سوالات و مشکلات در ارتباط با نرم افزارهای مهندسی برق

challenger_69

عضو جدید
سلام دوستان
میشه توی نرم افزار Visio فارسی تایپ کرد؟
آخه یه شکل دارم که متنش باید فارسی باشه میخوام ببینم اگه نمیشه تو Visio فارسی نوشت نصبش نکنم :D

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
سلام دوستان
میشه توی نرم افزار Visio فارسی تایپ کرد؟
آخه یه شکل دارم که متنش باید فارسی باشه میخوام ببینم اگه نمیشه تو Visio فارسی نوشت نصبش نکنم :D
سلام
بله تو Visio امکان تایپ فاری وجود داره (این نرم افزار از مجموعه آفیس هست)
موفق باشید

enstien

عضو جدید
مشاهده پیوست 193653سلام دوستان لطفا به من كمك كنيد تا اين برنامه را بنويسم من معادله درجه 4 را ندارم كه بتونم اين مسيله را حل كنم

سلام توي كتاب norman nise )CONTROL SYSTEMS ENGINEERING ) ويرايش ٦ صفحه 146 يه مثال زده كه هم غير خطيه هم درجه ٤ و مربوط به هضم دارو توي بدن هست خودش هم توضيحش داده بعدش هم حلش كرده .
كتاب هم توي اينترنت pdfش هست سرچ كنيد پيدا ميشه

enstien

عضو جدید
معرفي نرم افزار

معرفي نرم افزار

سلام لطفا نرم افزارهاي مربوط به تاسيسات الكتركي و بررسي قدرت رو معرفي كنيد ممنون

majid1986

عضو جدید
نرم افزار Revit MEP

نرم افزار Revit MEP

نرم افزار Revit MEP اتوکد نرم افزار جدید و بسیار کامل و تخصصی برای طراحی تاسیسات الکتریکی و مکانیکی و لوله کشی ساختمان و کارخانجات می باشد. تا چند سال دیگه این نرم افزار جایگزین نرم افزارهای غیر تخصصی دیگه می شود.

masoodxl

عضو جدید
سلام
دوستان من رشته انتقال و توزیع هستم،به نظرتون نرم افزار ایتپ مهمتره برام یا دیکسایلنت؟؟؟کدوم رو یاد بگیرم؟؟؟متشکرم

erwin88

عضو جدید
مي خواستم بدونمcontactor ,panel , ups توي eplan معادل چه تجهيزاتي تو نرم افزار ديگسايلنت هستند
دوم اينكه من يه پروژه رو بررسي مي كردم توي اون از ups استفاده شده ولي آيكون load رو داره هرچي مي گردم چنين آيكوني رو نمي بينم etap 7
سوم اينكه مي خواستم ipedance كابل رو وارد كنم فقط تا ٥رقم مي تونم وارد كنم ولي طراح ٦رقم وارد كرده البته etap من 7.5 مال طراح 7 بوده ولي فكر نكنم به اين دليل باشه
در هر صورت اگه كسي بتونه راهنمايي كنه متشكر مي شم ،فوري

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
مي خواستم بدونمcontactor ,panel , ups توي eplan معادل چه تجهيزاتي تو نرم افزار ديگسايلنت هستند
دوم اينكه من يه پروژه رو بررسي مي كردم توي اون از ups استفاده شده ولي آيكون load رو داره هرچي مي گردم چنين آيكوني رو نمي بينم etap 7
سوم اينكه مي خواستم ipedance كابل رو وارد كنم فقط تا ٥رقم مي تونم وارد كنم ولي طراح ٦رقم وارد كرده البته etap من 7.5 مال طراح 7 بوده ولي فكر نكنم به اين دليل باشه
نرم افزار دیگسایلنت در زمینه تاسیسات الکتریکی و تابلو طراحی نشده عزیزم. به درد کار شما نمیخوره. این نرم افزار مال محاسبات شبکه قدرت هست

متاسفانه من با ایتپ کار نکردم...

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...مع-اموزش-نرم-افزار-ETAP?p=6082601#post6082601
در ادامه فرموده های مهندس اصغری .
پست سوم کادرقرمز رنگ ستون عمودی سمت چپ ایکون هفتم و هشتم ایکون بار هست .
معادل نداره . تجهیزی رو که درنرم افزار نیست. باید بکشیو به نرم افزار معرفی کنی. که این شکل یک رله است (بری مثال)

erwin88

عضو جدید
نرم افزار دیگسایلنت در زمینه تاسیسات الکتریکی و تابلو طراحی نشده عزیزم. به درد کار شما نمیخوره. این نرم افزار مال محاسبات شبکه قدرت هست

متاسفانه من با ایتپ کار نکردم...
شرمنده منظورم توي نرم افزار etap بود حق با شماست eplan مربوط به طراحي تابلوست تصحيح مي كنم

مي خواستم بدونمcontactor ,panel , ups توي etap معادل چه تجهيزاتي تو نرم افزار ديگسايلنت هستند

bahar-control

عضو جدید
سلام بچه ها اگه كسي پروژه اي وي ار براي از ميكروكنترلرداره سريع به من برسونه نياز دارم مرسيي

challenger_69

عضو جدید
سلام
میخواستم ازتون بپرسم آیا میشه در PSCAD مثل شکلی که لینکشو گذاشتم دو نموار در یک قاب و در عین حال با دو مقیاس متفاوت رسم کرد؟

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
سلام
میخواستم ازتون بپرسم آیا میشه در PSCAD مثل شکلی که لینکشو گذاشتم دو نموار در یک قاب و در عین حال با دو مقیاس متفاوت رسم کرد؟

شاید ولتاژ مرجع رو با ولتاژ خروجی یا دو سر عنصری مقایسه کرده.

challenger_69

عضو جدید
شاید ولتاژ مرجع رو با ولتاژ خروجی یا دو سر عنصری مقایسه کرده.

بله ولی همونطور که می بینید سیگنال آبی رنگ در محدوده [400V، -400V] رسم شده درحالیکه مقیاس سیگنال سبز رنگ در محدوده [20V، -20V] رسم شده. میخوام ببینم میشه دو مقیاس مختلف رو در یک شکل جای داد؟

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
بله ولی همونطور که می بینید سیگنال آبی رنگ در محدوده [400V، -400V] رسم شده درحالیکه مقیاس سیگنال سبز رنگ در محدوده [20V، -20V] رسم شده. میخوام ببینم میشه دو مقیاس مختلف رو در یک شکل جای داد؟

سلام
بله امکانش هست. اگر کار با این نرم افزار رو بلد باشید میتونید چندتا نمودار رو در یک صفحه رسم کنید

challenger_69

عضو جدید
سلام
بله امکانش هست. اگر کار با این نرم افزار رو بلد باشید میتونید چندتا نمودار رو در یک صفحه رسم کنید

میشه یکم بیشتر توضیح بدید. من تاحدودی با این نرم افزار آشنا هستم. چند بار هم نمودار رو در یک صفحه رسم کردم ولی اینکه هر نمودار مقیاس مربوط یه خودش رو داشته باشه تا حالا نتونستم.
اگر تو شکل دقت کنید با اینکه سیگنال سبز رنگ خیلی خیلی کوچکتر از سیگنال آبی رنگ هست ولی طوری رسم شده که انگار در حد و اندازه های سیگنال آبی رنگ هستش

8427360

عضو جدید
[h=2][/h]
سلام به مهندسان عزیز
کمک در مورد دانلود نرم افزار شماتیک منیجر
از کجا می تونم دانلود کنم؟​

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
میشه یکم بیشتر توضیح بدید. من تاحدودی با این نرم افزار آشنا هستم. چند بار هم نمودار رو در یک صفحه رسم کردم ولی اینکه هر نمودار مقیاس مربوط یه خودش رو داشته باشه تا حالا نتونستم.
اگر تو شکل دقت کنید با اینکه سیگنال سبز رنگ خیلی خیلی کوچکتر از سیگنال آبی رنگ هست ولی طوری رسم شده که انگار در حد و اندازه های سیگنال آبی رنگ هستش
منظورتون از حد و اندازه چیه

challenger_69

عضو جدید
منظورتون از حد و اندازه چیه

شما به سمت چپ و راست شکلها دقت کنی میبینی که دامنه سیگنال آبی رنگ 300 هست ولی دامنه سیگنال سبز رنگ 20 هستش
منظورم اینه که با اینکه سیگنال سبز رنگ خیلی از سیگنال آبی رنگ کوچکتره ولی این دو سیگنال یه جوری رسم شدن که انگار تقریباً با هم برابرن

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
شما به سمت چپ و راست شکلها دقت کنی میبینی که دامنه سیگنال آبی رنگ 300 هست ولی دامنه سیگنال سبز رنگ 20 هستش
منظورم اینه که با اینکه سیگنال سبز رنگ خیلی از سیگنال آبی رنگ کوچکتره ولی این دو سیگنال یه جوری رسم شدن که انگار تقریباً با هم برابرن

منظورتون اینه که اختلاف فاز ندارن!خب درسته ولی مقدار پیک هر سیگنال فرق میکنه. مثلا یک ولتاژ ورودی که در خروجی توسط یک مقاومت اهمی افت پیدا کرده.هم فاز ولی پیک مختلف دارن.

mehr anoosh

عضو جدید
سلام من تو نصب متلب2012دچار مشکل شدم در مسیر نصب وقتی typicalوبعدش nextمیزنم خطایی با این مضمون میده چرا؟چطور رفعش کنم؟ There are no products available to install from this location. You may need to download the appropriate products from our web-site (www.mathworks.com).

