگیری شما یا شنوندگان آموزش شما به خوبی با شیوه ارائه هماهنگ نشده باشد. در این شرایط نه تنها افرادخسته و ناکام می شوند بلکه فرایند ارتباط و یادگیری شکست می خورد
. پس از آنکه با سبک طبیعی یادگیری خودتان آشنا شوید ، خواهید توانست روی توسعه روش یادگیری خودتان کار کنید و روش های یادگیری متفاوت را در خود ارتقا بخشید.

. یکی از گسترده ترین مدل های استفاده شده برای سبک های یادگیری، شاخص سبک های یادگیری است که توسط ریچارد فلدر و لیندا سیلورمن در اواخر سال ۱۹۸۰ تدوین شد. بر اساس این مدل سبک های یادگیری ۴ بعد دارد. این ابعاد را مانند یک طیف در نظر بگیرید که یک ترجیح یادگیری در انتهای سمت راست و دیگری در انتهای سمت چپ وجود دارد
. این ابعاد عبارتند از
: شهودی: یادگیرندگان شهودی، اطلاعات مفهومی و تئوری را ترجیح می دهند. آنها در جستجوی معنا هستند. حسی: یادگیرندگان حسی، اطلاعات عینی ، کاربردی و روشمند را ترجیح می دهند. آنها در جستجوی واقعیت ها هستند
. دیداری: یادگیرندگان دیداری شکل ها، نمودارها و دیاگرام ها را ترجیح می دهند. آنها در جستجوی ارائه تصویری اطلاعات هستند.
کلامی: یادگیرندگان کلامی ترجیح می دهند اطلاعات را بشنوند یا بخوانند. آنها در جستجوی توضیح از طریق لغات هستند.
فعال: یادگیرندگان فعال ترجیح می دهند اشیا را دستکاری کنند، آزمایش های فیزیکی انجام دهند و از طریق امتحان کردن یاد بگیرند. آنها دوست دارند یک مسئله را به صورت گروهی حل کنند
انعکاسی: یادگیرندگان انعکاسی ترجیح می دهند که فکر کنند، گزینه ها را ارزیابی کنند و از طریق تجزیه و تحلیل یاد بگیرند. آنها دوست دارند یک مسئله را به تنهایی حل کنند.
جزء نگر: یادگیرندگان جزء نگر ترجیح می دهند اطلاعات به صورت خطی و با یک نظم خاص ارائه شود. آنها جزئیات را در کنار هم قرار می دهند تا به درک تصویر بزرگ دست یابند. کل نگر: یاد گیرندگان کل نگریک رویکرد کل گرا و نظام مند را ترجیح می دهند. آنها ابتدا تصویر بزرگ را می بینند و سپس وارد جزئیات می شوند. پس از آگاهی از ترجیح خود در هر بعد، می توانید شروع به گسترش ترجیح های خود و ایجاد یک تعادل بیشتر در یادگیری کنید. تعادل ، کلید است. شما نمی خواهید در یک سمت از هر بعد افراطی باشید. اگر این گونه باشد توانایی شما برای درک اطلاعات جدید محدود می شود . ارتقای مهارت های یادگیری گام ۱: با توجه به توضیحات جدول بالا در هر بعد ترجیح یادگیری خود را مشخص کنید
. گام ۲: نتایج خود را تحلیل کنید و تعیین کنید در کدام ابعاد "خارج از تعادل" هستید، به این معنا که یک ترجیح قوی برای یک سبک و تنفر شدید از دیگری دارید.
گام ۳: برای هر منطقه خارج از تعادل از اطلاعاتی که در ادامه ارائه می شود، استفاده کنید. راهکارهایی برای متعادل کردن سبک های یادگیری در هر بعد: یادگیرندگان حسی: اگر شما زیاد به حس های خود متکی هستید، احتمالا مطالب آشنا را ترجیح می دهید و به جای جذب و تطبیق با شرایط جدید، روی واقعیت هایی تمرکز می کنید که آنها را می شناسید. بهتر است که در جستجوی فرصت هایی برای یادگیری اطلاعات تئوری باشید و سپس برای آنها مصداق هایی در واقعیت آشنا پیدا کنید.
یادگیرندگان شهودی: اگر شما بیش از حد به شهود متکی هستید ، در خطر از دست دادن جزئیات مهم هستید. این مسئله می تواند به ضعف در تصمیم گیری و حل مسئله منجر می شود. خودتان را وادار به یادگیری حقایق یا یادآوری داده هایی کنید که به شما کمک می کند به دفاع یا نقد از یک تئوری یا روش مورد استفاده تان کنید. شما ممکن است نیاز داشته باشید با سرعت کم حرکت کنید و به جزئیاتی نگاه کنید که تا کنون آنها را نادیده می گرفتید. یادگیرندگان دیداری: اگر شما بیش از کلمات، بر تصاویر و نمودارها تمرکز می کنید ، خودتان را در معرض آسیب جدی قرار داده اید زیرا اطلاعات کلامی و نوشتاری هم چنان مهم ترین انتخاب است. یادداشت برداری را تمرین کنید و در جستجوی فرصت هایی برای توضیح اطلاعات به دیگران از طریق کلمات باشید
. یادگیرندگان کلامی: زمانی که اطلاعات در قالب تصاویر و نمودارها ارائه داده می شود ، یادگیری سریع تر اتفاق می افتد. اگر شما بتوانید مهارت خود در این زمینه را بهبود بخشید به میزان قابل توجهی نیاز به زمان کمتر برای یادگیری مطالب خواهید داشت. به دنبال فرصت هایی برای یادگیری از طریق دیداری - شنیداری باشید. زمانی که یادداشت می نویسید ، اطلاعات را براساس مفاهیم گروه بندی کنید و برای ارتباط دادن مفاهیم با یکدیکر از نشانه های تصویری استفاده کنید
. یادگیرندگان فعال: اگر شما قبل از فکر کردن عمل می کنید احتمال دارد که در مورد مطلب خوانده شده پیش داوری کنید. شما نیاز دارید که زمانی را برای تمرکز روی جزئیاتی بگذارید که قبل از رسیدن به قضاوت و نتیحه گیری به آنها نیاز دارید.
یادگیرندگان انعکاسی: اگر شما خیلی زیاد فکر می کنید، در این خطر هستید که هیچ کاری انجام ندهید. بهتر است خودتان را در فعالیت های گروهی تصمیم گیری مشارکت دهید و تلاش کنید اطلاعات خود را در یک زمینه به صورت کاربردی به کار ببرید
. یادگیرندگان جز
ء نگر: زمانی که شما مطالب را به بخش های کوچک تر تقسیم می کنید بهتر می تواند در فرایند حل مسئله مشارکت کنید. اما در برخی موارد می تواند مانعی بر سر راه در انسجام مطالب در ذهن شما باشد. خودتان را وادار کنید به این سوال پاسخ دهید که مطالب را چگونه می توانید به یک هدف کلی ارتباط دهید؟ یادگیرندگان کل نگر: اگر در نظر گرفتن تصویر بزرگ برای شما آسان است این خطر وجود دارد که قبل از راه رفتن بدوید. بهتر است زمانی را اختصاص دهید تا به همه جزئیات بپردازید و قبل از گرفتن نتیجه و تصمیم تمام مراحل حل مسئله را انجام دهید

