ارائه مشاوره شغلی

عباس22

عضو جدید
سلام من دانشجوی ترم 6 برق قدرت دانشگاه صنعتی قم هستم(دولتی)
ولی شدیدا از لحاظ درسی ضعیف شدم و یه جورایی به مباحث تئوری برق بی علاقه شدم مخصوصا نسیت به درسای سخت و درسایی که ریاضی زیاد دارن مثل مغناطیس و سیگنال و ...
میخوام انصراف بدم و مدرک کاردانی بگیرم و کارور plc در جه 2 فنی حرفه ای هم ثبت نام کردم
نظرتون چیه؟
خواهشا راهنماییم کنید خیلی تردید دارم نمیدونم باید چکار کنم

nafise05

عضو جدید
ولی شدیدا از لحاظ درسی ضعیف شدم و یه جورایی به مباحث تئوری برق بی علاقه شدم مخصوصا نسیت به درسای سخت و درسایی که ریاضی زیاد دارن مثل مغناطیس و سیگنال و ...
میخوام انصراف بدم و مدرک کاردانی بگیرم و کارور plc در جه 2 فنی حرفه ای هم ثبت نام کردم
نظرتون چیه؟
به نظر من لیسانستونو بگیرید، چون الان همه لیسانس دارن، خیلی خوبه اگه کنارش کار عملی یا آموزش های عملی هم دنبال کنید تا انگیزه تون بیشتر بشه، اگه ریاضی براتون مشکله از دوستانتون که واردترن یا کلاس کمک بگیرید، تجربه ای که خود من دارم اینه که برادرم وقتی کاردانیشو گرفت به درس بی علاقه شد و رفت پی کار، اما الان بعد از 7-8 سال کار کردن دوباره داره درس می خونه و میگه باید لیسانسمو بگیرم، سعی کنید انگیزه واسه خودتون ایجاد کنید و خودتون رو تشویق کنید، مگر اینکه از اول هم به برق بی علاقه بوده باشید که بعید می دونم، چون الان هم می خواهید برید کلاس پی ال سی، همیشه وقتی چیزی رو خوب متوجه نمیشیم علاقه مون نسبت بهش کمرنگ میشه و خیلی طبیعیه اما اگه روش بیشتر وقت و تلاش بگذارید مطمئنا نتیجه میگیرید، اصلا نگذارید مشکلات متوقفتون کنه، یه بزرگی گفته یا راهی بیاب یا راهی بساز
امیدوارم راه درستی رو انتخاب کنید و موفق باشید
همیشه آسونترین راه بهترین راه نیست ولی خب حتما شما هم شرایطی دارین که من کاملا ازش بیخبرم، و فقط خودتون می تونید بگید تصمیم درسته چیه
شاید این جمله بهتون کمک کنه راهتون رو پیدا کنید:
هر وقت بین دوتا انتخاب مردد بودی
شیر یا خط بنداز !
مهم نیست شیر بیفته یا خط …
مهم اینه که اون لحظه ای که سکه داره رو هوا می چرخه
یه دفعه بفهمی دلت بیشتر میخواد شیر بیفته ، یا خط …

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
نظرتون چیه؟

این کارتون اشتباهه محضه!!!
شما 2 ترم دیگه بخونید و بعدش برید سراغ هر کاری که دلتون میخواد. اگه این کارو بکنید بعدا پشیمون میشید که سودی نخواهد داشت
خب انصراف بدید که چیکار کنید؟ به خاطر بی علاقه شدن؟! 3 ساله داری میخونی برادر من!! وقت و هزینه گذاشتی حیفش نکن

موفق باشی

Fariba 1991

عضو جدید
سلام. من سال آخر رباتیکم.
به کنترل خیلی علاقه دارم . فک کنم کنکور ارشد برق شرکت کنم. ولی فقط کنترل مد نظرمه.. از کار کردن در محیط های صنعتی خوشم نمیاد. ولی شبیه سازی ، کار با نرم افزار و متلب و اینا رو دوس دارم. علاقه ام رو در درس تئوری و پیاده سازی اون در نرم افزار میتونم خلاصه کنم. مث هر کی دیگه کار خیلیییی برام مهمه، از اینکه رباتیک ناشناخته است و ما هیچ شانسی نداریم ناراحتم و میخوام تو ارشد جبران کنم.
چه پیشنهادی دارین؟
خیییلی ممنون:smile:

