گفتگوی خودمانی ارشدی های 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Reza system 94

عضو جدید
خوب میتونید از سیستم مجازات و پاداش استفاده کنین. مثلا من خودم پارسال تو اون مدت کوتاه که مطالعه داشتم به خودم میگفتم مثلا اگه تا فلان صفحه بخونی میذارم مثلا لقمتو بخوری:D و یه جورایی خودمو اینطوری تشویق میکردم. دوستام میخندیدن به این سیستم ام و میگفتن هدفت رو والاتر انتخاب کن:دی اینکه هدف من نبود آخه فقط راهی بود برای فرار از تیکه تیکه درس خوندن!!! و استراحت های بی مورد!!! البته بازم آدما متفاوت اند. اگر ارادتون قوی باشه از جاتون جم نمیخورید. ولی خود من شخصا نمیتونم خیلی خودمو کنترل کنم پشت سر هم بخونم مگه اینکه کتابخونه باشم!!! اگه ب برنامتون پای بند باشین و کم کم مقید بشین به اینکه تو ساعات مشخصی تفریح کنین درست میشه کم کم.
اره این روش خیلی خوبیه:D
از اونجایی که شکمو هستم تا 12 ساعت هم درس بخونم مشکلی ندارم:lol:
مرسی از پاسخگوییتون و روش جالبتون:w17:

llvll.asoud

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز

سلام اقا مسعود
سیگنال و مدار و ریاضی و الکترونیک و البته زبان که جز ثابت برنامم هست
واسه سیگنال مثلا خواستم پایه ایی تر شروع کنم والا تمرینای اخر فصل کتابی رو که میخونم رو بعد از هر فصل حل میکنم بعدش میخواستم اپنهایم حل کنم اما حرفتون کاملا درسته به سایت استاد سری میزنم
:w27:

خیالمو راحت کردین به خاطر ساعت درسی خیلی اذیت بودم بازم مرسی اقا مسعود

همونطوری که گفتم استاد تقدسی توی سایتشون تمرینهای مهم اپنهایم رو مشخص کردن و حتی تا اونجاییکه میدونم یه سری تمرین ها دارن فصل بندی شده که اونم خوبه دانلود کن.در ثانی اگه بانک تست نداری حتما بانک تست مومن زاده رو تهیه کن

مهم اینه توی ماههای آخر ساعت درسیتو برسونی به بالای 10 ساعت الان 7 ساعت خیلیم خوبه همینو ادامه بدی تا آخر تابستوت تمام درسات تموم میشه

samin_m

کاربر ممتاز

سلام
مرسی از راهنماییتون
زهرا خانم:w27: اما اگه بخوام مشکلمو دقیق بگم بیشتر از 7 ساعت شدیدا تنبلی میکنم و به هر بهانه ای بلند میشم:w45: با اینکه عذاب وجدان و نگرانی درس رو هم دارم :cry:
کلا وضعیت آشفته ای میشه نه از استراحتم لذت میبرم(به خاطر عذاب وجدان درس) نه میشینم پای درس
:Ph34r:

عرض سلام و ادب خدمت رضای عزیز

اول خسته نباشید میگم خدمتت و برات از صمیم قلب آرزوی موفقیت میکنم

داداشم،چندتا پیشنهاد بهت میکنم ک تا روز کنکور یادت باشه...!ضرر نمیکنی;)

اول از همه اینکه : جو گیر نشو!! متاسفانه توی همچین موقعیت هایی بچه ها خیلی زود تحت تاثیر هر حرف و نظری قرار میگیرن و با شنیدن یه عدد مثل 10 ساعت یا 30تا تست یا هرررررچیزی... زود بهم میریزن!! ازمن به شما: چیزی ک زیاده حر ف ف ف ف!! بشنو و بخند...:D

-همیشه خودت رو با خودت مقایسه کن نه با حرفا و گاها اراجیفی که یه سری مشاور برای پول درآوردن میگن! با خودت رقابت کن;)

-همیشه سعی کن پیشرفت کنی و از روز قبلت بهتر باشی،اما منطقی و معقول...! سنگ بزرگ نشونه نزدن ه!! تا کنکور خیلی ی ی ی ی وقت داری،طوری نکن ک الان خسته بشی،زده بشی و چند ماه دیگه همه چیو بذاری کنار.

-همیشه توی زندگیت طوری رفتار کن که از انجام کارایی ک دوسشون نداری هم لذت ببری! مثلا من شخصا علاقه ای به درس نداشتم اما چون "آش کشک خاله بود" طوری برنامه ریزی کرده بودم و طوری پیش میرفتم ک لذت میبردم...! هرجور ک احساس لذت میکنی درس بخون و برنامه ریزی کن

-روحیه از همه چیز مهمتره،همیشه جوری باش ک ابتکار عمل دست خودت باشه نه ساعت های مطالعه،گاهی برای اینکه ب خودت نشون بدی ک چقدر قوی هستی و با اراده خودت داری پیش میری... لازمه کتابو پرت کنی اونور و بری چند ساعتی تفریح...!!(بزنی حال هرچی درس و کتاب و استاده بگیری!!هه هه)

تا کنکور چندین ماه باقی مونده،پس ب هیچ وجه از الان از تفریح و ورزش قافل نشو;)

و در آخر.... هرچی فرموله بریز دور!! فقط و فقط و فقط مفاهیم... وقت گیر هستن ولی کاملا مطمئن!! بعد از مسلط شدن ب مفاهیم فرمولاشم خواستی حفظ کن...

