بحث و تبادل نظر و سوالهای مربوط به نرم افزار های مهندسی آب

سلام ببخشید میخواستم ببییم شما تا چه اندازه راجب طراحی آبرسانی شهری اطلاعات دارید و با نرم افزارهای واتر کد یا واتر جیمز کار کردید و اگه زحمتی براتون نیست با من همکاری کنید

dadashyy

عضو جدید
سلام:cry:
بچه ها باید هفته دیگه تو کلاس نرم افزار hec-6 ارائه بدم.:cry::cry:
توروخدا یکی آموزش و بذاره تو سایت یا بفرسته رو ایمیلم::::dad_ashy@yahoo.com :cry::cry::cry:

شیدا موسوی

عضو جدید
نرافزار

نرافزار

ممنون میشم اگه یکسری نرم افزار در زمینه آنالیز سیستم های منابع آب بهم معرفی کنید

محسن.محسن

عضو جدید
من از الان امادگیمو برای عضویت تیم ترجمه اعلام میکنم.البته نرم افزارهایی که بدرد بازارکار بخوره و ازش پول در بیاد

yekariayi

متخصص هیدرولیک
کاربر ممتاز

samad kaghazloo

عضو جدید
سوالتون خیلی کلیه.
خب من فعلا با نرم افزارهای واتر جمز و ایپانت کار می کنم. در زمینه طراحی و تحلیل آبرسانی شبکه آب.

متاسفانه نمیتونم تو این زمینه کمکی واستون انجام بدم ..فقط یه سوالی داشتم راجع به این نرم افزار واتر جیمز..این نرم افزارو از طریق کتاب یاد گرفتین یا به طریق دیگه ؟ و مدت زمان یاد گیریتون چقد طول کشید؟ متشکر:smile:

shahin.mehrzad

عضو جدید
شاهين جان هر سوالي در رابطه با GIS داشته باشي در خدمتم، منظورت از مانور چيه؟!:surprised:
می خواستم یه جدول توصیفی رو از تو اکسل به ARC MAP جوینت کنم واسه اینکه یه ستون مشترک داشته باشن مجبور شدم از 1تا 1000 تو ARC MAP تو جدولش وارد کنم
منظورم از مانور اینه که میشه مثل تو اکسل با یه روش خاص این کارو کرد؟؟

armx

عضو جدید
می خواستم یه جدول توصیفی رو از تو اکسل به ARC MAP جوینت کنم واسه اینکه یه ستون مشترک داشته باشن مجبور شدم از 1تا 1000 تو ARC MAP تو جدولش وارد کنم
منظورم از مانور اینه که میشه مثل تو اکسل با یه روش خاص این کارو کرد؟؟
متاسفانه همچين امكاني وجود نداره بايد داده هارو دستي وارد كني ، اين خودش يه اشكال بزرگه!

fatimaT66

عضو جدید
سلام دوستان . من از 2 نرم افزار hec-ras hec-hms سوال دارم کسی میتونه کمکم کنه ؟ ممنونم

• Like
واکنش ها: n30e

f_nikzad

عضو جدید
سلام .من قراره با مادفلو مدلسازی کنم اما هیچ شناختی از این نرم افزار ندارم.اکسی با این نرم افزار کار کرده؟ممکن راهنماییم کنید

• Like

mahmodab

عضو جدید
سلام دنبال نرم افزار GWW یا نرم افزاری هستم که نمودارهای ویلکوکس و شولر را رسم کند.

