غذای دانشجویی

جاست شادی:-)

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
یه غذا دیگه هم هست
یه نوع کوکو بستگی به تعداد افراد موادش متغییره ولی گمونم برا یک نفر (البته پسر) یه عدد سیب زمینی یه عدد پیاز هر دو درشت اینا رو با هم رنده می کننین بعد بهش رب اضافه می کننین و هم میزنین و اب سیب زمینی رو می گیرین خوب تا وقتی تخم مرغو اضافه می کنین خراب نشه
توش تخم مرغ میزنین به حدی که یه مایه جون دار در بایدو کلا ذرات به هم بچسبه و از هم وا نشه
فک کنم دو تا کافی باشه

بعد تو تابه روغن می ریزی می زاری داغ بشه و و مایه رو میریزیو صافس می کنی تو ظرف و میزاری یه طرف پخته شه بعد برمیگردونی

آخرین ویرایش:

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
آش رشته :

ابتدا مقداری نخود و لوبیا رو تو یه قابلمه میپزی
عدس رو هم همینطور ولی جدا از نخود و لوبیات

حالا خود آش: یه پیاز (میگن پیاز درشت باشه چون خوشمزه میکنه) خرد می کنی و تفت می دی (البته من باشم ته قابلمه آب میریزم و میزارم آب پز شه پیازه چون روغن همش ضرره)
کمی زردچوبه بهش اضافه می کنی و بازم تفت می دی ، یک قاشق آرد اضافه میکنی برا لعاب انداختنش(آردم نداشتی موردی نداره نزن)

حالا تو قابلمه ت یه مقدار آب میریزی حدی که میخای آشت اونقد باشه و میزاری آب به جوش بیاد:d

وقتی جوش اومد و چنتا قل زد لوبیا نخودا رو عدسو اضافه می کنی و میزاری یه مقدار قل بخورن با آب حالا سبزی رو که قبلا اماده کردی(خرد شده) بهش اضافه می کنی (اگه پر سبزی دوست داری سبزی بیشتر بزن) و میزاری با آب بپزه حالا وقت اضافه کردن رشتست ، رشته رو به میزان مورد نیاز اضافه می کنی زیاد نزنی که اشت شور میشه (بعد یه عمر لکه ننگش میمونه رو پیشونیت طبق تجربه خخ)

بازم می زاری یه مقدار قل بخوره حالا می چشی اگه نیاز بود نمکو میزنی،فلفلم به میزانی ک میدونی می زنی و کمی زیره سبز (طعمشو محشر میکنه) حالا شعله رو کم می کنی تا آشت جا بیفته :d:d

برا سبزی آش فک کنم ایناست:جعفری ، گشنیز،تره، اسفناج یا برگ چغندر ، شنبلیله هم فک کنم

طریقه پاک کردن:
جعفری :برگ رو از ساقه جدا می کنی
گشنیز: برگ رو از سااقه جدا می کنی ( ولی من مامانم وقتی سبزیش نوچه هست ساقه رو هم میندازه مزه خوبی داره)

تفاوت این دوتا بالایی چون تازه واردا اشتب می کنن نمونش داداشم که فرستادم بگیره و به جا گشنیز جعفری گرفته
جعفری سبز تیره هست و ساقه سفت داره
گشنیز روشن تر و ساقه خیلی روشن و نرم

تره که سرو ته شو می زنی و چند تیکه می کنی
اسفناج و برگ چغندرم که برگشو جدا می کنی و اگه ساقش تازه بود اونم قاطی سبزیات می کنی وگرنه بنداز بیرون

آش رشته یه خصلتی داره ک تو هر سبزی بیابونی می تونی توش بزنی
یکیشون سلمسه هست که کنار جوی آب تو زمینای کشاورزی می روووووید خخ
از مامانت بپرس حتما می دونه
و خیلی هم اشو خوشمزه می کنه
میتونی به جا سبزی از سلمه استفاده کنی و خرد کرده به غذا اضافه کنی

این شکلیه

پیوست ها

• url.jpg
    url.jpg
    50.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

.6.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
والا از ما میشنوی اخر هفته ها تخم مرغ بزنو امگا3 بدنتو تامین کن :)
میتونی واسه تنوع کنسرو لوبیا و سوسیس هم استفاده کنی :)
حتی میشه وعده ها رو با نونو ماست هم سر کرد :)

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
یکی از غذاهای ساده دیگم سالاد الویست که اولا خیلی دنگ و فنگ داره کلی چیز میز می خاد از طرفیم چون سس مایونز و کالباس داره من اصلا توصیه نمی کنم

چنتا غذای ساده دیگم هست مثل شیربزنج ، فرنی(10 دقیقه ای)(البته نمی شه گفت غذان ولی برا زندگی دانشجویی از غذام غذاترن)
عدسی،پلو لوبیا،پلو عدس ،استامبولی،ابدوغ خیار!!!،سوپ

همینا از نظرم کم خرج بودن دیگه یادم نمیاد

هر کدومو خاستی بگو دست پخختشو بدم

ماست هم اگه خاستی یه وقت درست کنی بلدم می تونم یاد بدم

• Like
واکنش ها: .6.

اخراجی موقت
کاربر ممتاز

برو حمزه برو تا اونجایی ک من تو سفرامون دیدم تو انواع غذاها رو بلد بودی
نمیخای ریا بشه رو نمی کنی آشپزیتو :)

به نظرم تخم مرغو به جا نمیرو کردن آبپز کنه بهتره و همچنین دیگه با روغ سرخ نشده رژیمیه

• Like

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
چون غذا با سوسیس خاستی خوراک هندی رو بهت یاد میدم

البته من برا اینکه دانشجویی بشه و به صرفه یه چیزایی رو ننوشتم مث قارچ و ...

ابتدا سوسیس را قطعه قطعه می کنیم اول حلقه حلقه و بعد حلقه ها رو چهار قسمت

توی تابه مقداری روغن میریزیو سوسیسا رو میریزی توشو تفت میدی و همزمان زردچوبه و فلفلو اضافه میکنی ( بستگی به میزانی ک میخای تند بشه متغییره) وقتی رنگ سوسیسات جگری شد و مشخص بود پخته شده سس گوجه یا سس تندتو اضافه می کنی و کمی تفت می دی ( می تونی قبلش یه سیب زمینی هم آبپز کنی و مخلوط کنی و با سوسیسا تفت بدی)

حالا امادست می تونی با خیار شور و مخلفات میل کنی

بچه ها اگه جاییشو جا انداختم بگین چون خیلی وقته درست نکردم

• Like

ریحانه سعادت

عضو جدید
کاربر ممتاز
غذاهای دلنشجویی تلفیقی هنذمندانه از سیبزمنی و تخم مرغ و سوسیس و پیاز و ماکارانی وسویا یا گوشت هم تنگ ماکارونی است. قانون شمارش که بلدی شد چند تا؟؟؟؟

مواد لازم : سوسیس . سیب زمینی . نان لواش . سس گوجه . روغن . نمک
.
اول سیب زمینی رو حبه ای خورد میکنیم سرخ میکنیم . بعد سوسیس رو هم همین طور . بعد قاطیشون میکنیم نمک میزنیم.
.
نون رو مستطیل شکل میبریم . به صورتی که توی عکس نشون داده شده از سوسیس و سیب زمینی برمیداریم روش میریزیم و مثلثی جمعش میکنیم .
.
حالا سمبوسه ها رو سرخ میکنیم . بعدم سس میزنیم میخوریم :)
.
با خمیر نون هم میشه . fgnetynwry.jpg

Takesh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
دوستان خسته نباشید
چندتا غذایی دانشجویی ساده و کم خرج
(به غیز ار ماکارانی و تخم مرغ)
یادم بدین تا بتونم غذا درست کنم
چون پنجشنبه جمعه ها غذا نداریم
با تشکر

زیادن ؛خیلی هاشو خودت باید اختراع کنی :دی

برای شروع میتونی یه چند کیلو سویا بخری باهاش کارای زیادی میشه کرد :دی

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز

پس فکر کردی داداش داریم چیکار میکنیم؟!!!!
:biggrin:

خدایا این مرغ رو از ما نگیر:biggrin:

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی دوستان
مخلفات ماکارانی چطور درست میکنن؟!!!

حالا اگه حال داشتیم سالاد چطوری درست میکنن؟!!!
ممنون میشم دوستان کمکم کنید

Takesh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مرسی دوستان

سالاد ماکارانی زیاد دانشجویی نیس گرون تموم میشه .
همون ماکارانی رو دم بنداز ولی بدون مواد بعد با کنسرو نخود سبز+کنسروذرت+کالباس+پیازچه+ سس مایونز+ تخم مرغ پخته

shakiba.h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کوکو به دو صورت با سیب زمینی پخته یا با سیب زمینی نپخته
مثلا برای 3-4 نفر دو تا سیب زمینی بزرگ با یه پیاز متوسطو رنده میکنی بعد آبشو میگیری 5-6 تا تخم مرغ میریزی تو ش نمک فلفا و ادویه جات و اضافه میکنی اگه نعنا داشتی هم بریز خیلی خوب میشه مایتابه رو بذار روغنم بریز بذار داغ بشه بعد موادو خوب هم بزن بذار تخم مرغا کاملا با مواد قاطی شن روغن داغه داغ ک شد مواد بریز با قاشق پهنش کن در ماهیتابه رو بذار بعد سرخ شد پشت روش کن مراقب باش از هم نپاشه و ریز نشه واسه اینکه طرف دیگم سرخ شه دیگه در ماهیتابه رو تذار بعد که اون طرفم سرخ شد بردار نوش کن.....
با سیب زمینی پخته:
مثلا نیم کیلو سیب زمینیو بپز پوستشو بگیر رنده کن توشم یدونه پیاز متوسط رنده کن با دو تا تخم مرغ و ادویه فلفل و نمک و نعنا قاطی کن روغن داغ شد با قاشق بگیر بریز تو ماهیتابه به شکل دایره
یا خودت با اول به شکل دایره درآر بعد بریز تو ماهیتابه بذار دو طرفش سرخ بشه ....
کوکو سبزی:
این برای پسرا سخته پس منصرف میشم
واسه دوتای بالا بعضیا توش گوشت چرخ کردم میریزن جالب میشه

shakiba.h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مرسی دوستان

اگه گوشت چرخ کرده داری میتونی پیازو خرد کنی تو رغن سرخ کنی طلایی شد گوشت چرخ کرده رو هم بریزی تو پیاز طلایی شده بعد نمک فلفل ادویه بریزی خوب تفتش بدی که گوشت بو و طعم خامی نده بعد دو تا قاشق رب بریزی با آب لیمو
دومین راه هم با سویاست که معمولا دانشجوها اینو انتخاب میکنن
اول سویارو یکمشو بریز تو یه کاسه آب ولرم بذار یکم خیسونده بشه پف کنه بعد یربع بیست دقیقه آب کش کن آبشو بگیر
میتونی سیب زمینی و هویج فلفل دلمه ای هم بریزی
دو تا سیب زمینی بردار پوست کن نگینی خرد کن تو روغن سرخ کن بردارش بعد پیاز خرد شده رو بریز طلایی شد سویارو بریز فلفل دلمه ای هم بریز ادویه و فلفل مخصوصا فلفل قرمز هم بریز خوب که تفت دادی رب و آب لیمو بزن بعدم سیب زمینی سرخ کرده رو قاطیش کن
واسه ته دیگم میتونی سیب زمینیو ورق ورق کنی بذاری یا یه برگ لواش بذاری

shakiba.h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مرسی دوستان

سالاد ماکارونی؟؟
ماکارونی شکل دار بخر مثلا سبزیجاتشو بذار تو آب جوش خوب بپزه کاملا بپزه ها بعد آب کش کن زیر آب سرد بشورش بذار کنار
واسه 4 نفر مثلا دو تا سوسیسو ریز کن 200 گرم خار شور خوب ریز کن میتونی دو تا گوجه هم ریز کنی کنسرو نخود فرنگی و ذرت هم بریزی توش چند برگ کاهو هم میتونی ریز کنی توش سر اخر همه رو قاطی کن
بعد سس مایونزو آب لیمو و نمک فلفل بزن بذار خنک شه با نوشابه میل کن

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
ابگوشتم توضبح بدید لطفن:دی

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
ابگوشتم توضبح بدید لطفن:دی

صبح زود، گوشت (که یکم چربی داره) و حبوبات (یه شب بذار خیس بخوره ) و لیمو امانی رو بریز تو آب بذار پخته شه یکم روغن و نمکم بزن، برو کلاس، نزدیک ظهر که برگشتی چن تا سیب زمینی رو جدا میذاری آب پز شه، رب و ادویه و نمک فلفل رو به آبگوشتت بزن، بذار یکم جوش بخوره، بعد سیب زمینی پوست کرده رو هم بنداز توش، بذار جا بیفته...به نظر من و بچه های اتاقمون هرچی چرب تر، خوشمزه تر:D نه دیگه طوری که یه وجب روغن روش وایسه:razz: غذاتون برا ساعت 3 آمادس!!

baran 2012

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

صبح زود، گوشت (که یکم چربی داره) و حبوبات (یه شب بذار خیس بخوره ) و لیمو امانی رو بریز تو آب بذار پخته شه یکم روغن و نمکم بزن، برو کلاس، نزدیک ظهر که برگشتی چن تا سیب زمینی رو جدا میذاری آب پز شه، رب و ادویه و نمک فلفل رو به آبگوشتت بزن، بذار یکم جوش بخوره، بعد سیب زمینی پوست کرده رو هم بنداز توش، بذار جا بیفته...به نظر من و بچه های اتاقمون هرچی چرب تر، خوشمزه تر:D نه دیگه طوری که یه وجب روغن روش وایسه:razz: غذاتون برا ساعت 3 آمادس!!

دانشجو جماعت مگه گوشتم میخوره:biggrin:

MaRaL.arch

کاربر ممتاز

مرسی
دقیقا چ حبوباتی؟؟؟
نمک ب گوشت بزنم ک میگن پخته نمیشه ک:|
صبح زود ینی ساعت چند؟؟؟:D

ریحانه سعادت

عضو جدید
کاربر ممتاز
غذای دانشجو بایستی یه کباب کویده سلف باشه که وختی نزدیک سلف میشی از بوش حالت بد شه ولی بازم به روی خودت نیاری بگی خدایا توکل به خودت بری داخل جلو دهن ودماغت هم ببندی آخ حتی اگه ظاهرشم دیدی هیچی نگی بعد ظرفت رو که گرفتی مستقیم بری جلو مسءول سلف با جاش خالی کنی تو سطل زباله با یه لبخند زبیا برگردی و بری . و این کار رو آنقدر تکرار کنی تا تمام انشجویان باهات همراه بشن و از اون به بعد جلو سطل زباله یه صف طولانی تشکیل بشهه اونجایه که باید اسمت رو بذاری دانشجو.والللااااااااااا

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
دانشجو جماعت مگه گوشتم میخوره:biggrin:

از اول ترم صرفه جویی میکنید، وسطای ترم میتونید گوشت بخرید;):D بعدشم قرار نیس راسته گوسفندو همشو بخرید که، 250 - 500 گرم برا شیش هفت نفر کافیه:D

مرسی
دقیقا چ حبوباتی؟؟؟
نمک ب گوشت بزنم ک میگن پخته نمیشه ک:|
صبح زود ینی ساعت چند؟؟؟:D
راستی اون بالا یادم رف بگم همون صب یه دونه پیاز هم بریز، زیاد ریز نکنیا، یکم درشت تر باشه، عین پیازی که تو پختن مرغ میریزی.
نخود و لوبیا...حتما یه شب بذار خیس بخوره ها، نذاری ...:D
از صب بذاری هرچی باشه پخته میشه، یکم نمک میزنی که مزه بگیره یه کوچولو، نمک و ادویه اصلیش همون وقتیه که گفتم.
صب زود ساعت 6 و نیم 7
:D

غذای دانشجویی آسون خواستین بگین تا بگم;)

آخرین ویرایش:

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
غذای دانشجو بایستی یه کباب کویده سلف باشه که وختی نزدیک سلف میشی از بوش حالت بد شه ولی بازم به روی خودت نیاری بگی خدایا توکل به خودت بری داخل جلو دهن ودماغت هم ببندی آخ حتی اگه ظاهرشم دیدی هیچی نگی بعد ظرفت رو که گرفتی مستقیم بری جلو مسءول سلف با جاش خالی کنی تو سطل زباله با یه لبخند زبیا برگردی و بری . و این کار رو آنقدر تکرار کنی تا تمام انشجویان باهات همراه بشن و از اون به بعد جلو سطل زباله یه صف طولانی تشکیل بشهه اونجایه که باید اسمت رو بذاری دانشجو.والللااااااااااا

عصبانی نشو...موقع کارشناسی ما چن بار اعتصاب کردیم و دانشگاه مجبور میشد هم وضع غذا رو خوب کنه هم قیمت رو کنترل کنه، هم غذاها دو نوعی شد و هم دور چین غذاها متنوع شد...اما الان،اگه نون و چایی هم بدن کسی حرف نمیزنه...
من که اگه مجبور نباشم غذا رو دانشگاه بخورم، غذاهایی از سلف رو که میشه خورد رو میگیرم میبرم خوابگاه یه کوچولو فرآوری میکنم و میخورم...کنارشم حتما ترشی بندری میگیرم و میخورم تا بشه خورد غذا رو

baran 2012

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
از اول ترم صرفه جویی میکنید، وسطای ترم میتونید گوشت بخرید;):D بعدشم قرار نیس راسته گوسفندو همشو بخرید که، 250 - 500 گرم برا شیش هفت نفر کافیه:D

نه بابا باز نمیشه
ولی میشه یه کاری کرد :D
یه بار گوشت بخر چند بار ابگوشت درست کن جواب میده:biggrin:

MaRaL.arch

کاربر ممتاز

راستی اون بالا یادم رف بگم همون صب یه دونه پیاز هم بریز، زیاد ریز نکنیا، یکم درشت تر باشه، عین پیازی که تو پختن مرغ میریزی.
نخود و لوبیا...حتما یه شب بذار خیس بخوره ها، نذاری ...:D
از صب بذاری هرچی باشه پخته میشه، یکم نمک میزنی که مزه بگیره یه کوچولو، نمک و ادویه اصلیش همون وقتیه که گفتم.
صب زود ساعت 6 و نیم 7
:D

غذای دانشجویی آسون خواستین بگین تا بگم;)
اره حتمن فقط لطفن بجز کوکو انواع املت و نیمرو...:D
عدس نمیخواد ابگوشت؟؟!!

Takesh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
البته برا آبگوشت حتما 100% نیازی به گوشت نیست مثلا دیدم ترکا برای آبگوشت قلمه گاو میخرن میپزن

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
البته برا آبگوشت حتما 100% نیازی به گوشت نیست مثلا دیدم ترکا برای آبگوشت قلمه گاو میخرن میپزن

قلم گاو رو میشه باش یه چیزی تو مایه های کله پاچه درست کرد...توی آبگوشت ترجیحا همون گوشت بریزی بهتره:D

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
نه بابا باز نمیشه
ولی میشه یه کاری کرد :D
یه بار گوشت بخر چند بار ابگوشت درست کن جواب میده:biggrin:
بابا دخترا که مرتب مرغ و گوشت چرخ کرده مصرف میکنن...حالا شمام خسیس نباش، 7-8 هزار بده پول گوشت دیگه:D