شرمنده ک پر حرفی کردم

برای همگی آرزوی سلامتی و موفقیت دارم

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان بنظرم زیاد تو فکر این نباشید که چندساعت میخونید.مهم درست خوندنه شاید یکی باشه 10 ساعت بخونه

اما بازدهیش به کسی که 2 ساعت بخونه نرسه.همیشه هم به اجبار درس نخونید.مثلا یپش خودت بگی امروز حتما باید

اون فصلو بخونم.مهم آرامشه.فرصت زیاده تا میتونید با آرامش و سرعت کم بخونید.یه بار ما رفتیم سر یه کار من خیلی عجله

داشتم که کارمو انجام بدم.صاحب کار بهم گفت اول کارو یاد بگیر بعدش در کنار اینکه یاد گرفتی کم کم سرعتتو بالا ببر.

درس خوندنم همینه.اول باید مفاهیمو یاد بگیری.اگه دفعه اول و دوم نتونستید تست نزنید ناراحت نشید.چون بنظررم برا همه

عادیه.من به فرض مثال مطالب پارسالو یادمه امروز میخوام فصل پایداری رو بخونم.3 ساعت هم براش وقت نمیذارم بخونم

پس به فکر زود تموم کردن کتابها نباشید.سعی کنید تمام مطالبو یاد بگیرید.بعدش سرعتتون رو بالا ببرید.تستهای مهم رو

علامت بزنید.دیگه نظر من این بود

xzsawq21

عضو جدید
سلام
ببخشید متاسفانه انحمنی نبود تا سوالم مطرح کنم!
برای درس تجزیه کتابهای درسی و تست مهندس رضا کهن نسبت به بقیه منابع موجود (مثلا کتاب نارنجی پوران از مومن زاده یا کتاب تقدسی یا ...) چه جوره؟ (برای درصد و تسلط بالا میخوام)
برای درس مدار کارو زرگر میخونم و خداییش بسیار پایه ای و قوی درس داده و از پس سوالهای مدار خوب بر میام. در این زمینه جزوه ارشد مدار مهندس کهن برای تسلط بیشتر خوبه؟
برای درس کنترل کتاب رضایی از پوران میخونم و بسیار کامل و دقیق و دلسوزانه و پر از غلطهای املایی این کتاب رو نوشته! برای تسلط بیشتر جزوه ارشد دکتر شیرین آبادی خوبه؟
با تشکر

llvll.asoud

کاربر ممتاز
سلام
ببخشید متاسفانه انحمنی نبود تا سوالم مطرح کنم!
برای درس تجزیه کتابهای درسی و تست مهندس رضا کهن نسبت به بقیه منابع موجود (مثلا کتاب نارنجی پوران از مومن زاده یا کتاب تقدسی یا ...) چه جوره؟ (برای درصد و تسلط بالا میخوام)
برای درس مدار کارو زرگر میخونم و خداییش بسیار پایه ای و قوی درس داده و از پس سوالهای مدار خوب بر میام. در این زمینه جزوه ارشد مدار مهندس کهن برای تسلط بیشتر خوبه؟
برای درس کنترل کتاب رضایی از پوران میخونم و بسیار کامل و دقیق و دلسوزانه و پر از غلطهای املایی این کتاب رو نوشته! برای تسلط بیشتر جزوه ارشد دکتر شیرین آبادی خوبه؟
با تشکر

سلام
جواب همه سوالات شما بله هستش :دی
کتاب آقای کهن نسبت به بقیه کتب موجود از سطح بالاتر و تعداد تمرینهای داخل متن بیشتری برخورداره. کتاب تستشم خوبه ولی واقعا نیازی نیستش. همون کتاب تست مومن زاده کافیه واسه ارشد. کتاب تست کهن سوالاش خیلی سخته اگه نرسیدی بزنی مطمئن باش چیزی از دست ندادی

llvll.asoud

کاربر ممتاز
دوستان کسی نرم افزاری سایتی چیزی میشناسه که مثلا انتگرال های معین و نامعین و ازین روابط ریاضی رو بدی بهش روش حلشو کامل واست حل شده قرار بده؟!

نرم افزار های maple و wolfram و چند تای دیگه ای رو دانلود کردم بلد نیستم کار باهاشونو :دی ولی یکیشو میدونم جواب آخر رو مینویسه دقیقا یادم نمیاد کدوم نرم افزار بود ولی من میخوام روششو کامل بنویسه.

یکی از دوستان یه مدت پیش یه سوال انتگرال بود فکر کنم اینجا توی یکی از تاپیکها گذاشته بود نمیدونم خودش حل کرده بود نرم افزار حل کرده بود چی بود

mahdi_ml

عضو جدید

سلام
مرسی از راهنماییتون
زهرا خانم:w27: اما اگه بخوام مشکلمو دقیق بگم بیشتر از 7 ساعت شدیدا تنبلی میکنم و به هر بهانه ای بلند میشم:w45: با اینکه عذاب وجدان و نگرانی درس رو هم دارم :cry:
کلا وضعیت آشفته ای میشه نه از استراحتم لذت میبرم(به خاطر عذاب وجدان درس) نه میشینم پای درس
:Ph34r:

باسلام...
دوستان نظرات شون رو گفتن منم در تکمیل صحبت هاشون دو سه نکته ای را در این باره بگم....
یکی از مهم ترین مسائل در خوندن برای ارشد اینه که چی رو کی بخونی....فرقی نداره چه الان چه 15بهمن....
دیگر اینکه یادمون نره افراد زیادی هستن که از یک روز مثلا 7 ساعت مفید برای درس خوندن وقت دارن پس قدر ساعاتی که در اختیار داریم و بدونیم..(خودم پارسال زبانو تو اتوبوس دانشگاه میخوندم !!!!)
آخرین نکته ای که من یاد گرفتم این بود که برا کنکور خوندن مثل از کوه بالا رفتنه ...البته افرادی یا چیزایی اون بالا هستن که ممکنه سنگ بریزن و مانع حرکت شما بشن اما شما باید اونا را دفع کنی....
درباره ساعات درسی هم بگم که اگه مدیریت نباشه...و ندونی کی باید کم بخونی کی زیاد ....مسلما زمانی میرسه که ساعت های ذرسی شما را مدیریت میکنن(اینو خودم بعضی وقتا تجربه کردم...)

hts1369

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
دوستان کسی نرم افزاری سایتی چیزی میشناسه که مثلا انتگرال های معین و نامعین و ازین روابط ریاضی رو بدی بهش روش حلشو کامل واست حل شده قرار بده؟!

نرم افزار های maple و wolfram و چند تای دیگه ای رو دانلود کردم بلد نیستم کار باهاشونو :دی ولی یکیشو میدونم جواب آخر رو مینویسه دقیقا یادم نمیاد کدوم نرم افزار بود ولی من میخوام روششو کامل بنویسه.

یکی از دوستان یه مدت پیش یه سوال انتگرال بود فکر کنم اینجا توی یکی از تاپیکها گذاشته بود نمیدونم خودش حل کرده بود نرم افزار حل کرده بود چی بود

maple و mathmatica یا همون wolfram فقط جواب اخر رو میدن.
من چنتا نرم افزار دیدم که راه حل رو بزاره ولی سوالهای خیلی راحت رو راه حلش رو میزاشت.
سوال سخت میپرسیدی فقط جواب نهایی رو میداد.

وحیدایکس

کاربر بیش فعال
سلام دوستان خسته نباشید..دیدم بحث انتگرال شد، ک احتمالا خیلی تو درس سیگنال و ریاضی مهندسی خودنمایی میکنه..
یه کتاب هست سرچ کنین به نام انتگرال خور تالیف اقای حسین ایزن ک من چند ماه پیش دانلود کردم .. واقعا کتاب جالب و خوبیه برا کسانی که از پایه انتگرال رو مشکل دارن ..خیلی نکات ریز و راه حلهای خوب و تستی برا حل انتگرال گذاشته و خیلی کامله البته جلد اول کتاب ایشون فقط مختص انتگرال نامعین هستش.. نمیدونم الان برا انتگرال معین هم کتابی چاپ کردن یا نه.. پیشنهاد میکنم حتما دانلود یا تهیه کنید..
یه سوال هم دارم اینکه برا کنکور ارشد باید به تمام مباحث انتگرال تسلط داشت؟؟ فرضا ممکنه داوطلب به روش حل تست مسلط باشه و تا اخر پیش بره اما ب انتگرالی بخوره ک خیلی ناجوره و تستو از دست بده، میخوام بدونم واقعا طراح سوال ممکنه یه همچین بی رحمی هایم بکنه:D یا اصولا سوالها استاندارد هستن؟؟؟ اگه میشه دوستانی که تجربه دارن یه نمای کلی بدن .. ممنون

آخرین ویرایش:

Armin-Z

کاربر ممتاز
سلام دوستان خسته نباشید..دیدم بحث انتگرال شد، ک احتمالا خیلی تو درس سیگنال و ریاضی مهندسی خودنمایی میکنه..
یه کتاب هست سرچ کنین به نام انتگرال خور تالیف اقای حسین ایزن ک من چند ماه پیش دانلود کردم .. واقعا کتاب جالب و خوبیه برا کسانی که از پایه انتگرال رو مشکل دارن ..خیلی نکات ریز و راه حلهای خوب و تستی برا حل انتگرال گذاشته و خیلی کامله البته جلد اول کتاب ایشون فقط مختص انتگرال نامعین هستش.. نمیدونم الان برا انتگرال معین هم کتابی چاپ کردن یا نه.. پیشنهاد میکنم حتما دانلود یا تهیه کنید..
یه سوال هم دارم اینکه برا کنکور ارشد باید به تمام مباحث انتگرال تسلط داشت؟؟ فرضا ممکنه داوطلب به روش حل تست مسلط باشه و تا اخر پیش بره اما ب انتگرالی بخوره ک خیلی ناجوره و تستو از دست بده، میخوام بدونم واقعا طراح سوال ممکنه یه همچین بی رحمی هایم بکنه:D یا اصولا سوالها استاندارد هستن؟؟؟ اگه میشه دوستانی که تجربه دارن یه نمای کلی بدن .. ممنون