• Like

f_nikzad

عضو جدید
سلام . از دوستان کسی با نرم افزار weap بیلان آبی رو تخمین زده.کسی میدونه چه ورودی های رو weap برای تخمین بیلان میخواد؟ممنون میشم اگه کسی بتونه راهنمایی کنه

• Like

iman.milad

عضو جدید
واترکد یا واترجیمز کدام بهتره برای شبکه آبرسانی؟

واترکد یا واترجیمز کدام بهتره برای شبکه آبرسانی؟

سلام دوست من کدام یک برای طراحی شبکه آبرسانی شهری بهتره؟
من دنبال جزوه آموزشی کاملی ازشون هستم می تونین منو راهنمایی کنین؟
میشه برام میل کنید پاسختونو
ab_kerman@yahoo.com

...Melody

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
کسی تا حالا با نرم افزار hec-ressimکار کرده...متاسفانه نه هیچ هلپ فارسی داره ونه دانشگاه های زیادی روش کار کردن ...
اگر کسی در مورد کار با اون تجربه ای داره به شدت به کمکش احتیاجه
.
ممنون می شم کمکم کنید.

"Pejman"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی گیاهان دارویی
سلام
کسی تا حالا با نرم افزار hec-ressimکار کرده...متاسفانه نه هیچ هلپ فارسی داره ونه دانشگاه های زیادی روش کار کردن ...
اگر کسی در مورد کار با اون تجربه ای داره به شدت به کمکش احتیاجه
.
ممنون می شم کمکم کنید.
سلام. منظورتون این نرم افزار هست؟ :gol:

پیوست ها

• hecras.pdf
    438.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • HEC-HMS.pdf
    760.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

*شباهنگ*

عضو جدید
نرم افزار epanet

نرم افزار epanet

سلام به همه دوستان:gol:
چند تا سوال در مورد ران کردن نرم افزار epanet داشتم .می خواستم ببینم کسی می تونه کمکم کنه؟

funny69

عضو جدید
سلام به دوستان عزیز:( من برای ارائه نرم افزار hydro calcنیاز مبرم به یه سوال دارم.لطفا کمکم کنید .ضرورییییییییییییییییییییی.....:cry::confused:

• Like

mosayeb20

عضو جدید
دوست عزیز من دانشجوی داشگاه زابل هستم
دانشگاه ما و بعضی دانشگاهای دیگه با این سایت قرارداد دارند اگه عنوان مقاله رو بهم بدی برات میفرستم
سلام دوستان
من مقاله فارسي راجع به نرم افزار Aquacrop مي خوام اگه کسي مقاله در اين رابطه داره لطفا راهنمايي کنه
ممنون ميشم:)
در ضمن من چند تا مقاله از سيويليکا نياز دارم که پوليه
چطور مي تونم اين مقالات رو بدون عضويت بگيرم؟:(

آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • Like

yeganehparast

عضو جدید
استفاده از ضریب کاهنده افت(F) در نرم افزار Epanet

استفاده از ضریب کاهنده افت(F) در نرم افزار Epanet

با سلام

شاید تا به حال برای برخی دوستانی که با نرم افزار Epanet ورژن 2 کار می کنند این مساله پیش اومده باشه

که مثلا روی یک لوله لترال چندین گسیلنده بخوان بذارن مثل آبپاش، دریپر و غیره.

در اصل باید در چنین شبکه ای به ازای هر گسیلنده یک گره (Junction) ایجاد کرد و دبی اون رو بهش داد.

بعد تک تک گسیلنده ها رو با لوله های با طول مساوی به هم وصل کرد.

اگه 10 تا یا 20 تا یا 30 تا باشه شاید بشه با کمی صرف وقت این کار رو کرد.

اما اگه تعداد مثلا بشه 100 تا یا 200 تا چی؟

همانطور که کارشناسان طراحی شبکه آبیاری تحت فشار می دونن، در این موارد برای محاسبه ضریب افت،

ابتدا مجموع دبی نازلها محاسبه می شه و با توجه به قطر داخلی و طول کل و ضریب زبری، افت فشار محاسبه می شه.

بعد بسته به تعداد خروجی ها با توجه به جدولی که قبلا محاسبه شده و در برخی کتابهای طراحی سیستمها می شه اون رو

پیدا کرد ضریبی استخراج می شه و در این افت ضرب می شه.

اما در نرم افزار Epanet تا جایی که من دنبال گشتم، جایی برای این ضریب رو پیدا نکردم.

