همایش ها و کنفرانس های معماری

Art_saya_design

عضو جدید
سلام به همه دوستان و فعالان
من بسیار خوشحالم از ارائه چنین فکرهای مخصوصا از دومان عزیز
از همه هم معذرت خواهی میکنم بابت حضور کم رنگ که واقعا خدا میدونه گرفتارم به هر حال حقیر کارشناسی و ارشد خودمو جزو نفرات اول از دانشگاه تهران گرفتم و دو پایان نامه دانشگاهی در مورد 1-مباحث و دیتلهای اجرای در ایران باستان حدود 450 صحفه2- مباحث ودیتلهای اجرای در نما از دوران هخامنش تا اسلام حدود 300ارائه دادم که انشالله بعداز اجازه دکتر حاتمی استاد گرنمایه و بزرگوارم با تقدیم خدمت ایشان چاپ خواهم کرد والان زیر نظر استاد با دو نفر از دوستان ومعماران فعال در عرصه علمی در هفته دو روز کامل به تحقیق و جمع آوری در زمینه :1- معماری در ایران باستان در سرفصلهای بسیار مفصل وکامل که تا به حال 700صحفه تهیه وتنظیم گردیده ولی 22سفر استانی وتحقیقی باقی مانده2- زیر سایه همین مبحث کتابی با عنوان معماری ایرانی نه اسلیمی که واقعا مطالب جدیدی در معماری ایجاد خواهد کرد اگر به مشکله ....نخوریم 350 صحفه تهیه وتنظیم شده به هر حال اگر از دوستان کسی مطلبی داره بسیار خوشحال میشیم کمک بشه ما تلاشمان ارائه معماری اصیل ایرانیست هفته سه روز 15 ساعته در وزارت کشور مشغول خدمت در زمینه معماری در مورد شهرکهای تازه تاسیس وچک کردن موارد مربوط به شهرسازی و معماری در شهرداری هستم روزهای مابقی سر پروژها که باز از حضور کم خودم معذرت خواهی میکنم ولی در دو موردحاضر به همکاری در این کار علمی میباشم:
1- در بازبینی وسلامتی مطالب از جهات گوناگون
2-در ارائه مطالب برای چاپ زودتر یا مسائل قانونی و...
در آخر از دوستان خواهش میکنم به ما سر بزنن کمک بگیرن کمک بدن خوشحال میشم باز از دومان عزیز تشکر میکنم وامیدوارم مارو هم در کارهای نو اطلاع و شرکت بدن همگی موفق باشید از تلاش در همان مقطع و زمانی که هستید دست برندارید
:w27:

raha

مدیر بازنشسته
سوال 58

تشابه و تفاوت شیوه ی طراحی معماری میرمیران و بهرام شیردل رو توضیح بدین!

میرمیران و بهرام شیردل هر2 شون شیوه ی طراحی اشون براساس دیاگرام فرم هست
.

میرمیران مثل لوکوربوزیه بیشتر به فرم و ویژگی های تندیسگونه تاکید میکنه
و بیشتر آثارش شبیه هم هستند در 3 دوره ی معماریش .
اما
بهرام شیردل بیشتر به فضا و روابط بین احجام توجه میکنه . و اثارش دارای ویژگی های متفاوت هستند. که شیوه ی طراحیش رو مشابه جان هیجداک میدونند در پروژه ی ماسک برلین.

.
.
.
توضیحات بیشتر در رابطه با شیوه ی طراحی این 2 معمار و بعضی از آثارشون:

مرحوم مهندس میرمیران از 3 شیوه در طول دوران طراحیش استفاده کرده:

1-دیاگرام فرم معماری...
فرهنگستانها... استفاده از عناصر فضایی معماری ایران مثل دروازه . چهار طاق. صفه و...
کتابخانه ی ملی ایران... استفاده از شکل انتزاعی شده ی کوه دماوند
مجموعه ی ورزشی رفسنجان... دیاگرام فرم یک یخچال سنتی در نزدیکی سایت

2- دیاگرام فرم آثار هنری و طبیعی...

