نیاز شدید به کتاب طراحی اجسام پرنده راهیان ارشد

booboo3

عضو جدید
سلام دوستان
من نیاز شدید به این کتاب دارم:

کنکور کارشناسی ارشد مهندسی هوا فضا: طراحی اجسام پرنده: خلاصه مطالب درسی، نکات ویژه کنکوری، تست های طبقه بندی شده

هوا فضا ج 2 (طراحی اجسام پرنده)

کسی برای فروش داره؟ اگه نمی خوایید بروشید حاضرید برام کپی بگیرید و پست کنید؟ هزینه اش رو هم میدم.
خود انتشاراتی فعلا تموم کرده. چاپش هم گفته فعلا معلوم نیست.

keshtan95

عضو جدید
سلام اقای بو بو شما اردیبهشت امسال کنکور ارشد هوا و فضا دارید؟ اگه اره امیدوارم موفق باشید

keshtan95

عضو جدید
سلام کنکور چه طور دادید؟ راستی شاید بخوام بعضی از کتابهای کنکوریتو بخرم مال کدوم نشره و قیمتاش چنده منظورم اینهاست ( طراحی هواپیما مکانیک پرواز ایرودینامیک زبان )

مرسی

booboo3

عضو جدید
سلام کنکور چه طور دادید؟ راستی شاید بخوام بعضی از کتابهای کنکوریتو بخرم مال کدوم نشره و قیمتاش چنده منظورم اینهاست ( طراحی هواپیما مکانیک پرواز ایرودینامیک زبان )

مرسی
سلام
افتضاح:(! این درصدای من هستش. کلید سوالات و سوالات رو دانلود کردم و با احتساب نمره منفی که حساب کردم شد این:

1- زبان : 54%
2- ریاضی: 8.25%
3- کنترل : 10%
4- طراحی اجسام پرنده: 11%

زبان گفتم 70% حداقل میزنم ولی... واقعا این سازمان سنجش بعضی سوالاتش ایراد داره. آخه توی یه درسی مثل زبان توی متن نوشته شده اونم توی جوابها باید غلط املایی باشه؟ ریاضی گفتم 60-70% میزنم ولی نمی دونم چم شد.(نتونستم درست بزنم. یعنی بیشتر از 3 سوال جواب ندادم.)بخاطر بابام بودش. بابام موقع رفتن سر جلسه ناراحتم کرد(بحثمون شد. میگه اگه قبول هم بشی نمی ذارم بری.). توی جلسه هم بین مراقب جلسه و یه نفر از داوطلب ها جر و بحث پیش اومد(فقط همدیگه رو نزدن. سر و صدا اعصابمو بهم ریخت). من رشته ام هوافضا نیست(رشته ام جزئ رشته های مهندسی هست ولی فقط حدود 30% کتابهای هوافضا رو خوندیم). ولی خیلی بهش علاقه دارم. من فقط 8ماه خوندم. در واقع میشه گفت در عرض 8ماه فقط این مباحث رو خوندم.

واسه کتاب ریاضی مهندسی و معادلات دیفرانسیل اگه گاج گیرت اومد ازش نگذر. واقعا عالی هستن. من معادلات دیفرانسیل رو از چندین موسسه رو همزمان خوندم ولی هیچ کدوم مثل اول انتشارات گاج و بعد مدرسان شریف نبود. واسه زبان چیزی نخوندم. من زبانم بد نیست. چندین دوست از کشورهای مختلف دارم که با انگلیسی با هم حرف میزنیم. با Native Speaker(افرادی که زبان مادریشان همان زبانیست که دارید یاد میگیرید) صحبت که میکنم گاهی وقتا نمیفهمن که من غیر Native هستم. در هر صورت واسه زبان منابع زیاد هست ولی اینجوری به کارتون نمیاد. زبان هم باید ازش استفاده کنید و هم بهش علاقه داشته باشید. 10 سوال اول زبان کلمات هستش که من امسال فقط تونستم 3 تاشو بزنم(سه تاییش درست بود). جالب اینجاست که به دوستای غیر ایرانیم که حتی از کشورهای انگلیسی زبان هم بودن سوالات زبان رو دادم و در بهترین حالت فقط تونستن 70% بزنن. یه دوستم که اهل اورگان(Oregan) امریکا هستش بهم گفت که اونا هم واسه بعضی(خیلی) از آزمونهاشون یه بخش انگلیسی دارند. این دوستم دکترای برق داره. در هر صورت من واقعا نمی دونم چطور بهتون بگم که انگلیسی بخونید(این انگلیسی کنوکور تخمیه). واسه مبحث کنترل و طراحی اجسام و آئرودینامیک هم همین راهیان ارشد واقعا خوبه. واسه سازه توصیه میکنم دنبال منابع دیگه بگردید.

اگه سوالات امسال رو خواستی بگیری از اینجا بگیر:

http://sanjesh.org/FullStory.aspx?gid=2&id=2549

اینجا هم کلیدش:

http://result2.sanjesh.org/keyarshad952/

کد هوافضا هم 1279 هستش.

booboo3

عضو جدید
راستی چندتا نمونه کارنامه سالهای قبل هم دارم که میذارم که بگیری:

پیوست ها

• havafaza 92.pdf
    42.1 کیلوبایت · بازدیدها: 5

keshtan95

عضو جدید
سلام بی خیال رفیق از الان جوش نزن امیدوارم که قبول شید البته دقیقا نمی دونم علت مخالفت پدرتون چیه ( شاید شنیده بازار کار هوافضا داغونه ) اما من اگه جای شما بودم سعی میکردم تو صبح جلسه باهاش صحبت نکنم تا اعصابم خرد نشه و تمرکز به هم نخوره چونکه واقعا حیفه تلاشاتون به خاطر ناراحتی به نتیجه نرسه هرچند احترام بهش تا حد امکان فراموش نشه راستی کتاب طراحی نشر راهیان که میخواستی بالاخره گیر اوردی؟ شاید بهتر بود برای این درس بیشتر وقت میذاشتی شما که زبانتون خوب بود کاشکه خود کتاب راسکم 3 جلد اولشو میخوندی.
اگه فضولی نباشه شما رشتون چیه؟ بابت لینک پرسشها هم ممنون .
راستی تو درس مکانیک پرواز تو بیشتر سالها بیشتر پرسشها مال مکانیک پرواز1 یا 2؟ معمولا از کنترل اتوماتیک چند تا میاد؟
ایرو رو سفید گذاشتی ؟ من که تا الان نخوندمش اما ایا ایرو دینامیک پیشرانشو سیالات اینقدر سخته که ارز ش نداشته باشه براش وقت بذاری؟

booboo3

عضو جدید
سلام بی خیال رفیق از الان جوش نزن امیدوارم که قبول شید البته دقیقا نمی دونم علت مخالفت پدرتون چیه ( شاید شنیده بازار کار هوافضا داغونه ) اما من اگه جای شما بودم سعی میکردم تو صبح جلسه باهاش صحبت نکنم تا اعصابم خرد نشه و تمرکز به هم نخوره چونکه واقعا حیفه تلاشاتون به خاطر ناراحتی به نتیجه نرسه هرچند احترام بهش تا حد امکان فراموش نشه
میگه نمی ذارم بری توی نظام کار کنی. من خودم از نظام زیاد خوشم نمیاد ولی اون میگه آخر و عاقبت این رشته اینه که میری توی نظام. همه مشکلش اینه.(هر چند که اطلاع داره وضعیت کار هوافضا هم خوب نیست)
راستی کتاب طراحی نشر راهیان که میخواستی بالاخره گیر اوردی؟ شاید بهتر بود برای این درس بیشتر وقت میذاشتی شما که زبانتون خوب بود کاشکه خود کتاب راسکم 3 جلد اولشو میخوندی...
نه متاسفانه. خیلی پیگیر شدم حتی چندبار انتشارات راهیان ارشد هم تماس گرفتم ولی گفت چاپ این کتاب تموم شده و باید تا چاپ بعدی صبر کنم.
من وقت کم آوردم که طراحی اجسام پرنده نخوندم(تا حدودی شاغل هستم. البته از این کارای الکی که از صبح تا جسارتا بوق سگ کاری میکنی و بعد از چند ماه حقوقت رو میدن). از طرفی نسخه چاپی این کتاب گیرم نیومد و مجبور بودم با گوشیم بخونم که یه مقدار چشمم رو اذیت میکرد و همچنین فقط 15 سوال ازش میاد. بعضی سوالات مربوط به طراحی رو با مباحث آئرودینامیک و کنترل هم میشه پاسخ داد. بعضی هاشو هم با هواپیما شناسی. مثلا من 3 تا سوال جواب دادم که دوتاش هواپیما شناسی بود. اون یکی سوال رو خراب زدم(توی کنترل اون سوال رو دیده بودم) ولی این دو تایی که مربوط به هواپیما شناسی بود رو درست زدم. مبحث هواپیما شناسی رو فکر کنم کارشناسای نیروهای پدافند فقط می خونند.(حتی سربازهاشون هم تا حدودی می خونند) من هم اگه این دوتا رو زدم بخاطر این بود که زیاد هواپیماها رو می شناسم و باهاشون آشنایی دارم. از ریخت شناسی هواپیما بگیر تا کشور سازنده و نوع کاربری. البته اگه درست یادم بیاد توی کتاب راسکم هم مقداری هواپیماشناسی هست.(عکس هواپیما + اطلاعاتشون)

...اگه فضولی نباشه شما رشتون چیه؟ بابت لینک پرسشها هم ممنون ...
خواهش میکنم. از پاسخ دادن به این سوال منو عفو کنید.:smile:
راستی تو درس مکانیک پرواز تو بیشتر سالها بیشتر پرسشها مال مکانیک پرواز1 یا 2؟ معمولا از کنترل اتوماتیک چند تا میاد؟
من کتابای دانشگاه رو نخوندم. به دو دلیل. مباحث اضافه توش مطرح شده که وقت میگیره و از طرفی مباحثی مهم توی کتابهای کنکور اومده و نیازی نیست که وقت واسه خوندن کتابهای کلاسیک دانشگاه بذاری و کنارش تست هم هست که آشنا میشی باهاشون. اون کتابی که واسه کنترل بهت معرفی کردم رو اگه خوب بخونی حداقل 15 سوال ازش توی کنکور میاد. من فکر میکنم که خوندن فقط همین کتاب کنترل و پایداری راهیان ارشد کافیه.
ایرو رو سفید گذاشتی ؟ من که تا الان نخوندمش اما ایا ایرو دینامیک پیشرانشو سیالات اینقدر سخته که ارز ش نداشته باشه براش وقت بذاری؟
متاسفانه بله من سفید دادم. نه اصلا به نظر من سخت نیست. با وجود اینکه یه بار خونده بودمش ولی باید یه بار دیگه مرورش میکردم که وقت نشد.:( حدود 7-8 سوال ازش دیدم که می تونستم جواب بدم ولی یادم رفته بود.:wallbash: کلا من تنها درسی که هیچ براش وقت نذاشته بودم سازه بود.

خیلی دلم می خواست تهران قبول بشم. تو کشور ما آدم یا نباید دانشگاه بره یا اگه رفت باید تهران بره.

keshtan95

عضو جدید
باز شما برو خوشحال باش که حداقل ریاضیتون ( میدونید دیگه برای هوا فضا باید ریاضی فول باشی) قویه من بدبخت با وجود علاقه زیاد به بحثهای توریک هوا فضا اما ریاضیم خیلی ضعیفه اصلا علت دو دلیم در مورد شرکت کردن یا نکردن برای ارشد همین ضعیف بودن ریاضیه کاش که از دوره دبیرستان جدی میگرفتمش.
در مورد فقط بهران دانشگاه رفتن موافق نیستم من خودم بین این گرایشها فکر کنم ایرو بیشتر دوست دارم و باور کن بین مثلا تهران با گرایش مکانیک پرواز و دور افتاده ترین روستا ایران با گرایش ایرو من یکی قطعا همون روستا با گرایش ایرو انتخاب میکنم برای من گرایش خیلی مهمه چونکه بحث علاقه برام مهمه
راستی من هر موقع اسم شما رو میبینم (بوبو) یاد شخصیت بوبو تو فیلم ارایشگاه که یه فیلم ایتالیایی بود و از فارسی وان یا زمزمه بخش میشد میفتم یادش بخیر( این یکی رو شوخی کردم تا کمی خستگی در بیاد :thumbsup2:)

booboo3

عضو جدید
باز شما برو خوشحال باش که حداقل ریاضیتون ( میدونید دیگه برای هوا فضا باید ریاضی فول باشی) قویه من بدبخت با وجود علاقه زیاد به بحثهای توریک هوا فضا اما ریاضیم خیلی ضعیفه اصلا علت دو دلیم در مورد شرکت کردن یا نکردن برای ارشد همین ضعیف بودن ریاضیه کاش که از دوره دبیرستان جدی میگرفتمش.
همین الان هم دیر نیست. من همیشه میگم ریاضی ساده ترین درس هستش. ریاضی کنکور هوافضا ساده هستش. شما مقصر نیستی همش. من به اعتقادم 50% نظام آموزشی مقصر هستش. ریاضی یه مبحثی هستش که وقتی مسائلش رو حل میکنی یه درسی دیگه ای برات اینقدر شیرین نمیشه ولی وقتی مسئله هاشو نمی تونی حل کنی هیچ مبحثی به اندازش تلخ نیست. توی دوره ابتدایی و متوسطه که خوب روی بچه ها کار نمیکنن مبحث ریاضی خیلی براشون تلخ میشه. من خودم واقعا به "هندسه" و بعد کلیه مباحث "دیفرانسیل" علاقه دارم. "جبر" هم باحاله. همین مبحث جبر اینقدر توی رشته کامپیوتر بدرد می خوره که نگو. اگه مبحث دیفرانسیل نبود کی می تونست جریان های ارتعاشی یا سیالات و حرارت رو بررسی کنه. اگه هندسه نبود کی می تونست مباحث سازه ها رو گسترش بده.:)
در مورد فقط بهران دانشگاه رفتن موافق نیستم من خودم بین این گرایشها فکر کنم ایرو بیشتر دوست دارم و باور کن بین مثلا تهران با گرایش مکانیک پرواز و دور افتاده ترین روستا ایران با گرایش ایرو من یکی قطعا همون روستا با گرایش ایرو انتخاب میکنم برای من گرایش خیلی مهمه چونکه بحث علاقه برام مهمه
وقتی رفتی توی همون روستا و از داشتن تونل باد محروم شدی، وقتی از داشتن استاد های با سواد محروم شدی، وقتی... من احتمالش هست بتونم سمنان قبول بشم. البته ترجیح میدم صبر کنم و سال دیگه دوباره کنکور بدم و یه دانشگاه تهرانی قبول بشم. همه چیز توی تهرانه.
راستی من هر موقع اسم شما رو میبینم (بوبو) یاد شخصیت بوبو تو فیلم ارایشگاه که یه فیلم ایتالیایی بود و از فارسی وان یا زمزمه بخش میشد میفتم یادش بخیر( این یکی رو شوخی کردم تا کمی خستگی در بیاد :thumbsup2:)
این اسم رو همین طوری گذاشتم. فکر نمیکردم وجود داشته باشه.:smile:

keshtan95

عضو جدید
کتابی یا سی دی یا نرم افزاری سراغ داری که ریاضی عمومی 1 یا 2 یا معادلات یا ریاضی مهندسی رو از صفر تا صد به صورت خود اموز اموزش بده؟ راستش من تبلیغات زیادی دیدم اما اینقدر حجم تبلیغات زیاده که ادم گیج میشه کدوم واقعا بهتره.
http://parvaz99.ir/ این یکی رو چی میگی؟( مخصوصا اریان حیدری)
اون سمنان که گفتی شاید قبول شم منظورت گرایش سازه است مگه نه؟
میگن گرایش دینامیگ پرواز ربطی به مباحث مکانیک پرواز نداره که فکر کنم واقعا همین طوریه شما هم اینو شنیدید؟
مرسی و موفق باشید

booboo3

عضو جدید
کتابی یا سی دی یا نرم افزاری سراغ داری که ریاضی عمومی 1 یا 2 یا معادلات یا ریاضی مهندسی رو از صفر تا صد به صورت خود اموز اموزش بده؟ راستش من تبلیغات زیادی دیدم اما اینقدر حجم تبلیغات زیاده که ادم گیج میشه کدوم واقعا بهتره.
ریاضی 1و2 ازشون توی کنکور هوافضا نمیاد ولی یه پیش نیازی واسه یادگیری "معادلات دیفرانسیل" و "ریاضی مهندسی" هستش. ریاضی 1و2 بسیار بسیار ساده هستن. معادلات دیفرانسیل هم ساده هستش انصافا. فقط اولش که می خوای شروع به یادگیری کنی یه مقدار قاطی میکنی. بخاطر نوع معادلات و فرمول ها. واسه یادگیری ریاضی 1 و 2 و معادلات دیفرانسیل من کتاب های دانشگاه پیام نور رو پیشنهاد میکنم. واقعا دانشگاه پیام نور کتابهای خوبی داره. خودخوان هستن. ما توی رشتمون فقط "ریاضی مهندسی" رو نداشتیم و من تو خونه با کتاب مهندسان شریف خوندمش. ریاضیات مهندسی خیلی زیاده. خصوصا سه فصل آخر(الی الخصوص دو فصل آخری) که فرمول زیاد دارن. آدم قاطی میکنه. باید خیلی تمرین کنی و تست بزنی. یادت باشه "تمرین کردن و یاد گرفتن" از "تست زدن" جدا هستن. تست زدن یه سری تکنیک ها داره که گاهی وقتا با نگاه کردن حتی به جواب ها هم می تونی جواب سوال رو بدی. خصوصا توی کنکور هوافضا قسمت ریاضی. من وقتی سوال داشتم توی سایت http://math.stackexchange.com/questions می پرسیدم و همون موقع جوابم رو میگرفتم(مجموعه پرسش و پاسخ استک-اکسچینج واقعا عالیه). البته بیشتر از 2-3 بار سوال نپرسیدم(از مبحث فوریه پرسیدم).
شما اهل کجا هستید؟ توی شهرتون کلاس فوق برنامه یا یه چیزی توی این مایه ها گیر نمیاد؟ اگه خیلی اذیت میشید برید سر کلاس. مبحث ریاضی واقعا توی هوافضا مهمه. مثلا شما که به گرایش آئرو علاقه دارید الان بیشتر با
CFD کار میکنن که کلا اساسش ریاضی هستش(کدنویسی هم بلد باشین فکر کنم مهمه). توی مجله خوندم که یه سری مراکز تحقیقاتی و سازمانها دارن تونل های بادشون رو جمع(تعطیل) میکنن(خصوصا ناسا). همش بخاطر CFD هستش. من خودم زبان های C و C++ رو بلدم. اسکریپتها رو هم در عرض یه هفته میشه یاد گرفت(البته اگه لازم بشن). حتی زبان های سخت افزاری مثل VHDL هم بلدم. کلا من از لحاظ کار در زمینه برق(طراحی و ساخت مدارت دیجیتال) و کامپیوتر(از مباحث پایه بگیر تا کدنویسی سیستم عامل ها به جز شبکه) کم ندارم. حتی افراد این رشته ها رو درس هم میدادم. بگذریم.
در هر صورت یا معلم خصوصی بگیرید یا برید سر کلاس اگه واقعا براتون مسئله سازه.

http://parvaz99.ir/ این یکی رو چی میگی؟( مخصوصا اریان حیدری)
والله من همه چیز رو توی خونه یاد گرفتم و یاد میگیرم. اعتقاد دارم اگه آدم یه چیزی رو بخواد بهش میرسه. واسه کنکور به نظرم الکی پول دادنه. اگه واقعا مشکل دارید برید سر کلاس. به نظرم فرقی بین سی دی آموزشی و کتاب نیست. من وقتی انگلیسیم رو بهبود دادم همه بهم میگفت کجا کلاس رفتی؟ چقدر پول دادی و ... ولی واقعا همشو توی خونه یاد گرفتم. با تکنیک های خودم. خیلی ها(اکثرا) کلی پول میدن و هر تابستون میرن کلاس زبان ولی وقتی دوره رو تموم میکنن از سلام و احوالپرسی هم عاجز هستن. به میزان درصد های نمونه کارنامه ها نگاه کنید. چرا کسی که رتبه 1 شده میزان زبان کمی زدنه؟ اصلا اکثرا خیلی بد زدن در حالی که من مطمئنم اینا توی مدرسه و دانشگاه انگلیسی رو به نمره خوب پاس میکنن. زبان اگه توی کنکور هوافضا ضریب 1 هستش ولی واقعا توی این رشته بدرد می خوره و لازمه.
خلاصه به نظر من همه این مباحث رو توی خونه میشه یاد گرفت. من که حاظر نیستم پول بابت این چیزا بدم.

اون سمنان که گفتی شاید قبول شم منظورت گرایش سازه است مگه نه؟
گرایش که خوب داره. من الان دفترچه دوم سال پیش رو دارم. توش جلوبرندگی هم میبینم. من از سازه بدم میاد. بیشتر دلم می خواد یا پیشرانش یا کنترل یا آئرو قبول بشم. دو گرایش دیگه هم به رشته هوافضا اضافه شده ولی من زیاد علاقه ندارم(گرایش مهندسی فضایی و فناوری ماهواره). من شابانه(نوبت دوم) و غیره هم نمی خوام برم. نه پول دارم و نه جا. پس فقط روزانه.
میگن گرایش دینامیگ پرواز ربطی به مباحث مکانیک پرواز نداره که فکر کنم واقعا همین طوریه شما هم اینو شنیدید؟
هر دو مبحث رو توی کتاب کنترل دیدم. احتمالا این حرف غلط هستش.

keshtan95

عضو جدید
مرسی واقعا راهنماییتون مثبت بود
شما برای کنکور ارشد هوافضا دقیقا از کی شروع کردید؟ و روزی جقدر میخوندید؟
ذرس کنترل اتوماتیک برای خوندن جه طور درسیه؟ خوندش سختو وقت گیره یا نه؟ جون من با مباحث مکانیک برواز تا حدی اشنایی دارم اما با کنترل نه
راستی شما خودتون یه براورد دارید که با ایت درصداتون رتتبتون حدودا جند میشه؟

keshtan95

عضو جدید
یه جیز یاذم رفت بگم
مگه ریاضی عمومی1 و 2 و معادلات دیفرانسیل بیام نور مباحثو سر فصلاش با دانشگاه سراسری یکیه؟
منظور از ریاضی عمومی بیام نور جلیل واعظی بهتره و حالت خوداموزیش بیشتره یا احمدبور؟

booboo3

عضو جدید
شما برای کنکور ارشد هوافضا دقیقا از کی شروع کردید؟ و روزی جقدر میخوندید؟
حدودا 7-8 ماه قبل کنکور. خودتون حساب کنید. دقیق یادم نمیاد. فقط یادم میاد از روزی که شروع به خوندن کردم رو تا روز کنکور حساب کرده بودم.
این عبارت "روزی جقدر میخوندید؟" از لحاظ دستور زبان فارسی درسته ولی ماهیتش خرابه. دوره دبیرستان یکی از بچه ها با من که همکلاسی بود همین سوالو از من پرسید(درس خون نبودما. فکر نکنی بچه درس خون بودم:smile:). شما می خونید که یاد بگیرید. مهم نیست چقدر وقت میگیره. اگه می خوایید سرعت عملتون بالا بره(یعنی با محدوده زمانی کم درستون رو یاد بگیرید) باید تمرکزتون رو بیشتر کنید. اگه دیده باشید بعضی از دانشجو ها سیگار میکشن و بعضی ها(خصوصا رشته های پزشکی) مواد(متاسفانه) مصرف میکنن. دخانیات و مواد مخدر واقعا تمرکز آدم رو زیاد میکنه. البته نه شما و نه هیچ کس دیگه ای نباید طرف این چیزا برید. هدفم از گفتن این حرف این بود که بگم شما باید:

1- موقع درس خوندن فقط روی درس خوندنتون تمرکز کنید.
2- هر مبحثی رو که می خونید مطمئن بشید که یادش گرفتید.

معمولا افراد مذهبی خصوصا اونایی که نماز رو خوب و درست می خونن، خوب می تونن تمرکز کنند. خیلی ها موقع درس خوندن ذهنشون همه طرف میره. حواس آدم که سر جاش نباشه(تو کنترلت نباشه) هی وقتت رو هدر میده. یکی هواسش دنبال دختر همسایه س؛ یکی ماشین همسایه، یکی... آخرش یهو می بینی شب شده و دیگه مناسب درس خوندن نیست. معمولا صبح زود که آدم از خواب بلند میشه تا 3-4 ساعت واسه درس خوندن عالیه. بعضی ها میگن شب می تونن خوب درس بخونن ولی من شب واقعا بازدهیم خیلی پایینه.

شما باید کتابها رو بر اساس صفحاتش تقسیم کنید. ببینید چند تا کتاب رو باید(یا می خوایید) بخونید. یادتون باشه طوری باید بخونید که حداقل دوبار قبل کنکور مرور کرده باشید(کاری که من نرسیدم واسه درس هام انجام بدم و بخاطر همین مثلا آئرو رو سفید گذاشتم). نحوه مرور کردن درس ها هم با هم دیگه فرق میکنه. مثلا ریاضی وقتی بار اول یادش گرفتی دیگه بعدش فقط و فقط تست بزن و نیازی به مرور دوباره قسمت های درسی نیست. در حالی که یه مبحث دیگه مثلا آئرو رو بهتره دوباره کامل از اول مرور کنید.
دوباره تکرار میکنم یادتون باشه مباحثی رو که می خونید مطمئن بشید که واقعا یادش گرفتید. خیلی از بچه ها وقتی درس می خونن همین طور الکی می خونن و به آخرش که رسیدن یه نگاه به ساعت میکنن و میگن "اه! خیلی خوندما!". اینا همونایی هستن که بعد سر جلسه کنکور از جواب دادن عاجز هستن. چون خودشون رو گول زدن که خیلی خوندن ولی در واقع هیچی یاد نگرفتن!

ذرس کنترل اتوماتیک برای خوندن جه طور درسیه؟ خوندش سختو وقت گیره یا نه؟ جون من با مباحث مکانیک برواز تا حدی اشنایی دارم اما با کنترل نه
هر بخش از سوالات کنکور هوافضا چندین منبع داره(به جز طراحی اجسام پرنده) که باید بخونی و قسمت کنترل اتوماتیک هم یکی از اوناست. همون طور که گفتم من فقط هیمن کتاب رو خوندم:

http://rahianarshad.com/book/detail/id/299

فصل اولش که مربوط به مبحث "عملکرد" هستش بسیار شیرین و ساده هستش. فصل دوم که مربوط به سازه هستش زیاد مهم نیست. خیلی سوال ازش کم میاد. از فصل سه به بعد که مربوط به مبحث "پایداری" هستش، کتاب میشه مثل جهنم. خصوصا فصل یکی مونده به آخری میشه مثل بشقاب اسپاگتی. هر چه بیشتر می خونی، بیشتر قاطی میکنی. فقط یه موضوع خوب که هست اینه که از فصل اول خوب سوال میاد و شما می تونی درصد خوبی بزنی. من هنوز هم نمی دونم اونایی که رشته هوافضا هستن چطور این قسمت رو متوجه میشن!؟ شاید قاعده خاصی داره که ما ازش بیخبریم.
راستی شما خودتون یه براورد دارید که با ایت درصداتون رتتبتون حدودا جند میشه؟
با این دو جدولی که توی صفحه قبل گذاشتم میشه یه حدس هایی زد. بین 600-800 احتمالا. البته این فقط یه حدسه. معدل هم نقش مهمی داره که مال من زیاد خوب نیست(20% تاثیر داره). دانشگاهی که ازش فارغ شدید هم مهمه. دانشگاه من توی دسته بندی اصلا وضعیت خوبی نداره. رشته شما مرتبط باشه هم درصدی تاثیر داره(اونایی که خود هوافضا هستن یه ضریب دارند که توی رتبه تاثیر داره). دو فاکتور آخر تاثیر زیادی ندارند. الان توی همین فروم مورد داریم که لیسانس شیمی دانشگاه پیام نور بوده ولی فوق لیسانس مهندسی هوافضا گرایش کنترل دانشگاه تربیت مدرس داره درس می خونه(الان تموم کرده حتما).
مگه ریاضی عمومی1 و 2 و معادلات دیفرانسیل بیام نور مباحثو سر فصلاش با دانشگاه سراسری یکیه؟
منظور از ریاضی عمومی بیام نور جلیل واعظی بهتره و حالت خوداموزیش بیشتره یا احمدبور؟
بله! چرا نباشه؟ کاملا یکیه! چه کتاب های خوبی هم داره. من یه رفیق رشته کشاورزی دانشگاه پیام نور داشتم. این سه تا کتابشو که دیدم یه نگاهی انداختم. خیلی روان و عالی توضیح داده بود. بارها دیدم که بچه های دانشگاه دولتی از کتاب های پیام نور استفاده میکردن. الان کتاب معادلات دیفرانسیل دکتر نیکوکار توی بازار خیلی هست ولی هیفه جرز لای دیوار! واقعا کتاباش مزخرفه. حتما باید یه معلم/استاد داشته باشی تا بتونی از روش یاد بگیری.
واسه تست حتما باید اون دو مورد کتابی رو که گفتم گیر بیاری(همون گاج و مدرسان شریف).
اینی که من دیدم فکر کنم جلیل واعظی نویسندش بود. کتاب رو انگار با دست نوشته بودن. متنش افتضاح بود ولی خیلی خوب درس داده. تقریبا شبیه یه جزوه خوب هستش.