بحث و تبادل نظر و سوالهای مربوط به نرم افزار های مهندسی آب

mahdavy1405

عضو جدید
سلام
اگه دوستان كتاب نرم افزار هاي مهندسي آب رو داشته باشند مي دونند كه ي دي وي دي داره كه نرم افزار هاي موجود در اون هست.ميخواستم طريقه ي نصب آرك جي آي اس 9.1 كه داخلش هست رو بدونم.اينيستال مي زنم ولي بعد چند دقيقه كه نصب تموم ميشه اون صفحه ي مورد نظر آرك جي آي اس نمياد!
كمك كنيد اگه ميتونيد/تشكر

• Like
واکنش ها: n30e

parandi2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
راهنماشو براتون می گذارم. باید به صورت دقیق و مرحله به مرحله اجرا کنین. موقعی که سیستم ازتون برای ریست شدن سوال می کنه باید no بزنین.

پیوست ها

• راهنماي نصب.pdf
    67.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • Like
واکنش ها: n30e

colourless gold

عضو جدید
سوالتون خیلی کلیه.
خب من فعلا با نرم افزارهای واتر جمز و ایپانت کار می کنم. در زمینه طراحی و تحلیل آبرسانی شبکه آب.

میشه بپرسم از نرم افزار واتر جیمز برای شبیه سازی فرسایش یا آبشستگی هم میشه استفاده کرد یا فقط الگوی جریان رو شبیه سازی می کنه؟

mahtab 2

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام مهندسان عزیز کسی در مورد نرم افزار زیر اطلاعاتی داره؟؟؟؟؟می تونه کمکم کنه؟
RIST - Rainfall Intensity Summarization Tool

parandi2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام مهندسان عزیز کسی در مورد نرم افزار زیر اطلاعاتی داره؟؟؟؟؟می تونه کمکم کنه؟

Abstract:
RIST (Rainfall Intensity Summarization Tool) is a Windows-based program designed to facilitate analysis of precipitation records.

RIST 3.89 has improved efficiency and output files suitable for input to runoff, erosion, and water quality models including RUSLE, WEPP, SWAT, and AnnAGNPS. RIST inputs text files in user-specified fixed-width or comma-delimited formats. Rainfall records may be time-and-date stamp, fixed interval, or variable interval (breakpoint) data. Standard outputs include:​

• Standard RUSLE outputs include a storm-by-storm summary of total precipitation, duration, intensity, kinetic energy, and EI30; and bi-weekly and monthly rainfall summaries of rainfall, energy, EI30 and erosivity density. Optionally, storms with less than 0.5 in. (12.7mm) of precipitation may be excluded from the energy and intensity calculations.
  • Standard WEPP outputs include daily rainfall, storm duration (reduced by excluding periods greater than 30 minutes without rain), ip, and tp.
  • Output for SWAT and AnnAGNPS include daily precipitation and, optionally, sub-daily precipitation totals.
  • RIST 3.89 also includes the capability to generate (1) precipitation totals at any user-specified fixed time interval or (2) a storm-by-storm analysis including maximum intensities observed during 5, 10, 15, 20, 30, and 60 minute within-in storm periods.
RIST 3.89 New, October 2013

sai120

عضو جدید
سلام

دوستان اینجا کسی هست درمورد نرم افزار surface-sirmod کمکم کنه! :(

mahtab 2

عضو جدید
کاربر ممتاز

Abstract:
RIST (Rainfall Intensity Summarization Tool) is a Windows-based program designed to facilitate analysis of precipitation records.

RIST 3.89 has improved efficiency and output files suitable for input to runoff, erosion, and water quality models including RUSLE, WEPP, SWAT, and AnnAGNPS. RIST inputs text files in user-specified fixed-width or comma-delimited formats. Rainfall records may be time-and-date stamp, fixed interval, or variable interval (breakpoint) data. Standard outputs include:​

• Standard RUSLE outputs include a storm-by-storm summary of total precipitation, duration, intensity, kinetic energy, and EI30; and bi-weekly and monthly rainfall summaries of rainfall, energy, EI30 and erosivity density. Optionally, storms with less than 0.5 in. (12.7mm) of precipitation may be excluded from the energy and intensity calculations.
  • Standard WEPP outputs include daily rainfall, storm duration (reduced by excluding periods greater than 30 minutes without rain), ip, and tp.
  • Output for SWAT and AnnAGNPS include daily precipitation and, optionally, sub-daily precipitation totals.
  • RIST 3.89 also includes the capability to generate (1) precipitation totals at any user-specified fixed time interval or (2) a storm-by-storm analysis including maximum intensities observed during 5, 10, 15, 20, 30, and 60 minute within-in storm periods.
RIST 3.89 New, October 2013

Download Now

ممنون از راهنماییتون...به غیر از این سایت جای دیگه حرفی ازش زده نشده؟؟؟!!
من ارائه این نرم افزار و برای درس حفاظت اب و خاک دوره ی کارشناسی می خوام که لینک معرفی شده بهم توسط استاد, هم همین لینکی بود که شما معرفی کردید...اگه چیز دیگه ایی سراغ دارید ممنون میشم بهم معرفی کنید.
فارسی و انگلیسی هم فرقی نداره

hassan4444

عضو جدید
سلام
وقتتون به خیر
می خواستم بپرسم نرم افزار aquacrop فقط برای ویندوزهای 32 بیتی هست چون ویندوز من 64 بیتیه
ممنون میشم اگه کسی aquacrop برایویندوز 64 بیتیداره به من معرفی کنه
خیلی ممنونم
در ضمن کسی راهنمای فارسی استفاده از این نرم افزار را داره به من بده
تشکر وسپاس فراراوان

parandi2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
وقتتون به خیر
می خواستم بپرسم نرم افزار aquacrop فقط برای ویندوزهای 32 بیتی هست چون ویندوز من 64 بیتیه
ممنون میشم اگه کسی aquacrop برایویندوز 64 بیتیداره به من معرفی کنه
خیلی ممنونم
در ضمن کسی راهنمای فارسی استفاده از این نرم افزار را داره به من بده
تشکر وسپاس فراراوان
اینم لینکش

*Lady Eng*

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها کسی فایل اموزش نرم افزار هک رس hec-ras رو داره؟

saminaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام مهندسین محترم در مورد نرم افزار lars اطلاعات می خوام لطفا کمکم کنین

pouya_ag

عضو جدید
سلام دوستان خسته نباشین من دانشجوی ارشد سازه های آبی علوم تحقیقاتم..
میخواستم لطف کنین لینک دانلود نرم افزارهای hec-hms و arc gis رو واسم بزارید..
همچنین اگه ممکنه یه راهنمای فارسی واسه کاربرد gis تو مهندسی آب میخوام..
اگرم در مورد hec-ressim اطلاعاتی دارین بهم بگید ممنون میشم چون سمینارم درمورد hec-ressim هستش..
خیلی ممنون و متشکرم..
مرسی

behrah

عضو جدید
سلام دوستان خسته نباشین من دانشجوی ارشد سازه های آبی علوم تحقیقاتم..
میخواستم لطف کنین لینک دانلود نرم افزارهای hec-hms و arc gis رو واسم بزارید..
همچنین اگه ممکنه یه راهنمای فارسی واسه کاربرد gis تو مهندسی آب میخوام..
اگرم در مورد hec-ressim اطلاعاتی دارین بهم بگید ممنون میشم چون سمینارم درمورد hec-ressim هستش..
خیلی ممنون و متشکرم..
مرسی
واسه دانلود HEC-HMS از اینجا اقدام کنید.
واسه جی آی اس اگه نظر منو میخواید برید CD شو بخرید چون خیلی حجم این نرم افزار بیشتر از سرعت دانلود توی ایرانه!
واسه آموزش جی آی اس هم فایل های متنی و صوتی و تصویری رو از اینجا دانلود کنید البته یادگیری این نرم افزار زمان بر هست.

pouya_ag

عضو جدید
واسه دانلود HEC-HMS از اینجا اقدام کنید.
واسه جی آی اس اگه نظر منو میخواید برید CD شو بخرید چون خیلی حجم این نرم افزار بیشتر از سرعت دانلود توی ایرانه!
واسه آموزش جی آی اس هم فایل های متنی و صوتی و تصویری رو از اینجا دانلود کنید البته یادگیری این نرم افزار زمان بر هست.

مرسی بهراه دجان ممنونم از راهنماییات.. :smile:
در مورد HEC RESSIM چی؟؟ اطلاعاتی دستت نیس کمکم کنی؟؟ یا سایر دوستان؟؟
چون تو نت هرچی میچرخم چیزی پیدا نمیکنم متاسفانه.. :-(
ممنونم

nasrin-mm

عضو جدید
سلام دوستان خسته نباشید
من دارم روی یک موضوع کار می کنم که یک قسمت از کارم پهنه بندی با نرم افزار جی ای اس هست.
سوالی که دارم اینه که می توانید منو راهنمایی کنید که، نقشه ای که برای پهنه بندی استفاده می شود از سازمانی گرفته می شود، یا اینکه توسط اتوکد به صورت پلی لاین کشیده می شود و به نرم افزار جی ای اس معرفی می شود:que:
اگر امکان دارد در رابطه با پهنه بندی و طریقه وارد کردن نقشه و اینکه این نقشه چگونه تهیه شده، من را راهنمایی کنید:que: :que:(البته طریقه کشیدن نقشه با اتوکد را می دانم)
با تشکر

مرجانی

عضو جدید
سلام دوستان کسی فایل آموزش نرم افزارGeostudio رو نداره؟؟فوری لازم دارم باید یکی از بخشاشو ارایه بدم ولطفا کمک کنید:(

(رها)

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستان کسی اموزش نرم افزار mod flow رو داره؟؟؟

zanyarhosaini

عضو جدید
سلام دوستان کسی فایل آموزش نرم افزارGeostudio رو نداره؟؟فوری لازم دارم باید یکی از بخشاشو ارایه بدم ولطفا کمک کنید:(

سلام دوست عزیز اینم از آموزش امیدوارم مفید باشه
این ی فایل ویدوئیه لینک دانلودشه
[video]http://s3.picofile.com/d/62646c99-3cf8-4034-a9d7-f35b6128a949/seep_getting_started_www_GMO_ir_.rar[/video]
اینم ی فایل pdf
http://http://isijournal.persiangig.com/document/Geo studio learning-High Quality.pdf/download?d2aa
امیدوارم بدردت بخوره
این لینکم ببین بدک نیس
http://www.novinravesh.ir/index.php/آموزش-geostudio-مدل-سازی-سد-با-seep.html

zanyarhosaini

عضو جدید

ab 84

عضو جدید
chaos theory

chaos theory

سلام دوستان گرامی
کسی هست که برنامه نویسی تئوری آشوب رو بلد باشه؟

من میخوام یاد بگیرم، کسی میتونه کمکم کنه؟

ممنون

armx

عضو جدید
با سلام، از دوستان کسی هست که با نرم افزار GMS کار کرده باشه و به اون تسلط داشته باشه؟

بالا