موزه ی آب ایران... استفاده از خواص شکلی آب و خاک
کتابخانه مجلس کانسای... استفاده از دیاگرام فرم مجسمه ی آلبرتو جیا کومتی
پروژه ی بانک توصعه صادرات ایران

3- دیاگرام 2فرم و فضای مابین...
پروژه ی کانون وکلای دادگستری تهران... مکعبی که فضای تهی مورب اون رو بریده
پروژه ی توسعه ی حرم حضرت معصومه... برداشتی از جریان معماری نواری
سفارت ایران در فرانکفورت... فضای بینابین گذری ست عمومی ...

مهندس بهرام شیردل:

1- دیاگرام هندسه ی فولد...

طرح کتابخانه ی اسکندریه... فولدینگ
تالار همایش نارا... هندسه فولد+ دیاگرام زین اسبی که 90 درجه چرخیده
موزه ی ملی اسکاتلند... الهام از عناصر موجود در طبیعت

2-دیاگرام فرم بدون مرکز...
پروژه مجموعه مسکونی استیجاری یزد
سفارت ایران در برزیل
مرکز فناوری نهاد ریاست جمهوری

yekbinam

عضو جدید
کاربر ممتاز
اکلکتيزم يعنی التقاط گرايی.يعنی معمار نبايد سبکش را به طور کامل از گذشته بگيره،ميتونه نشانه يا عنصری رابه دلخواه به کارگيره و اثر جديدی به وجود بياره.
اگر اشتباه نکنم سؤال کنکور هم بوده. که از اون گزينه هايی که داده به کارگيری عناصر
سبک های مختلف معماری در يک بنا
درست بود

erick

عضو جدید
کاربر ممتاز
اکلکتيزم يعنی التقاط گرايی.يعنی معمار نبايد سبکش را به طور کامل از گذشته بگيره،ميتونه نشانه يا عنصری رابه دلخواه به کارگيره و اثر جديدی به وجود بياره.
اگر اشتباه نکنم سؤال کنکور هم بوده. که از اون گزينه هايی که داده به کارگيری عناصر
سبک های مختلف معماری در يک بنا
درست بود
مرسي...كاملا درسته...آفرين
سوال بعدي لطفا
:)

erick

عضو جدید
کاربر ممتاز
چون عمران خوندم ولی اومدم تو کاری معماری سوالی متفافت می پرسم:)
سوالی 60
بلوکاژ چیست؟
به منظور جلوگیری از نفوذ رطوبت زمین به کف ساختمان‌ها، از بلوکاژ یا ماکادم استفاده می‌شود که عبارت است از لاشه سنگhttp://fa.wikipedia.org/w/index.php?title=%D9%84%D8%A7%D8%B4%D9%87_%D8%B3%D9%86%DA%AF&action=edit&redlink=1 و قلوه سنگhttp://fa.wikipedia.org/w/index.php?title=%D9%82%D9%84%D9%88%D9%87_%D8%B3%D9%86%DA%AF&action=edit&redlink=1 که بدون ملاتhttp://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%85%D9%84%D8%A7%D8%AA به ضخامت ۲۵ تا ۴۰ سانتی متر در زیر كف سازيhttp://fa.wikipedia.org/w/index.php?title=%DA%A9%D9%81_%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C&action=edit&redlink=1 ریخته می‌شود. و معمولا قيرگوني دیوار از میان دیوار عبور نموده و به داخل بلوکاژ ختم می‌شود.(چون حال نداشتم تايپ كنم از ويكيپديا كپي كردم...باور كنيد بلد بودم!!)
درسته؟

archi-tecture

عضو جدید
به منظور جلوگیری از نفوذ رطوبت زمین به کف ساختمان‌ها، از بلوکاژ یا ماکادم استفاده می‌شود که عبارت است از لاشه سنگ و قلوه سنگ که بدون ملات به ضخامت ۲۵ تا ۴۰ سانتی متر در زیر كف سازي ریخته می‌شود. و معمولا قيرگوني دیوار از میان دیوار عبور نموده و به داخل بلوکاژ ختم می‌شود.(چون حال نداشتم تايپ كنم از ويكيپديا كپي كردم...باور كنيد بلد بودم!!)
درسته؟
یِپ یپ!:w17: درسته دستت درد نکو-نه دادا....سوالی بعدی مندسااا:w31:

setare.blue

عضو جدید
کاربر ممتاز
درسته

درسته

:gol::gol::gol:

[/quote]
بزرگترین آسیب:تنبلی دانشجویان عزیز!!! واقعا همينه

moya_memar

عضو جدید
خوب بچه ها اگه اجازه بدين من 2تا از سوالهاي كنكور كارداني به كارشناسي امسال رو بگم آخه خودم هنوز تو جواب صحيح موندم،با اجازه
1.در كدام نوع از انواع سازماندهي،اتكاي كمتري به نظم هندسي دارد؟
مجموعه اي خطي مركزي شبكه اي
2.الگوي هندسي استوار در آرايش فضاهاي پيرامون حياط در معماري ايراني و به ويژه در خانه هاي سنتي ،قويا باعث كدام مورد مي شود؟
1.ايجاد تعادل از نوع نامتقارن مي گردد
2.ايجاد تعادل ناشي از تقارن مركزي مي گردد
3.ايجاد تقارن محوري وتاكيد غالب بر عناصر دو سر محور طولي مي شود
4.ايجاد تقارن محوري وتاكيد غالب بر محور عرضي وعناصر دو سر آن مي شود
با جوابتون كنك زيادي بهم مي كنيد.
مرسي;);)

کدخدا

مدیر بازنشسته
سوال،نقد،یا .....

سوال،نقد،یا .....

نمی دونم چرا اینجوریه اصلا نمیدونم این نقدم باید به خودم باشه به مدیران باشه یا به کاربران ولی به هرحال الان یه سالی هست از عضویتم می گذره ولی هنوز چیزی که به کار اصلیمون که همون طراحیه ندیدم!این همه صحبت راجب اسکیس ،راندو،آدم و درخت و ...... چه جوری بکشیم که قشنگ تر باشه کجاشورنگ کنیم از کدوم رنگ استفاده کنیم و کاربرد نرم افزار در معماری و هزار تا تاپیک اینجوریه دیگه آخه وقتی ما معماری نکنیم وقتی معماری برامون مهم نباشه وقتی وقتی وقتی ......
تا کی قرار بر اینه که آموزش کد داشته باشیم اسکیس یاد بدیم ان قدر اسکیس رو بزرگ کنیم که بعضی ها از این راه ان قدر بزرگ بشن .
لا اقل دنیای مجازیمون رو یه کم خیال پردازانه تر نگاه کنیم یه کم آرزوهامونم توش ببینیم یه کم معماری کنیم.
خسته شدم از این که رو هر در دیواری تو هر مغازه ای دیدم پروژه های آماده ، مکس کد برای رشته معماری با نازلترین قیمت ! مگه بازاره!از هر کیم می شنوم که مخصوصا تویه این مدت انتخاب رشته می گن اگه یه رشته راحت می خوای معماری !ببینید چه قدر شخصیت رشتمون اومده پایین تعجب نکنیم خودمون آوردیمش پایین از کره دیگه نیومدن مقصر مای کوچیکیم تا اونی بزرگ فکری به حالش کنیم.
تا وقتی ما بیام به جای طراحی به اسکیس فکر کنیم همینه یه سر فصل به اون بزرگی برای اسکیس اما دریغ از یه صحبت کوچیک راجب طراحی .
مرسی.

rozhann

مدیر بازنشسته
سلام سعیدجان:gol:
دقیقا حرف دل منو گفتی.نمیدونم چقدر در جریان کنکور ارشد و کلاسهاش هستین.ولی اگه یکم بری دنبالش میبینی اونایی هم که دارن اونجا به اسم ارشد تدریس میکنن و ول در میارن دقیقا همینه.درخت ادم اسمون رنگ راندو.من توی مدتی که درگیرش بودم منم حرفم سر همین بود.اخه اگه قراره کنکور و بالا رفتن یه مقطع تحصیلی به این چیزا باشه که استادای نقاشی باید الان دکترای معماری باشن.
مسئله همینه سعید جان ما اینقدر خودمونو درگیره نرم افزارها و اسکیس و راندو کردیم که یادمون رفته اینا همه برای ارائه ست.مهم اون طرح و ایده معمارانه ست که کلا فراموش شده.حتی خیلیامون اصول اولیه ترسیم و قوانین و ضوابط طراحی رو برای فضاها فراموش کردیم.تازه وقتی مدرکتو میگیری و میای بیرون اون وقته که میفهمی...
خیلی خوبه اگه بشه فضایی ایجاد کنیم و بتونیم اصول معماری و طراحی رو توش یادبگیریم.

raha

مدیر بازنشسته
نمی دونم چرا اینجوریه اصلا نمیدونم این نقدم باید به خودم باشه به مدیران باشه یا به کاربران ولی به هرحال الان یه سالی هست از عضویتم می گذره ولی هنوز چیزی که به کار اصلیمون که همون طراحیه ندیدم!این همه صحبت راجب اسکیس ،راندو،آدم و درخت و ...... چه جوری بکشیم که قشنگ تر باشه کجاشورنگ کنیم از کدوم رنگ استفاده کنیم و کاربرد نرم افزار در معماری و هزار تا تاپیک اینجوریه دیگه آخه وقتی ما معماری نکنیم وقتی معماری برامون مهم نباشه وقتی وقتی وقتی ......
تا کی قرار بر اینه که آموزش کد داشته باشیم اسکیس یاد بدیم ان قدر اسکیس رو بزرگ کنیم که بعضی ها از این راه ان قدر بزرگ بشن .
لا اقل دنیای مجازیمون رو یه کم خیال پردازانه تر نگاه کنیم یه کم آرزوهامونم توش ببینیم یه کم معماری کنیم.
خسته شدم از این که رو هر در دیواری تو هر مغازه ای دیدم پروژه های آماده ، مکس کد برای رشته معماری با نازلترین قیمت ! مگه بازاره!از هر کیم می شنوم که مخصوصا تویه این مدت انتخاب رشته می گن اگه یه رشته راحت می خوای معماری !ببینید چه قدر شخصیت رشتمون اومده پایین تعجب نکنیم خودمون آوردیمش پایین از کره دیگه نیومدن مقصر مای کوچیکیم تا اونی بزرگ فکری به حالش کنیم.
تا وقتی ما بیام به جای طراحی به اسکیس فکر کنیم همینه یه سر فصل به اون بزرگی برای اسکیس اما دریغ از یه صحبت کوچیک راجب طراحی .
مرسی.

تمام صحبت های شما درست. پیشنهادتون چیه؟! چطور میشه طراحی رو وارد این دنیای مجازی کرد؟! به نظر شما چطور میتونیم این کار رو انجام بدیم؟!

سر کلاس های طراحی معماری هم خودتون دیدین. استاد جلسه ی اول میاد یه توزیع برنامه میکنه...بعد هم خداحافظ شما!
دانشجو های معماری در واقع بیشتر اونچه از طراحی میدونند رو تجربی. با ازمون و خطا و با مطالعه خودشون به دست میارن... و بعضی وقت ها هم تو بعضی ها یه غریضه ی درونیه... چیزی نیست که بشه آموزشش داد... یه سری اصول و اطلاعات اولیه هست و نحوه ی ارائه ی طرح... که میشه همین مطالبی که در سایت گذاشته میشه...
اسکیس رو هم که کلی راجبش تو تاپیک ارشد بحث کردیم...
من تو تالار مهندسی هوا فضا یه تاپیک دیدم درباره طراحی هواپیما... که به صورت گروهی بچه های تالارشون میخواستن که یه هواپیما رو طراحی کنند. نمیدونم البته تا چه حد پیش رفتن یا اصلا کسی همکاری کرده یا نه... اینو گفتم که بگم. میشه همچین ایده هایی داد اما متاسفانه کم هستند کسانی که مرد عمل باشن... و همراهی کنند... ما بیشتر عادت کردیم حرف بزنیم...
مثلا همین تاپیک نشریه مجازی تالار معماری یا تاپیک جدید مطالعات گروهی... یا...یا... متاسفانه کسی همکاری نمیکنه تو این زمینه ها...! ولی من خودم شخصا استقبال میکنم از برنامه های گروهی و علمی ... حالا در قالب طراحی یا تحقیق و.... چه از طریق باشگاه چه خارج از اون...! ;)

yekbinam

عضو جدید
کاربر ممتاز
من ميخواستم بگم يک تاپيک شرکت مجازی معماری داشته باشيم.چيز هايی که ياد گرفتيم را به صورت عملی تجربه کنيم.چيز هايی را هم که بلد نيستيم ياد بگيريم.البته شايد پيشنهاد ابتدايی و شايد جالبی نباشه.کارفرما هم خودمون بشيم.کارمند هم خودمون.

کدخدا

مدیر بازنشسته
تمام صحبت های شما درست. پیشنهادتون چیه؟! چطور میشه طراحی رو وارد این دنیای مجازی کرد؟! به نظر شما چطور میتونیم این کار رو انجام بدیم؟!

سر کلاس های طراحی معماری هم خودتون دیدین. استاد جلسه ی اول میاد یه توزیع برنامه میکنه...بعد هم خداحافظ شما!
دانشجو های معماری در واقع بیشتر اونچه از طراحی میدونند رو تجربی. با ازمون و خطا و با مطالعه خودشون به دست میارن... و بعضی وقت ها هم تو بعضی ها یه غریضه ی درونیه... چیزی نیست که بشه آموزشش داد... یه سری اصول و اطلاعات اولیه هست و نحوه ی ارائه ی طرح... که میشه همین مطالبی که در سایت گذاشته میشه...
اسکیس رو هم که کلی راجبش تو تاپیک ارشد بحث کردیم...
من تو تالار مهندسی هوا فضا یه تاپیک دیدم درباره طراحی هواپیما... که به صورت گروهی بچه های تالارشون میخواستن که یه هواپیما رو طراحی کنند. نمیدونم البته تا چه حد پیش رفتن یا اصلا کسی همکاری کرده یا نه... اینو گفتم که بگم. میشه همچین ایده هایی داد اما متاسفانه کم هستند کسانی که مرد عمل باشن... و همراهی کنند... ما بیشتر عادت کردیم حرف بزنیم...
مثلا همین تاپیک نشریه مجازی تالار معماری یا تاپیک جدید مطالعات گروهی... یا...یا... متاسفانه کسی همکاری نمیکنه تو این زمینه ها...! ولی من خودم شخصا استقبال میکنم از برنامه های گروهی و علمی ... حالا در قالب طراحی یا تحقیق و.... چه از طریق باشگاه چه خارج از اون...! ;)
ببینین رها خانوم تو این مدتی که اینجا بودم انقدری نشون دادم اگه 1ساعت حرف بزنم نیم ساعتشو عمل می کنم.من نگفتم هواپیما طراحی کنیم یا موشک بفرستیم هوا منم در جریان کارای گروهی باشگاه هستم که تقریبا خیلیهاش در حد طرح و برنامه ریزی موند ولی یه کم که نگاه کنین می بینین که خیلیم بی راه نمی گم ما یه سرفصل با عنوان آموزش اسکیس و ..... نداریم!کلی تاپیکای جور واجور برا نرم افزار نداریم!من نمیگم نباید داشته باشیم چون اینها طبق عادات ما شکل میگرفتن امروز نه فردا ولی من می گم آموزش معماری کجاست؟واقعا معماری نیاز به آموزش نداره؟یعنی معماری انقدر خفیف شده که همه بدون نیاز به آموزش می تونن معمار باشن ؟عذر می خوام ازتون ولی اونی که تجربیه بنایی هستش نه معماری.معماری امروز یه علمه نه 4تا نرم افزار و 2تا ماژیک و یه سطل رنگ!
خوشحالم اونجایی که تحصیل کردم برای طراحی ارزش قائل بودن و روند طراحی رو آموزش دادن و نگفتن موضوع اینه برید به سلامت !

