برنامه ریزی ارشد 92

khkh

عضو جدید
دوستان کار نشد نداره مطمئن باشید در صورتی که تمام تلاشتون را بکنید موفق میشیداما یه چیز دیگه هیچ وقت احساسی تصمیم نگیرید بسیار راجع به این کار فکر کنین و بعد تصمیم بگیرید.(چون اغلب تصورات ما با واقعیت اختلاف فاحشی دارد)موفق باشیدمنظورتون تصورات راجع به رشته هوافضاست؟ ميشه بيشتر توضيح بديد

hsdanesh

عضو جدید
سلام دوستان
من ترم آخر مکانیک سیالات هستم و دارم واسه ارشد هوافضا و مکانیک آماده میشم.
کتاب های هوافضا که خریدم:
طراحی سازه های هوایی راهیان ارشد
آیرودینامیک، ارتعاشات، دینامیک راهیان ارشد
طراحی اجسام پرنده راهیان ارشد

چون سیالاتی هستم، رشته های مدنظرم آیرودینامیک و پیشرانش هست و مجموعه دروس کنترل پرواز رو حذف کردم و نمی خونمشون!

چند تا سوال دارم ولی قبل از پرسیدن سوالاتم، توصیه می کنم واسه دروس ترمودینامیک، سیالات و معادلات دیفرانسیل کتاب های راهیان ارشد رو بخونید و اگه مثل من کنکور مکانیک هم میدین انتقال حرارت راهیان ارشد رو هم یادتون نره. این 4 کتابی که گفتم نوعی کتاب مرجع حساب میشن و با خوندنشون دیگه نیازی به کتاب های دیگه نخواهید داشت.

سوالات من:
1- با توجه به اینکه درس طراحی اجسام پرنده به دروس مکانیک پرواز 1 و 2 ارتباط داره، من می تونم بدون خوندن این دروس و با مطالعه دقیق کتاب طراحی اجسام پرنده راهیان ارشد، توانایی جواب دادن به ماکزیمم 60 درصد سوالات این درس رو بدست بیارم یا نه؟!
2- از درس ارتعاشات معمولا چند سوال در کنکور ارشد هوافضا میاد؟

3- بازارکار کدام گرایش در ایران بهتره؟ اصلا بازارکار هوافضا خوبه؟

phpasp

عضو جدید
سلام
من تصمیم گرفتم دروس مقاومت مصالح و تحلیل سازه را از بخش سازه حذف کنم و فقط دینامیک ارتعاشات بخونم.
نظر شما؟

به نظر من هیچ درسی رو حذف نکنید و حتی اگه شده به صورت سطحی یک بار مطالعش کنید. مقاومت درس زیاد سختی نیست و سوالاتش رو میشه با کمی مطالعه جواب داد.

phpasp

عضو جدید
سلام دوستان
من ترم آخر مکانیک سیالات هستم و دارم واسه ارشد هوافضا و مکانیک آماده میشم.
کتاب های هوافضا که خریدم:
طراحی سازه های هوایی راهیان ارشد
آیرودینامیک، ارتعاشات، دینامیک راهیان ارشد
طراحی اجسام پرنده راهیان ارشد

چون سیالاتی هستم، رشته های مدنظرم آیرودینامیک و پیشرانش هست و مجموعه دروس کنترل پرواز رو حذف کردم و نمی خونمشون!

چند تا سوال دارم ولی قبل از پرسیدن سوالاتم، توصیه می کنم واسه دروس ترمودینامیک، سیالات و معادلات دیفرانسیل کتاب های راهیان ارشد رو بخونید و اگه مثل من کنکور مکانیک هم میدین انتقال حرارت راهیان ارشد رو هم یادتون نره. این 4 کتابی که گفتم نوعی کتاب مرجع حساب میشن و با خوندنشون دیگه نیازی به کتاب های دیگه نخواهید داشت.

سوالات من:
1- با توجه به اینکه درس طراحی اجسام پرنده به دروس مکانیک پرواز 1 و 2 ارتباط داره، من می تونم بدون خوندن این دروس و با مطالعه دقیق کتاب طراحی اجسام پرنده راهیان ارشد، توانایی جواب دادن به ماکزیمم 60 درصد سوالات این درس رو بدست بیارم یا نه؟!
2- از درس ارتعاشات معمولا چند سوال در کنکور ارشد هوافضا میاد؟

3- بازارکار کدام گرایش در ایران بهتره؟ اصلا بازارکار هوافضا خوبه؟

توی کنکور هوافضا ضریب همه ی درسا یکیه ! بنابرین هر گرایشی هم که بخواهید برید باید همه ی درسا رو بخونید.
طراحی هواپیما به مکانیک پرواز ربط داره ولی میشه بدون بلد بودن مکانیک پرواز سوالای طراحی رو جواب داد. کتاب راهیان خوبه ولی کامل نیست. حتما سوالات کنکور های گذشته رو هم بخونید
از ارتعاشات معمولا 5 -6 تا سوال میاد
در مورد بازار کار نمی تونم نظر قطعی بدم. در کل برای تمام گرایش ها کار هست ولی گرایش سازه تو ایران بازار نسباتا بهتری داره.

siavosh

عضو جدید
به نظر من هیچ درسی رو حذف نکنید و حتی اگه شده به صورت سطحی یک بار مطالعش کنید. مقاومت درس زیاد سختی نیست و سوالاتش رو میشه با کمی مطالعه جواب داد.

دوست عزیز در مورد درس کنترل هم اگه میشه راهنمایی کنید .جزوه ای کتابی ... که در حد مکانیک و برق سخت نباشه

من که فکر نمیکنم بتونم همه درسا رو بخونم .خداییش خیلی زیاده .چون میخواهم رشته مکانیک پرواز رو ادامه بدم درسایی رو که بیشتر در این رشته اهمیت داره رو میخونم.ریاضی مکانیک پرواز و طراحی و ارتعاشات
به دوستان هم پیشنهاد میکنم اگه نمیرسن همه درسا رو بخونن این روش رو ادامه بدن حداقل تو دانشگاه به مشکل کمتری میخورند.

hsdanesh

عضو جدید
از دوستان کسی فایل درصدهای سوالات کنکورهای اخیر برای هر مبحث از دروس هوافضا رو داره؟ همون که مباحث مهم دروس رو مشخص می کنه؟

phpasp

عضو جدید
دوست عزیز در مورد درس کنترل هم اگه میشه راهنمایی کنید .جزوه ای کتابی ... که در حد مکانیک و برق سخت نباشه

من که فکر نمیکنم بتونم همه درسا رو بخونم .خداییش خیلی زیاده .چون میخواهم رشته مکانیک پرواز رو ادامه بدم درسایی رو که بیشتر در این رشته اهمیت داره رو میخونم.ریاضی مکانیک پرواز و طراحی و ارتعاشات
به دوستان هم پیشنهاد میکنم اگه نمیرسن همه درسا رو بخونن این روش رو ادامه بدن حداقل تو دانشگاه به مشکل کمتری میخورند.

برای کنترل جزوه ی پارسه رو بخونید که خیلی خلاصه نوشته شده و مطالب اضافی رشته ی برق رو نداره

propulsion A

عضو جدید
من برای کنترل کتاب راهیان ارشد ویژه ی مکانیک و هوافضا رو گرفتم ولی 700 صفحست !!! فکر کنم یک سری مطالبش بدرد هوافضا نمیخوره ، اگر ممکنه سرفصل های کنترل برای هوا فضا رو هم بفرمایید .

Skabirian

عضو جدید
سلام مهندس
لطفا بودجه بندی درس مکانیک پرواز در آزمون های آزمایشی مدرسان شریف را بگذارید
برای دانلود رفتم سایت نشد دانلود کنی!

masoud-1987

عضو جدید
منم مهندسی برق -قدرت تو دانشگاه تبریز خوندم ولی ارشد می خواهم هوافضا بخونم اونم گرایش دینامیک پرواز و کنترل

karim-mech

کاربر بیش فعال
سلام.من رشته م مهندسی مکانیک هستش. سال پیش مکانیک شرکت کردم ولی جالب نبود. امسال میخوام هوافضا هم امتحان بدم.
فقط میخوام دروس مشترک با مکانیک رو بخونم یعنی از هر باکسی به شیوه زیر :
ریاضی : معادلات - مهندسی
آیرودینامیک : سیالات - ترمودینامیک
مکانیک پرواز : کنترل
سازه های هوایی : دینامیک - ارتعاشات - مصالح - استاتیک(سازه)

به نظر شما شانسی واسه قبولی دارم ؟

آخرین ویرایش:

phpasp

عضو جدید
سلام مهندس
لطفا بودجه بندی درس مکانیک پرواز در آزمون های آزمایشی مدرسان شریف را بگذارید
برای دانلود رفتم سایت نشد دانلود کنی!

سلام. مباحث آزمون ها رو ضميمه كردم.

پیوست ها

• Topic.pdf
    190.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0

siavosh

عضو جدید
سلام به دوستان عزیز
یه سوال داشتم
اگه کسی رشته اصلیش رو تو ثبت نام ارشد , هوافضا انتخاب کنه با اون کسی که رشته اصلیش مثلا مکانیک هست تفاوتی داره؟
یعنی امتیازی داره این انتخاب یا نه و فقط ملاک درصدها ست؟

فرید صفری

عضو جدید
با عرض سلام .رشته من مکانیک سیالاته و میخوام پیشرانش شریف قبول شم. در آزمونهای مدرسان شرکت کردم پکیجشم گرفتم، درسهای ریاصی و مجموعه آیرودینامیک و سازه مشکلی ندارم فقط درس طراحی و درس مکانیک پرواز چیز زیادی بلد نیستم ولی میخوام بالای 30، 40 درصد بزنم. دقیقا چی رو مطالعه کنم؟(مکانیک پرواز مرتضوی و طراحی 1 وزیری رو هم دارم )بی نهایت ممنون از شما.

phpasp

عضو جدید
با عرض سلام .رشته من مکانیک سیالاته و میخوام پیشرانش شریف قبول شم. در آزمونهای مدرسان شرکت کردم پکیجشم گرفتم، درسهای ریاصی و مجموعه آیرودینامیک و سازه مشکلی ندارم فقط درس طراحی و درس مکانیک پرواز چیز زیادی بلد نیستم ولی میخوام بالای 30، 40 درصد بزنم. دقیقا چی رو مطالعه کنم؟(مکانیک پرواز مرتضوی و طراحی 1 وزیری رو هم دارم )بی نهایت ممنون از شما.

سلام براي طراحي جزوه ي وزيري بد نيست. اگه بتونيد كتاب طراحي اجسام پرنده راهيان ارشد رو هم گير بياريد خوبه. مكانيك پرواز 1 همون جزوه ي مرتضوي كافيه. براي مكانيك پرواز 2 هم مي تونيد جزوه ي سبزه پرور از همون دانشگاه اميركبير رو تهيه كنيد. البته نياز نيست كه تمام جزوه رو بخونيد. قبل از خوندن جزوه سوالات كنكور سالهاي قبل رو مرور كنيد و ببينيد كه از كدوم بخش ها و كدوم فرمول ها سوال مياد
موفق باشيد.

آخرین ویرایش:

propulsion A

عضو جدید
آقا اگر وقت کردی ، بی زحمت سرفصل های سیالات و کنترل اتوماتیک هوافضا رو بزار .ممنون

propulsion A

عضو جدید
سلام به دوستان
اینجا چقدر سوت و کوره :) دوستان بیاین بگین تا حالا چیکارا کردین .

دنبال حل تشریحی سوالات ریاضی کنکور 91 هوا فضا می گردم ، کسی میدونه از کجا میشه پیدا کرد ؟ راستی سر فصل های ترمودینامیک برا هوا و فضا رو هم می خوام ، کسی میدونه ؟

ممنون

Skabirian

عضو جدید
سلام
لطفا اگه کسی سوالات سال 86 به قبل را داره آپلود کنه.........:wallbash::wallbash: هیچ جا پیدا نمیشه!!!!

solarisal

عضو جدید
سلام
لطفا اگه کسی سوالات سال 86 به قبل را داره آپلود کنه.........:wallbash::wallbash: هیچ جا پیدا نمیشه!!!!

دوست عزيز زياد به خودت سخت نگير سوال هاي سال 86 به قبل سبكش با الان فرق مي كنه و با استاندارد الان مطابقت نداره بواسطه طرح سوالات به صورت غير پارامتري(ماشين حساب آزاد بود). رو همون 86 به بعد سرمايه گذاري كن انشالله نتيجه مطلوبتو ميگيري

Skabirian

عضو جدید
سلام همگی خسته نباشین
نظرتون راجع به آزمون چی بود؟؟؟؟؟؟
سوالایی که مشکل داشتین را مطرح کنین

NASTOH

عضو جدید
سلام
با این درصدا که امروز زدم تو کنکورامیدی به قبولی هست؟
ریاضی 70
سیالات10
زبان15-20
کنترل 5
اجسام پرنده 0
سازه 20

آخرین ویرایش:

siavosh

عضو جدید
از کجا میدونی چند درصد زدی؟ مگه کلید یه این زودی اومده
با میانگین 20 درصد سال پیش که میشد قبول شد . ولی به نظر من امسال سوال ها آسون تر بود مخصوصا ریاضی
مکانیک پرواز هم که اد از اونجایی اومد که من نخونده بودم . 6 تا بیشتر نتونستم بزنم
2012-09-27_133315.jpg
این فایل رو بچه ها گذاشته بودن میانگین درصد ها رو کنارش گذاشتم

finder-3th

عضو جدید
سلام میشه لطفا در مورد طرز خوندن درسها واسه ارشد توضیح بدید!ممنون

بالا