برنامه ریزی ارشد 92

Skabirian

عضو جدید
سلام
از بچه هایی که قصد شرکت در آزمون ارشد 92دارن و از ادمین محترم و کلا تمام بچه هایی که قبلا آزمون دادن و قبول شدن تقاضا دارم برای سایر بچه ها و همچنین خود من از تجربیات و روش درس خواندنشون بگن.
کتابهایی که خوندن و آزمون هایی که شرکت کردن
مهمتر از همه روش درس خواندن و فهم مطالب.
به امید روزهای آفتابی برای ایران عزیز

reza2224

عضو جدید
سلام داداش سیاوش ...

راستش من امسال به این نتیجه رسیدم که هرچی بیشتر بخونی رتبت بدتر میشه :D

ولی جدای از شوخی درسهایی که زحمت زیادی برای یادآوریشون هست رو تابستون بخون .

مثل ریاضیات ، سازه و کنترل.

کنکور آزمایشی هم فایده ای نداره ، بنظرم شرکت نکنی بهتره!

این از قدم اول ...

mkm1391

عضو جدید
من که تابستان فقط ریاضی می خونم چون تو رشته های مهندسی ریاضی پایه ی همه ی دروس هست. من کارشناسی مهندسی برق - کنترل خوندم 90% درسامون فقفط روابط ریاضی بود.

می خوام برای ارشد هوافضا شرکت کنم ... دوستان می تونید کتابهای فارسی موجود در بازار برای منابع کنکور ارشد رو برام معرفی کنید؟ مثلا برای مکانیک پرواز چی بخونم؟ ییا طراحی و آیرودینامیک؟؟؟

Skabirian

عضو جدید
من که تابستان فقط ریاضی می خونم چون تو رشته های مهندسی ریاضی پایه ی همه ی دروس هست. من کارشناسی مهندسی برق - کنترل خوندم 90% درسامون فقفط روابط ریاضی بود.

می خوام برای ارشد هوافضا شرکت کنم ... دوستان می تونید کتابهای فارسی موجود در بازار برای منابع کنکور ارشد رو برام معرفی کنید؟ مثلا برای مکانیک پرواز چی بخونم؟ ییا طراحی و آیرودینامیک؟؟؟

من شنیدم که مکانیک پرواز انتشارات مدرسان شریف خوبه.......
طراحی هم یه کتاب انتشارات راهیان ارشد زده
البته این کتابه دو جلدی هست که جلد اول آیرو،دینامیک و ارتعاشات داره مخصوص هوافضا
ریاضی مهندسی و معادلات هم کتاب مدرسان
کنترل آریاز برادرانی
مقاومت مصالح پوران پژوهش

phpasp

عضو جدید
سلام. من تو كنكور 90 رتبه يك شدم. الان هم شدم مشاور مدرسان شريف!
دوستان اگه سوالي چيزي دارن مي تونن چهارشنبه ها از ساعت 5 تا 7 بعد از ظهر از طريق سايت مدرسان شريف و بخش مشاوره آنلاين با من تماس بگيرن. ضمنا مي تونيد حضوري بيايد موسسه و يا اينكه تو ساعت هايي كه گفتم با شماره 2966 تماس بگيريد. (لازم به ذكر است كه مشاوره مجانيه!!)
خوشحال مي شم اگه بتونم كمك كنم...

Skabirian

عضو جدید
سلام. من تو كنكور 90 رتبه يك شدم. الان هم شدم مشاور مدرسان شريف!
دوستان اگه سوالي چيزي دارن مي تونن چهارشنبه ها از ساعت 5 تا 7 بعد از ظهر از طريق سايت مدرسان شريف و بخش مشاوره آنلاين با من تماس بگيرن. ضمنا مي تونيد حضوري بيايد موسسه و يا اينكه تو ساعت هايي كه گفتم با شماره 2966 تماس بگيريد. (لازم به ذكر است كه مشاوره مجانيه!!)
خوشحال مي شم اگه بتونم كمك كنم...
تشکر دوست خوب که داخل این گفتگو شرکت کردین
سوال:
به نظر شما تابستون را صرف چه درس هایی کنیم؟
من شنیدم جامدات و ریاضیات
نظر شما؟

phpasp

عضو جدید
تشکر دوست خوب که داخل این گفتگو شرکت کردین
سوال:
به نظر شما تابستون را صرف چه درس هایی کنیم؟
من شنیدم جامدات و ریاضیات
نظر شما؟

سلام. راستش من خودم تو تابستون مقاومت مصالح رو خوندم و معادلات دیفرانسیل رو. البته اون هم فقط در حد یادگیری و فهم مطالب. از شهریور ماه هم گه به طور جدی شروع کردم به درس خوندن. ه نظرم اگه تو تابستون بتونید یه درس ریاضی و یه درس که زیاد توش قوی نیستین رو بخونین خیلی خوبه. ولی فقط درس رو بخونید و وقت واسه تست زدن تلف نکنید

phpasp

عضو جدید

سلام.

مکانیک پرواز و طراحی سازه و آیرودینامیک: راهیان ارشد
مقاومت مصالح و ارتعاشات و دینامیک و ترمو: پوران پژوهش
سیالات : پارسه
ریاضی و معادلات: انتشارات نصیر ( کریمی)

siavosh

عضو جدید
سلام
کدوم موسسه کنکور آزمایشی بهتری داره؟
شنیدم که فقط پارسه کنکور آزمایشی مخصوص هوافضا داره ولی میگن سوالات استاندارد نیست
چه موسسه ای در این زمینه خوبه و شرکت کنندگان بیشتری داره؟؟

Skabirian

عضو جدید
سلام
شنیدم که فقط پارسه کنکور آزمایشی مخصوص هوافضا داره ولی میگن سوالات استاندارد نیست
علیکم السلام
مدرسان هم کنکور آزمایشی برگزار میکنه که من هم یکی از شرکت کننده هاش هستم
سوالاتش استاندارده و شنیدم سوالات شبیه به آن توی کنکور آمده (البته برای مکانیک و برق نه هوافضا)
از جامعه آماریش اطلاعی ندارم امیدوارم سایر دوستان بتونن کمک کنن.
به نظر من کلا موسسه خوبیه ثبت نام کنی ضرر نکردی.

phpasp

عضو جدید
سلام

پارسه جامعه آماريش بيشتره ولي به نظر من كيفيت سوالات مدرسان شريف خيلي بالا تره. پاسخ هاي مدرسان هم خيلي تشريحي و كامله.

Skabirian

عضو جدید
مهندس جان ببخشید میشه سرفصل دروسی که در ارشد میاد و ترجیحا بخش های مهم هر درس را به تدریج اینجا قرار بدین تا بچه ها بتونن استفاده کنند؟

سحرخیز

عضو جدید
سلام
از بچه هایی که قصد شرکت در آزمون ارشد 92دارن و از ادمین محترم و کلا تمام بچه هایی که قبلا آزمون دادن و قبول شدن تقاضا دارم برای سایر بچه ها و همچنین خود من از تجربیات و روش درس خواندنشون بگن.
کتابهایی که خوندن و آزمون هایی که شرکت کردن
مهمتر از همه روش درس خواندن و فهم مطالب.
به امید روزهای آفتابی برای ایران عزیز

سلام مهندس اگه ممکنه در مورد بازار کار هوافضا توضیح بدید

phpasp

عضو جدید
مهندس جان ببخشید میشه سرفصل دروسی که در ارشد میاد و ترجیحا بخش های مهم هر درس را به تدریج اینجا قرار بدین تا بچه ها بتونن استفاده کنند؟

چشم حتما. من به تدريج ليست درس ها و قسمت هاي مهم رو ميذارم:

درس هايي كه تو كنكور ميان به اين شكلند:

20 سوال سازه: شامل در س هاي
مقاومت مصالح
تحليل سازه
ديناميك
ارتعاشات
(بعضي اوقات از طراحي سازه هم سوال مياد!)

20 سوال آيروديناميك: شامل درس هاي
آيروديناميك 1
آيروديناميك 2
ترموديناميك 1
ترموديناميك 2
سيالات
اصول جلوبرنده

20 سوال مكانيك پرواز: شامل درس هاي
مكانيك پرواز 1
مكانيك پرواز 2
كنترل

10 سوال طراحي هواپيما: شامل درس هاي
طراحي هواپيما 1
(معمولا 1 يا 2 سوال هم از طراحي هواپيماي 2 مياد)

30 سوال زبان عمومي

20 سوال رياضي: شامل درس هاي
معادلات ديفرانسيل (10 سوال)
رياضي مهندسي (10 سوال)

تو پست هاي بعدي سرفصل هاي هر درس كه تو كنكور مياد به علاوه ي قسمت هاي مهم رو ميذارم.

muhamedro

عضو جدید
یه سوال داشتم ممنون میشم جواب بدین

اگه کتاب طراحی هواپیمای آقای صدرایی رو در نظر بگیریم مباحث طراحي هواپيما 1 تا کدوم فصله؟

mkm1391

عضو جدید
سلام
دوستان کسی در رابطه با مهندسی هوافضا دانشگاه فراگیر پیام نور اطلاعی داره؟؟؟
ارزش مدرکش چطوریه ؟؟؟
میشه برای ارشد ادامه تحصیل داد با مدرکش؟؟؟

ممنون میشم راهنماییم کنید... من کاردانی برق دارم به خاطر علاقه شدید می خوام فراگیر مهندسی هوافضا بخونم.

فرناز مجيدي

عضو جدید

ب نظر شما سخت نيس از برق هوافضا خوندن؟؟منم مخابراتم ميخواستم اطلاعات بگيرم جناب مهندس

mkm1391

عضو جدید
ب نظر شما سخت نيس از برق هوافضا خوندن؟؟منم مخابراتم ميخواستم اطلاعات بگيرم جناب مهندس

چرا سخته ولی وقتی علاقه باشه دیگه سختی معنایی نداره... من از دوران کودکی به هوافضا علاقه شدید داشتم اما به خاطر انتخاب رشته نادرست پدرم به هنرستان رفتم واز همه چی افتادم... رفته رشته برق که هیچ علاقه ای هم نداشتم .
شما هم بدونید که اگر علاقه دارید به هوافضا قطعا می تونید موفق باشید... من هم خوشحال میشم به هم کمک کنیم بالاخره رشته ما یکی هست و بهتر حرف همو می فهمیم. آدرس ایمیلمو میزارم تا راحتتر در ارتباط باشیم: mkmmostafa@yahoo.com

Skabirian

عضو جدید
چرا سخته ولی وقتی علاقه باشه دیگه سختی معنایی نداره... من از دوران کودکی به هوافضا علاقه شدید داشتم اما به خاطر انتخاب رشته نادرست پدرم به هنرستان رفتم واز همه چی افتادم... رفته رشته برق که هیچ علاقه ای هم نداشتم .
شما هم بدونید که اگر علاقه دارید به هوافضا قطعا می تونید موفق باشید... من هم خوشحال میشم به هم کمک کنیم بالاخره رشته ما یکی هست و بهتر حرف همو می فهمیم. آدرس ایمیلمو میزارم تا راحتتر در ارتباط باشیم: mkmmostafa@yahoo.com
دوستان کار نشد نداره مطمئن باشید در صورتی که تمام تلاشتون را بکنید موفق میشید
اما یه چیز دیگه هیچ وقت احساسی تصمیم نگیرید بسیار راجع به این کار فکر کنین و بعد تصمیم بگیرید.(چون اغلب تصورات ما با واقعیت اختلاف فاحشی دارد)
موفق باشید

siavosh

عضو جدید
علیکم السلام
مدرسان هم کنکور آزمایشی برگزار میکنه که من هم یکی از شرکت کننده هاش هستم
سوالاتش استاندارده و شنیدم سوالات شبیه به آن توی کنکور آمده (البته برای مکانیک و برق نه هوافضا)
از جامعه آماریش اطلاعی ندارم امیدوارم سایر دوستان بتونن کمک کنن.
به نظر من کلا موسسه خوبیه ثبت نام کنی ضرر نکردی.
دوست عزیز با توجه به اینکه آزمون مدرسان شریف برای هوافضا نیست چه قدر سوالاتش میتونه کمک کنه
راستش نمیدونم کمک موسسه برم اگه برم مدرسان خیلی از سوالات مربوط به هوافضا نیست واگر هم برم پارسه ,سوالات کیفیت مطلوبی نخواهد داشت
بقیه دوستان هم اگه میتونند کمک کنند

بالا