اطلاعات لازم راجب به دانشگاه های دارای گرایش های مهندسی هوافضا {کارشناسی،کارشناسی ارشد و دکترا}

booboo3

عضو جدید
سلام خدمت همگی
فکر میکنم وجود این تاپیک در این بخش حسابی لازم بوده و هست
بعد از گذر از آزمون بزرگ(کنکور) این سردرگمی پیش میاد که سوال اصلیش اینه " کدوم دانشگاه رو انتخاب کنم؟" خب تا حدودی وضعیت دانشگاه ها معلومه ولی نه همه شون. بعنوان مثال فکر میکنم همه دیگه میدونن که دانشگاه شریف بهترینه یا... ولی خب سوال اینه که همه ما که شریف نمیریم، میریم؟ بچه ها همه می خوان بدونن که ترتیب دانشگاه ها رو چطور بزنن. چون می خوان حدالامکان بهترین دانشگاه ممکن رو قبول بشن. رشته مهندسی هوافضا یه مقدار از این لحاظ گنگ هستش. این تاپیک واسه اونایی هستش که می خوان بدونن دانشگاه ها چطورن. در هر سه مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا وقتی میگیم بهترین دانشگاه یعنی تعریف/سوال ما از بهترین اینه که:
استاداش کیا هستن؟
وضعیت خوراک چطوره؟
آیا امتیاز خواصی دانشگاه به شما میده؟
خوابگاه چطوره، بچه های هم کلاسی چطورن و جو چطوره؟(مذهبی هستن، بی تفاوت هستن، هر کی هرکیه،30یا30 هستند،...)
وضعیت کار واسه اونایی که از اون دانشگاه درس رو تموم میکنن چطوره، آیا امتیاز خواصی خواهند داشت؟
استادای فرنگ/امریکا درس خوانده چقدر دارند؟
کارهای عملی و تحقیقاتی چقدر انجام میدن؟
دانشگاه چقدر تجهیزات داره؟
سخت گیری های اساتید و درسی چطوره؟
خودتون از 20 نمره چند رو به دانشگاهتون نسبت به بهترین دانشگاه کشور میدید؟
...

خلاصیه هر چی که می دونید بگید. دانشگاههایی که رشته های/گرایش های هوافضا دارند اینا هستن:

دانشگاه تربيت مدرس
دانشگاه تهران
دانشگاه سمنان
دانشگاه شهيد بهشتي
دانشگاه صنعتي اميركبير
دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي
دانشگاه صنعتي شريف
دانشگاه صنعتي مالك اشتر
دانشگاه علم و صنعت ايران
دانشگاه فردوسي مشهد
دانشگاه تبريز
دانشگاه جامع امام حسين (ع)
دانشگاه علوم و فنون هوايي شهيد ستاري
دانشگاه صنعتي سهند
دانشگاه شيراز
دانشگاه صنعتي شيراز
پژوهشكده سامانه هاي فضانوردي

دوستان توجه کنید که وقتی دارید پست میدید(اونایی که اطلاعات میدند) لطفا نام دانشگاهتون رو هم بنویسید. در هر مقطعی و در هر دانشگاهی که درس خوندید رو بنویسید. مثلا اگه دکترا هستید بگید که لیسانستون کجا بودید و فوق لیسانستون کجا بودید و گرایشتون چی بوده و همچنین واسه دکترا هم اینچیزا رو بگید.
اگه بین شما دوستان کسایی هستند که رشته شون هوافضا نیست ولی اطلاعاتی در مورد دانشگاهی دارند لطفا اطلاعاتشون رو ارائه بدند. موردی نداره. فقط بگن اطلاعات رو چطوری بدست آوردن.

booboo3

عضو جدید
اول کار خودم بعنوان یه کاربر ساده چند تا سوال دارم. چون می خوام بعنوان یه کاربر ساده سوال توی این تاپیک بپرسم پست یه پست جدا میدم که جدای از پست اصلی باشه.
1- دوستان کسی اطلاع داره که بین دانشگاه شیراز و دانشگاه صنعتی شیراز کدوم واسه هواوفضا بهتره؟
2- در بعضی گرایش های مکانیک، بعضی دانشگاه ها بعضی دانشجو ها رو بعنوان مهندسی هوافضا میگیرند. نمونه:

چه فرقی بین این دانشجو ها و دانشجو های اصلی هوافضا هستش؟

پیوست ها

• f7312507baf2c04b1.jpg
    f7312507baf2c04b1.jpg
    13.9 کیلوبایت · بازدیدها: 1

I.R.IRAN

عضو جدید
سلام
امیدوارم موضوع خوبی از آب دربیاد

اما یه شروع چالش برانگیز:
تو ارسال اولتون یه اشاره ای داشتید به دانشگاه مثلا شریف
کی همچین توصیفی از دانشگاه صنعتی شریف برای شما داشته؟
اینکه تعدادی از رتبه های خوب کنکور وارد این دانشگاه میشن (حالا به هر دلیلی) دال بر این میشه که اون دانشگاه بهترینه؟!
یه اشاره ای هم داشتید به اساتید فرنگ رفته که . . . بگذریم

وضعیت هر دانشگاه معمولا به عوامل زیادی که البته اشاره کردید بستگی داره
و اینکه هر دانشگاه ممکنه حوزه تخصصی خاص خودش رو داشته باشه
مثلا تو گرایش سازه امیرکبیر حرف اول رو میزنه
بعد باید ببینید دانشگاه مورد اشاره چه امکاناتی داره
اگه وارد محیط دانشگاهی که شما بهش اشاره کردید شده باشید ، متوجه میشید که تفاوت چندانی با یه مدرسه عالی نداره ؛ واقعیت هم همینه
تو این زمینه باید بگم که دانشگاه های نظامی همیشه تو همه جای دنیا حرف اول رو میزنن (البته این دانشگاه ها هم محدودیت خاص خودشونو دارن)
اینه که پتانسیل دانشگاهی مثل امام حسین حتی بیشتر از همه دانشگاه های هوافضایی کشوره
یا مثلا دانشگاه مالک اشتر شاهین شهر از نظر امکانات دانشگاهی و کارگاه های تخصصی تو وضعیت خیلی خوبی قرار داره

اما باید ببینید که هدفتون از ادامه تحصیل چیه؟
اگه قصد ادامه تحصیل تو خارج از کشور رو دارید ، بهترین انتخاب دانشگاه هایی هستند که فقط برند دارن
اما در غیر این صورت ، باز باید بررسی بشه که چی از جون دانشگاه ، رشته و استاداتون میخواید ;)

booboo3

عضو جدید
درود و دو صد درود بر شما:)
والله ما هرجا هر چی میشنویم و می بینیم در مورد اول بودن دانشگاه شریف در ضمینه مهندسی هستش. در هر صورت می تونه درست هم نباشه(که به نظر میاد حق با شماست. فکر کنم این نتیجه گیری منطقی نیست). بگذریم. میشه در مورد خودتون بیگید؟(اسم و فامیلی و این چیزا نمی خواد، در واقع منظورم گرایش، مقطع تحصیلی، دانشگاهتون و... هستش). در مورد دانشگاهتون برامون نمیگید؟

پیشاپیش من و همه استفاده کنندهگاه این تاپیک از شما متشکر خواهیم بود

I.R.IRAN

عضو جدید
بنده در حال حاضر ترم دوم گرایش سازه های هوایی مقطع کارشناسی ارشد هستم .
عجیبه که دوستان تو این چند هفته هیچ نظری نداشتن . . .