بعد فکر کردم که چه پارامتری رو دستکاری کنم تا عملا همون اثر ضریب کاهش F رو بذاره.

عامل مناسب که تأثیر مهمی هم در گزارشات خروجی برنامه نداره ضریب C هست.

بدین منظور چند تا معادله نوشتم و به رابطه زیر رسیدم:

(C' = C * 1/(F^0.54

که در این رابطه:

C ضریب زبری
F ضریب کاهش افت با توجه به تعداد خروجی ها از جدول مرتبط
'C ضریب زبری مجازی که باید جایگزین مقدار C به عنوان پارامتر Roughness در مشخصات لوله و در نرم افزار Epanet شود.

اگه شک دارید چند بار با پارامترهای مختلف امتحان کنید.

یعنی مثلا این کار رو در Epanet انجام بدید و با ماشین حساب هم محاسبه کنید.

بدین ترتیب دیگه وقتی در نرم افزار Epanet می خواین یک لوله آبیاری با چندین خروجی رو تحلیل کنید

فقط کافیه یک لوله به طول کل و مجموع دبی گسیلنده ها ایجاد کنید

و به جای C مقدار 'C رو بذارید.

مثلا اگه تعداد خروجی ها 30 تا باشه و لوله هم از جنس پلی اتیلن باشه داریم:

C = 140

F = 0.365

C' = 241

که باید در Epanet مقابل پارامتر Roughness برای لوله مذکور، این مقدار رو بذارید.

shila_kt

عضو جدید
کاربر ممتاز
آشنایی با نرم افزار CATIA

آشنایی با نرم افزار CATIA

نرم افزار کتیا یه نرم افزار قویه طراحیه . تو تمام رشته ها هم کاربرد داره.
بطور خلاصه باهاش آشنا بشین!:smile:

[FONT=&quot]معرفی محیط های [/FONT][FONT=&quot]CATIA[/FONT][FONT=&quot][/FONT]

[FONT=&quot].Mechanical Design.1
[/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]
[FONT=&quot]2. [/FONT][FONT=&quot]Shape Design[/FONT][FONT=&quot] & [/FONT][FONT=&quot]Styling[/FONT][FONT=&quot].[/FONT][FONT=&quot]

[/FONT]
[FONT=&quot]3. [/FONT][FONT=&quot]Product Synthesis[/FONT][FONT=&quot].[/FONT][FONT=&quot]

[/FONT]
[FONT=&quot]4. [/FONT][FONT=&quot]Analysis[/FONT][FONT=&quot].[/FONT][FONT=&quot]

[/FONT]
[FONT=&quot]5. [/FONT][FONT=&quot]Equipment[/FONT][FONT=&quot] & [/FONT][FONT=&quot]Systems[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]Engineering[/FONT][FONT=&quot].[/FONT][FONT=&quot]

[/FONT]
[FONT=&quot]6. [/FONT][FONT=&quot]NC Manufacturing[/FONT][FONT=&quot].[/FONT][FONT=&quot]

[/FONT]
[FONT=&quot]7. [/FONT][FONT=&quot]Plant[/FONT][FONT=&quot].[/FONT][FONT=&quot][/FONT]

[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]
البته باید این نکته را بیان نمود که نرم افزار [/FONT]
[FONT=&quot]CATIA V.5[/FONT][FONT=&quot] یک ابزار میباشد و ابزار به تنهائی خود دارای قدرت اجرائی نمیباشد بلکه این کاربران هستند که برای به هدف رسیدن از آن بهره میگیرند. استفاده از این نرم افزار در یک مجموعه باید با یک مدیریت و برنامه ریزی صحیح انجام گيرد. تا اثر بخشی آن ( مهمترین آنها صرفه جوئی زمان و هزینه میباشد ) قابل دریافت باشد وگرنه مثل داروئی میباشد که به يك بیمار اشتباه تجویز گردد. معمولاً در انتخاب این نرم افزار ابتدا یک نیازسنجی کلی صورت میگیرد و بعد در صورت نیاز در سیستم کاری پیاده میشود. البته این نرم افزار از سطح دیپلم تا دکتری را میتواند پوشش دهد.

[/FONT]
[FONT=&quot][/FONT]

[FONT=&quot]Mechanical Design.1[/FONT][FONT=&quot]:[/FONT][FONT=&quot][/FONT]

[FONT=&quot]

در این دسته محیط کاربر میتواند با دستورات خیلی ساده و کاربردی طرح را مدل ( 3[/FONT]
[FONT=&quot]D/2D[/FONT][FONT=&quot] ) کند البته بصورت حجم، چه یک قطعه باشد یا یک مجموعه مونتاژی بزرگ مثل هواپیما این دسته محیط شامل بیش از 10 محیط کاربردی میباشد که مهمترین آنها؛ مدلسازی قطعه و مونتاژ آنها، تهیه نقشة 2[/FONT][FONT=&quot]D[/FONT][FONT=&quot] از مدل 3[/FONT][FONT=&quot]D[/FONT][FONT=&quot] یا رسم نقشة 2[/FONT][FONT=&quot]D[/FONT][FONT=&quot] ، ورقکاری، طراحی سازه، تلرانس گذاری،طراحي جوش و طراحی قالبهای پلاستیکی و... . در زیر شرح مختصر بعضی از این محیطها بیان شده است.

1/1. [/FONT]
[FONT=&quot]Part Design[/FONT][FONT=&quot]

کاربر با امکاناتی که این محیط در اختیارش گذاشته است به آسانی میتواند با سریعترین روش از یک قطعه طراحی شده، مدل 3[/FONT]
[FONT=&quot]D[/FONT][FONT=&quot] تهیه نماید تا در محیط های دیگر از آن نمای 2[/FONT][FONT=&quot]D[/FONT][FONT=&quot] و 3[/FONT][FONT=&quot]D[/FONT][FONT=&quot] مونتاژی تهیه نماید یا آنالیز روی آنها صورت گیرد. از توانمندیهای این محیط کاربری آسان و کاربردی، محیط قابل لمس برای کاربر، قابلیت ویرایش و بازسازی آسان و سریع، قابلیت جابجائی دو طرفه با محیط های 3[/FONT][FONT=&quot]D[/FONT][FONT=&quot] دیگر نرم افزار و قابلیت ذخیره سازی با فرمتهای مختلف نام برد.

[/FONT]
[FONT=&quot]Assembly Design[/FONT][FONT=&quot].2/1[/FONT][FONT=&quot].

کاربر میتواند قطعات طراحی شده در محیط [/FONT]
[FONT=&quot]Part Design[/FONT][FONT=&quot] را در این محیط با دستورات آسان و کاربردی، مجموعه را مونتاژ نماید همانند یک کارگاه مونتاژکاری حتی میتوان از این محیط به محیط تهیه مدل برگشت تا مدل را ویرایش کرد و دوباره برگشت بدون آنکه از محیط [/FONT][FONT=&quot]CATIA[/FONT][FONT=&quot] خارج شد. این امر برای طرحهائیکه بصورت ابداع و اختراع میباشند و قطعات متناسب همدیگر باید طراحی شوند، خیلی کاربردی خواهد بود.

کاربر براحتی ( چه دستی و چه حرفه ای ) قطعات طراحی شده ( مدل شده ) را به این وارد کند تا کارهای مونتاژ روی آنها انجام دهد. یکی از این فعالیتها، آنالیز حجمی روی مجموعه میباشد مانند برخوردها، تماسها و لَقی های بین قطعات میباشد. دارای کتابخانه قطعات استاندارد میباشد و حتی کاربر هم نیز میتواند برای خودش یک کتابخانه از قطعات تهیه نماید. تهیه خودکار لیست قطعات بهمراه مشخصات آنها از دیگر تانمندیهای این محیط میباشد.

1/3. [/FONT]
[FONT=&quot]Sheet Metal Design[/FONT][FONT=&quot]

کاربر در اینجا میتواند یک طرح ورقکاری شده را مدلسازی نماید و در انتها هم میتواند گستردة ورق بکار رفته را محاسبه نماید. در این محیط انواع دستورات خم و استمپهای موجود میباشد و حتی کاربر میتواند برای طرح خود سنبه و ماتریس طراحی کرده و در این محیط بکار برد.

4/1. [/FONT]
[FONT=&quot]Drafting[/FONT][FONT=&quot]

کاربر میتواند در این محیط نقشه های2[/FONT]
[FONT=&quot]D[/FONT][FONT=&quot] مورد نیاز خود را تهیه نماید که به دو روش زیر صورت میگیرد:

[/FONT]
[FONT=&quot]Generative[/FONT][FONT=&quot] : در این حالت با موجود بودن مدل[/FONT][FONT=&quot]3D[/FONT][FONT=&quot]، کاربر هر نمای دلخواه و استاندارد مورد نیاز خود را تهیه نماید و با هوشمند خود محیط، کاربر هر نوع برش و عملیات دیگر را روی نقشه ها میتواند انجام دهد و حتی با تغییر در مدل [/FONT][FONT=&quot]3D[/FONT][FONT=&quot]، این تغییرات در نقشه بطور خودکار انتقال داده میشود. در این روش عملاً رسم نقشه مفهوم نداردو خود نرم افزار رسم مینماید.

[/FONT]
[FONT=&quot]Interactive[/FONT][FONT=&quot] : در این حالت کاربر میتواند با توجه به امکانات رسم، نقشۀ [/FONT][FONT=&quot]2D[/FONT][FONT=&quot] مورد نیاز را رسم نماید و حتی محیط نیز خودش به کاربر کمک میکند که نماها رسم شده را کامل نماید. مثلاً با رسم سه نمای استاندارد نمای ایزومتریک را تهیه کرد.

[/FONT]
[FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]
[FONT=&quot]5/1[/FONT][FONT=&quot]. [/FONT][FONT=&quot]Structure Design[/FONT][FONT=&quot]

محیط طراحی سازه یکی دیگر از محیط های جذاب و کاربردی این نرم افزار میباشد.کاربر به آسانی و سرعت زیاد میتواند طرحهای سازه ای خود را در آن مدل کند. کاربر با انتخاب مقطع سازه خود از کاتالوگ مربوطه و انتخاب محل قرار گرفتن سازه، خیلی سریع و با دقت بالا طرح خود را مدل کند. استانداردهای موجود[/FONT]
[FONT=&quot]DIN, AISC[/FONT][FONT=&quot], [/FONT][FONT=&quot]EN, OTUA[/FONT][FONT=&quot] شامل انواع مقاطع استاندارد میباشد.

[/FONT]
[FONT=&quot]6/1[/FONT][FONT=&quot].[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]Mold Tooling Design[/FONT][FONT=&quot]

طراحی قالبهای پلاستیکی از دیگر محیط های این نرم افزار میباشد که دارای کاتالوگی از انواع استانداردهای قالب سازی میباشد. مانند : [/FONT]
[FONT=&quot]Dme, Dme-America, Eoc, Futaba, Hasco, Measburger, Pcs, Pedrotti, Rabourdin[/FONT][FONT=&quot], [/FONT][FONT=&quot]Strack[/FONT][FONT=&quot]. و حتی کاربر قطعه ای که طراحی و مدل کرده است را به این محیط منتقل کرده و با توجه به ابعاد و حجم آن قطعه، قالب مورد نیاز آنرا تهیه میکند. در این محیط امکاناتی چون راه گاهها، میله راهنماها، میله پران ها و . . . در اختیار کاربر قرار گرفته است و حتی آنالیز حجمی نیز میتواند انجام دهد و نحوة عملکرد قالب را نیز یتواند مشاهده نماید.
[/FONT]

[FONT=&quot]
[/FONT]​

[FONT=&quot] 2- [/FONT][FONT=&quot]Shape[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]Design[/FONT][FONT=&quot]

در این دسته محیط کاربر میتواند طرح مورد نظر خود را بصورت سطح و رویه مدل نماید و اگر هم نیاز به حجم آن بود، آنرا تبدیل به حجم نماید. در این دسته محجیط امکاناتی قرار گرفته شده اند که کاربر بتواند پیچیده ترین اجسام را بتواند مدل نماید و در این زمینه، این نرم افزار بی رقیب مانده است. طراحی بدنة خودرو ( مخصوصاً کلاس [/FONT][FONT=&quot]A[/FONT][FONT=&quot] ) مجسمه سازی، دجیتالیز کردن اطلاعات خروجی از دستگاه های اندازه گیری [/FONT][FONT=&quot]CMM[/FONT][FONT=&quot] و تبدیل به سطح کردن آنها و تهیه عکس و فیلم تبلیغاتی و . . . از کاربردهای این محیط ها میباشد.

2/1. [/FONT][FONT=&quot]Generative[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]Shape[/FONT][FONT=&quot]:

در این محیط کاربر میتواند با توجه به رسم مقاطع مطلوب، سطوح مورد نیاز را ایجاد نماید و قابل ویرایش میباشند هم در این محیط و هم در دیگر محیط های این دسته.

2/2. [/FONT][FONT=&quot]Free Style Shaper, Optimizer[/FONT][FONT=&quot] & [/FONT][FONT=&quot]Profiler[/FONT][FONT=&quot]:

در این محیط کاربر میتواند سطح آزاد ایجاد شده را مثل خمیر با آن کار کند تا بشکل مطلوب بدست آید.

2/3. [/FONT][FONT=&quot]Photo Studio[/FONT][FONT=&quot] & [/FONT][FONT=&quot]Real Time[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]Rendering[/FONT][FONT=&quot]

در دو محیط بالا کاربر میتواند از مدل تهیه شده ( چه حجم و چه سطح ) در این محیط ها، نوردهی و دیگر امکانات عکاسی و فیلمبرداری اعمال نماید و عکس و فیلم برای تبلیغات و . . . تهیه نماید.

[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]​
[FONT=&quot]

3[/FONT]
[FONT=&quot]- [/FONT][FONT=&quot]Product Synthesis[/FONT][FONT=&quot]
[/FONT]
[FONT=&quot]
این دسته محیط شامل 3 دسته محیط دیگر میباشد.

[/FONT]
[FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]3/1. Digital Makeup[/FONT][FONT=&quot]

شامل 7 محیط کاربردی میباشد که کاربر میتواند یک مجموعه ای که در آن مکانیزم مربوطه با اتصالات ( 11 اتصال : هم محوری، چرخ دنده ای، کابلی، ریلی، و . . . ) مدل کرده و نتیجه مکانیزم طراحی شده را استخراج کرده و حتی میتوان نحوة مونتاژ و دِمونتاژ را در این محیط آزمایش کرد و بهینه سازیهای لازم را انجام داد از فعالیتهای انجام شده میتوان گزارش ( فیلم، عکس و متن ) تهیه نمود.

[/FONT]
[FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]3/2. [/FONT][FONT=&quot]Ergonomics Design[/FONT][FONT=&quot] & [/FONT][FONT=&quot]Analysis[/FONT][FONT=&quot]

در این دسته محیط میتوان پارامترهای آرگونومی را در طرح پیداکرده و نتایج را مشاهده کرد. در این محیط میتوان مدل انسانی مورد نظر طراح را وارد طرح کرده ( بعنوان مثال خلبان در کابین هواپیما ) و از نگاه آن یا عکس العمل اندامش در برابر پیرامون آنرا مشاهده کرد.

در کاتالوگ آن چند نمونه انسان استاندارد با ملیتهای امریکا، کانادا، فرانسـه، ژاپن و کُره موجود میباشد و حتی کاربر نیز میتواند انسان مطلوب خود را در آن ایجاد کند و به کاتالوگ اضافه نماید.

[/FONT]
[FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]3/3. [/FONT][FONT=&quot]Knowledg ware[/FONT][FONT=&quot]

گرفتن و مدیریت " چرا " و " چگونه " ها و بهم پیوستن دانش ها از مهمترین فعالیت این دسته محیط میباشد. در این دسته محیط کاربر میتواند ساختار پروژه را تعریف کند و بحث های مالی را مطرح نماید و حتی میتواند برای کاهش هزینه و وزن راه حلهائی ارائه دهد تا حتی به حل معادلات بدست آمده در طراحی بپردازد.[/FONT]
[FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]​
[FONT=&quot]
4- [/FONT][FONT=&quot]Analysis[/FONT][FONT=&quot]

کاربر این محیط میتواند به آنالیز استاتیکی و فرکانسی روی مدل ( 1[/FONT][FONT=&quot]D, 2D[/FONT][FONT=&quot] & 3[/FONT][FONT=&quot]D[/FONT][FONT=&quot] ) انجام دهد. البته مدل میتوان یک قطعه یا یک مجموعه مونتاژ شده بهمراه اتصالات جوش و پیچ باشد. کاربر با توجه به جنسی که برای قطعه تعریف میکند با وارد شدن به این محیط، بطور اتوماتیک قطعه ( یا قطعات ) المان بندی شده و با بارگذاری و تعریف شرایط اولیه ( خیلی ساده و آسان ) میتواند آنرا حل نماید. البته محیط المان بندی دقیق و دستی هم در این دسته محیط موجود میباشد. بعد از حل مسئله با روشهای آسان میتوان نتایج را بصورت فیلم، عکس و متن مشاهده نمود. در این محیط نیز کاربر میتواند ارتباط دو طرفه با محیط تهیه مدل داشته باشدو هر لحظه بتواند مدل خود را بهینه نماید.

[/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]​
[FONT=&quot]

5- [/FONT][FONT=&quot]Equipment[/FONT][FONT=&quot] & [/FONT][FONT=&quot]System Engineering[/FONT][FONT=&quot]

این دسته محیط شامل بیش از 20 محیط کاربردی میباشد. از طراحی کشتی گرفته تا تأسیسات و [/FONT][FONT=&quot]HVAC[/FONT][FONT=&quot] ، لوله کشی، کابل کشی و . . . بصورت [/FONT][FONT=&quot]3D[/FONT][FONT=&quot] و [/FONT][FONT=&quot]2D[/FONT][FONT=&quot] و بهمراه کاتالوگهای مربوطه را میتوان یافت.

[/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]​
[FONT=&quot]

6- [/FONT][FONT=&quot]NC Manufacturing[/FONT][FONT=&quot]

کاربر بعد از تهیه مدل از طرح در این دسته محیط میتواند از توانمندیهای ماشینکاری نرم افزار بهره گیرد و بصورت مجازی مراحل ماشینکاری برای تولید را انجام دهد. بعد از حصول پارامترهای مطلوب و مورد نظر میتواند خروجی با فرمتهای مختلف تهیه و برای تولید ارسال نماید.

در این محیط ها میتوان ماشینکاری از 2محوره تا 5 محوره را اجراء کرد.

[/FONT][FONT=&quot]LeatheMachining[/FONT][FONT=&quot], [/FONT][FONT=&quot]Prismatic Machining, Surface Machining, Advance Machining[/FONT][FONT=&quot].

محیطهای مهم این دسته میباشند.

[/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]​
[FONT=&quot]

7- [/FONT][FONT=&quot]Plant[/FONT][FONT=&quot]

کاربر میتواند در این محیط به طراحی و چیدمانی کارخانة مورد نظر بپردازد تا بعد از حصول نتایج مطلوب، طرح را برای اجرا ارسال نماید.

اکثر محیط های نرم افزار باهم ارتباط دو طرفه دارند و براحتی میتوان برای طراحی بین محیط ها جابجا شد و برای انجام یک طرح از چندین محیط بهره گرفت تا سریعتر و با دقت بالا به نتیجة مطلوب رسید.[/FONT]

بالا