pouyan-asgharian

عضو جدید
ترانسفورماتور در پروتئوس

ترانسفورماتور در پروتئوس

سلام خدمت دوستان و مهندسان عزیز....یه مشکل اساسی دارم و خوشحال میشم کمکم کنید...
میدونید چطور میشه ترانسفورماتور رو تو پروتئوس استفاده کرد؟من از کتابخانه خودش استفاده کردم اما جواب نمیده و کتابخانه هم واسش دانلود کردم اما باز ترانس هاش جواب نمیده ...ممنون

pouyan-asgharian

عضو جدید
سوالات و مشکلات در ارتباط با نرم افزارهای مهندسی برق

سلام خدمت دوستان و مهندسان عزیز....یه مشکل اساسی دارم و خوشحال میشم کمکم کنید...
میدونید چطور میشه ترانسفورماتور رو تو پروتئوس استفاده کرد؟من از کتابخانه خودش استفاده کردم اما جواب نمیده و کتابخانه هم واسش دانلود کردم اما باز ترانس هاش جواب نمیده ...ممنون

arefeh tci

عضو جدید
وریلاگ

وریلاگ

مهندسان عزیز نیازمند یاری در کدنویسی وریلاگ هستم.لطفن کسی که میتونه کمک کنه اطلاع بده .ممنون

H . A . K

عضو جدید
شرحي بر نرم افزار Psim و کارايي آن
نرم ا¬فزار Psim جزء پر طرفدار ترين نرم افزار هاي شبيه سازي براي مدارات الکتريکی است.
این نرم افزار برای شبیه سازی مدارات قدرت مفید است اما در مدارات الکترونیک صنعتی هم کاربرد دارد. مداراتی را که با psim می توان ظرف چند دقیقه پیاده سازی کرد به وسیله pspice مطمئنا بیشتر از آن چیزی که فکر می کنید وقت گیر خواهد بود ( شاید هم در آخر به نتیجه مطلوب نرسید).
Psim با همه قدرتش در اوج سادگی و روان دستی دو عیب دارد:
1- نسخه ای که ما از آن استفاده می کنیم نسحه student آن می باشد و محدودیت های زیادی دارد . برای استفاده از همه امکانات این نرم افزار باید آن را بخرید. یکی از محدودیت های این نرم افزار محدودیت تعداد قطعات موجود در یک شماتیک و همچنین محدودیت رسم تعداد منحنی ها و محدودیت تعداد نقاط روشن شده برای رسم یک منحنی است ( 6000 نقطه ).
2- عیب دیگر این نرم افزار ایده آل بودن قطعات آن است . در نرم افزار pspice قطعات دارای یک تلورانس هستند و بنابراین خروجی هم به حالت واقعی بیشتر نزدیک می شود اما در Psim تلورانسی برای قطعات تعریف نمی کنیم .این مورد برای طراحی صنعتی مشکل ساز است و برای استفاده آموزشی شاید خوب هم باشد.
در زیر دو نمونه شبیه سازی مدار و آنالیز آن در این نرم افزار را می توانید ببینید:

مدار رگولاتور افزاینده با بار مقاومتی رو چطوری طراحی کنم ؟؟؟

kimiya_ab

عضو جدید
مشکل با طراحی مدار با اسپایس !!! لطفا کمکم کنید !!!

مشکل با طراحی مدار با اسپایس !!! لطفا کمکم کنید !!!

باسلام و خسته نباشید
توضیحات مفیدتون رو برای نرم افزار PSpice دیدم
اما مشکلی که وجود داره اینه که من از ویندوز 8 استفاده میکنم من با هر دردسری بود نرم افزار رو نصب کردم مقداری از مدار رو هم رسم کردم اما متاسفانه چون بار اولی هست ک باهاش کار میکنم متوجه نمیشم به جای بعضی از بخش ها باید چی جایگذاری کنم توی مدار !!!
اما متوجه نمیشم که واسه گذاشتن نقطه ای برای Vout باید چی بزارم !!
شما با خود نرم افزار کار کردین ک بتونین کمکم کنین ؟
تو هر کتاب و PDF ی ک بگید رو نگاه کردم اماهیچکدوم مشابه سوالی ک من باید تبدیل به مدار داخل اسپایس کنم Vout نیاز نداشته !!! ک جایی توضیحی بدن !!! :(
من رشته م برق نیست زیاد تو این چیزا وارد نیستم
کامپیوترم و این ترم مدار الکترونیکی دارم !!!
ممنون میشم اگه کمکم کنین

اگه میشه بهم بگین چجوری تو محیط شماتیک اسپایس Vout رو نمایش بدم !!!!! :(

pmi55

عضو جدید
earth fault

earth fault

با سلام
با استفاده از
matlab
قصد داشتم که عملکرد یک رله
earth fault

را در یک سیستم سه فاز ساده شبیه سازی کنم