سوالات و مشکلات در ارتباط با نرم افزارهای مهندسی برق

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
با سلام
با استفاده از
matlab
قصد داشتم که عملکرد یک رله
earth fault

را در یک سیستم سه فاز ساده شبیه سازی کنم

خب مشکل کجاست؟

اگر طرز کارشو میدونید فکر نکنم مشکلی باشه
اگر جریان هر سه فاز برابر جریان نول باشه... یعنی جمع جبری جریان های سه فاز و نول برابر صفر باشه یعنی مدار درسته و فالتی نیست تو سیستم.
ولی اگر این معادله برقرار نباشه... یعنی جریان های 3 فاز میان ولی از سیم نول بر نمیگردن! اونوقت ارت فالت مدار رو قطع میکنه.
یه سی تی لازمه و یه رله ارت فالت...
اگر معادله بالا رو در سیمولینک شبیه سازی کنید به سادگی جواب میگیرید

موفق باشید

hadiuu

عضو جدید
سلام یه پروژه دارم که با نرم افزار باید اجرا کنم قسمتی از اون مربوط میشه به پخش بار به چهر روش نیوتن رافسون،نیوتن رافسون مجزا،نیوتن رافسون مجزای سریع، DCLF سیستمش سیستم 24باسه RTS-96 هست کسی حل اینو داره؟ اخه برنامه نویسیم خوب نی نمیتونم کاریش کنم! حتی psat هم نصب کردم همین 24 باسه رو داره ولی حل همه ی این روش هارو نداره! اگر یکی 2تاشم داشته باشین بقیشو خودم میتونم کار کنم ببینم چجوریاس
ممنون

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به دوستان

من نرم افزار Proteus را نصب کردم ولی به Licence این ایراد را میگیرد. مشکلش چیه؟
http://www.uplooder.net/img/image/25/0a8e6617730e21fbbb9c3f319915e7a5/Capture.PNG

دوست عزیز احتمالا لازم هست فایل مربوط به پچ رو در مسیر نصب قرار دهید و سپس اقدام به پچ کردن نمایید. در ضمن بگید از کدوم ورژن پروتئوس دارین استفاده می کنید!؟

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
درست نشد ورژن 7
به چند نکته توجه کنید
یک اینکه کاملا به درستی نصب شده باشه .
2- ورژنی از نرم افزار قبلا در سیستم نصب نشده باشه
3- انتی ویروس غیر فعال باشه
4- یوزر اکانت غیر فعال باشه
5- به سیستم عامل توجه شود . 32 یا 64 بیت بودن سیستم و نرم افزار
6-به درستی کرک و پچ شود در صورت نیاز
سیستم به اینترنت وصل نباشد در زمان نصب برنامه

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
درست نشد ورژن 7

از ورژن اخر این نرم افزار یعنی ورژن 8 استفاده نمایید روی همه سیستم عامل ها بدرستی عمل می کنه و کتابخونه هاش بروز شده. احتمالاً ورژنتون رو سیستم عاملی که دارین نصب می کنید جوابگو نیست.

emadpaz

عضو جدید
طراحی شبکه برق با استفاده برنامه متلب

طراحی شبکه برق با استفاده برنامه متلب

سلام دوستان برای طراحی یک شبکه برق از تولید تا مصرف با سمولینک احتیاج به کمک دارم
نوع زنراتور رو چی انتخاب کنم و اینکه ولتاز خروجی از زنراتور وارد ترانس۴۰۰ میشود؟ آیا در شبکه مصرف ولتاز ۴۰۰کیلو مستقیم تبدیل به ۲۰ میشود یا به ترتیب ۴۰۰ - ۲۳۰ - ۶۳- ۲۰ میباشد
و نوع بار را چی بزارم .ترکیبی از موتورها و بار ها به صرت موازی یا خیر؟

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
سلام دوستان برای طراحی یک شبکه برق از تولید تا مصرف با سمولینک احتیاج به کمک دارم
نوع زنراتور رو چی انتخاب کنم و اینکه ولتاز خروجی از زنراتور وارد ترانس۴۰۰ میشود؟ آیا در شبکه مصرف ولتاز ۴۰۰کیلو مستقیم تبدیل به ۲۰ میشود یا به ترتیب ۴۰۰ - ۲۳۰ - ۶۳- ۲۰ میباشد
و نوع بار را چی بزارم .ترکیبی از موتورها و بار ها به صرت موازی یا خیر؟
دوست من برای شبیه سازی با هر نرم افزاری باید ابتدا سواد برقی داشته باشید ...

بار که درسته. ترکیبی از موتور ها و بار های موازی (شاید با ولتاژهای متفاوت)
انتخاب نوع ژنراتور هم در متلب پیچیده نیست...چون حق انتخابی ندارید چندان... از قسمت Preset میتونید یه نوع استانداردشو انتخاب کنید
درباره ولتاژ خط هم بستگی به طول خط داره و توان انتقالی و ... داره

emadpaz

عضو جدید
دوست من برای شبیه سازی با هر نرم افزاری باید ابتدا سواد برقی داشته باشید ...

بار که درسته. ترکیبی از موتور ها و بار های موازی (شاید با ولتاژهای متفاوت)
انتخاب نوع ژنراتور هم در متلب پیچیده نیست...چون حق انتخابی ندارید چندان... از قسمت Preset میتونید یه نوع استانداردشو انتخاب کنید
درباره ولتاژ خط هم بستگی به طول خط داره و توان انتقالی و ... داره

دوست عزیز میشه کمی بیشتر در مورد انتخاب ژنراتور ها و تفاوتشون توضیح بدید . در ضمن توی library کجا باید دنبالشون بگردم؟

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
دوست عزیز میشه کمی بیشتر در مورد انتخاب ژنراتور ها و تفاوتشون توضیح بدید . در ضمن توی library کجا باید دنبالشون بگردم؟
شما از لایبرری سیمولینک یه ماشین سنکرون برمیدارید و در صفحه قرار میدید
2بار کلیک میکنید تا ستینگش باز بشه
اونجا باید یه قسمتی باشه به نام preset
که تعدادی از تجهیزات استاندارد لیست شده...
اگه یکیشو انتحاب کنید دیگه بقیه تنظیمات غیر فعال شده و تنظیمات مخصوص اون جایگزین میشه

معمولا ولتاژ ژنراتور های بزرگ در حدود 20 کیلو هست در کشور ما... بعدش ترانس قرار میدید و ولتاژ رو بالا میبرید (بستگی به طول خط انتقال و توان انتقالی و ... داره که چقدر ولتاژ رو بالا ببرید)
از 20 کیلو به 400 کیلو معمولا به یک باره تغییر پیدا نمیکنه و از ترانس های چند طبقه استفاده میکنن. در سمت مصرف هم همین صادقه. یعنی خط 230 یا 400 میاد تو پست و میشه 132 و این 132 به پست های فوق توزیع منتقل شده و اونجا 132 به 20 تبدیل شده و 20 به پست توزیع وصل شده و اونجا به 400 تبدیل میشه (اینایی که عرض کردم یه مثال کلیه و همیشه صادق نیست)

challenger_69

عضو جدید
سلام
من میخوام یه شکل موج رو در محیط PSCAD به EXCEL انتقال بدم و توسط excel رسمش کنم. کسی میدونه چه جوری باید این کار رو کرد؟

arya123

عضو جدید
microsoft visual studio و سی شارپ

microsoft visual studio و سی شارپ

سلام دوستان
من برای یادگیری سی شارپ تنها جزوه ای که پیدا کردم با microsoft visual studio 2005 بود و خودم نسخه 2012 رو تونستم بگیرم و نصب کنم.:(
کسی اگه جزوه سی شارپ از نسخه 2012 داره لطفا بزاره.
دوستانی که کار کردن لطفا بگن اگه چیزی پیدا نکردم همون 2005 رو یاد بگیرم نسخه های جدیدش خیلی فرق داره؟؟؟؟
نسخه نصبی microsoft visual studio 2005 رو هم پیدا نکردم اگر کسی داره لطفا لطفا بزاره:gol::gol::gol:
متشکرم:gol:

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من برای یادگیری سی شارپ تنها جزوه ای که پیدا کردم با microsoft visual studio 2005 بود و خودم نسخه 2012 رو تونستم بگیرم و نصب کنم.:(
کسی اگه جزوه سی شارپ از نسخه 2012 داره لطفا بزاره.
دوستانی که کار کردن لطفا بگن اگه چیزی پیدا نکردم همون 2005 رو یاد بگیرم نسخه های جدیدش خیلی فرق داره؟؟؟؟
نسخه نصبی microsoft visual studio 2005 رو هم پیدا نکردم اگر کسی داره لطفا لطفا بزاره:gol::gol::gol:
متشکرم:gol:

دوست عزیز

اگه بتونید زبان انگلیسی رو متوجه بشید محصولات شرکت لیندا که به زبان انگلیسی بسیار ساده است برای یادگیری هر نرم افزاری بی نظیر هست.

rezazadeh ali

عضو جدید
سیمولینک

سیمولینک

با عرض سلام و وقت بخیر
در سیمولینک matlab ، به بلوک انتگرالگیر error میده و شبیه سازی انجام نمی شود. بعد از انتگرالگیر unit delay هم گذاشتم تاثیری نداشت، از انتگرالگیر با limit هم استفاده کردم، بهبودی حاصل نشد. اگر شما راهکار دیگه ای یاد دارید و منو راهنمایی کنید، ممنون میشم.
error اینه:Derivative input 2 of 'project/PID Controller1/Integrator' at time 0.0 is Inf or NaN. Stopping simulation. There may be a singularity in the solution. If not, try reducing the step size (either by reducing the fixed step size or by tightening the error tolerances)

zizi1373

عضو جدید
سلام..یه شکل از تبدیل فوریه یه سیگنال نویز دار دارم، گفته نوع نویزش چیه،فرکانس نویز چیه.... چطوری باید بفهمم؟ (شکلش اینطوریه که 2 نقطه مقداری خیلی زیادتر از بقیه نقاط دارن)
اگه میشه زووووووووووووووود

elaheebrahimi75

عضو جدید
با سلام به همه دوستان
میخواستم بدونم کدام نرم افزارها برای رشته برق پرکاربردتر است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

soroush-68

عضو جدید
مشکل license eplan

مشکل license eplan

باسلام .بعدنصب برنامه eplan8 موقع اجرابامشکلThe program 'EPLAN' cannot be started with this license. مواجه میشم.:cool:

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
باسلام .بعدنصب برنامه eplan8 موقع اجرابامشکلThe program 'EPLAN' cannot be started with this license. مواجه میشم.:cool:

دوست گرامی لطفاً بگین از کدام ورژن این نرم افزار دارین استفاده می کنید و بر روی چه سیستم عاملی نصب کردیده اید. (32 و یا 64 بیتی بودن اون رو هم مشخص نمایید)؟؟

دوست - قدیمی

عضو جدید
مشکل درنصب برنام

مشکل درنصب برنام

دوستان گلم من در نصب برنامه visual c++ مشکل دارم برای نصب این برنامه گفتن باید از بک vs-ultimate استفاده کنم. که تو نصب کردنش این ارور رو میگیرم.

Error.jpg
:que:

دوست - قدیمی

عضو جدید
این برنامه رو برای این می خوام نصب کنم چون هم کامبایلر برنامه نویسی اسمبلی من به نام دیباگر بیغام میده که این نرم افزار رو احتیاج داره و هم برای نوشتن برنامه به زبان c++ احتیاجش دارم اگه راهنماییم کنید خیلی ممنون میشم.

yasna_s

عضو جدید
سلام
نحوه نصب نرم افزارsimatic s7با توضیح کامل رو کسی داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
نحوه نصب نرم افزارsimatic s7با توضیح کامل رو کسی داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نکته اول: اگه از ورژن 5.5 استفاده کنید امکان نصب بر روی ویندوز 7، 64 بیتی رو خواهید داشت.
نکته دوم: شما بفرمایید کدوم ورژن رو دارین و قصد نصب بر روی چه سیستم عاملی رو دارین؟
نکته سوم: شما باید نرم افزار رو نصب کنید و در پایان لایسنس را در درایو C کپی نمایید، البته قبلش توسط لایسنس منجر باید لایسنس های مورد نیاز رو تولید نمایید.
نکته: با این حال اگه نکته و سوالی هست مطرح نمایید.

دوست - قدیمی

عضو جدید
دوست گرامی، در مواجه با ارور در نصب نرم افزار، همواره کد ارور رو در اینترنت جستجو نمایید تا دلیل اصلی بوجود امدن ارور را پیدا کرده و آنرا برطرف نمایید.

سلام و ممنون دوست من که باسخ دادید :gol:

شماره ارور رو از کجا بخونم؟

بالا