بحث و تبادل نظر و سوالهای مربوط به نرم افزار های مهندسی آب

Sinai

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان عزیز :gol:

بحث و تبادل نظر و درخواست های مربوط به نرم افزار های تخصصی مهندسی آب از این پس در این تاپیک صورت خواهد گرفت.
دوستان می توانند تجارب خود درباره کار با نرم افزار های تخصصی را با دیگران به اشتراک بگذارند.

از کاربران عزيز خواهشمندم که از اين تاپيک فقط به منظور آپلود فايل استفاده نکنند و برای آپلود نرم افزارها به تاپیک مربوط مراجعه کنند.
لطفا برای تشکر تنها دکمه تشکر را بزنید و از زدن پست برای تشکر خودداری کنید.

ZeinabA

عضو جدید
من دارم روی طراحی شبکه آب و نرم افزارهای مربوط به اون کار می کنم.
خواستم اینجا اعلام کنم برای بحث و تبادل نظر.

Sinai

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

تالارمون بار علمی بیشتری پیدا میکنه،پس دوستا هم مشکلات کار با این نرم افزار ها میتونن با شما در میان بگذارند و کمکشون کنین.
:gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:

MehrAn.ButterFly

عضو جدید

سلام میشه بپرسم داری چه نوع شبکه ای طراحی میکنی؟( آبیاریقطره ای ،تحت فشار - زهکشی یا آبرسانی شهری؟)

yassi66

عضو جدید
کاربر ممتاز
سنجش از دور

سنجش از دور

سلام دوستان
کسي راجع به نرم افزارهاي مربوط به سنجش از دور مثلا ERDAS اطلاعاتي داره؟

Sinai

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام دوستان
کسي راجع به نرم افزارهاي مربوط به سنجش از دور مثلا ERDAS اطلاعاتي داره؟

منظورت راهنمای نرم افزار خاصی و می خوای یا اینکه اطلاعاتی درباره این نرم افزار ها می خوای؟

Sinai

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

yassi66

عضو جدید
کاربر ممتاز

منظورم اطلاعات راجع به نرم افزار بود نه خود نرم افزار
خيلي ممنون از راهنماييتون
راجع به "الگوريتم SEBAL براي براورد تبخير و تعرق به کمک داده هاي سنجش از دور" هم اگه اطلاعاتي داشتيد لطفا راهنماييم کنيد
بازم ممنونم

yassi66

عضو جدید
کاربر ممتاز
Aquacrop

Aquacrop

سلام دوستان
من مقاله فارسي راجع به نرم افزار Aquacrop مي خوام اگه کسي مقاله در اين رابطه داره لطفا راهنمايي کنه
ممنون ميشم:)
در ضمن من چند تا مقاله از سيويليکا نياز دارم که پوليه
چطور مي تونم اين مقالات رو بدون عضويت بگيرم؟:(

Sinai

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
اون مقالاتی که پولی هستند باید هزینه کنید ،خیلی کم از مقالاتی که اونجا هست و میشه تو نت پیدا کرد
درباره آکواکراپ هم فکر نمیکنم بتونی چیزی آنچنانی پیدا کنی،من ترم پیش درباره نرم افزارهایی که نیاز آبی گیاه برآورد میکنن مطالعاتی داشتم،نا امیدت نمیکنم ولی خیلی کمه پیدا کردی بیا اینجا هم بذار واسه استفاده دوستان.ممنون

yassi66

عضو جدید
کاربر ممتاز
اون مقالاتی که پولی هستند باید هزینه کنید ،خیلی کم از مقالاتی که اونجا هست و میشه تو نت پیدا کرد
درباره آکواکراپ هم فکر نمیکنم بتونی چیزی آنچنانی پیدا کنی،من ترم پیش درباره نرم افزارهایی که نیاز آبی گیاه برآورد میکنن مطالعاتی داشتم،نا امیدت نمیکنم ولی خیلی کمه پیدا کردی بیا اینجا هم بذار واسه استفاده دوستان.ممنون

من براي سمينارم مي خوام از اين نرم افزار استفاده کنم دقيقا نميدونم براي کاليبره کردنش به چه داده هايي احتياج هست!!
همون طور که گفتي مقاله زيادي در اين رابطه نيست:(
منم فقط يکي دوتا مقاله لاتين در اين رابطه دارم
اگرکه کسي لازم داشت بگه تا براش بزارم
بازم ممنون
راجع به نرم افزار SWAP چه اطلاعاتي داريد؟

Sinai

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
من براي سمينارم مي خوام از اين نرم افزار استفاده کنم دقيقا نميدونم براي کاليبره کردنش به چه داده هايي احتياج هست!!
همون طور که گفتي مقاله زيادي در اين رابطه نيست:(
منم فقط يکي دوتا مقاله لاتين در اين رابطه دارم
اگرکه کسي لازم داشت بگه تا براش بزارم
بازم ممنون
راجع به نرم افزار SWAP چه اطلاعاتي داريد؟

به جای آکوا کراپ از نرم افزار دیگه استفاده کن،داده هایی که کراپ وات می خواد میدونم:مختصات جغرافیایی اون شهر،میزان بارندگی اون سال،با یک سری از داده های اقلیمی همون شهر که میتونی از سایت های هواشناسی بگیری،همراه خو برنامه هم یک سری داده برای نوع خاک و ... هست . البته من نمیدونم دقیقا به چی نیاز داری .

yassi66

عضو جدید
کاربر ممتاز
به جای آکوا کراپ از نرم افزار دیگه استفاده کن،داده هایی که کراپ وات می خواد میدونم:مختصات جغرافیایی اون شهر،میزان بارندگی اون سال،با یک سری از داده های اقلیمی همون شهر که میتونی از سایت های هواشناسی بگیری،همراه خو برنامه هم یک سری داده برای نوع خاک و ... هست . البته من نمیدونم دقیقا به چی نیاز داری .

شما با نرم افزار کراپ وات کار کرديد؟
درمورد کراپ وات مقاله فارسي داريد؟
مرسي

Sinai

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من مقاله فارسي راجع به نرم افزار Aquacrop مي خوام اگه کسي مقاله در اين رابطه داره لطفا راهنمايي کنه
ممنون ميشم:)
در ضمن من چند تا مقاله از سيويليکا نياز دارم که پوليه
چطور مي تونم اين مقالات رو بدون عضويت بگيرم؟:(

Sinai

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
:biggrin::biggrin::biggrin:
نه آخه من احساس میکردم وقتی که واسه این برنامه گذاشتم بیخود بود بدرد نخوره،الان که شما پرسیدین یک لحظه این فکر به ذهنم رسید دی:

ZeinabA

عضو جدید
:biggrin::biggrin::biggrin:
نه آخه من احساس میکردم وقتی که واسه این برنامه گذاشتم بیخود بود بدرد نخوره،الان که شما پرسیدین یک لحظه این فکر به ذهنم رسید دی:

یاد گرفتن هیچ چیزی بیخود نیست. تجربه ثابت کرده که هر چیزی یاد بگیری یک روزی به کارت میاد.

Sinai

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
یاد گرفتن هیچ چیزی بیخود نیست. تجربه ثابت کرده که هر چیزی یاد بگیری یک روزی به کارت میاد.

بعله ،آخه شما نمیاین زیاد که یکم تجاربتونو با ما تقسیم کنید ............ آآآآآآآآآآآآآآآآآ :gol:

Sinai

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ببخشید.
من امتحان داشتم ...
میام، چشم ...
اختیار دارین هینم که یک سری میزنین دلگرمی برای ما ، حالا انشالله امتحانا که تموم بشه سبک میشین و ما مزاحمتون میشیم دی:

ZeinabA

عضو جدید
سلام دوستان.
من یک پیشنهاد داشتم که با آقای سینا هم در میان گذاشتم. اما می خواستم که یک نظرسنجی عمومی هم انجام بدم و نظر دوستان رو بدونم.
نظرتان درباره این که شروع کنیم به ترجمه دستورالعمل نرم افزارهای تخصصی چیه؟
کسی هست که بتوانه در این زمینه کمک کنه؟

p.razaghi

عضو جدید
سلام دوستان.
من یک پیشنهاد داشتم که با آقای سینا هم در میان گذاشتم. اما می خواستم که یک نظرسنجی عمومی هم انجام بدم و نظر دوستان رو بدونم.
نظرتان درباره این که شروع کنیم به ترجمه دستورالعمل نرم افزارهای تخصصی چیه؟
کسی هست که بتوانه در این زمینه کمک کنه؟

سلام
منم موافقم ولی از شنبه دیگه با شروع کلاسامون دسترسیم به اینترنت توی خوابگاه صفر میشه!!!!!!!!!!:cry::cry:
ولی سعی میکنم در ارتباط باشم :cry:
پِلَن جیه ؟!:surprised:

Sinai

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام

خانم دکتر تقریبا کامل گفت نقشه چیه
فقط باید یک تیم ترجمه تشکیل بدیم بعدش بریم سراغ ترجمه
حالا هم میتونیم از مقالات شروع کنیم هم از راهنمای اصلی نرم افزار هاییکه به فارسی تابحال ترجمه نشده

بالا