فوايد ارائه مقاله در كنفرانس هاي خارجي و IEEE !!!

bmeengineer

عضو جدید
سلام

من يه سوال دارم. مي خوام بدونم ارائه مقاله در كنفرانس هاي خارجي مثلا IEEE چه فايده اي داره؟ يعني ارزششو داره آدم اين قدر خرج كنه و بره به اين كنفرانس ها تا يه مقاله ارائه بده؟

( مي دونم سوالم خيلي غير حرفه اي. ولي چون خودم سرم درد مي كنه براي مقاله دادن، مي خوام ببينم اصلا فايده اي داره؟!!!! )

مرسي

behnam1988

عضو جدید
اول مقاله دادن در سطح ISI کار هر کسی نيست و در مينيمم زمان 2 ماه طول مي کشه
انوقت اين مقالات 2 تا فايده داره
1 - کلاس داره و ميری همه جا پوزش رو مي دی ( که اين سنار نمي ارزه )
2 - اگه زمانی خواستی برای ادامه تحصيل بری حارج کشور ( مخصوصا امريکا و کانادا ) يک امتياز مثبت حساب ميشه

در ضمن اينم بگم ما استادی داريم که واقعا پروفسوره اون همش 4 تا مقاله تو سطح ISI داده

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز

ارائه مقاله چه داخلی و چه خارجی اولاً باعث قوی شدن رزومه تحصیلی شما میشه!
ثانیاً شما اگه بخواهید ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و یا دکترا بدهید مجبورین که حتماً که مقاله در سطح IEEE بدید. پس زیاد برای مقاله عجله نکنید چرا که در زمان مناسبش مجبورید که مقاله چاپ کنید و اینکه کسی مقاله داده فکر نکنید که از بچگی نخبه بوده که تونسته این کارو کنه خیلی هاشون مجبوری اینکارو کردن!

انشا الله در مقاطع تخصیلی بالاتر متوجه میشین که من چی می گم!

ولی اگر در حال تحصی در مقطع کارشناسی هستین سعی کنید بیشتر رو درسها تون تمرکز کنین تا پایه درسی قوی داشته باشین که زمان چاپ مقاله از نظر علمی در سطح خوبی باشین.

موفق باشین

bmeengineer

عضو جدید
ممنون از جواب هاتون.
ببينيد من ارزش مقاله رو مي دونم. خودم هم تا حالا 7 تا مقاله داخلي و 2 تا مقاله در كنفرانس هاي خارجي داشتم كه IEEE هم بودن. اما راستش شك دارم كه ارزش داره اينقدر به زحمت بيفتي يا حتي اينقدر خرج كني تا بري يه مقاله ارائه بدي؟!:confused:

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
مطمئن باش اگه ارزش نداشت که این همه دانشمند و دانشجو در سراسر دنیا وقت برای چنین کاری نمی گذاشتند. ارائه مقالات باعث حرکت علم بسوی جلو پیشرفت و آن می شود. و همونطوری که دوستمون گفت اگه شما قصد تحصیل در خارج از کشور را داشته باشین و یا قصد کار، رزومه تحصیلی قوی برای شما حساب میشه و راحت تر می تونید پذیرش و یا بورس بگیرید.

hamidi.eng2000

عضو جدید
4تا مقاله پروفسور؟!!!

4تا مقاله پروفسور؟!!!

آقا بهنام چطور با 4 تا مقاله پروفسوره!!!

ما استادی داریم در چند ساله هر سال حداقل 30 مقاله ISI
داره البته سنش نرسیده زمان خدمتش کمه پرفسور نشده هنوز.

behnam1988

عضو جدید
نکته اول : اگه جمله من رو با دقت بخونيد نوشتم که واقعا پروفسوره ( پروفسور نيست که ) مدرکش فوق ليسانسه
ببين مقالات ISI فقط تو ايران رواج داره . اگر ژورنال های خارجی رو نگاه کنی مي فهمی . اونوقت درجه و سواد علمی به اين مقاله ها نيست که
يه مساله ديگه هم است ( البته من نميخوام توهين کنم ولی يه واقعيته )
تنها 10 درصد کسانی که اين جور مقالات رو مي نويسن از خودشونه و بقيه کپی هستش ( اگه خواستيد منبع اين حرف رو ميزارم )
هر وقت اسم استادتون رو پاي مقالات IEEE پيدا کرديد و مقالات اون رو اونجا پيدا کرديد ارزش داره .