raha

مدیر بازنشسته
به خاطر همين گفتم ابتدايی!:D
اينطوری با روند کاری يک شرکت طرز برخورد با کارفرما ،...آشنا ميشيم

ممنون عزیزم. از پیشنهاد خوبت... خیلی ایده ی خوبیه... من با این خاله بازی کاملا موافقم... به شرط اینکه بچه ها هم پایه باشن! :w27:

ببینین رها خانوم تو این مدتی که اینجا بودم انقدری نشون دادم اگه 1ساعت حرف بزنم نیم ساعتشو عمل می کنم.من نگفتم هواپیما طراحی کنیم یا موشک بفرستیم هوا منم در جریان کارای گروهی باشگاه هستم که تقریبا خیلیهاش در حد طرح و برنامه ریزی موند ولی یه کم که نگاه کنین می بینین که خیلیم بی راه نمی گم ما یه سرفصل با عنوان آموزش اسکیس و ..... نداریم!کلی تاپیکای جور واجور برا نرم افزار نداریم!من نمیگم نباید داشته باشیم چون اینها طبق عادات ما شکل میگرفتن امروز نه فردا ولی من می گم آموزش معماری کجاست؟واقعا معماری نیاز به آموزش نداره؟یعنی معماری انقدر خفیف شده که همه بدون نیاز به آموزش می تونن معمار باشن ؟عذر می خوام ازتون ولی اونی که تجربیه بنایی هستش نه معماری.معماری امروز یه علمه نه 4تا نرم افزار و 2تا ماژیک و یه سطل رنگ!
خوشحالم اونجایی که تحصیل کردم برای طراحی ارزش قائل بودن و روند طراحی رو آموزش دادن و نگفتن موضوع اینه برید به سلامت !

شما منظور من رو اشتباه برداشت کردین... من نگفتم که موشک بفرستیم هوا... فقط یه مثال زدم از کاری که تو تالار هوا فضا داره انجام میشه... خوب مهندسین هوا فضا. هواپیما طراحی میکنند . ما ساختمون... منظورم این بود که ما هم میتونیم همچین کاری رو تو تالارمون انجام بدیم. به شرط اینکه بچه ها همکاری کنند... چون انقدر برنامه ها همش نصفه نیمه رها شدن. که ادم یه ذره دلسرد میشه از شروع همچین کارهایی...
در رابطه با آموزش معماری هم من بخش طراحیش منظورم بود که تو دانشگاه های ما (دانشگاه خودم منظورمه!!!) اکثرا چیزهایی که من یاد گرفتم در رابطه با طراحی سر کرکسیون ها ی استاد های مختلف بوده... من همیشه طرح هام رو با بهترین استاد های دانشگاه گرفتم... مهندس کاشف. پوردهیمی. ایروانیان و.... ولی با این وجود اکثر مواقع که وقت خالی داشتم سر کلاس بقیه استاد ها هم میرفتم... زمانی که استاد اشکال کارها رو میگیرفت... اون موقع بود که یه چیزهایی دست گیرم میشد... اینکه گفتم تجربی منظورم این بود ...!!! حق با شماست فکر میکنم لغت درستی استفاده نکردم... !

واسه شیوه آموزش معماری. کتاب های AA Projects Review رو نمیدونم دیدین یا نه... که اومده کل روندی رو که دانشجوهای دانشگاه AA تو طول دوران تحصیلشون طی میکنند رو بررسی کرده همراه پروژه هایی که کار کردن... فوق العاده است... در واقع اونا واقعا آموزش معماری میبینند... و ما در مقابل اونا فکر میکنم فقط خودمونو گذاشتیم سرکار... رشته ای که ما داریم بی نظیره. اما نه واسه نحوه ی آموزشش و نه مکانش. اصلا برنامه ریزی نشده. تو کشور ما... واقعا وقتی دانشگاه های اونا. کارهایی که انجام میدن و.. رو میبنم افسردگی میگیرم... فاصله ما با اونا خیلی زیاده...خیلی1

به قول استاد دومان. گاهی ما فقط کارمون میشه درد دل کردن... ای کاش به دنبال راهکار باشیم... یه اس ام اس جدیدا واسم اومده. خط اخرش نوشته"... برای مقابله با تاریکی شمشیر نمیکشند. چراغ می افروزند" از زرتشت

موفق باشید.

moya_memar

عضو جدید
چرا

چرا

سلام :cool:
آخه چرا كسي جواب سوال منو نداد ؟:cry::cry::cry:واسم مهمه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سـعید

مدیر بازنشسته
خوب بچه ها اگه اجازه بدين من 2تا از سوالهاي كنكور كارداني به كارشناسي امسال رو بگم آخه خودم هنوز تو جواب صحيح موندم،با اجازه
2.الگوي هندسي استوار در آرايش فضاهاي پيرامون حياط در معماري ايراني و به ويژه در خانه هاي سنتي ،قويا باعث كدام مورد مي شود؟
مرسي;);)
دوست عزیز لطفا در هر بار فقط یک سوال رو مطرح کنید..

shahryar14

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام جناب آقای مدیر
من قصد دارم با اجازتون یه تاپیک اینجا فعال کنم و برای همکاران معمار یه سری تصویر از ویلاهای زیبا و شیک به همراه نقشه های پلان و نما و . . . بذارم
منتها با هماهنگی شما، اگر اشکالی نداره
لطفا راهنمایی کنید، ممنون

MY WORLD

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسي;);)

فکر کنم سوال اول میشه مجموعه ای و سوا دوم گزینه سه.
فکر کنماااااااااا!
اینا مال چه د رسی بوده؟

asal sadra

عضو جدید
سلام :cool:
آخه چرا كسي جواب سوال منو نداد ؟:cry::cry::cry:واسم مهمه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

فکر کنم طراح سوال باید جوابو حتما بدونه که تایید کنه ...:question:
:surprised: هان
در مورد سوال یک منم با مناره عشق موافقم فکر کنم مجموعه ای بشه (در نظریه ی کرایر که انواع سازماندهی با توجه به شکل و هندسه بیان کرده تقسیم بندیش شامل : سازماندهی مرکزی , خطی , مرکزی خطی , چند شاخه ای , شبکه ی , سطوحی , پیچ در پیچ هست البته نمیشه به این استناد کرد ...:w19:
من فکر کنم باید یه سری به کتاب معماری فرم فضا نظم بزنی ...;)...)
در مورد سوال دو گزینه ی یک که غلطه ..:w46:... 2 و 4هم گمون نکنم .. بازم من با مناره موافقم (البته اینو با توجه به پلان چندتا خونه قدیمی میگم ):w19:

raha

مدیر بازنشسته
بچه ها لطفا قوانین مسابقه رو رعایت کنید...
moya-memar جان شما هم سوالتون رو میتونید در تاپیک سوالات و درخواست ها مطرح کنید... هر کی جوابش رو بدونه کمکتون میکنه... تو این مسابقه طراح سوال باید جواب سوالش رو بدونه ...!!!
بچه ها لطفا یکی سوال 62 رو مطرح کنه...