ارائه مشاوره شغلی

masoodxl

عضو جدید
سلام
سابقه کار توی کارخانجات صنعتی بهتره
یا در شرکت
یا زیر نظر پیمانکار(همگی مشاغل در مورد برق هستند) با نهایت تشکر

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
سابقه کار توی کارخانجات صنعتی بهتره
یا در شرکت
یا زیر نظر پیمانکار(همگی مشاغل در مورد برق هستند) با نهایت تشکر

سلام دوست عزیز

معمولاً کار تو مجموعه های بزرگ تجربه خوبی هست ولی مهمتر از اون عمق دانسته های شماست چراکه وقتی شما بزنید تو یه مجموعه بزرگ کار کردین شاید در وحله اول به چشم بیایید ولی وقتی برای مصاحبه برید و دانش شما عمق لازم رو نداشته باشه خیلی زود اون تجربه بی ارزش میشه. بنظر من شما هر جا که مشغول بکار شدین سعی کنید بر عمق دانسته هاتون بافزایید و سعی کنید در زمینه کاریتون مهارتهای لازم رو داشته باشین.

masoodxl

عضو جدید
سلام
کار سرپرست برق چیه؟؟؟
پست مهمیه؟؟؟چه کسانی رو سرپرست میزارن؟؟؟ممنون

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
کار سرپرست برق چیه؟؟؟
پست مهمیه؟؟؟چه کسانی رو سرپرست میزارن؟؟؟ممنون

سلام

سرپرست برق مسئولیت برق یه کارخانه رو بر عهده داره و پرسنل و تکنسین های برقی زیر نظر اون کار می کنند. همه مسئولیت برق کارخانه به عهده این شخص خواهد بود.

کسی که تجربه لازم رو داشته باشه.

masoodxl

عضو جدید
سلام
کار الکتریکال و اینسترومنت توی پالایشگاه گاز
چیه؟ممنون

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
کار الکتریکال و اینسترومنت توی پالایشگاه گاز
چیه؟ممنون

تو پالایشگاه گاز به خاطر اهمیت فوق العاده پالایش گاز و ارسال اون به شبکه، به هیچ عنوان نباید برق پالایشگاه قطع بشه، لذا کار بخش برق بسیار حساس هست و علاوه بر سیستم عادی برق معمولا یه سیستم برق اضطراری پیشرفته هم دارند. من شخصا تجربه حضور در پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد رو داشتم. کار جذاب ولی حساسی هست.

در خصوص اینسترومنت یا ابزاردقیق هم کار زیاد هست ولی یه بخش عمدش مربوط به کنترل ولوها هست چراکه کنترل گاز و فشار اون تو خطوط لوله اهمیت بسزایی داره.

masoodxl

عضو جدید
سلام
استراکچر چیست؟؟؟
مکانیکال زمینه کاریش چی هست؟؟؟
زمینه کاری پایپینگ چیه؟؟؟ممنون

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
استراکچر چیست؟؟؟
مکانیکال زمینه کاریش چی هست؟؟؟
زمینه کاری پایپینگ چیه؟؟؟ممنون

دوست عزیز جسارت نباشه ها، ولی از رو اسماش تقریباً مشخص هست دیگه.
استراکچر در پروژه های ساخت، مربوط به نوع سازه ها و نوع بنا و کلاً بخش عمرانی و معماری کار مربوط هست.
مکانیکال هم گسترده است کارش ولی به مکانیک کار مربوط میشه از نقطه نظر تجهیزات مکانیکی، تاسیسات مکانیکی و....
پایپینگ هم که در خصوص لوله کشی و طراحی مسیرهای لوله در کارخانه های مختلف می باشد.

hamid_rm95

عضو جدید
سلام
من سال آینده کنکور کارشناسی ناپیوسته دارم و باید انتخاب گرایش کنم..
درحل حاضرهم دانشجوی رشته الکترونیک توی یک دانشگاه دولتی هستم..
برای انتخاب گرایش از نظر بازار کار الکترونیک رو پیشنهاد میکنید یا کنترل؟؟
درحال حاضر که الکترونیک میخونم دوره های avr و plc و اتوماسیون صنعتی روهم در حال گذروندن هستم ..و شنیدم از مهندسین الکترونیک که plc هم یاددارن بیشتر درصنعت استفاده میشه چون کارهایی مثل تعمیر برد رو هم میتونن انجام بدن،این گفته درسته؟؟
ممنون

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من سال آینده کنکور کارشناسی ناپیوسته دارم و باید انتخاب گرایش کنم..
درحل حاضرهم دانشجوی رشته الکترونیک توی یک دانشگاه دولتی هستم..
برای انتخاب گرایش از نظر بازار کار الکترونیک رو پیشنهاد میکنید یا کنترل؟؟
درحال حاضر که الکترونیک میخونم دوره های avr و plc و اتوماسیون صنعتی روهم در حال گذروندن هستم ..و شنیدم از مهندسین الکترونیک که plc هم یاددارن بیشتر درصنعت استفاده میشه چون کارهایی مثل تعمیر برد رو هم میتونن انجام بدن،این گفته درسته؟؟
ممنون

با سلام
همونطور که خودتون فرمودین، آشنایی با اتوماسیون رشته تحصیلی الکترونیک شانس بهتری برای کارهای کنترل و ابزار دقیقی هست. اگه برن سمت کنترل باید بفکر ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر باشین. چون مباحث بشدت تئوری و ریاضی میشه

hamid_rm95

عضو جدید
با سلام
همونطور که خودتون فرمودین، آشنایی با اتوماسیون رشته تحصیلی الکترونیک شانس بهتری برای کارهای کنترل و ابزار دقیقی هست. اگه برن سمت کنترل باید بفکر ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر باشین. چون مباحث بشدت تئوری و ریاضی میشه

اگه هدف ارشد یا مقاطع دیگه هم باشه باز هم الکترونیک رو پیشنهادمیکنید؟

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز

وقتی صحبت از تحصیلات تکمیلی میشه باید حواستون باشه همه چیز میشه تحقیق و پژوهش و ریاضیی. اگه ریاضیات قوی هست کنترل خیلی گزینه خوبی هست. ولی چون تجریتون تو الکترونیک هست بهتره مسیر رو ادامه بدین.

دوست - قدیمی

عضو جدید

در شرایط حاضر کشور اگر جای شما بودم اصلا ارشد نمی رفتم . بعد از صحبت های جدید آقای رویس جمهور روحانی که خداییش هم راست میگه "اکثر بی کاران تحصیل کرده اند"

. استاد دانشگاه ما "پسر عموم از 15 سالگی کار کرده من الان به گرد پاش هم نمی رسم"

manasaki

عضو جدید
من تقریبا دوساله فارغ التحصیل شدم ولی هنوز کارمناسبی پیدا نکردم مدرک plc logo.auto kad
دارم ولی متاسفانه تمام الویت ها برای آقایون حتی اگه مدرکم نداشته باشن اینم از ملکت ما تاوقتی پولم نباشه حتی یه کلاس ساده ام نمیشه بری حالا شما مشاوره بدید؟

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
من تقریبا دوساله فارغ التحصیل شدم ولی هنوز کارمناسبی پیدا نکردم مدرک plc logo.auto kad
دارم ولی متاسفانه تمام الویت ها برای آقایون حتی اگه مدرکم نداشته باشن اینم از ملکت ما تاوقتی پولم نباشه حتی یه کلاس ساده ام نمیشه بری حالا شما مشاوره بدید؟

دوست عزیز، شاید گلایه آقایان هم همین باشه که خانمها با شرایط حقوقی پایین تر خیلی از موفعیت هتی شغلی رو اشغال کردن!!!!

ولی جدا از جنسیت که همیشه خواسته یا ناخواسته تبعیض وجود داره، شما برای گام اول باید یه رزومه مناسب و استاندارد داشته باشین اگه ندارین اولین قدم تهیه رزومه هست. که در اون توانمندیها و علاقمندیهای خودتون ذکر بشه. چون خیلی جاها اول رزومه رو نگاه می کنند اگه رزومه خوبی نباشه حتی وارد جزئیات نخواهند شد.

گام دوم اینه که علاقمندی خودتون رو در بازار کار پیدا کنید و سعی کنید در اون مسیر اطلاعات و دانش خودتون رو بالا ببرید.
شرکتهای مرتبط رو بشناسید و درخواست استخدامی رو به اون شرکتها بفرستین.
گام بعدی اینه سعی کنید بعد از هر مصاحبه استخدامی، خودتون به عملکردتون و توانایی هاتون نمره بدین و ببینی آیا واقعاً توانایی حضور در اون شغل رو دارین یا نه، نقاط ضعف مصحاحبتون رو در بیارین و برای مصاحبه های بعدی اونا رو برطرف کنیدد.

...

در آخر هم صبور باشین و با جواب منفی شنیدنها نا امید نشین.

manasaki

عضو جدید
فکرنمیکنید باصبوری زمان ازدست میره من 25 سالمه النم دیگه انگیزه واسم نمونده چ برسه ب چندسال دیگه من خیلیارو دیدم ک باداشتن پارتی بهترین شغلارو دارن باید کسی بهم میدون بده تا تواناییهام رشد کنن تو این مملکتم ک انقدر باید پول داشته باشی تا بتونی کلاس بری دیگه واسم مهم نیست انقدر بچه کله گنده این مملکت هست ک دیگه نوبت ب ما نمیرسه ممنون ک جواب دادید

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
فکرنمیکنید باصبوری زمان ازدست میره من 25 سالمه النم دیگه انگیزه واسم نمونده چ برسه ب چندسال دیگه من خیلیارو دیدم ک باداشتن پارتی بهترین شغلارو دارن باید کسی بهم میدون بده تا تواناییهام رشد کنن تو این مملکتم ک انقدر باید پول داشته باشی تا بتونی کلاس بری دیگه واسم مهم نیست انقدر بچه کله گنده این مملکت هست ک دیگه نوبت ب ما نمیرسه ممنون ک جواب دادید

دوست گرامی
ایران 70 میلیون جمعیت داره و حداقل 20 30 میلیون نفرشون جوان هستند. آیا واقعاً همه با پارتی به موقعیت شغلی رسیدن؟ البته بله اگه مظورتون از شغل یک کار دولتی و رسمی باشه که خیالت از 30 سال آینده راحت بشه، باید گفت تعداد این شغلها کم هست و بیشتر جایگاه هاش هم از راه پارتی پر میشه. ولی باید گفت دوران شغلهای دولتی دیگه گذشته. اگه این تفکر رو از استخدام دارین باید بگم باید ذهنیتتون رو عوض کنید.

الان دوران شرکتهای خصوصی هست که دنبال نیروهایی میگردند که اگه قرار 1 میلیون بهش حقوق بدند باید طرف حداقل 3 میلیون برای شرکت درآمدزایی داشته باشه. پس توقع نداشته باش استخدام راحت باشه و راحت به افراد بی تجریه میدون بدند. من شخصاً تجریه اول کاری بدون پارتی و بدون سابقه بود و در یک شرکت نیمه دولتی بعد از چندین مرحله مصاحبه عمومی و تخصصی استخدام شدم. ولی در کنار بی تجربگی کلی مهارت جانبی داشتم و برای هیچکدومشون هم پولی نداده بودم، کلی دوره مجانی تو فنی حرفه ای گزوندم. شما تو هر شهری باشی با مراجعه به فنی حرفه ای اون شهر می تونی تو دوره های کاربردی و رایگان شرکت کنی، ممکن خسته کننده و وقت گیر باشه ولی هر راهی سختی های خودش رو هم داره.

باز هم میگم نا امیدی مهلک ترین سم هست. و باور به اینکه همه افراد با پارتی به جایگاه بالا و شغلهای خوب رسیدن تنها یک توجیه برای کم کاری های خودمان هست.

manasaki

عضو جدید
نمیخوام بحث از علمی ب مسایل دیگه بکشم ولی من تمام این دوسال دنبال کارگشتم آره حق باشماست من جایی مشغول بکارشدم ولی انفدر دروغ توی کاربود نتونسم تحمل کنم سر دوماه دیگه نرفتم آره ازاین کارا زیاده من الان اوج جوونیمه واسه کار الان نیازمالی و آرزو دارم منم خیلی آرزوهاواسه کارم داشتم ولی نشد باورکنید من آدم کم کاری نیسم بالاخره وقتی آدم انقدر تبعیض توزندگیش میبینه خسته میشه حق بدید وقبول کنید انقدر که ب آقایون بها میدن ب خانما نمیدن دیگه واقعا از فکرکردن ب این موضوعها خسته شدم فقط حرف من اینهوقتی دانشجوی خانم برق دانشگاهها میگیرن باید دولت ب آینده شغلی اونا فکرکنه موقع پول گرفتن از دانشجویا زرنگن بهمه مربوطه واز یقرون نمیگذرن ولی حالا ک من دنبال کارم بکسی ربطی نداره ممنون

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمیخوام بحث از علمی ب مسایل دیگه بکشم ولی من تمام این دوسال دنبال کارگشتم آره حق باشماست من جایی مشغول بکارشدم ولی انفدر دروغ توی کاربود نتونسم تحمل کنم سر دوماه دیگه نرفتم آره ازاین کارا زیاده من الان اوج جوونیمه واسه کار الان نیازمالی و آرزو دارم منم خیلی آرزوهاواسه کارم داشتم ولی نشد باورکنید من آدم کم کاری نیسم بالاخره وقتی آدم انقدر تبعیض توزندگیش میبینه خسته میشه حق بدید وقبول کنید انقدر که ب آقایون بها میدن ب خانما نمیدن دیگه واقعا از فکرکردن ب این موضوعها خسته شدم فقط حرف من اینهوقتی دانشجوی خانم برق دانشگاهها میگیرن باید دولت ب آینده شغلی اونا فکرکنه موقع پول گرفتن از دانشجویا زرنگن بهمه مربوطه واز یقرون نمیگذرن ولی حالا ک من دنبال کارم بکسی ربطی نداره ممنون

دوست گرامی، من و همه ما با این مواردی که شما اشاره می کنید بارها و بارها روبرو شدیم و درک می کنیم شما چی میگید، ولی من حرفم اینه چرا همش از دیگران توقع داریم؟ حالا ما تو مملکتی هستیم که هیچ جیش سر جاش نیست باید بیخیال همه چی بشیم؟

من تمام دوران تحصیل در مقطع کارشناسی رو تو گروه برق بصورت دانشجویی کار می کردم، به جرات می تونم بگم 99 درصد دانشجوها فقط به خاطر اسم، یا فرار از سربازی یا فرار از خونه نشینی و .... وارد دانشگاه شدن، این افراد صد درصدر بیسواد فارغ التحصیل میشند، و حالا خودشون رو مهندس می دونند و توقع شغلهای سطح بالاتر رو دارند، اگه بیدا نشد ادامه تحصیل می دهند و باز توقغشون میره بالاتر. بعد همه چیز رو گردن دولت و مملکت میندازند. واقعیت اینه شما مسیر رو اشتباهی اومدی و تکلیفت با خودت مشخص نیست بعتد توقع داری ازت حمایت بشه؟؟؟؟

حرف آخر من اینه، دولت، سیستم و ملکت نهایت 50 درصد هست، 50 درصد باقی خود ما هستیم، اگه بخواهیم از هر کجایی می تونیم به اوج برسیم. بجای ریشه یابی علت اختلاف طبقاتی باید تلاش کرد، موفقیت نصیبمون میشه ولی کار یک شب و دو شب نیست باید با صبر و حوصله جلو بری، حتماً روزهای درخشان هم پیدا میشند.

موفق باشین

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز

سلام مهندس
این ها برای اقایون هم هست
جو کار خصوصی هر چی باشه بازم ادم ناراضیه
جو کار دولتی هم همینه ولی فکر کردن به اینکه کار ثابته حقوقش ثابته و غیره باعث میشه بدیاش رو نبینیم
و الا زیر اب زنی و دروغ رو هم تو برق منطقه ای دیدم که یک کار دولتیه هم مکان های خصوصی
کار تو تهران زیاد هست مخصوصا خصوصی که به گفته شما مناسب نیستن
من میدونم دولتیش هم مناسب نیست
ولی برای دولتی و قرار دادی استخدام شدن یک راه هست
دنبال استخدامی ها باشید
مطالعه داشته باشید و ازمون استخدامی شرکت کنید
باور کنید هیچگونه پارتی بازی نیست
کافیه واقعا بلد باشید و مطالعه داشته باشید
در حال حاضر و در زمان بیکاری میتونید با شرکت های مختلف حتی شرکت های عمرانی معماری همکاری داشته باشید و نقشه های برق رو انجام بدید واسه اینکه بیکار نباشید
پس میتونید تلفن رو بردارید با هر شرکتی که میشناسید تماس بگیرید و درخواست همکاری بدید
و منتظر استخدامی دولتی باشید و حتما شرکت کنید بازم تاکید میکنم مطمئن باشید هیچگونه پارتی بازی صورت نمیگیره.
البته مرحله مصاحبه مرحله ایه که هر کسی از پسش بر نمیاد واسه همین میگم مطالعه همیشه باشه.
موفق باشید .

moh3n92

عضو جدید
سلام دوستان
یه سوال داشتم
میخواستم درمورد شغل یا بهتر بگم مهارت "سیم پیچی" و بازار کار و درآمدش اگه اطلاعاتی دارین لطف کنین ارائه بدین

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
یه سوال داشتم
میخواستم درمورد شغل یا بهتر بگم مهارت "سیم پیچی" و بازار کار و درآمدش اگه اطلاعاتی دارین لطف کنین ارائه بدین

سلام دوست عزیز
من بازار فعلیش رو اطلاع ندارم ولی در اون مقطع که موتورها و تجهیزات درجه 1 اروپایی و آمریکایی تو بازار بود، سیم پیچی این تجهیزات ارزشمند بود ولی الان بعلت حضور تجهیزات چینی در بازار، خیلی از این تجهیزات ارزش سیم پیچی مجدد رو ندارند.

دوست - قدیمی

عضو جدید

دوست گرامی حق با شماست ولی فکر کنم شما معدود شرکت هایی رو رفتید که از نان بازو می خورند نه پول نفت.

این شرکت ها (قصرها) که از پول نفت ساخته شدن و بازدهی ندارن اصلا اقا نمی گیرن. فقط رئیس شرکت و چندی از دوستانش اونجا اقا هستند.

در کشور کسی دنبال سواد نیست به دو دلیل.
1. واردات اکثر موارد قانونا ممنوع هست . اگر مجاز هم باشه بانک به شما ارز نمیده . اگر ارز هم بده چند برابر پول جنس باید گمرک بدید.
2.رقابتی وجود نداره و درامد شرکت ها ی مختلف با وام های حکومت که از فروش نفت به دست میاد و فقط برای افراد به خصوصی هست تامین میشه.

بنابراین نیازی به رقابت نیست و هنگام جذب نیرو کسی سواد براش مهم نی.

آخرین ویرایش:

moh3n92

عضو جدید
سلام
میخواستم اگه اطلاع دارید این دو مورد رو از نظر شغلی مقایسه کنید
1 نصب دوربین مدار بسته و درب اتوماتیک و ..
2 برق کشی ساختمان

محمدمهمد

عضو جدید
با سلام و ممنون از بحث مفیدی که قرار دادین تا همه استفاده کنن
یه سوال داشتم و میخواستم با سابقه ها و اونا که داخل بازار کار هستن کمکم کنن
من فارغ التحصیل امسالم تیر 93 و پاییز باید برم سربازی
تصمیم گرفتم اول خدمت بعد کار بعد اگه نیاز بود ادامه تحصیل
خواستم ببینم بهترین کاری که میشه حین سربازی انجام بدم چیه
برای کارم ن پارتی دارم ن سرماییه چیکار کنم حین سربازی که بعدش برا ایند شغلیم خوب باشه؟؟؟؟؟؟

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام و ممنون از بحث مفیدی که قرار دادین تا همه استفاده کنن
یه سوال داشتم و میخواستم با سابقه ها و اونا که داخل بازار کار هستن کمکم کنن
من فارغ التحصیل امسالم تیر 93 و پاییز باید برم سربازی
تصمیم گرفتم اول خدمت بعد کار بعد اگه نیاز بود ادامه تحصیل
خواستم ببینم بهترین کاری که میشه حین سربازی انجام بدم چیه
برای کارم ن پارتی دارم ن سرماییه چیکار کنم حین سربازی که بعدش برا ایند شغلیم خوب باشه؟؟؟؟؟؟

سلام دوست عزیز

مهمترین چیز در حال حاضر اینه که اول ببینه محل خدمتت کجا هست و روزانه چه زمانی از شما را خواهد گرفت، بعد برای کار برنامه ریزی کرد. چون سربازی حتی تو محل سکونت هم بعضی وقتها اینقدر وقت گیر و خسته کننده هست که آدم به هیچ کار جانبی نمیرسه چه برسه به اینکه خارج از شهر خود باشی.

ولی در کل افرادی که در دوران خدمت فعالیت ها جنبی داشته باشند حتماً موفق خواهند شد چراکه این دوران از اون مقاطعی هست که خیلی افراد در اون فرصت انجام کاری رو پیدا نمی کنند و شما می تونید با این روحیه حتماً موفق بشین.

محمدمهمد

عضو جدید
سلام ممنون از وقتی که گذاشتین و جواب دادین
خواستم ببینم پیشنهاد شما چی با فرض اینکه تو شهر خودم باشم و 2 بعدظهر به بعد بیکار باشم به نظرتون چیکار کنم ؟؟
کدوم زمینه بازارش بهتره که برم دنبالش؟؟
خودم به اتوماسیون و plcو حفاظت علاقه دارم.
ممنون میشم جامع تر راهنماییم کنید

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ممنون از وقتی که گذاشتین و جواب دادین
خواستم ببینم پیشنهاد شما چی با فرض اینکه تو شهر خودم باشم و 2 بعدظهر به بعد بیکار باشم به نظرتون چیکار کنم ؟؟
کدوم زمینه بازارش بهتره که برم دنبالش؟؟
خودم به اتوماسیون و plcو حفاظت علاقه دارم.
ممنون میشم جامع تر راهنماییم کنید

با فرض اینکه در شهر خودتون و 2 به بعد آزاد باشین، اول از همه در کدوم شهر هستین و آیا صنعتی هست این شهر؟؟
کا در زمینه اتوماسیون شامل بخش های مختلفی هست، طراحی، خرید، نصب و اجرا و راه اندازی، شما در کدوم بخش آشنایی لازم رو دارین؟؟ آیا قرار کسب و کار خودتون رو داشته باشین و یا برای شرکتی کار کنید.

به خیلی پارامترها بستگی داره ولی شما اگه بتونید کسب و کار خودتون رو داشته باشین راحت تر میتونید کار رو مدیریت کنید. در ضمن تجربه شما خیلی مهمه با این توضیحاتی که دادین احتمال زیاد تجربه لازم رو ندارین پس این یک مقدا کار رو سخت میکنه.

بنظرم تلاش کنید در محل سربازی زمینه کاری مرتبط پیدا کنید که این دوران براتون مفیدتر واقع بشه.

sadegh93

عضو جدید
سلام دوست عزیز
من در شرکت ایران ترانسفو مشغول به کار هستم، در ضمن مدرک کارشناسی در گرایش کنترل دارم.
دوست عزیز یکی از راه های مفید که می تونه آینده شغلی شما رو تضمین کنه، این هست که بعد از پایان تحصیلات هم در دروس تئوری در حد متوسط به بالا باشید و هم اینکه تعدادی دوره فنی و عملی رو طی کرده باشید.

پس توصیه من به شما این موارد هست:
1- سعی کنید سطح درسی شما پایینتر از متوسط نباشه(معدل کل بالا 16 باشه)
2- از دوره های سازمان فنی و حرفه ای به هیچ عنوان غافل نباشید.
3- به نرم افزارهای تخصصی رشته خودتون توجه ویژه داشته باشید، خصوصاً CYME, DigSILENT, Etap و ...
4- دروس اصلی رشته شما خصوصاً بررسی سیستم های قدرت رو توجه ویژه داشته باشید.
5- در انتخاب واحد تعادل را رعایت کنید(16 - 18 واحد ماکزیمم - تابستان رو به دوره های فنی و استراحت اختصاص بدین)
6- پیشنهاد من برای ادامه تحصیل ابتدا ورود به بازار کار و بسته به تخصص و نیاز کاری ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر است.
7- زبان انگلیسی را در راس امور قرار دهید.
8- جامعه کاری همیشه به افراد پر تلاش و پربار احتیاج داره.

انشاله با یه تصمیم درست آینده کاری خود رو تضمین نمایید.
من میخوام بر کارشناسی کنترل ابزار دقیق بخونم ایندش خوبه کاردانی من ابزار دقیق است که سه ترم خوندم معدلم 18.7 است کمکم کنید بگید چی یاد بگیرم
ممنون

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
من میخوام بر کارشناسی کنترل ابزار دقیق بخونم ایندش خوبه کاردانی من ابزار دقیق است که سه ترم خوندم معدلم 18.7 است کمکم کنید بگید چی یاد بگیرم
ممنون

با سلام

باید تا اونجا که میشه با تجهیزات ابزار دقیق آشنا بشین و مسلط به نقشه خوانی ابزار دقیق هم باشین. نرم افزار های P&ID یادگیریش براتون اهمیت داره.