نه به هیچ وجه با انتگرال های عجیب غریب رو به رو نخواهید شد! به نظرم اصلا نیازی نیست کتاب جداگانه ای واسه حل انتگرال بخونید! تمام انتگرال هایی که توی کنکور میان رو شما اونقدر توی تستها مشابهش رو حل کردید که آسونترین قسمت سوال همون انتگرال ها میشه براتون

bargh.2014

عضو جدید
سلام سوال من اینه الان که درسی رو میخونیم زدن سوالات آخر فصل که حتما سوالات کنکورای قبل کار درستیه یا نه؟بهتر نیست اونا رو برای جمع بندی بزاریم برای ماههای آخر.

آخرین ویرایش:

Armin-Z

کاربر ممتاز
سلام سوال من اینه الان که درسی رو میخونیم زدن سوالات آخر فصل که حتما سوالات کنکورای قبل کار درستیه یا نه؟بهتر نیست اونا رو برای جمع بندی بزاریم برای ماههای آخر.

من خودم چندان موافق این کار نیستم، شما در هر صورت باید به این تست ها مسلط بشید، پس از الان شروع کنید بهتره تا اون اواخر که ممکنه به این کار نرسید، زیاد با این حرف که تست ها رو تازه نگه داریم برای نزدیک به کنکور موافق نیستم، چون واقعا مزیتی توی این کار نمی بینم، وقتی اون اواخر تست رو می زنید احتمال اینکه به خاطر استرس نزدیکی کنکور بسیاری از نکات تست ها رو از دست بدید زیاده

Joe_Bel

کاربر ممتاز

نه، این کار به نفعتون نخواهد بود

amir3620

عضو جدید
من خودم چندان موافق این کار نیستم، شما در هر صورت باید به این تست ها مسلط بشید، پس از الان شروع کنید بهتره تا اون اواخر که ممکنه به این کار نرسید، زیاد با این حرف که تست ها رو تازه نگه داریم برای نزدیک به کنکور موافق نیستم، چون واقعا مزیتی توی این کار نمی بینم، وقتی اون اواخر تست رو می زنید احتمال اینکه به خاطر استرس نزدیکی کنکور بسیاری از نکات تست ها رو از دست بدید زیاده
به نظرمنم تستها راباید به مرور بزنیم ویک ماه اخر با مرور تستهای سال گذشته و حل تستهای موسسات که در سایت قرار داده شده بپردازیم واینکه تستهای کنکوری سالهای اخیر را برای ماه اخر بگذاریم ممکنه باعث بشه که خواندن ما کامل نباشه چون با زدن تستهای سالهای اخیر میشه بفهمیم که چقدر مطالعه ما کیفیت داشته. البته باید تستها را به چند دسته تقسیم کنیم تا در مرور علاوه بر رفع اشکال تستهای که در دورهای گذشته حل کردیم چندین تست جدید هم داشته باشیم تابفهمیم ایا واقعا مفاهیم را یاد گرفتیم یا نه؟

Armin-Z

کاربر ممتاز
به نظرمنم تستها راباید به مرور بزنیم ویک ماه اخر با مرور تستهای سال گذشته و حل تستهای موسسات که در سایت قرار داده شده بپردازیم واینکه تستهای کنکوری سالهای اخیر را برای ماه اخر بگذاریم ممکنه باعث بشه که خواندن ما کامل نباشه چون با زدن تستهای سالهای اخیر میشه بفهمیم که چقدر مطالعه ما کیفیت داشته. البته باید تستها را به چند دسته تقسیم کنیم تا در مرور علاوه بر رفع اشکال تستهای که در دورهای گذشته حل کردیم چندین تست جدید هم داشته باشیم تابفهمیم ایا واقعا مفاهیم را یاد گرفتیم یا نه؟

این نظر من هست، ممکنه درست نباشه، اما توی یه درس مثه کنترل خطی که هر سوالش پر از نکته اس، به فرض شما سوالات سال 93 رو میذارید واسه ماه آخر، توی اون ماه شما باید همه دروس رو جمع بندی کنید در کنار استرسی که به خاطر نزدیک بودن کنکور دارید
حالا میشینید تستها رو میزنید و می بینید مثلا از 12 تست فقط 3 تا تونستید حل کنید و می فهمید که مطالعه شما کیفیت خوبی نداشته! حالا توی این یه ماه چیکار میشه کرد؟! جز اینکه اینکار استرس شما رو چندین برابر میکنه و اینکه نکاتی که توی اون سوالات بوده رو خوب یاد نگیرید چیز دیگه ای براتون نداره...
من خودم سوالای سال 92 کنترل رو شاید بیش از 10 بار حل کردم توی دوره خوندنم... بعضی سوالا بود که توی بار 10 ام حل کردنم هم باز توشون به نکات جدیدی میرسیدم یا به یه راه حل خیلی کوتاه تر!
یه سری میگن که سوالات تازه داشته باشیم برای اینکه کنکور رو شبیه سازی کنیم... شما اگه آزمون آزمایشی شرکت کنید به نظرم توی اونجا تمام نکاتی که قرار هست سر جلسه انجام بدید رو میتونید تمرین کنید، سوالات هم که قاعدتا از قبل ندیدید...
در کل به نظر هم حیف هست که سوالات به این مهمی کنکور رو بذاریم یه ماه آخر و خیلی هول هولکی ازشون بگذریم