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
سلام. من سال آخر رباتیکم.
به کنترل خیلی علاقه دارم . فک کنم کنکور ارشد برق شرکت کنم. ولی فقط کنترل مد نظرمه.. از کار کردن در محیط های صنعتی خوشم نمیاد. ولی شبیه سازی ، کار با نرم افزار و متلب و اینا رو دوس دارم. علاقه ام رو در درس تئوری و پیاده سازی اون در نرم افزار میتونم خلاصه کنم. مث هر کی دیگه کار خیلیییی برام مهمه، از اینکه رباتیک ناشناخته است و ما هیچ شانسی نداریم ناراحتم و میخوام تو ارشد جبران کنم.
چه پیشنهادی دارین؟
خیییلی ممنون:smile:

سلام
امیدوارم که موفق باشید
دوست عزیز موردی رو که شما بهش علاقه دارید یکم کارتون رو سخت میکنه! چرا؟! چون کنترل کلا مربوط به محیطهای صنعتیه!
شبیه سازی با متلب به چه دردی میخوره وقتی شما نمیخواید تو عمل اجراش کنید!!
اگر هدفتون یاد گرفتن چندتا نرم افزار شبیه سازی هست، پس دلیلی نداره وقتتون رو تلف کنید و ارشد بخونید! میتونید بشینید و با گذاشتن یه وقت کمتر در عرض چند ماه نرم افزار یاد بگیرید! و شاید بتونید تو یه شرکتی آموزشگاهی جایی یه کار در رابطه با این نرم افزارا پیدا کنید که دفتری باشه!
ولی اگه علاقتون کنترله، پس باید برید تو کار عملی...!
اینا با هم منافات داره.
امیدوارم که متوجه منظورم شده باشید

Fariba 1991

عضو جدید
یه دنیا ممنون از جوابتون..
راستش من جوابتون به پست یکی از خانم ها رو دیدم که گفته بودید " چون خانم ها دفاتر مهندسی رو به محیط های صنعتی ترجیح می دهند پس باید در یادگیری زبان انگلیسی و نرم افزار های تخصصی به هیچ عنوان تعلل نکنید. "
من فک کردم شاید کنترل محیط دفتری هم داشته باشه... نه؟

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
راستش من جوابتون به پست یکی از خانم ها رو دیدم که گفته بودید " چون خانم ها دفاتر مهندسی رو به محیط های صنعتی ترجیح می دهند پس باید در یادگیری زبان انگلیسی و نرم افزار های تخصصی به هیچ عنوان تعلل نکنید. "

نمیدونستم پست هام اینقدر خواننده و طرفدار داره:biggrin:

بله معمولا همینطوره و تجربه من اینو ثابت کرده بهم. ولی بحث شما فرق داره! من کلی عرض کرده بودم و صرفا واسه کنترل نبود عرایضم

ببینید رشته ای مثل معماری رو در نظر بگیرید. یه مهندس خانوم معمار میتونه توی یه دفتر فنی مشغول به کار بشه و طراحی و نقشه کشی کنه. ولی یه مهندس کنترل باید برای یه سیستم کنترل برنامه بنویسه. ممکنه روزها و حتی ماه ها (توی کارخانجات و صنایع بزرگ) برن بشینن توی محیط کارخونه کنار خط تولید و برنامه رو روی سیستم تست کنن و راه اندازی کنن

حالا این برنامه نویسی یکی از زمینه های تر و تمیز و با کلاس رشته برقه:D باقیشو نمیگم دیگه...

مگر اینکه توی پست قبلی هم عرض کردم که برید و مشغول یه کار تحقیقاتی یا آموزشی بشید که مجبور نباشید توی محیط صنعتی قرار بگیرید. اونم با این وضعیت اشتغال بعید میدونم...
البته ببخشید لحن من همیشه یکم رکه و قصد نا امید کردن شما رو ندارم. فقط باید در هر کاری شرایط جامعه رو سنجید
امیدوارم جوابم قانع کننده باشه

از دوست عزیزم جناب Benefic.H هم عذر میخوام که به جای ایشون جواب دادم

عباس22

عضو جدید
این کارتون اشتباهه محضه!!!
شما 2 ترم دیگه بخونید و بعدش برید سراغ هر کاری که دلتون میخواد. اگه این کارو بکنید بعدا پشیمون میشید که سودی نخواهد داشت
خب انصراف بدید که چیکار کنید؟ به خاطر بی علاقه شدن؟! 3 ساله داری میخونی برادر من!! وقت و هزینه گذاشتی حیفش نکن

موفق باشی
مرسی
مشکل اینجاست درسته ترم 6 هستم ولی 60 واحد بیشتر نتونستم پاس کنم

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز

با سلام و تشکر از جناب اصغری

دوست عزیز این دیدی که شما از رشته کنترل مد نظر دارین، شما را به زمینه های تحقیقاتی و دانشگاهی هدایت می کنه، تسلط رو مسائل تئوری و نرم افزارهای شبیه سازی کار کلاسیک و دانشگاهی رشته کنترل هست.

اما در خصوص اینکه آیا گرایش کنترل کاملاً صنعتی هست، باید عرض کنم درسته کنترل از صنعت جدا نیست ولی شرکتهایی که کار طراحی سیستم های کنترلی انجام میدهند یک دفتر فنی دارند که در اون طراحی در میاد، نقشه ها کشیده میشه و لیست تجهیزات از دل کار بیرون میاد، این نوع کارها کاملاً در دفلاتر صورت میگیره و از ع
هده خانم ها نیز بر میاد.

Fariba 1991

عضو جدید
سلام دوباره
از جوابتون ممنون Benefic
یه سوال دیگه البته ممکنه فک کنید من وسواس دارم ولی چون در مقطع کارشناسی انتخاب رشتمو عاقلانه نمیدونم، واینو فهمیدم که تصورات ادم با واقعیت 180 درجه تفاوت داره ، از اشتباه دوباره میترسم.
به نظر شما این کار درستیه که من صرف علاقه به طراحی وارد رشته کنترل بشم؟ با توجه به اینکه من نمیدونم طراحی کنترلر چه جایگاهی در صنعت ایران داره ؟ و اینکه من از کار با قطعات و این حرفا خوشم نمیاد.
البته نگاهم به کنترل گسترده تر از این چیزاست. کنترل رو در مکانیک خییلی بیشتر دوست دارم. و شنیدم از اون در اقتصاد هم میشه استفاده کرد.

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوباره
از جوابتون ممنون Benefic
یه سوال دیگه البته ممکنه فک کنید من وسواس دارم ولی چون در مقطع کارشناسی انتخاب رشتمو عاقلانه نمیدونم، واینو فهمیدم که تصورات ادم با واقعیت 180 درجه تفاوت داره ، از اشتباه دوباره میترسم.
به نظر شما این کار درستیه که من صرف علاقه به طراحی وارد رشته کنترل بشم؟ با توجه به اینکه من نمیدونم طراحی کنترلر چه جایگاهی در صنعت ایران داره ؟ و اینکه من از کار با قطعات و این حرفا خوشم نمیاد.
البته نگاهم به کنترل گسترده تر از این چیزاست. کنترل رو در مکانیک خییلی بیشتر دوست دارم. و شنیدم از اون در اقتصاد هم میشه استفاده کرد.

دوست عزیز کنترل یک رشته بین رشته ای است و در رشته های مختلف کاربرد داره، البته بادتون باشه در ارشد کنترل بیشتر با ریاضیات کار دارین (باید در خد رشته ریاضی محض از توانایی در ریاضیات برخوردار باشین). شما کارتون اینه سیستم های کنترلی رو از طریق معادلات ریاضی شبیه سازی و بهینه سازی می کنید.

Fariba 1991

عضو جدید
با سلام دوباره :D
Benefic :smile:
من بین ارشد برق و صنایع سیستم شک دارم خیلی وقته. فک کردم شاید بهتره صنایع رو خووووب بخونم تا تهران قبول شم. ولی صنایع رو به صورت شناور به عنوان یه شانس شرکت میکنند مردم. من چه کار کنم؟

jujushow

عضو جدید
سلام به بنفیک عزیز . اقا من قبلا ازتون مشاوره گرفتم الان میخوام باز زحمتتون بدم .

من یه شرکت پیمانکاری ثبت کردم واسه گرفتن کار و همکاری با شرکت توزیع ، الان توی یه شهرستان 50-60 هزار نفری هستم . چند مورد کاری که ازشون نام برده شده اینها هستند : سرویس پست ، تنظیم بار ، احداث شبکه و ....

شرایط کاری من اینطوریه که :
1- تجربه کاری در زمینه پیمانکاری نداشتم
2- سرمایه خیلی کمی دارم . زیر 10 ت

یکی از اشناها توصیه کرد توی زمینه تنظیم بار فعلا مشغول بشم تا تجربه کاریم بالا بره چون یکی از کم هزینه ترین هاست . متاسفانه در مورد نحوه کار در هر کدوم از شاخه های پیمانکاری هیچ اطلاعاتی ندارم و تصمیم گرفتن برام خیلی سخته . احداث شبکه حدود 30 ت هزینه داره و سرویس پست هم چون تجربه نداریم انگار مشکله .

ایا شما زمینه های کاری دیگه ای سراغ دارید که با شرایط من بخونه ؟

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام دوباره :D
Benefic :smile:
من بین ارشد برق و صنایع سیستم شک دارم خیلی وقته. فک کردم شاید بهتره صنایع رو خووووب بخونم تا تهران قبول شم. ولی صنایع رو به صورت شناور به عنوان یه شانس شرکت میکنند مردم. من چه کار کنم؟

دوست عزیز پیشنهاد من اینه، خیلی جالب نیست رشته آدم تو مقاطع تحصیلی مختلف در رشته های متفاوت تحصیل کنه، مگر اینکه در حین کار و با توجه به نیازهای موجود همچین تصمیمی بگیره. شما که هنوز وارد بازار کار نشدین، بهتر است یک مسیر رو جلو برید و تو اون زمینه متخصص بشین.

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به بنفیک عزیز . اقا من قبلا ازتون مشاوره گرفتم الان میخوام باز زحمتتون بدم .

من یه شرکت پیمانکاری ثبت کردم واسه گرفتن کار و همکاری با شرکت توزیع ، الان توی یه شهرستان 50-60 هزار نفری هستم . چند مورد کاری که ازشون نام برده شده اینها هستند : سرویس پست ، تنظیم بار ، احداث شبکه و ....

شرایط کاری من اینطوریه که :
1- تجربه کاری در زمینه پیمانکاری نداشتم
2- سرمایه خیلی کمی دارم . زیر 10 ت

یکی از اشناها توصیه کرد توی زمینه تنظیم بار فعلا مشغول بشم تا تجربه کاریم بالا بره چون یکی از کم هزینه ترین هاست . متاسفانه در مورد نحوه کار در هر کدوم از شاخه های پیمانکاری هیچ اطلاعاتی ندارم و تصمیم گرفتن برام خیلی سخته . احداث شبکه حدود 30 ت هزینه داره و سرویس پست هم چون تجربه نداریم انگار مشکله .

ایا شما زمینه های کاری دیگه ای سراغ دارید که با شرایط من بخونه ؟

دوست عزیز، معمولاً افراد برای کسب کارای پیمانکاری از پروژه های تاسیساتی شروع می کنند و با جذب نیروهای متخصص در زمینه های مختلف حوزه های کاریشون رو ارتقا میدن، شما برای شروع بهتر است از این حوزه شروع کنید. البته می تونید با جذب افرادی در سایر حوزه های از تخصص اونا در زمینه هایی که اطلاع ندارین نیز کارتون رو توسعه بدین.

moh3n92

عضو جدید
سلام Benefic.H
به خاطر جواب های واقع گرایانت ممنونم
من ترم 6 قدرتم
به نظر شما تو این چند ترم آخر به فکر کار عملی و کسب تجربه باشم یا تئوری و خوندن برای ارشد؟
یه دانشجوی ارشد وقت کار عملی و یاد گرفتن رو داره؟ آخه من از یکیشون شنیدم که میگفت به این نگاه نکنید که ارشد همش 36 واحده بلکه از کارشناسی بیشتر وقت میبره

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام Benefic.H
به خاطر جواب های واقع گرایانت ممنونم
من ترم 6 قدرتم
به نظر شما تو این چند ترم آخر به فکر کار عملی و کسب تجربه باشم یا تئوری و خوندن برای ارشد؟
یه دانشجوی ارشد وقت کار عملی و یاد گرفتن رو داره؟ آخه من از یکیشون شنیدم که میگفت به این نگاه نکنید که ارشد همش 36 واحده بلکه از کارشناسی بیشتر وقت میبره

سلام دوست عزیز
وقتی شما دنبال تحصیلات تکمیلی هستین، یعنی قراره در مباحث تئوری و نظری با جزئیات بیشتری دقیق شوین و ناخودآگاه از صنعت دور میشید، مگر اینکه در واحد های تحقیق و توسعه شرکت های صنعتی مشغول بکار بشین که اون موقع این امکان براتون وجود داره که با صنعت هم بیش از پیش در ارتباط باشین (البته این شرایط بیشتر در اینران حاکم هست).
ولی اگه هدفتون ورود به صنعت هست، الان وقت مناسبی هست که خودتون رو وارد کار کنید.

فقط یک نکته وجو داره، اگه قصدتون اداکه تحصیل هست برید سمت پایان نامه های تئوری ولی اگه قصدتون بازار کار هست برین سمت پایان نامه های عملی. از کارآموزی به هیچ عنوان غافل نشین و حتماً از الان دنبال یه محل خوب باشن و اقدامات لازم رو انجام بدین

آشنا....

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
اول ممنونم ازتون به خاطر جوابهای صادقانه و مشاوره های دلسوزانه تون;)
من الکترونیک خوندم، کار عملی نداشتم به جز تدریس رباتیک که کار چندان مشکلی هم نیست.
از کار تو شرکت بدم میاد شاید به خاطر اینکه خانمم! آیا کار مونتاژ قطعات و تابلو میتونه مناسب باشه و فکر میکنم درآمد چندانی نداره اگه تو تابلوسازی ومونتاژ کار کنم نه؟
نرم افزارهای پروتئوس-ارکد-avr کار کردم به نظرتون چطوری و کجا میشه ازشون استفاده برد؟ و قراره plc و eplan هم یاد بگیرم به نظرتون مفیده؟

masoodxl

عضو جدید

سلام
لطفاً اسامی شرکتهایی که در زمینه صنعت برق فعالیت دارند

اعم از خصوصی و دولتی
به همراه آدرس سایت اینترنتیشان قرار دهید.با نهایت تشکر

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
اول ممنونم ازتون به خاطر جوابهای صادقانه و مشاوره های دلسوزانه تون;)
من الکترونیک خوندم، کار عملی نداشتم به جز تدریس رباتیک که کار چندان مشکلی هم نیست.
از کار تو شرکت بدم میاد شاید به خاطر اینکه خانمم! آیا کار مونتاژ قطعات و تابلو میتونه مناسب باشه و فکر میکنم درآمد چندانی نداره اگه تو تابلوسازی ومونتاژ کار کنم نه؟
نرم افزارهای پروتئوس-ارکد-avr کار کردم به نظرتون چطوری و کجا میشه ازشون استفاده برد؟ و قراره plc و eplan هم یاد بگیرم به نظرتون مفیده؟

با سلام.

با توجه به اینکه میگین خیلی علاقمند به همکاری با شرکتها نیستین، از دانستهاتون یا باید در امر آموزش استفاده نمایید و یا کار بر روی پروژه های کوچیک یا دانشجویی. البته اگه کمی خلاقیت و همت داشته باشین نیز خودتون می تونید با این تجربیاتتون در زمینه ساخت تجهیزات فعال بشین و با کمک AVR و PLC اقدام به ساخت تجهیزات نمایید.

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام
لطفاً اسامی شرکتهایی که در زمینه صنعت برق فعالیت دارند

اعم از خصوصی و دولتی
به همراه آدرس سایت اینترنتیشان قرار دهید.با نهایت تشکر

سلام دوست عزیز

صحبت از یکی یا دوتا شرکت نیست که من بخوام اینجا معرفی کنیم، شما بهتره سری به سایت نمایشگاه سالیانه صنعت برق کشور که معمولاً آبان ماه هر سال برگزار میشه بزنید، از اون طریق می تونید با شرکت های مطرح تو این زمینه آشنا بشین.

اینم سایت نمایشگاه http://elecshow.ir/Home.aspx

moh3n92

عضو جدید
سلام
لطفا اگه اطلاعاتی درمورد fpga و بازار کار مربوط به اون دارین اینجا بیان کنید

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
لطفا اگه اطلاعاتی درمورد fpga و بازار کار مربوط به اون دارین اینجا بیان کنید

تو این مقطع طراحی دیجیتال جزء حوزه های پر کابرد صنعت هست که متخصص تو این زمینه هنوز خیلی زیاد نیست. پس اگه علاقمند هست سعی کنید توش متخصص بشین

judiabod

عضو جدید
سلام خیلی ممنونم از لطفی که به ما دارید!
من تازه تاپیکتون رو دیدم من ترم پنج الکترونیک هستم و مایل به افزایش تجربه و شرکت در کارآموزی جز واحد درسی هستم ولی هیچ آشنایی با نرم افزارهامون و این‌که از کجا و کدام موسسه و شرکت و چجوری شروع کنم ندارم میشه لطفا بهم کمک کنید؟

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خیلی ممنونم از لطفی که به ما دارید!
من تازه تاپیکتون رو دیدم من ترم پنج الکترونیک هستم و مایل به افزایش تجربه و شرکت در کارآموزی جز واحد درسی هستم ولی هیچ آشنایی با نرم افزارهامون و این‌که از کجا و کدام موسسه و شرکت و چجوری شروع کنم ندارم میشه لطفا بهم کمک کنید؟

سلام دوست عزیز

شما تازه از ترم پنج درسهای تخصصی تون شروع میشه، الان یک مقدار زوده بخواهید دنبال کار یا کارآموزی باشین چون اطلاعاتتون از رشتتون هنوز کامل نیست. ولی برای شروع نرم افزارهای بهترین زمان هست. نرم افزارهای شبیه سازی نظیر EWB و OrCAD بسیار ضروری هست. این نرم افزارها خیلی نیاز به آموزشگاه خاصی نیست. با کتابها و آموزش های موجود در اینترنت نیز می تونید خودتون یاد بگیرید. سعی کنید همگام با درسها اقدام به یادگیری نرم افزار کنید تا کاربردی یاد بگیرید که دیگه از یادتون نره.

aliale94

عضو جدید
سلام بر شما دوست گرامی
۱- بنده ترم ۴ کارشناسی الک هستم در این ترم دروسی مثله مدار و اندازه و الکترومغناطیس و برنامه سازی رو برداشتم
یه چند وقتی داشتم تحقیق میکردم که چه نرم افزازی رو یاد بگیرم و شروع کنم به یادگیریش بهتره بعضیا گفتن ewb , pspice , بعضیا هم گفتن
برو تو protel ,proteus ,orcad ,matlab خواستم نظر شما رو هم بدونم؟لطفا این رو هم در نظر بگیرید که من هیچ نرم افزار تخصصی کار نکردم.
۲-ازونجایی که با خیلی از دوستان صحبت کردم و اونا گفتن که به دروس دانشگاه اکتفا نکن چون اکثرا عملی نیست و وقتی از دانشگاه میای بیرون تازه میفهمی که هیچی بلد نیستی واسه همین مجتمع فنی تهران همون حافظ رو پیشنهاد کردن که برو الکترونیک عمومی اینا رو بگذرون تا برسی به plc , avr آیا زمانش مناسبه الان با توجه به اینکه کلاساشم خیلی وقت گیره؟
۳-آینده شغلی الکترونیک بهتره یا بیوالکترونیک (در ایران)؟
خیلی ممنون
:w30:

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بر شما دوست گرامی
۱- بنده ترم ۴ کارشناسی الک هستم در این ترم دروسی مثله مدار و اندازه و الکترومغناطیس و برنامه سازی رو برداشتم
یه چند وقتی داشتم تحقیق میکردم که چه نرم افزازی رو یاد بگیرم و شروع کنم به یادگیریش بهتره بعضیا گفتن ewb , pspice , بعضیا هم گفتن
برو تو protel ,proteus ,orcad ,matlab خواستم نظر شما رو هم بدونم؟لطفا این رو هم در نظر بگیرید که من هیچ نرم افزار تخصصی کار نکردم.
۲-ازونجایی که با خیلی از دوستان صحبت کردم و اونا گفتن که به دروس دانشگاه اکتفا نکن چون اکثرا عملی نیست و وقتی از دانشگاه میای بیرون تازه میفهمی که هیچی بلد نیستی واسه همین مجتمع فنی تهران همون حافظ رو پیشنهاد کردن که برو الکترونیک عمومی اینا رو بگذرون تا برسی به plc , avr آیا زمانش مناسبه الان با توجه به اینکه کلاساشم خیلی وقت گیره؟
۳-آینده شغلی الکترونیک بهتره یا بیوالکترونیک (در ایران)؟
خیلی ممنون
:w30:

سلام دوست گرامی

شما در یاد گیری نرم افزارها به موارد زیر توجه داشته باشید:
1- برای شبیه سازی مدارهای دیجیتال از Proteus استفاده میشه.
2- برای شبیه سازی مدارهای آنالوگ از EWB و OrCAD یا Pspice استفاده می گردد (EWB بسیار ساده تر از OrCAD می باشد و در حال حاضر Pspice و OrCAD یک نرم افزار می باشند.)
3- برای طراحی PCB هم از نرم افزار Protel یا Altuim Designer استفاده می شود.
4- نرم افزار MatLAB هم یک نرم افزار هست که از قابلیت های آن در کلیه دروس می توان استفاده کرد.

پس با توجه به نکات فوق، با توجه به گستردگی کاربرد نرم افزار MatLAB یادگیری این نرم افزار بسیار پر اهمیت می باشد. در خصوص نرم افزارهای دیگر بسته به نیاز و کاربرد باید استفاده نمود.

در حال حاضر وقت بیشتر بر روی دروس بگذارید تا کلاسهای جانبی، از سال آینده برید دنبال این کلاسها.

رشته های بین رشته ای مثل مهندسی پزشکی و این حرفها هنوز خیلی تو ایران جا باز نکرده اند و از بازار کار خوبی برخوردار نیستند.

humtum

عضو جدید
سلام من برق قدرت خوندم اما ساکن تبریز هستم با وجود اینکه سال 90 فارغالتحصیل شدم اما هنوز نتونستم کاری پیدا کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
با همسرم تصمیم گرفتیم نمایندگی یا شرکت خصوصی بزنیم اما نمی دونم که اگه بخوایم نمایندگی بگیریم نمایندگی چی بگیریم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ یا شرکت در چه زمینه ای بهتره فعال باشه که مرتبط با رشته تحصیلیم باشه >؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ لطفا راهنماییم کنین:question::w28::w47: