سوالات و مشکلات در ارتباط با نرم افزارهای مهندسی برق

sfakor

عضو جدید
دوست عزیزم متأسفانه کرک این لینک کار نمیکند، میتونید یه لینک دیگه بهم بدین، چون من ایران نیستم فعلا
با تشکر از شما

nafise05

عضو جدید

hosseig69

عضو جدید
سلام دوستان خسته نباشید 1سوال تو نصب مطلب تو قسمتselect products to installکدوما رو برای رشته برق نصب کنیم چون همه قسمت های مطلب به دردمانمیخوره که حجمشم زیاد میشه.

hamedandy

عضو جدید
سلام.من در نرم افزار digsilent با busbar مشکل دارم.وقتی چیزی رو بهش وصل می کنم ، یه پنجره جدید باز میشه،وقتی که دوباره به پنجره قبلی(grid) بر میگردم،اون جزئی که وصل کرده بودم،ارتباطش با busbar قطع میشه.اگه میشه کمکم کنید.

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
سلام.من در نرم افزار digsilent با busbar مشکل دارم.وقتی چیزی رو بهش وصل می کنم ، یه پنجره جدید باز میشه،وقتی که دوباره به پنجره قبلی(grid) بر میگردم،اون جزئی که وصل کرده بودم،ارتباطش با busbar قطع میشه.اگه میشه کمکم کنید.

سلام دوست من
حدس میزنم از ورژن 14 یا 15 استفاده میکنید
نرم افزار DIgSILENT بعد از ارائه ورژن 13.2 اومده یه تغییراتی داده تو سیستم busbar و station که وقتی یه المانی رو میخواید بهش وصل کنید یه صفحه باز میشه و توی اون صفحه به صورت پیش فرض 4 گره موجوده که میتونید عناصرتون رو بهش وصل کنید
حالا اگه عنصرتون رو اونجا به درستی وصل کنید توی فضای Grid هم نشون میده! اگر نشون نمیده پس درست به یکی از 4 نقطه وصل نمیکنید!!
اگر سوالی بود در خدمتم
موفق باشید

hamedandy

عضو جدید
آره ورژن ش4.1 هست.ممنونم از لطفتون.مرسی.
این مشکلم حل شد.
یه مشکل دیگه هم دارم.مشخصات ژنراتور رو در سربرگEMT simulation/RMS simulation نمیتونم وارد کنم.یعنی در پروژه مقادیری مانند T'dوT"dو.... میخوام وارد کنم،ولی در این سر برگ چیزی برای وارد کردن آن نیس.آگه میشه کمکم کنید.

milnazan

عضو جدید
با سلام، من 1 پروژه دارم که باید 1 سری ویژگی رو از یک سیگنال گفتار بیرون بکشم.الگوریتم کار رو دارم اما کدنویسیش برام سخته.میخوام بدونم سیگنال گفتار رو چطور میشه فریم بندی کرد و کدهای مطلب واسه اینکار چیه.الگوریتم کاری که باید انجام بدم رو هم گذاشتم
ممنون میشم کسی بتونه جوابمو بده.
با تشکر

mfcc.png

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
آره ورژن ش4.1 هست.ممنونم از لطفتون.مرسی.
این مشکلم حل شد.
یه مشکل دیگه هم دارم.مشخصات ژنراتور رو در سربرگEMT simulation/RMS simulation نمیتونم وارد کنم.یعنی در پروژه مقادیری مانند T'dوT"dو.... میخوام وارد کنم،ولی در این سر برگ چیزی برای وارد کردن آن نیس.آگه میشه کمکم کنید.

خواهش میکنم

درباره مشکل بعدیتون:
دوست من توی سربرگ های EMT simulation/RMS simulation جایی برای وارد کردن اطلاعات در تنظیمات ژنراتور وجود نداره!
شما باید تنظیمات شبیه سازی رو تو قسمت Calculate Initial Conditions وارد کنید (یه دکمه که شبیه کسیه که میخواد شروع کنه به دویدن با رنگ قرمز)
امیدوارم تونسته باشم جوابگوی سوالتون باشم

masoodxl

عضو جدید
مشاهده پیوست 183764

سلام
لطفاً در حل این سوال در مورد نرم افزار ETAP بنده رو همراهی بفرمایید.خدا خیرتان دهد.

ترسیم مقادیردهی
پخش بار تحلیلی
گزارش گیری

hamedandy

عضو جدید
سلام مهندس.جواب کامنت رو دادم ،نمی دونم براتون اومد یا نه.
متاسفانه اون مقادیری که من میخام وارد کنم،تو
Calculate Initial Condition نیس
ممنونمیشم کمک کنید.میخام مقادیر زیر رو وارد کنم برا ژنراتور:
X"d,X'd,
Xd',Xq',Td".Tq",X1

alale2011

عضو جدید
please help me

please help me

salam doostane aziz
omidvaram haletoon khoob bashe
man be komake shadid niaz daram
age mitoonid komakam konid lotfan:gol::gol::gol:
man darbareye matlab hichi nemidoonam

:gol::gol::gol::gol::(:cry::cry::cry::cry::cry::cry::(:gol::gol::gol::gol:
فرض کنید X متغیر تصادفی با توزیع رایلی، با پارامتر σ =1 باشد، و Y=X^2
1- ابتدX را تولید کنید. (تعداد نمونه شبیه سازي را برابر با n_sample=1000 بگیرید) راهنمایی: از توزیع نرمال کمک بگیرید، اما از randn استفاده نکنید.
2- Yرا تولید کنید.
3- خروجی تابع hist را برای Y با تعداد بازه دلخواه اما مناسب بدست آورید (رسم هیستوگرام مدنظر نیست، در این مرحله خروجی هدف است.)
4- خروجی مدنظر مرحله قبل را با کدنویسی بدست آورید
5- خروجیهاي hist را با کدنویسی مناسب و با دستور plot رسم کنید. در این مرحله میتوانید pdf توزیع را مشاهده کنید
6- نمودار pdf توزیع را با استفاده از فرمول pdf توزیع، نوشتن کد مناسب، و بازهبندي خطی مناسب (براي محورx) برروي نمودار قبلی رسم کنید. پیشنهاد میشود رنگ مشاهده و شیوهي خط این نمودار را با نمودار مرحله قبل متفاوت انتخاب کنید.
7- چه توزیعی را شبیهسازي کردهاید?
8- امیدریاضی ( (E(Y ) را با کدنویسی بدست آورید (از دستور mean استفاده نکنید) و آن را همراه با میانگینی که براي توزیع از نظر تئوري بدست میآید، در خط فرمان MATLAB نمایش دهید. مقدار خطا را نیز نمایش دهید.
9- امیدریاضی را با استفاده از قضیه اساسی امیدریاضی، - براي متغیر شبیهسازي شده- بدست آورید
10- واریانس (σ^2 ) را با کدنویسی بدست آورید (از دستور var استفاده نکنید) و آنرا همراه با واریانسی که براي توزیع از نظر تئوري بدست میآید، در خط فرمان MATLAB نمایش دهید. مقدار خطا را نیز نمایش دهید
11- مقدار CDF تابع را با استفاده از خروجی تابع hist و مقداري کدنویسی بدست آورید. (راهنمایی: از شیوههاي انتگرالگیري عددي - در درس محاسبات عددي - ایده بگیرید.)
12- CDFتابع را با استفاده از فرمول رسم کنید
13- مراحل را براي n_sample=10000 و n_sample=100000 تکرار کنید.
به ازاي n_sample=10000 مراحل 1 تا 10 را براي σ= 1/radikal 2 تکرار کنید.

masoodxl

عضو جدید
سلام
کسی فیلم آموزشی کار با نرم افزار
etap رو داره؟؟؟متشکرم

mehrce

کاربر فعال مهندسی عمران ,
کاربر ممتاز
سلام
کسی فیلم آموزشی کار با نرم افزار
etap رو داره؟؟؟متشکرم
تو سایت etap وجود داره ، به لینک زیر برو و هر کدوم رو خواستی ببین. البته اگه نمیتونی از موانع دانلود فیلم رد بشی:)smile:) روی View Flash Player که برای هر کدوم وجود داره کلیک کن.
http://etap.com/training/tutorials-training-videos.htm

بعضی از اونارو تو لینک زیر هم قرار دادم، خواستی از اینجا هم میتونی دانلود کنی.
http://elm24.com/fa/2013/12/20/دانلود-فیلم-آموزشی-etap/

آخرین ویرایش:

masoodxl

عضو جدید
سلام
نحوه پخش بار تحلیل و گزارش گیری با نرم افزار etap را برام لطفاً توضیح دهید.متشکرم

Armin1370

عضو جدید
a.jpg

سلام دوستان ...

من تو نرم افزار اُرکد تمامی پی دی اف های آموزشی رو خوندم .. مشکلم اینه که طبق عکس وقتی می خوام بعد بستن مدار سیمولیشن رو اجرا کنم مانند پی دی اف ها اون آیکون نیست ، ممکنه راهنمایی کنین ؟

ممنون می شم

vajihe.jamshid

عضو جدید
سلام
خسته نباشید
پروژه ای دارم که نیاز به کمک دارم. یک سیگنال صوتی رو که صدای یک آدمه که تحت تاثیر آژیر آمبولانس نامفهموم شده رو باید در متلب پردازش کنم و آژیر رو حذف کنم.از مقادیر سیگنال نمونه برداری با فرکانس خاصی(که خودشون خواستن) انجام دادم. وحالا باید تابعی بنویسم که از این نمونه ها تبدیل فوریه بگیرم.سوال اول اینکه: تبدیل فوریه ای که میگیرم باید گسسته باشه یا پیوسته(سیگنال اصلی پیوسته است ولی من نمونه برداری کردم(گسسته)).کدهایی که نوشتم ایناس تابعی که نمی دونم چی باید باشه اسمش Fourier_Samples است. در ضمن این راه حل که با این روش حل بشه رو خودشون تعیین کردن...

% reading the audio file[audio_vector , Fs] = wavread(source_file);
% audio_vector: contains the samples of the audio signal
% Fs: sampling frequency in Hz

% the frequencies at which the Fourier transform is requested
Freq_vector = linspace(-10e3 , 10e3 , 1e3+1);

% calling the function that evaluates the Fourier transform at given
% frequencies

audio_Fourier = Fourier_Samples(Freq_vector , audio_vector , Fs);

تابع Fourier_Samples رو می خوام بنویسم. البته قسمت های اصلی کدو اینجا گذاشتم
کسی هست که بتونه کمکم کنه؟

amiriraj

عضو جدید
سلام من pscad رو نصب کردم.ولی نمیتونم چیزی توش ران کنم.ایراد fortran میگیره.چیکارش کنم؟

aliasghar_sut

عضو جدید
سلام
در orcad یه مشکلی پیش اومده
وقتی یه قطعه اضافه می کنیم مثلا مقاومت کنار شکل مقاومت یه اسم مینوشت (R1) و اندازش رو به صورت پیش فرض مینوشت 1K .اما الان R1 و R مینویسه .و وقتی هم که میزنم تحلیل کنه کنار هر مقومت یه دایره قرمز میاره و تحلیل نمی کنه .
البته وینوز 8 اجرا می کنم با run az administrator اجرا می کنم ولی همین مشکل پیش میاد
اگه بتونین کمکم منید ممنون میشم

*DANIAL*

عضو جدید
سلام بر همه مهندسان
مهندسی هست که جزوه یا فایلی در مورد نرم افزارهای digsilent ورژن 14.0.520.2 ، eplan ورژن p8 1.09.10 و dialux ورژن 4.10 داشته باشه.....

arefeh tci

عضو جدید
سلام به همه ی مهندسان
من نرم افزار پرتیوس رو دانلود کردم و نصب کردم.license keys مشکل داره

:(

آخرین ویرایش:

aliasghar_sut

عضو جدید
سلام
وقتی از ترانزیستور استفاده می کنم و دکمه تحلیل رو میزنم یه دایره سبز کوچک میاد بغل بیس ترانزیستور و این خطا رو میده :
ERROR -- Less than 2 connections at node N00139
ERROR -- Less than 2 connections at node N00229
و خطای دایره سبز رنگ
WARNING: [NET0093]
No PSpiceTemplate for Q1, ignoring
اتصالات رو بار ها و بارها چک کردم ولی درست نشد
دوستان اگر میتونین خواهش می کنم زورتر کمک کنین خیلی ضروریه

iiranican

عضو جدید
با سلام خدمت مهندسین و متخصصصین
من دار حال شبیه سازی سیستم کنترل upfc در متلب هستم ولی به نتیجه مطلوبی نمیرسم اینجا کسی با statcom یا sssc یا upfc آشنایی داره یا فایل شبیه سازی ازشو نداره ..؟

masoodxl

عضو جدید
پروژه نرم افزار ایتپ

پروژه نرم افزار ایتپ

سلام:(
در قسمت گزارش گیری همش صفر نمایش میده!!!
کجای کارم اشتباه بوده؟؟؟مرسی

masoodxl

عضو جدید
درخواست کمک خواهش میکنم

درخواست کمک خواهش میکنم

سلام:(
در قسمت گزارش گیری همش صفر نمایش میده!!!
کجای کارم اشتباه بوده؟؟؟مرسی

sh_amini

عضو جدید
سلام .
دوستان من دارم ميكروكنترلر و مخصوصا نوع AVR ياد ميگيرم .و دارم خودم بدون كلاس اينكارو مي كنم چون متاسفانه نتونستم كلاسي شركت كنم
من ترم 4 مهندسي برق هستم برا همين ي سري از مفاهميو هنوز بلد نيستم .مي تونم خواهش كنم ي نفر راهنماييم كنه كه برا اينكه از پايه يادبگيرمش چه كتابي بخونم
ممنونم
من كتاب كاهه رو دارم ولي همون طور كه گفتم با ي سري از مفاهيم مشكل دارم .

بالا