MehranVB

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
این تفکر خیلی از افراد هست که کاملاً اشتباه هم هست.
من دو سال کنکور دادم، سال اول بهم گفتن فقط سوالای کنکور رو مسلط بشی بهترین رتبه رو میاری، من گوش نکردم و انواع و اقسام سوالای تالیفی رو حل کردم.
سال دوم حتی یک سوال تالیفی هم حل نکردم و بجاش سوالای کنکور رو انقدر حل کردم تا حفظ بشم و بهترین نتیجه ممکن رو هم گرفتم.

ببینید دوست من، سوالای کنکور بیس اصلی مطالعه شما رو تشکیل میده.
کسی که به من این نصیحت رو کرد، خودش مثل من قبلاً اشتباه کرده بود و دفعه بعد عبرت گرفت.
ما هم هر کس رو ببینیم این نصیحت رو بهش میکنیم، اما بعضی افراد دوست دارن خودشون تجربه رو به طعم دلخواهشون بچشن.
امیدوارم شما و دیگر دوستان از رقبا جلوتر باشید و اشتباهات نسل‌های قبل از خودتون رو تکرار نکنید.

nasrin1990

عضو جدید
این تفکر خیلی از افراد هست که کاملاً اشتباه هم هست.
من دو سال کنکور دادم، سال اول بهم گفتن فقط سوالای کنکور رو مسلط بشی بهترین رتبه رو میاری، من گوش نکردم و انواع و اقسام سوالای تالیفی رو حل کردم.
سال دوم حتی یک سوال تالیفی هم حل نکردم و بجاش سوالای کنکور رو انقدر حل کردم تا حفظ بشم و بهترین نتیجه ممکن رو هم گرفتم.

ببینید دوست من، سوالای کنکور بیس اصلی مطالعه شما رو تشکیل میده.
کسی که به من این نصیحت رو کرد، خودش مثل من قبلاً اشتباه کرده بود و دفعه بعد عبرت گرفت.
ما هم هر کس رو ببینیم این نصیحت رو بهش میکنیم، اما بعضی افراد دوست دارن خودشون تجربه رو به طعم دلخواهشون بچشن.
امیدوارم شما و دیگر دوستان از رقبا جلوتر باشید و اشتباهات نسل‌های قبل از خودتون رو تکرار نکنید.

یعنی شما میگید در این چند ماه سراغ تست های ازمایشی موسسات نریم؟

juvefans

کاربر ممتاز
یعنی شما میگید در این چند ماه سراغ تست های ازمایشی موسسات نریم؟

به نظر من دوره تابستان ( قبل از شروع آزمون های آزمایشی ) زمان پایه ریزی اصلی شما هست . باید تمرکز اصلی در مطالعه دقیق و مفهومی باشه .
از آبان ماه تست های تالیفی موسسه ای که درش شرکت میکنید رو بد نیست در بعضی دروس نکاتش رو بررسی کنید .
مثلا من آزمون آزمایشی که میرفتم درس سیستم قدرتش رو کامل بررسی میکردم نکاتش رو به نظرم هم مفید بود .
همچنین سوالات یه موسسه دیگه درس کنترلش رو پرینت میگرفتم و به عنوان تمرین حل میکردم.
یا کل سوالات سنجش 92 رو پرینت کرده بودم اما فقط درس زبان تخصصی و وقتهای آزادی هم که داشتم از کنترل و ماشین اون حل میکردم .
البته تست تالیفی زیاد مفید نیست اما من چون ساعت مطالعه ام بالا بود وقت داشتم برای این کارا ، چون تمام تستهای کنکور سراسری رو چندین باز زده بودم .

پس تا وقتی که به تست های کنکور به تسلط خوبی نرسیدید بهتره سمت تست تالیفی نرید . از تست ها با عجله رد نشید .
هیچ تستی رو برای ماه های آخر نگه ندارید . همین الان تستهای 93 که مثلا مربوط به فصل اول ماشین بوده رو هم حل کنید .

emf2020

عضو جدید
سلام دوستان.این کارنامه آزمون اول جامع مدرسان منه.من از تابستون شروع کرده بودم به خوندن و هدفم فقط کنترل دانشگاه تهران بود.ولی 1ماهه آخر مریض شدم و آخرش مجبور شدم عمل کنم.سر آزمون رفتم و رتبم 1600شد.منم انتخاب رشته نکردم.حالا خیلی نا امیدم.به نظرتون چیکار کنم.؟سربازیم باید برم.
k.JPG

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستان.این کارنامه آزمون اول جامع مدرسان منه.من از تابستون شروع کرده بودم به خوندن و هدفم فقط کنترل دانشگاه تهران بود.ولی 1ماهه آخر مریض شدم و آخرش مجبور شدم عمل کنم.سر آزمون رفتم و رتبم 1600شد.منم انتخاب رشته نکردم.حالا خیلی نا امیدم.به نظرتون چیکار کنم.؟سربازیم باید برم.
مشاهده پیوست 211187
در مورد سربازی چون ما نمیریم نمیدونم ولی میگن میشه مثلا آموزشی رو بری بعدشو نری. دقیق نمیدونم!!! اما در مورد اینکه خیـــــــــــــلی ناامیدین باید بگم که خیلی زشته!!! من خودمم پارسال مشکلاااات بسیار داشتم و اتفاقا رتبمم 1700 شد و انتخاب رشته هم نکردم و اصلا هم ناامید نیستم. اینم بگم که اصلا با آزمونا هماهنگ نبودم ولی یه بار دوستم اومده بود خونمون اون فصلایی رو از مدار که میومد تو آزمونو 2 ساعت دوره کردیم رتبه ی کل ام شد 27(تو سنجش)!!! حالا اینکه من الان بشینم عذا بگیرم و ناامید باشم چه فایده ای داره؟؟؟ مگه غیر از اینه که تو قرآن خدا میگه ناامید از درگاه خدا کافره؟ شما که دلتون نمیخاست مریض بشین میخاستین؟؟؟ با توجه به اینکه پارسال درسارو خوندین امسال با صرف انرژی خیلی کمتر از پارسال میتونین انشالله یه رتبه ی خیلی خوب بیارین!!!

یکی از دوستان من برای کنکور کارشناسی که رشتشم تجربی بود یه سال موند پشت کنکور که پزشکی قبول بشه. رتبه ی آخرین آزمون قلم چیش شد 3 توی کشور!!!!! بعد کنکورش رفتیم بیرون باهم گفتم چی کردی کنکورو؟ گفت ریاضی و ی درس دیگ شو که الان یادم نیست صد زدم بقیه مینیمم 80!!! دیگ ما شک نداشتیم این طفلک رتبش تک رقمی میشه دیگه نهایت دو رقمی. نتایج اومد شده بود 8000!!! انقد شوک شده بود که یه هفته بیمارستان بود!!! رفتن سازمان سنجش پاسخبرگشو آوردن چک کردن دیدن دقیقا از یه سوالی به بعد تو دفترچه اختصاصی جا به جا شده!!! ایشون یه سوالو ندیده بود و چون همه رو زده بود و هیچ سوالی رو نزده نذاشته بود متوجه این اشتباه نشده بود. همون سال انتخاب رشته کرد و الان بهداشت میخونه!!!
ی سری چیزا اصلا قابل پیش بینی نیستش!!! اما اینکه اون ادم الان داره زندگیشو میکنه و ته دلش راضی هست به خاطر اینه که حقیقتاً تلاششو کرده بود. خود من امسال اگه راضی نشدم برم به خاطر این بود که من تلاشمو نکرده بودم!!! مهندسی که هیچی از ریاضی مهندسی و خیلی چیزای پایه ای دیگه نمیدونه به چه درد میخوره؟ واقعا من دلم راضی نمیشد با این وضع برم مقطع بعدی. حالا ممکنه خیلیا بگن تو کار مهم نیستو این حرفا ولی خوب این چیزا تو ذهن من هست و برام ارزشه!!! خصوصا اینکه تدریسم دوس داشتم و چون خودم از استادای بی سواد خوشم نمیاد دلم نمیخاست خودم بشم یکی مثه اونا. بیشترین لذتو به نظر من آدم زمانی میبره که از خودش راضی باشه. ممکنه یکی در حال درس خوندن تو شریف باشه ولی راضی نباشه و این خیلی بده و برعکسش یکی توی یکی از دانشگاه های درجه 3 داره میخونه و رضایت قلبی داره. به نظرم آدم باید هر کاری که لازمه بکنه ولی ای کاش تو زندگیش نیاد و حسرت نخوره و برای رسیدن به خواست قلبیش تمام تلاششو بکنه. اینم بگم که نمیشه نسخه ی کلی پیچید. چون خود من اگه امسال دوباره همون رتبه ی قبلی رو بیارم خدایی نکرده انتخاب رشته میکنمو میرم چون دیگه میدونم همه ی تلاشمو کردم و این برای من کافیه. اما آیا اینکه یکی دیگه هم همین براش کافی باشه یا نه همون تفاوت آدم هاست که کاملا هم عادیه.

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
ی چیزی ذهن منو مشغول کرده و اونم اینکه رو مغناطیس وقت بذارم یا نه؟ 99 درصد آدمایی که باهاشون مشورت کردم گفتن نه!!! دلایلشونم ایناست: ما خوندیم منفی زدیم. سر جلسه تا بیای الکو کنترلو سیگنال جواب بدی دیگه مغزت نمیکشه مغناطیس بزنی و حتی وقتم نمیاری. خودندنش خیلی زمانبره و اگ انرژیتو بذاری رو ی درس دیگه موفق تری و ...

juvefans

کاربر ممتاز
ی چیزی ذهن منو مشغول کرده و اونم اینکه رو مغناطیس وقت بذارم یا نه؟ 99 درصد آدمایی که باهاشون مشورت کردم گفتن نه!!! دلایلشونم ایناست: ما خوندیم منفی زدیم. سر جلسه تا بیای الکو کنترلو سیگنال جواب بدی دیگه مغزت نمیکشه مغناطیس بزنی و حتی وقتم نمیاری. خودندنش خیلی زمانبره و اگ انرژیتو بذاری رو ی درس دیگه موفق تری و ...

من وقت گذاشتم ، 50 درصد هم زدم . خیلی هم راضی هستم . سر جلسه هم وقت زیاد آوردم .

نه مغناطیس بلکه هیچ درسی رو نباید حذف کرد :

1- حذف درس این فشار روانی رو میده که من سر جلسه باید مثلا کنترل ا بزنم چون مغناطیسص نزدم و استرس میگیرید .
2- شاید از شانس بد شما مغناطیس سال بعد به شدت آسون باشه و ضرر کنید .
3-شاید اون درسی که به جای مغنماطیس میخواید بالا بزنید خیلی خیلی سخت باشه مثل کنترل امسال .
4-تجربه نشون داده وقت زیاد سر جلسه آزمون = غلطهای زیاد .
5-وقت به اندازه کافی برای مطالعه همه دروس هست .
6- در هر درسی حداقل 2 سوال ساده هست که همه جواب بدن .

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
من وقت گذاشتم ، 50 درصد هم زدم . خیلی هم راضی هستم . سر جلسه هم وقت زیاد آوردم .

نه مغناطیس بلکه هیچ درسی رو نباید حذف کرد :

1- حذف درس این فشار روانی رو میده که من سر جلسه باید مثلا کنترل ا بزنم چون مغناطیسص نزدم و استرس میگیرید .
2- شاید از شانس بد شما مغناطیس سال بعد به شدت آسون باشه و ضرر کنید .
3-شاید اون درسی که به جای مغنماطیس میخواید بالا بزنید خیلی خیلی سخت باشه مثل کنترل امسال .
4-تجربه نشون داده وقت زیاد سر جلسه آزمون = غلطهای زیاد .
5-وقت به اندازه کافی برای مطالعه همه دروس هست .
6- در هر درسی حداقل 2 سوال ساده هست که همه جواب بدن .
خیلی ممنون ، من بیش مشاور هم رفتم یکی همین حرفای شمارو زد اونیکی حرف دوستامو تایید کرد. خودم علاقه ی زیادی به مغناطیس دارم و در آینده هم گرایشم میدان خواهد بود به خاطر همین 99 درصد میخاستم بخونم. اما دوستام میگن اگ نگران خوندنشی بذا بعد کنکور تا بری دانشگاه تا میتونی مغ بخون!!! ولی دلایلتون انصافا منطقی هست و حذفش نمیکنم. یه چیزی رو هم بگم راستش به خاطر این شک افتادم که مثلا دیدم یکی از بچه ها(آقای آرمین) گفته بود من مثلا ده دفعه سوالای کنترل رو بررسی کردم. منم گفتم اگه خوب من بخام رو درسی اینطوری انرژی بذارم دیگه شاید اونطور که باید به درس مغ نمیرسم و اطلاعات ناقصم که همیشه مساوی با غلط زدنه. یا مثلا استاد تقدسی گفته بودن حداقل باید سه دور یه درسو بخونیم که انصافا من که ادعای زود گرفتن درسا رو دارم و اعتقادم به درست خوندنه تا دوره ی زیاد اما سر مدار دیدم که واقعا راست میگفتن و تازه میشه بعد چند بار خوندن گفت که من ی چیزی بلدمو دست به قلم شد و جای طراح فکر کرد. اما خوب به نظر خودمم وقت زیاده و میرسم ایشالا. بازم ممنون

Armin-Z

کاربر ممتاز
خیلی ممنون ، من بیش مشاور هم رفتم یکی همین حرفای شمارو زد اونیکی حرف دوستامو تایید کرد. خودم علاقه ی زیادی به مغناطیس دارم و در آینده هم گرایشم میدان خواهد بود به خاطر همین 99 درصد میخاستم بخونم. اما دوستام میگن اگ نگران خوندنشی بذا بعد کنکور تا بری دانشگاه تا میتونی مغ بخون!!! ولی دلایلتون انصافا منطقی هست و حذفش نمیکنم. یه چیزی رو هم بگم راستش به خاطر این شک افتادم که مثلا دیدم یکی از بچه ها(آقای آرمین) گفته بود من مثلا ده دفعه سوالای کنترل رو بررسی کردم. منم گفتم اگه خوب من بخام رو درسی اینطوری انرژی بذارم دیگه شاید اونطور که باید به درس مغ نمیرسم و اطلاعات ناقصم که همیشه مساوی با غلط زدنه. یا مثلا استاد تقدسی گفته بودن حداقل باید سه دور یه درسو بخونیم که انصافا من که ادعای زود گرفتن درسا رو دارم و اعتقادم به درست خوندنه تا دوره ی زیاد اما سر مدار دیدم که واقعا راست میگفتن و تازه میشه بعد چند بار خوندن گفت که من ی چیزی بلدمو دست به قلم شد و جای طراح فکر کرد. اما خوب به نظر خودمم وقت زیاده و میرسم ایشالا. بازم ممنون

سلام
منم نظرم با علی جان یکی هست، درسته که همیشه میبینیم که کسایی که 2تا درس رو بالا زدن 2 تا سفید گذاشتن نتیجه خیلی خوبی گرفتن، ولی اصلا تضمینی واسه این اتفاق نیست، همه شرایط باید جور باشه و خیلی خوش شانس باشید که این اتفاق بیافته، اما یکی از حالت های دیگه که باعث میشه رتبه خوب بیارید اینه که همه درسها رو بزنید حتی اگه درصد خیلی بالایی نداشته باشید یعنی همه رو در حد متوسط زده باشید، این حالت رو خیلی راحت تر از حالت قبل بهش میرسید چون یه درس یه سال اگه حتی سخت هم باشه اما همچنان تست ها متوسط و آسون رو داره و شما با زدن اونها به همون نتیجه مورد نظر میرسی
در مورد وقت هم اگه خوب کار کنید وقت زیادم میارید! من خودم میتونم بگم فقط تابستون رو خوب خوندم، پاییز خیلی ضعیف عمل کردم، با این حال نتیجه ام خیلی بد نشد...به نظرم ایده آل ترین زمان شروع همین موقع هاست تا 1 ماه آینده...
یه چیز دیگه که میخواستم بگم اینکه زیاد به حرف اونایی که مگن اینو خوندیم منفی زدیم، این کلاس رو رفتیم جواب نگرفتیم و ... توجه نکنید، نمیگم همشون ولی اکثریت خودشون خوب نخوندن تا اینکه اون منبع یا کلاسشون بد باشه
موفق باشید

Armin-Z

کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 211187

خدا رو شکر کن که الان حالت خوب شده و سلامتی و فرصت این رو داری که باز هم واسه چیزایی که دوست داری تلاش کنی! این مهمترین انگیزه اس واسه اینکه خیلی پرتوان دوباره شروع کنی!
مطمئناً کار تو خیلی از بقیه آسون تره! هم خیلی خوب خوندی قبلا درسا رو و هم تجربه خیلی خوبی داری، دیگه چه جایی واسه نا امیدی میمونه؟!
اگه از همین الانم مجبور باشی بری سربازی با توجه به اینکه قبلا درسارو خوب خوندی، با همون تایم خالی که توی سربازی داری هم میتونی خودت رو به آمادگی لازم برسونی
موفق باشی

f shademan

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
یه چیزی رو هم بگم راستش به خاطر این شک افتادم که مثلا دیدم یکی از بچه ها(آقای آرمین) گفته بود من مثلا ده دفعه سوالای کنترل رو بررسی کردم. منم گفتم اگه خوب من بخام رو درسی اینطوری انرژی بذارم دیگه شاید اونطور که باید به درس مغ نمیرسم و اطلاعات ناقصم که همیشه مساوی با غلط زدنه.

سلام
یه چیزی هم من بگم ؟!بگم ؟؟بگم؟؟!!:D

سعی کنید اینجا از نظرات همدیگه استفاده کنید ، نظرات و روش ها ی خوندن رو تحلیل کنید و آخر سر، با توجه به موقعیت خودتون ، یه راه درست رو پیدا کنید ....

ولی هر گز خودتون رو با دیگران مقایسه نکنید ....چون به شدت دچار سر در گمی می شید.

سلام من شهریور ماه میخوام بعد پایانامم شرو کنم به نظرتون میرسم بخونم ...
من ادمیم شرو کنم روزی 10 ساعت هم میخونم

jeneral_dj

عضو جدید
دوست عزیز خود متلب از هر نرم افزاری بهتر این کارو انجام میده!!! فقط در انتها برای اینکه جواب رو به شکل خوانا بهتون بده از دستور pretty (مطمئن نیستم املای دستور رو درست نوشته باشم) استفاده کن!! برای نحوه یادگیری وارد کردن دستورات هم راهنمای خود متلب خیلی عالی و کامله ..اگه منبع فارسی هم میخوای توی گوگل سرچ کن جزوه محاسبات عددی با متلب!!!!

Joe_Bel

کاربر ممتاز
سلام من شهریور ماه میخوام بعد پایانامم شرو کنم به نظرتون میرسم بخونم ...
من ادمیم شرو کنم روزی 10 ساعت هم میخونم

بستگی به دانش خودتون داره ... از 1 شهریور بد نیست ، اما یکی دو ماه زودتر شروع بشه خیلی به نفعتون خواهد بود

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا