+++ گفتگوی خودمانی ارشدی ها ی 92 - فصل دوم - به یاد بچه های پایین شهر!

وضعیت
موضوع بسته شده است.

EECi

مدیر بازنشسته
سلام بر دوستان خوبم:gol:
اینجا همه بچه های پایین شهرند! بقولی یکی از دوستان جیب هایمان خالیست ! ولی وجودمان پر از انرژی ، تلاش ، صداقت و صمیمیت است

شعار این تاپیکمان برنامه ریزیست
ان شالله همه دوستان خوبم در کنکور جاری ، به هدف خود برسند و در نهایت به هدف اصلی که خدمت به هم نوع هست نیز نائل بشن
راستی قوانین تاپیک که همه باید رعایت کنند:

1-
هر گونه بحث در مورد کلاس های کنکور ممنوع می باشد ( چون بعد تبلیغاتی دارد و تبلیغات هم در سایت باشگاه مهندسان ممنوع است و ما تا قبل از این خلاف قانون داشتیم عمل می کردیم!:confused:)
2- هر گونه بحث در مورد کنکور های آزمایشی ممنوع می باشد به همین دلیل بالا!
3-از پست های بی ربط شدیدا پرهیز کنید، درسته من خوش اخلاق هستم ولی دیگه شما هم رعایت کنید:D
4-اقای محترم ، خانم گرامی ! از نوشتن تشکر و تقدیر برای یک پست خاص خودداری کنید! دکمه تشکر برای همین امر بسیار مهم اختراع شده!;)

به همان قاطعیت قبل قوانین اجرا خواهد شد ، پس قوانین رو مو به مو رعایت کنید :gol:

تاپیک های رفع اشکال هم منتظر حضور فعال شما هستند:

تاپیک رفع اشکال و بررسی نکات مهم درس مدار الکتریکی کنکور کارشناسی ارشد
تاپیک رفع اسکال و بررسی نکات مهم درس ریاضیات( ریاضی مهندسی،معادلات دیفرانسیل،آمار و احتمال مهندسی ) کنکور کارشناسی ارشد
تاپیک رفع اشکال و بررسی نکات مهم درس ماشین های الکتریکی کنکور کارشناسی ارشد
آموزش انگلیسی عمومی و تخصصی مهندسی برق ویژه کارشناسی ارشد
تاپیک رفع اشکال و بررسی نکات مهم درس الکترومغناطیس کنکور کارشناسی ارشد
تاپیک رفع اشکال درس تجزیه و تحلیل سیگنال ها و سیستم ها کنکور کارشناسی ارشد
تاپیک رفع اشکال درس کنترل خطی کنکور کارشناسی ارشد
تاپیک رفع اشکال درس الکترونیک کنکور کارشناسی ارشد

تاپیک های مفید برای استفاده دوستان :
دانلود سوالات و پاسخ های کنکور های کارشناسی ارشد و دکترای گروه مهندسی برق و رشته های شناور
>>> بحث و گفتگو پیرامون کنکور کارشناسی ارشد مهندسی برق 92 <<<(قفل شده است)
مشاوره براي كارشناسي ارشد ... تا ارشد (قفل شده است)
بحث و گفتگو درباره : رشته اتوماسیون صنعتی و ابزار دقیق در صنایع نفت
بحث و گفتگو درباره : رشته مکاترونیک
بحث و گفتگو درباره : رشته فوتونیک
منابع پیشنهادی کنکور کارشناسی ارشد توسط اعضا
برنامه ریزی برای مطالعه ارشد
برنامه ریزی درسی ، مدیریت زمان و شناسایی سارقان زمان ( ویژه آزمون های تحصیلات تکمیلی مهندسی برق)
اخبار کنکور و تحصیلات تکلمیلی
ویژه : نرم افزار pauker برای به خاطر سپردن لغات زبان های خارجه
صندلی داغ کنکور92 با حضور استاد ارجمند مهندس مصطفی تقوی کنی

صندلی داغ کنکور92 با حضور استاد ارجمند مهندس علیرضا باغستانی
صندلی داغ با حضور مهندس ساکت رتبه 10 کنکورکارشناسی ارشد مهندسی برق
صندلی داغ با حضور استاد برتر ماشین و بررسی دکتر حلم زاده
صندلی داغ با حضور استاد برتر الکترونیک مهندس اسلام پناه

پایدار باشید

آخرین ویرایش:

mseslampanah

عضو جدید
سلام بر دوستان خوبم:gol:
اینجا همه بچه های پایین شهرند! بقولی یکی از دوستان جیب هایمان خالیست ! ولی وجودمان پر از انرژی ، تلاش ، صداقت و صمیمیت است

شعار این تاپیکمان برنامه ریزیست
ان شالله همه دوستان خوبم در کنکور جاری ، به هدف خود برسند و در نهایت به هدف اصلی که خدمت به هم نوع هست نیز نائل بشن
راستی قوانین تاپیک که همه باید رعایت کنند:

1-
هر گونه بحث در مورد کلاس های کنکور ممنوع می باشد ( چون بعد تبلیغاتی دارد و تبلیغات هم در سایت باشگاه مهندسان ممنوع است و ما تا قبل از این خلاف قانون داشتیم عمل می کردیم!:confused:)
2- هر گونه بحث در مورد کنکور های آزمایشی ممنوع می باشد به همین دلیل بالا!
3-از پست های بی ربط شدیدا پرهیز کنید، درسته من خوش اخلاق هستم ولی دیگه شما هم رعایت کنید:D
4-اقای محترم ، خانم گرامی ! از نوشتن تشکر و تقدیر برای یک پست خاص خودداری کنید! دکمه تشکر برای همین امر بسیار مهم اختراع شده!;)

به همان قاطعیت قبل قوانین اجرا خواهد شد ، پس قوانین رو مو به مو رعایت کنید :gol:

تاپیک های رفع اشکال هم منتظر حضور فعال شما هستند:

تاپیک رفع اشکال و بررسی نکات مهم درس مدار الکتریکی کنکور کارشناسی ارشد
تاپیک رفع اسکال و بررسی نکات مهم درس ریاضیات( ریاضی مهندسی،معادلات دیفرانسیل،آمار و احتمال مهندسی ) کنکور کارشناسی ارشد
تاپیک رفع اشکال و بررسی نکات مهم درس ماشین های الکتریکی کنکور کارشناسی ارشد
آموزش انگلیسی عمومی و تخصصی مهندسی برق ویژه کارشناسی ارشد
تاپیک رفع اشکال و بررسی نکات مهم درس الکترومغناطیس کنکور کارشناسی ارشد
تاپیک رفع اشکال درس تجزیه و تحلیل سیگنال ها و سیستم ها کنکور کارشناسی ارشد
تاپیک رفع اشکال درس کنترل خطی کنکور کارشناسی ارشد
تاپیک رفع اشکال درس الکترونیک کنکور کارشناسی ارشد

تاپیک های مفید برای استفاده دوستان :
دانلود سوالات و پاسخ های کنکور های کارشناسی ارشد و دکترای گروه مهندسی برق و رشته های شناور
>>> بحث و گفتگو پیرامون کنکور کارشناسی ارشد مهندسی برق 92 <<<(قفل شده است)
مشاوره براي كارشناسي ارشد ... تا ارشد (قفل شده است)
بحث و گفتگو درباره : رشته اتوماسیون صنعتی و ابزار دقیق در صنایع نفت
بحث و گفتگو درباره : رشته مکاترونیک
بحث و گفتگو درباره : رشته فوتونیک
منابع پیشنهادی کنکور کارشناسی ارشد توسط اعضا
برنامه ریزی برای مطالعه ارشد
برنامه ریزی درسی ، مدیریت زمان و شناسایی سارقان زمان ( ویژه آزمون های تحصیلات تکمیلی مهندسی برق)
اخبار کنکور و تحصیلات تکلمیلی
ویژه : نرم افزار pauker برای به خاطر سپردن لغات زبان های خارجه
صندلی داغ کنکور92 با حضور استاد ارجمند مهندس مصطفی تقوی کنی

صندلی داغ کنکور92 با حضور استاد ارجمند مهندس علیرضا باغستانی
صندلی داغ با حضور مهندس ساکت رتبه 10 کنکورکارشناسی ارشد مهندسی برق
صندلی داغ با حضور استاد برتر ماشین و بررسی دکتر حلم زاده
صندلی داغ با حضور استاد برتر الکترونیک مهندس اسلام پناه

پایدار باشید

با سلام
باید به همه دوستان خسته نباشید بگم بابت این همه تلاش و صمیمیت. خیلی خوبه که دوستان تجربیات و اطلاعات خودشون رو به اشتراک میزارن.دوست دارم که اگه عزیزان اجازه بدن منم کمی فعالیتمو تو این جمع بیشتر کنم. فکر کنم اگه تاپیک رفع اشکال الکترونیک رو بر عهده بنده قرار بدید بیشتر بتونم کمک کنم. لذا اگه از دوستان کسی سوالی داره در درس الکترونیک خوشحال میشم که بتونم کمک کنم.
موفق باشید.
اسلام پناه

EECi

مدیر بازنشسته

با سلام
باید به همه دوستان خسته نباشید بگم بابت این همه تلاش و صمیمیت. خیلی خوبه که دوستان تجربیات و اطلاعات خودشون رو به اشتراک میزارن.دوست دارم که اگه عزیزان اجازه بدن منم کمی فعالیتمو تو این جمع بیشتر کنم. فکر کنم اگه تاپیک رفع اشکال الکترونیک رو بر عهده بنده قرار بدید بیشتر بتونم کمک کنم. لذا اگه از دوستان کسی سوالی داره در درس الکترونیک خوشحال میشم که بتونم کمک کنم.
موفق باشید.
اسلام پناه

استاد شما انسان فوق العاده ای هستید ، البته استاد، این تاپیک در اختیار شماست:gol:
کلی سوال دارم که از شما خواهم پرسید
:gol::gol::gol:

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حرف نداری مهندس اسلام پناه.هرچی انسان خاکی تر باشه بارش بیشتره.واقعا خوشحال میشم اشکالات درسیم رو با شما در میون بگذارم
انشاالله سالها سلامت باشید

navid_r

کاربر فعال تالار برق , کنکور و تحصیلات تکمیلی
سلام
من سال پیش کنکور دادم(همون یک مرحله ای)و منتظر جوابام پنجشنبه میاد خواستم چند نکته رو به دوستان اگه مفید باشه بگم
اولا درصد های احتمالی من
زبان 45
ریاضی 44
مدار 55
کنترل 31
سیگنال 50
الکترونیک 11
ماشین صفر
من لیسانسو دانشگاه تهران برق کنترل گذروندم هم سنجش هم نصیر و هم پارسه ازمون دادم(2 تا جامع سنجش 1 جامع پارسه یک جامع نصیر و 25 و 50 درصد های پارسه)
اولا من پارسه رتبه هام همشون زیر 30 40بودن ولی 3 تا جامع های نصیر و سنجشو 2و 3 شدم!در صورتی که پارسه تک رقمی نداشتم این نشون میده جامعه اماری پارسه قویتر هست و بچه های قوی تری میان پارسه.از بچه های دانشگاه خودمون 90 درصد پارسه میدادن (پارسه از لحاظ شرکت کننده حرف اولو میزنه)
اما کیفیت این 3 ازمون ها!!!
پارسه تاسف برانگیز بود.اولا طراح سوالات دانشجو هستن.مثلا دوست خود من که سال پیش تک رقمی شد سوال طرح می کرد( جز طراح ها) البته اینکه کی انتخاب می کرد از بین سوال ها انگار از اساتید بودن دوما اصلا از لحاظ فصل بندی با هیچ منطقی سازگار نبود دوما پر از سوال غلط بود کنترل و سیگنال غلط زیاد و افتضاح اسون(مدار هم)داشت یکی از دوستای من یبار کنترلو 100 درصد زد من خودم 80 !!!!در واقع این درصد ها بره کنترل مسخرست در سراسری!یا شما به راحتی از 15 سوال مدار میتونستی 12 13 تاشو حل کنی که پیش نمیاد به راحتی.یه موقع هست که میگی سوال اشتباه تایپی داره یه موقع هست ولی سوال اشتباه حل کرده حل تمرین پارسه که دانشجو رو گمراه میکنه خصوصادر سیگنال پیش میومد طوری که اکثر افرادی که من میشناختم حتی حاضر نمیشدن حل پارسه رو بره ازمون ها نگاه کنن.همچنین سوال تکراری از ازمون های سراسری هم بود.طوری که من یادمه یه بار سر مدار من 2 تا از سوالارو حفظ بودم!ولی زبان بد نبود.ریاضی هم به نظرم خوب بود الکترونیک و ماشین چون خوب نخوندم زیاد نظری ندارم
سنجش در بعضی سوال هاش معذرت می خوام اینو میگم ولی اششششششغال بود!طوری که طراح در حل سوال انگار الفبای برقو بلد نبوده.ولی به جرات میتونم بگم سوال های با بار معنایی بالا هم داشت که حل کردنش واقعا با ارزش بود خصوصا در مدار که خیلی خوب طرح شده بود و کنترل و سیگنال.ولی زبان ریاضی افتضاح زیاد داشت
نصیر هم یه سری درساش عالی منطقی و سخت شبیه کنکور طرح شده بودن در واقع تنها درسی که به نظرم شبیه سیگنال کنکور بود همین سیگنال نصیر بود که مهندس تقدسی طرح کردن.یکی از دوستای من سال 90 با جزوه ایشون 80 زد. من خودم اگه درصدام درست باشه 50 زدم(البته من کلاس ایشونو رفتم(تنها کلاسی که رفتم همین بود))بقیه درس ها نمیتونم بگم شبیه بودن ولی غلط نسبت به سنجش و پارسه کم تر داشتن.ولی سیگنال نصیر چشم نواز بود!!
اگه خلاصه بخوام بکنم در مجموع من هیچ کدومو به تنهایی توصیه نمی کنم اینا با هم دیگه باید باشن تا همدیگرو تکمیل بکنند منتها پیشنهاد من 2 تا صددرصد های سنجش 1 صددرصد پارسه و ازمون جامع نصیر به شدت توصیه میکنم این ها حتما در برنامتون باشه با برنامه پارسه فقط حواستون باشه گول نخورید چون حجم هاش نا هماهنگن مثلا مدار افتضاح حجم داده فک کنید 25 درصد اول مدار مرتبه یک و 25 درصد اخر دو قطبی و فرکانس های طبیعی!!!!!!!!!!!پارسه چون دانشچو قوی زیاد شرکت میکنه خوبه بره سنجش ولی انتظار نداشته باشید سوال های جالب و شبیه کنکور زیاد ببینید توش

اما دوستان در کامنت ها دیدم به اشتباه یک نفرو مثلا دکتر هدتنی در مدار طراح میدونن!یک تیم کامل سوال طرح میکنه مثلا دکتر شاه ابادی الکمغ طرح میکنه بهرامی کنترل فیض ماشین و افضلی کوشا الکترونیک. ولی تنها نیستن. یک بانک وجود داره که اینا در بانک سوال میریزن حالا از هر گروه یک نفر میاد لحظات اخر revise میکنه سوال هارو و انتخاب میکنه از بانک. درسته که دکتر جبه دار طراح نیست ولی هنوز سوالاش در بانک تست باقی مونده. مگه اینکه تیم تشخیص بده بانک باید عوض بشه طبق اطلاعاتی که من دارم افراد بالا جز طراح ها و فک کنم دکتر فریبا بهرامی revise کننده کنترل و دکتر منصف هم مسئول ماشین و بررسی هستند
پس زیاد سر جزوه دکتر هدتنی حالا اینکه چون یه تست شبیه اومده وقت تلف کنید بدون شک دارم میگم الان که وقت هست صددرصد و بدون هیچ گونه تردیدی مدار دسور کوه (جبه)بهترین سورس هست اینو ایمان دارم

اما از بین منابع اقا اینو باز بدون شک میگم بهتون من TA کنترل بودیم با رتبه یک کنترل خودمون در دانشگاه هم بررسی کردیم حل غلط داره اریاز در بعضی نمونه ها راه های بسیار طولانی هم به کار برده و سوال ها هم که قدیمی و در مجموع اسون که اصلا به کنکور های جدید شبیه نیست. ولی ولی متن درسو حتما بخونید و نکات حفظیرو حتما حفظ و خلاصه برداری کنید.درس اریاز تقریبا کپی از اوگاتا(زیاد دیدم که حتی همون نمودار و همون متنو برداشته داده)هست که خوبه و ارزش داره ولی حل سوالاش نه!من کتاب کنترل مال سجادیان هم خوندم از بقیه منابع سوال های خیلی بهتری داره و توصیه میشه . کتاب کنترل پارسه هم فقط در حد روخونی بره نکات حفظی کاربرد داره در کنترل من پیشنهاد من اینه بیاید یسر دانشگاه تهران از قسمت کپی برق جزوه دکتر جبه دار و بهرامی رو بگیرید نکاتی که تو اون جزوه ها هست من خودم خیلی بیشتر از کتاب های موجود یاد گرفتم چون مفهمومی و مهم و کاربردی بودن میدونم کپی پارسه هم جزوه جبه رو داره
سیگنال مهندس تقدسی کتاب داره میده بیرون که من کتابشو به توجه به شناختی که از کلاساش و جزوه رو دارم تایید میکنم
امیدوارم کمک کرده باشم به دوستان تورو خدا بره منم دعا کنید که جابهجا یا اشتباه نزده باشم و بتونم یه دانشگاهی شهر تهران قبول شم!قول میدم اگه نتیجه گرفتم حتما در خدمت دوستان باشم و هر کمکی در حد توانم باشه انجام بدم وگرنه در راه خارج از کشور هستم متاسفانه
سربلند باشید و پیروز

vaaad7

عضو جدید
سلام....

گفتگوی خودمانی ارشدی ها ی 92 - فصل دوم - به یاد بچه های پایین شهر!

داداش دمت گرم ...ایشالله جبران کنیم.__کلا دمه همه بچه های ایرون گرم___((اینو واسه 5+1نوشتم))

کچل باشی …
بری بالای شهر میگن مد روزه ،
بری مرکز شهر میگن سربازی ،
بری پایین شهر میگن زندانی بودی !
این همه تفاوت توی شعاع ?? کیلومتر ..!

آخرین ویرایش:

یونس313

عضو جدید
سلام
بچه ها برای فصل اول ماشین یکی دو قسمتش را ایراد دارم کدام کتاب مرجع برای این فصل مناسب تره

بچه ها کسی لینک کتاب ماشین پارسه رو نداره

آخرین ویرایش:

arshad1367

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
بچه ها برای فصل اول ماشین یکی دو قسمتش را ایراد دارم کدام کتاب مرجع برای این فصل مناسب تره

بچه ها کسی لینک کتاب ماشین پارسه رو نداره

مدیریت : قرار دادن لینک کتاب های فارسی در باشگاه مهندسان ایران ممنوع است

آخرین ویرایش توسط مدیر:

EECi

مدیر بازنشسته
دوستان خوبم لطف کنید لینک دانلود کتاب های فارسی رو در سایت قرار ندید این خلاف قوانین کلی باشگاه هست
ممنون

پرهام کارا

عضو جدید
سلام اقا آیدین ا
تو تاپیک رفع اشکال کنترل گفته بودی که کتاب سیستم ها ی کنترل خطی پوران پژوهش تالیف استاد رضائی رو معرفی کنم
این کتاب 10 روز چاپ شده من توسط یکی از دوستانم که تو پوران پژوهش اشنا داره تونستم این کتاب رو قبل از به بازار اومدنش تهیه کنم ولی یکی از دوستام هم رفته به میدان انقلاب خیابان کارگر جنوبی کوچه مهدیزاده پلاک 9 انتشارات پوران پژوهش و از اونجا خریده گفتن به زودی تو کل کشور پخش می شه

این کتاب 10 فصل داره حدود 900 صفحه کلی مثال حل کرده (حدود 500 مثال داخل متن درس انصافا هم مثالهاش تنوع زیادی داره)تستهای 91 رو هم داره پاسخهایی که برای تستهای 91 داده بود با بقیه پاسخ های داده شده در سایتها مقایسه کردم خیلی عالی بود قیمت کتابش 19400 تومان به نظر من قیمتش هم در مقایسه با تعداد صفحات و شکلهای بسیار واضح و زیبایی که برای سوالات رسم کرده خیلی خوبه. همه کتابهای کنترل قیمت بالایی دارن مثلا کتاب افتضاح مدرسان شریف با 300 صفحه حدود 12000 تومن

من هر نکته و ابهامی که تو ذهنم بود رو تو این کتاب دیدم که بسیار مفصل نوشته شده بود. من قسمت پایداریش رو مطالعه کردم واقعاً محشر نوشته مثلا یکی از سوالهای کنترل امسال در مورد پایداری داخلی بود که تو این کتاب اونقدر جالب پایداری داخلی و تفاوتش رو با پایداری BIBO بیان کرده که بر من کاملاً موضوع روشن شد
اقا من فکر می کنم کسی که این کتاب رو داشته باشه نه به کلاس کنکور نیاز داره نه به هیچ کتاب دیگه ای وقتی کتاب رو می خونی معلومه که نویسندش (رضائی) مطالب رو کاملا فهمیده و نوشته
من تقریباً تو این یکساله همه کتابهای کنترل بازار رو بررسی کردم ولی این کتاب یه چیز دیگست به نظر من نقطه قوت کتاب باز کردن مفاهیم کنترلی و شیوه بیان وطبقه بندی مطالبش است
حالا شروع کردم کتاب رو با تمام جزئیاتش بخونم چون هر قسمت کتاب یه نکته ای رو میکنه.
می خوام اگه کسی همکاری کنه نکات اساسی این کتاب رو تو این تاپیک به بحث بذاریم من همه جوره در خدمت هستم اینم بگم با کتاب خیلی حال می کنم تا کلاس کنکورهای الکی و مزخرف 10 تا کتاب بخری پول یه درس تو کلاس کنکورا نمیشه

آخرین ویرایش:

یونس313

عضو جدید
سلام اقا آیدین ا
تو تاپیک رفع اشکال کنترل گفته بودی که کتاب سیستم ها ی کنترل خطی پوران پژوهش تالیف استاد رضائی رو معرفی کنم
این کتاب 10 روز چاپ شده من توسط یکی از دوستانم که تو پوران پژوهش اشنا داره تونستم این کتاب رو قبل از به بازار اومدنش تهیه کنم ولی یکی از دوستام هم رفته به میدان انقلاب خیابان کارگر جنوبی کوچه مهدیزاده پلاک 9 انتشارات پوران پژوهش و از اونجا خریده گفتن به زودی تو کل کشور پخش می شه

این کتاب 10 فصل داره حدود 900 صفحه کلی مثال حل کرده (حدود 500 مثال داخل متن درس انصافا هم مثالهاش تنوع زیادی داره)تستهای 91 رو هم داره پاسخهایی که برای تستهای 91 داده بود با بقیه پاسخ های داده شده در سایتها مقایسه کردم خیلی عالی بود قیمت کتابش 19400 تومان به نظر من قیمتش هم در مقایسه با تعداد صفحات و شکلهای بسیار واضح و زیبایی که برای سوالات رسم کرده خیلی خوبه. همه کتابهای کنترل قیمت بالایی دارن مثلا کتاب افتضاح مدرسان شریف با 300 صفحه حدود 12000 تومن

من هر نکته و ابهامی که تو ذهنم بود رو تو این کتاب دیدم که بسیار مفصل نوشته شده بود. من قسمت پایداریش رو مطالعه کردم واقعاً محشر نوشته مثلا یکی از سوالهای کنترل امسال در مورد پایداری داخلی بود که تو این کتاب اونقدر جالب پایداری داخلی و تفاوتش رو با پایداری BIBO بیان کرده که بر من کاملاً موضوع روشن شد
اقا من فکر می کنم کسی که این کتاب رو داشته باشه نه به کلاس کنکور نیاز داره نه به هیچ کتاب دیگه ای وقتی کتاب رو می خونی معلومه که نویسندش (رضائی) مطالب رو کاملا فهمیده و نوشته
من تقریباً تو این یکساله همه کتابهای کنترل بازار رو بررسی کردم ولی این کتاب یه چیز دیگست به نظر من نقطه قوت کتاب باز کردن مفاهیم کنترلی و شیوه بیان وطبقه بندی مطالبش است
حالا شروع کردم کتاب رو با تمام جزئیاتش بخونم چون هر قسمت کتاب یه نکته ای رو میکنه می خوام اگه کسی همکاری کنه نکات اساسی این کتاب رو تو این تاپیک به بحث بذاریم
من همه جوره در خدمت هستم اینم بگم با کتاب خیلی حال می کنم تا کلاس کنکورهای الکی و مزخرف
10 تا کتاب بخری پول یه درس تو کلاس کنکورا نمیشه
سلام
اگر برای شما امکان داره می تونی فهرست کتاب را اسکن کنی یا با موبایل عکس بگیری بگذاری

پرهام کارا

عضو جدید
سلام
اگر برای شما امکان داره می تونی فهرست کتاب را اسکن کنی یا با موبایل عکس بگیری بگذاری
فهرست ریز نداره
فصل اول اشنایی با مفاهیم سیستمهای کنترل حدود 10 صفحه
فصل دوم نمایش سیستمهای کنترل (نمودار بلوکی و SFG و معادلات دیفرانسیل و پاسخ ضربه و ....کلاً مفصل نوشته تو این کتاب من فهمیدم فرمول بهره میسون از کجا می اد
فصل سوم تحلیل فضای حالت این فصل و هم خیلی خوب و مفصل نوشته
فصل چهارم مدلسازی سیستم های فیزیکی
فصل پنجم عملکرد و مشخصات سیستمهای فیدبکی این فصل یه طبقه بندی جدید توی کتابهای موجوده مباحث اغتشاش و نویز و حساسیت و جایابی قطب و .... اثرات فیدبک و
فصل ششم پایداری که این فصل رو کامل خوندم عالیه
فصل هفتم تحلیل سیستم های کنترل در حوزه زمان ( پاسخ حالت گذرا و خطای حالت ماندگار و تقریب سیستمها و ....
فصل هشتم مکان هندسی ریشه ها تو این فصل هم دو مساله کلیلدی حل کرده که اکثر سوالات کنکور با این دو مساله مرتبط می شن
فصل نهم تحلیل سیستم های کنترل در حوزه فرکانس نمودارهای بود و نایکوئیست و ...
فصل دهم طراحی جبرانسازها
ولی نحوه بیان و طبقه بندیش کاملاً با کتابهای دیگه متفاوت و نکاتش هم خیلی زیاده باید بخونی ببینی چیه
واقعاً دمنویسندش گرم من که خیلی حال می کنم با کتابش

EECi

مدیر بازنشسته
درس خواندن در کتابخانه
خیلی از دوستان خوبم در دنیای واقعی و مجازی بار ها از من پرسیده اند که بهترین محل برای درس خواندن در کجاست؟

به نظرم محلی مناسب تر هست که دانشجو بتونه درس را بهتر یاد بگیره و بازدهی مطالعه هم بالا باشه
جایی رو انتخاب کنید که کمتر چیزی ذهن شما رو منحرف بکنه ، همیشه اتاق یا محلی را که در ان مطالعه می کنید منظم نگه دارید ، فقط کتابی را که میخوانید روی میز قرار بدید ، از افرادی که منفی بین هستند دوری کنید! از افرادی که شما رو مشغول صحبت در کتابخانه می کنند دوری کنید! همیشه انگیزه خودتون رو بالا نگه دارید و توکلتان بخدا و ولی عصر (عج) باشد که ان شالله به صلاح خودتون خواهید رسید

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان حل تشریحی سوالات مدار آزاد 91 رو در وبلاگم که در امضام قرار داره گذاشتم

البته فقط به این دلیل این حل و انجام دادم که همه سوالات یکجا قابل دسترس باشند وگرنه سوالات همگی کپی سوالات سراسری ها بودند

vaaad7

عضو جدید
سلام

اگه می شه لطف کنید سرفصل مهمتر آمار که احتمال اومدنش بیشتر رو مرقوم نمایید:)

مثله همیشه دمه همتون گرم مخصوصا شوشیا مولویا و راه آهنیا .....!!

آخرین ویرایش:

EECi

مدیر بازنشسته
سلام

اگه می شه لطف کنید سرفصل مهمتر آمار که احتمال اومدنش بیشتر رو مرقوم نمایید:)

مثله همیشه دمه همتون گرم مخصوصا شوشیا مولویا و راه آهنیا .....!!
سلام
به به اواتور جدید مبارک باشه مهندس:gol:

با توجه به سوالات کنکور اخیر بهتره تمام فصول خونده بشن

در کتاب پارسه ، اخرین فصل رو نگاه کنید( خاطرم نیست عنوانش چی بود) ازش تا بحال فقط یک سوال در این 20 سال طرح شده! و فصل سختی هم هست! حالا انتخاب با شماست که این فصلو بخونید یا نه

یونس313

عضو جدید
سلام
وای ماشین چقدر سخته :w29:

باید خیلی روش وقت بگذاری . این همه فرمول چیه داره :w10:من اگر تا حالا گفتم هیچ درسی نیاز به کلاس نداره . در مورد این درس واقعا اگر پایه ی ضعیفی داشته باشی بهتر کلاس بری . کم اوردن دیگه حالی برام نگذاشته :crying2:

Muhammad1986

عضو جدید
سلام

باید خیلی روش وقت بگذاری . این همه فرمول چیه داره :w10:من اگر تا حالا گفتم هیچ درسی نیاز به کلاس نداره . در مورد این درس واقعا اگر پایه ی ضعیفی داشته باشی بهتر کلاس بری . کم اوردن دیگه حالی برام نگذاشته :crying2:

سلام

نه بابا فقط فصل دومش سخته (تبدیل انرژی الکترومکانیکی)
!! همش پر فرموله!
باقی فصل هاش رو میتونی پیش بری. اگه سخت شد و نتونستی خوب پیش بری برو از روی کتاب کاردانی به کارشناسی مدرسان شریف(کتاب زرده) بخون راحت تر شرح داده بعدش هم عناوین فصل رو بخون و با فرمول هاش توی یه برگه بنویس

موفق باشی

آخرین ویرایش:

milad mansoury

عضو جدید
سلام

تنها راهش فقط خلاصه نویسیه...

Muhammad1986

عضو جدید
فهرست ریز نداره
فصل دوم نمایش سیستمهای کنترل (نمودار بلوکی و SFG و معادلات دیفرانسیل و پاسخ ضربه و ....کلاً مفصل نوشته تو این کتاب من فهمیدم فرمول بهره میسون از کجا می اد
فصل پنجم عملکرد و مشخصات سیستمهای فیدبکی این فصل یه طبقه بندی جدید توی کتابهای موجوده مباحث اغتشاش و نویز و حساسیت و جایابی قطب و .... اثرات فیدبک و
فصل هفتم تحلیل سیستم های کنترل در حوزه زمان ( پاسخ حالت گذرا و خطای حالت ماندگار و تقریب سیستمها و ....
فصل هشتم مکان هندسی ریشه ها تو این فصل هم دو مساله کلیلدی حل کرده که اکثر سوالات کنکور با این دو مساله مرتبط می شن
فصل دهم طراحی جبرانسازها
ولی نحوه بیان و طبقه بندیش کاملاً با کتابهای دیگه متفاوت و نکاتش هم خیلی زیاده باید بخونی ببینی چیه

سلام
بیانش بطور خود آموزه؟
یعنی کسی که کنترل پاس نکرده و هیچ پیش زمینه ای از کنترل نداره میتونه یاد بگیره و پیش بره و تموم فصل هاش رو بخونه!؟

hoomif

عضو جدید
فهرست ریز نداره
فصل دهم طراحی جبرانسازها

سلام.
پرهام جان میشه با تقوی و سجادیان مقایسش کنی؟؟؟

Muhammad1986

عضو جدید
سلام.
پرهام جان میشه با تقوی و سجادیان مقایسش کنی؟؟؟

سلام

من دارم کنترل رو از روی آریاز و راهیان ارشد(تقوی ) میخونم یعنی درس نامه رو از روی آریاز میخونم و یه نگاه گذرا به درسنامه راهیان ارشد میندازم و تست هاش رو میزنم
خدایی کتاب راهیان ارشد یه خلاصه برداری از روی آریازه ! من فقط به خاطر نبودن منبع درست و حسابی و به خاطر نداشتن بیس خوب توی کنترل و عدم تسلط
زورکی دارم این منابع رو میخونم !!
به نظرم اصلا بدرد نمیخورن!! اون آخرام یه وقتی گذاشتم واسه کتاب کنترل علوی(چون سطحش بالاست الان نمیخونم یعنی نمیتونم از پسش بر بیام
:(
گذاشتم بعد از آریاز و راهیان ارشد)
اگه این کتاب کنترل که میگین خوداموز باشه و راحت گفته باشه و سطحش هم بالا باشه دیگه از شر این منابع راحت میشیم!

آخرین ویرایش:

NARGES ELEC

عضو جدید
سلام . ببخشید یه سوال داشتم . من خیلی نگران وقت هستم . توی این یکی دو هفته همین که میخوام شروع کنم
یه کاری واسم پیش میاد که به تعویق میفته . نه اینکه خودم نمیخوام . هی کار واسم پیش میاد .
نگرانم که داره دیر میشه . کمی راهنمایی ام میکنید .

EECi

مدیر بازنشسته

من دارم کنترل رو از روی آریاز و راهیان ارشد(تقوی ) میخونم یعنی درس نامه رو از روی آریاز میخونم و یه نگاه گذرا به درسنامه راهیان ارشد میندازم و تست هاش رو میزنم
خدایی کتاب راهیان ارشد یه خلاصه برداری از روی آریازه ! من فقط به خاطر نبودن منبع درست و حسابی و به خاطر نداشتن بیس خوب توی کنترل و عدم تسلط
زورکی دارم این منابع رو میخونم !!
به نظرم اصلا بدرد نمیخورن!! اون آخرام یه وقتی گذاشتم واسه کتاب کنترل علوی(چون سطحش بالاست الان نمیخونم یعنی نمیتونم از پسش بر بیام
:(
گذاشتم بعد از آریاز و راهیان ارشد)
اگه این کتاب کنترل که میگین خوداموز باشه و راحت گفته باشه و سطحش هم بالا باشه دیگه از شر این منابع راحت میشیم!
یعنی اصلا به درد نمی خورن؟! اخه مهندس جان من به شما گفتم که سطح کتاب راهیان ارشد یکم بالاست و باید ابتداش کمی اطلاعات کنترلی داشته باشی ، علاوه بر این بقول خود مهندس تقوی ، " یادگیری فرایندی زمان بر هست" بزار ذهنت مطلب رو جا بندازه
علاوه بر این کنترل درسی هست که باید براش تمرین حل کنی تا مطلب برات بیفته ، با خوندن درسنامه زیاد کمکی به اطلاعاتت نمی کنه... خیلی از نکات کتاب راهیان ارشد در بین پاسخ های اون هست

مشکل اکثر بچه ها اینه که زود خودشون رو می بازن....
:warn:

سلام . ببخشید یه سوال داشتم . من خیلی نگران وقت هستم . توی این یکی دو هفته همین که میخوام شروع کنم
یه کاری واسم پیش میاد که به تعویق میفته . نه اینکه خودم نمیخوام . هی کار واسم پیش میاد .
نگرانم که داره دیر میشه . کمی راهنمایی ام میکنید .
اگر نگرانید، به هر ترتیبی که شده ،شروع کنید به درس خوندن
-------------

تکنیکی جدید برای ایجاد انگیزه بی نهایت پیدا کردم... اگر دوستان مایل باشند خواهم گفت
:gol:

hoomif

عضو جدید
ای بابا :( به خدا دیگه گیج شدم :( من خودم واسه پارسال جهش رو خوندم...عالی بود. ولی واسه درصد بالا 50 کمه :( از طرفی از هر درس هم فقط میخوام 2 تا منبع بخونم ، بالاخره چیکا کنم...؟ منبع دومی چی باشه ؟؟ هر کسی یه چیزی میگه :(
تقوی - پوران - سجادیان - پارسه ؟؟؟ کدومش از همه بهتره ؟؟؟ :(

EECi

مدیر بازنشسته
ای بابا :( به خدا دیگه گیج شدم :( من خودم واسه پارسال جهش رو خوندم...عالی بود. ولی واسه درصد بالا 50 کمه :( از طرفی از هر درس هم فقط میخوام 2 تا منبع بخونم ، بالاخره چیکا کنم...؟ منبع دومی چی باشه ؟؟ هر کسی یه چیزی میگه :(
تقوی - پوران - سجادیان - پارسه ؟؟؟ کدومش از همه بهتره ؟؟؟ :(
کتاب های کنکوری موجود در بازار اغلب در 80% مطالب مشترکند
شما یک منبع رو بعنوان مرجع انتخاب کنید و کتاب های دیگه رو در کنارش نگاهی بیندازید ، ممکنه کتابی که به عنوان مرجع انتخاب کردید در یه مبحثی ضعیف باشه ، در اینجور مواقع سریع فیدبک بزنید به کتاب های کمکی که دارید
رتبه 10 کنکور فقط 2 منبع برای کنترل خونده بود ، اریاز و سجادیان ، کنترل رو هم در سال 90 ، 77% زد

مثلا مثال می زنم
می خواهید مکان هندسی یاد بگیرید؟
یک مثال کلی انتخاب کنید
ابتدا سریع به نکته ها نگاه کنید و بعد بلافاصله اون تمرین رو حل کنید ، مرحله به مرحله ... حفظ کردن درسنامه رو بیخیال بشید که فایده ای نداره... باید با تمرین یاد بگیرید ، بعد از مدتی تمرین و تسلط و با کمک ایده هایی که در کتاب راهیان اومده می تونید با کمک گزینه ها ، جواب درست رو با کمک بخشی از جواب( و نه حل کل سوال) بدست بیارید

یک بار فصل را بصورت کامل بخونید ، خلاصه نویسی را نگه دارید برای زمانی که یک فصل را یاد گرفتید ، این خلاصه ارزشش بیشتر هست چون خلاصه تر و مفید تر و با کیفیت تر است

EECi

مدیر بازنشسته
دیدگاههای یک زبان‌آموز باتجربه در مورد یادگیری زبان

دیدگاههای یک زبان‌آموز باتجربه در مورد یادگیری زبان

دیدگاههای یک زبان‌آموز باتجربه در مورد یادگیری زباناز سایت مانشت:
برای اینکه بشه گفت یه نفر زبان بلده باید ساختار زبان تو ذهنش جا افتاده بشه. شبیه همون جوری که ما زبان مادریمون را بلدیم، که حتی اگر دستور زبان مادریمون را نخونده باشیم ساختار و گرامر اصلی زبان را به طور «اتوماتیک» بلدیم؛ اگر جمله‌ای را بخونیم یا بشنویم معنیش را درک می‌کنیم (می‌تونیم پارسش کنیم!) و ساختار استفاده شده در گفته‌ها و نوشته‌های خودمون هم برای دیگر افراد همزبان قابل درک است، حتی اگر «کاملا درست» نباشد (که خیلی وقتها نیست).

بنابراین اگر کسی بخواد زبان انگلیسی هم خوب بلد باشه باید اینطوری بلد باشه. ممکنه به نظر برسه که اینطوری یادگرفتن خیلی دور از دسترس یا مخصوص افراد بومی یک زبان است، ولی در واقع این طور نیست و هدفی قابل دستیابی است. راه به دست آوردن این مهارت هم صرفا «مواجهه»‌ی زیاد با زبان است (در این مورد بیشتر توضیح خواهم داد).

بنابراین اگر شما کل کتاب grammar in use یا هر کتاب گرامر دیگری را کاملا حفظ باشید ولی وقتی یه جمله‌ی حال کامل استمراری مجهول بخونید باید فکر کنید و با استفاده از قواعدی که توی ذهنتون است و احیانا ترجمه به زبان مادری درکش کنید، شما ساختار زبان را «بلد» نیستید (تو خونِتون نیست!) و صرفا قواعد آن را حفظ کرده‌اید (که البته دانستن قواعد نامفید نیست و صرفا ناکافی است).

برای یاد گرفتن عمقی ساختار زبان می‌توان این راه را پیشنهاد کرد: خواندن قواعد اصلی گرامر زبان (نه قواعد و قانونهای ریز) که عمدتا شامل زمانهای مختلف فعلها، معلوم و مجهول، شرطی‌ها و … است ، مواجه با مثالهای فراوان از کاربرد هر قاعده بعد از خواندن آن، و تکرار آن مثالها. و بعد از آن خواندن متون زیاد برای تحکیم و توسعه‌ی زبان آموخته شده. خود من در دوران راهنمایی و دبیرستان ۱۰ ترم کانون زبان رفتم و از آنجا که روش آموزشی کتابهای کانون همین روش بود، زیربنای خیلی خوبی از زبان را توی ذهنم شکل داد که بعدا محملی شد که خودم بیشتر و بیشتر یاد بگیرم.

و اما طبیعی است که داشتن دامنه‌ی خوب لغات هم از ملزومات قوی بودن زبان است. همانطور که زیاد گفته می‌شود بهترین راه یادگیری لغات مواجه شدن با آنها حین خواندن متن (و یادگیری در چارچوب متن) است. نکته‌ی اصلی در مورد یادگیری لغات هم «واقعا یادگرفتن» و عمیقا یاد گرفتن آنهاست و از آنجا که ظرافتهایی در معنای لغتها وجود دارد که صرفا از طریق کاربرد یک واژه در متن آشکار می‌شود، هر چه بیشتر یک واژه در متون مختلف دیده شود، بیشتر در ذهن زبان‌آموز ته‌نشین می‌شود (البته به شرط اینکه از متنهای با کیفیت استفاده شود). به این ترتیب شاید واضح باشد که استفاده از روشهای کمکی برای «آشنا شدن» با دایره‌ی وسیعی از لغات پرکاربرد می‌تواند موثر باشد. اگر کتابی که سعی کرده واژه‌های عمدتا پرکاربردی را معرفی کند، مثل کتاب ۵۰۴ را بخوانید، احتمالا واژه‌های این کتاب را به طور بسیار عمیق یاد نمی‌گیرید، ولی اگر به فاصله‌ی نه‌چندان زیادی از خواندن این کتاب (و حتی در حین خواندن آن) متنهای انگلیسی بخوانید، به همان نسبت که با واژه‌هایی که جدیدا یاد گرفته‌اید مواجه می‌شوید آنها را عمیق‌تر یاد می‌گیرید. البته خود اینگونه کتابهای آموزش واژگان مثل کتاب ۵۰۴ هم سعی می‌کنند از طریق تکرار واژه‌ها و استفاده از آنها در متون و در جملات مربوط به واژه‌های بعدی در یادگیری عمیقتر واژه‌ها به شما کمک کنند که بسیار خوب است (ولی معمولا کافی نیست).

بنابراین اگه بخواین واقعا ادعا کنید که زبانتون خوب است (نه خوب بودن رویایی، بلکه خوب بودنی که قابل دستیابی است و به نظر بنده برای یک فردی که خود را تحصیلکرده می‌داند لازم است) باید به اصطلاح یک پروسسور مخصوص زبان انگلیسی روی مغزتون داشته باشید (!) و زبان انگلیسی را به طور مستقل و بدون کمک زبان فارسی بفهمید. نشانه‌ی داشتن چنین سطحی از مهارت هم این است که وقتی متنی را می‌خوانید واژگانی از آن را که بلد هستید بدون ترجمه به فارسی و بدون فکر کردن بفهمید و ساختار جمله و کل معنای جمله را هم بدون فکر کردن بفهمید. البته طبیعی است که چنین مهارتی «درجات» دارد، و پیشرفت در به دست آوردن آن هم تدریجی است ولی آنقدرها هم که ممکن است تصور شود «غیر صفر و یکی» و درجه‌دار نیست! در واقع بسیاری از پیشرفتها در عین اینکه تدریجی و اندک اندک هستند حالت پله‌ای هم دارند؛ شما ممکن است مدت زیادی تمرین کنید و نتیجه‌ی خیلی ملموسی در افزایش مهارتتون مشاهده نکنید، ولی اگر ادامه بدین به جایی می‌رسید که احساس می‌کنید نسبت به مثلا دو سه ماه پیش زبانتون خیلی بهتر شده. اگه زبانتون ضعیف باشه و شروع به کار کردن اصولی طولانی مدت کنید شاید این حالت که احساس کنید می‌تونید متون انگلیسی را مستقیما و با یه پروسسور زبانی مجزا از فارسی بفهمید در حالی که مثلا دو سه ماه قبلش نمی‌تونستید، بین یک تا دوسال بعد از شروع براتون حاصل بشه (صرفا تخمین بنده است!)

با توجه به بحث گفته شده می‌شه در مورد یادگرفتن معنی واژگان به زبان فارسی هم اظهار نظر کرد. دیدن ترجمه‌ی فارسی یک واژه اگر به درک عمیق معنی واژه کمک بکنه (که البته معمولا اولین قدم در درک معنی عمیق واژه است) بد نیست، ولی خطری که داره اینه که قسمت انگلیسی مغز شما را به قسمت فارسی وابسته می‌کنه و جلوی تشکیل پروسسور مستقل انگلیسی را می‌گیره. اگر بدانید معنی sparrow گنجشک است خیلی هم خوب است، ولی تکیه‌ی زیاد بر زبان فارسی برای یادگیری معنای واژه‌هایی غیر از اسامی اشیا، مانند فعلها و صفتها که معنا و کاربردشون در بافت زبان مشخص می‌شه چندان جالب نیست. توصیه این است که کسی که زبانش ضعیفه در ابتدای یادگیری اصلا نگران نگاه کردن معنای فارسی واژگان نباشه (چون راه دیگری وجود نداره) ولی یخورده که زبانتون پیشرفت کرد به فکر استفاده از دیکشنری‌های انگلیسی به انگلیسی باشید. مزیت این دیکشنریهای انگلیسی به انگلیسی‌ای که مخصوص زبان‌آموزان هستند این است که سعی کرده‌اند تا جای ممکن در تعاریفی که برای مشخص کردن معنای واژگان آورده‌اند از دامنه‌ی لغات کوچکتری استفاده کنند و همچنین برای معناهای مختلف لغتها مثالهای زیادی دارند که برای یادگیری بسیار مفید است.

این دیکشنری‌ها عمدتا عنوان advanced learner’s دارند (نگران عنوان advanced نباشید! این دیکشنریها در ده پانزده‌سال اخیر بسیار ساده‌تر شده‌اند و حتی اگه کسی زبان را در حد دبیرستان ایران بلد باشه براش قابل استفاده هستند). دو تا از بهترین و مشهورترین این دیکشنریها oxford advanced learnear’s dictionary و longman dictionary of contemporary english هستند (cambridge و merriam webster و دیگران هم دیکشنریهای مشابهی برای زبان‌آموزان دارند که عمدتا خوب هستند ولی هنوز به بلوغ دیکشنریهای oxford و longman نیستند). دیکشنری آکسفورد ذکر شده قدیمی‌ترین دیکشنری advanced learner’s است و همان‌طور که اشاره کردم ویرایشهای اخیر آن نسبت به ویرایشهای قدیمی بسیار ساده‌تر هستند. دیکشنری لانگمن ذکر شده دامنه‌ی واژگانش اندکی کمتر از آکفسورد است اما تعاریف معنای واژه‌ها را با دامنه‌ی لغات کوچکتری انجام داده و بنابراین ساده‌تر است. (آکسفورد در تعریف کل واژگان دیکشنری از ۳۰۰۰ واژه و لانگمن از ۲۰۰۰ واژه استفاده کرده است).

تجربه‌ی شخصی من:
همان طور که گفتم من راهنمایی و دبیرستان حدود دو سال و نیم کانون زبان رفتم که در یادگیری ساختار اصلی انگلیسی و تعداد زیادی واژه بسیار موثر بود (البته به جز کلاس رفتن کلا علاقه‌مند به خواندن متون انگلیسی مثل کتاب داستان هم بودم). در دوران دانشگاه هم علاوه بر اینکه کتابهای درسی را عمدتا به انگلیسی می‌خوندم، به مدت چند سال اخبار فوتبالی سایت یاهو را هر روز می‌خوندم (البته صرفا به دلیل علاقه به فوتبال نه به هدف پیشرفت زبان!) که این کار بسیار بسیار در پیشرفت زبانم موثر بود. مزیت اصلی خواندن متونی که در یک حیطه‌ی خاص و مربوط به یک «جا»ی خاص هستند این است که متون خوانده شده همگن هستند؛ ساختارها و لغتهای خاصی بسیار تکرار می‌شوند و دیر یا زود جا می‌افتند. بنابراین شاید اینکه من این اخبار را به قصد یادگیری زبان نمی‌خوندم حتی به یادگیری بهتر کمک کرد، چون خودم تلاش آگاهانه‌ای برای یادگرفتن معنای لغات نمی‌کردم (فقط در حدی که بتونم خبر یا تحلیل را درک کنم معنای واژه‌ها را نگاه می‌کردم) و واژه‌ها را در اثر کثرت تکرار کم‌کم یاد می‌گرفتم. با اینکه که ممکنه به نظر برسه اخبار فوتبال حیطه‌ی خیلی تخصصی‌ای است، در واقع دامنه‌ی واژگانی که در اخبار و تحلیلهای آن استفاده می‌شه گسترده‌تر از اونچیزی است که ممکن است به نظر برسد (و طبعا همین حکم در مورد بسیاری از حیطه‌های تخصصی دیگر هم صادق است)، و مجموع واژگانی که من از کلاس زبان رفتن، مطالعه‌ی کتب تخصصی، اخبار عمدتا فوتبالی خوندن، و مطالعات پراکنده‌ام (که البته کم هم نبوده) یاد گرفته‌ام در حدی بوده که تا حد خوبی نیازهام را برطرف کنه و بسیار به ندرت سوالی در امتحانهای زبانی که دادم وجود داشته که به دلیل بلد نبودن لغت نتونم بزنم (امتحان ارشد، دکترا و تافل). و گرامری هم که عمدتا به طور «دیمی» و در اثر خواندن زیاد متون (و البته با پایه‌ی روش آموزشی خوب کتابای کانون زبان) یاد گرفتم در حدی بود که قسمت structure امتحان تافل pbt را کامل بزنم.

در همه‌ی حرفهایی که من اینجا زدم، بحث از «یادگیری زبان» بود و اشاره‌ای به مهارتهای چهارگانه‌ی زبان نشد. درواقع بحث انجام‌شده کلی‌تر از بحث در مورد تک‌تک مهارتهای چهارگانه بود و اگر شما به معنای کلی‌ای که صحبت شد زبان را یاد بگیرید هر چهار مهارت شما بهبود می‌یابد. البته بحث انجام شده بیشتر مبتنی بر خواندن (reading) بود و نکته این است که اگر بخواهید ساختار یا گرامر زبان را به طور درونی و عمیق یاد بگیرید خواندن متون رسمی بهترین روش است، چون زبان به کار رفته در اینگونه متون ساختمندترین زبان است. بنابراین اگر مثلا زیاد فیلم سینمایی ببینید، برای بهتر شدن listening شما و همچنین برای یادگیری واژگان بیشتر مفید است ولی برای یادگیری ساختار زبان و درونی کردن گرامر چندان مفید نیست و حتی ممکن است در مواردی مضر هم باشد ! (چون در محاورات روزمره‌ای که در فیلمها می‌شنوید گرامر معمول انگلیسی بسیار شکسته میشود). مگر اینکه فیلمهایی ببینید که از زبان فرمال در آنها استفاده می‌شود، مانند فیلمهای مستند. در مورد راهنمایی خاص برای یادگیری listening من چیزی نمی‌گم چون تخصصی ندارم. در واقع با اینکه زبان «فرمال» من خیلی خوب است، زبان «اینفرمالم» و همچنین توانایی‌ام در درک مکالمات محاوره‌ای روزمره خوب نیست، و اگه فیلم آمریکایی ببینم برای درک خوبش باید حتما زیرنویس داشته باشه!

naribazi

عضو جدید
سلاممن دارم کنترل رو از روی آریاز و راهیان ارشد(تقوی ) میخونم یعنی درس نامه رو از روی آریاز میخونم و یه نگاه گذرا به درسنامه راهیان ارشد میندازم و تست هاش رو میزنمخدایی کتاب راهیان ارشد یه خلاصه برداری از روی آریازه ! من فقط به خاطر نبودن منبع درست و حسابی و به خاطر نداشتن بیس خوب توی کنترل و عدم تسلط زورکی دارم این منابع رو میخونم !! به نظرم اصلا بدرد نمیخورن!! اون آخرام یه وقتی گذاشتم واسه کتاب کنترل علوی(چون سطحش بالاست الان نمیخونم یعنی نمیتونم از پسش بر بیام :(گذاشتم بعد از آریاز و راهیان ارشد)اگه این کتاب کنترل که میگین خوداموز باشه و راحت گفته باشه و سطحش هم بالا باشه دیگه از شر این منابع راحت میشیم!
زیاد به کنترل آریاز تکیه نکنید چون از مکان هندسی به بعد اصلا بدرد نمیخوره

وضعیت
موضوع بسته شده است.