كارشناسي ارشد هوافضا - 94

I.R.IRAN

عضو جدید
سلام دوستان
از امروز ثبت نام آزمون كارشناسي ارشد دانشگاه هاي كشور شروع شده .
يه جمعي داشته باشيم در مورد تبادل نظر براي موفقيت در اين آزمون .
دوستان پيشكسوت راهنمايي كنند لطفا . . .

يك دنيا سپاس

I.R.IRAN

عضو جدید
دوستان چرا مشاركت ندارن؟!
با تجربه هاش ، كمك كنيد خب به ما در راه مونده ها . . .
واقعا همين زبان تخصصي مشكل خودمم هست . من الان سال آخرم ، همين زبان تخصصي رم اين ترم يعني ترم 7 ور داشتم . مي خوام از جزوه ي زبان تخصصي مدرسان يا پارسه البته بعد از بررسي استفاده كنم . خودمم كلا مقاله انگليسي ميخونم كه فكر كنم بتونه كمك خوبي باشه .
اصلا اين درس منبع خاصي هم داره كه بخونيم؟؟؟

maryam 69

عضو جدید
بیشتریا همون زبان تخصصی پارسه رو میخونن
گرامرم در حد معمول باید خودمون بلد باشیم

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
سلام،
برای زبان، به شدت توصیه می‌کنم که تو کلاس‌های ترمیک روزانه یه موسسه معتبر شرکت کنید و حداقل 2 سال ادامه بدید تا سطوح بالا. کنکور ارشد رو رد کنید، تو مقاله دادن و دکتری مشکل می‌خورید.
روی مسائل ریاضی، حساب ویژه باز کنید. دروس تخصصی، سخت و آسون میشه در سال‌های مختلف اما درصد بالای ریاضی، همیشه تعیین کننده اس.
روی دروسی که با بچه‌های مکانیک مشترک نیست، خوب کار کنید. مثل آیرودینامیک 1و2، مکانیک پرواز و طراحی. چون عموماًَ بچه‌های مکانیک سیالات و سازه رو خوب میزنن اما این دروس رو نمیزنن. بنابراین، میانگین درصدشون میاد پایین. اگر شما این دروس رو خوب بزنید، رتبه بهتری کسب می‌کنید.
برای طراحی هواپیما 2 تا راه دارید: 1- خودتون سرطراح باشید، 2- جزوه اساتید شریف و امیرکبیر رو از حفظ باشید. معمولاً از این دو دانشگاه سوالات طرح میشه. زمان ما یه سوال طراحی در مورد نحوه تولید لیفت تو هواپیمای B-2 بود!
انشالله موفق باشید

I.R.IRAN

عضو جدید
خيلي خيلي ممنون
واقعيتش من يكم تنبلي كردم و با مشغله ي زيادي كه واسه خودم دست و پا كردم ، نتونستم كه از تابستون شروع كنم . برا خاطر همون مثلا ميخوام تو رياضي ، فقط رو تست هاي معادلات كار كنم . درسايي مثل ديناميك و مقاومت مصالح و ارتعاشات رو هم باز حذف !
خب با توجه به زماني كه پيش رو داريم ديگه . . .
به نظرتون ديگه چه كارايي بكنيم موفق ميشيم؟

8929029

عضو جدید
بسم الله
سلام
از یه طرف باید درسای مربوط به باکس سازه و ریاضی رو بالا بزنیم، چون دانشجوهای رشته مکانیک که تو کنکور هوافضا شرکت میکنن این دوتا درس رو اگه بالاتر از دانشجوهای هوافضا نزنن مطمئنا پایین تر نمیزنن!
از طرف دیگه اگه درسای مربوط به باکس م.پرواز، طراحی و آیرو رو بالا نزنیم دیگه نباید به رتبه های بالا فکر کنیم...در رابطه با زبان هم خیلی از شرکت کننده ها(مثلا نفر سوم کنکور 93)صفر میزنن چون ضریبش یکه
البته اگه وقت داشته باشید که بخونید و بتونید حداقل 10 الی 20 درصد زبان رو بزنید خیلی اوضاع کارنامه بهتر میشه.
موفق باشید

I.R.IRAN

عضو جدید
منابع و جزوه هاي اساتيد طراح سوال رو داريد همينجا بذاريد براي دانلود؟!
خيلي مفيد ميشه و بدرد بخور

maryam 69

عضو جدید
خيلي خيلي ممنون
واقعيتش من يكم تنبلي كردم و با مشغله ي زيادي كه واسه خودم دست و پا كردم ، نتونستم كه از تابستون شروع كنم . برا خاطر همون مثلا ميخوام تو رياضي ، فقط رو تست هاي معادلات كار كنم .

این چندسال تست های ریاضی مهندسی تعیین کننده شده چون معادلات رو همه میزنن، بنظرم اصلا حذف نشه بهتره، من هرکی رو دیدم بیشتر روی ریاضی مهندسیش مانور میده

I.R.IRAN

عضو جدید
دوستان چرا كمكي به ما كارشناسان ارشد آينده ي مملكت نميكنن؟!
من همين الآن ثبت نوم كردم ، واي باز استرس كنكور شروع شد !
درمورد جزوه ها هم عزيزاي جان دريغ نكيد خواهشاً
ممنون

maryam 69

عضو جدید
جزوه اساتید شریف و امیرکبیر رو از کجا گیر بیاریم !!!!!!

یا یه دوست شریفی و امیرکبیری پیدا کنید که جزوه دست نویسشو بهتون بده
یا تکثیر امیرکبیر و شریف برین و جزوه های آمادشو بخرین،
من شریف رو نرفتم ولی امیرکبیر زیاد رفتم! بار اول ازم کارت خواستن یکم کیف مو گشتم گفتم "وااای ببخشید کارتم توی اون یکی کیفمه نیووردم" گفتن ایرادی نداره برو:D
ولی بعدش بچه های اونجا گفتن کارت دانشگاه خودتم نشون بدی و بگی با استادی کار داری یا تکثیر خرید داری یا از بیرون کلاس ثبت نام کردی میذارن بری

ارش کمان گیر

عضو جدید
کاربر ممتاز
جزوه اساتید شریف و امیرکبیر رو از کجا گیر بیاریم !!!!!!

اگه جزوه امیر کیبر خواستی !!!
بیا دم دانشگاه....من می برمت داخل....اونجا بگیر....!!
برای زبان تخصصی وقت نذار... ارزش نداره...زبان در حد 20 تا 30 بزنی ..کافی هست.

I.R.IRAN

عضو جدید
بچه هاي كنكوري هوافضا كجان پس؟!
بحث رو داغ نگه داريد انگيزه مون دم كنكوري نياد پايين خب . . .

maryam 69

عضو جدید
سلام بچه ها، درسته میگن دینامیک ارزش خوندن نداره؟ میگن یا سوالاش اشتباه یا خیلی سخته نمیشه زد! ارتعاشات و مقاومت چطور؟؟ بنظرتون اشتباهه ترمورو نخونم و وقتم رو روی سازه ها بذارم؟؟ سوال آخر اینکه آیرودینامیک 2 مهم تره یا 1 ؟؟ دوتاشو میخونم ولی از نظر تعداد سوالاش توی کنکور میگم

mehrdad14

عضو جدید
سلام بچه ها، درسته میگن دینامیک ارزش خوندن نداره؟ میگن یا سوالاش اشتباه یا خیلی سخته نمیشه زد! ارتعاشات و مقاومت چطور؟؟ بنظرتون اشتباهه ترمورو نخونم و وقتم رو روی سازه ها بذارم؟؟ سوال آخر اینکه آیرودینامیک 2 مهم تره یا 1 ؟؟ دوتاشو میخونم ولی از نظر تعداد سوالاش توی کنکور میگم
واسه دینامیک اگر به گرایش دینامیک پرواز و یا فضایی علاقه مندید جدا از کنکور بهتر است که بخونید چون یه جورایی پایه این گرایش ها محسوب میشه

I.R.IRAN

عضو جدید

آره منم شنيدم
ارتعاشاتم سوالاش سخته و زمان بر
اصلا ميدونيد ، همه شون سختن ، واي . . .

I.R.IRAN

عضو جدید
چرا اينجوري شد؟؟؟
چرا كسي چيزي نميگه . . . اي خدا . . .
يعني يه كنكوري هوافضايي نبود؟؟؟

راستي واسه طراحي چه كنيم؟
طراحي هواپيما هم كه سوالاش نسبت به سالاي قبل سخت تر شده

M.ARIABOY

عضو جدید
سلام بچههای هوا فضایی
من مکانیکم ولی هوا فضا هم شرکت کردم
ببینم اگه بتونم ریاضی و سیالات و بالای50 جامدات بالای 30 و دینامیک هم 20-30 برنم،چ رتبه ای کسب میکنم
در مودر دینامیک فصل 1-2 راحته بقیش سخته نخونین بهتره
ترمو درس راحتیه، حیفه از دست بره
ارتعاشات هم باید خوب بخونی، وقتی هضمش کردی راحت میزنی تستاشد
کنترل هم جهشو بخون،من اریاز گرفتم بدرد نخورد،تازه میخوام جهشو بخونم
مقاومت درس راحتیه نباید بذارید از دست بره
مکانیکیا مقاومتو و استاتیکو کامل میخونن،حواستون باشه

space787

عضو جدید
سلام بر همه دوستان و متقاضیان رشته مهندسی هوافضا خسته نباشید.
جهت اطلاع عرض می کنم که با رتبه حدود 500 شبانه هوافضا گرایش سازه های هوا فضایی دانشگاه تهران قبول شدم . کارشناسی مکانیک جامدات خوندم . زیاد به فکر درصد نباشید بچه های مکانیک عمیق درس های مکانیک رو بخونن قبولن من هیچ کدام از درس های هوافضا رو نخوندم رتبه مکانیکم حدود 1000 شد و طراحی کاربردی خوارزمی روزانه رو آوردم اما به خاطر علاقه شدیدی که به دانشگاه تهران داشتم و مسایل دیگر هوا فضای سازه دانشگاه تهران رو بالاتر زدم. امیدوارم موفق باشید.
;)

I.R.IRAN

عضو جدید
بچه هاي هوافضا كجا رسيدن؟
خوب پيش ميره درسا؟
من كه رو طراحي تمركز كردم
ميخوام 100 بزنمش

بچه هاي هوافضا كجا رسيدن؟
خوب پيش ميره درسا؟
من كه رو طراحي تمركز كردم
ميخوام 100 بزنمش
سلام داداش
اگه من جای شما باشم روی درسی تمرکز نمیکنم که هم تعداد سوالتش کمتره و هم مدل سوالات میتونه کاملا متفاوت باشه.
به نظر من دینامیک پرواز برای یک هوافضایی بهترین درسه برای تمرکز.
امیدوارم که موفق باشی

I.R.IRAN

عضو جدید
شديدا مشغول درس خوندن مي باشيم
هي امروز و فردا كرديم كه رسيديم به الان ، اميدوارم با يه هفته درس خوندن و تكيه بر پشتوانه خودمون ، بتونيم قبول شيم
كنكورم كه پنج شنبه شد ، ساعت 8
واي . . .

d-ghanbari

عضو جدید
برای همه کنکوری های عزیز آرزوی موفقیت میکنم
دوستان من تازه وارد ترم 6 شدم میخوام بدونم حدودا چقدر وقت بایدبرا کنکور ارشد بذارم ؟دو ترم 7 و 8 کافیه یا باید از تابستون شروع کرد؟

I.R.IRAN

عضو جدید
دوستان من تازه وارد ترم 6 شدم میخوام بدونم حدودا چقدر وقت بایدبرا کنکور ارشد بذارم ؟دو ترم 7 و 8 کافیه یا باید از تابستون شروع کرد؟

خب بايد ببيني كه چي ميخواي و ميخواي به كجا برسي
اما به طور معمول از تابستون و با دو يا سه عنوان از دروس سخت شروع كني بهتره ، مثل رياضي و آيرو مثلا يا هر چي
و نهايتا از مهر ماه آماده ميشي جدي جدي

d-ghanbari

عضو جدید
خب بايد ببيني كه چي ميخواي و ميخواي به كجا برسي
اما به طور معمول از تابستون و با دو يا سه عنوان از دروس سخت شروع كني بهتره ، مثل رياضي و آيرو مثلا يا هر چي
و نهايتا از مهر ماه آماده ميشي جدي جدي
ممنون که جواب دادی
اینجور که متوجه شدم سوالات ارشد خیلی دشوارن جوری که با درصد های پایین میشه رتبه خوبی اورد درسته؟چه منابعی باید استفاده کرد؟
شما خودت توی کنکور چیکار کردی؟سطح امتحان چقدر با درس دادن معمول اساتید متفاوت بود؟

mahan_33

عضو جدید
سلام دوستان قدیمی و خوبم . کنکور رو چیکار کردید ؟ من امسال وارد رشته ی برق شدم و الان دانشجوی برقم . با این حال مجدد کنکور هوافضا دادم . امسال خوب نخوندم چون واقعا فرصتم محدود بود و امتحانات اخر ترمم هم مانع شد. به هر حال نمیدونم چطور دادم . سوالات خوب بود ولی مفهومی بود . حدود 70 تا با احتمال درست بودن زدم که ممکنه نصفش غلط باشه . زبانش اسون بود . سوالات طراحی اجسام پرنده هم بنظر راحت میومد در کل چون نخونده بودم تحلیل خاصی ندارم.

mahan_33

عضو جدید
سلام دوست عزیز
بذارید منم یکمی از تجربم براتون بگم
سوالات بعضی سالها واقعا تکراری هستن طوری که اگه سوالات ده سال اخیر رو خوب خونده باشید راحت میتونید رتبه ی عالی بیارید اما بعضی سالها غافلگیر میکنن . امسال سوالات مفهومی بود انگار هرچی بیشتر تو کلاس گوش داده بودیم و مفهوم درس رو فهمیده بودیم میتونستیم کنکور رو بهتر بدیم ولی اگه میشستیم کل کتابارو حفظ میکردیم و مفهوم رو درک نمیکردیم فایده نداشت. نمیدونم شاید سوال تکراری هم داشت چون نخونده رفتم نمیتونم با اطمینان چیزی بگم. چیزی که ثابت شده اینه که ریاضی و زبان تو اکثر سالها سوالات واقعا خوبی طرح میشه و از این دو میشه راحت درصدای خوبی اورد . بقیه دروس هم شما بهتره در کنار سوالات کنکور کتب منبع رو مطالعه کنید و درک خوبی از مطالب به دست بیارید چون وقتی سوالات مفهومی طرح بشه دیگه کتابای راهیان ارشد و تست های سالهای قبل نمیتونه کمک چندانی بهتون بکنه . یه پیشنهاد دیگه هم اینکه اصلا ریسک نکنید و هیچ درسی روحذف نکنید . ممکنه از هر درس چند سوال واقعا راحت و روتین طرح بشه .
در رابطه با اینکه کی شروع کنید هم هرچی زودتر شروع کنید به نفعتونه . اما اگه حتی فقط یک ماه یا حتی چند هفته فرصت دارید بهترین کار , کار کردن رو سوالات سالهای قبله .

sajadmega

عضو جدید
سلام بچه ها من هوافضا امتحان دادم 17 تا ریاضی زدم
8 تا زبان زدم
15 ایرودینامیک زدم
9 تا مکانیک پرواز زدم
12 مقاومت مصالح
8تا اجسام پرنده ززدم
کسی هست بیاییم باهم بحث کنیم

بالا