سوالات و مشکلات در مورد گوشی های جاوا

bahman.eng

عضو جدید
سلام
جی پی اس یک سخت افزار هست که باید روی کیت گوشی توسط کارخانه سازنده نصب بشه. بعد نرم افزارش روی سیستم عامل نصب بشه تا بتونید ازش استفاده کنید.

گوشی شما سخت افزار جی پی اس نداره ولی میتونید از طریق بلوتوث و اتصال به یک دستگاه جی پی اس از اون استفاده کنید ولی به طور مستقل خیر
تشکر دوست عزیز
یعنی باید من گوشیمو به تعمیرگاه موبایل ببرم تا سخت افزار جی پی اس رو نصب کنن؟بعد نرم افزارشو نصب کنم؟
مرسی

aiineye degh

عضو جدید
سلام بچه ها من یه گوشی f305 دارم ودو روزه که صفحه نمایشش سفید شده و هیچی تنمایش نمیده . بنظر تون مشکلش از کجاست؟ باید ببرم پیش تعمیر کار یا نه؟ در ضمن وقتی بهم اس ام اسم میدن یا زنگ میزنن صدای اهنگ شون میادممنون اگر جواب بدید
یه راست پیش تعمیرکار

R o o z b e h

عضو جدید
تشکر دوست عزیز
یعنی باید من گوشیمو به تعمیرگاه موبایل ببرم تا سخت افزار جی پی اس رو نصب کنن؟بعد نرم افزارشو نصب کنم؟
مرسی

سلام
جی پی اس یک سخت افزار هست که باید روی کیت گوشی توسط کارخانه سازنده نصب بشه. بعد نرم افزارش روی سیستم عامل نصب بشه تا بتونید ازش استفاده کنید.

گوشی شما سخت افزار جی پی اس نداره ولی میتونید از طریق بلوتوث و اتصال به یک دستگاه جی پی اس از اون استفاده کنید ولی به طور مستقل خیر
دوست عزیز گوشی شما سخت افزار GPS رو داره خوبش هم داره!:eek:
این هم لینک
کافیه نرم افزار google map رو که روی گوشیتون هست رو اجرا و از منو گزینه use gps رو تیک بزنی بعداز چند لحظه که برنامه اجرا شد شروع میکنه به پیدا کردن ماهواره های gps و موقعیت کنونی شما رو با یه تقریب خوب نشون میده.
اگر هم گوشی بصورت پیش فرض سخت افزار gps نداشت نمیتونی ببری تعمیرگاه واست نصب کنن!! این رو جهت اطلاع گفتم.

arien

عضو جدید
سلام من تازه یه k970
گرفتم اما گاهی که دارم باهاش کار میکنم یهو دیگه دکمه هاش کار نمیکنه و بعد چند دقیقه صفحش سفید میشه و با دوباره خوب میشه.
اگه میشه راهنماییم کنین که چیکار کنم و چرا اینطوری میشه؟؟؟؟:(

HaMiD.TcI

مدیر تالار موبایل متخصص سیستم عامل Apple
مدیر تالار
سلام من تازه یه k970
گرفتم اما گاهی که دارم باهاش کار میکنم یهو دیگه دکمه هاش کار نمیکنه و بعد چند دقیقه صفحش سفید میشه و با دوباره خوب میشه.
اگه میشه راهنماییم کنین که چیکار کنم و چرا اینطوری میشه؟؟؟؟:(

به احتمال 99% مشکل از فلت گوشیتونه. یه سر ببریدش تعمیرگاه تا مشکلتونو دقیقتر بررسی کنه. وقتی صفحه ال سی دیتون کاملا" سفید میشه نور کیبوردتونم تغییری میکنه؟

arien

عضو جدید
به احتمال 99% مشکل از فلت گوشیتونه. یه سر ببریدش تعمیرگاه تا مشکلتونو دقیقتر بررسی کنه. وقتی صفحه ال سی دیتون کاملا" سفید میشه نور کیبوردتونم تغییری میکنه؟
یه دور از بالا تا پایین چراغاش خاموش روشن میشه!!!!!!!!!!!!!
من یه بار بردم تعمیرگاه بهم گفتن احتمالا گوشیم ویروسی شده و باید فلشش کنم.اما من مطمئنم که ویروسی نیستو دوس نداشتم گوشیم فلش بشه واسه همین ندادم که فلش کنن.
باید چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟:(:cry::cry::(:(:(

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
واقعا موبایل فروشی ها دانششون در حد تیم ملی بالاست ...
یکی نیست بهش بگه آخه مرتیکه ... مگه K970 سیستم عامل داره که حالا بخواد ویروسی هم بشه !!! حالا گیریم که ویروسی هم بشه دیگه فلش چرا ؟!؟!!؟
دوست عزیز همونطور که آقا حمید گفتن مشکلتون احتمالا سخت افزاریه !!!!
شما رمتون رو در بیارین ببینم بازم این مشکل رو دارین یا نه !

arien

عضو جدید
واقعا موبایل فروشی ها دانششون در حد تیم ملی بالاست ...
یکی نیست بهش بگه آخه مرتیکه ... مگه K970 سیستم عامل داره که حالا بخواد ویروسی هم بشه !!! حالا گیریم که ویروسی هم بشه دیگه فلش چرا ؟!؟!!؟
دوست عزیز همونطور که آقا حمید گفتن مشکلتون احتمالا سخت افزاریه !!!!
شما رمتون رو در بیارین ببینم بازم این مشکل رو دارین یا نه !
:D
چشم:smile:مرسی از راهنماییتون:gol::gol::gol::gol:
اگه رمم رو در آوردم و بازم اینطوری شد باید چیکار کنم؟و اگه دیگه اینطوری نشد یعنی مشکل رمم بوده؟؟؟؟
راستی؟ من گوشیم ضمانت نامه داره یعنی میتونم از ضمانت نامش استفاده کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
اگه رمتون رو در آوردین و مشکل بر طرف شد باید از خجالت رمتون در بیاین و فرمتش کنین ! اما اگه درست نشد باید مشکل سخت افزاری باشه !
به گارانتی هم میتونین مراجعه کنین !
گرچه گارانتی تو ایران اصلا معنی نداره !

arien

عضو جدید
اگه رمتون رو در آوردین و مشکل بر طرف شد باید از خجالت رمتون در بیاین و فرمتش کنین ! اما اگه درست نشد باید مشکل سخت افزاری باشه !
به گارانتی هم میتونین مراجعه کنین !
گرچه گارانتی تو ایران اصلا معنی نداره !
مرسي از راهنماييتون.
لطف كردين.

arien

عضو جدید
سلام
من یه سوال دیگه داشتم:
من باطری گوشیم رو هر سه روز به سه روز شارژ میکردم اما جدیدا حس میکنم باطریش زود به زود خالی میشه.مثلا اگه یه ساعت هم آهنگ گوش میکردم تازه فقط یه دونه شارژ خالی میکرد اما الان اگه نیم ساعت آهنگ گوش کنم 2-3تا شارژش خالی میشه.:(:(:(:(:cry:
چیکار باید بکنم؟
چرا اینطوری شده؟:(:(

arsenal1400

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من یه سوال دیگه داشتم:
من باطری گوشیم رو هر سه روز به سه روز شارژ میکردم اما جدیدا حس میکنم باطریش زود به زود خالی میشه.مثلا اگه یه ساعت هم آهنگ گوش میکردم تازه فقط یه دونه شارژ خالی میکرد اما الان اگه نیم ساعت آهنگ گوش کنم 2-3تا شارژش خالی میشه.:(:(:(:(:cry:
چیکار باید بکنم؟
چرا اینطوری شده؟:(:(

چه مدت است که ازش استفاده میکنید و ساخت کجاست؟؟

tatoo

عضو جدید
گوشی خودم w580
تو قسمت application برنامه هام همشون 2 تا شدن(جفت شدن) هیجکدومم کار نمیکنن پاکم نمیشن اگه بتونم پاکش کنم خیلی خوب میشه چون دوباره میتونم از other نصبشون کنم...
کمکم کنید...

arsenal1400

عضو جدید
کاربر ممتاز
رو باطریش نوشته made in china:D
از بهمن ماه دارمش.

اولا که باطریتون چینی هست
دوما احتمال داره مدت مکالمه یا استفاده های دیگر از گوشیتون بالاتر رفته باشه نسبت به اوایل
سوما شاید نور پس زمینه موبایلتون رو افزایش دادین یا اهنگ رو با صدای بیشتری نسبت به اوایل گوش میدین
چهارما اگه گارانتی نداره شاید مشکل پیدا کرده باشه

arien

عضو جدید
اولا که باطریتون چینی هست
دوما احتمال داره مدت مکالمه یا استفاده های دیگر از گوشیتون بالاتر رفته باشه نسبت به اوایل
سوما شاید نور پس زمینه موبایلتون رو افزایش دادین یا اهنگ رو با صدای بیشتری نسبت به اوایل گوش میدین
چهارما اگه گارانتی نداره شاید مشکل پیدا کرده باشه
خب من به خاطر کارم از گوشیم زیاد استفاده میکنم اما اگه تازه شارژ کرده باشم و آهنگ گوش کنم(با هم.ون صدای قبل) شارژش 2-3تا خالی میشه که قبلا اینطوری نبود.
گارانتی داره.
حالا باید چیکار کنم؟

arsenal1400

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب من به خاطر کارم از گوشیم زیاد استفاده میکنم اما اگه تازه شارژ کرده باشم و آهنگ گوش کنم(با هم.ون صدای قبل) شارژش 2-3تا خالی میشه که قبلا اینطوری نبود.
گارانتی داره.
حالا باید چیکار کنم؟

شما به اون نمایشگر شارژ خیلی توجه نکنید مهم درصد شارژه
هر باطری قابلیت تعداد محدودی شارژ و دشارژ شدن داره و کم کم قابلیتشو از دست میده. به نظرم جای نگرانی نیست و تا جایی که کار میکنه بگذارید کار کنه
راستی یه پیشنهاد از mp3 or mp4 player برای کارهای موسیقی خودتون استفاده کنید

arien

عضو جدید
شما به اون نمایشگر شارژ خیلی توجه نکنید مهم درصد شارژه
هر باطری قابلیت تعداد محدودی شارژ و دشارژ شدن داره و کم کم قابلیتشو از دست میده. به نظرم جای نگرانی نیست و تا جایی که کار میکنه بگذارید کار کنه
راستی یه پیشنهاد از mp3 or mp4 player برای کارهای موسیقی خودتون استفاده کنید
چشم ممنون از راهنماييتون.:smile:;)

HaMiD.TcI

مدیر تالار
گوشی خودم w580
تو قسمت application برنامه هام همشون 2 تا شدن(جفت شدن) هیجکدومم کار نمیکنن پاکم نمیشن اگه بتونم پاکش کنم خیلی خوب میشه چون دوباره میتونم از other نصبشون کنم...
کمکم کنید...
lگوشیتون رو به تنظیمات کارخانه برگردانید. اگر درست نشد فلشش کنید حل میشه

niaz**

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام مدیر تالار موبایل
ببخشید شما بازی و تم و این چیزا واسه aino ندارید یا سایتی نمیشناسید که من برم دان کنم؟

HaMiD.TcI

مدیر تالار
سلام مدیر تالار موبایل
ببخشید شما بازی و تم و این چیزا واسه aino ندارید یا سایتی نمیشناسید که من برم دان کنم؟
پیغام خصوصیتان را چک کنید.

n3m

عضو جدید
سلام
چندی پیش یک گوشی se wi00i spiro برای فرزندم خریدم.تا کنون چندین بار هنگ کرده است .طوری که تا باتری را خارج نکنم درست نمی شود .

HaMiD.TcI

مدیر تالار
سلام
چندی پیش یک گوشی se wi00i spiro برای فرزندم خریدم.تا کنون چندین بار هنگ کرده است .طوری که تا باتری را خارج نکنم درست نمی شود .
sلام
یکی از معایب گوشیهای جاوا هنگ زیاد آنهاس و هیچ روش قطعی برای برطرف کردن آن وجود ندارد. برای کمتر کردن هنگ کردن گوشی میتونید برنامه های اضافی را حذف کرده و فایل های مالتی مدیا را از حافظه ی گوشی به حافظه ی مموری انتقال بدید. همچنین آپدیت ورژن جاوای گوشی (در صورت موجود بودن آپدیت جدید) میتونه به شما کمک کنه.
اگر هنگ مردناش خیلی خیلی زیاد شده گوشی را به تنظیمات کارخانه ای برگردانید.ولی در کل هنگ مردن گوشی های سونی اریکسون چیز عادی هست و جای نگرانی نداره دوست عزیز

arien

عضو جدید
سلام سلام:smile:
من يه k970 دارم تا چند وقت پيش همش هنگ ميكرد بهم گفتين رمشو در بيارم در آوردم و الان ديگه هنگ نميكنه اما سرعت گوشيم نسبت به قبل پايين اومده و باتريمم زود به زود شارژ خالي ميكنه بايد چيكار كنم؟؟؟؟؟

HaMiD.TcI

مدیر تالار
سلام سلام:smile:
من يه k970 دارم تا چند وقت پيش همش هنگ ميكرد بهم گفتين رمشو در بيارم در آوردم و الان ديگه هنگ نميكنه اما سرعت گوشيم نسبت به قبل پايين اومده و باتريمم زود به زود شارژ خالي ميكنه بايد چيكار كنم؟؟؟؟؟
سلام
خالی کردن زود به زود باطریتون که ربطی به مموری نداره. بهتره که شما از یک مموری خوب و مرغوب مثل مارک سونی اصل از فروشگاه معتبر استفاده کنید تا هم هنگ کردن گوشیتون بیاد پایین هم سرعتش بره بالا.
برای اینکه گوشی باطریش خالی نشه اصولا" از تم های با رنگ بسیار روشن و یا استفاده از گوشی موبایل با حداکثر روشنایی تصویر خودداری میکنند:gol:

arien

عضو جدید
سلام
خالی کردن زود به زود باطریتون که ربطی به مموری نداره. بهتره که شما از یک مموری خوب و مرغوب مثل مارک سونی اصل از فروشگاه معتبر استفاده کنید تا هم هنگ کردن گوشیتون بیاد پایین هم سرعتش بره بالا.
برای اینکه گوشی باطریش خالی نشه اصولا" از تم های با رنگ بسیار روشن و یا استفاده از گوشی موبایل با حداکثر روشنایی تصویر خودداری میکنند:gol:
خب آخ من قبلا هم از همين تم ها استفاده ميكردم و تازه اينا هم تم هاي خود گوشي هستن.روشنايي گوشيمم مثل قبله اما من قبلا هر سه روز به سه روز شارژ ميكردم و الان مجبورم هر روز شارژش كنم.:(:(

HaMiD.TcI

مدیر تالار
خب آخ من قبلا هم از همين تم ها استفاده ميكردم و تازه اينا هم تم هاي خود گوشي هستن.روشنايي گوشيمم مثل قبله اما من قبلا هر سه روز به سه روز شارژ ميكردم و الان مجبورم هر روز شارژش كنم.:(:(
نگهداری باطری گوشی ربطی به حافظه ی شما نداره آخه. میخواید یه بار دیگه رم رو بزنید ببینید بازم به حالت اصلی بر میگرده؟

IT Engineer2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ببینید باتری پُف نکرده؟ شاید عمر خودشو کرده و باید عوض شه.
برای شارژ بهتره اجازه بدین کاملا شارژ گوشی تموم شه و خاموش شه. بعد شارژ کنین.

HaMiD.TcI

مدیر تالار
ببینید باتری پُف نکرده؟ شاید عمر خودشو کرده و باید عوض شه.
برای شارژ بهتره اجازه بدین کاملا شارژ گوشی تموم شه و خاموش شه. بعد شارژ کنین.
این گوشی 1 ساله که وارد بازار ایران شده و به فرض این هم که این دوستمون سر همین یک سال خریده باشن هیچ باتری ای در طول یک سال برجسته نمیشه.
باتری های لیتیوم یونی باید به طور کامل شارژ شده و در شارژ اولیه خود حدود 8 ساعت هیچکدام از یونهای باتری بدون بار نشند یعنی 8 ساعت کامل به شارژ باشه تا بلافاصله پس از خالی شدن شارژ دوباره شارژ بشه. این کار حجم یون رو برای گرفتن بار زیاد کرده و نگهداری شارژ بهینه میشه.
وقتی میخواید گوشیتون رو شارژ کنید باید بزارید تا گوشی پیغام ضعف باتری رو نمایش بده بعد باتری رو شارژ کنید. خاموش شدن گوشی در اثر تخلیه باتری هم به باتری صدمه میزنه هم به قطعات. در ضمن گوشی باید با یک بار به شارژ زدن فول شارژ بشه نه اینکه چند وقت یک بار گوشی رو به شارژ بزنیم تا نیمه شارژ بشه.

البته تمامی اینا عمر باتریتون رو حدود 1 سال بشتر میکنه. باتری های لیتیوم یونی عمر چندان زیادی ندارن و انواع آنها از 2 تا 8 سال عمر مفیدشونه که مطمئنا" عمر باتری های گوشی تلفن همراه در حدود 2 تا 4 سال هست