آخرین ویرایش:

Paydar91

کاربر ممتاز
سلام به همه ی دوستان گل و کنکوری های 94 انشالله سال بعد این موقع راضی از نتیجه به فکر این باشیم که حالا که ارشد قبول شدیم چیکار کنیم و ...

راستش این تاپیک موضوعش هم مشخصه گفت و گو برای کنکور 94 هستش و کلا همه با یه پیش فرضی میان توش که میخوان درس بخونند و راجب درس خوندن با هم صحبت کنند ونه چیز دیگه

این که کنکور شرکت کنیم یا نه این که بازار کار ایران چطور هست یا نه این که ارشد ارزششو داره یا نه جاش این جا نیست و بهتره سم پاشی نکنیم ...اگه میخواید راجب این مسایل جانبی و حاشیه ای صحبت کنید میتونید با موافقیت مدیریت تاپیک دیگه ای بزنید و کلی بحث کنید ونظرات همو بگید و حالا یکی ممکنه قانع شه یکی نه

و یه نفر مثل من و خیلی دوستان که تصمیمشون ادامه ی تحصیل هست اصلا بنا به هر دلیلی میخواد عاقلانه باشه یا نباشه به هر حال ما پذیرفتیم و داریم میایم توی این تاپیک و فقط میخوایم راجب رسیدن به هدفمون بحث کنیم
و این بحث های ناامید کننده واقعا ناامید کننده هستش این که یه نفر بیاد بگه نمیدونم فلان دکترا بیکاره این توی ناخودگاه ما تاثیر میزاره و باعث میشه دلسرد شیم شاید الان به چشم نیاد و توی این راه فرسایشی کنکور این حرفا بالاخره تاثیر خودش رو میزاره و... وقتی من یا امثال من تصمیم میگیرند توی کنکور شرکت کنند و دیگه قطعا نمیایم بریم تاپیک های مثلا مشکل یابی و ریشه یابی کلا ارشد در ایرانو بخونیم و شاید حرفا و حقایق ناامید کننده رو بخونیم و بشنویم و کلا ناامید شیم

ولی قراره بیایم این جا برای رسیده به هدفمون بحث کنیم ولی وقتی با این بحث های حاشیه ای رو به رو میشیم فقط باعث میشه از هدف اصلیمون دور شیم و دور تر ...
دوستان خواهش میکنم این طور مسایل حاشیه ای رو ببیرید جای دیگه بحث کنید و توی این تاپیک فقط گفت و گوی ارشد 94 باشه این که چطور میشه به هدفمون که رتبه ی خوب در کنکور هست برسیم....

اولین شرط موفقیت درزندگی دوری از حرف و ها ادم های ناامید و بد تر از همه ناامید کننده هستش...قطعا کسی که تلاش بکنه مزد زحماتش رو میبینه البته در صورتی که همه چیز رو مالی نبینیم و یکم با دید بازتری به پیرامون و جهان هستی بنگریم متوجه این موضوع میشیم...خیلی ها هم هستند که مدرک ارشد و دکترا دارند و موفق هستند ..بعضی ها هم مالی و هم شخصیتی.. بعضی ها شاید جنبه ی مالیش کم تر باشه و سایر جنبه هاش میبنید محشره...لطفا توی این مسیر یکم از مادیات فاصله بگیرید...قطعا برای همه مشکلاتی هست ...من خودم تابستون پارسال یه ماه کار کردم اونم کاری که فقط زور بود ولی برای این که بتونم پول کتابام رو جور کنم و شکر خدا هم جور شد...یادش بخیر پارسال دغدغم این بود چقدر باید پول کتاب بدم و شرایطمو فراهم کنم خدا هم راهو نشون داد..درسته سخت بود اون یه ماه و خیلی از نظر بدنی خسته شدم ولی بهتر از این بود بشینم توی خونه و غصه بخورم..

این جمله یادگاری مینویسم
خیلی از ادم ها اگه اون لحظاتی که دارند فکر میکنندو این دست اون دست که چه کنیم کمی عمل کنند میدیدند که که چقدر راحت خیلی از مشکلاتشون رفع شد در صورتی که اگه فقط فکر میکردند بد تر توی منجلاب ناامید یغرق میشدند..پس به جای این کارا بیاید عمل کنید و بعدش به خدا توکل کنید ببنید خدا چجوری درهای رحمتشو باز میکنه..باز هم تاکیید میکنم همه جیز رو مالی نبینیم ....
.
.

گفتم خدایا: تو همیشه نزدیکی؛ من دورم... کاش می‌شد به تو نزدیک بشوم
خدا فرمود: "و اذکر ربک فی نفسک تضرعا و خیفة و دون الجهر من القول بالغدو و الأصال" هر صبح و عصر، پروردگارت رو پیش خودت، با خوف و تضرع، و با صدای آهسته یاد کن (اعراف/205)

گفتم خدایا: خیلی خونسردی! تو خدایی و صبور! من بنده‌ات هستم و ظرف صبرم کوچک است... یک اشاره‌ کنی تمامه!
خدا فرمود: "عسی ان تحبوا شیئا و هو شر لکم" شاید چیزی که تو دوست داری، به صلاحت نباشه (بقره/216)

پس ما بیاید تلاشمون رو بکنیم و بقیش رو بسپریم به خدای مهربان

گفتم خدایا: در برابر این همه مهربانیت چه کار می‌توانم بکنم؟
خدا فرمود: "یا ایها الذین آمنوا اذکروا الله ذکرا کثیرا و سبحوه بکرة و اصیلا هو الذی یصلی علیکم و ملائکته لیخرجکم من الظلمت الی النور و کان بالمؤمنین رحیما" ای مؤمنین! خدا را زیاد یاد کنید و صبح و شب تسبیحش کنید. او کسی هست که خودش و فرشته‌هایش بر شما درود و رحمت می‌فرستند تا شما را از تاریکی‌ها به سوی روشنایی بیرون بیاورند. خدا نسبت به مؤمنین مهربان است. ( احزاب/42)

NEW MOHAMMAD

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دوستان مباحث درس سیگنال به کنترل خطی مربوط میشه یا نه؟(البته من هیچکدوم رو هنوز پاس نکردم :D)
من دارم برا گرایش قدرت میخونم بخاطر همین برا کنکور سیگنال نمیخونم،
تو چارت دیدم که پیش نیاز کنترل ، درس سیگناله! حالا این دوتا به هم ربط دارن یا نه؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا